NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. o2e Jaargang No. S53S Verschijnt dagelijks; behalve ep Zon- en Feestdagen. Z ATFRDAG 18 JULI 1914 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER drie maanden: Van regels 75 Cts.: iedere regel meer lo Cts. Buiteii het Arrondissement Voor HaarlemJ *-20 Haarlem van 1 -5 regelsƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1*30 JtAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlandl-6o fly JT 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. OöïlusEeen? Zondagsblad, 'voor Haarlem' i I WH M|A.C «edadie Motoijtaflei Groote Houlstraal 53. „de omstreken en franco per post 0.45 Intercominanaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. -cs-^» Drukkerij: Zuider Buitenspaurne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsiuilerd gemachtigd het Algemeen Binnen- en Euitenlandsch Adverfentie-Eureau D. Y. ALTA WarmoeS6traat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Do Verzekering dor (per weok) gcabonnoerden wordt gewaarborgd door „The Qooan" Roktn 151, Amsterdam. DIT NUMMZH BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 18 JULI. Muziek in den Hout. Brongebouw: Concert Harmonie, half drie. Brongebouw: Concert Muz. vereen. L. J. Coster, 8 uur. Leger des Hei ls: Bloem eufeest en lenlouusteliïng. Schouwburg: Biosc. voorstelling. De Kroon; Biosc. voorstelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- Stelling. Melkin'r. Van Bruggen: Concerten. Bloemend, bosch: Meeting I.O.G.T. Rusthoek, Bloemend.: Concerten. MAANDAG: 20 Juli. Leger des Heils: Bloeinenfcest en tentoonstelling. Schouwburg: Biosc. voorstelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Ma'rkt: Voor stelling. stadsnieuws TQELATINGS-EXAMEN II. B. S. 3-j. C. Een voldoend examen voor do 2c klasno werd afgelegd door H. M. Aine/it, Pietcrnolla J. A. Pilaar, R- K. O. Spalteliolz; zou.lor examen op grond van voorafguunde studiën zijn toegelaten tot de 2e kl. lienriétte E. M. A. Crooy, li. T. Vier- Een voldoend examen voor do 3e klasse werd afgelegd door E. B. Moo- knaars. C. M. M, Constandse (met herexamen). MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Ton eindo degenen, die de belang rijke tentoonstelling van kanten .in de Rotonde van genoemd Museum nog niet bezochten, daartoe alsnog gelegenheid to bieden, zal deze ten toonstelling tot den 2-isten Juli ge opend blijven. Zooals men weet zijn in deze merk waardige verzameling verschillende soorten kioskanten 'en ook naald kant aanwezig, alles vervaardigd op de Kon. Ned. Kantwerkschool te 'u-Gra ven liage. Zondag is de toegang tot het Mu seum kosteloos. S. D. A. P. De volgende weelt vergadert de afd-eeling Haarlem der S. D. A. P. De agenda vermeldt o. m. stemming voor leden voor het Partijbestuur en een voorstel van het bestuur tot deel neming aan de anti-kormisactie, als ook mededeelingen omtrent „do Volks etein." MEISJESSCHOOL VOOR MIÜDELB. ONDERWIJS MET 5-j CURSUS. Voldoend examen afgelegd voor de le klasse door: E. Amesz, S. A. Blan- kevoort, II. W. de Boer, Th. Brum- mer, E. M. Companjen, M. Donat.li, L. C. Dufour, A. C. Dijkstra, C. E. Dy- ieriuck. I. Feitsma, E. Groen, C. J. de Groo', A. Kehlenbrink, A. C Koo- /enblik, B. J. L. Kurtz, O. Mansvelf, A. E. L. Moeke, J. A. Oudschans, A. Steenman, W. Sijbolts, II. van Veni- do, C. J. E. C. Vrijdag, Ch. P. van ÏJzendijk, AI. A. van der Zee. Voor da 2e klasse, door: J. Kijken. Voor de 3e klasse, door: C. E Em- rik, M. J Hoogcboom. METAALBEWERKERS-STAKING. Door de afdeeling Haarlem van deu Alg. Nederl. Metaalbcvverke-rs- bond, den Ned. 11. K. Mczaal bewerk. - boiiii, en den Chr. Metaalbewerkers- bond, was Vrijdagavond een voor alle Metaalbewerkers toegankelijke open bare vergadering belegd, m de boven zaal dor Sociëteit Vereeuiging, Be gijn ostraat, aJhier. liet woord zou gevoerd worden door de hoeren W. F. Bekkers van de Algemeene- en J. Schaaper van Ce II. K. Metaalbewerkers, met het Onderwerp: „De staking bij de firma Gonnermann en onze actie op de Haarlemsch fabrieken in Metaalindu Strie To ongeveer kwart voor 9 opende de voorzitter, de heer Wijkhuizen, de vergadering en deelt mede- da.t deze wordt, gehouden naar aanlei- dun van dp staking bij de firma, Gon- nermann. Het komt spreker voor da,i het noodzakelijk is de geschiedenis van den aanvang af te behandelen. Hij betoogt o.a. het voegende: Reeds op lij Februari in dit jaar werd met liet. per soiree i vergaderd, en op 17 Februari omving do directie der Firma Gonnermann een schi ij- ven, waarin te kennen werd gegeven, dat het personeel met aecoord ging met de aangeboden regeling. Een uit he: personeel benoemde commissie besprak die kwestie me de firma en de firma was bet blijk baar eens met do gemaakte opmer kingen, doch het contract bleef ge handhaafd. Op 10 Maart werd aan de firma wederom een schrijven over deze kwestie gezonden, doch de firma antwoordde dat liet con.ract was besproken met het personeel en? dus was het voldoende. Door de firma werd daarna aange zegd, dat a!s het contract niet biniien 2 maal 24 u. geteekend werd de arbei ders waren om.slagen. Daarop werd door den A Iota aJlbe wer kersJi oud uit stel verzocht, voor do teekening, nl. binnen acht dagen. Na een vergadering met het per soneel, bleek dat velen reeds hadden geteekend en toen gaf het bestuur de opdracht te teekenen, onder protest, Daarna weid het personeel door de firma een regeling omtrent zieken geld aangeboden, welke eerst zou in gaan na den toeeden ziektedag. Ook daarover apralc een commissie uit het personeel en toen zeide de firma dat zij de actie niet begreep tegen dat ziektereglement, want do Ai'ge- meene M ©taalbe werk ersboml was er voor. Dat bleek later evenwel onjuist le zijn. Ais gevolg van het een en ander werd aan 2 van do drie commissiele den ontslag aangezegd, terwijl aan één dezer twee eeuige dagen daar voor nog loonsverhoogin.g was be loofd. Dinsdag na Pinksteren werd voor de fabriek des ochtends vroeg een vergadering gehouden er. werd be-f sloten liet werk op te zoggen. Des avonds werd met de besturen van de 3 organisaties vergaderd en een ier mijn gesteld,, waarbinnen antwoord werd verzocht over de grieven. Was er geen antwoord, dan zou worden ges,taakt. Eenige dagen daarna ontving het Hoofdbestuur een schrijven, waarin door de Vereendging van Werkgevers in de Metaalindustrie werd medege deeld. dat hc). personeel bij haar lid Gonnermann den arbeid wilde neer leggen, doch de firma wist niet waar Besloten werd toen dat gewacht zou worden to: de Werkgeversorga nisatie voldoende op de hoogte was. Voor dien lijd, gaf de finna Gon nermann ecb;er aan allen, die hun dien-sl bidden opgezegd, ontslag en bleef er dus voor de organisatie niets anders over dan to staken. Do sta king bralt dan ook uit op 9 Juni l.i. Den voorzitter der afd. Haarlem werd oeu dag daania gevraagd, of er geen kans op bestond dat er een com missie benoemd zou worden, doch de voorzitter zeide, dit te willen bespre ken met zijn hoofdbestuur. Toen ont ving Mr. Bomans de opdracht dit voor elkaar to brengen, doch deze bedank te voor de eer toen hij alles wist. De lieer Dekkers verkrijgt hierna het woord, bespreekt eveneens liet contract en wijst er cup, dat het per soneel en ook de organisatie wel ge noodzaakt wareu in staking te gaan, omdat zij geen genoegen mochten en konden nemen met het ontslag, aan 2 gezellen gegeven. Het organisatie- besef ontwikkelt zich ook bij de pa troons. -Zelfs een dag voor de staking sloot de firma Goimermann zich aan bij den Bond van Werkgevers. Ook de aanbieding van het contract wordt verdei' door hein besproken en, zegt spreker, dat, nadat de staking was uitgebroken, door de besturen een al les omschrijvend contract was aan geboden waarop alleen antwoord wok ontvangen, dat het contract in de Werkgeversorganisatie kon worden ingevoerd en een drietal verlofdagen, wauraan verbonden was, dat men dan zeer weinig straf moest hebben gehad dat jaar. Op alle manieren is geprobeerd do staking le vermijden, doch niets mociit baten. Het oontract van do Werkgevers organisatie werd verder besproken, eu spreker mérkte verder' op, dat dit zeer slecht is. Geen bepalingen om trent do artt, 1G38 c en d van de wot op het Arbeidscontract, geen over- geldpercenüige, dan na II 1/2-urige dagtaak enz. Dezen strijd beeft de firma gewild, want als zij de ei se hen der arbeiders had ingewilligd, had het haar f 0.60 per arbeider on per week. kunnen kosten. Ook in verband met de overige za ken hier to Haarlem, was 'het zoo noodig, dat deze vergadering werd gehouden. Door een hecht o en stérke organi satie zou men er voor moeten zorgen dat dit slechte contract van do Werk gevers-Organisatie kan worden ge weerd. Laat ons zorgen krachtig le zijn, wanneer het noodig is, en zorgt er voör dat wij een gunstig contract kimmen afsluiten voor loon- en ar beidsduur!' Do voorzitter wekt eveneeins op tot, organisatie, en zegt, dat de afdeeling Haarlem van den R. K, Me taal bew er kers bond, nadat eerst was afgespro ken door het stakingsoornité om deze vergadering te houden, zidïr terugtrok en dat du sgeen spreker van dezen kant zou optreden. Voor debat gaf niemand zich op. De zaal was goed bceet. Aan den uitgang word gecollecteerd voor do stakende». Muziek in Den Hout. liet programma voor de uilvoering op Zondag luidt: 1. Marsehe des Gamins do Paris, kei. 3. Du urid Du Walzer, Strauss. 4. Fantaisie de- l'opora Mephisto- pheles, Bolto. 5. Ouverture op Schuberts liederen, Suppé. 6. Walzer a. d. operette der Graf von Luxemburg, Léliar. 7. Fantaisie de l'opora Le Premier jour de Bonheur, Auber. S o c. „T r o u m o e t B 1 y c k e n.' Concert op Zondag 19 Juli 1914, 's avonds 8 1/4 uur, te geven door liet orkest der Concert-Vereeniging Haarlem s Muziekkorps, directeur: de heer Ch. P. W. Krienls. Programma: 1. Niioderlandei' Schützengilden Marsch, Segfreyd. 2. Ouverture aus der Oper Der Was- sertragei', Cherubim. 3. Fantaisie de l'opéa comique es- pagnole El Metado Oorrilz, lleo. 4. Waldmeisters Braut, Idylle, Ei- Ion berg. a. Waldleben, b. SUindclien, c. Brau'tmarsch, d. Tam auf der Wiese. 5. Grosse Fantasie aus der Ojier LoUx'ngrin, Wagner. 6. Ouvcrtu're Zehn Miidchen uiid kein Mann, Suppé. 7. Ballet de 1 opéra Coppélia, Deli- bes,. 8. Walzer aus der Operette Polni- selio Wirtschaft, Gil bei't. 9. Grande fantaisie de l'opéra Lee Huguenots, Meyerbeer. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokeik aüiiér, op Dinsdag 21 Juli 1914, dos namid dags van 1—2 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Alia Breve, J. S. Bach, 2. Con cert d. ld. t-, G. F. Handel, Andante, Air, Adagio, Fuga. 3. Trio (Kir volles Werk), J. Rheinberger. 4. Interlude, Th. Dubois. 5. Prière du Soir, H, M. Iliggs, 6. Fantasia and Fugue, W. F. Best. Ds Boawvakstakln?. Aan ae Iluarlemsche Grondwerkers- vcreeniging „Vooruitgang zij ons streven" is door de Patroonsvereeni- ging liet volgend schrijven gericht In antwoord op uw schrijven d.d 12 Juli kunnen wo u mededoelen, dat we de strekking van dat schrijven niet hebben begrepen. Wij hebben toch met uw vereeuiging in 't geheel geen confict en het -vervoer van mctsel- materialcn heeft toch met grondwerk niets te maken. Namens het bestuur der Patroons- vereeniging van metselaars, timmer lieden, aannemers en handelaren in bouwmaterialen voor Haarlem eu Omstreken J. C. GEIJL, Secretaris. Aan de Patroonsvcreeniging is daarop door de Haailemscbe Grond- werkersvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" het volgende schrijven gezonden De huishoudelijke vergadering van grondwerkers, gehouden in het ge bouw Smedestraat 43, gehoord heb bende de besprekingen in de verschil lende gecombineerde vergaderingen, over de storing in het bouwbedrijf, keurt af de verscherping die op seh ri kba re ude wij zejoencemt. Omtrent het antwoord op het schrij ven van 12 Juli j.l., T.aorin geschre ven wordt door de patroons, dat zij met de organisatie geen conflict heeft, merkt de vcreeniging op, dat dit zeer juist is. Punt 9 van het contract, dat han gende de geschillen de arbeid zai worden voortgezet, is echter vCor uw organisatie zoo goed als voor de onze een bindend artikel, wordt opgemerkt. De grondwerkers zijn nog steeds van meening, dat het contract door u ver broken is, Al gaat het niet tegen de grondwerkers zelf, dan is het toch tot hun nadeel. Dat het grondwerk niets met het vervoeren van bouwmaterialen te maken heeft, achten de grondwerkers ook niet juist, nog te minder daar er in het bouwbedrijf veel betonwerk gemaakt wordt en daarvoor veel ri vierzand en grint gebruikt wordt, en deze materiulen zoo goed als bijna allo door grondwerkers worden ver werkt. Door uw besluit worden wij geleidelijk van deze werkzaamheden verstoken. Nabens bovengenoemde organisa tie J. TUIN, Secretaris. W. VER WAM JEN. Voorzitter. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: A. Weller, Kl. Houtstraat, 75, een zweep. B J Bok, Harmenjansweg no. 5 rood, een bal. J. van Linden, Pieter Kiesstraat 78, een handdoek. M. Beu- kes, Scheepmakersdijk 6 rood, een halsband. It. Ernskous. Pieter Kies straat 44. een rozenkrans. J. Bakker, Westergracht 63 rood. een portemon- naie. Ch. Oomen. Kleine Houtstraat 62, een schaar. J. Zipp, Tetterodestr. 57, een cape. G. Boting, Rozenpriëel- siraat 35, een sctiooltasch. J. Honig, Nieuwe Gracht 13, oen odeurspuitje. P. Ikiitink, Teylerstraat 62. een pet. N. Lijman, Rozenstraat 51 C, een por tret. II. Reis, Rollandstraat 10, een bril in etui. Bureau van politie, een bos Sleutels. II. G. Deen, Vooruit- gangstrnat 96, een hondje. J. Suman, Rozenstraat 4, een boekje. J. Bender, Coorn'bertstraal 29, een hond F. Smits, Oosterstraat 26, een riem M v. d. Vlerken, Leidsche Plein 33 D, een cape. F. Kruger. Assendelverstr. 21, een hond L de la Chaux, Zomer- luststraat 1 (Heemstede), een porte- monnaie. D Heeres, Leidsche Vaart 98, een taschje met inhoud. L. v. d Goes, Brouwersstraat 36, een band van een kinderwagen. (Zie vervolg Stadsnieu* s op de 2de pagina). Uit de Omstreken BEVERWIJK. Aardbeien. De tuinders van Be>vervvijl en om streken hebben een slecht, zeer slecht aardbeienjaar ge'had. Waar de oogst er zoo mooi voorstoud en zoo veel be loofde, is dit een zeer groote tegen valler. Niet alleen was er in het bui tenland weinig vraag, waardoor de prijzen, zeer laag bleven, maar ook deed de warmte alles te snel rijpen en de pluk dus maar kort duren. De ge volgen hiervan zullen zich op veler lei terrein doen gevoelen, want er moet veel komen van de nardbeien. Waar verleden jaar ruim 1000 wag gons naar het buitenland werden ver zonden, steeg dit getal thans maar even boven de 750, terwijl toch meer grond met aardbeien beplant werd. Gelukkig hebben de binnenlandsche kooplieden uit Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Utrecht en Leiden voornamelijk, nog al hoeveelheden afgenomen, zoodat, de vrucht toch niet geheel waardeloos is geworden. Zij redden dus nog eenigermalc den toestand. Koloniën GRUWELEN IN MIDDEN- SUMATRA. Aan het N. v. d. D v. N.-I werd uit Padang bericht „Bij de voortgezette behandeling der zaak-Kuiper voor den Raad van Justitie te Padang, werd in verhoor genomen de controleur der onderaf- deeling Sidjoendjoeng J. Th. Dorren- boom. Volgens dezen getuige had de in genieur Kwisthout (onder wien Kui per werkte) gezegd tegen den opvol ger van Kuiper: - „Sla er maar op los, maar zorg dat de controleur er niet achter komt. Desnoods neem je lien in de badka- Kvvisthout ontkent dit te hebben ge zegd Een mandoer verklaaiue vervolgens dat hij op een morgen aan een dwang arbeider bad vergund om naar huis. to gaan en medicijnen te halen. De arme drommel leed aan dysenterie, was een goed werkman en mankeerde nooit. De mandoer had zich boven dien er van overtuigd dat de ziekte niet was voorgewend. Voor de kazerne ontmoette de zieke Kuiper, wien hij om medicijnen vroeg Ala antwoord werd hij tegen den grond geslagen met de bullepees, ge trapt met van spijkers voorziene hak ken en vervolgens door hem zelf met slagen naar zijn werk terug gejaagd. De 'rije mandoer werd eveneens geslagen, aangezien hij aan een dwang arbeider vergunning had ge geven net werk neer te leggen. Deze laatste echter kon onmogelijk werken, ging bet bosch in eu bleef daar lig gen tol hij opgebracht werd door de bevolking. Hij kreeg toen wederom een pak slaag en werd vervolgens ver oordeeld om vier dagen en nachten aan den. paal te staan. I)en volgenden morgen was hij doodl.... Kuiper, die de dwang-arbeiders liet aantreden om den paal, vernam daar den dood van den armen kerel. hield toen tot hen, bij wijze van lijk rede, de volgende toespraak: „Dat komt er niets op aan. Voor één doode honderd anderen. Er zijn nog genoeg bandieten op Java Denk er om: ik ben sergeant geweest bij de soldaten. Wie zich ziek meldt, gaat den zelfden weg." De mandoer werd ontslagen, om dat bij niet genoeg er op kisrauselde. Beklaagde Kuiper verklaarde echter, dat de mandoer ontslagen was, om dat hij te veel sloeg Do advocaat, mr. J, J. Smits, die aan beklaagde ambtshalve was toe gevoegd, verklaarde dat het hem ge noegen deed, dezen beklaagde Kuiper ambtshalve te moeten verdedigen. Tegen honorarium had ik het nooit gedaan. Aldus pleiter." In de „Loc.' kwam over deze zaak o. a. liei volgende vooi „Wij hebben uit een particulier schrijven van iemand, die met de toe standen daar bekend is, enkele bij zonderheden over de behandeling van de dwangarbeiders bij den weg aanleg vernomen, welke ons den in druk geven, dat er met die mensehen daar schandelijk wordt omgespron gen dat de inishaudelingeu, waar voor thans vier Europeesche opzie ners terechtstaan, geen op zich zelf staande gevallen zijn, maar alleen de ergste resultaten van een systema tisch optreden tegenover de dwang arbeiders, dat door den met de leiding van bet werk belasten te Sidjoen djoeng geplaatsten ingenieur lijdelijk wordt geduld, zoo niet bevorderd. De gouverneur van Sumatra's West kust heeft naar aanleiding van de hem bekend geworden feiten persoon lijk oen langdurig onderzoek inge steld, waarvan het resultaat vernieti gend moet zijn geweest voor den ver antwoordelijken leider van het werk. Wat wij over het gebeurde daar ver namen, wijst op het bestaan van zoo ergerlijke toestanden, waaraan de verantwoordelijke leider van het werk mede schuldig staat, dat er voor di recte bemoeiing van den landvoogd alle aanleiding bestaat." Sport en Wedstrijden CRICKET. d'O L' LT REM O N T's XII-ROOD EN WIT. (Te Brussel). (Tweede dag). Ook deze dag is voor cricket uitste kend geschikt, llelgiö begint om on geveer 11 uur met de 2de innings. Ook thans gaan Bartlett en Seel- drayers het eerst in en nog sneller dan gisteren is nu de scheiding te weeg gebracht. Met den eersten bal van den wedstrijd wordt Bartlett door Van Manen op Reydon's bowlen ge vangen (l voor 0). Zoodoende komt Seeldrayers met Wroth samen, en ondanks alle wisse- leu in het bowlen bespelen beiden den aunval met groot gemak. Vooral Wroth weet snel te scoren, zoodal reeds na een uur spelens de 100 in 'l zicht komt. Diverse kansen worden in deze periode gemist terwijl tot over maat van ramp het aanzetten van Mesman wel voel runs kost, maar geen wickets oplevert. Eerstop 144 vangt Feith Wroth uit in de slips voor een zooals gezegd niet kanslooze 84 (11 vieren), ter wijl kort daarna de lunchtijd aan breekt met den stand 2 voor 160. Dadelijk nadut weer begonnen is, valt Seeldrayers in handen van Feith Jr voor een goede 43. Alpen en Glid- don staan nu samen op de mat, doch laatstgenoemde maakt het niet lang, voor 5 runs bowlt Posthuma hem (4 voor 180)terwijl Alpen op 191 kan verdwijnen, door lleydon mooi in de slips gevangen, llij scoorde een hard- geslage» 35 (7 vieren). Fricken eu Slater zorgen er nu voor, dat do 200 opkomt doch dan is op 204 Slater achter het wicket gevangen. d'Ouliremont verschijnt nu, en noemt het niet zeer moeilijke bowlen Hink onder handen. Na menige boun dary neemt Posthuma voor 27 zijn wicket (7 voor 249). Ook Bumham vormt met Fricken een flink paar, dat het tot juist voor de 300 weet te brengen, wanneer Fricken's wicket door Posthuma ver stoord wordt. Hij heeft een prachtige 59 achter zijn naam (11 vieren). Bum ham scoort voor het 3e wicket een 22-tal runsKönig en Tilburg vallen beiden voor 2, terwijl Seyd met 11 not out blijft. Het totaal wordt 321, waarbij 23 extra s. Posthuma heeft met 6 voor 87 de mooiste cijfers, verder neemt Ten Brugge Cate 3 voor 71 en lleydon 2 voor 59 Rood en Wit beeft nu de keus, om óf t.ijd uit te spelen, of to trachten in 2 3/4 uur 248 runs te maken. Mesman en Van Manen maken een goed begin op liet bowlen van Bartlett eri Fricken, die al spoedig vervangen moeten wor den door Slater en Seyd. Geheel kans loos brengen beiden de score op 67, als Mesman door Seyd clean gebovvled wordt voor een nuttige 24. Feith komt nu in, en zet met Van Manen het spel op denzelfdcn voet voort lot hij voor 15 van een harder» slag door Wroth in het verre veld wordt uitgevangen. De volgende over ziet Van Manen verdwijnen, voor een fraaie 49, achter het wicket gevangen (3 vieren, 1 zes). Kessler en Posthuma, nu samen, makou het 100-tal vol, doch Fricken maakt ook aan Kesslcr's innings eeu einde, terwijl even later Posthuma l.b.w. op König stoot, na een 17-tal j'Uiis op zijn naam le hebben ge plaatst. Van Eegben bereikt juist do dubbele cijfers voor hij achter het wicket wordt ingepikt voor 11 (7 voor 147). Ten Bruge Cule scoort, als volgende man, vlug 2 vieren en moet liet dan aanzien, dat Fricken met een fraaie» bal zijn wicket veil. De Jong laat even do over op zich uitgooien, en op het totaal 155 voor 8 is de speeltijd ver streken. Zoodoende eindigt deze match in een draw met Rood en Wit in liet voordeel op de 1ste innings. Do beste bowliugcij fors waren Kö nig 3 voor 17, d'Oultremont 1 voor 5 en Allien 1 voor 10. Hieronder de volledige scores d'OULTREMONT S XII 2de Innings. 1. Bartlett c. Van Manen b. Rey- don 0 2. Seeldrayers c. Feith Jr. b. Ten Brugge Cate 43 3. Wroth c. Feith Jr. b. Ten Brugge Cate 84 4. Alpen c. L. Reydon b, C. J. Posthuma 35 5. Gliddou bowled C. J. Posthu ma 5 6. Fricken bowled C. J. Posthu ma 5'J 7. Slater c. Van Eeglien b. Ten Brugse Cnto fi 8. d'Ouilieniuut c. Feith Jr. b. C. J. Posthuma 27 9. Burnbam bowled C. 3. Posthu ma 22 10. König c. Ton Brugge Cate b. L. Reydon 2 11. Seyd not out 11 12. Tilburg bowled C. J. Posthu ma 2 Extra's23 Totaal 321 O. M. R. w 1, L. Reydon 19 5 59 2 2. C. Feith Jr. 8 1 25 0 3. C Mesman 5 0 41 I) 4. G. L. ten Br. Cato 17 2 71 3 5. G. J. Posthuma 26 5 87 6 6. D. Kossler 1 0 15 0 ROOD EN WIT 2de Innings. 1. W. II. lt. van Marien c. Til burg b. König 4!) 2. C. Mesman bowled Seyd 21 3. C. Feith Jr. c. Wroth b. Glid- don 15 4. U. Kessler c. Frickeu b. König i 5. C. J. Posthuma l.b.w. b. König 17 C. J. J. Swens c. Wroth b. d'Oul tremont 11 7. J. van Ecghen c. Tilbu-g b. Al pen 11 8. G. L. ten Brugge Cate bowle-j Fricken 8 9 F. Everts not out 0 10. II. de Jong not out 0 11 L, Reydon did not hat - 12. A. van Spongier did not"bat Extra's 12 Totaal 15» 0. M. 11. w. 1. Frickcu 10 2 1 1 2. Bartlett 10 3 IS 0 3. Slater 7 0 0 4. Seyd C 0 1 5. Gliddon 6 12 I 6. König 5 1 17 3 7. d'Oultremont 4 2 5 1 8. Alpen 3 1 10 1

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 1