SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Grioket Roeien 25 25 KWARTJES- ADVERTENTIËN 25 CENTS Vestbal DE UITSLAGEN. West. aid. B. B'-auw WitA. F. C. 2—1. Bulten de competUlie t SpartaVitesse 3—0. DenemarkenZweden 20. Deze wedstrijd werd,1 geleid door on sen landgenoot H. A. Tromp. 12000 toeschouwers woonden dezen wed strijd bij, die Denemarken op baar slofjes won. D* eindbeslissing. 6parta—Vitesse 3—0. 't Voetballen is afgcloopen. In het eind van zomer 1914 begonnen, heb ben de clubs gedurende najaar, win ter en nog ccn aardig stukje zomer erbij gespeeld in competitie-, beker en andere wedstrijden. Voetbal kan met het oog op den tijd waarin het de laatste Jaren beoefend wordt, moei lijk meer een wintersport genoemd worden. Gisteren de laatste wedstrijd van het seizoen en tevens de laatste van het drietal ontmoetingen, dat plaats moest hebben, voordat beslist kon worden wie in 1915geen officieel kampioen zou zijn. De groote llaug- sche toch behoudt liet recht, om ook het volgend seizoen zich kampioen van Nederland te noemen. Maar in de noodcompeuüo is Spar ta als nummer één geëindigd. Amsterdam viel de eer ten deel, gangewezen te worden tot neutrule stad. Wat juist gezien is; zoomin Sparta als Vitesse hadden tot nog toe gespeeld in het Stadion, waar te on geveer twee uur een dikke tiendui zend toeschouwers zich verzameld hadden en eerst wat lachten om het gezwoeg van twee-en-twintig eerzame veteranen, eif ouu-Spartanen en cif 'Amsterdnmscho voetballers ,,ln ruste met waardigheid", die een uur lang speelden cn in dien korten tijd zes goal3 bij elkaar wisten te trappen elke part ij drie. Onmiddellijk daarop verschijnen de geduchte elftallen op het veld. Betde elftallen hebben één Invaller. De moeite, die men zich getroost hoeft, om voor De Korver vrijaf te krijgen, heeft niet mogen bateij Hij wordt vervangen door den kleinen, maar .vluggen Niepoort. Bij Vitesse speelt de veteraan Hes- eelink mede. Als volgt staan de elftallen tegen over elkaar Sparta: Van der Zee, Do Bruyn, Klip, Martin, Niepoort, Van der Meuten, Van der Wolk, Ruffelse, De Groot, Borgh, Groosjohan. Vitesse: Rinko, Israël, Rodermond, Flipse, Demmink, G. v. Laar, J. v. Laar, Hiessellnlc, Wer.nekes, Holtus, Witte veen. Met do 6terke zon en een zwakken wind tegen trapt Vitesse op het nan- vangssignaal van scheidsrechter Eymers af. Dat in de eer3te minuten zenuwachtig wordt gespeeld, laat zich -hooren. Vooral op Vitesse maakt de wedstrijd blijkbaar nogal indruk. Do eerste aanvallen zijn dan OQk voor Sparta. Vlug en fraai combü)eeroud nadert het Rotterdamsche quintet spoedig Witteveen, die een paar mi nuien na den aanvang al van zijn tegenwoordigheid blijk moet geven. Do wing Borgh— Groosjohan blijkt vandaag in goede conditie te zijn en verricht beter werk dan Van der Wulk en Duffelse, die rnet den jong- sten Van Laar zoo spoedig niet uitge praat zijn. De rniddenlime der Arn hemmers moet alle zeilen bijspannen, om de goed gesteunde Sparta-voor- hoede in bedwang te houden, totdat onder gejuich van de talrijke Arn hemmers Rinke en. Israël er samen van doorgaan met Martin achter zich aan, De linksbinnen schiet evenwel naast en de Gelderschcji hebben de eerste van de talrijke hun geboden kansen onbenut gelaten. Nu ls de beurt aan Vitesse, om op te zetten. Eenige oogenblikkon wordt Sparta op eigen helft teruggedron gen. Demmink schiet even na het pas vermelde schot van Israël zuiver en hard in den hoek. Vallend en ten koste van een hoekschop kan Vun der Zee redden. Martin zorgt er voor, dat do corner geen gevaar oplevert, door 'n tikje gauwer bij den bal te zijn dan G. van Laar, die geen kwade schiet kans krijgt. Nog eenige attaques de geel-zwarten zijn te vermelden. Maar het blijkt den oplettenden toeschouwer, dat het Vitesse-over- wicht niet op rekening van de voor hoede koint, maar veroorzaakt wordt door het kranige spel van do midden linie der Ooster-kampioenen. De Arn- hemscho achterhoede mag er zijn, dat blijkt ook, als Sparta genoeg be gint te krijgen van het overwicht van Vitesse en een paar gevaarlijke aan vallen doet. V eer zijn het Borgh en Groosjohan, die voorwaarts dringen. De kleine linksuiterst speelt prachtig zuiver en zet een paar keer al bijzon der fraai voor. Eens denken we Borgh te zullen zien scoren, doch de bal scheert over de lat. Een schot van Ruffelse Idem. Niepoort vervangt De Korver maar matig. We missen zoo noode 't kalme, berekende spel van den Rotterdam- sCtien midhalf. Zijn remplagant doet zijn best, maar maakt zich aan een paar schromelijke fouten schuldig. Aan verdedigen doet hij bijvoorbeeld niet veel, doch trekt met de voorhoe de mee. Zijn spel ls bovendien veel te wild om succesvol te kunnen zijn. De Vitesse-vóorhoedo heeft zoodoende nogal eens vrij spel. 'n Goed kwartier zal gespoeld zijn. Groosjohan is met een Gelderschen achterhoedeman in botsing gekomen en heeft even do hulp van den Spar- taanschen trainer noodjg. Niemand let daardoor op De Groot, die al ecni- gen tijd in 't gras zit, om even later het veld uit te hinken. Ook hij blijkt geblesseerd en wel in heviger mate dan zijn confrater. Deze speelt spoe dig weer lustig mede, maar voor Do Groot is de pret voor vandaag uit* In de rust hooren we, dat de middenvoor waarschijnlijk een bloeduitstorting in de knie hoeft opgeloopen, Van den Berg verschijnt spoedig in 't veld on speelt eerst op de opengokomen plaats, dan als rochtsuiterst mede. 't Werkt niet zeer bemoedigend op Sparta, 't verlies van den man, die in een wedstrijd als dezen licht een of mee'- goaltjës voor zijn rekening neemt. Vitesse raakt dan ook weer in do meerderheid on krijgt heerlijke kansjes. Geen enkel wordt benut. Wat is het mot 't schieten van die Ooster lingen miserabel gesteld Israel vooral munt uit in onzuiver trappen. Veel oog op 't spel hebben d.o geel-zwarten ook niet, waardoor het de Rotterdamsche achterhoede ook al niet lastig gemaakt wordt. Wat dit deel van Sparta betreft, erkend moet worden, dat het dekken hier wel wat te wenschen overlaat. Reecis ia opge merkt, dat Niepoort liet met zijn be- wakingspllohten zoo nauw niet neemt, 'n Vluggerd als Rodermond ztet daar door nog wel eiena kans op Van dor Zee af te stormen, wanneer Van den Berg, die een bijzonder goeden wed strijd speelt, 't 'hem niet al te lastig maakt. Na een half uur spetens, juist als de belangstelling eonigszins dreigt te gaan verflauwen, neemt. Sparta de leiding. Borgh schiet uit een alge- meenen aanval en Witteveen heeft geen gelukkig moment, als hij den wel houdbaren bal laat glippen (1—0). Dadelijk na den aftrap gaat Vi tesse er rnet een vaartje van door. Rodermond schiet over. Laten do Arnhemsche voorhoede-menschen de drie maanden, die hen nog scheiden van 't volgend seizoen, benutten, door te loeren schieten I Dat kunnen zo nu nog geen van allen behoorlijk I Wel Is het pech, wanneer een schot juist n.aast gaat, als Van der Zee zijn doel zelfs verlaten hoeft, maar in do mees te gevallen was de fout by de Gelder- sohen zei ven to zoeken. Aan beido kanten wordt een staal tje van inool solo-spel te zien gegeven. Van der Meulcn krijgt don bal en passeert half Vitesse er mee. Zijn schot kan Witteveen niet dan ton kos te ran een hoekschop (de vader van een hoele se-rie corners) verwelken. Even later doet Demmink Van der Meulcn na, doch ziet ook geen resul taat op zijn werk. Dan' fluit Eymers. De twoedo helft wordt ingezet rnet een paar aanvallen van Sparta. Her haaldol ijk rodt Witteveen. Zijn fraai verdedigen bezorgt hern moer dan eens een applaus, bijvoorbeeld wan neer Borgh uit eon (hoekschop op zijn doel mooi Inkopt en de keeper, zeker van z'n zaak, wegstompt. Van der Meulcn Is de tweede pech vogel bij Sparta. Ook hij wordt aan oen hoon gekwetst. Hij hinkt het veld over, laat zich maaseeren, neemt eon oogenblikje rust en probeert 't dan weer zoo'n beetje, maar veel presteert hij toch niet meer. Vitesse schiet plots uit haar slof. Stellig een kwartier lang belegeren de Oostelijke kampioenen het Spartaan- sohe doel. Martin cn vooral De Bruyn werken als razend om de ijl voor waarts tegen te houden, die voortdu rend op Van der Zee losstormen en vastbesloten schijnen, om gelijk te maken. Van der Zoo voorkomt tal van doelpunten- Een schutter in de voorhoede was Vitesse in deze oogen blikkon ongetwijfeld goud waard ge weest. Maar nu is het een hopeloos getob van 't middentrio. Do uiterst doen hun best en zetten vrij goed voor. Penalty I Klip heeft Rodermond, die zich op een Meter afstand van den keeper bevond, gehaakt, 't Is stil in het Stadion, alsof men vermoedt, dat met dozen strafschop Vitesse de laat ste kans wordt geboden. Wennekes plaatst zich achter het leder en schiet zuiver en hard in 's keepers han den. Wat Sparta-gezind is. Juicht en de Rotter dammers, wien de goede afloop moed geeft, gaan zicli weer wat roe ren. Ruffelse knoeit lustig, speelde in 't geheel een matten wedstrijd, wat ook wel ©enigszins te verklaren is. Van der Wolk als middenvoor eu Van den Berg rechts naast zichHet is vaalt, alsof hij niet weet, wilt met den bal te n.oeten aanvangen. Meestal wordt het leder een flink eind wegge trapt. Bij Groosjohan toch lukt liet veel beter. Die brengen tenminste wat opluchtuig in het overwicht, dat Vi tesse nog altijd heeft. Niet weinig zelfs I Ofschoon op het doelpunt dan ook niets aan te merken ls, spijt het zeer velen das ook voor Vitesse, als Borgh na mooi samenspel met Van der Wolk en Groosjohan van dichtbij scoort. Het pleit is hiermede zoowat be slecht. Vitesse doet spoedig haar best niet meer zoo, als zij tot nu too ge daan heeft, en in do Sparta-verdcdi- ging zet men de tanden op elkaar om Vitesse elke buitensporigheid te be letten. 't Woord is weer aan Sparta. W ïtteveen blijkt ©en keeper te zijn, die moeilijk van zijn stuk gebracht kan worden. Van dichtbij stompt hij een kogel van Borgh uit zijn doel en houdt vallend een venijnig schot van Van den Berg. Van der Zee c.s. krijgen weer werk aan den winkel en voor Van der Meu ten blijkt de inspanning te zwaar. Hij verlaat het veld. Ook het publiek denkt aan heen gaan. Aan beide kanten worden aan vallen ondernomen, en kansen, véél cn mooie kansen onbenut gelaten. Eymers loopt met zijn chronometer in de hand. Een of tvveë seconden zal de strijd nog durenmaar die tijd is voctr Ruffelse voldoende, om twee of drie Vitesse-lieden even voor hel lapje te houden en te scoren. (30). Meteen snerpt het eindsignaal door de lucht: Sparta heeft verdiend, doch wel e-epigszins geflatteerd gewonnen. Vooral na rust had Vitesse wel een goal verdiend. Bij de Oostelijke kampioenen staat het voorlioedespel op heel wat lager peil dan de prestaties van de achter hoede. Witteveen, iemand, die dit jaar voor 't eerst in een competitie speelt, is een waardig opvolger ge weest van Göbcl, die evenwel het vol gend jaar weer hoopt te kunnen spe ten. Ook bij Sparta was do verdediging beter dan de voorhoede. Men moet echter niet vergeten, dat die bijna den geheeten wedstrijd wonderlijk door een gehaspeld was. Martin, De Bruyn en Van der Zee mogen bij Sparta ge noemd worden. Van Vitesse deed de. middenlinie vaak goed werk. Dr. llessclink heeft zich kranig gehouden, zijn routine was een vergoeding voor 't gemis aan vlugheid, die een -W-jarige zoo lang zaam aaoi gaat verliezen. Natuurlijk duurde het eenigen tijd, voordat alle toesohouwers langs den Amstelveenschen weg waren afge voerd. 'n Woord van hulde voor de door de Amsterdanische politie ge troffen regeling mag evenwel niet ontbreken 1 D. FEESTAVOND ..THE HAARLEM BOYS". De voetbalvereeniging „The Haar- em Boys" v'erdo Zaterdagavond in de Vauxfiall feest ter e-ere van het be haalde kampioenschap in den H. V. B. Dank zij de medewerking van het publiek en optredenden, waaronder de heer A. M. Vrugt, slaagde de avond uitstekend. De heer S. J. Abspoel open die met een toepasselijk woord den feestavond en toen de heer Vrugt zijn eerste num mertje ten boste had gegeven, zat de feeststemming er spoedig in. Tus- echen <le voordrachten door, werden schillende dansen uitgevoerd. In do pauze reikte de voorzitter de kampioensmedail'e uit aan den hoer W. A. van Daalen, den captain van het elftal. T. II. B. mag vol vreugde op haar eersten feestavond terugzien. HET VOETBALSPEL. In de Volksbibliotheek van de Maats, voor goede ea goedkoopo lec tuur te Amsterdam is verschenen ,,IIet Voetbalspel" door dea Secreta ris van den .'1 g. Neder!Voetbalbond den heer J. llylkenia. Deze heeft zich gesteld op het standpunt, dat er men- schen zijn, die nien andal van 't spel afweten/, Izelüs nieft wet „tihuifljlub" beteekent eu dat de spelers van een vereenüging uniform gekleed moeten zijn. ,,.Te begrijpt niet", heb ik eens iemand hooren zeggen, „hoe weinig sommige menschen van voetbal Run ner. afweten" en 't is waarschijnlijk heel nuttig diut de schrijver eveneens daarvan uitgegaan is. Voor leeken staat er veel wetenswaardigs ia Wij waren ar benieuwd naar hoe do lieer Hylkema het moeilijkste deel vun 2ijn taak, de uitlegging van de buiteaspel- regeten had «pgevat; welnu, hij heeft het bij de hoofdzaak gelaten en is er vertier niet op ingegaan.. Daarbij dachten we aan wat een paar spelers eens, heel stalletjes, u>t elkaar zeiden: „het publiek leert de budtenspelregels toch nooit!" Sricket 2o klasse. Hermes—V. O. C. Hermes batte eerst en maakte runs byeen had geslagen, moest V. men. Nadat Hemes 'n de 3e innings 42 huns bijeen had geslagen, moest V. O. C. dus voor 72 runs zorgen. Voor 't verlies van 8 wickets werd dit aan tal behaa'-d. Ajax won van H. B. S. met 74 runs. Een elftal van geïnterneerden speel de Zondag te Groningen tegen Hilver sum. Hilversum verloor met 8 wickets ROOD EN WIT—''s-GR. C. C. Onder uitstekende omstandigheden, zoowel wat veld a's weder betreft, worden de Hagenaars hot eerst naar de mat gezonden. Geopend wordt door Van Loon. cn G. A. Keasler, die bel den uiterst, voorzichtig het bowlen van Posthuma cn Van Waveren be spelen. Juist is de 10 opgekomen, ate Reydon wordt aangezet, doch een zoo gewenschto scheiding kan ook hij niet bewerkstelligen, zoodat op 36 Postb-unui den bal weer ter hand neemt, Beide batsmen speten echter prachtvolle inningsepedaaH Kessler geeft mooie slagen. Do 100 is reeds in 't zicht, als een bal van Posthuma hem te machtig: is. Hij scoorde een forsche 53 (5 vieren, 3 zessen). Met Feith in, zet Van Loon zijn innings voort, tiental na tiental komt op, zonder dat diverse bowlers een eind aan dezen stand kunnen ma ker:. Met lunch b'Ijven beide bats- men not out Van Loon met 75 en Feith rnet 32. (Stand 1 voor 165). Na de lunch zetten zij hun innings op denzelfden voet voort, met het ge volg. dat de 200 voor het verlies van 1 wicket, opkomt. Van Loon nadert lntusschen zijn century, die hij met een gelukkig geplaatsten hoogen slag voltooit Kort daarop, als 242 runs bijeen zijn, weet Mesman hem aan de boundary schitterend uit te vangen. Zijn 111 bevatte 20 vieren, gescoord in 2 u. en 25 min. Even later verdwijnt ook Feith, door v. Manen gestumped, een uitstekende niet geheel konsteoze 75, waaronder 12 vieren. (3 voor 254). Met den tweeden hierna volgenden _.il \an Diemer Kool is Menten 4.b.w. (4 voor 254). De Beus Jr. wordt voor 10 door Van Manen gevangen terwijl ook De Beus Sr. er spoedig ge weest is (6 voor 273). Ook aan Hos ier's innings wordt op dit totaal een eind gemaakt, a's Van Manen hem, terwijl hij meende gestumped en out te zijn, handig voor de tweede maal stomptvoor 14. Kuypers en Reitz, nu samen, bren gen de 300 op, en aangezien ook hier geen scheiding in 't zicht is, sluit captain Coops de innings met den stand 322 voor 7 wickets. Kuypers bleef met een goede 43 not out. Do bowlingcijfens waren geen van a'-'e bijzonder fraai. Dtemcr Kool ruet 4 voor 80 had nog de beste cijfers. Rood en WH heeft nu de keu3, dit totaal te overtreffen of den tijd, 2 uur 50 minuten, uit te spelen. Van Manen cn Mesman openen op Van Loon cn Coops. Deze laatste be gint met een ln-de-bal en neemt hij met den volgenden Mesmans wicket, l voor 12. Met Van Spengler samen, speelt Van Manen kalm verder, doch op 56 ontvalt ook deze steun hem, a-s Van Spengler voor 18 l.b.w. staat op Coops. F.en half uur lang blijft nu Van Manen nog met Koldert op da matop 90 vangt Kuypers hem in de slips voor een mooie 41. Diemer Kool brengt nu de 100 op, doch moet aJ spoedig het veld ruimen, ate Menten hem voor 11 runs, waaronder 1 zes, vangt. Nog ruim 1 uur is ie speten, en nog schijnt een overwinning der Ha genaars ntet uitgesloten, doch Van Waveren en Heldert denken er an ders over. Op 181 voor 4 geeft de Haagsche den strijd dan ook verder op, die dus later zal moeten overge-j speeld worden. Koldert bleef met een waarde volle 50 not out, terwijl Van Waveren 35 scoorde. De beste cijfers had De Beus met 1 voor 27. Wat de overige gegevens be treft, hieronder volgen de volledige scores lste innings van 's-Gr. C. C, Batsmc-n 1 C. v. Loon c C. Mesman W. v. Waveren 111 2 G. A. Kess'er bowled C. J. Posthuma 53 3 Jlir. Mr. C. W. Feith st. v. Ma nen Diemer Kool 75 4 J H. II. Kessler, A. v. Manen Diemer Kool 11 5 O. Menten l.b.w. Diemer Kool De Beus Jr. c. Van Manen Diemer Kool 10 De Beus Sr bowled W. van Wa veren 8 E. Kuypers not out 9 O. Reitz not out 5 Extra's 11 Totaal 322 voor 7 wickets. Va! der wickets .-90, 2312, 3-254, 4—25-4, 5-268, ■273,- 7—273. O. M. R. W. Bowters 1 C. J. Posthuma 13 1 55 1 2 W. van Waveren 26 5 100 2 3 L. Reydon 8 0 51 0 4 Mr. A. A. Diemer Koot 20 3 80 4 5 E. Koldert 4 0 25 0 1st© innings van Rood en WH: Batsmen 3 W. IL R. van Manen c Kuy pers de Beus Sr. 2 C. Mesman bowled Coops 3 Jhr. W. van Spengler l.b.w. Coops •l E. Holdert not out 5 Mr. A. D'outer Kool c Menten C. van Loon 6 W. van Waveren not out Extra's Totaal 181 voor 4 Val der wickets 1—12. 2-5G, 3-90, 4115. Voor de Jonge Vier kwamen uit do vertegenwoordigers van Laga. Triton, Nautilus. Laak en Nereus. In de eenste heat, d'e tusschen de drie eerst genoemden ging, won Laga, ter wijl in de tweede heat Nereus de over winning behaa'de. Zaterdagochtend zouden dus Laga en Nereus in do final© komen, alsook Nautilus, als snetete tweede. Veel belangstelling bestond voor t nummer Jonge skiff, waarin De Haas (Amstel) cn Van Vloten (Laga) uitkwamen. De Amstel-vertegenwoor diger bleef in dezen fraaien kamp de m-eerdere en passeerde met een boot lengte voor Van Vloten don finish. Zaterdag werd aangevangen rnet de brslissingsheat voor Jonge vier. Laga was nummer één na harden rij 1 met Nereus, die 3/4 booilengre achterbleef. De tijd van den winner was 17 min., 31 4/5 6ec. Nautilus bleef ver achter. In 't nummer Jongotwce be haalde Laak in 9 min. 7 sec. da vic torie met 6 boottengten op Amstel vóór. a do pauze werd het nummer Ovornaadscho vieren ge roeid. Laak won dezen strijd gemak kelijk ran Laga in 7 minuten 51 3/5 second e. De Jonge.acht word gewonnen door Nereus, die met één boofctengto de meerdere van Laga bleef in 6 min. 53 1/5 sec. Dot de Amsterdammers •erheugd waren, kan men zich voor stellen. Laga won t volgend nummer, Oude Skiff, doch moest daarna bij de Veteranaa vier de vlug strijken voor ./Njuird". De bekemtL' lamprechter, Prof. P. D. Dainstó iungeerde bij Njord met II. Fokker en G. v. d. Wei ff als slag. e Jo Ti ge Skiff tusschen De Haas. Amstel en Barnard', Njord, werd door Amstel gewonnen in 8 min. 16 1/5 sec. EEN SPORTTERREIN CADEAU. De bekende veteraan Willem Malier _j 's-Gravenhago zul nan hot dorp Witmarsum ©en sportterrein aanbie den. CN. Ct.) Wij vestigen de aan dacht op 002e van Vraag en Aanbod. Ieder die een betrekking zoekt ol heeft aan te bie den, die iets wenscht te huren of te verhuren, te koopen of te verkoopen, doet verstandig met voor slechts een Advertentie, groot 6 regels te plaatsen in HAARLEM's DAGBLAD, j maal voor 50 Cts. bi) vooruitbetaling. Postze gels worden aangenomen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. Sterilisetrloistal Bade DopiBX (verbeterd Wecksysteem, zonder thermometer). Spaart TIJD, QELD ea OAS. Verkoop bij fl. J. LAMP, BartsIjorisstr. 18 O. M. R. w. 13 2 42 1 18 1 64 2 11 4 27 1 5 2 11 3 0 17 0 Bowlera 1 C. van Loon 2 Coops 3 De Beus Sr. 4 E. Kuypers 5 D. Kessler Rostea ROETWEDSTRLTD F. N VAN „HOL- LAN-DIA". Onder do gunstigste weersomstan digheden zijn Vrijdag de roeiwedstrij den van „HoUand'a" op den Ouden Rijn begonnen met het roeien van z-g. voor-wedstrijden. In 't nummer Oudeskiff roeide Barnard (Njord) togen Van Vloten (Laga). Na een spaunenden wedstrijd won Laga. Do tweede heat tusschen Haas (Amstel) en Veteraan (Hollan- dia De eerste won den 6trijd ge- makkelijk. ONDER W IJ SBENOEMENG. Naar wij vernemen is onze vroegere stadgenoot, de lieer J. J. Basse, be noemd tot hoofd der Asahansche school te Tandjong-Balei, O. K. Su matra. VEILING. Uitslag der veiling van onroerende goederen, gehouden in liet Notaris huis te Haarlem op Zaterdag 5 Juni 1915, des avonds na C uur. 1. Een huis en erf aan do Amster dams tra at, gel. 3 M. J. de Boer, G05. 2. Als voorgaand, get. 3 N. Van Garden, 580. 3. Als voorgaand, gel. 3 O. Van Garden, 570, 4. Als vooi L-aand, got. 3 P. Günther, 590. 5. Als voorgaand, get. 3 Q. J. Wollig, G00. 6. Als voorgaand, get. 3 R. J. Walllg, 1590. 7. Als voorgaand, get. 3 3. GQnthor, f 005. 8. Als voorgaand, 3 7. Bow, f 6M. 9. Als voorgaand, get. 3 U. Boxs, f 600. 10. Als voorgaand, get. 3 V. J. A. de Vries, f 600. 11. Als voorgaand, get 3 W. Boxs, 600. 12. Als voorgaand, get. 3 X. Geukers, f620. 13. Als voorgaand, get. 3 Y. Geukers. 640. 14. Als voorgaand, get. 3 Z. Boxs. 640. 15. Als voorgaand got. 3 L. 16. Als voorgaand, get. 3 K. 17. Als voorgaand, get. 3 J. 18. Als voorgaand, get. 3 I. 19. Ale voorgaand, gel. 3 H. 20. Als voorgaand, get 3 G. 21. Als voorgaand, get 3 F. 22. Als voorgaand, get 3 E. 23. Als voorgaand, gel. 3 D. 24. Als voorgaand, get. 3 C. 25. Als voorgaand, get. 3 B. 26. Als voorgaand, get. 3 A zwart en rood, zijnde huis en erf en poort. Perceelen 15 tot en met '26 gecombi neerd. NagtegaaJ, 7235. 27. Als voorgaand, get 3 A A. Nagtegaol, 640. 28. Als voorgaand, get. 3 A B. Groen, 103Ó. 29. Een huis en erf aan do Zuidpol derstraat, get. 20. H. J. Peper, 1070. 30. Als voorgaand, get. 18. H. J. Peper, 1060. 31. Als voorgaand, 'get 16. Boxs. f 1060. 32. Als voorgaand, get. 14. S. J. de Vries, 1050. 33. Als voorgaand, get 12. GQnther, f 1050. 34. Als voorgaand, get. 10. J. G. Opbroek, f1035. 4S. Als voorgaand, get. 8. Giinlher, ƒ950. 36. Als voorgaand, get 6. Günther, 945. 37. Als voorgaand, get. 4. Günther, f930. 38. Als voorgaand, get. 2, met gang en groot open erf. Van Stoute, 1345. 39. Een winkelhuis, erf en pakhuis, hoek Zuidpolderstraat cn Amster damstraat, get. 17 en 20 A. C A. M. Jonckbloedt, q.q., f2080. 40. Een huis en erf naast het vorige get. 15. Zonneveld, f 1580. 41. Als voorgaand, get. 13. F. J Martens, f 1725. 42. Een winkelhuis mot afz. opg. bovenhuis, erf. pakhuis, annex wo ning en erf. aan den Ileerenslngel, get. 3 zw. en rood en 3 A C. 43. Een huis met afz. bovenhuis en erf. raast het vorige, get. 1 zwart en Perceelen 42" en 43 gecombineerd. J. Wallis. I 8180. UITBREIDING VAN I1ET AANTAL STATENVERGADERINGEN. Door do Statenleden Mr. M. Slin- genberg er; Prof. I). von ErolHteii is een motie bij de Provinciale Staten ingediend, strc-kkende onr een bewe ging op touw te zetten, ten einde de Provinciale Wet zoo gewijzigd te krij gen. dat do Provinciale Staten meer malen zullen kunnen vergaderen. De motie overweegt daarbij, dat do Provinciale Wet mot name de artike len Cl tot 67 niet meer voldoende ge legenheid geeft aan de Staten om het provinciaal huishouden te besturen op eon wijze, in overetus'emming mot de taak welke do provincie heeft to vervullen irOzusn art. 133 drr Grondwet (luidende: De Staten kun nen de belangen van hun Provinciën en van haar ingezetenen bij den Ko- niing en bij de Slaten-Genóroal voor staan. Red.), iresluiten: lo. zich te wonden tot Hare Majes teit de Konigin met eerbiedig ver zoek om aan de Staten-Generaal con ontwerp van wet voor te dragen, hou dende wijziging van art. 64—67 en zoo ravodig van andere artikelen der Pro vinciale Wet; 2o. zich te wenden tot de besturen der andore provinciën in Nederland met uilnoodiging om dit verzoek te steunen; 3o. Gedeputeerde Staten uit te n<-o- öigen het desbetreffende verzock- sclirift met ontwerp van wet en me morie van toelichting aan de Staten in de eerstvolgende zitting (6 Juli Rad.) lei goedkeu ring voor te dragen. Iu de toelichting merken de voor stellers op, dat toen in 1850 de Pro vinciale Wet tot stand kwam, de ont werpers niet hebban kil innen voorzien, dat de werkzaamheden óir Provin ciale Stuten zich zoo zouden uitbrei den. als in don laatsten tijd is ge schied. Bij de invoering van de wet hadden de Staten, behalve de benoe ming van F.ersto Kamerleden (lo le- den van de Gedcputeerdo Staten en den Griffier nager&oeg niets anders te doen. dan de behartiging von water- staatsaai gelegenheden. Sedert heeft zich de arbeid aanmerklijk uitge breid; Bij liet bestuur van de provin ciale gestichten, doen zich steeds nieu we vraagstukken voor. Het aantal besnoeiingen hooft zich in \erband hiermede uitgebreid. De subsidies aan gemeentebesturen en vereen igingen ten behoeve van vakonderwijs, lees zalen verkeersmiddelen on dergalij- ken nemen steeds toe. Do olectriciteitsvoorzicning opent geheel nieuwe banen voor de provin ciale bemoeiingen. De watervoorzie ning van het platte lund verkeert nog ia een stadium van voorbereiding en vraagt ook dc. aandacht der Staten. Eten keuringsdienst vun voedingsmid delen wordt overwogen. Do wettelijke bepalingen ten aan zien van de werkwijze der Staten vol doen door deze toeneming van arbeid niet meer aan deze behoeften: De Sta len houden volgens voorschrift der Provinciale Wet slechts twee zittingen per jaar eo in de buitengewone zit tingen mogen slechts die zaken li&ndeid worden, waarvoor zij door de Koningin zijn bijeengeroepen. De vergaderingen mogen bovendien slechts uiterlijk 14 dogen verdaagd worden. De ervaring heeft geloeid, dat be langrijke vraagstukken, mede uit ge- brok aan tijd iu de vergaderingen der Stita. niet voldoende konden behan deld worden. Door den fatalen ter mijn van 14 dagen, waarbinnen de provinciate taak in elke zitting moet beëindigd warden, ontbreekt de lijd voor ccn schriftelijke gedachienwis-

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7