CORN®. VAN IEL Czn. na 8 uur gesloten zijn. Crommelin Bouwmeester Pian©-Ctirsu8 Expeditie P. J.BQS Wiiheimina - Fröbelschool. INMAAKPOTTEN DE SPAAItNE-BANK A. VAN HBE8ÜSD1JK, HAEMOFERRIN SAFE-DEPOSIT. tijd, dien zij als militair onder de wapenen verblijven, daarbij geen rekening gehouden met het ge\a! van mobilisatie, waarin ons land thans verkeert. Daarom stellen B. en W. ter voor ziening hierin het volaend ontwerp besluit voor: De Raad der Gemeente Haarlem besluit: I. Alle regelingen van de betaiing der jaarwedden van ambtenaren en loonen van werklieden der gemeente ingeval van. afwezigheid wegens het volbrengen van. militairen dienst buiten werking l© stellen voor den duur der mobilisatie van het Neder- landsche Leger. II. Te bepalen, dat gedurende de mobilisatie van het Nederlamlsche Leger aan alle ambtenaren en werk lieden der gemeente, die tengevolge van de mobilisatie als militair on der do wapenen 2ijn gehouden of on der de wapenen zijn gekomen, hun gewone loon zal worden uitbetaald: a,, gedurende de zes eerste weken tot, het volle bedrag. b. daarna, voor zoover zij kostwin ner van een gezin zijn, voor 75/100, voor zoovei- zij niet-kostwinner van een gezin zijn, voor 25/100; onder aftrek voor zooveel b betreft van betgeen aan het gezin wordt uit gekeerd ln den vorm van Rijksver goeding. III. Te bepalen, dat, voor zoov do sub. 11 bedoelde ambtenaren en werklieden verplicht zijn tot betaling van bijdragen voor eigen pensioen of voor pensioen voor weduwen en wee zen, die bijdragen ten laste komen van de gemeente zoolang die perso nen minder ontvangen dan het volle loon. IV. Te bepalen, dat het hierover sub. I, II en III omschreven© wordt geacht op 1 Augustus 1914 in wer king te zijn getreden. V. Dit besluit voor zooveel noodig te onderwerpen aan de goedkeuring van den Minister van BinnenJand- scho Zaken en van Gedeputeerde Sta len van Noord-Holland. Wordt goedgekeurd. PUiNT 14 B. en W. stellen voor, aan het Steuncomité te Haarlem een voor schot van 50.000 te verleenen voor den aankoop van levensmiddelen, aangezien het thans de tijd is om toi den aankoop over te gaan. Aldius wordt besloten. PUNT 15. B. cn W .stellen voor het reglement van het werkloozenfonds als volgt te wijzigen. Ieder werklooze die drie maanden contributie heeft betaald aan een werkloozenkas, heeft recht op uit- keering, ook al was de kas niet hij het gemeentelijk fonds aangesloten. De uitkeering duurt, zoolang do be trokkene daaraan wegens werkloos heid behoefte heeft. Wie dit jaar 50 dagen of minder werkloozenultkeering genoot, komt voor uitkeering in aanmerking, in dien hij na 31 Augustus weer werk loos is. Recht op uitkeering gaat in 8 dagen nadat de werkloosheid is aangevan gen. De uitkeering wordt gegeven aan den verzekerde, die ouder is dan 18 jaar. Hij krijgt ƒ6 per week, indien hij gehuwd of kostwinner is. De an deren krijgen ƒ3.-. De helft dezer bedragen worden bft- taa'd d-oor de kassen, de andere helft door de gemeente. De gemeente neemt de geheele uit keering voor haar rekening, als het vermogen van de kassen daalt tot één kwart van het saldo op 1 Au gustus 1.1. De regeling geldt alleen voc van kassen, die bij het gemeentefonds zijn ingeschreven. De kassen kunnen nog op bepaal de voorwaarden worden ingeschreven bij het gemeentelijk werkloozenfonds. B. en W. stellen voor 10.000 be schikbaar te stellen voor de bestrij ding der kosten. De heer KLEUNENBEllG zegt, dat B. en W. zich inet buitenge wonen spoed op deze materie hebben gewor pen. Zoo snel heeft geen gemeente dit gedaan. Veel kan er van die voor schriften van den minister aanvaard worden. Door het snelle werk mis schien, zijn er echter zwakke punten in. Deze regeling geeft geen voldoen de resultaten. Als voorzitter van het fonds, zegt spr., dal binnen 14 dagen deze regeling weer zal moeten wor den herzien. Spreker stelt nu voor in beginsel te besluiten het schrijven van den Minister te aanvaarden en ƒ10.000 credirt te verleenen, maar voor de regeling het advies te vragen van het bestuur van het Werkloozenfonds. Zoo handelend, volgt men de be* doelir.g van den Minister cn gaat in de lijn, als de Raad steeds is,gegaan. Een'ge punten zijn er, die aan be denking onderhevig zijn. Daarom is het wen schel ijk, dat men eerst do zaak nog eens onder de oogen ziet. De heer JOOSTEN brengt hulde aan den Minister voor het krachtig ingrij pen in de omstandigheden, die her ziening noodig hadden. Het spijt spre ker. dat B. en W. niet geheel de voorstellen van den Minister overne men, namelijk niet de regeling voor ongehuwden boven 20 jaar. Het was beter, dat die afwijking niet plaats had gehad. Als dit schrij ven vun den Minister groote waarde zal hebben, dan moet deze regeling in alle gemeenten gelijkelijk worden aangenomen. 15. en W. wilden verbe teren en de heer Kleynenberg wil nog meer verbeteren. Daarvoor vreest spreker. Mij zou daarom wenschen, dat noch (le wijziging van den lieer Kleynenberg, noch die welke B. en U'. willen, wordt aangenomen, maar dat de voorschriften van den Minister ongewijzigd worden aangenomen. Spreker zou het fondsbestuur mot 2 leden willen uitgebreid zien, omdat er vereenigingen zullen komen, die werkloozenkasson gaan oprichten en het noodig is, de betrokkenen in het bestuur op te nemen. De heer II UI-S WIT pleit voor de aanneming vuil het voorstel-Klcynen- berg en waarschuwt tegen overijling. Wat de heer Joosten wil zou de zaak nog meer overhaasten. De heer FOPPE zegt, dat de bepa ling letter B .- ,,De uitkeering zal ge schieden zoolang de betrokkene daar aan wegens werkloosheid behoefte heeft", zal duren zoolang deze wijzi ging der verordening geldt. Hoe lang dit zul zijn, weet niemand, omdat niemand weet hoelang de oorlog duurt. De VOORZITTER weet er niets van, dat er in Den llaag een commissie aan het werk is, om wijzigingen te brengen ln de voorschriften. Mocht dit gebeuren, dan zal de Raad weer moeten veranderen. Daaraan is niets te doen. Spreker is met den heer Poppe van meening, dat letter B geen bepaling bevat, die niet uit te voeren is, omdat deze geheele regeling geen definitieve is, maar wel een tijde lijke. De lieer MODOO1 meent, dat de re geling, door B. en W. voorgesteld, geheel klopt met de voorschriften van den Minister. Het ©enige.pngewono is, dat B. en W. en niet het fondsbestuur' het reglement hebben vastgesteld. Maar het geldt hier een noodmaatregel. Spreker zou niet, als de heer Joos ten, do vergoeding voor ongehuwden willen verhoogen. Dat is ook Diet in den geest van den Minister. In de vergadering van B. en W. heeft iemand, die de besprekingen in Den llaag meegemaakt heeft, do voor schriften toegelicht. Spreker is tegen uitstel, dat zeker 14 dagen duurt. De heer BREGONJE is tegen uit stel. maar dringt er op aan, om ook uitkeering te geven in de cerate week der werkloosheid. De heer KLEYNENBERG meent, dat de heer Bregonje moet zijn voor- het voorstel van spreker. Ter wille van de kassen en de kameraden moe ten de arbeiders er voor zorgen, dat in de eerste weck niet de werkloozen- kas wordt aangesproken. Ter kwa der ure is men van dezen regel ter- wille van een neutrale kas afgewe ken. De VOORZITTER antwoordt, dat de Minister den eisch stelt, dat d eerste week niet ondersteund wordt. iHet Werkloozenfondsbestuur heeft het schrijven van den Minister be handeld en daarover gunstig geadvi seerd. De heer JOOSTEN zegt, dat zijn amendement niet inhoudt een eigen denkbeeld, maar alleen dit, dat men geheel de voorschriften van den Mi nister moet volgen. Spreker vraagt, of de werklieden, die werkloos waren in de week vóór de nieuwe regeling in werking treedt, dadelijk uitbetaald krijgen, of een week moeten wachten. De VOORZITTER acht dit een zaak van uitvoering, waarop nu geen ant woord kan gegeven worden. De heer POPPE zegt, dat als onge huwden maar ƒ3 ïnplaats ƒ5 krijgen, dit mindere bedrag drukt op het ge zin, waar de persoon in den kost is, want het kostgeld is algemeen ƒ5. Het amendement-Joosten om aan. ongehruwden f 5.inplaats f 3.— te geven en aan ongehuwden beneden 20 jaar f 3.wordt verworpen met 24 tegen 8 stemmen, die van de hee- ren Nagtzaam, De Braai, Van Ros- sum, Poppe, Merens, Joosten, Van ~3 Kamp en Timmer. Het amendement Joosten, om twee- leden aan hot bestuur van het Werk loozenfonds toe te voegen, wordt ver worpen met 27 tegen 5 stemmen, die van dc hoeren Nagtzaam, De Braai, Poppe, Joosten .en Van. de Kamp. PUNT 16. Door den Ned. Bond van Onderwij zers, afd. Haarlem, was verzocht, om van gemeentewege school voeding ln te voeren. B. en W. herinneren er aan, dat reeds een som van ƒ1200 is beschik baar gesteld voor school kleed in g. Aan school voeding zal zeker het Steun-comlté bijzondere aandacht schenken. Dit, comité is meer dan eenig andere corporatie in de gele genheid daartoe. Het zal in de meer dere of mindere behoefte aan voed sel voor schoolkinderen kunnen voor zien. Daarom stellen B. en W. voor afwijzend op het verzoek le beschik ken. De lieer NAGTZAAM meent, dat het feit, dat in 1903 de Raad zich uitsprak tegen schoolvoeding, niet veel zegt. Zelfs in Haarlem zijn in die elf jaren de ideeën wel wat gewijzigd. Boven dien zou de Bond toch gekomen zijn. ine; het verzoek,, al was de crisis niet ingetreden. ToUnu toe is de school voeding geschied door pai ticulieren. Er zijn een 500 kinderen, die dat noo dig hadden. De vereeniging die dit deed, gaf de voeding maar gedurende 4 maanden en maar 4 dagen in de week. Dat was onvoldoende. De vereeniging erkende dit zelf. Waar liet particulier initia tief te kort geschoten is, moet de ge meente optreden. Dat Is niets nieuws. Den Haag gaf al in 1911 rechtstreeks f 11.000 voor schoolvoeding en nog f29,000 als subsidie aan een veree niging voor school voeding. Gronin gen, Leeuwarden, Sappemeer en Utrecht geven ook schoolvoeding rechtstreeks. Amsterdam zal de ver eeniging „Kindervoeding" een be langrijk bedrag geven. De Ilaar'em- sche vereeniging „Kindervoeding" zal nu vroeger beginnen. Het Steun comité zal deze voedselverstrekking financieel steunen. Maar dit Comité heeft zijn geld zeer noodig. Laat. de gemeente daarom aan de bestaande organisatie geld geven voor school voeding, buiten liet Steuncomité om. Dan houdt dit comité zijn geld en be hoeft geen administratie daarover te voeren. Spr. stelt daarom voor om fSOOO aan den Bond te geven. De heer HEERKENS TIIIJSSEN zegt dat de heer Nagtzaam hier een pleidooi houdt voor het beginsel vau gemeentelijke kindervoeding, afge zien van de tijdsomstandigheden. De schoolvoeding ligt echter geheel op den weg van 't Steuncomité. Wanneer dit de vereeniging „Kindervoeding" in slant stelt vroeger te beginnen met haar werk, blijft men geheel in deze lijn, uat men hier' moet steunen we gens bijzondere omstandigheden. In voering van gemeentelijke solioo'voe-, diog wil spreker echter niet.. Welis- waar kan de meening van. 1908 nu| gewijzigd zijn, rnaur de Raad heelt j zich daii weer over het beginsel uit te epreken en spreker Is nog eiced tegen-stander van het beginsel. Op de j ouders rust de verplichting van de voeding hunner kinderen, blijft spr. meenen. Spreker hoopt, dat de Raad dit standpunt zal handhaven. Wanneer dan ln buitengewone omstandig heden moet worden gesteund, dan is dit de laak van de liefdadigheidsin stelling en niet van de gemeente. De heer VAN ROSSUM merkt op, dat de lieer Nagtzaam juist Jieeft ge zegd, dat liet precies -op 't zelfde neer komt, of de gemeente het geld geeft, aan dc voedingsconimIssic of hel Steuncomité daarvoor het -gemeente geld geeft. Maar het zal goed zijn, dat het. Steuncomité de controle houdt op do kindervoeding. De heer KLEYNENBERG zegt, dal liet Steuncomité 13000 beschik baar stelt voor sch-oolkindervoeding. Spr. vindt 't nu niet den tijd. om over prancipes te spreken. Laat men die dus ter zij-de laten. Er komt nog wel eens gelegenheid om daarover te dis- cussïeeren. Men heeft nu „Kindervoe ding", die op -de hoogte is van -dezen arbeid. Laat men deze menschen nu nemen en niet weer anderen. Zeer spoedig zal men moeten afwijken van het systeem, van 1903. Want „Kindervoeding" zal zich spoedig tot den Raad moeten wenden om sub sidie en dan hoopt spr. -dat de Raad dit verzoek zal inwilligen Spr. meent, dat het op de ingezete nen een giunetigen indruk zal maken, wanneer liet Comité zoo weinig mo gelijk schuift op het gemeentebestuur en zooveel mogelijk zelf doet. De heer SLINGENBERG zegt, dat in 't Raadsstukje staat, dat de Bondhet verzoek deed, wegens de tijdsomstan digheden. De h-eer Nagtzaam zegt dat dit niet het geval is. Spr. neemt dit aan, maar merkt dan op, dat het nu de tijd niet is, om een dergelijke prin- cïpieele zaak uit te maken. De centrale sectie van het Steun comité is in zulke handen, dat men niet bevreesd hoeft te zijn dit werk op haar schouders te leggen. (Ap plaus,) De heer ANDREAE stelt zich op het standpunt dat deze en -dergelijke za ken die later komen, in één hand moeter b'ijven. Spreker meent, dat de heer Nagtzaam lid is van het Steuncomité en merkt op, dat de lieer Nagtzaam ten opzichte van de school voeding een ander standpunt schijnt in te nemen dan de andere 'eden van het Steuncomité. Dc heer NAGTZAAM herhaalt, dat de particuliere vereeniging niet vol doende heeft kunnen werken, wegens geldgebrek. Als het nu waai- is, wat de lieer Heerkens Thijseen zegt, dat de ou ders den plicht hebben hun kinderen te voeden, dan is het toch wel eigen aardig, dat des heeren Tliijssen's geestverwanten, overal waar school voeding van gemeentewege wordt verstrekt, het grootste contingent le veren van hen, die er gebruik van maken. De controle, tlie de heer Van Rossum wil, kan het best door de onderwij zers worden uitgeoefend. Die weten 't best welke leerlingen het noodig hebben. Spreker -deelt voorts -mee-, dat hij geen lid is van het Steuncomité, af doet hij er eiken dag zijn werk. I-Iet leidend lid van het Steuncomité heeft aan spreker gezegd, dat ook hij van meening ia, dat het 't eenvoudigst zou zijn. wanneer de gemeente recht streeks f 30CO zou geven. Wat den heer Kleynenberg betreft, de gemeente heeft wel, als gemeen schap plicht de nadcclige ge volgen van den oorlog weg te ne men, nu de menschen niets kunnen doer, aan de omstandigheden, die den oorlog veroorzaken, De heer MODOO zegt, dat het wen- schelijk is, dat het gezin in zijn ge heel wordt gesteund en niet de kin deren afzonderlijk. Spreker meent, dat het Steuncomité er toe zal moe ten komen, in sommige gezinnen f9 inplaats van 16 te geven. De heer HULS WIT komt er tegen op. da', men de illusie wekt, dat het Steuncomité misschien f9 zal geven. Da! is gevaarlijk, want 't is zeer de vraag of dat mogelijk zal zijn. Spr. merkt op, in verband met de meedeeling van den heer Nagtzaam over het gesprek inzake het door van gen-eentewege verstrekken van-school voeding, dat pas Maandagmiddag be sloten is tot het zenden van een brief aan den Raad betreffende kinder voeding. Dat gesprek moet dus gehouden zijn vóórdat besloten is tot het verzenden van een brief. De heer JOOSTEN meent, dat hier de principe-vraag niet meer geldt, Die is door de Sta ten-Generaal reeds beslist bij die behandeling van de Leerplichtwet. De Raad hec-l't a'leen te beslissen over de praclische uit voering. De liter ANDREAE zegt, dat men hier niet een buitengewonen toestand te maken heeft. Daarvoor heeft nu het Steuncomité maatregelen geno men. Dat moet dan ook zorgen voor de bc hooi voeding. Do VOORZITTER zegt, dat hij ook meent, dat het 't beste is, dat men dit voorstel aanneemt. Het anicndement-Nagtzaam wordt verworpen met 28 tegen 3 stemmen, Vóór stemden de heeren Nagtzaam, Poppe en Joosten. (Do heer Slingen- berg is tijdelijk afwezig.) Het voorstel van B. en W, wordt aangenomen. PUNT 17. De lieer Van der Steur verzoekt, na mens zijn principaal, om wegens de zorgwekkende tijdsomstandigheden den termijn van oplevering van den schouwburg te verlengen van 2 tot 5 jaren. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. De heer BREGONJE meent, dat het beter was, Indien do schenker nu de om voor iets anders bestemde, b.v. •oor een overdekte had- en zwemin- ichtlng. Gelach.) Het is nu geen tijd meer om dergelijke uitgaven voor schouwburgen te geven, Spr. zou willen, dat de Burgemees ter zoo iets aan den schenker vroeg. De VOORZITTER zegt, dat dit 'vorstel ingegeven is door do tijds omstandigheden. Het heeft de belee- kenis, dat men de zaken nog eens zal aanzien. De schenker heeft dit verzoek gedaan, omdat- niemand weec, wal de toekomst brengen zal. Misschien duurt de oorlog zoo 'ang en wordt de toestand zóó ernstig, dal- het tooneclieven niet meer opb'oeit. In zulke omstandigheden zou men wel niet tot bouw overgaan Maar d'l weet men niet, Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen z. h. e. PUNT 18. B. en W. stellen voor, om te bepa len, dat de wetenschappelijke balans van het Eigen-pensioenfonds piet op 1 Januari 1915, doch op 1 Januari 1916 zal worden opgemaakt, omdat, dan de toestand beter te beoordee'len valt. Wordt aangenomen. PUNT 19. Naar aanleiding van een request van. den 'heer P. A. van der Most van Spij'k cn 16 anderen stellen B. en W voor, gedurende de maanden Decem ber, Januari en Februari het orgel concert niet meer op Dinsdag van 12, maar op Donderdag van 2—3 te houden. Voor verandering van do uren van de Dinsdagsch© orgelconcerten lus- schen Maart en November achten B. en W. geen genoegzame reden aan wezig. De heer NAGTZAAM zegt, dat, de menschen, die van 1—2 niet kunnen, dit niet kunnen om liun koffiedrin ken maar van 2—3 uur kunnen er weer anderen niet om 'hun werk, die van 1—2 uur wel kunnen. Wie van 1—2 wil gaan, moet dan maar wat gauw koffie drinken. Do arbeiders eten ook wel wat gauwer om nog wat ""in het concert te kunnen "lioorc-u. De heer SCHRAM zon het ook be treuren, wanneer het uur verlaat werd. Veet arbeiders en scholieren komen van 1—2 uur luisteren. De doorslag heeft bij B. en W. gegeven liet verzoek van den organist zelf. Toch zou spreker inwilliging rnet leedwezen zien. De heer MERENS heeft van den organist vernomen, dat tusschen 1 en 2 uur weinig arbeiders komen luiste ren. Dat getal kan ook niet. groot zijn. (Op een 5 of 10 procent na schaften alle arbeiders van 12—11/2 uur. Zij moeten dus al om 10 minuten vóór half 2 uit de kerk en kunnen dus maar 20 minuten van het concert pro- fiteeren. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht. Dc stemmen sta ken daarbij met 16 tegen 16 stem- PUNT 20. B. en W. achten het gewenscht, het loon van cenige werklieden van het gemeente-electriciteitsbedrijf te herzien en stellen daarom voor, de belanghebbenden aldus te rangschik- kon de fabrieksarbeiders in klasse I; de oliemannen, de hulpstokers, de Iremmers en de monteurshelpers in klasse 3de 2e monteurs en de scha- kelbordwaclitera in klasse 4 de sto kers en de timmerman-metselaar in klasse 6de le monteurs en de machi nisten in klasse 7, en de monteurs- bankwerkers en de machinisten-bank werkers in klasse 8. Wordt goedgekeurd. PUNT 21. Voor de in exploitatie te brengen gronden is het wensclielijk' dat de Verspronckweg tussclien Brederode- straat en Delft een breedte verkrïj ge van 12 M., terwijl de tegenwoor dige breedte 8 M. meer bedraagt. Daar bij B. en W. geen bezwaar bestaat tegen versmalling van den weg, stellen zij den Raad voor, hier toe te besluiten. Wordt goedgekeurd. PUNT 22. B. en W. stellen voor, om aan de N. Z. H. T. toe te staan een wacht huisje te plaatsen op het Ver wuift en daarvoor 4 1/2 vierk. M. grond te ver huren voor f 2 per vierk, M, Wordt goedgekeurd. PUNT 23. B. en W. stellen voor aan D. 11. G'rarineman te Hülegom, vergunniog te verleenen tot woderopzeggens tee tot het hebben en gebruiken van zes uitgangen van een perceel in Bloe- mendaaJ, naar don weg langs de Lei-1- schevaart en om hem te verhuren ies gedeelten grond van 7 1/2 vierk, M. elk en drie gedeelten grond van 43.7 vierk. M. samen. D© Umu'r be- dx-aagt f 8.87 per jaa'r. Aldus wordt besloten. PUNT 24. B. en W. stellen voor, om van de heeren J. M. C. en Th, M. Hoog koste loos en om niet te aanvaarden een gedeelte grond van 34 vierk. M. Als aandeel in de bestraüingskosten moet de overdragende partij f 2 pér vierk. M. betalen. Aldius wordt besloten. PUNT 25. Hie'rna wordt overgegaan tot het trekken van de afdeelingen. Rondvraag, Do heer NAGTZAAM vestigt de •aandacht op het plan van het ge meentebestuur van Bloemendaal, om een groot werk te ondernemen, na melijk den aanleg van den weg Over- veen (Bloemendaal) naar Zandvoort. Dat zal veel werkloozen werk geven, en daar Bloemendaal weinig werk loozen beeft, zal dit werk ook voor de Haarlomsche arbeiders van belang kunnen zijn. Spreker meent, dat bet Bloemen- daalsche gemeentebestuur met de eigenaars dezer gronden cenigo moei lijkheden-heeft over den aanleg van den weg. Spreker zegt, dat het goe den invloed kan hebben op den loop der onderhandelingen, wanneer hier m het openbaar wordt uitgesproken, dat de Raad van Haarlem het zeer op prijs zou stellen, als dit werk kon begonnen worden. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak niet aan de aandacht van B. en W. Ls ontgaan. Hierop wordt Le 5 uur do vergade ring gesloten, van G. A. FtflCHELSEN. Het plano-onderwijs is zoowel voor dilettanten als voor hen, di< een volledige opleiding wenschen te ontvangen voor de examens van het Nederl. Muziekpaedagogisch Verbond en der Nederl. Toonkunst.- Vereeniging. Onderwijs wordt verder gegeven in harmonie- en algem. muziekleer, pianomethodiek, muziekgeschiedenis. Prospectussen ver krijgbaar bij de boekhandelaren MUL en GROENEVELD. Te spreken, ook voor privaatonderwijs, Donderdags van 3—4, Kenaustraat 4. Aanvang van den cursus: 1 September. Aanvang Slöjd-essen: October. Leerlingen voor balde oursussen kunnsn aangegeven worden van 1 September af op do schooluren. Schagchelstraat 19-21-34. SEHANGERIJ STOFFEERDER IJ MATRASSENMAKERIJ. Gedurende de maand SEPTEM BER zullen de magazijnen Ontvangen eon groote partij GEBR. VAN VOOLEN SPAARNE 27. Nieuwe Gracht 98 Haarlem Kapitaal f 1.000.000. Geplaatst en volgestort f 300.000 DEPOSITO HEESTE Met 1 dag opzegging 3 f/t Voor 3 maanden vast 3'/, #/0 v 6 3'u Andere termijnen bij overeenkomst. HAARLEM AMSTERDAM Vertrek van Haarlem, Spaarnwoutlerslr. 30, v.m. 8.30,10, n.m. 1 nor Vertrek van Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 47, v.m. 11.30 ea n.m. 2.30 en 7 uur. TELEFOON 1726 TELEFOON 1729 ^DSCHE NIEDWE GRACHT 11 HAARLEM WtSSELS - CO UPONS. ejf> v EPFHCTENI ASSURANTIËN SAFE-DEPOSIT Iloofdagontsehap: Ocean Accident Guarantee Corporation. Eüederlandsch© Glazenwasscherij en Pulbewasschsng. BURGWAL 36 Telefoon Inferc. 1091 HAARLEM Filialen i llsemsndaal, ©verveen, Aerdenhout, Sand- voort, Heemstede. (STAALHAEMATOGEN) Een aangenaam smakend bij uitstek bjoedvormernd verstorklragsmld- d®8, in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en alle daaruit voort komende zwaktetoeatanden. Prijs per lh Literflesch, voldoende voor ongeveer 20 dagen, 2. Dr. H. MANNING'S Pbarmaceutlsch- Hhpmterhfl Fnhrlnlr HftAfi. Staten Bolwerk S -- Haarlem. EFFECTEN, PROLONGATION, COUPONS, WISSELS, DEPOSITO, ASSURANTIËN.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 8