SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem9® Dagblad# i Uil Voetbal Hederlandsche Voetbalbond. DE UITSLAGEN. Westelijke a f d e o 11 n g Ai Dordrecht: D. F. C.Quick, 3—2. Utrecht: U. V. V.—H. F. C., 4-3. 's-Gra ventage: H. V. V.—V. 0. C., t-1. Rotterdam: Sparta—Hercules, 3—1. Haarlem: Haarlem—H. B. S., 2—2. Afdeeling 13. Amsterdam: Ajax—llaariem II, 5—3 Militair IBlauw Wit, 34. Spartaan—D. E. C. 5—0. A. F. C.—V. V. A., 2—1. V. R. C.—H. F. C. II, 2—L Afdeeling G. BIoemendaa.1: Bloem en daalE. D, 0., 2—3. Haarlem: R. C. H.—Stormvogels, 4-0. In ve'rband met de uitslagen is do lijke superieuren: de gisteren behaal- stand der Weste- Gesp. 1 i H. V. V- 5 4 0 i 8 23-6 LG0 Sparta 5 3 1 i 7 11-6 1.40 Haarlem 5 2 3 0 7 12—7 1.40 H. F. C. 5 3 1 1 7 14-10 1.40 Hercules 5 2 1 2 5 8-9 1.00 H. B. S. 5 1 2 2 4 7—9 0.80 D. F. C. 5 1 2 2 4 6—17 0.80 Quick 5 1 1 3 3 11—16 0.60 U. V. V, 5 1 1 3 3 5-13 0.60 V. O. C. 5 1 4 2 5—9 0.40 OVERZICHT. 'n Bepaald voordeelige dag was 't gisteren niet voor de Ilaarlemscho eerste-klassers. Drie van de vier te verspelen puntjes kwamen elders te recht. 'n pover resultaat. Van H. F. C. zal zelfs de ergste pes simist niet verwacht hebben, dat ze in Utrecht tegen U. V. V., dut, zooals een sportblad 't dezer dagen uitdruk te, „geabonneerd scheen op de kat- tebak van 't competitie-rijtuig", een nederlaag zou te slikken krijgen. De overige uitslagen waren vrij normaal te noemen. In 't Oosten werd het terrein waar op Go-Ahead Vitesse moeet ontmoe ten, afgekeurd, 't Wageningsche G. V. C. won met 42 van Robur el Ve- locitas, terwijl Be Quick op eigen ter rein van U. D. verloor met 52. De „Tel." meldt het volgende van de gisteren gespeelde wedstrijden, waarin geen Haarlemsche clubs uit kwamen: Afdeeling A. H. V. V.—V. O. C., 2—1. Het was maar een karige overwin ning gisteren, door H. V. V. behaald, terwijl haar tegenstandster boven dien bijna den geheelen wedstrijd door sterker was. Alleen in de laat ste minuten toonden de geelzwarte Hagenaars eenige superioriteit over de roodzwarte Rotterdammers. Tien minuten vóór rust bezorgde Van der Sluvs den gasten met een kranig 6Chot de leiding. Na het keeren kregen de Hagenaars dicht bij het Rotterdam- sche doel een vrijen schop te nemeu. Jeekel miste den bal, doch een der llörburgers hield hem met de han den er uit, zoodat nu een strafschop volgde, welke door Thornee In een doelpunt werd omgezet. Het winnen de punt voor de gastheeren kwam van den voet van Kuntze op nogal fortuin lijke wijze. D. F. C.—QUIOK, 3-2. Onder leiding van Eijmens wordt met onvolledige elftallen begonnen. Op het laatste oogenblik waren t\ve6 D. F. C.'ers Triebei en Van der Lin den, verhinderd. Quick begint met sterker te zijn. Heim schiet tweemaal van korten afstand. Bij een tegenbe zoek schiet Lotey naast. Lesueur schiet, Van Woensel kopt, Barend tipt den bal vallende nog even aan, doch kan een doelpunt niet verhin deren. Uit een mooien voorzet van Sigmond maakt Lotsy den stand ge lijk en rust komt met dezen stand. Daarna is lu den heginne Quick ster ker, wat zij door een doelpunt weet uit te drukken. Daarna treedt D. F. C. flinker op. Git een der vele goede voorzetten van links kopt Lotsy den hal langs Blavel. Als even daarna Deenenden bal keurig opbrengt, zorgt Sunderraan voor doel voor de rest. waardoor de thuisclub welver diend inet 3—2 won. SPARTA—HERCULES. 3—1. Sparta mist De Bruin, deze wordt vervangen door Van den Berg. Er is nog al belangstelling. Hercules, dat tot dusverre weinig succes in Rotter dam had, beloofde thans een sleike tegenpartij te zijn. De verdediging was goed. maar de aanval viel tegen en Sparta heeft de overwinning vol komen verdiend Van der Wolk en Ruffelse hebben Hercules volop werk gegeven en het was een vrij goed werk, Sparta's voorsprong bij rust tot een nul te beperken. Ka de rust blijft Sparta op enkele momenten na. de meerdere. Een der achterspe- lers van Hercules veroorzaakt tot tweemaal toe een strafschop, beide keeren door De Groot tn een doelpunt omgezet. De Groot maakt ook het eer ste tegenpunt uit een doorbrauk. Sparta wint met 31. \V e s t e 1 ij k e le Klasse. HAARLEM—H. B S., 2-2. Een tweede gelijk sped, dat Haarlem maar heel weinig vooruit hoeft ge holpen, maar dat de tegenpartij zéér ten goede kwam! Toi de laatste minuut heeft het pu- blik (met grond) gehoopv en verwacht, dat do Roodbroeken do overwinning zouden behalen op do Hagenaars, die, wat spelqualiteit betreft, nog lied wat van de Haarlemmers kunnen afkij ken. In taal volhouden... daarin won nen de zwarten het. Ware de Haarlemsche voorhoede het laatste half uur zoo goed op droef geweest als in 't eerste, dan, 't lijdt geen twijfel, had het H. B. S. niet ge holpen, of ze al 8 man in de verdedi ging had gehaald. Maar nu Jur. Haak na Haarlem's tweede goal maar wat tigurantendienst vervulde en Sehra vendijk onbegrijpelijk zenuwachtig was, moest alles van den reebterwing komen. En twee tegen acht is geen posriuur! 'n Drie twee uitslag ware misschien 'n hetere uitslag geweest. Zoowel voor doel als in 't veld hadden de roodbroeken het beste deel van het spel. Bij H. B. S. won de verdediging het van de voorhoede. Op 'n glibberig terrein stellen ft ver haal van dan strijd zei ven neemt hier een aanvang) zich even twee uur de volgende elftallen op:: H. B. S.f De Leve, Alting Sieberg, Keyiholtz, v. Thiel, Angenemt, Aschgrot, Popping, Bos, De Visser, Hissink, RoldamuBi Tekelenburg, Jur. Haak, SchVaven- dijk, Iloutkooper, Bakker, Bouwmeester, Healey, Maas, Bouman, Wilhelm. Van Eek. Haarlem; Scheidsrechter is de heer Verbeek, een hier te Haarlem bijna ombekende arbiter. Bij H. B. S. speelt de oud- Haarlemmer Angenent op de spil- plaats en fungeert als captain, 'n Ele gante „Schillerkragen' schijnt aan te duiden, dat hij „In en buiten rechten' zijn elftal vertegenwoordigt. Hij wint den toss, maar 't is een fortuintje, dat hom weinig voordeel aanbrengt. Van de zon zullen de spe lers al heel weinig last hebben, en met den wind behoeft weinig rekening gehouden te worden. Onder die omstandigheden wordt begonnen. Welke groote plannen schijnt Haar lem vandaag te hebbent 'n Magnifioue short passing-spel ontwikkelt ziel) bij de Haarlem-voorhoede. De zwarte achterhoede ziet in de eerste oogen- bllkken er geen kans too, om 't vijf- tol in bedwong te houden. De eeïste aanval wordt op 't laat ste moment ondereohepL. Bij de twee de attaque drijft Haarlem tot vlak voor goal op, van rechts wordt de bal voorgezet, en met een mooi schol bezorgt J nr. Haak twee minuten na den aanvang den roodbroeken de lei ding (1—0). Dat ziet er goed uit! H, B. S., dat; aftrapt, brengt 't niet verder aan j Healey; die geeft aan S-chravendijk: over en Haarlem herneemt, om in den stijl van deze dagen te blijven, liet offensief, waartegen de zwarte defen sie het maar juist kan bolwerken. Alleen Augeneni, waarschijnlijk nog wel gewend aan 'l spel van den Scho- terweg, ziet zoo af en toe kans, om >en mooien Haarlem-aanval te doen erkeören in een H. B. S.-dito. De twee rosloerende middenspel ore heb ben vooreerst nog niet veel kijk op 't bijzonder Vlugge spel van beide vleugels. Vooral van rechts wordt j mooi spel te zien gegeven, waaraan de jonge Aschgrot z'n handen vol heeft. Maar langzaam aan begint nu H. B. S. ook los te komen. Het zwarte quintet tracht in de buurt van Van Eek te komen. Maar... het drietal Maas—Healey—Bouwmeester blijkt al bijzonder goed op dreef te zijn en verder dan de vijandelijke halflinie brengt do H. B. S.-voonhoede meost- nieL Wat maar goed is. Want 't spel van Wilhelm en Bouman is wel pootig, nxiar laat aan zuiverheid nog al wat te wenschen over. 'n Half uurtje zal nu ongeveer ge speeld zijn, en de teams beginnen 'te- gen elkaar op te wegen, al is, wal de spelqualiteit betreft, 't spel van de thuisclub meer óf. In 't veld combi neert H. B. S. wel aardig, maar zoo- clra hCk strafschopgebied in 't zicht komt, loopt "t mis. Vooral met het schieten is 't treurig gesteld. II. B. S. traohte een schutter in je voorhoede te krijgen, liefst een, die tevens midden voor kan spelen en dan den bal naar zijn eigen mensofoen en niet naar de halfs van de tegenpartij schopt! Bij een H. B. S.-aanval trapt His- sink jammerlijk over 't doel. M'n buurman zegt, dat do Hagenaar een „opgelegde" kans verknoeid heeft, en 'k beaam dat volmondig, 'n Paar mi nuten later belandt een bal, door Jur. Haaks voet gedreven, tegen den paal. Zooiets moet pech genoemd worden! In de laatste üen minuten voor rust wordt wel 't mooiste spel geleverd. Van doel tot doel zwerft het leder, en bezorgt om beurten, Van Eek en De Leve angstige oogenblikkcn. Den laat ste tevens een paar warme handen, veroorzaakt door een kei van Ilout kooper. Dan plots, blijven 'n naar spelers staan om éón, die ligt. 't Publiek schenkt niet veel aandacht aan hei, ge val. Zoo vaak rolt er een voor den grond. 't Blijkt evenwel,-dat hier sprake is van iets in eer dan een gewoon on gelukje: Popping verlaat het veld; z'n linkerarm is ontwriohv. Gelukkig weet Dr. Aaltsz den arm weer ïn 't lid te brenzen, zoodat na een paar minuten II. B. S. wederom voltallig is. Angenent speelt eenigen tijd wat al 'ie stevig; Houtkoopor ondervindt er de gevolgen van aan den lijve, 't Pu bliek aan 't lijntje is meer dan ver ontwaardigd! 't Moet erkend, dat Haarlem door 't unfair optreden van den Haagschen mid-half een mooie kans mist. Haarlem dringt in de laatste oogen- blilcken voor rust het Ilaagsche elftal geheel op eigen helft terug, maar treuzelen voor het doel Is oorzaak, dat doelpuntjes uitblijven, hoewel het er vaak niet schitterend voor De Leve uitziet. Juist als H. B. S. weer een uitval doet, wordt rust gefloten. Jammer, dat na de rust de Haar lemsche voorhoede, die tot nu toe heel veel goed werk leverde, zoo aftakelt. In de eerste oogenbhkken gaat het nog. Haarlem begint aan te vallen. Jan Bakker, die evenals Houtkooper een goeden wedstrijd 3peelt, brengt mooi op, maar vergeet voor te zetten. Ook 11. B. S. zit niet stil. De voor hoede werkt hard, om door de verde diging heen te komen. Het lukt haar waarlijk, en, ofschoon de Haarlem achterhoede te kennen geeft, dat h. L hier de buitenspel! egel overtreden wordt, laat de scheidsrechter door spelen, en is het Popping, die met een goed schot Van Eek het nakijken geeft (1—1). Het is na dit doelpunt eenigen tijd met den H. B. S.-aanval gedaan. Blijkbaar vinden de bezoekers een gelijk spel tegen No. 3 van het rang- lijstje al welletjes. De verdediging zet alle zeilen bij, maar kan, niettegen staande ze krachtig weerstand biedt, niet beletten, dat heel wat schoten op het heiligdom van De Leve gelost wor den. Houtkooper vooral breekt nogal eens door. Zoowel Aschgrot als Keyl- holu krijgen het hard te verantwoor den. Bakker, Houtkooper en Maas vormen een trio, dat gevaarlijke aan vallen onderneemt. Een paar corners, door Houtkooper genomen, leveren geen resultaat op. Sehravendijk doet zijn best, maar drijft wel wat veeL Vooral als het H. 13. S.-doel een ware belegering te verduren krijgt, Is het een hopeloos heen on weer getrap, waaraan Alting Sieberg gelukkig een einde maakt, door met een verreu trap de wing Popping—Bos aan het werk te zet ten goed combineerend passeert de voorhoede Wilhelm en Bouman. On gelukkig zet op hel goede oogenblik Roldanus te scherp voor, zoodat Van Eek den voorzet onderschept. Het spel wordt vuriger. Haarlem wil v/innen. Aanval op aanval vclgt, maar Angenent en de zijnen trekken steeds meer terug en werken veel weg. Totdat van den voet van Tekelenburg een voorzet komt. Na wat heen en weer getrap komt de bal bij Jur Haak, die even opdrijft eu langs den uitloo penden De Leve kalm in het verlaten doel trapt. (2—1). Minder kalm is de ontmoeting van de beide spelers. Ze botsen met een flinke vaart tegen elkaar opDe Leve schijnt nogal vrij te loopen, maar met Jur is het voorgoed uit. Hoewel hij blijft meespelen in de voorhoede (o. i. had Bouwmeester na dit ongeval met meer succes op de linksbinnenplaats kunnen uitkomen), haalt zijn spel niet meer bij dat van vóór rust. 't Is natuurlijk, dat van samenspel met Tekelenburg nu ook meer weinig komt. H. B, S. ziet zich een gelijk spel ont gaan Daarom wordt nog eens extra aangepakt. Bouman en Wilhelm ko men de middenlinie wat versterken. Werkelijk wordt H. B. S. eenigen tijd in bedwang gehouden. Maar er wordt toch door de Hagenaars te vurig ge speeld, dan dat een goaltje kan uit blijven. Aan beide zijden worden een paar corners genomen. Resultaat nihil. Meer en meer vermindert het spel, dat Sehravendijk speelt. Hij sciujM vermoeid en trapt nogal zenuwachtig. Angenent is hein dan ook vrijwel de baas. Van samensjiel tusschen Sehra vendijk en de binnenspelers is geen sprake. De eerste schijnt geheel den kluts kwijt. Een middenvoor, die over leg mist, en een linksbinnen, die zwaai- gehandicapt blijkt.... i ziet er niet schitterend voor de Haarlem- voorhoede uit. Houtkooper eu Bakker werken als paarden. Verschillende schoten kumen van rechts, maar het schijnt niet te wülen. Integendeel, een kwartier vóoi het einde valt H. B. S. weer eens uit. De j backs worden gepasseerd, en voor t geheel ongedekte uoel komt eeu voor zet van llissmk, die De Visser maar voor het intrappen heeft. (2—2j. Weer is de stand gelijk 1 H. B. S. haalt twee voorhoedespelers naar achteren en verdedigt met acht man. En het geeft 't publiek niet, of het in de restoerende 10 èt 12 minuten „Kees" of „Martien" toehuilt, toch dóór te zetten, 't ls te veel verlangd 1 Tallnoze malen wordt een aanval ondernomen, meest geleid door Jon Bakker. Een paar maal doen de drie voorwaarts eenige tiuume uitvallen. De tijd verstrijkt 'n corner wordt genomen.... geen doelpunt.... Tekelen burg schiet hard eu zuiver.... 't baat niet. De zwarte achterhoede verde digt fanatiek, verplaatst zoowaar het spel nog even. Dan fluit de scheidsrechter. Traditie is, dat Haarlem niet van H. B. S. kan winnen oj> eigen terrein. Waarschiinliik heelt dit een ongun- stlgen Invloed op het spel van de Haarlemsche club gehad, althans de geheele voorhoede was ver beneden haar gewonen vorm. Hoewel liet dui delijk te zien was, dat de meeste spe lers van Haarlem individueel beter zijn dan die van H. B. S., ontbrak bij Haarlem de noodige samenhang en in de voorhoede de lust tot volhouden eu doorzetten. Af en toe maakten de vier voor- waartsen er een wandeling van. De vijfde, Bakker, werkte met veel ijver, maar had zijn dag niet, hetgeen o. a. duidelijk bleek uit de wijze, waarop hij vele corners nam. Bij H. B. S. mist, zooals reeds ge zegd is, de voorhoede een goed schut ter. De verdediging was beter en de keeper voortreffelijk. D. U. V. V.—H. F. C. 4—3. Veel publiek was aanwezig om de zen wedstrijd te aanschouwen, U. V. V. was voor het eerst in het seizoen volledig en stelde zich als volgt op: Vernooy, Güles^en, de Munnik, v. d. Drift, Pin to, Fortgens, de Bie van Dillen. Buitenweg. Vos en te Winkel. II. F. C. beschikte over die volgende combinatie: P. Sjpesteyn, G. s ij pe st eyn. J. Oei, v. d. Wecrd, N. Bouvv, ten Brugge Cate, J. van Breda Kol ff, A. Bouvy, J. Laan, M. Franckem en J. Francken. Zo heeft dus invallers voor de gebr. Yorwey, de Klerck eu Bijvoet. Als Tromp taginnen fluit, valt H. F. C. direct vurig aan, maai- Gilles sen weet met «een forse hen trap zijn voorhoede aan het werk te zetten, die keurig samenspelend op het Haar lemsche doel afgaat. Het mooie schot van Buitenweg vliegt echter net over het doel. M eer komt de Rood-wit ge blokte voorhoede terug. Van Dillen breekt dioor, maar op het moment dat hij schieten wil, redt Oei ten koste van een oornc-r. Deze wordt keurig genomen. P. Sijpesteyn wil den bal uitloopend wegwerken, doch komt hlierbij te vallen en de bal wordt over hem hoen in het veriatan doel ge schoten. Het publiek is zeer opgewon den en de aanmoediging-kreten zijn niet van de lucht. Het heele H. F. C.- team werkt ontzaglijk, maar het ver band is aoek, voorai door liet onvol doende steunen der halfbacks. De U. V. V.-voorhoede speelt netjes samonk maar wacht te lang met schieten zoodat een'ge mooie kansen verloren ga.au. Nadat Pinto een aan val der H. F. -voorhoede onderbro ken heeft, geeft hij den bal aan Bui tenweg over, deze centert naar den geheel vrijstaanden Vos, die na een korten rush het teder keihard üi het doel weet te schieten. P. Sijpeeteyn had dit doelpunt m.i. wel kunnen voorkomen, als hij zich wat vlugger liod laten vallen. H. F. C. begint nu iets tater te spelen en valt eenige mi nuten aan. Als de geheele II. F. C.-ver dediging opgedrongen is, krijgt Bui tenweg het ieder, passeert de achter hoede en schiet no. 3 langB den uït- loojienden «doelman. Dit wordt H. F. C. te erg en werkelijk uitstekend is jnfu het «uxenspeil. Eindelijk wordt haar werken dan toch beloond Bou- -y kopt netjes een mooien voorzet van Jacques Francken in het net. De Haar lem mors blijven nu sterker en beko gelen liet Utrechtse he doel, dat «eenige malen op het randje af aan een door boring ontkomt. De verdediging houdt echter stand ein langzamerhand komt de U. V. V.-voofhoede ook weer aan het woord. Vos krijgt een prachtkans om den vxKiiftprtjng ie Mirgrodten en «zendt een schitterend laag schot in, dat Sij pesteyn keurig weet te stoppen. Even daarna is het rusten. Tijdens de rust begint het te regenen, waardoor het -eid, dat reeds glad is, nog slechter wordt. Na de thee speelt H. F. C. gelukkig iets beter, met het ©evo>g dat ze dan ook sterker wordt. Het samenspel llukt na tater, maar het noodige vuur is er niet, zoodat deel punten u tblij- ven. Scheidsrechter Tromp, die al ige malen eigenaardige beslissin- i gegeven heeft, begaat nu een groote fout, door 'n vrije schop aan U. V. V. toe te kennen, omdat Sijpe- •teyn meer dan drie passen niet den bal in zijn handen zou geloopen heb ben. Het leder wordt na een heftige scrimmage weggewerkt en door J. Franoken opgevangen, die er snel mee doorloopt en voorzet waarna Mannus voor do reet zorgt en den bal langs Vernooy Jaagt. Luido aange moedigd door tat Hercules-gezinde deel van het publiek, blijft H. F. C. aanvallen en werkcÉiik gelukt het eenige minuten later wederom aan Mann-us, den gelijkmaker langs Ver nooy te schieten. U V. V. valt dan weer fanatiek aan en daar do H. F. C.-verdediging als een kaartenhuis ineen velt, zit de Utrechlsche voor hoede dikwijls zeer gevaarlijk voor doel maai door buitengewoon v eel voine wordt het vooreer t nog niet dod:boord. Nog 5 minuten is er te spelen, als U. V. .V onverwachts de leiding neemt door een onbenullig schot van do Bio dat de doelman iu eigen goal slaat Spoedig daarop is liet tijd en boekt U. V. V. oen geluk kige overwinning. Beide elftallen spoelden sechl, voor al II. F.C. Er zal a.s. Zondug een lieel wat beter vorm vertoond moeten worden om van D. F. C. te winnen. De besliss i.gen van scheidsrechter Tromp waren al heel vreemd; verdere kritiek op zijn leiding zullen we maar achterwege laten! Weet. Afdeeling B. AJAX—«HAARLEM II, 5-3. Haarlem II komt uit met: Visser, Koster, Sleur, Homberg, Muller, Smit, Hordijk. Hartog, Daudey, Sülter, Crayé. De roodbroeken loopen hard van stapel en nemen direct het spel in handen. Spoedig weet Stoter Haar lem de leiding te geven. De Ajaciden zien, dat het zoo met gaat en pakken flink aan. Lucas, de ex-Blauw-Wit- speier, maakt dan gelijk. Met een laag schot weet Daudey Haarlem opnieuw de leiding te bezorgen, doch Lucas zorgt wederom voor den gelijk maker en brengt zelÉs even later den stand op 32. Kort voor de ru6t weet Haarlem fraai gelijk te maken. Na de rust verzwakt de Haarlem voorhoede aanmerkelijk, zoodat haar achterhoede het zwaar te verantwoor den krijgt. Lucas doorboort wederom het Haarlem-doel, zoodat Ajar met 4-3 leidt. Deze leiding weet zij nog te ver- grooten tot 5—3. in welken stand, dank zij goed werk van Visser, geen verandering komt. Ajax vormde met de 3 Blauw-Wit- ters en Swift in haar midden een goed geheel. De llaarlem-voorhoede speelde vóór de rust goed. V. R. CIL F. C. II 2—1. _en van het begin tot het einde toe spannende wedstrijd was het, dien de H. F. C.-reserves gisteren op een ver bazend glad veld in Amsterdam speelden. Het Haarlemsche elftal was aldus opgesteld: Steup, Koper, Peere boom, Tjoen, Verwey, v. d. Heuvel Reynders, Bremer, Looijon, Keppel Hevseling, Seignette, Mesman. De ge combineerd en verliezen den toss «en spelen eerst tegen don vrij sterken wind in. De H. F. C.'ers zijn dan ook in de meerderheid. Vooml da rechter- tf.ng brenflt menigmaal «wvaarJ/k op. Door den gladden bal is schieten uiterst moeilijk. Steup redt eenige malen magnifiek. Na eenige uitvallen zonder succes eten de H. F. C.'ers «eindelijk te doelpunten, na fraai spel der geheele voorhoede (10). De Am-stordammers verslappen met. Integendeel beleeft de Haarlemsche achterhoede eenige benauwde oogenblikken. In den stand komt voor rust geen verandering meer. Is weer begonnen is, zijn de rol len onige«iraaiö, nu zijn de V. R. C..- menscl.en de sterksten. Voorloop ig weet de achterhoede doelpunten te voorkomen. Als echter de reebterwing der Amsterdammers niet voldoende gedekt wordt, brengt de vleugelman vlug op. zet fraai voor en de midden voor der V. R. C.'ers schiet prachtig ineens in doel, hierdoor de partijen op gelijken voet brengend (1—1). Aan beide zijden wordt nu lievig om i leiding gestreden. Beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Eenige malen hebben d«? Haarlemmers niet oei geluk voor het Amsterdamsche doel Als er nog betrekkelijk kort te spelen is, belandt de bal op een ge geven. oogenblik bij Herkenrath. De ze passeert luaidig «een tegenstander en zonder veel moeite schliet hij den bal ian korten afstand langs Steup. Hierdoor bezorgde hij tevens Zijne vereniging de overwinning, want als do scheidsrechter tijd fluit is do stand nog 2—1. Het was over het ge heel een spannende en tei ons vriend schappelijk gespeelde wedstrijd. West. Afdeeling G. BLOEMENDAAL 1—R D. 0. I 2—3. Beide elftallen verschijnen onvolle dig. E. D. O. begint heftig aan te val len en scoort spoedig door een schot van den linksbinnen. Dan is de beurt aan Bloemem-aal om aan te vallen, maar de Edo-backs verhinderen voor loop.? doelpunten. Toch scoort de Bloomendaal-linksuiterst mot een prachtig schot. Blocmondaal blijft tot de rust toe de stei ksie. De witten kun nen echter niet tot doelpunten komen, zoodat de rust intreedt met gelijken stand. Na de rust valt Bloemendaal heftig aan Na ongeveei 10 minuten s-pelen maakt de rechtsbuiten de tweede goal voor Bioemendaal. De witten blijven aanvallen, rraar toch weet E. D. O. gelijk te maken uit oen penalty (2—2). Kort hierna valt E. D. O. weer een penalty ten deel, die echter tegen den paal wordt geschoten. Hoewel Bloe mend-aal stedker b'ijft scoort E. D. 0. de winnende goal, zoodat het einde komt met een gefiatteerde 32 over winning voor E F). O. R. C H -STORMVOGELS I. 4-0. Precies twee uur wordt onder lei ding van scheidsrechter Knegt be gonnen. Beide elftallen hebben eenige invallers. Spoedig wordt de Stormvo gels-keeper door de R. C H.-voor- hoede aan den tand gevoeld, aarhij hij weet te redden. We'dra maakt de binnenrechts van R. C. H. met een harden schuiver nummer 1. Ook Stormvogels pakt nu tater aan en het is vooral de midden-voor die zich kranig wacit Eenmaal vliegt hij door de R. C. H-verdediging heen, maar de keejier weet zijn schot cor ner te werken. Het spel wordt af en toe nog al eens ruw. Voor de rust komt in den stand geen verandering meer. Na de hervat ting wegen de partijen aanvankelijk tegen elkaar op. N'a een kwartier spe len weot de R C. H.-middenvoor bij eeu doelworsteling nummer twee in het net te plaatsen. Spoedig hierna maffkt de binnenrechts met een hard schuin schot nummer drie. Er Is geen houden meer aan. Stormvogel is geheel ingesloten. Even vóór hei einde zendt de R C H.-voorhoede een schuiver in, welke den Stormvogels keeper te machtig blijkt. Even hierna kondigt de echeidsrechter het einde aan. V. V. C. 1 H. S. V. I. Als om precies 2 uur scheidsrechter De Leeuw de beide elftallen in het veld stuurt, zien wij V. V. C. met 3 invallers tegen een volledig H. S. V. Direct is H. S. V. in volle actie, waar door de achterhoede van V. V. C. bel iar te verantwoorden krijgt. Binnen 10 min. weet H. S. V. met •een liard scliot te scoren. In de voor hoede van V. V. C. wil het maar nüe( vlotten steeds vinden zij in hun te genpartij de meerdere; het gevolg is dan ook dtat het V. V. C.-Jloel be stookt wordt Als er een half uur ge speeld is, vergroot H. S. V. kaar voor sprong. Rust breekt aan met 2—0. Na rust hetzelfde spel: een steed* sterker zijn der H. S. V ers. In deze periode spelen W. Jansen en P. v. d. Blom werkelij-k uitstekend. Hel is dan ook aan hun goed verdedigen te danken, dat H. S. V. het doel niol meer kan vinden. Als de scheidsrechter tijd fluit is en in den stand geen verandering geko men en wint H S. V. met 2—0. Haarlemsche Voetbalbond. Eerste Klasse. HAARLEM III—V. V. C. 20—0. Na 20 seconden doorboort N. N. het V. V. C.-doel, na goed samenspel met Blankevoort. Van Balen Blanken erricht hierna den hattrick, waarna Wiederhold ook nog 2-mani het V. V. C.-net vindt. De ausdauer van Sehravendijk valt op, hij heef: de vij andelijke voorhoede geheel in be dwang. De toeschouwers zijn be nieuwd of de dubbele cijfers voor de rust nog op zui'en komen. N. N zorgt hiervoor. (Rust 110.) De Haarlem-voorhoede blijft na rust productief en weet de score tot 20—0 op te voeren. Het fraaie volhou den van V. C. C. dient toch te worden geroemd. 8 Minuten vóór tijd gaat de Harr- lem-achterhoede voor en de voorhoe de achter. De achterhoede ondervindt echter, dat voorhoedespel zeer lastig is, voorspelers, die verdedigen ge wend zijn. zoodat er geen doelpunten meer gemaakt worden. Van Balen Blanken nam 6, N. N. 6, Wiederhold 5, Nolens 2 en Blanke- oort 1 voor zijn rekening. V. V. II.—SCHOTEN, 1—7. Deze wedstrijd neemt te ruim 1 uur een aanvang. V. V. H. mist 4 va haar beste spelers Schoten neemt dl reet het spel irt handen. De links-buf ten weet na 10 minuten spelen Sch«, ten de leiding te bezorgen De V. V. H.-voorhoede presteert weinig, en Schoten's doel verdediger behoeft zel den handelend op te treden. Schoten blijft in de meerderheid en weet «Ie score tot 4—0 op te voeren. Daarna is het rusten. Na de rust maakt Scho ten reeds spoedig h9ar vijfde doel punt V V. H. heeft haar opstelling eenigszins gewijzigd. Haar voorhoede komt thans een weinig los Door een voorzet van den links-buiten weet V. V. H. haar eerste en eenige doelpunt In dezen wedstrijd te maken. Schoten scoort nu nog tweemaal, cn het einde komt met een 7—1-overwinning voor laatstgenoemde club. HEEMSTEDE I—BLOEMENDAAL IL Heemstede kon een vnj goed elftal in 't veld brengen; echter kwam Za terdagavond <le mededeeling dat Bloe mendaal niet op zou komen, zoodal hot vrij groote publiek dat aanwezig was, daar H. F. C. niet thuisspeelde; kon terugkeeren, en Heemstede een papieren 50 overwinning boekte E. D. O. II—V. S. V., 1-0. Dat E. D. O. II slechts met 1—0 van V. S. V. won, was ten deele te wijten aan het overforsche spel der Velsena- reu. Evenwel moet de keeper een pluim hebben voor zijn kranig verde digen. Voor rust speelde E. D. O II een uitstekend spel. Voorhoede, ach terhoede, middenlinie, alles sloot als bus. Echter werd er te weinig op rechts" gespeeld. Vermelding verdie nen voor rust in het bijzouder drie uitstekende schoten van den rechts buiten en een fraaie goal door P. Z andstra De Velsenaren liepen van het kastj- naar den muur en waren niet tegen het schitterende samenspel van de E. D. O.'ers opgewassen. Na rust was het dezelfde vertooning als voor half time. Het voorhoede-spel an E. D. O. werd thans voortdurend onderbroken door de Velsensctie backs. Ook de doelman redde heel veel. De E. D. O.-rechterwing pres teerde niet veel meer en kreeg bijna niets te doen, zoodat het verband in de voorhoede verre te zoeken was. V. S. V. maakte hier gebruik van .1 brak steeds aardig door Liet was echter het bekende kick and rush-spel, hetwelk tegen een achterhoede met oude beproefde kraohien, zooall E. D. O. II Ileeft, toch geen succes heeft. Het einde kwam met een magere E. D. O.-overwinning. STORMVOGELS II—H. F. C. III, 0—i. Stormvogels telt 2 invallers. H. F. C beschikt over eeu zeer sterke combi natie Het blijkt al spöeuig, dat de» wedstrijd een overwinning voor H. zal worden. Geregeld is H. F. L. aanvallende partij De Storuivogels- verdediging houdt echter flink stand tegen het vlugge samenspel vuu H. F. C. Do Stormvogels-voorhoede kan maar niet op dreef komen. Een en kele maal probeert zij we! eens naai oren te komen, doch hei spel is niet .lug genoeg om gevaarlijk te zijn voor de vlugge en hechte H. F. C.- verdediging. Dan neemt de II. F. C. de leiding, doordat vlak voor doei eer» der Stormvogels-backs inistrapt, waar van H. F. C. dankbaar profiteert om onhoudbaar te scoren. Het tweed* doelpunt van H. F. C. wordt uit een corner prachtig ingekopt. Stand met rust 2—0 voor II F. C. Daarna wederom hetzelfde spel. H F. C. is over het geheel sterker. Hel derde doelpunt van H. F. C wordt gemaakt doordat de Stormvogel» backs elkaar niet begrijpen. Een IL F. C -speler loopt toe en heeft den bei «techU voor hot intrappen.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7