NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Ce Toestand in Haarlem 22e Jaargang No. 9653 Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 4 DECEMBER 1914 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V ERTEN TI N: per drie maanden: Van 1—5 regels 75 Cts.: iedere regel meer ln Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 Advertentiün van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingi Franco per post door Nederland1-65 {gy M. ^tS- voor plaatsingen A contant. cSSId Zondagsblad, voor Haarlem' 'j 037H Redactle en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Eureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geabonneerden wordt gewaarborgd door „The Ocean" Rokln 151, Amsterdam. DIT NUMMER BES1A.4T UIT ACHT BLADZJIDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 5 DECEMBER. Apolio-Theater: BioscoopvoorstelILng. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- •telLing en St. Nicolaasfleest. SINT NICOLAAS VOOR DE SOLDATEN. Veto manschappen zulten in de buurt van Jluajieui ver vau de hun nen zijn, als St. Nicolaas, Kerstmis ol Nieuujuur komt. llun plichi als mili tair roept hen elders op de forten of in do stellingen en waarschijnlijk zou den deze feestdagen, die door ieder, van wat politieke of kerkelijke rich ting hij ook zij. gevierd wor den, voor dezo soldaten zeker on opgemerkt voorbij gaau, als.... a!s niet de heer W. Dyserinck zich het lot van de jongens had aangetrokken. Op zekeren ochtend, dat bij de forten en stellingen bezocht, in gezelschap va:i eenigo heeren, opperde hu het plan, ten minste éfen dier feestdagen voor de soldaten een feestdag in den waren zin van het woord to doen zijn. Men begrijpt welk oen voldoening liet \oor do heeren geweest inoet zijn, toen zij in het bogiri van deze week konden ineedceleu, dat, dank zy de medewerking van verschillende parti culieren en militaire autoriteiten, hel noodige verlof engeld verkregen werd om soldaten en landweerman nen een avond vol verscheidenheid aan tc kunnen bieden. Vrienden en bevriende vereenigin- gen van het Comité, voor ontwikkeling en ontspanning van de gemobiliseerde troepen, afdeeling: Voor de forten, welke afdeeling de leiding van liet foesl op zich genomen heeft, zegden hun medewerking toe, zoodat men in staat is geweest, een programma sa men te stollen van zoo'11 groot aantal onderling zeer verschillende num mers, dat er wel niemand zal zijn, die Zaterdagavond dc „Vereeniging" ver laat, onvoldaan over wat hij gezien en gehoord heeft. Ja, wèl heeft men van olie kanten medewerking ondervonden. De Stoom bootmaatschappij v.h. firma W. Bus bijvoorbeeld vervoert de manschappen gratis. Up den avond zelf hebben de vereenigingen „Cremer", „Euphonia", „T. A. V. en do heeren Van Kem pen en Cuts en mejuffrouw Gijsbertse belangloos hunne medewerking toege zegd. Hoe het „plan" voor den avond luidt Wel. nadat de manschappen zijn gearriveerd en in de Vereeni- ging zijn aangekomen, zal de avond geopend worden inet een huiselijk kopje the©. Dat zal wel dadelijk een prettige stemming onder de honder den SL-Nicolaasvierders brengen, zoodat men dan veilig kan beginnen aar. do afwerking van liet program ma. Om 9 uur vertrekt de heer Prent mei een vrachtauto, en gaat langs de verschillende forten, om den man nen, die op wacht staan, hun doel vnn de traetatie (die natuurlijk ook niet ©nlbrcken zal) le brengen, 'n Werkje, dat men vooral niet te licht moet schatten, en waarvoor genoemde heer zeker groote erkentelijkheid verdient. Laten we hopen.... neen, het is niet noodig den vvenseh uit te spreken, dat doze avond naar aller genoegen zal 6lagen 1 Zou een avond, dio zoo ge tuigt van opoffering allervvege, zoowel in financieclen als moreelen zin, niet prachtig van stapel moeten loo- pen FEESTAVOND IN DE KWEEK SCHOOL. Zooals in one blad was meegedeeld, had men Donderdagavond in de Kweekschool een feestavond voor alle Dolgisolie vluchtelingen georgani seerd. Dc conversatietaal was geheel go- vuld met Beigen. De avondjes, in de Kweekschool gegeven, staan goed aangeschreven! Een merkwaardig iich tbc c 1 deirip rogramma was opge steld. l>o heer Joh. M. Schmidt had lal. hoehvat kiekjes gemaakt uit het le ven van de Belgische vluchtelingen. Nu zapgen de Belgen zadhzell op het doek, de oomitéleden en alle afdeelin- ger. uit de Kweekschool. We noemen hiervan- De naaikamer, de zalen, die voor het barbiers-, schoenmakers- en timmerlieden bedrijf zijn ingericht. De comité s van den Arbeid en de Voe»- ding waren niet vergeten, de eetzaal ten do keuken evenmin Het zangkoor „Kunst Aidelt", onder leiding van den heör De Nobel, deed zioh met groot sucoes hoor en. „De Vlaarascho Leeuw" werd natuurlijk gezongen. Mood voerde het koor eeni- ge werken van Valerius uit, waarvan we het bekende: „O, Heer, die daar des Hemels tenten spreidt", memoree- ren. De heer Kryl te Overveen zong ee- nige soli. Meest aardige, Vlaamsche liedjes waren het, die zeer veel ap plaus verwierven, doch toen de zanger „It is a long, long way 'io Tipperary' aanhief, sloeg de vroolijkheid tot uit gelatenheid over. Niemand was er, die 't soldatenliedje niet uit volle borst meezong! De heer Stinis sprak eenige harte lij1 woorden. COLLECTE IN HET AMSTERDAM- SCHE KWARTIER Met een enkel woord mogen we wel de aandacht vestigen op de collecte, dio iederen Zaterdagavond 111 het Am- sterdamsche kwartier gehouden wordt. Het ijverige bestuur kun reeds een bedrag van f 496.611/2 afdragen aan het plaatselijk Steuncomité, maar hoeveel meer voldoening zouden de leden gevoelen, wanneer bij de mor genavond te houden collecte eens extra-diep in den zak getast werd I In dezen tijd van feestvieren, zij dit ook op wat bescheidener schaal dan in gewone omstandigheden, is men licht spoediger nog dan anders ge neigd, een bijdrage af te zonderen 1 (Zie vervolg pagina 2.) Stadsnieuws ONZE SCHEURKALENDER. Van onzen Scheurkalender zijn nog eenige exemplaren voorhanden, dse zoolang de voorraad strekt op de bekende voorwaarden aan geabon neerden worden afgegeven. Wegens St. Nicolaas zal ons Bu reau Groote Houtstraat 53, Zaterdag avond te 6 uur gesloten zijn. DE WINKELSLUITING TE AMSTER DAM. We vernemen, dat Gedeputeerd© Stateu van Notrd-liolland aan de Ko ningin ter vernietiging hebben voor gedragen de bepaling uit de verorde ning inzak© de winkelsluiting te Am sterdam, waai bij B. en W. bevoegd worden verklaard vergunning te ver- leonen tot verknopen na het sluitings uur aan de houders van winkels, wel ke reeds vóór 1911 bestonden. Gedeputeerde Staten achten deze be paling der verordening onbillijk te genover do winkeliers, die na 1911 winkels hebben opgericht Dezen heb ben bij de oprichting hunner zaken weliswaar geweten, dat hun winkels op den bepaalden tijd gefloten moes ten worden, maar zij hebben hun win kels opgericht in de meening, dat alle winkels op (Wen tijd zouden moeten sluiten. VERVOER VAN LIJKEN VAN O.NVERMOGENDEN. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doelen mede, dat het ver voer van lijken van onvermogenden. waarvan de aaid>estedlng heeft plaats gehad op Donderdag 26 November laatstleden, is gegund nan J. Ruig- rok van der Werven, alhier. Verduistering. De boekbinder W. K. alhier, stuur de Donderdag zijn loopjongen F. S. genaamd, udt, om quitanties te Innen. De jongen, die een bedrag van onge veer f 50 moest 'thuisbrengen, heeft evenwel niets van zich laten hooren, zoodat aan verduistering gedacht werd en de zaak de recherche in han den gegeven is. Deze zoekt thans naar den 15-Jari gen jongen, van wien vermoed wordt, dat hij zich buiten de stad heeft be geven. KUNST-ZIJ ONS DOEL. Het was een magere kunstbeschou wing waarop 't Teekencol loge gbstc- ren zijn leden en genoodigden ont haalde, zoowel in quaUteit als In hoeveelheid. Te'kenjare doet zich liet verschijn sel voor, dat de reizende Portefeuil les der verschillende kunstgenoot^ schappen er in gehalte niet. boter op worden. Doch ditmaal stelde Arti et Amicitae" »1 bijzonder teleur en deze verzameling is nog pas aan liet begiu van haar rondreis! Dat er nu in 't geheel niets te ge nieten was, zou te boud gesproken zijn, doch een superieur werk was niet aanwezig en de goede en mid delmatige prestaties waren over 't geheel zeer incompleet Voor afzonderlijke behandeling van het tentoongestelde bestaat voor ons dus weinig aanleiding. Maken wij een uitzondering met enkele Inzendingen. En dan zij ge noemd de groote ets van den fraaien Amersfoortschen toren, door Harting. Er Is In dit nieuwste werk van dezen knappen lecrMng van Piet Duponi veel moois. Doch we vragen ons af. of ietwat minder uitvoerigheid het totaal niet ten goede zou konienT Nog zij vermeld de aquarel „Lim- burgsche binnenplaatsdoor Bodl- féc, vooral om de behandeling van de grondpartijen, en de landschappen van den fijn en geestig toetsenden Vreedenburgh en \an v. Driesten. llnarlemsche deelhebbers aan de ex positie waren mevr. Woutereen Doee- burgh en Boot. Verdere noemens waarde bijdragen werden geleverd door Berkemeijer. v. Beek, Slager. Edz Koning, Rust, v. d- Valk, Rue- ter. Hemelman e. e a Een volgende maal neme „Kunst zij ons Doel" revanche met een meer belangwekkende kunstbeschouwing. G. KERKHOFF. Poesenmisèra Door den heer H. V,, Ravelingsteeg alhier word voor eenige dagen aan de politie medegedeeld, dat hij zijn poes vermiste, en dat hij vermoedde, dat zijn dakhaas een wreeden dood ge storven was. Als verdocht van diefstal van de ka'i werden opgespoord en aangehou den J. Th. Z., slagersknecht en N. M. loopjongen, beiden hier ter stede woonachtig. Ze bekenden de bewuste kat gesto len en doodgeslagen te hebben. Een opkooper had het dood*» dier gekocht en de nieuwe eigenaar had het cada ver aan een Amsterdamschert collega over gedaan. Dus begaf onze recherdhe zloh naar de hoofdstad, nam hieit katten lijk tn beslag, toog er mede naar Haarlem terug, waar het velletje geprepareerd zal worden, om als corpus delicti 'te diienen, als de zaak over ©enigen tijd „voorkomt". OpenlngEigenGebouw. Door de afdeeling Haarlem van de Int. Orde of Good Templars zal op Zondag 13 December as. ter bezich tiging worden gesteld het eigen ge bouw, dat door de afdeeling is ge kocht aan de Parklaan. Daartoe ai in uila-enoodiisd de bestu ren der overige geheel-om'öhoudorsver een Kringen, alhier. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 25 November tot 2 December kwamen voor te Haarlem I geval van typhoe of febris typhoï- reo. 2 geval'en van roodvonk en 1 ge val van diphtheritls; te Ve'-sen. 1 ge val van roodvonk en te Zandroort 4 geva'len van diphtheriti*. VEREENTGINO „KINDER VREUGD". Deze verecnleing is voornemens om op Woensdag 9 December haar 10de St.-Nicotaasfeest te vieren in de So ciëteit Vereeniging en bij gunstig weer een optocht te houden. UAARLEMSCHE JONGELINGS- YEREENIGING Men schript ons: Zooals dat ook tct vóór 6 jaar was, heeft deze vereeniging sedert eenigeii tijd weder een „Commiasjd van Bij stand'gevormd door de heeren: A. 1 Korens de Haan, II. Bijkerk, Jhr. Dr. J. W. van Lennep, I. van Marle, Jhr. Mr. A. J. de Savoruin Lobman, J. L. Zegers, Jordensstraat, Ds. C. Veen, Directeur der II. J. V'. In die laatst gehouden huishoude lijke vergadering, werd Ds. C. Veen, tor©-voorzit ter der vereeniging C(p- nieuw benoemd tot directeur. Door vertrek naar elders van den voorzitter, don heer W. Schipper en het bedanken van den heer E. Lams, als secretaris, ontstonden twee vaca tures. In hun plaats werden benoemd de heeren J. C. v. Hintte en G. van Basten, respectievelijk tot voorzitter en secretaris. Uit de Rechtszaal Mishandeling. Na (le gescliorste terechtzitting kwam eltereeret voor P. M., wonen de te Haarlemmermeer, beklaagd van mishandeling. Dan 25en October zaten op de teu ning van een brug te Aalsmeer een paar jongens, winrvan één eon voor bijganger iets heel onbehoorlijks toe riep met betrekking tot zijn verloof de. Deze werd natuurlijk woedend en heeft den scheldivistlgen Aalsmeerder J. genaamd, een jaar flinke klappen toegediend. E cm gen lijd mier kwam het weer tot een klojipojtij tussclien den beleedigde en den mishandelde. Toen werd de laatste Zóó toegetakeld, dut een zijner voeten ernstig ge kneusd werd eii hij genoodzaakt was, di'ie weken lang het bed te houden. De bekl. dee.de mede, dut hij in kwaadheid genard ©ld heeft. Hij ont kende de juistheid van de tuededeeiing van den mishandelde, d:e zeide, dat M. hein geslagen had. Bekl. had Iwee getuigen meege bracht, die moesten verklaren, dat de mishandelde herhaalde malen had ge dreigd, M. dood te schieten. O.a. had hij dit verklaard aan beide getuigen en aan den beklaagde. De mishandelde J. ontkende dit per tinent De subst. Off. v. Just.tie merkte op dat hier een paar vechtlustigen in hun onbezonnenheid tot vrij ernstige daden zijn gekomen. De beklaagde had na de eerste mishandeling rustig zijns weegs moeten gaan, doch is vrij spoedig weer ten strijd© getrokken. De mishandelde jongeman had van B jn kant het gevecht beliooren te ver mijden. Toch is het een uitgemaakte zaak, dat de slagen, die de bekl. heeft uit gedeeld, de grenzen der zelfverdedi ging verre overschreden hebben. Geeischt weid een geldboete van f 5, subs, een hechtenis van 10 dagen. Omkoopen van politie ambtenaren. Zekere V., wonende te Heemskerk, heeft eenogen tijd geleder, zonder licht door Beverwijk gefietst, en toen hij deswege verbaliseer <i werd, bei den veldwachters, die hem betrapten op de genoemde wetsovertreding, aan geboden, eerst ©Ik een glas bier en latei- elk een gulden te geven, zoo zij van het proces-yerbaal afzagen. Dot maakte de zaak nog veel erger, want nu kreeg hij er een proces-verbaal wegens poging tot omkooping bij! 'i Zal hem, zoo rlo eisch van den officier ingewilligd wordt, op f 25 boete, subs. 15 dagen hechtenis komen te staan! De beklaagde verdedigde zich, door te vertellen, dat hij zóó dronken was geweest, dat hij totaal niet wist wat hjij zeide, een bewering, die de Pre sident wed wat onbetrouwbaar vond. Wie is er, als hjj zóó zeer „onder den invloed" is, nog in staat te fietsen? Diefstalvan m ais. Een 36-ja.rig arbeider, werkzaam en wonende te Landsmeer kwam in het beklaagdenbankje. Den 22en September heeft hij uit een schuit, waarover li ij het opzicht had, een zak mais geschept en ver kocht aan een kennis en toegestaan, dal de kennis zetf nog 4 zakken met mate gev uld, uit de schuit haalde. Bekl. had als loon voor dezen diefstal f 1U gekregen. Later is er nog meer mais vermist. De bekl. ontkende, dat hij hiervan kennis droeg. Hoe sluw de dieven te werk zijn gegaan, blijkt wel hieruit, dat ze de maïs die nog overgebleven was, met veel water nat mankten. De quanti telt verminderde natuurlijk, maar liet gewicht bleef ongeveer hetzelfde. Een gedee-te van het graan is in het kippenhok van den kooper terug gevonden. Deze verklaarde te goeder trouw te hebben gehandeld. Geëischt werd een gevangenisstraf van twee maanden. Hierna kwam de kooper, W. v. S. de plaats innemen van den vongen beklaagde. Hem werd ten iuste gelegd medeplichtigheid van verduistering en tevens, dat hij alleen eenigen tijd hierna 4 of 4 1/2 zak maïs heeft ont vreemd uit de schuit. Dö vorige beklaagde, nu Als getuige gedagvaard, bleef er bij, dat hij, ge tuige, slechts een zak had vol geschopt en bekl. do resteerende 4 zakken. Ten slotte werd v. S. nog beschul digd van di'efetal van eenige houten balken. Een Lundsmeerder visscher heeft gezien, dat bekl. een balk ach ter zijn schuitje had. Dc laatste ge tuige had twee balken van hem ge kocht en ze op zijn erf neergelegd. Het O. M. achtte de verschillende delicten bewezen eai requiroerde een gevangenisstraf van 4 maanden. Hierna werd de zitting gesloten. Naar man ons bericht, mag de chris telijke Vrouw en vereeniging, afdeeling Evangelisaie, wijk 6, der Ned. Herv. kerk.zich verheugen in veel belang stelling, meer dan 20 vrouwen in wijk 6 komen eiken Donderdagmid dag van 2.15 tot ruim 4 uur, onder leiding van haar voorzftster en be stuur bij elkaar. Meao-. Van Pa assen nam de benoeming van eere-voorzit- sler aan, verder werd l>c#0o(©n de ver eniging le noemen: Helpt Elkander door de Liefde. Qe wijkpredikant zond een groot pak wol en katoen, zoodat er volop werk is ten behoeve van die genen, welke het meest gebrek hebben in wijk 6. Het bestuur heeft besloten, voor deze afd. het gebouw des Don derdagsmiddags voor dat doel gratis open te stellen. Examens. Voor de acte vrije- en ordeoefenin gen zijn te Amsterdam geslaagd de heeren: G. A. Paardehaar en J. J. Pater te Haarlem en P. J. Phïtipson te Beverwijk en A. J. Middag te Heemstede. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: W. Huier, Lange Wijngaardstraat 28, rijwielkeuing: J. de Jong, Jaus- straat 63, een brievenweger. W. Zuu- rendorik, Saenredamstraat 96, hand doeken, M. Blokker, Camphuijsstraat 12, een kinderkousje, C. lteinsbergen. Oranjestraat 188, een boezelaar en huissleutel: J. van Dijk, Spoorwegstr. 18, een horloge; C. W. Giltjes, J©r- denasf.raat 64, een handschoen, M. J. vau Santen. Stoofsteeg C, en hond; M. J. v. Meerten, Schermerstraat 29. servetknooper. D. Deir, Hannenjans- weg 60, een gehaakt© zak met inhoud; A. v. Thiel, Groote Houtstr. 101, eui ceintuur; H. Honing, Anegang 20, zak doeken. A. Visser, Busken Huetstraat 25, c-en lorgnet, M. Hof, Brouwers straat 55 i, een jongensjas: D. v. Kam pen, Oranjeboomstraat 18, een hon- denhalsband. (Zie vervolg Stadsnieuws op de 2de pagina). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Voorzitter Burgemeester A. Slob. Afwezig dc heer Los, niet kennis geving. Onder de ingekomen stukken be vindt zich 0. a. een adres van de Tuchtunie, inzake bet beschikb-iar stellen van gemeentewege van terrei nen ter beoefening van allerlei soort van sport- en openlucht-spelqn een adres van verschillende urbeider*- organisaties in de gemeente, 0111 in verband met de verwacht wordende werkloosheid in dezen winter, zooveel mogelijk werken uit te doen voeren, die eerlang toch zouden moeten uit gevoerd worden. Eerstgenoemd adres wordt voor kennisgeving aangenomen, op het laatstgenoemde zal worden bericht, dat de gemeente geen werken in uit zicht hqeft, waar gevoegelijk nu aan zou kunnen worden begonnen. Een adres van de Gymnastiekvere niging „Hoofddorp" naar aanleiding var. het dezen zomer gehouden turn- feest, dat een tekort heeft opgeleverd vari 350, en waarvoor zij nu den steun der gemeente Inroept. Een adres van verschillende bewo ners van het Z.-O. gedeelte dezer ge meente inzake vergoeding van schoei en overvaar-gelden voor de school kinderen. Beide adressen worden gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Een voordracht van de plaatselijkt commissie van toezicht op het lager onderwijs ingevolge periodieke aftre ding van twee leden en een ontstane vacature. De Raad gaat onmiddellijk lot be noeming over en benoemt opnieuw de heeren J. S. van Buchem en E. Schou ten benoemd wordt de heer J. G. Lekkerkerker. Aan den heer J F. Dirker, onder wijzer aan school 9 te Zwanenburg, wordt op zijn verzeek met ingang van 1 Januari e.k. om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend. Bij het afstaan van gemeentegrond voor stichting van wijkgabouwen is tevens een termijn gesteld, waarbin nen deze wijkgebouwen voltooid moe ten zijn. Door de tijdsomstandigheden is in het uitvoeren dier werken eenige stagnatie ontstaan, waarom B. en W. voorstellen, bedoelden termijn met een jaar te verlengen. Hiertoe wordt door den Raad be sloten. Op verzoek van de afdeeling Haar lemmermeer van Het Witte Kruis wor den ten behoeve van een te houden cursus in eerste hulp bij ongelukken en in de verbandleer, lokalen van de openbare lagere school te Hoofddorp en Nleuw-Vennep ter beschikking ge steld tegen een vergoeding van 15 voor vuur en licht en verder onder de gebruikelijke voorwaarden. Een dergelijk verzoek van het Steun comité, voor het houden van zittin gen, en een van den heer Ter Veen, voor het houden van een landbouw- wintercursus voor militairen door den heer Veldman, worden eveneens tngc- willigd, doch geheel gratis. Aan het bestuur van de Christelijke school te Hoofddorp wordt recht vaH uitgang verleend op den Nieuwen We» aldaar, leg en een jaarlijksche recog nitie van 12.50. Voor den uitgang ter» behoeve der schoolkinderen wordt geen recognitie verlangd. Van een eigenaar van eenige per- eeelen land, gelegen achler de Ko renaarstraat te Nieuw-Vennep, en d;« daarover recht van uitgang verzoekt, wordt een recognitie geheven van 115 jaarlijks. Inzake de adressen die Ingekomen waren over de stichting van een ge meentelijk werkloozenfonds, advisee- ren B. en W. hiertoe niet te besluiten, maar de enkele werkloozen, die er zullen komen, te venvijzen naar het Steuncomité. Hiertoe wordt besloten. Een voorstel tot onderhandsche verhuring *an eenige perceelen dorps grond te Hoofddorp door B. en W., wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagt de heer Knaap over de verlichting, wanneer het z.g.n. lichte maan is' de heer L. van Reeuwijk over de overwegboomca der H. S. M te Hoofddorp. De Voorzitter zegt toe, dat er zal getracht worden verbetering daarin te verkrijgen Daarna geheime zitting. HAARLEMMERMEER. Op de gehouden najaareveemarkt te Hoofddorp werden aangevoerd 7 werkpaarden, prijzen van f80—210; 33 schapen, prijzen van f 23.2526. Den heer A. Voorneveld. brieven gaarder te Nieuw-Vennep. die Don derdag zijn 25-jarlg jubilé vierde a!s beambte bij de Posterijen heeft het aan bewijzen van sympathie niet ont broken. Velen kwamen den jubilaris complimenteeren Het bestellend per soneel bood hem een fraai cadeau aan, -dat met een woord van ge'uk- wenech en waardeerine namens al len door den heer A Donker werd overhandigd, Ook het personeel vat het hulpkantoor te Abbenes bood den heer Voorneveld een geschenk aan. HEEMSTEDE. Bij de Donderdag gehouden verkie zing voor vier notabelen voor de Ncd. Jlerv. kerk zijn herkozen de heeren VV A. van Amstel, Jhr' Mr. P. Te- ding van Berkhout en L. Zieren er voor de nieuwe aanvulling de heel L J H. v. d. Kloot Meijburg. Bij Koninklijk Bes'uit van 2 Dê cerber 1914 is benoemd tot bnrgemees ter van Tietjerksteradeel fFriesland). Mr J Lohman, volontair ter Ge meente-secretarie en gedelegeerd 66- crclaris van den autobusdierst. ZANDVOORT. Voor de betrekking van onderwijzer bii hel openbaar lager onderwits aan School C hebben zich 96 sollicitanten aangemeld. Uit het verslag over het 3de kwar taal 1914 van de vereeniging Onder ling Hulpbetoon" a'hier. b'ükt, dat de ontvangsten hebben bedragen '620.90 en de uilgaven 475 53. Al- zoo een batig saldo van f 445 37. Door den onbezoldigd rijksveld wachter D Draver ie proces verbaal opgemaakt tegen P. B alhier, we gens het ete'len van wildstrikken ic de duinen. Zes en twintig strikken zijn door hem in beslag genomen. SANTPOORT. De toekomst der vrijzinnigen. Onze corr. schrijft Woensdag sprak de heer W. de Jong, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, voor de vrijzinnige kiesvereeniging „Burgerplicht" in de zaal van den heer M. J. Enzerink over het onderwerp„De toekomst der vrijzinnigen". Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer J. v. d. Lijn, tie- gon de spieker met een overzicht van den hedendaagschen Europeeseheu oorlog, stond stil bij de mobilisatie- kosten van ons land en schetste da houding, welke de vrijzinnige Kamer leden hadden in acht te nemen tegen over de oorlog6leening van den Mi nister Treub. Zijn betoog werd met aandacht door de aanwezigen ge volgd. De opkomst was evenwel ge ring, hetwelk zeker voor een groot deel daaraan toe te schrijven was, dat door een misverstand op de strooibil jetten „geen debat" vermeld stond. Tot directeur van het fanfarecorps „WtlheUnlna" te Jan Gijzenvaari (Santpoort) is benoemd de heer Sam, Vlessing, van IJmuiden. HOUTRIJK EN POLANEN. Kerkverkiezingen. Bij de Ned. Herv Gemeente aihiet zijn de heeren II. F. van Essen en If. A. de Grnaff a's notabelen herkozen, terwijl tot kerkvoogd werd gekozen de heer II. D. Kerkhoven.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 1