zijn denkwijze, zijn rtddelijko hulp vaardigheid. Hij verloor geen oogenblik uit het oog, dat „noblesse obligo", en was zich zeer veel meer bewust van zijn plichten dan van zijn rechten. Ilij was trouw en dun vooral aan het geloof zijner vaderen. Zooals hij zichzelf eens geteekend hoeft, was hij naar aanleg en traditie conser vatief. Ilij begreep cu waurdeerde de nieuwe strooraingen, maar zocht daarbij steeds een aanjtnoop.ngspunt met do staatkundige geschiedenis. Hij kende de politieke geschiedenis in de tails. Zijn overgroote kennis overstelp te hem somtijds, doordat hij waarde bleef hechten aan opvattingen, die in den loop der tijden waren onderge gaan. leder die het voorrecht had hem in staatszaken te raadplegen, besefte de groole waarde van dezen gescltoolden geest. Al was hij dus door aanleg en traditie conservatief, door convictie en nadenken was hij liberaal, on wel naar den geest van Thorbecke, niet zoozeer gericht op sociale organisa tie dan op voltooing op opbouw van do liberale staatsinrichtingen. Hij was tie hulp, de kracht, de steun van zijn partij, maar allen konden hem eeren waar hij een sieraad was voor zijn volk, dat ieder naar zijn Inzich ten tracht to dienen. Ilij diende het een groot doe! van zijn leven met volle overgeving van zijn persoon en inspanning van alle krachten. Zoo was hij lid en voorzit ter der Tweede Kamer, minister van buiteniandsche zaken, lid der Eerste Kamer, curator der Utreclitscho IIoo- goschool, aan wie hij zijn liefde ver pand had, en later vice-president van tien Raad van State. la de laatste hoedanigheid was hij in menig oogenblik de bezadigde, trouwe raadsman van de Kroon. De Regeering van het land, dat hij liefhad, zegt hem eerbiedig dank en brengt hem een laatot vaarwel. Verder spraken nog Mr. W. H. de Beaufort, Mr. H. Goeman Borgesius, Prof. Kouwcr, sergeant-majoor Berg- huys (namens O113 Belang), Jhr. v. d. Bergh van Heemstede (namens de Ned. Herv. Kerk te Den Haag), Mr. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht. Uit naam der familie sprak baron Roeit woorden van dank hij liet deze voorafgaan door een dankbare herin nering aan haar, «ie den overledene is voorgegaan, en hem heeft bijge staan iuct geheele overgeving van haar persoon, en hein daardoor tot veel in slaat stelde. Een woord van dank sprak baron Roêll ook voor de bloed- en aanver wanten, waartusschen do nu overle dene zelf geen verschil kende. Zeif kinderloos, bracht hij al zijn liefde over op de kinderen van zijn broers en zusters. Ten slotte sprak baron Ruèll een woord van dank tot allen, die deze plechtigheid bijwoonden, o.a. tot den vertegenwoordiger van H. M. de Ko- ningm-Moeder, en tot hot personeel, dat den overledene na don dood zijner echtgenoot© zoo trouw heeft verzorgd. DE RIJKSMIDDELEN. Met een opbrengst van 13.998.682 hebben de Rijksmiddelen In de atge- loopen maand 538.000 meer opgele verd dan in Juni 1913 en tevens ver reweg bet hoogste cijfer bereikt dat coit in de overeenkomstige maand des jaura werd bereikt. Verletten jaar, toen het totaal bedrag in Juni 77.000 bij het vorige jaar ten achter bleef, was dit alleen een gevolg van een sterken tegenvaller bij de succes sie. die ƒ637.000 minder had afgewor pen, waartegenover schier aiie an dere middelen aanzienlijk hoogere op brengsten hadden gegeven. Dit jaar, iiu bijna zes ton meer is ontvangen dan toenmaals, ia dit voor ƒ324 000 te danken aan de successierechten, die dus hun schade ten dcelo hebben in gehaald, na in Mei j 1. trager te heb-1 ben gevloeid. Intusschen blijft er nog een accres van ruim 21/2 ton over, dat op rekening komt vun de andere middelen, die dus in vergelijking inot dc hoog© cijfers van het vorige jaar uicerendeels opnieuw verbeteringen aan wij zen. Wat de cijfers over het eerste half jaar betreft, deze zijn opnieuw uiterst gunstig In het geheel is in dien tijd 1 S07.000 moer ontvangen dan in do overeenkomstige periode van 1913, toen reeds een accres van 4.378.000 tegen 1912 viel t.e boekstaven. Bij C/12 dor raming is do opbrengst nog slechts /1.076.OO0 ten achter. In aan merking nemende dat de „vette" maanden voor de schatkist nog moe ten komen, zijn de vooruitzichten dus gunst.g, indien althans geen belang rijke inzinking in het bedrijfsleven intreedt. Iri geen gevat zal echter het gapende tekort gedekt kunnen wor den. ADSP1RANT-VERIFICATEURS. Op 4 Augustus en volgende dogen wordt te 's Gravenlarge gehouden het examen voor ad spirant-verificateurs der invoerrechten en accijiwcm Er zijn 6 plaatsen. Aanmelding tot 28 Juli. AAN DEN BURGEMEESTER OM EEN VROUW GEVRAAGD. De tijden zijn er niet meer na.tr, dut men aan hot hoofd der gemeente alles toevertrouwt, evenmin, dat men hem als burgervader in alles om raad vraagt. Doch in enkele onbedorven plaat sen van ons land zijn er toch nog wel van dio gemoedelijke zorgjo?, waar in men hu. liofed hut hoofd vun dc gemeente betrekt. Zoo ontving dezer dagen dc burgemeester cener gemeen' to in het land van Maas en Waal een schrijven van den navolgenden in houd: Den U Mijn Heer Burgemeester van. Ik lieg Een vrindoliijk verzoek ann u en ik hoop Dat u aan mijn ver zoek voldoen zult Mijn hoer IJurgo- meestei om reeden dat ik zoo zlegt do tijd hep on ook al tegen de reis- kostou op zie om dal ik zoo veel aan moet schaften En hep te zorgen en voornemens ben om Tel rouwen mijn heer ik hep hier een hofetjjke Ge pacht voor C jaar en hob Februari aan moeten Fuaren on daar zit ik nu alleen in mijnheer lloo eer dat ik een vrouw hop hoe boeter en daarom Ferzoek ik'u vrindeliik Mijnheer en zorgt daar Voor he'- staat wel vroï en strand van mij dat ik u zoo dik wij Is plaag maar ik hoop dat u het Mijn nier. kwalijk zult neem en om dut ik u vroeger ook lustig hop gevallen en daarom Hoop ik dat hot nu do laat- stekeer zal zijn Daarom mijnheer hoop ik dat u zoo goet zijt en stuurt mijn pupiere zoo gauw rnokel Lijk Mijn Adres Mijn heer is zoo An U Mijn Burgen Meester met allen hoog Achting Hartelijk gegroet van mijn Die zich NoemtL" weet het toch wat voor papieren dat ik Daar voor Noodig hep en doop Akten Mijn geloof ik da. is genoeg om dat Mijne Ouders nog alle twee Leevfen. Bij geen enkele onaer Gemeonte- wettou wordt als des burgemeesters verplichting genoemd: het vorlocnen van raad en bijstand bij huwelijks- NED. OFFICIEREN EN ONDER OFFICIEREN LN ALBANIè. Do volgende oproej) wordt gepubli ceerd: Aan liet Nedorlandsche Volkl Bij do begrafenis van Thomson dwaalden onze gedachten als vanzelf naar Aibnnio, waar nog ©en aantal NederlaitiLsd-ö officieren en onder officieren zijn op aanvrage en onder verantwoordelijkheid van de mogend heden in dienst van dien staat. Bedriegen de teekenen? Zijn daar niet velen in den lande, die met zorg hot. lol van die Nederlanders volgen Rijst bij hen niet de waag, of die mogendheden die militairen wel in staat stellen, met moed, beleid en trouw maar ook met vertrouwen, de taak te vervullen, niet alleen van regeling der landstoestandeu daar, welke zij aanvankelijk op zich aut- men, maar ook do taak van bevre diging van het land, van onderwer ping van opstandelingen en van het voeren van burgeroorlog, wellke de omstandigheden hun als HVot wa'r© op do schouders wierpen en welke taak zij evenzeer met geestkracht liebbon aanvaard? Zoo gaarne hadden wij vernomen, dat onz© Regeenng ,die de nagedach tenis van Thomson zoo gevoelvol heeft gtAVuldigd, bij do mogendheden stappen heoft gedaan, om te bevorde ren, dat zij de officieren en onder officieren, die zij daarheen heibben geroepeni ook steunen door voor hen de gevaren van den open, eerlijken strijd te verminderen, de gevaren van verraad en van sluipmoord ie voorkomen, welke zij daar loopen, omdat zij niet kuunou vertrouwen de mannen, die hen omringen. Het is zeer goed mogelijk, dat de Regeerlllg in deze hare taak niet te kort schiet. Maar wij hoeren niet»! En tiocflv benauwt het ons, dat daar in dien vreemde, ver van hun vader land, zonen vaa Nedo'fland, en zeker niet de minste, blootstaan aan geva ren, welke, zooal to voorzien en on vermijdelijk door voldoende steun kunnen worden verminderd of vixVr- voorkomen. Bij ruime instemming zouden wij er bij de Rcgeeriug op willen aand'rin gen, dat zij de mogendheden wijze oip haar zedelijken plicht om van tweeën één, óf aan die militairen alle mi delen te verschaffen, om hun ne taak van onderwerping, bevredi ging en regeling naar behooren te vol voeren óf zoo daartegen onve'r- hoopt bezwaren bostaan te bevor deren, dat de officieren eervol wor den onüheven van een taak, welke zij redelijkerwijze, zonder die middelen, niet kunnen volvoeren. Wij doen daarom een beroep op 't gevoel van saumlt-OOiriigheid van hot Nederlandsclie volk met de officieren en onder-officieren in Albanië en ver wachten als bewijzen van instem ming, mocht het ziju een stroom van kaartjes aan het adres van een der Joatstonderget eekendon. Ys-Gravenhoge, 17 Juli 1914. J. D. Du Bosch, gep.-generaal-ma- joor N.-I. I- Mr. K. W. Brevet, Raadrir.eer in het Gerechtshof. B. van Llaersmh Buma, Directeur der Dordt- sche Bank. C. K. Elout, redacteur Handelsblad. A. Gerber, inspecteur der Registratie. Seerp Gratama, Raadsheer in den Iloogen Raad der Nederlanden. P. de Jonciieerc, in- suecteur der Registratie. \V. A. T. de Meester, oud-commandant van het veldleger. Jhr. mr. II. de Ronitz, adv. C. D. Schuckink Kool, gep. dir. off. v. gez, le kl. N.-I. L. T. II. Syp- kens, commissaris van politie. J. de Waal, gep. luit.-generaal. A. K. Noltr lienius, gep- niaj. N.-I. L. Mr. 11. J. v. Carat en Bzn., adv. Mr. G. J. Ver- burg t, direct. Ongeval Ion-V erooke- ring MIJ. Fatum. EEN DRAMA. Over het drama te '^Gravenhage meldt meldt „Het Vaderland' no? lied volgende: Op een bovenkamer in ho'. perceel no. 8 aan de Calkoenslraat, woont het echtpaar J. Schermer met een kindje. De man, die los werkman is, is 27 jaar. zijn vrouw 28 jaar. Hij maakt in den laatsteiï tijd veel mis bruik van sterken drank, waardoor dikwijls ongenoegen in hot gezin ont stond. Sedert 8 dagen had S. zijn vrouw en kind verlaten. Donderdag avond kwam hij even thuis, doch is spoedig daarna weder vertrokken. Om 1 uur kwam hij woder voor oen oogenblik thuis. Huisgenooten konden toen niet merken, dat hij drank gebruikt had. Om kwart na drie ontmoette vrouw S., die me*, het kind en een buur vrouw de stad was ingegaan haar man, die toen onder den invloed van sotrken drank verkeerde en zondor- ling deed. ILj ging met zijn vrouw naar huis op de bovenkamer. Nauwelijks daarna hoorde de buur. vrouw, dio beneden woont, drie he vige slagen, dio later bleken schoten uit een revolver te zijn .geweest. Do buren snolden naar boven en, voudeu do vrouw baiiaude in haar Woei op den grond liggen, torv. ijl 3. nog in de kamer wankelde, doch on middellijk ook neer stortte Eèn on middellijk toogeschoten agent van po litie, waarschuwde direct zijn chefs. Het bleek alras, dot S. zijn vrouw met twee schoten in 't hoofd had ver moord. En daarna het wapen op zich zelf lind gericht en zich een schot door den slaap had gegeven. Hij wen! gewond. De politie-commBsaris was spoe dig ter plaatse aanwezig om een on derzoek in te stellen. Zoowol 't lijk der vrouw als de gewonde man wer den per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Hot geval wekte in deze volkrijke buurt girodte ontsteltenis. Hoewel deze zich aanvankelijk zeer ernstig liet auizien, is de toestand van S. aanmerkelijk verbeterd. Vrij dagmorgen betond hij zich redelijk wei, doch was toen nog niot in ver boor gencroon. HET BIGSCOOP-KWAAD. Aan de Gen eonteJ>estun n is het volgend adres gezonden door liet degidijksch bestuur van den „Bond ter behartiging van de Belair.'on van het Kind': dat nan het bezoeken der openbare bioscoopvoorstellingen door kinderen naar het oordeel van personen van verschillende richting, uf: het oog punt van zedelijkheid en gezondheid ernstige gevaren zijn verbonden; dat mitsdien to- beperking der tot nu toe aan de bioscopen gelaten vrij heid dient te worden overgegaan: dac tot nu to? noch op grond van het Wetboek van Strafrecht, noch uit kracht van art. 188 der Gcmeén- tewet voldoende inperking schijnt verkregen te kunnen worden; dat daarom gemeentelijke veror deningen in he leven dienen geroe pen te worden tot bescherming van de jeugd tegen het bioscoopgevaar; redenen, waarom adressant drin gend. vijrzoete, eeno verordening aan hangig te maken betreffende het toe laten van kinderen tot openbare bios- ooopvoorsJteliiigen, ONGELUKKEN. De milicien G. Maagdelijn, van Katwijk uan Zee, werd bij 't houden va «schietoefeningen door de Loid- sche militairen in de Noordduinen te Katwijk, bij ongeluk door een schot met losse patronen in het beneden- been getroffen. Dit zwol aanstonds zoo op, dat dr. De Ruyter Zijlker overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, noodzakelijk oordeelde. (Rott.) Tegenover het pakhuis van den heer Beudeker, te Alkmaar, stond diens paard en wagen, toen van don Koningsweg een handwagen kwam, voortgeduwd door knechts van den lieer Van Vuure, die, omdat zij wil den uitwijken voor een van de an dere zijde komenden wagen met. pan nen, tegen de kar van den lieer Beu deker aanreden, liet paard ging er met den wagon vandoor, rakelings langs de huizen, mat het noodlottig gevolg, dut een vierjarig jongentje van den lieer Vis, wonende Karne- moiksbuurt, te Alkmaar, dat zich met zijn zusje op de zeer smalle stoep van den heer Ruiter aan de leuning Vast hield, door een wiel gegrepen werd, waardoor de kaak van het ventje ver brijzeld werd Hevig bloedend werd het kereltje door den heer Notten- breijers opgenomen en per rijtuig naar liet Stadsziekenhuis vervoerd waar liet kort daarna overleed. Het zusje kwam met den schrik vrij. (Alk. Crt.) De Tel meldt: Vrijdagmiddag geraakte de 30-ja- rige ongehuwde remmer SUisscn "o Maastricht onder den trein. Ecu arm werd hem afgereden, terwijl zijn hoofd gewond werd. Hij is naar het hospitaal vervoerd. Pers-Ovewïcfit ONEERLIJKE CONCURRENTIE. De Telegraaf schrijft; De heer J S Meuween heeft aan liet eind van 't Middenstandscongres, alle aanwezigen nuog eens opgeroepen te getuigen, dat zij ragen en eischen: een wet op de oneerlijke concurrentie. Een stormachtig, lang-aangohouden gejuich bekrachtigde dezen oproep. En de heer Meuwsen verzocht den vertegenwoordiger vanfden minister van Justitie, aan Zijne Excellentie dit moment te willen verhalen. Er was reden voor dezen oproep. Immers, zoo juist is het Voorloopig Venslag der Tweede Kamer over het onlwcrp-Aalberse verschenen, en dat Verslag is voor den Middenstand lang niet bemoedigend. Zeker, men kuu op parlementaire stukken niet altijd af gaan, maar het wil ous zoo voorko men, dat er voor de middenstanders alle önnleiding is van stonde af een krachtige actie te beginnen ten gun ste van het ontwerp=Aalheree. An ders loopt het weer mis. Ieder jaar zitten er op het Midden standscongres vertegenwoordigers van de regeering. Zij zitten er deftig en ernstig en plechtig, en zij houden er aardige toespraakjes. Maar daar mee schiet de Middenstand niet op. Nooit hebben de middenstanders het de regaining of den Staat lastig ge maakt. Zakelijk en waardig hebben ze steeds gestreden voor hun recht. Zal de Kamer nu inderdaad het ontwerp- Aalberso durven afstemmen7 Wij kunnen het niet gelooven. Maar in ie der geval geven wij aan de midden standers thans den raadzet een krachtige actie op touw. De tijd van debatleeren is nu voor u voorbij. Ja ren lang hebt gij dat ernstig en zake lijk gedaan. Nu is het moment geko men, om te ageeren voor uw recht. Het moment, om mr. Aalberse door een ferine, stevige beweging te steu nen In zijn sympathieke poging. Pakt aan, middenstanders! Koloniën DE SARIKAT ISLAM. In het Soer. Hbld. werd gewezen op de in den laatsten tijd in de Oe- toesan ILndia voorkomende opruien de artikelen. De Oetoesan Ilindia is het orgaan der S. I. In liet nummer van 6 Juni J l. kwam eeux artikel voor, getiteld i Hebt uw naaste lief. Het eindigde met de slotregels: Leve de Sarikat Is lam! Voorwaarts Indiët De nederlaag van het Koninkrijk der Nederlanden I I-Iet Soer. Hbld. vestigde de aan dacht der justitie op deze opruiende taal, DOODGESCHOPT. Op de onderneming' Artana i9 een inlander doodgeschopt. De Java Bode verneemt daaromtrent uit Soekaboe- mi het volgende: De heer H. hoorde, dat een koeli, werkzaam op de onderneming Arta- na, zijn. huishoudster had verleid haar heer te verlaten en den koeli te volgen-, In don loop van dcu dag kwam deze echter weer terug en ont moette den heer II. dicht bij de fa briek. Nogmaals joeg H. den koeli weg tn nog al scherpe oewoordingen. Daarop dreigde do koeli 11. inet een voorwerp, dat hij onder de kleeren had verborgen. H. eioeg van zich al en schopte ook een paar mulun. Hij trof nu den koeli zoodanig, dat deze wankelend heenging. Op eenigen afstand van do fabriek zakte de koeli in elkaar en bleef Eg gen, Zoo werd hij eenigen tijd later gevonden, Dr. Smalt, die met den assistent-re sident van Sockaboemi des morgens om 10 uur per auto naar Artana was vertrokken, kon den dood van den k'K-U consiateerc» als gevolg van een ontvangen schop tegen den onder buik. lie heer H. was zeer ontsteld, toen dit geval zoo n tragisch eind had ge nomen. Hij is echter niet gevankelijk Opgebracht, doch verblijft nog steeds op de onderneming. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. De broa van alle kracht. Voedsel is de bron van alio kracht. Wanneer een zwakke zijn krachten wil herwiinsnen is or slechts één mid del: eten- De bittere ironie van het lot wil echter vaak, dat juist degenen, die liet meest voedsel noodig hebben, het minst voedsel kunnen verdragen. Het voedsel, dat zij tot zich nemen, vormt schadelijke bijproducten bij de vertering, de spijsverteringsorganen zijn zwak... men moot eten, men wil eten... maar men kan niet eten. Voor al deze zwakken bestaat één middel orn toch het zoo noodaigo voo- di.ngsmiateriaal op te nemen. Dit mid del is Sanatogen, dat Ih'et zuiverste natuurlijk eiwit verbonden aan phos phor bevat. Sanatogen wordt altijd xerdragen, geeft krachtige verster king en wekt in hoog© mate den eet lust op, terwijl het bijdraagt tot de luiere vertering van tWet andere ge wone voedsel Deze eigenschappen van Sanatogen zijn door meer dan 20.900 medici schriftelijk erkend. Niemand minder dan de beroemde Berlijnsche fclinikar prof. ir. E, Von Leyden schrijft: „Ik heb Sanatogen In mijn kliniek en in mijn particuliere praktijk vaak en gaarne voorgeschre ven en ben met de resultaten buiten gewoon tevreden. Sanatogen is in verpakkingen van één gulden in alle apotheken en dro gisterijen verkrijgbaar. Waarom worden zij oude vrijsters Dat komt dikwijls doordat hare slechte gezondheid de vrijers heeft verwijderd. Men zal toegeven dat het voor een jciigen en gezonden mnn weinig be koring heeft, te denken dat zijne vrouw voortdurend ziek en dat. zijne kinderen zwak, sukkelend en voor Hiel loven slecht gewapend zullen zijn. Bovendien moet men in het oog hou den dut een slechte gezondheid in een gezin een overvloedige 'reden tot tweedracht is. Hij die ons het meest lief heeft, beklaagt ons eerst en ver zorgt ons, maar hij eindigt met er ge noeg van te hebben ons altijd lijdend te zien. Indien bet aanschouwen van smart begint met de beUingiMelIiaig te doen toenemen, eindigt het daaren tegen altijd met het to vernietigen. Üo jonge meisjes dio verlaten zijn, zien e'r in den regel niet gezond uit. Talrijk zijn evenwel zij die er niet goed uitzien en die slechts bloed arm of bleekzuchtig zijn, dat is te zeggen aan wie eene eenvoudige behandeling van eenigo weken met de Pink Pil len voldoende zou zijn, om haar eene mociflo kleur, krachten en eene bloei ende gezondheid te doen verkrijgen. Do Pink Pillen ontwikkelen en on- dorlioud-en de schoonheid der vormen en van het gelaat, door hunne wer king op 'het bloed en op het zenuw stelsel, Iedere ingenomen pil veran dert in bloed dat de eettuut wekt, de zenuwen tot rust brengt, do bleek heid verdrijft, kleu'r aan de wangen, levendigheid aan dc ©ogen en rood nan do lippen meedeelt. En dit alles hij elkaar doet iedereen uitroepen: „De gezondheid straalt van liaa-r uit." Do Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 d« doos an a f 9 de 6 doozen aan het Generaai-Depót der Pink PiHan. Da Costakade no. 15. Amster dam; i. i. Göpplnger, Haur^ tern. W. A. Sahouten, drog te Lvss»; an tn alle goede apotheken od drogis terijen. Sport en Wedstrijden Cricket. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG a s. Ncderlan-dsche Cricketbond. Ie lclassc Amsterdam: A. C. C.— Hermee. VolhardingRood en. Wit. HaarlemHaarlem—Hilversum. 2e klasse Noord. ZaandamAlbionHaarlem II. HaarlemRood en Wit IIVolhar ding IL !e klasse Zuict Den Haag: 's-Gr. C. C. II- V. O C. Waterpolo. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Ie klasse Amsterdam D. J. K.IJ. RotterdamMaasA. Z. en P. C. 2e klasse B. Amsterdam DolfijnNept onus. WcespU. Z. C.—Triton. Dames-competitie. Den Haag: Haagsche D. Z. en P. C.— II. D. Z. VOETBAL. BEROEPSVOETBAL. Men schrijft ann de N. H. Ct. Wij lezen in een te Brussel xerschij riend sportblad., dat er sprake is van hc-t x-ormen van beroepsclubs in Duitschland en Nederland en dar or dus later tussciien de beide Belgische horoepsclubs en de Duitse hu en Ne- dorlandsche clubs ee ngeregdde com petitie zal gespeeld worden. Van het vormen van beroepsclubs1 in ons land is ons niets bekend en wij vermoeden, dat liet bericht on juist is; mogelijk, dat Ii6t alsi een proefballon moet diens- doen. Hetzelfde blad geeft ecu uitvoerig artikel over lie; professionalisme en maakt hierbij dc opmerking, dal als err-te eischen voor de erkenning vun de beroepsclubs xvel in hoofdzaak de zelfde bepalingen zullen gesteld wor den als in Engeland, daar men slechts daardoor hot sjjori.le.vo peil van bcroepsvoe.bal boxen dat van beru-opsboksen, beroeps worst el en etc. kan houden. Die eischen zijn in de eerst,o plaats dat de clubs bestuurd xvorden door personen, welke hier voor geen salaris ontvangen en in de tweede plaats, dat de clubs nooit meer mogen uitkceren dan 5 pet. di vidend. Voetbal. EEN WISSELBEK E It. Ter bevordering van do voetbal sport en om het burger- en militair element meer tot elkaar to brengen Is door don directeur der Militaire Gymiiastiekschool ee.n zjlvcuon xxis- soIJjekcr ter beschikking ge-te,'cl van liet bestuur van den Nedei-iandschen Voetbalbond. Om dezen xvisselbeker zuilen xvcd- strijdon worden gehouden door een burger- en. een militair elftal, onder bepalingen, welke door den N. V. B. met de militaire commissie zullen worden vastgespeld. Gemengd Nieuws EE.N INBREKERSBENDE GE ARRESTEERD. Het is aan de Berlijnsche politie na een uitgebreid onderzoek gelukt, do hand te leggen op een"inbrekers- bende, die gedurende de laatste we ken op verschillende plaafsen haar slag had weten te slaan en de gesto len goederen bij medeplichtigen had verborgen. Den 24en Juni xverd in gebroken in eeu pandjcsftiiuis in de Jo- hannisetraat. De dieven hadden zich in oen huis in de Frederiks-traat Ja- ten insluiten en hadden zich vervol gens over de daken naar het pand jeshuis begeven, waar zij door een dakvenster naar binnen klommen. Veel geld vonden zij niet, duur juist den vorigen dag een son) golds naar de bank was gebracht. Tor vergoe ding namen zij ©enige kostbare pel zen mede. Belhalve de drie hooldaan- IcggeTs konde politie do hand leggen op 15 medeplichtigen. Bij hun verhoor deelden de inbrekers mede, dat zij voor veertien dagen reeds bij dezelfde fi'rma hadden ingebroken. Tot nu toe was hiervan nog niets bemerkt zoo meldt do Tel. DRIE FRANSCHE LUCHTVAAR- DERS BIJ M.ETZ GEARRESTEERD. Dinsdagmiddag its zoo meldt cle Tel. bij Rottingen in bet district Metz een Fransche ballon met drie passagie'rs gedaald. De inzittenden werden voor Fransche officieren ge houden, Zij laadden het omhulsel op ©en wagen en vertrokken nuar Her- 'ingen, met ihet plan naar Nancy te rug to keer eik rónder zich - zooals voorgeschreven is bij de autoritei ten to melden. Even vóór do trein vér- trok worden de drio Franschen door do gendarmen van Heriiugen gearres teerd. Uit oen onderzoek bleek ech ter, dat de drie luchtvaardors bur gers uit Nancy waren en daar niets 'verdachts op hen werd gevonden, gaf men hun verlof via Mots naar hun woonplaats terug te koeren. Het adb'ijnl, dat het hun uitsluitend te doen wats, om zich aan de voorge schreven formaliteiten, te onttrekkeu, DE SUFFRAGETTES. Ecu suffragette beschadigde ern stig het portret xan Thomas Carlyte door Sir John Millais in do National Portrait Gallery te Londen met een •vlo gerslia kinos. Do da der es werd gearresteerd. DE RUSSISCHE SPIÖNNAGE IN DUITSCHLAND. Uil Potereburg wordt aan de Tel. gemeld: Do Noxvoje Wremja verneemt, dat liet aftroden van den Russischen mi litairen attaché bij het gezantschap to Berlijn, Baserof, een fait accom pli is, daar Baserof zoo onvoorzichtig geweest is zich voor het verkrijgen van geheime documenten met zekere personen in verbinding te ©tollen. Hij heeft dit gedaan, ofschoon hem door de Russische regeering was te ver staan gegex'en, zich niet met dergelij ke zaken in te laten. DE UITSLUITING IN DE LAKEN INDUSTRIE IN DUITSCHLAND. De pogingen om te onderhandelen tusschcn de werkgevers en de werk nemers in den Lausitz hebben tot nog toe geen resultaten gehad. Een deel der wevers in Forst heeft den arbeid moeten neerleggen, omdat cr geen werk meer iedeze wevers werkten op stuk, zoodra de stukken gereed zijn krijgen zii hun loon en nieuw werk. Donderdag worden de eerste wevei* weggestuurd, na inlevering hunner stukken, zonder nieuw werk te krij. gen. In Forst wonen ongeveer 12.000 tex tielarbeiders, van wie twee dorden wevers zijn het Vooruitzicht, dat do- zo tegen hot einde der week werkloos zullen zijn, heeft onder dc burgerij groots ontroering doen ontsetaan. Want van do 12.000 textielarbeiders in Forst behooren slechts een vierde tot den bond. doch bij de werkgevers schijnt dat cr niets toe te doen. Wordt de uitsluiting afgekondigd, dan is dit voor allo werklieden. Er is echter nog mogelijkheid, duf dc onderhandelingen worden her vat, DE DANSSCHOOL VAN ISADORA DUNCAN to Bellevue, bij Parijs, is gcdee'-telijk door brand vernield. Alle leerlingen zijn gered; alleen een onderwijzeres beeft brandwonden opgeloopen. De brand is ontstaan door korstluiüng, zoo meldt de N. R. Ct. HET PROCES TEGEN MEVROUW CAILLAUX. Do „Figaro' beeft- opnieuw be aroefd te bewijzen, dat. mevrouw Cail- ;iux den moord op Calmctt© met voor bedachten rade gepleegd heeft. Het blad gaat over tot de publiceering vun een brief, welken mevrouw Caillaux den 16den Maart 's namiddags 4 uur aan haar echtgenoot geschreven heeft toen zij op het punt stond, om zieti Maar de redactiebureaux van de „Fi garo" te begex'en. Deze brief luidt all volgt: „Mijn zeer geliefde man. Toen ik jo hedenmorgen mijn onderhoud met president Monter mededeelde, die mij verklaarde, dat wij in Frankrijk geen wet hebben, die ons i^uter der pers zeitlet ga u-gen mij. dat ge een deier dagen den ellen dige» Calmetto den schedel zoudt in slaan. Ik begreep, dat je besluit on herroepelijk was. Toen vormde ik het plan, om jo recht te verschaffen., Frankrijk en de republiek hebben u noodig. Ik zelf zal do daad volbrengen Wanneer go dozen brief ontvangen zult. zal ik reeds recht gedaan heb ben. Vergeef mij, maar mijn geduld is ten einde." Do „Figaro" meent, dat deze brief, die 2ich in het dossier bevindt, het af- odende bewijs is, dat mevrouw Cail laux xvel met voorbedachten rade Calmette neergeschoten heeft. Burgerlijke Stand HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: Schilper, G. Wesselius en J. v. d. Schipper. G. Wsseluis en Ja v. d. Spruit. Af. v. Lammeren en W. Hek man. J. v. Oudenaarden en P. Noor loos. GETROUWD: H Bremer en J. J. do Lange. C. Cheusman cn S. J. xan Groeningen. BEVALLEN: M. JansenSpiérings, (1. T. van SaaseLouter, d. .J. Ripvan Tol, z. S. Ban—Hak, z. C. BuiserBaart- man, d. A. BeetsHaspels, d. K, Boogaard—Slinger, z. T. xan Wijk— Roodenburg. d. OVERLEDEN: J. Vuyk. 86 j. P. lie; stek. 4 mnd. P. I,. Spreeuw, 8 innd. M. W. II. v. Holland, 7 xv. Financiëeie Berichten AMSTERDAMSCHE R VN lx. De heer Keiler heeft wegens gezond heidsredenen als directeur ontslag ge vraagd met het einde van het loojjen- de jaar Stoomvaartbencliten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Het st. Grotius, thuisreis, vertrok 16 Juli van Colombo. Het st. Rembrandt, uitreis, vertok 16 Juli van Genua. liet st. Billiton (uitreis) arriveerde 17 Juli te Padaug. Het st. Karimata (uitreis) vertrok 17 Juli van Suez KON. NED. STOOMB. MIJ. Het st. Danae vertrok 16 Juli van San Lucas naar Lissabon. Het st. Helena vertrok 17 Juli van Pillau naar Amsterdam. Het st Minerva arr. 17 Juli van Am sterdam te Rotterdam. Met st. Pomona vertrok 16 Juli vaa Valencia naar Alicante Het st. Titan arriveerde 17 Juli van Amsterdam te Pillau. Het s{. Vulcanus vertrok IQ Juli van Syracuse naar Pozallo. ROTTERD. LLOYD. Het st. Bognr, uitreis, passeerde 16 Juli Point do Gallo. I-let st. Rindjani, thuisreis, passeer de 1G Juli Kaap Finisterre. Het st. Arakun arr. 17 Juli van Pon- dicherry to Antwerpen. Het st. Goentoer, thuisreis, vertrok 16 Juli van Pcrim Het st. Gorontalo arr. 17 Juli x-an Rotterdam te Batavia. Het st. Ophlr, thuisreis, x-erlrok 1G Juli van Batavia. Hot st. TernatC, uitreis, arr. 17 Juli to Padang. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Amstollancl, uitreis, is 15 Juli Kaap Vord. F.il. gepasseerd. Het st. Holiand'a, uitreis, vertrok 16 Juli xan Boulogne Het st. Salland, thuisreis, is 1G Juli Fernando Noronha gepass. Het st. Hollandia, uitreis, vertrok 16 Juii van Dover. KON. WEST-IND. MAILDIENST Het st. Prins der Nederlanden ver trok 17 Juli van Amsterdam naar Pa ramaribo. HOLLAND-AMERIKA LIJN Het st. Potsdam, van New-York m Rotterdam, passeerde 16 Juli des v.m« 11 p. 50 m. Prawlepoint. Het st. Zijldijk vertrok 14 Juli vaa Savannah naar Rotterdam. Het st. Pallanza, van Montreal naar Rotterdam, pass. 17 Juli 5 uur 25 Do ver. Het st. Potsdam, van New-York n- Rotterdam, vertrok 17 Juli 6 uur 10 voorm. van Roulocna

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 6