RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD De Stand was Zwart. 12 Schijven op 2, 6, 9, 11,14, 15. 19, 24, 25, 26, 35 en 43. Wit. 12 Schijven op 12, 17, IS, 22, 23, 27, 28, 33, 34, 37, 41 en 45. Oplossing van probleem No. 610, van den auteur Wit 3933, 4941, 37—32, .18-43. 40—35, 35 24, 45 5 De Stand was Zwart. 10 Schijven op1, 8, 9, 10, I 15, 16, 18. 20, 25 en 28. Wit. 10 Schijven op19, £1, 31, 37. i 89. 40, 45, 47, 48 en 49. Beide problemen zijn goed opgelost door de heerenR. Bouw, M. ten Brink, P. Geldorp, J. Jncobson Azri., A. A. Jacobson, W. J. A. Matla, P. I Molïema, D. W. Tuyl, IL W. Zitman. D. Wartena,zaal van Café De korenbeurs, Spaar- I ne 36. alhier. Liefhebbers van bi* damspel zijn De Hanrlemsche Damclub houdt I daar steeds welkom, haar bijeenkomsten iederen Maan- Voor het lidmaatschap kan men dagavond van 812 uur in de boven- zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 Jaar kun. nea ais aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruia straat 34. Telephoon 1543. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen dor kinde- don, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer hekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op don leeftijd ai verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De raadselprijs voor de maand Oc tober is bij loting ten deel gevallen aan JAN VAN ZON, die hem Woensdag 11 November tus-. schen 1 on 2 uur bij mij mag komen halen. 1. (Ingezonden door C. van der Linden). Ik ben zoet, zet een letter achter me en ik ben een stad in Afrika. 2. (Ingezonden door T. van Bilder- beek). Jk besta uit 10 letters en ben soms niets meer dan een klein stukje pa pier. 7 1 4 is een mensch. 2 3 10 is een visch. 5689is986 5. Of wordt je iets verkeerds gevraagd, zeg dan 5 6 8 9 en nog eens 9 8 6 5. 3. (Ingezonden door Christina Boes- mans). Mijn c-erste is een lichaamsdeel, mijn tweede is een deel Aan een geheel. Mijn geheel is een deel van een boek. 4. (Ingezonden door Liesje Weyers). Zet achter elkaar een voertuig, een stad in Beigie en een meisjesnaam en ge krijgt een stad in Zuid-Amerika. 5. (Ingezonden door Dirkje den Hol lander). Welke spreuk leest ge hieruit? Onnnddeiviigmaaijkswt. 6. (Ingezonden door Klaproos). Ik bon een berg in Azië van drie let tergrepen. Wanneer ge een modeklin ker voor me zet, bevatten mijn 1ste en 2de lettergreep een meisjesnaam en mijn 3de lettergreep is een knaag dier. 7. (Ingezonden door C. M.). Zet onder elkaar Een stad in België. Een rivier in Oostenrijk. Een rivier in Rusland. Een vervoermiddel.. De voorste letters van deze vier na men vormen den naam van de stad in België op de 1ste rij. 8. (Ingezonden door Emma). Mijn geheel is een stad in.Frankrijk san 10 letters*. 1 9 10 is een boom. 1 2 3 10 vindt men dicht bij Haar lem. Op een 7 6 5 droogt men goed. 5 6 7 8 vindt men in steden en dor- 9. (Ingezonden door A. Francken). Zoek uit elk der onderstaande zu ilen één woord, ge krijgt dan een zin, die een bekend spreekwoord ver meldt. Wat is de zomer heerlijk. De morgenstond wekt bloera en vogel. Een ieder heeft pleizier. De zon schittert als goud. In 't bosch gaat uien dan stoeien. We loopen s avonds in den mane schijn. Ieder s mond looft het zomertij. 10 (Ingezonden door Eef Compan- Jen!. Ik ben een plaats in Klein-Azië. Neam mijn eerste letter weg en ik ben een bloem. 11. (Ingezonden door Cornelis Pio- ters). Ik ben eene plaats in Oostenrijk, verander mijn eerste letter on ik ben een schiereiland in Rusland. 12. (Ingezonden door Boschviooltje). Vul de puntjes in met medeklin kers, zoodat ge een aardig gezegde krijgt .oe ee.« ..o. L ui. a..e a.,e.e ,o .e..e..e. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de (jrorrge week zijn 1. Geld verzoet den arbeid. 2. 's-Hertogen bosch. 3. Wie niet hooren wil, moet voelen. 4. Beneden-Tangoeska. Bunka, kaas, Enganno, eend, Goes, koek, tent. 5. Kast kat. 6. Barend, Arend, baren, aren. 7. BVrO. Bertha, Aal, Trui, Otto. 8. Nijlpaard. 9. Vioolsnaar. Viool, riool, laan, ra, as, los, slaan. 10. Rijkspostspaarbank. Patrijs, kant, krijt, kat, bast, pap, bij, pop, stok, sol, rijst, 11. Triest Istrié. 12. Jauuaria. Januari. RAADSELOPLOSSINGEN. Goede oplossingen deze week ont- vangen van C. Horemans 8. Christina Boesmans 10. Gijsbertus Pieters 11. Johan Schuyf 10. B. en S. van Beem 0. Corn. Pieters 11. Liesje Weyers 12. Nelly Burger 11. Ivona Koeleveld 11. Lena Bartliel 12. Mientje Barthel 12. Aster 10. Corrie Lam 12. Sneeuwklokje 12. Anjelier 11. Klaproos 8. Ee.f Companion 10. Dora 11. Emma 8. Johanna Kramer 10. T. Kramer 10. Corrie Kramer 10. W. en J. Overmeer 11. Jasmijn 12. Jacob Baay 12. Boschvïooltje 12. Duinviooltje 12. .1. van Zijt veld 10. Madeliefje 12. Napoleon 6. A. Zonneveld 10. C. Koopman 11. C. van Veis 11. B. Neuteboom 1L v. d. Est 12. E. van Viogen 10. H. van Viegen 8. M. en P. a an Amstel 12. D. den Hollander 12. Christina van der Weiden 10. Coba v. d. Gevel 9. Jan van Zon 11. C. van der Linden 11. Sjaantje Vernimmen 3. Trijntje Tromp 11. M en C. Caalen 11. Eef Conipanjen 10. Jo Derlagen 10. .1. van Tevmenbroek 11. Tonny Uylenburg 7. G. C.iljou 8. Ferdinand Waage 11. Marie Piet 11. Cato Piet 11. L. Claus 11. Marie van Schagen 10. A. en A llartendorf 11. C. Willemsen 7. Corrie Mooy 11. Jan Rozenhart 16. Cato Smink 7. ,lan van Hemert 11. R hod an te 7. STRIKVRAGEN. I 1. (Ingezonden door Elisabeth van Viogen). Welke muisjes worden niet floor poes gevangen 2. Welke vinken wil niemand ïn huis hebben 3. (Ingezonden door Corrie Mooy). Ik ben een kind en toch geen kind. ie ben ik 4. (Ingezonden door Emma). Wat is het sterkste dier? 5. (Ingezonden door Nelly Burger). Wat is het verschil tusschen een dubbeltje van een oude juffrouw en een zilverbon van 1 gulden 6. Ik lijk kleiner dan een muis en ben grooter dun een buis, en kan in geen enkele kerk. 7. (Ingezonden door Jan van He mert). Bij welken staart komt som9 een bosje gras te pas 1 8. Welke platen worden gegeten 9. Welke lamp geeft geen licht 10. Welke koek lust geen kind VERBORGEN PLAATSEN. De verborgen plaatsen der vorige week zijn 1. Einden. 2. Rijp. 3. Petten. 4. Rolde. 5. St. Pieter. 6. Hem. 7. Edam. 8. Loenen. 9. Harderwijk. 10. Gent. Goede antwoorden deze v/oek ont vangen van C. Horemans 6. Christina Boesmans 10. Gijsbertus Pieters 8. Mientje Barthel 9. Lena Barthel 9. Lena Koeleveld 10. Nelly Burger 7. liesje Weyers 9. C, van der Linden 10. Jan van Zon 10. Ctirrie Lam 10. Sneeuwklokje 10. Coba v. d. Gevel 6. Christina van der Weiden 8. Dirkje den Hollander 10. Mientje en Paulientje v. Amstel 10. II. van Viegen 6. E. van Viegen 8. Dora v. d. Est 10. Breglje Neuleboom 9. Cathrina van Veis 9. Cornelia Koopman 9. Adriaan Zonneveld 7. J. van ZijtveLd 10. Duinviooltje 10. Jasmijn 10. W. en J. Overmeer 10. Corrie Kramer 7. T. Kramer 7. Johanna Kramer 7, Emma 10. Dora.10. F.ef Companjen 7« Anjelier 10. Aster 10. Sjaantje Vernimmen 9. Trijntje Tromp 6. M. en C. Caalen 10. Eef Companjen 7. Jo Derlagen 9. G. Gil jou 6. Marie Piöt 8. Cato Piet 8. A. en A Hartendorf 10. C. Willemsen 6. Corrie Mooy 10. Jon Rozenhart 9. Cato Smink 10. Jan van Hemert 10. DE WEDSTRIJD. CORRIE KRAMER, oud 8 jaar, en TRIJNTJE KRAMER, oud 10 jaar, zonden me ieder een zelfgemaakte vlechtdoos, die er keurig netjes uit zagen. MARIA VAN NORDEN, oud 14 jaar, Blinden-Instituut te Amsterdam, 6tuurde me nog een heele Inzending gebreide poppekleertjes. Echt, warm goed voor den aanstaanden winter. JO en TERTS DE VRIES, oud 10 en 13 jaar. zonden inij twee mooie hui zen, van bouwplaten gemaakt; bij liet eene is zelfs een watermolentje, dat echt gaat Bovendien kreeg ik van hen nog een winkeltje, goed van papieren zakken voorzien, keurig hel der en mooi in de verf. Daar zal ze ker klandizie van komen. 'ANJELIER, oud 12" jaar, stuurde me een das van mooie witte katoen, zoó keurig fijn gebreid, dat ik haar zoo wel oin had willen doen en er mee uit had willen gaan. Bovendien een mooi gewerktcn boekenlegger. Van een blijden dag met een treurig einde 3) Er werd dien middag heel wat jool gemaakt. Maar aan alles komt een eind en zoo ook aan de prei. Het feest was nog ïn vollen gang. toen Klaas uit naam der jury mee deelde, (lat de Commissie zich thans zou terugtrekken om zoo spoedig mo gelijk den uitslag der wedstrijden be kend te maken. Op een heuveltje achter „De Piek" zette het vijftal zich neder, wel be wust. vun het gewicht hunner taak De jongens lieten zich puffend en bla zend op het zachte mos vallen om uit te rusten van de vermoeienissen van dén dag. Het vergaderen duurde nog al lang, het begon de heeren hard te vervelen en uitroepen als„Kom, hooien we haast wat?" of: „Zitten jullie daar te dutten?" kwamen aan de eerwaardige jury ter oor©. Gelukkig, daar had je Klaas Born. Hij trok een gewichtig gezicht en zei „Jongens, luistert eens goed. We staan voor een moeilijke kwestie. On ze stemmen staken dver liet toeken nen der premie, We zijn hot er over eens, dat Charles van Bevervoorden en Adolf Beekman het meest daarvoor in aanmerking komen, doch aan één kan de prijs maar worden uitgereikt. Nu hebben jullie allen, of in ieder geval de meesten van jullie, daar toch ook een oordeel over en nu dacht mij, dat de vlugste oplossing was, om een hoofdelijke stemming te houden." Inderdaad was het oen moeilijk geval. Sommige jongens waren er vóór, dat de wedstrijden tusschen die beide jongens nog eens zouden plaats hebben. liet zou wat tijd kosten, maar eerlijkheid ging boven al. Charles stond tegen een boom ge leund. Zijn oogen glinsterden a an trots. Hij de premie, welk een eer I Hij van alle jongens de vlugste en de flinkste Die Piet Romkes had hem nu toch eens niet in de wielen kunnen rijden Welneen, niet overdoen Stemmen, dal was veel beier. Iedereen wist toch immers, dat hij op het gebied van sport een kraan was. Piet Romkes stond aan de andere zijde van den boom. Hij hield, van handelen en wilde aan het geharre war een einde makem „Jongens", begon hij, „het is mijn meening, dat de beste oplossing zal hvezen, dat de beide jongens zich nog eens met elkaar meten. Laten we in leder geval over de beide voorstellen stemmen. En vlug wat Charles keek hem vernietigend aan. Hij bemerkte wel, dat het eind van het liedje zou zijn overdoen, en dat wilde hij beslist niet. „Neen, jongens", zei hij uit de ihoogte, „als jullie naar dien gekken praat van Romkes luistert, geef dan Adolf de premie maai-. Ik dank je lekker, ik doe het niet over." „Gekkenpraat?" mompelde Piet, „Ja zeker, is dat gekkenpraat", her haalde Charles woedend. „Steek zelf voor mijn part je luie kruideniers- beeuen uit." Dat was te veel voor Piet. Zijn klei ne vuisten balden zioh. Hij had wer kelijk gedacht rechtvaardig te han delen. „Hal", riep Charles tartend, terwijl hij naar do gebalde vuisten van Piet keek, „wil jc vechten, klein gedrocht, kom op dan maar 1" Daar drong Klaas Bork zich naar voren. „Zwijg, Charles", zei hij. „Zwijg of ga naar jo huis terug. Schaam je je niet, om op het allerlaatst Piet nog te belecdigen, die geheel ter goeder trouw handelde?" Dat viel in goede aarde bij de ove rige jongens. Maar niet alzoo bij Charles. Toen liij het goedkeurend gemompel der anderen vernam, snauwde hij Klaas toe „Bemoei je met je eigen zaken. Klaas Bork. Als dat ventje bakkeleien wil", en hij deed een paar stappen in de richting van den "doodeliik ver schrikten Piet, „dan...." Hij kon zijn zin niet voltooien, want Klaas plaatste zicli als een schuts engel voor Piet en sprak met donde rende stern „Dan zal Klaas Bork voor hem in de bres springen." De oogen Aan Charles schoten vuur. Hij wilde Klaas op zij duwen, lom aan al de jongens ie toonen, dat hij er zelfs wel twee aandurfde. Hij gaf Klaas een duw, zoodat deze ach terwaarts uitweek, maar, plof.... daar viel Klaas boven van „De Piek" op den harden grond. Charles stond zelf als verplet. Hij was de eerste, die naar beneden hol de, maar toen hij Klaas daar roer loos en doodsbleek zag liggen, snelde hij den weg op en liep verder, steeds verder. O als hij eens een moorde naar geworden was De andere jongens waren ook naar boneden gekomen en knielden bij Klaas neer. Met A-ereende krachten trachtte men hem op te beuren. Maar wat as as dat Het gras was rood ge kleurd.... Hij was met liet hoofd op een steen terecht gekomen en had een gapende wonde aan hel achterhoofd. „Klaas, lieve Klaas riep Jan Bork snikkend, „o, zeg toch eens wat (Wordt vervolgd). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, B'-oomhoifstraat no. 5, Haarlem). In de bus gooien, aanschellen. z o n d*o r CHRISTINA B Ja zeker mag Pa je helpen met den wedstrijd. Als de vaders er bij te pas komen, wordt luit A'ast tweemaal zoo mooi. Wat zou dat aardig aijn, nis jullie dan later zelf naar je werk kwamen kijken. CORNELIS P. Wat eene heerlijke vesrrassóng was dat, zoo'n klein broer tje. Ën wat heeft hij een moo5en naam. Maar jullie noemen hom ze ker Wkn? Ja, zoo'n paardeleidsel is een heel aardige inzending, want we mogen vooral niet de jongens ver- GITSBERTUS P. Je maadsel Js goed. Ook wel gefeliciteerd met je kleine broer. Is hij zoet? BETSIE en SIENTJE VAN B. Het deed me genoegen weer wat Aan jul lie te hooren. Je hodt aardig wat raadsels om mee te beginnen. Wat zal dat een prachtig jurkje worden van Sientje, gemaakt op de Mode- Academie. Ja hoor, je hebt nog tot 26 Nov. den tijd. Je raadsels zijn goed Nieuwelingen z ij n J ohan Schuijf, Cathrina. v. Vets, Cornelia Koopman. Allen zijn welkom JOHAN S. Arme jongen, wat scheelt er aan, dat je al zoo Jung ziek bent. Ik hoop. dat de Rubriek eeno Iveerlijke afleiding Aoor je exl zijn Prettig hoor, dat je meedoet met den wedstrijd. Kun je dan in bed w erken of mag je er wel eens uit? Met je £i- guurzaagdoos en timmergereedschap kan je heel wat maken. Van harte beterschap. LENA K. Ja hoor je bent nog (jong gentoeg voor «vi fietst Em ik ben bet met Pa en Moe eens, er zijn nu heel wat nocdiger en nuttiger za ken. Ik ben heel benieuwd naar je inzending. Gaai onze tentoonstelling door, dan is het natuurlijk mijn plan alle medewerkertjes uit te nood'igen ter bezichtiging. NELLY B. Ondanks die foutjes in No. 10 kreeg je toch een goede e"ind~oploasing. En dat is de hoofd zaak. Ik zou je wel raden etrikvra- gen, begraven steden enz. ook op te loosenIn den regel laat ïk meeloten de kinderen, die de meeste goede antwoorden gevonden hebben en dan telt alles mee. LIESJE W. Het doet me genoe gen, dat je zoo'n heertijken feestdag igehad hebt En op school hebben ze dus ook zoo'n boetje feest gehad ter cere ash de jarige. Het is wel treurig, (Lat jo nog niets A-an dien neef verao- men hebt, maar er worden er zoove- lcn vermist, dus laten we nog maar hopm op eenig Ievensteeken. BERNARD V. Jo raadsel is goed. SJAANTJE V. 't Za.1 mij lienleu- won, wiait die Bernard gemaakt hoeft. Heeft dat Belgische raei&jo geen oudei's meer? Het is voor Pa oen lieelo reis. Ik ben zeer benieuwd to Aierue- mon, of ze er gebleven is. CORNELIS a». d. L. Ja, nu is je raadsel goed. Ik vind, dat je al een heel aardig briefje ttoan schrijven, hoorl STIEN v. ld. W. Je verborgen visschen zijn goed. Waar blijft Truus? DIRKJE DEN H. Je raadsel goed. Is de kluwen nu al op? Je was dazen keer een Hieele knappe meid met de MIENTJE en PAULIENTJE v. A. - Ik hoop, als je dit leest, dat Pa dan ook weer thuis is. Wat zijn jul lie liard opgeschoten met breien. Mis schien is het beter eerst de kousen af te breien en don aan den wiedstr.d te beginnen, 't Is altijd maar 't beste het prettigste werkje voor het laatst te houden. Geloof je ook niet? E. v. V. Je bent nu zeker heele- mnal bij op school. Ik vond dat je in zending er heel netjes uitzag. Geluk kig heb ik nog geen enkele inzending ontA'angen, waarvan ik dat niet kon zeggen. DORA VAN DER E. Haast je nu maar niet te hard, want je hebt nog l i dagen den tijd. Ja. Ik dacht wel dat jullie met het plan in je schik waren! BETSIE en JANNA H. Hoe kwam hot, dat jullie de courant niet gekregen hei-ben? Ja, dat was echt jammer. Als Botsie nu eens leest, wat andere meisjes zoo al maken en ge maakt hebben, misschim krijgt ze dan wel een idée. Vertel me dat de volgende week maar eens. ADRIAAN Z. Je strikvragen zijn goed en krijgen binnenkort een plaatsje NAPOLEON. Zeg, als je nu zoo'n heldhaftigen schuilnaam kiest, moet je ook weten, hoe je dien schrijft. Er komt geen i in voor. Zul je er om denken? MADELIEFJE. Zijn Duin\fcooL- tje en Jasmijn ook in de Korfbalclub? Dat zou echt leuk zijn. En ben jij in haar dansclub? JAN VAN ZIJ. Je raadsels zijn goed. Is zus al aan het naaien? DUINVIOOLTJE. Dat was n groote gezellige brief. Er was een gedeelte in, waar ük braaf om moest lachen. Nu, ik beloof jo, dat ik je kleedmg- stuk tntet uit zal 1 langen. Het dient ook niet ter versiering. Ja, die ge dichten van Adema Aan Sohellema zij ii me g roetend eels bekend. Er zijn er bij. waarvan je zegt „akelig mooi", maar droevig waar. Draag jij ook wat voor'? 't Maakt zoo'n avondje echt gezellig, hè. 't Doet me genoegen, dat hot op de dansclub naar je zin gaat en lieter dan het izich in het begin het aanzien. BOSCHVÏOOLTJE. Jullie vluch- tolingefjes zullen toch wel blij zijn geweest, dat ze naar liun land kon den terug-koeren. IVIe dunkt, ze zullen wal eens schrijven, hoe ze alles heb ben aangetroffen. JACOB B. Waarom wordt dat niet verstuurd? Moet dat soms ook uit hot buitenland komen? Zoon ameuble mentje lijkt me alleraardigst, vooral nu het geheel eigen werk is. Dus stuur liet maar gerust. JASMIJN. lk Jrehoof je zeker mei te zeggen, dat ik zeer benieuwd ben naar je inzending. Duinviooltje ver telde «no a an een meisje dat overal haar lichtje van vriendelijkheid laat schijnen. Dus dat was beslist iets goedsl WILLEM en JOHAN O. Hoe is liet met "Wiui? Doet do arm nog zeer? Gelukkig maar, dat liet zijn linker arm ia Hoe kwam liet eigenlijk? Na tuurlijk met, omdat hij zoo heel be daard liep. Is 't wei? TRIJNTJE K. ja hoor. jullie Alechtdoozeu waren keurig. En had je dien naald ook ze'.f gemaakt? Die Belgische kindertjes hebben heel wat leed meegemaakt. Laten we hopen, dat ze nu rustig in hun land kun nen blijven. EMMA. Je raadsel is goed. JO K 't Is nog volstrekt niet ze ker, dat de laatste inzendingen de beste zijn. Je hebt ook altijd Aan die jongens en meisjes, die alles op liet laatst laten aankomen. En dan is lest niet altijd best. Ban je dat niet met me eens'? DORA. Van de week plaag ik je weer ©ens met strikvragen. Maar ze züjn heusch niet moeilijk. Je was wat mooi op tijd hoor! MARINE'S en CORNELIS C. Zit ten jullie met in een voetbalclub? Ik denk altijd: „.jongens, düe zich zoo voor een match intereeseeren, zijn natuurlijk ook voetballers". Of gaat dat niet op? Het is nu zeker zwaar werken op dien drassigen grond. EEF C. Je raadsel is goed. Waar om denk jo nu op eens, dat de poppe- komor niet bruikbaar is Ik dacht, dat jullie al zoo heerlijk opschoten. Kleursels lijken me geschikter don aerf, maar als je nu ixv. verf liadt, dan kan dat ook best dienst doen. J. D. Jammer, dat je niet op Zondag jarig bent. Ik hoop het te kunnen onthouden, dan krijg je een felicitatie in de oouraut. Maar dat geheugen is juist vaak zoek, als ik het nóodig heb. 't Is anders geen tijd voor mooie cadeaus. Zegt Moe dat ook niet? KLAPROOS. Hoe is het met je keel? Mondje toehouden met den mist, hoorl ASTER. Was de inzending ook van jou? Of alteen van zus? ANJELIER. Je inzending vond 5k in één woord prachtig. Wat hel) je daar een reuzenwerk aan gehad! Wil je den Aolgenden koer me een stukje papier zonden, waarop je naam, je leeftijd en je ad-nes'? Dat moet aan iedere inzending bevestigd worden. LIEN G. Je raadsel is goed. Dat andere komt ook Avel eens aan de beurt. Wat &cbiet jö wedstrijd-werk prachtig op. Moeder was zeker bang, dat Dora noch jij zouden kunnen sla, pen, als je met zijn beiden waart. En jullie waart natuurlijk volstrekt niet van plan te lachen of te praten. Wie doet dat nu o-p zpjn bed! JAN v. T. Ik l>eloof je, dat ik in den „Zaterdagavond" zetten zal, wan neer de tentoonstelling is en waar ze is. En ik denk wel, dat Vader en Moe der ook mogen komen kijken. Hot doet me ptezier, dat je liet zoo'n heer lijk plan vindt. TONNY U. Dan A-origen keer wa ren de namen een beetje broksgewij ze gezet. Maar je naam staat er toch heusch bij. Zoek maar eens goed. Jo eerste raadsel kan ik voorfeerst niet plaatsen, laten we daarmee wachten, tot de oorlog voorbij is. Jij begrijpt wel waarom. Is 't niet? Het tweede raadsel is goed. JAN VAN ZO. Je raadsels zijn eood. G. G. Wat scheelt er eigenlijk aan' Ik hoop, wanneer je dit leest, dot je dan weer zogezond als een vischje bent. Je raadsel is goed. Ro binson Crusoé te een echt jongens boek, dat je best tweemaal kunt le zen. Vind je ook met? FERDINAND W. Dus jij juicht hot plan ook zeer toe. 't Is niet on waarschijnlijk, dat je op die wijze ook wog knutselwerkjes van elkaar leert. MARIE P. 't Deed me verbazend veel genoegen van jullie weer eens wat te hooren. Zoo'n das komt altijd a-an paa, 't zij a oor jongen of meisje, Je hebt tot 26 November den tijd. LEONARD C. Je raadsel is goed.- Wie Avat ingestuurd heeft, heeft zeker A'rij entrée op onze tentoonstelling. Vind jo dat niet heerlijk? CORRIE M. Dus aangaande do club bob ik goed smaden. Wat een vernuftig gekozen naam. Jij schrijft A'eel bemoedigender over de inzending dan E. Leuk Aan dat kapertje. Ik dacht whII, dat het tcntoonstellings- idée juist 'iets voor jullie was. ANDRIES en ALIDA II. Jullie zijn al zoo flink op de hoogte met de raadsels, maar wat is het jammer, dat je zoo slordig schrijft. Wie had nu de raadsels opgeschreven Ali of Andtries? Misschien l»bl>en jullie me nu eens willen laten zien, ho© leelijk je wel schrijven kan. Toe, zeg laat ma den volgenden keer eens zien, lio© mooi je l#et kunt. MARIE VAN S. Jo hebt nog ruim veofrtten dogen tijd. Dus baast ja langzaam. Natuurlijk mogen jullie ook op de tentoonstelling komen. JAN R. D.e secretaresse A-an jou schrijift keurig hoorl Die is om aan te bevelen. Ik denk, dat je inzending iels voor de pop is. Maar ik kan het toch onmogelijk raden. Is het vluch- tetingtje al weg? CATO SMINK. Ja, zoo'n poppe- zak past heel wat poppen. En een fluweel kapje ook wel. 't Was jammer A-an dien brief, je bent or heel wat keertjes tusschen door gesnapt Maar geen enkele gesloten brief mag met 2 1,2 cent gefrankeerd worden. Blijft dat meisje nog een poosje bij jullie? Je kimt zeker- ook al een mondje Vlanmsch praten. JAN VAN II. Nog wel geluk ge wen scht met de lieidenking Aan je oudere trouwdag. Dat schiet al aar dig op naar bet zilveren feest. Je bent toch een ondeugende grappenmaker. Ik dacht heusch, dat je door den mist een ongeluk had gekregen. En weet je wat je ook bent, een echte boffer. RIIODANTE. 'k Dacht heusch'd© Rubriek te moeten sl ui loot, zonder een woordje aan jou. Maar op 't laatste ïïipprxïje kwant er een Ievensteeken. Wat een leventje heb jij toch, dat zit maar fraaie handwerken te ma ken. Of ik liet goen heerlijk werkje vind? En of. "Maar A-oor dergelijke hmorieuse zaken ontbreekt mij abso luut d« tijd. Werner as oen sclirjjf- ster. Ja, die boeken Aan Truida Kok zijn ook goede gezonde lectuur. Over 't algemeen lezen we veel meer ver taalde wei-ken, dan de eoeht Nedor- Landsche. Waarom toch? Er zijn wer kelijk inooie Holl&ndeche boeken ge noeg. Jo raadsel is goed. Memr. BLOMBERGZEEMAN* 7 November 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 13