NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. in 32e Jaarpang No. 963 8 Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 18 NOVEMBER 1914 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem Voor dc dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door NederlandU» Afzonderlijke nummersJj.03 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem B de omstreken en franco per post a 0.45 Uitgave der Vennootschap Lnureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOfd. AD VERTENT IËNJ Van 1—5 regels 75 Cts.: iedere regel meer It Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeU Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geaborneerdcn wordt gewaarborgd door „The Ocean" Rokln 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AüENDA DONDERDAG 19 NOVEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk var. 2—3 uur. Schouwburg: Een Midzom-ernaclit- droom. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor at el ling. Bloemen daal: Gemeenteraadsver gadering. Scholen: Gemeenteraadsvergadering. DE BELGISCHE VLUCHTELINGEN TE HAARLEM. Het concert ,an de orkest.k'la9se van den heer Van Maas, dat plaats heeft In de oud-R.-K. kerk te Schoten, ia uitgesteld tot Woensdag oa. Stadsnieuws Een moeit gift. Dinsdag, op den jubileumsdag van Ds P. E. Barbas, ontving deze pre dikant een gift van 135.000 van ie mand, d'ie onbekend we use lit te blij ven, voor het bouwfonds voor do te slichten Noorderkerk. De stichting „Noorderschool en Kc.k uuivat den bouw van een TT facsige school, waarvan er nu 7 staan aan den hoek van de Saen- redainstraat en Vdeeratraat en de kerk. Voor de kerk is al eenig geld bij een De gift van 35.000 is voor de kerk bestemd Er i* nu bij-lange-na nog niet voldoende, maar toch wel zooveel, dat rnen thans kan beginnen met het maken van de plannen. De kruidenier A. C. T. uit de Wol straat was Dinsdag met paan] en wagen naar Hillegem gereden, om daar klanten te bed.enen. Toen hij des avonds bij eon hunner was, ging z'n paard mei don wagen er van door en stapte van Hillegom naai' Haarlem, een goed» 10 K.M. afleg gende, zonder dat iemand het beest tot staan bracht. Gin half 10 kwamen paard en wa gen op de Hou tbr ug aan en het bee A weid daar vastgehouden. Een uur latei vei schoen de eige naar, natuuriijk in zijn schik, dat alles zonder ongelukken afgoloopen was. tweede bach-concert. Het buitengewoon Bachconoert van Dinsdagavond bracht ons nog weer eens de w&lko.ne gelegenheid om liet hoogaangeschreven Rettdentie-orkast onder leiding von Mr. Henri Viotta to liooren. Dat do praestaties van deze Hangsche keurbende niet ten onrech te zoo hoog geroemd worden,.zou ons, zoo we het niet needs lang wisten, duidelijk zijn geworden u;t reeds het oorste nummer van dit concert-pro- grauuna, de ouverture „Anakreon" van Cherutnni. Dankbaar zijn wij dan lieer Viotta allereerst voor de keuze van dit bekoorlijk frisch muziekstuk, even fijn van vinding ais geestrijk van thematische en smaakvol orkestrale bewerking. Do aanvang van deze ouverture gaf al dadelijk een prachtige staalkaart van de uit muntende krachten waarop het Haag- sclie orkest zich te beroemen heelt. Hoorns, tiuit. hobo, clarinet, fagot wedijverden bij hun kieuie, lijn» solo trekjes ui beschaafden toon an lijn gevoelde voordracht, en voor het strijkkwartet was de getieele ouver ture één triomf. Dat was een beg.r van blijde bekilta En laat het niu zij-n dal de ie Syiuphomo van Beethovcai, door haar to strakke rbylmiek en haar somtijds to oppervlakkige meio- disclie beliandehng, niet jedereon heeft kunnen bevredigen, in het slot nummer van den avond: Strauss' Tou- diclitung „Den Juan" heeft het orkest zich schitterend gewroken en het omstooleiijk bewijs gekeverd van zijn. enorm» capaciteit waar het de ver tolking ook van bet moderne reper toire geldt. Verder deed het uitmun tend werk bij do begeleiding van en kele liederen en bijzonder van een aria uit Mozart's ,,Le Nozze di Fi garo". Laatstgenoemde stukken hadden wij te danken aan de solistische medewer king van de zangeres mej. Cla.te Dux, uerbonden of verbonden geweest aan do Beilijnsche Hof-opera. „Te danken" zei ik maar dit moet in •enigszins beperkten zin worden ver staan. Dankbaar was ik haar eigen lijk alleen voor haar mooicn muzaka- len zang in de gezegde aria van Mo zart. Hier ging van haar omvang rijke en klankvolle sopraanstem de meeste bekoring uit on toonde de zangeres een levendag gevoel voor de melodische lijn. Minder heb ik ge- waardeer*! hare bijdragen in het tweede deel van den avond: de liede ren „Morgen* van Strauss, „Liebes- feier" van Weingartner en „Wiegen- lued" van Hrmperdinck. Hier leek mij de voordracht te week. te voos en te zeer uitgaand naar uiterlijk effect om een eonigszins beduidenden in druk te maken. Ook heeft het luj eenigonnato verwonderd dat de so liste wegens de Laar geschonken bijvalsfcetuigingen (wont het publiek liep nogal warm) zich genoopt veelde dat lange, onbeduidende lied van Humperdinck nog eens te zingen. Laat ik dat verslag eindigen met te zeggen dat mej. Cloi.ro Dux het hare gedaan heeft om de belangrijkheid van ons tweede BaOheoncert te ver- hoogen. PHILIP LOOTS. GEVONDEN. Men schrijft ons Door rusteloos zoeken en inform ee- ren van de heeren F. Duijn en C. Nel is het aan de Jansstraat-vereenigrug mogen gelukken het dochtertje op te sporen van den heer De Muijere, as sistent in het Gasthuis te Mechelen; zoo mochten de ouders Dinsdagavond het geluk smaken hun kind weder bjj zich te zien. Bevordering. Men schrijft ons Naar wij vernemen zal het stations personeel alhier Zondag a.s., den dag waarop de benoeming van den popu- lairen stationscommandant, den heer H. W. Lansdorp, als luitenant-kolonel Ingaat, niet onopgemerkt laten voor bijgaan. snelheid van 80 woorden per minuut; I har er vertelde, dat haar buurvrouw E. J. M. Jeursen, met een snelheidvoor haar raam stond te schelden. In TUIXBOU'w-s YNDICAAT. het vakblad „de Tuinbouw' komt een artikel voor over bovenge noemd onderwerp en overgenomen ui bet Weekblad voor Bloembollencul tuur, waaraan wij een deel ont'ee- nen. „Er dringt zich in de huidige om- standligl leden reeds aanstonds eea vraag bij ons op en wel of de crisis, die zich tluuis in vele tuinbouw-bran ches doet gevoelen, wel veroorzaakt is door den oorlog en of het niet juis ter zou zijn te zeggen, dat die crisis slechts door den oorlog werd ver haast? Laten wij eens nagaan, hoe in de laatste 25 jaren vele takken van den. tuinbouw zich hebben uitgebreid. Wij zien dan 20, 25 jaren geleden een be trekkelijlc beperkt aantal kweekers en handelaars, waarvan velen vol doend kapitaalkrachtig om bij minder gunetige of slechte jaren een stoot te kunnen weerstaan en daarnaast wa ren er velen zonder groot bedrijfs kapitaal, doch deze bleven dan ook behalve enkele uitzonderingen op den achtergrond. Naarmate de han del toenam, breidde zich het aantal handelaars uit en daarmede ook het aantal kweekers; goede hulpkrachten maakten zich zelfstandig, weliswaar een zeer op prijs te stellen streven, doch de fout van velen was, dat zij zulks deden zonder over voldoend ka pitaal te beschikken, zij het. dan, dat ze alleen of in vennootschap met an deren hunne zaken beheerden," De schrijver, die zich K. noemt, echetst dan wat daarvan het gevolg was: tegenover uitgaven, grooter dan geraamd, stonden inkomsten, dikwijls veel kleiner dan gedacht. Velen kon den zich slechts onder zeer gunstige omstandigheden staande houden, maar er moest geen kink in den ka- ben komen. Betoogd wordt, dat deze toestanden beetaar in den bloembo1 lenhandel, zoowel als in de boomkweckerij. ,.Is het niet teekenend voor den toe- .stand, dat men reeds een maand ua ..het uitbreken van den oorlog om „geen korteren termijn te noemoa, ,,in ingezonden stukken in het W. v. ,3- spreekt van „doodeiijken val", „„geheele ondergang", „tmantieeie „steun moet er komen", enz Vervo'gens gaat de schrijver an 80 woorden per minuut Van 't Kantongerecht Na do staking. Een landweerman kwam zich voor den Kantonrechter verantwoorden wegens het plegen van baldadigheid op de Hoeren vest. Er was toen sta king in den handel in bouwmateria len en de beklaagde zou door het ver plaatsen van een kar het vervoer van bouwmaterialen op een wagen hebben opgehouden. Öo landweerman zegt, dat hij wel %dcn handwagen omgedraaid heeft, n.aar dadelijk weer heeft rechtgezet, toen gezegd werd, dal de andere wa gen niét kon passeeren. De Ambtenaar vroeg veroordeeling tot ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. Dierenmishandeling. Een melkrijder had een hit met een wond onder het tuig aangespan nen en reed daarmee op de Oude Groenmarkt. Daar hield de rechercheur Ennink den rijder aan. De beklaagde was met verschenen. De eisch waè 5 of 8 dagen. Afsluiting van een weg. Op het Zuider Buitenspaarne, lus- schen de Dubbele Buurt en 't Slacht huis, loopt een weg, die zich verder op splitst in oen weg langs de Dubbele Buurt en een langs den Spaarne- ocver, achter de Dubbele Buurt. Een van de bewoners, K., heeft nu palen geslagen, om den toegang in de rich ting van den weg achter de Dubbele Buurt af te sluiten. Een jaar of zes geleden heeft zijn vader den weg ook afgezet met een hek- Toen is op last van B. en W. van Haarlem de ver sperring opgeruimd. Vele jaren geleden was daar de buitenplaats van den heer Van der Burg, burgemeester van Haarlemmer liede, die later overging in handen van den heer Prins te Overveen, en werd later, een jaar of 8 geleden, ge kocht door K. De landbouwers daar in de buurt konden nu niet meer over den weg rijden. Het bleek niet duidelijk rut het ge tuigenverhoor, of de weg al dan niet behoorde tot de buitenplaats. Eenige landbouwers, die daar ja ren gewoond hebben, verklaarden uL t.jd, wel 53 jaar den toestand zoo ge kend te hebben, dat zij over den weg konden rijden. Om meer licht in deze zaak te bren gen, werd de behandeling acht dagen uitgesteld. Mishandeling van. een, pa ard. Op don 3dcn Juli heeft een voerman van een 6t&enkotenhandlefanr giere- den met een paard, dat een wond weerstreefde de Alles omvaar, beklaagde. De bekl. erkende, dat zij ten slotte een ruit had ingeslagen, omdat de juffrouw een beioedigende be weging maakte. De getuigde zoido, dat zij met die beweging bedoelde, dat beklaagde maar door moest loopon. De Ambtenaar vorderde f 5 boete. Di lBDljjke scDuiting. We hebben ai melding gemaakt m de kwc-stie tisscheu uen heer H. en het BloemeiMlaal serie Gemeentebestuur over de plaat sing eener jeeiijke schutting, beslaan de uit alier.e: ongelijke en vuile stuk ken hout. De schutting staat op een terrein aan den Bloemendaa,sciicweg en liet Binnenpad en is geplaatst zonder vergunning van B. en W, Er stond nu een w erkman terecht voor het plaatsen van deze schutting, deze zeode de sctiuiLng niet ge plaatst te hebben; dit is geoeuid door den heer A. II., die den bekl. eenige onderen luid gevraagd om hein te helpen. De Ambtenaar vroeg f 1 boete, om dat hij van meening is, dat do schut ting geplaatst is l&ngs den openbaren weg. Air. èr. VV. P. Vis, de verdediger van den bekl., herinnerde er aan, dat in deze zaak reeds heeft terecht ge staan de heer P. H. In hooger beroep verviel deze zaak echter, omdat die heer P. II. de schut ting iuet had geplaatst. De overtreding steunt op de Bloe- mecduaisclie Politic-verordening, maJft deee is in dit opzicht niet toe passelijk, want deze schutting is niet geplaatst ter afscheiding van het ter rein en den weg, doch tusechen twee private eigendommen. De verdediger concludeerde daarop ontsla# van rechtsvervolging, sub5. vrijspraak. UITSPRAKEN. lieden werden de navolgende uit spraken gedaan: A. v. d. K. te Schoten, overtreding Drankwet, f 3 boete of 3 dagen hechte nis. W. C. van N. te Haarlem, en 2 an deren, overtreding Arbeidswet, f 5 boete of 5 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. C. te Haarlemmerliede c.a. anderen, overtreding Melkverorde- ning Haarlem, f 15 boete of 5 dagen hechtenis, f 2 en f 5 boefceof 2 maal 2 dagen hechtenis, f 5 eai f 20 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis, f 5 boete of 5 d. en 2 maal f 10 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. J. B. Th. H. te Watergraafsmeer, overtreding Motor- en Rijwiel verorde- boete of 5 maal 3d. h., 3 maal f 15 boete of 3 maal 3 d. h.. f 15 boete of 3 <L h., f 10 boete of 3 d. b.. f 5 boete of 3 A h., f 5 boete of 3 d. h., f 4 boete of 3 d. h., f 3 boete of 3 d. b., f 1, boete of 1 d. h. en f 0.50 hoete of 1 dag hechtenis. N. J. R., te Amsterdam, overtreding motorkenteeken besluit f 2 boete of 2 d. hechtenis. P. A. B. te Haarlemmerliede c.a. eu 16 anderen, overtreding motor- en rijwieireglement, f 1.50 boete of 2 d. h.. en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden er nog 17 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot drie dagen hechtenis, 1 12 boete of 3 d. h., f 10 boete of 3 d. h., f 5 boete of 3 d. h., f 4 boete of 3 d. h., f 3 boete of 3 d. h., f 2 boete of 2 d.h., en f 0.50 boete of 1 dag hech tenis. onder den schoft had. Het was nem nin^ Bloemendaal, vrijgesproken en inAt Hit rmiu-H te rilden, door gelast met dit paard te rijden, door zijr. zwager, den steenko'enhande- laar. De eisch luidde 5 boete of S da gen hechtenis. Uitbetalen van loon In eenherberg. Het uitbetalen van loon in een her berg La verboden. Tegen dit voorschrift had iemand uit Heemstede gezondigd. Mr. Fick eisch te f 5 boete of 3 da gen hechtenis. Kreupele hit. Een paardenstager was op Zand- voort bekeurd wegens 't doen trekken door een kreupelen hit. Het beest had een scheur bij den hoef en een opge zwollen voet. Een dame had de poli tic daarop opmerkzaam gemaakt. Beklaagde: 't Leek wel of we niet in Nederland, maar in Engeland wa ren met die „sufrazante". 't Was een hcele optocht achter mijn wagen 1 Eisch 10 boete. Dat was onbillijk, vond de be klaagde. Een oude hengelaar. Op 4 Juni heeft een 82-jarig hen gelaar geviecht in water waar hij voorwaarden van het 6yndicaatsplan niet mocht visschen. J. de W. te Egmond aan Zee en A. M. B. te Amsterdam, ieder f 1 boete of dag hechtenis. F. van S. te Amsterdam en 10 ai deren, overtreding Politieverordening Haarlem f 1.50 boete of 1 dag hechte nis, f 2 boete of 1 dag hechtenis, f 3 boete of 2 dagen hechtenis, f 0.50 boe te of 1 dog hechtenis, f 5 boete of 2 dagen hechtenis, f 1 boete of 1 dag hechtenis en f 8 boete of 5 dagen hechtenis. G. F. "te Amsterdam, overtreding Politievordening Heemstede, f 1.50 boete of 1 dag hechtenis. W. L. te Haarlemmerliede c.a. en 4 anderen, overtreding Politieveror dening Haarlemmerliede en Spaarn- woude, 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, en f 1 boerte of 1 dag hedrienis. J. K., te Haarlem, en A. F. te Schoten, overtreding Politieve'Hoixle- ning Schoten, no. 1, f 2 boete of 2 da gen hechtenis, no. 2, f 6 boete of 5 dagen hechtenis. E. W. -M Amsterdam, en 4 anderen, overtreding Politieverordening Wijk aan Zee en Duin, allen f 1 boete of 1 dag hechtenis. G. W. Z.. te Haarlem, vuur aanleg na, wijst op het gebrek aan samen- j De visscher had veel schik in het gen op zooconigezi afstand van ge- werking het niet nakomen van af-1 geval: 'k Had er verleden jaar al ge- spraken, dat onder de vakgenoolen j vischt. voorkomt, gebrek aan offervaardig - Je moogt toch niet visschen ln heid voor de algemeene belangen eu een water, dat bevaarbaar is, lat nadert zoo tot de conc'usie, „dat de weet je toch wel, zei de Kantonrech- tijd nog lang niet rijp is voor de vor- Ach ja, zei de oude, ik kom er ook nooit meer terug, want je vangt er letterlijk niets De eisch was 50 cent. Burenruzi e. In do Magdalenastraat haddeaveeni- met een snelheid van 100 woorden per ge bewoonsters kwestie. Dat ii^p zoo minuut; f. M. c. Visser, met een hoog. dat od een morgen, naar een ming van een syndicaat" STEGERSCHOOL. Men meldt ons Geslaagd voor het examen in steno graphic. officieel stelsel Somerhau- i-Stegcr, de dames: C. Beekman, bouwen of goederen dat daardoor brandgevaar ontstaat, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. van dor P., te Haarlem, door een dier een last doen trekken die kenne lijk zijr. krachten to hoven gaat f 5 boete of 3 dagen hechtenis. B. S. te Haarlem, strooperij. f 1 boete of 1 dog hechtenis. P. Z. te Schoten en 25 onderen, loo- pen op verboden grond, 4 maal f 15 boete erf 4 maal 3 iL h„ 19 maal f 15 boete boete Kamer van KoophudBl. Wij ontvangen een communiqué van 4 vergaderingen der Kamer van Koop handel, n.1. Juni, Sept., Oct. en Nov. Men zou zoo uiceuen, dat bet dus een uitvoerige niedeueeling zou zijn, maar het tegendeel is waur. Het spijt ons te moeten zeggen, dat wat er over de2e vergaderingen meegedeeld wordt, hoe langer hoe kariger is. En dat in dezen crisistijd, nu voorlichting van de Kamer van groote beteckenis zou kunnen zijn We lezen dan, dat besloten wordt, de notulen der Junivergadering niet te publioeeren. In de Septembervergadering opent de voorzitter de vergadering met een toespraak, „waarin hij een over wicht geeft van den financieelen en „economischen toestand van handel ,en nijverheid te Haarlem, en in het .licht stelt, welke pogingen worden .aangewend in onze gemeente, om óf „den nood zooveel mogelijk te voorko- „men, óf de gevolgen te lenigen door „steun te bieden." Van dat overzicht vernemen wij verder niets het zou toch wel Inte ressant zijn geweest. Vooral wanneer daarvan onmiddellijk een com muniqué verzonden was; niet maan den na dato, zooals men ons nu d< communiqués toezendt Over dezelfde vergadering van Sep tember vernemen wij, dat er mede- deeling is gedaan van de sedert de vorige vergadering uitgegane stuk ken Die zijn het jaarverslag over 1913, een schrijven, waarin de Kamer uit eenzet, waarom zij zich niet op een vergadering meent te doen ver tegenwoordigen, en ten slotte een schrijven aan B. en W. over de lijst van kiesgerechtigden voor de Kamer. De Voorz. deelt mede, dat hij in zijn quahteit een vergadering van het Mi nisterie van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bijgewoond, waar de financieele toestand van ons land werd besproken. Besloten werd, de uitvoerige beraadslagingen, hierover daar gehouden, niet te publiceeren. De vergadering van 6 October laat een lichtstraal door de stijf gesloten luiken op den openbaren weg schij nen. Besloten wordt aan de Vereeni- ging tot behartiging der Stoomvaart- belangen in Nederland te vragen, of zij eventueel bereid zou zijn, de kos ten van de ijsopruiming bij de brug gen over de Ringvaart van den Haar lem menneerpolder gehc-el of gedeelte lijk voor bare rekening te nemen, terwijl de Kamer zich bereid ver klaart, met de Vereen, nader monde ling overleg te plegen. Voorts wordt een circulaire v; Potjor te Groningen, om adhaesie aan zijn adres om wijziging van de zout- wet aan de Kamer, voor kennisgeving aangenomen. Eindelijk dc Novembervergadering. „Ter sprake wordt gebracht hei „verstrekken van certificaten van „oorsprong in verband met daarvoor „bij de Kamer gedane aanvragen." Daarmee is de mededeeling uit. Wat er besproken werd, of er een besluit viel, vernemen we met. „Uitvoerige besprekingen hebben „plaats over het wetsontwerp tot hef- „fing van uitvoerrechten. Nieuwe ge '„zichtspunten dan de tot nu toe go „publiceerde worden niet geopend, „waarom de Kanier besluit zich „onthouden van het zenden van een „adres." Zou men in Haarlem en omstreken er geen prijs op gesteld hebben, te lezen wat de leden der Haarlemsche K. v. K. over deze zaak denken Als de Kamer dat zelf meent, zal zij de belangstelling ln haar arbeid daar door niet verhoogen. De derde mededeeling over deze vergadering luidt: „Naar aanleiding van een ingeko- motief voor invoering van de open» baarheid der vergadering van de Kamer kan worden aangewezen, daa hare late en leege communiqués. COMMISSARIS DER KONINGIN. Uit zeer goede bron wordt ons g«» asind, dat voor het ambt van Com missaris der Koningin in Noord-Hol land zeer ernstig in aanmerking ko men baron Roéll, burgemeester vau Amsterdam en Mr. Dyckrneester, Commissaris der Koningin in Zee» land. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug to bek «nen bij: A. Kromberg. Gr. Houtstraat 1Ï8, rijtuigdop; J. Kabel, M. v. Ueems- kerkstraat 56 rood, een manchet knoop: W. Nieuwdorp, Ripperdastrt n rijwielpomp; St Veldkamp, Zuid Polderstraat 59, een handschoen A. Loos, Ursulastraal 20 rood, cea rozenkrans. (Zie vervolg stadsnieuws op pag. 2). Uit de Omstreken HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Raadsvergadering. Woensdagmorgen vergaderden da Raad van dezo gemeente. Aanwe zig waren alle leden. Nadat de vergadering door den bur gemeester is geopend, worden de no tulen voorgelezen van de vorige ver gadering en onveranderd goedgo- keurd. Do agenda telt slechte 6 punten, aarvan thans liet eerste tuin do orde komt: Ingekomen stukken en mede- deelingen. Medegedeeld wordt, dat een dankbetuiging is ingekomen van drie gemeente-veldwachters voor de hun geschonken vergoeding. Eenige stukken van wrtnig belang worden voor kennisgeving aangeno men. Hierna Is aan de orde de vaststel ling dor gemeente-begrooling 1915. Namens de Commissie van onderzoek rapporteert de heer C. v. Baren, dat de commissie de besrrooting heeft na gezien en in orde bevonden. De bc- grootinjr shirt in ontvangsten en uil-- gaven met een bedrag van f 46.624.27. De post onvoorziene uitgaven bc- draasr. f 1004.55. terwijl de Hoofd, omslag voor f 13.500 is genoteerd. Geen der Raadsleden heeft eenige op- of aanmerkingen verder, zoodat de begrooting wordt goedgekeurd. Tevens wordt de beg root ing van het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in ontvangsten en uitcoven met een bedrag van f 8511.56 112 goedgekeurd. Tot leden van het B'ircerli'k Arm bestuur. van welk college de leden H. Engele en S. P. Vink periodiek aftreden, worden genoemde heeren herbenoemd. Voorts is ingekomen een adres van de Vakteekenschoo! Halfweg, betref fende subsidie. De vakteekenschoo] heeft den zolder van het Raadhuis in gebruik, vergoedt de gemeente een zekere som als huur, doeh ontvangt een subsidie van gemeentewege. Na- tuurliik ontvangt de inrichting ter onderteekening een contract. Tot mi toe was.men overeen gekomen telkens den zolder voor 5 jaar te huren. Thans is het contract in dc-zer voege gewij zigd, dat de huur vastgesteld wordt op twee jaar. Hierin kon het bestmu der school niet bewilligen, en toeken de het contract niet. Wel wilde het bestuur de subsidii genieten, maar thans adviseerden B. en W. tot het niet verstrekken der subsidie. Met de stemmen van do hoe ren Cos en Van Baren tegen werd al dus besloten. Het laatste punt luidt: Schrijven Minister van Waterstaat met plan verbetering verkeersweg Halfweg en verzoek wijziging rooilijnbeslnit- Uit dit schrijven is gebleken, dat de Mi nister in overweging geeft, een brug voor voetgangers en rijtuigen te bou wen, naast de thans bestaande spoor wegbrug. Volgens de zienswijze van B en W. grijpt de wijziging van do rooilijn, die hierbij wordt voorcre-steld, vrij sterk in do eigendomsrechten van er» nige inwoners. In dien zin is dan ooi geantwoord aan den Minister. Hei aja voigtf ,,«IWU schrijven van het Departement plan van den Minister is als „Haarlem der Maatschappij van Nïj-1 Naast de tegenwoordige spoorhniji „verheid over de openbaarheid van j komt een brug voor punutx v?rKe?P oi 4 maai o u. n., ia iu««« i „de vergaderingen der Kamer, wor- Dc straatweg moet daartoe m 'ter of 19 maal 3 d. h., 14 maal f 151 „den besprekingen gehouden. Een be-Noor. der tijden worden veroreed, of 14 maal 3 d. h.. 8 maal f 15) „shssing wordt nog niet genomen." geus een te nemen root-unbe.-.u.- of 8 maal 3 d. h.. 5 maal f 101 Het komt ons voor, dat er geen boter door dn besluit zou dan «a ecn-g r

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 1