SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal Bookey Dammen f I gil! J Nederlandscbe Voetbalbond. DE UI TSLAGEN. Westelijke afdeeling. A Den Haag: II. V. V.—II. V. V. 5-2 Ilaarlein- Haarlem—II. F. C. 0—5 Utrecht: Hercules— Qiuck 0—0 B Amsterdam; V. V. A.Ajax 0—6 Haarlem: 11. F. C. II—E. C. 5-1 G Haarlem: Kinheim— Bloemendaal 2-2 H. S. V.—E. D. 0. 1—3 De stand van de clubs in de Weet. lc klasse ia thans als volgt: 0 II. F. C. 9 6 2 1 13 25 12 1.44 11. V. V. 9 6 3 0 12 33 15 1.33 Sparta 8 4 2 2 10 27 10 1.25 Hercules 9 3 3 3 9 12 14 1.— HaaKeni 9 3 3 3 9 14 17 1.— D. F. C. 8 3 3 2 8 9 21 1 U. V. V. 9 2 4 3 7 11 19 0 77 H. B. S. 8 2 4 2 6 10 13 0.75 V. 0. C. 8 2 4 2 6 9 12 0.75 Quick 9 2 5 2 6 14 21 0.66 OVERZICHT. Behalve de volkomen overwinning, door H. F. C. op Haarlem behaald, heeft de dag van gisteren weinig bij zonders gebracht. H. V. V. kon niet anders dan met sprekende cijfers van U.' V. V. winnen. Quick—Hercules werd een puntlooze draw, en inder daad gelooven we, dat beide clubs al is hun plaats op 't ranglijstje nog al verschillend, elkaar in sterkte nu niet zoo heel veel ontloopen. In het Oosten won G. V. C. van de Kampioen. Vitesse, de andere le kb- wedstrijden werden daar u'tgeste'd, wat met de ontmoeting SpartaD. F. C. óók het geval was. Het Hbld. vertelt van de overige eerste klasse wedstrijden in het wes ten: Afdeeling A. HERCULES—QUICK 0—0. Quick speelde aanvankelijk met tien man en was opvallend in de minder heid. Dank zij het scliitterend doel- verdedigen van De Frenne, woixl Quick voor een overigens zekere ne derlaag behoed D© invaller aan den Iluagschen kant, kon natuurlij! Lesueur, die lluuns opvallend goed rechtshalf «peelde, niet doen vergeten, terwijl Ja-pukse tegen Ma resell geen ©ogenblik een kans kneeg om gevaar lijk te zijn, en Heim eerst op dreef kwam, toen het einde begon te komen.' Na rust, die met blanken staind in- gimï, 'is er vinnig om de lei dong ge streden. Hercules deed talnijke zeer gevaarlijke aanvallen, het meest ge leid door B'uwnida, maar De Frenne .was ongenaakbaar en wees alles ah gi scoord werd er niet, zoodat beide clubs de puntjes mossten doelen* II. V. V .-U. Vr V. 5—2. Van meet af aan was H. V. V. op dreef en scoorde achtereen driemaal, waarna de rust intrad. Dadel ijk na de hervatting w»rd het 4—0. Hoewel de Stichtenaren tot op dit oogcnblik geen gelijken kamp lmdden weten te bie den, bidden zij dapper vol. Ongeveer een kwartier voor bet einde kreeg Buitenweg kans do geel zwarte ver dediging to pwsseeren; een keurig doelpunt was iuetvoor zijn beloonung. H. V. V. zag eert strafschop tegen zich gegeven, wegens een speLover- l reding door Feïth. De meenmg over doze Uitspraak van den scheidsrech ter was nogal uiteenloopc-nd. Van Weel liet den door Buitenweg geno men strafschop zonder verhindering gaan. Het eerste en vierde punt voor de Hagenaars werd gemaakt door Jan Thomcc, het tweede en derde door Van den Becch van Heemst ede, het laatste door Noorduijn. Haarlem H. F. C. H. F. G. wint 5-0! De tweede ontmoeting met H. F. C-, au op eigen terrein, heeft Haarlem niet veel vreugde gebracht. Tegen dc- venvachtïng van velen in hebben de roodbroeken een volkomen nederlaag geleden, al had de voorhoede voor haar hard werken wel een tegenpunt verdiend. 't Is wel een vreemde historie Tweemaal achtereen ver'ieaen de Haarlemmers een „uif'-wedstrSjd, en gisteren draaide het, tegen de oude ti a dit ie in, wéér op een nederlaag uit. Xog nooit alhier vertoond! 't Doet Haarlem geen goed een ne derlaag met zulke cijfers-, 't zal dan ook wel weer 't oude liedje zijn Haarlem bezet aan 't eind van 't sei zoen de vijfde of zesde p'aats. Mis schien de vierde, misschienmaar hoogcr komen ze vast niet! II. F. C. heeft, naar 't schijnt, schoo- Tie plannen. Zij kan evengoed wat versterking velen bij baar puntenaan- tal, nu ze II, V. V. zoo v'ak achter zich heeft. Ongetwijfeld was haar spel, een kampioendub waardig, 't overgroote deel voldeed, en vooral zij dit. van de voorhoedespelers gezegd, uitstekend. In Van Breda Ko'If en Dolf Bouvy heeft II. F. C. een paar spelers ge kregen, die voor 't elftal goud waard zijn Nico Bouvy, de derde nieuwe ling .sinds September, speeh, alsof bij nimmer iets anders gedaan heeft dan inid-half spelen. Hij beschikt over 'n enorm uithoudingsvermogen en heeft een groot aandeel in da zege, die het jiftal bevochten heeft. Lang voor tijd zijn a'le rangen ste vig bezet, "t Terrein heeft natuurlijk wel iets geleden van 't regenweer van 's morgens, maar 't is toch heel goed bespeelbaar. *n Vrij sterke wind staat van doel tot doel op 't veld. De elftallen zijn, naar wa verne men. beide zeer sterk. Bij Haar'em is Teschmacher de elfde speler, wiens naam Zaterdagmorgen bij de opstel ling ontbrak. Voor Jan Bakker doet Tekelenburg mee, terwijl Jan Oosten broek na langemdijd van afwezigheid, de middenvoor-plaats zal bezetten. H. F. C. is eveneens zoo goed a!e volledig. De tweede-elftaispeier Sij pesteyn zal de plaats van De Kferck innemen. Toegejuicht door heel wat II. F. C- supporters komen de b'-auw-witten 't eerat op 't veld. Een minuut of wat later verschijnt Haarlem. Achteraan, bescheiden als immer, komt Healy aanstappen. Toch is op hem de alge meen© belangstelling eenige oogen- blikken geconcentreerd. Namens het F„ D. O.-bestuur komt de heer F. J. C. Pigge Hea'y, die juist tien jaar voor Haarlem is uitgekomen, een fraaien krans aanbieden, getooid met Haar lem's c'ubkleuren. De- heer Pigge houdt een toespraakje, roemt den sympathieken Engelschman, dio al heel wat „HaarlenD'-vreugde en leed heeft meegemaakt en brengt aan het slot van zijn speech three cheers uit op den gelauwerde. Dan stapt Willing het terrein op. Hij krijgt de volgende elftallen onder zijn leiding Haarlem: Van Eek, Serné, Bouman, Bouwmeester, Healy, Maas, Tekelenburg, Houtkooper, J. Oosfen- broek, Jur Haak, Teschmacher. H. F. C. J. Francken. M. Francken, J. Laan, D. Bouvy, Van Breda Kolff, Leo Verwey, N. Bouvy, G. Sijpesteyn, Oei, Ben Verwey, P. Sijpesteyn. De eerste drie kwartier speelt II. F. C. met dèn wind in den rug. Jan Ooslenbroek trapt 2.10 uur af. Houtkooper wringt zich tusschen Francken en Laan door, maar ver der dan Leo Verwey brengt hij het niet. Deze geeft 't leder aan Laan, die er dadelijk van door gaat. Een mi nuut na den aftrap noteer 'k al een heftige scrimmage voor 't Ilaarleni- doe', waar Serné, blijkbaar nogal ze nuwachtig, allervreemdst staat te schutteren. Bouwmeester werkt weg. Niet voldoende, want oogenbhkkelijk zv/erft de bal weer voor Van Eek. De eerste minuut levert evenwel nog geen doelpunt op. De bal wordt naast ge schoten. Maar nu komt 't Haarlem trio Ila aii-Oostenbroek-Houtkooper los. De lange rust heeft den middenvoor geen kwaad gedaan. De Haarlem-aanval is in langen tijd niet zoc doortastend geweest ais thans. De Wauw-witte nnddisnlinie ziet nog geen kanis, de goede attaques van 't Haarlem-quintet te koeien en Uei en Verwey hebben dan ook hun handen vol. Van dun aanvang af is 't spel van deze twee echter méér dan solide, zoodat ook aan dezen kant van 't veld geen buitensporigheden te vennel den zijn. De eerste tien minuten kenmerken zich door zenuwachtig spel, speciaal de middeniinies zijn er nog niet „in", lien goeden aanval van H. F. C. be sluit Jacques Froncken met oen hard schot, dat via den paal achter gaat. 11. F. C. is nu ontegenzeggelijk in do in eerderheid. Nico Bouvy en Leo Verwey werken, hard en... met suc ces. Sijpesteyn zoekt het meer in wild, onbesuisd op den bal aanstormen, wat tergen spelers aJs Haak en Oosten broek nu juist de aangewezen metho de nïc-t is. De laatste is bijzonder hun- dig en speelt, als met heilig vuur be zield. N. Bouvy echter schenkt hem zijn speciale opmerkzaamheid, winrdoor hij heel weinig vrij spel heelt. Laan gaat met Dolf Bouvy samen spelend op Van Eek af. Treuzelen van den rechtsbinnen is oorzaak, dut Bouman op 't laatste oogcnblik kan redden. Hoe langer hoe meer komt II. F. C. in do meerderheid. Jan Laan en Bou vy lossen schot op schot, inaur hun ne schoten treffen niet vaak doel. Beiden schieten vlak na elkaar hoog over. Do llaarlem-verded'ging zwoegt, om de zware pressie, die de gasten uitoefenen, te ontkomen. Houtkooper haalt den bal uit 't straf schopgebied, geeft aan Tekelenburg over, die 't lijntje langs rent. 'n Oogc-n b!ik ziet het er gevaarlijk voor Sijpe steyn uit en Oea kan dan ook slechts ten koste van een corner redden. De eerste hoekschop van do vele die tij dens den wedstrijd toegekend wer den. De Haarlemsche middenlmie komt, onverstandig genoeg, heel dicht in do buurt van de voorhoede. Onver standig on onvoorzichtig want <lo weggewerkte bal bereikt een van de voorlioedernenschen Yan II. F. C., Van Breda Kolff gaat er, met Maas 'n heel eindje achter zich, van door, brengt tot dicht bij de outlijn op en zet dan scherp voor. Jan I*aori kun er met bij, maar Mannus, die op 't le der toeschiet, en 't vlak bij het doel opvangt, plaatst in 't uiterste linker hoekje (0—1). Van Eek had absoluut geen kans, om het doelpunt te ver hinderen. Na 'n goed kwartier heeft II. F. C. de leiding! Van verslappen is geen sprake. Onder de aanmoedigir.gskre- ten van 't Haarlem-gezinde publick tracht de roodbroeken voorhoede wel ook een woordje mee to spreken, maar we zitten thans midden in die spelper.ode waarin H. F. C. niet te houden is. W aart jk de club spoelt thans op een wijze, die haar stand op t ranglijstje volkomen wettigt. Voor al de voorhoede is meester van 't ter rein. Handig en vlug naderen Laan en Bouw Bouman en de zijnen. Da internationaal is een moment de kluts kwijt, laat Jan Laan een oogenblki vrij spel, waar genoemde speler dankbaar van prof .teert, door van korten afstand voor II. F. C. 't twee- do doelpunt te muiten (2—0.) De Haarlemsche achterhoede kon 't maar niet bolwerken. Serné sj>eeit bijzonder onzuiver, 'n Paar zijner sci-oten. die voor Houtkooper of Oos ten broek bestemd waren, komen in d; huurt van do tnbune terecht. Bou man probeert het met z'n gewone tactisch spel, maar ervaart, dat zijn tactiek met d.e van Bouvy minstens gelijken tred houdt. Als de Haarlèm-achterikoede op de oude, beproefde manier had verde digd, nl. wanneer de halfs het in'id- derilrio en de backs de vleugel men- schen voor hun rekening hadden ge nomen, dan ware misschien iets te gen 't watervlugge spel van H. F. C. te doen geweest. Nu wordt het een verdedigingspel, waarin geen mothode te herkennen is. Hoe gehi?el anders is 't op de IL F. C.-helft! Daar speelt men met de we tenschap, dat halfs, backs en keeper één verdediging vormen, 't Is moeilijk te zeggen, wie hier uitblinkt. Mis schien Nico Bouvy, die zoowel zuciïgt hij den. aanval als met taai volhouden "Oostenbroek 't leven zuur maakt. Een paar corners worden genomen, wat vrije schoppen toegekend. Jam mer is 't, dlat op sommige oogenblik- ken dij strijd wel wat woest ge streden wordt, iets, wat we anders bij deze wedstrijden niet gewend zijn. Willing echter treedt bij de minste overtreding als wrekend© vergelding op. 't Overwicht van H. F. C. begint te verminderen. Houtkooper doet zijn bast (speelde trouwens een heol goe den wedstrijd) en werkt met Tekelen burg.goed samen, 't Is Lee Verwey ook niet euvel te duiden, dat hij niet altijd tegen dit tweetal opge wassen 'iS. Haarlem onderneemt oen fraaien aanval. Bijzonder vlug goot de hal van den een naar den ander. In een gunstige positie lost Houtkooper een hard en zuiver schot. Sijpesteyn redt keurig, zoodat hot applaus, dat los harst, zoowel den Haarlemmer als den IL F. C.'er geldt. Dadelijk daarop lost Jur Haak een flink schot- De keeper vangt liet en trapt kalm weg, zonder zich to bekommeren om Oostemibroek, due op hom aun komt vliegen. Plots 'is <1© bal bij de andere voor hoede. Jan Laan scoort, maar ziet zijn doelpunt volkomen terecht als een off-side-goal aangemerkt. 't Spel, hoewel vlug en goed ver deeld, heeft tot rust niet veel belang wekkends meer. De Ilaarlemaanval- len worden talrijker. Wel schijnen de H. F. C.-backs op den keeper te vertrouwen. Zien zo geen. uitweg meer, dan goa't ie bol naar Sijpesteyn. 't Publick aan het lijntje informeert telkens, wanneer Ooi óf Ben Verwey zulk3 doen, of ze niet anders kunnen. Vindt zuiks blijk baar ietwat vernederend voor een achterspelen G. Sijpesteyn speelt onbesuisd en daardoor ontactisch. Zijn gevaarlijk spel helpt de tegenpartij aan een paar vrije schoppen. H. F. C. begiïit zich weer te roeren. Healey en Maas werken als paarden. Heel. wat aanvallen stranden op hun 'iaai verdedigen. Toch zal H. F. C. vóór rust nog een doelpunt maken. Uit een algemeen opbrengen s:oort Dolf Bouvy met een flink schot (0—2). Dadelijk daarop is 't rusten. Hoe t nu verder zal gaan? Haarlem krijgt wind mêc, dat is oen, zij ook klein, voordeel, en de meeste bezoe kers gelooven dan ook well, dat de overwinning mee naar de Spanjaards- laan gaat. Toch hebben, do blauw-witten geen bepaald overwicht in de eerste ©ogen blikken die volgen, nadat Laan den bal weer aan hot rollen hcofc ge bracht. Haarlem, vooral do midlen- linïe speelt nu heel goed. Jur. Ilaak kan met Teschmacher goed overweg. Diens snelle rennen dienen vermeld te worden, evenals zijn goede voorzet ten, die toch maar altijd weggewerkt worden. Laan moot niet te veel crij ven, daardoor gaan een paar goede kansen onbenut voorbij. Ja, 't is moeilijk te zeggen, wie van beide partijen op 't oogcnblik do sterk ste ls. Vliegensvlug verplaatst zich t spel, tetdat, tien minuten na Ie her vatting, Bouman een bal corner trapt. Magnifique wordt het leder voorgezet door Van Breda Kolff. I>otf Bouvy vangt het op, en kopt den bal in doel (0-4). Haarlem staat verbaasd. Hoe lang is al niot goleden, dat H. F. C. eeu 4—0 voorsprong op haar had? Drie seizoenen minstens! De voorhoede- spelers. vooral de drie binnenste, goochelen met den l>al, dat 't een lieve lust is. In 't veld is 't een voorhoede, waarvan men alles verwachten zou, maar voor doel is het mis. Sijpesteyn vangt een schot van Oostenbroek, en Jur Haak vliegt op den keeper toe, ten einde hem den bal te ontfutselen. Ile- 'laa*. hij komi in onzachte ai>*-~-\Tring met den doelverdediger en moet en kele oogemblikken daarna hei veld verlaten. Met tien man speelt Haarlem ver der. Het voorhoedespel heeft "n groots knauw gekregen. Oostenbroek wordt door Nico Bouvy en Sijpesteyn be waakt. Houtkooper heeft Leo Verwey bij zich. Teschmacher z&l wel goed door en rent vaak goed langs het lijntje, maar het wil niet. Voorzeker heeft Haar lem in deze periode geen last van erg fortuinlijk spel. Als Houtkooper net jes tot vlak voor doel opgedreven is, en ieder verwacht, dat Haarlem ten minste één punt gemaakt zal hebbe.i, schiet hij hard tegen den keeper ean, en de bal die In het veld teruggespron gen is, verhuist naar de blauw-witte voorhoede. Een moede ren van Dolf Bouvy loopt op niets uit Haarlem spant haar laatste krach ten in. 't Zwoegen van Maas, die maar geregeld Teschmacher en Oosteobroek aan hot werk zet, had waarlijk wel mei een tegenpuntje beloond cm gen worden. Sommige spelers willen weer met ruw spel beginnen, maar Willing drukt dien verkeerden neigingen spoe dig den kop in. Dan, als Bouman. en Serné wat ver zijn opgedrongen, weet Mannus, die geruimen tijd het nogal kalm aanleg de, den bal te krijgen, passeert er vliegensvlug de heele verdediging me de, en k>st een prachtig schot... nul- vijf! Het is nu uit met Haarlem; geen van. allen schijnt er meer lust in te lubben. De verdediging wordt door den H. F. C.-aanval zoowat aan den praat gehouden. Vier, vijf corners worden binnen eenige minuten ge nomen, maar mot vijf goal3 voer en nul tegen, vindt II. F. C. t welletjes. Willing is, na nog wat heen en woer gebrap, van 't zelfde gevoelen. Aan dit verslag van Haarlem s der de nederlaag in drie weken, behoeft weinig to worden toegevoegd. Haarlem speelde goed, de achterhoede op som mige momenten niet gerekend, maar II. F. C. leverde beter werk. Waar de spelers dier roodbroeken- achterhoede elk één H. F. C.-voorhoe de main hadden moeten bewaken, De- ten zo die nu kalmipjes ongedekt. Vooral de vleugelspelers hebben daar van meer dan eens een dankbaar ge bruik gemaakt. In de H. F. G. mididenlinie was Sij pesteyn althans vóór half time niet zeer veilig, ofsohoon z'n hard werken weer veel goedmaakte De voorhoede der gasten speelde, vooral vóór rust, bcMtierend. Na half time verrichtte de rechtervleugel, speciaal D. Bouvy, wonderlijke staal tjes van vlugheid. Willing hod, door t zeer vlugge spel een moeilijke taak, maar was er vol komen voor berekendl D. Afdeeling B. H. F. C. II—D. E. C., 5-1. De Amsterdammers verschijnen met slechts 10 spelers. II. F. C. II mist G. Kaars Sijpesteyn. Hare opstelling is aldus Steup, Koper, Ten Brugge Gate, v. d. Heuvel lteynders, J. Verwey, Do Jong, Bremer, Looyen, Wackwitz, Seignette, Mesman. De II. F. C.'ers nemen het spel on middellijk in handen. Verscheidene goede schoten worden op het D. E. C.- doel gelost, doch deels door pech, deels door gelukkig verdedigen van den doelverdediger der Amsterdammers blijft succes uit. De Amsterdammers combineeren aardig, maar verder dan de beide Hanrlemsche backs brengen zij het niet. - Als na ongeveer twintig minuten spelens een der Amsterdammers een H. F. C.'er binnen het strafschop gebied op minder zachtzinnige wijze „neemt", wordt een strafschop toe gestaan en zorgt Verwey voor do leiding. Lang behoudt II. F. G. II deze niet, want na fraai spel dor D. E. C.-voorhoede zorgt een der spe lers voor den gelijkmaker (11). Deze stand blijft tot rust onveran derd. Na de hervatting is het een tijd laag een futloos spel. De II. F. C.'ers, die inzien dat het zoo toch niet gaat. zijn nu een tijd lang niet te houden. I.ooyen ziet tweemaal, Bremer en Seignette ieder eens, kans den Am- sterdamschen doelverdediger te pas- seeren. Daarna vinden de Haarlemmers het blijkbaar voldoende, want zij verslap pen merkbaar. Ook de achterhoede doet vreemd en het Haarlemsche dool beleeft nog eenige gevaarlijke mo menten. Het blijft echter 51. H. F. C. II wint alzoo welverdiend, hoewel de stand nog hooger had kun nen zijn. Het tiental D. E. C.'ers werkte hard. Afdeeling C. V. V. C I—STORMVOGELS It Onder de uitstekende leiding van scheidsrechter v. d. Horst nam bo vengenoemde wedstrijd precies 2 uur een aanvang. In den beginne gaat het spel vrij wel gelijk op, doch menig speler heeft van het gladde veld last. Stormvogels beginnen zich het eerst gevaarlijk te roeren, doch heeft geen geluk. 2 maal ontgaat het V. V* C.-doel een doorboring. De Storm vogels-achterhoede begaat de fout, te ver op te dringen, waarvan de V. V. C.-voorhoede profiteert. Een schot tegen de bovenlat ver dient vermelding, terwijl even later de links binnen op één pas afstand voor doel jammerlijk naast trapt. Voor rust valt verder niecs bijzon Iers voor. Na de thee zijn de gasten In de meerderheid- De Stormvogels' a.hter- hoedespelers gaan den aanval he'-pe wat een ernstige fout is, want a's de V. V. C.-achterhoede hard naar vo ren trapt, is de uiterstlinks der V. V. C.'ers, er ais de kippen bij, em -:rrost den keeper met een goed schot, 1—0. Even later ziet de middenvoor der V. V. C. ers kans, met een hard chet de leiding te vergrooten, 2—0. Dit is Stormvogels dan te bar, zij weten op schitterende wijze tegen te scoren, 2—1. Met dien stand komt het einde. H. S. V. wordt versterkt door Rtf- patie. den E. D. O.-rnac. Dit verhoed! niet dat E. D. O. reeds voor rust «ten ker is en door v. Leuren een pracht- goal weet te maken. Na rust biedt II. S. V. bel-r tegen stand. Houtkamp weet den stand op 2—0 te brengen. Dan maakt II. S. V. het reeds laag verdiende tegenpunt. Kort vóór het einde weet Hemelrijk door ontzettend snel toe-'oopen. de 3do goal te scoren. E. D. O wint deze match welverdiend met 3—1. De heer Kooien leidde den wedstrijd uitstekend. Het was zoodoende geen verloren middag. DE SPORTMAN* I—II. S. C. III, 2—1 Om ruim 10 uur begon deze wed strijd. Voor de rust speelt de Sport man tegen den vrij sterken wind in. Rust komt met 0—0. Na rust maakt II. S. C. de eerste goal, doch spoe dig maakt De Sportman gelijk, wel dra gevolgd door nog een doelpunt, zoodat De Sportman dezen wedstrijd welverdiend wint met 2—1. KinheimBloemend aal, 2—2. Haarlemsche Voetbalbond. Eerste klasse. V. V. H.—HAARLEM III, 1—12. Te half elft neemt deze wedstrijd een aanvang. Haarlem heeft den wind mede er is al dadelijk in de meerderheid. V. V. H. heeft vele in vallers, terwijl de roodbroeken ge heel volledig zijn. Na tien minuten komt het eerste doelpunt voor Haarlem. De invaller in het doel van V. V. II. doet zijn best maar verstaat de kunst van doelver- dedigen niet voldoende, om de talrij ke schoten van Haarlem te keeren. Rust komt met 6—0 voor Haarlem. Na lialf time speelt V. V. II. met tien man. Het eerste half uur weten de roodbroeken slechts één maal to sco ren. Daarna volgen echter weder vijf doelpunten achter elkaar. Even vóór het einde maakt Bakker het eerste doelpunt voor V. V. IL Einde komt met 12—1 voor Haar lem. Bij V. V. H. werd de doelverdedi ger De Wilde zeer gemist. E. D. O. II—H. F. C. III, 2-3. Deze le klasse H. V. B -match gaf spel van hoog gehalte. Vooral do II. F. C.-voorhoede speelde een mooi open spek E. D. O. II is versterkt met Rapa- fcie, die den geheelen wedstrijd zorg de voor snelle E. D. O.-aanvallen, die werkelijk de IT. F. C -achterhoede overrompelden. De eerste minuten zijn voor E. D. O. Dan echter forceert H. F. C. een corner, die prachtig voor gezet, niet minder mooi door Sohip- pers ingehead werd. Een kostelijk doelpuntl E. D. O. toont zich niet ont moedigd, weet zelfs het spel op de II. F. C.-he'ft te brengen. De backs drin gen echter veel te ver op, zoodat Ten Cate kans ziet snel door te breken en den E. D. O.-keeper te verrassc-n, 2—0. Dit wordt den roodi-zwarten te mach tig. Rapatie zet schitterend voor, en de bal wordt door Hufraan in 't H. F. C.-net getrapt. Eenige minu ten daarna weet Smiet na mooi sa menspel met Hufman kranig te sco ren. Gelijk 1 Spoedig fluit de scheids rechter rusten. Direct na de thee zet ten do II. F. C.'ers er alles op om het winnende punt in het net te trap pen. Dit lukt vooralsnog niet.. Integendeel, de thuisclub komt in de meerderheid. W. Zandstra passeert steeds mooi naar Smiet en v d. Put- ten. En voorzet op voorzet bereikt het ïuidden-trio der E. D. O.-voorhoede, dat actief genoeg is, maar van schie ten geen benul heeft. Dan breekt do H. F. C.-voorhoede mooi c-ombinee- renii door en op de uja liggend weet Reydon voor te zetten. Ten Cats maakt dan no. 3. Een o. i. offside goal. H. F. C. wint ten slotte met 3—2. TweedeKlasseB. R. C. H. III—SCHOTEN II, 0-3. Onder een flink regentje wordt bo gonnen. De eerste aanvallen zijn voor R. C. H., maar spoedig neemt Scho ten het spel in handen. De R. C. 11.- achlerhoede is evenwel voor haar taak berekend, zoodat alles retour gaat. Na een half uur spelen weet Schoten eindelijk door een prachtsehot van den rechtsbuiten te doelpunten. Na de rust gaat het spel meer gelijk op, maar de voorhoede van Schoten is veel actiever dan de R. C. II.-dito. Vooral rechtsbuiten, middenvoor en linksbuiten zijn uitstekende spelers. Wel tracht ook de R. C. II.-voorhoedt af en toe door te breken, maar de backs zijn niet te passeeren. Tien minuten vóór het einde brengt R. C. II. eene wijziging in hare op stelling, wat geen verbetering blijkt te zijn, want binnen twee minuten maakt Schoten twee goals. Wanneer de scheidsrechter, die uit stekend voldeed, het einde aankon dig:, heeft Schoten welverdiend met 30 gewonnen. Vriendschappelijke Weistrijd E. D. O. I—H. S. V. II, 3-1. E. D. O. beleeft geen plezier var. de scheidsrechters die door den N. V. B. haar gestuurd worden. In de wedstrij den E. D. O.Stormvogels en E. D. O.—Kinheim kwam geen arbiter op dagen en de scheidsrechter, die gis teren den wedstrijd E. D. O II. S. V. zou leiden, kwam wei op, maar keurde het terrein af. Beide elftalen waren volledig en wilden weT spelen. Ook volgers het bestuur van E. D O. was het terrein we! in orde, doch de scheidsrechter wees al'e prote6t, van de hand en vertrok. Besloten werd toen, een vriend- »ch appel ijken wedstrijd te spelen. Het veriooD hiervan is als volgt Hockey. DAMES WEDSTRIJD SAXEN BIJRG I—ROOD EN WIT I, 2—3 Onder lemding van scheidsrechter Vincent Loosjes Jr. stelt Saxenburg zich als volgt op: Me]. C. Poutsma, Mej. M. v. VVessem, Mej. A. Wolier- beek, Mej. A. Scheltema, Mevr. v. d. "A'all Bake, Mej. C. I.intner, Mej. A. Lefèbvre, Mej. M. v. d. Valk, Mej. L. v. We&scm. Mej. Schiefer- decker, Mej. E. G©o?:ns. De Saxen burgers beginnen met 10 speelsters, en zijn in het begin dan ook sterk in de minderheid, vooral daar zij nog niet aan elkaar gewend zijn. Spoed,ig wordt he-t snel -v-'-Md. Er worden gevaarlijke schoten op het Saxenbuirg-doel gelost en meer dan eens moet Mej. Poutsma red dend optreden. Vooral freule C. van Sty rum en Mej. Aberson do:n ge vaarlijke aanvallen. Aan den anderen kant doet mej* van VVessem meer dan eons coed werk en eindelijk gelukt het haar aan .V, op zeer verdienstelijke wijze efn goal te maken. (1—0). Na de rust blijven de Rood Witten iets in de meerderheid; dit drukken zij spoedig uit dkor middel an Mej. Aberson, die met een goed geplaatst harl schot den gelijkmaker - "'kt cu kort daarop no. 2. Stand 1—2. De aanvoert!s!er der Saxen'» ir rera brengt na een zeer snellen run mot oo.. hard schot don stand op 2 2. Het spel blijft nu vrijwel golijk verdoold. Tegen het einde weet Mej. Aberson uit een schermutseling voor he'l SaXfcn- burg-doel no. 3 to maken en bezorgt zoodoende haar club de overwinning. Bij de Rood en VVi(speelsters verricht ten vooral Mej. Aberson en de Louies ran Sty rum goed werk. Rij -le ^axen- burgers heeft het geheéle elftal uit stekend gewerkt maar waren de da me® v. d. Wall Bake, Mej. L. van Weasem, en Mej. A. Schcltema de besten. AERDENHOUTAMSTERDAM 4-1. Wegens 't late komen van Amsterdam kon pas tegen half drie begon non worden. Dadelijk valt Aerdenhout's voorhoede goed aan en binnen de mi nuut maakt Mej. Merens door een fout in de Anisterdanische achterhoe de de eerste goal. Nu begint Amster dam beter aan te pakken en T •'pol verplaatst zich. vlug. Toch weet Mej. Lohm in den stand op 2—0 te bren gen. A'dam werkt hard voor een to- genpunt. Door een fout van Aerden hout's keepster brengt de middenvoor den stand heel gelukkig op 2 1. Het spel gaat nu vrij wol gelijk op tot Mej. lobman met een goed schot-do derde goal voor A. D. IL C. maakt. Do rechtsbuiten van Aerdenhout Mej. Carp is gedwongen door een ongeval het void te verlaten, zoodat A. D. IL C. met 4 vocrwnarts verder spoelt. Na do thee vervalt A. D. II. C. in haar oude fout vun verslappen. Toch weten de Amslerdumsche dames het. net niet te vinden. Door hot verre opdrincen van do backs van Amster dam begunstigd, onderneemt de mid denvoor van A. D. H. C. eenigo rushes, aio echter op niets uitioopon. Uit een schot, dat door de kcepstof corner gewerkt wordt, weet Mej. Lobman heel gelukkig 1103 eens te scoren. Met den stand ran 41 wordt tijd gefloten. Do scheidsrechter do heer Kouwcnaar, voldeed goed. Dammen. NEDERL^NDSCHE DAMBOND. Zondag hield de Nederandsoha Dambond zijn jaar'ijksche a'gemee- ne vergadering te Utrecht, onder pre sidium van den heer C. G. Vervloet, van Rotterdam. De voorzitter bracht hulde aan den heer I. Miier, die door simultaan-sé- ances en lezingen op eenige forten, zulk een krachtigen etoot aan de be vordering van het damspel gegeven heeft. De opkomst ter vergadering wai slecht. In het bijzonder door de slech te verbinding voor de Noord-Holland- sche vereenigingen naar Utrecht. Van de 38 aangesloten clubs waren elechtJ 10 vertegenwoordigd, tellende 332 le den. Het bleek, dat bij den bond thant zijn aangcöloteu 38 vereenigingen mei 900 leden. Als plaat* voor de a s. jaarvergade ring werd Haarlem aangewezen.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7