Sport en Wedstrijden in Haarlem's Dagblad. booten touwen de Pultseher? zeker beter zijn ge-Maagd in ïnrn jongst© actie, betzij die dan bedoeld nas om den linkervleugel van huil leger te steunen of een ander oogmerk had. Sedert hot in den grond bof en van du ..Poni.'Rsm" hebben de Dnitschers hun groot© soh©p«l zooveel mogelijk huiten het bereik van de doikhoetcn gehouden. Dli OOSTEN RIJK SOI IE „U 3". Reuter seint uit Rome Er zijn thans berichten ontvangen met bijzonderheden over den onder gang van de Oostenrijlischc onderzee boot ..13 3". Op 12 dezer word con van de ltalaonset'0 hulpkrui?©rs>, die in de Adriatische Zee, kruiste, door de „U 3' aangevallen. Door een handige manoeuvre ontweek de kniiser de twee torpedo s, die op hem werden af geschoten en slaagde hij or m den onderzeeër aan te varen, zonder ech ter het schip tot zinkon te brengen. Een escadrille torpedoboo.tjagers, waarvan ook de Fransche torpedo- boot jager „Bisson" deel uitmaakte, kro>g last de duikboot te vervolgen. Ir, den vroegen morgen van den 13en elaagdo de „Bissou" er in de „U 3'' weder terug te vinden. Do boot had averij bekomen De „Bissuu" beschoot de duikboot en boorde baar in den grond. De „Bisson" redde don twee de officier en elf man der equipage. Uit Duitsohiand DE GIFT VAN DEN PAUS AAN OOST-PRUISEN, 't Wolffbureau seint uit Munchen: Volgens den Rayrisoher Ivuricr heeft de door bemiddeling van Fruh- wi 'h, don nunt-ius to Munchen, ÏO.COO mark voor de slachtoffers van den. oorlog in Oost. Pruisen aan den bis- srl op van Frauenburg gezonden, mei een begeleidenden brief, waarin o.a. sm-it: de llc-ilige Vader hetreurt met i' innics?" Mrenvng den trenrigen toestand der bevolking in de Oostzee- provincies, die wegens hun trouw en christelijke gezindheid een beter lot had verd.end. Tegelijkertijd spreekt de paus zijn bewondering uit over de offervaardigheid, door geheel Du.tsch- lnnd en door Munchen niet In de laat ste plaats aan den dag gelegd, om de zwaar beproefde provincies te helpen. Als teeken ziiner vaderlijke liefde geeft hij ÏO.COO mark. Uit OoEienrtJk-HongarU© DE OPBOUW VAN HETGEEN VERNIELD WERD. 't Bureau Norden me"ldt In het gebouw voor nijverheid te Wc en en had een vergadering plaais over de te nemen maatregelen, om ide door den oorlog vernielde steden enz. weder op te bouwen. Aan de vergadering werd deelgenomen door vertegenwoordigers van allo ministe ries, van de nijverheid, den handel en iter financieele wereld. De vergadering kwam tot het be sluit, dat de grooto opbouw niet uit sluitend de zaak was van de kroon landen, maar dat alle intellectueel© en materieele krachten in het rijk bii deze zaak moeten l.etiokken wor den. Uit de Vereeniflde Staten ENGELANDS BLOKKADE- POLITIEK, 't Wolff-buieau meldi uit Berlijn Een vertegenwoordiger van Wolff's Bureau meldt langs draadioos-teie- gialiöchen weg uit Amerika: Sena tor Iloke Smiih heeft ui oen vergaue- ring van ongeveer 3U0 exporteurs verklaard, dat Engeland volgens het volkenrecht geenszins liet recht heeft «le verscheping van Duitscho en Uos- tenrijksche goederen uit onzijdige Janden naar Amerika te beletten. Verder verklaarde hij wedert ver scheidene maanden een grondige studie te hebban geinuukt van de volkenrechtelijke bepalingen nopens de blokkade en dat ook de bewering, als zouden feiten uit de Amerikaan- sclie geschiedenis Engeland's optre den rechtvaardigen, geen steek houdt. Hij voerde hiervoor verschei dene voorbeelden aan. De vergadering heeft ten slotte haar instemming betuigd' met het voorgestelde adres aan president Wilson, waarin tot dozen liet drin gend verzoek wordt gericht om de toestanden, door Eiigelands papie ren blokkade ontstaan, uit de wereld te helpen. Over Vrede. OVER VREDKSAANBIEDINGEN VAN DUrrSCHLAND. „Frankforter Ztg."' maakt de opmerking, dat, telkens als het den Russischen troepen slecht gaat, uit Petersburg berichten worden ontvan gen over Duitsehe voorstellen tot het slurm van een afzonderlijken vrede niet Rusland. De „Frankf. Ztg." zegt: „Hot doel daarvan is gemakkelijk na te gaan. De slechte indruk, dien de nederlagen van de Russische legers in de hoofd stad maken, moet worden weggeno men, door de meening, dat Duitsclir land om vrede smeekt, en dat Rus land nog sterk genoeg is, dat verzoek om vrede af te wijzen. „Wellicht echter is ook hier de wensch de vader van de gedachte. Doch in hoeverre, op liet oogenblik dat in de Doema eu de officieele regoe- ringskringen nog gesproken wordt v «jen voortzetting van den oorlog tot vernietiging van Duitschland, in die regeoringslichamen of kringen werkelijk vredeswenschcn bestaan, kan men hier niet beoordcelen. „Dat Duitschland geen vredesaan- biedmgen aan Petersburg deed, noch direct, noch indirect, is duidelijk; reeds alleen omdat een tijd, waarin onze legers in voortduren den zege vierenden opmarsch zijn en het doel dat hun daarbij voor oogen staat nog niet hebben bereikt, zoo ongeschikt mogelijk is, om viedesaan biedingen te doen". Het Frankforter blad acht het don ook volkomen overbodig, dat de Nordd. Alg. Ztg. die vre desgerucht en tegenspreekt. Mar.r volkomen eens is het met de gedachte die daarbij wordt aangegeven: „Als de vijand erkent, overwonnen le zijn, dan kan hij vernemen onder welke voorwaarden wij bereid zijn vrede te sluiten, en het is duidelijk, dat de Duitscho regoering verstandige vredesa uitbiedingen, zoo die haar wonden voorgelegd, zeker niet a limi ne zal afwijzen. „Want wij voeren den oorlog niet om den oorlog. Het doel van den oor log Is do vrede". Stadsnieuws SOC. „TROU MOET BLYCKEN." Concert op Dinsdag 17 Augustus 1915, 's avonds 8 1/4 uur, te geven door het Strijkorkest der Concert-Vereeni- ging Haarlem s Muziekkorps, direc teur: de hoer Ch. P. W. Kriens. Programma: 1. Ttlrkische Marsch aus der Sona te, Mozart. 2. Ouverture „Les deux Aveuglcs", Méhul. 3. „In Holland", suite voor orkest, Ch. Kriens Jr. a. Morgan op de Zuiderzee, b. De molen. c. Avondklanken, d. Klompendans. 4. Fantasie aus der Operette „Die Zigeunerbaron", Strauss. 5. Ouverture „Giroflé Girofla", Lo- cocq. 6. Divertissement Espagnole, Desor mes. Al legio, Uavaitaise, Bolëro de Cadix, Cbachucha, Zapatéado. 7. Walzer ous der Operette „Der Rastelbinderi' Léhar. 8. Fantasio aus der Operette „Das sflsso Mddel", Reinhardt. HARMONIE-CONCERT BRON GEBOUW. liet door «le vcreenigingen „Spoor- korps Crescendo", Bevc-rwijksche Harmonie en de Ilarmoniekapct „Ar.on van Wijk aan Zoo, gegeven buitengewoon concert mag als goed geslaagd beschouwd worden wat de opkomst van het publiek betrof. Ve len toch hadden zich Zaterdagavond naar den tuin van het Brongebouw begeven om bovengenoemde korpsen tot één vereenipd, te hooren concerteo- ren onder de leiding van onzen be kenden directeur op dit gebied, den heer Hofmeester. Ongeveer 100 personen sterk, ont wikkelde het orkest in „Spearmint", marsch van Tnrine, een zeer goed klankgehalfe en dit aam angsnummer werd in opgewekt tempo en goed ver zorgd, wat de nuanceering betreft-, ten goh oor e gebracht. Tn de volgende nummers kon mij echter tiet ensemble niet tevreden stol len en dit is begrijpelijk, als men in aanmerking neemt dat eon Harmonie- kapel van deze» getalsterkte geheel an ders zou worden bezet. Door een com binatie van drie muziekkorpsen wor den sommige instrumentengroepen in aantal te sterk legenóver andere par tijen en aarurozicn b.v. de houten bla zers toch al bij de meeste dilettanten- gezelschappen in de minderheid zijn. kan het niet andere, of bij een veree- n'ging van drie zulke orkesten wordt do verhouding or niet boter op Ik stel me dan ook voor «lat een geza menlijk optreden van eenigo harmo- ni «gezelschappen alleen effect kan maken wannoor er volksliederen en marsehen gespeeld moeten worden, maar voor een concertprogramma wordt eon andere bezetting vereischt, waarbij men dan natuurlijk ook we der göbrtnk kan maken van betere ar rangementen, waarvan de instruinen- tatii- waarborg geeft dat. kleur en klank verkregen wordt, in overeen stemming mot het aantal uitvoeren den. In de ouverture „Une soiróe Tria non van Cordonier, waren de mid denstemmen te zwaar tegenover de hoogerc terwijl de mooie ronde toon der bassen viel te roemen. „Premieres Amours", wals van Al- lier en „La Fiancee du Korrigan" van Coquelet, genoten een goede vertol-' king, ook al omdat in deze nummers de instrumentatie niet zoo'n belang rijkheid uitmaakt. „Fantaisie Romantique". van Mon- tagnc- en I-a Fete Triomphale" van Daem, hadden hiervan het meeste te lijden en verloren veel van het schoo- ne dat dez© fantasieën bij andere uit voeringen zoo ruimschoots doen ge nieten De heer Hofmeester had in de ze nummers zijn handen vol om de gelijkheid er in te houden, hetwelk deri geroutineerden leider, op enkele uitzonderingen na, vrijwel gelukte, niettegenstaande de moeilijkheden die verbonden zijn aan dergelijke uit voeringen met meestal te weinig re- petiuën. De drie marschen, welke, op het pro gramma voorkwamen, hadden het meeste succes en verdienden dit ten vobe. In „Mars Sinfonico" van Morks, overigons goed uitgevoerd, liet het groot aantal pistons en trompetten de gelegenheid voorbijgaan om nu eens een fanfare le laten hooren, waarvan men verbaasd moest staan. Voor de toewijding komt aan allen een woord van lol toe, in 't bijzonder aan de bassen voor hun beschaafde manier van b'azen, aan het slagwerk er waren drie groote trommen voor het bescheiden optreden. Een schitterend vuurwerk was het slot van dezen avond. Rubriek voor Vragen Geabonncordcn hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits vtior beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Uoarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Ann vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Waar is het adres van het bestuur van de Nederlandsche Athle- tiek-Unie'? ANTWOORD: Het secretariaat Is gevestigd Zadelstraat 38 bis Utrecht, p. a. den heer E. de Herder. VRAAG. Mijn vrouw heeft bij een uitdrager voor drie stoelen en ©en wasehtafel ƒ0.50 handgeld ge- zeven en gezezd dat, wanneer de toestand, veranderde, zij de meubelen zou komen halen. De toestand is niet veranderd mijn vrouw heeft beloofd nog eens 50 cent te zullen brengen, maar heeft hieraan niet kunnen vol doen. De uitdrager heeft het goed nu verkochtheeft mijn vrouw recht, het handgeld terug te ontvangen ANTWOORD. De beteeke-nis van het handgeld is o. a. dezo, dat het verbeurd ie indien de koop niet door gaat, doordien de kooper aan zijn verplichting, om het restant van den koopprijs to betalen, niet voldoet. Wij zouden zeggen dit geval hooft zich hier voorgedaan, dus uw vrouw kan niets terug eischen. VRAAG. Mijn vrouw en ik heb ben een notarieel testament laten op maken. W anneer hebben de kindo ren, die allen volwussen zijn, recht na overlijden van een der ouders in zage van het afschrift van het testa ment te nemon Moet daarbij een notaris tegenwoordig zijn ANTWOORD. Indien na over lijden van een der ou«iers een af schrift van het testament in den boedel wordt bevonden, heeft elk kind recht daarvan inzage en af schrift to nemen. Gewoonlijk wordt het na do begrafenis voorgelezen. Feai notaris behoeft daarbij niet aanwezig to zijn. Overigens kan elk kind tegen betaling der kosten van den notaris een afschrift krijgen, ook al zou geen afschrift van hot testament in den boedel worden ge vonden. VRAAG. Mijin dochter werkt Cp een strijkinrichting en ontvangt haar loon per week. Heeft zij hij ziek te recht op loon? Voor hoe lang? ANTWOORD. Voor enkele da gen. Voor hoeveel precies zou even tueel. de Kantonrechter moeten uit maken, die daarbij rekening zal houden b.v. met den lijd gedurende welken uo dienstbetrekking reeds pe dum d heeft en dergelijke ométandig- Iteden. INGEZONDEN MEDEDEELINGE.N A 30 Cts. per regel. LUNCHRQQpABTEIILUS (KRÜ15WECT70.H*ïgi£M> Fi MODERN IBGÊRICHT t Binnenland TW EEDE KAMER. ADMINISTRATIEVE RECHT SPRAAK. Verschonen is hei verslag (eerste gedeelte) vun <1© commissie van voor bereiding voor de wetsontwerpen be treffende wettelijke maatregelen lot regeling der Administratieve Recht spraak (1. Wetboek van Administratie ve Rechtsvordering; II. Wijziging dei- wet op do Rechterlijke organisatie en het Bc'eid der Justitie. ONWEER., Bij liet lievige onweder, dat Vrij dagmiddag boven Westervoort woed de, is do bliksem geslagen in een hooischuur van den landbouwer G. W ïssing. De schuur brandde geheel af. Do brandweer wist het aangren zende woonhuis te behouden. Do schade wordt door verzekering go- dekt. Bij het hevige onweer, dat Vrij dagavond van acht uur tot midder nacht boven Nijkerk woedde, en dat gepaard ging met oen wolkbreuk en hagelslag, sloeg de bliksem op ver schillende nunten in zonder groote schade aan te richten. Alleen bij een veehouder aan de sluis werd de met veertig voer hooi gevulde hooiberg getroffen. Het grootste deel van het hooi, dat onverzekerd was, ging ver loren. Zaterdagmorgen is de bliksem geslagen in de boerderij vo.ii do wed. Hofstee bij Schoterzijl (Fr.). De boe renplaats is geheel afgebrand. GEEN KERMIS. Do gemeenteraad van Groningen heeft besloten de uitgestelde kermis niet te laten doorgaan. EEN GIFT VAN ƒ100.000. In verhand met de gift van 100.000 van de Nederlandsche Overzee Trust- maatschappij aan het Koninklijk Na tionaal Steuncomité 1914, dezer dagen gooi ons bericht, deelt men van be voegde zijtic mede, dat, gelijk bekend het saldo der liquidatie van de N. O. 1 in zijn geheel, overeenkomstig haar statuten, aan het Kon. Nationaal Steuncomité moet worden uitgekeerd uoch dat de aandeelhouders van de V O. T. in hunne algemeene vergade- ving, op 10 dezer gehouden, met het oog op de noodzakelijk gebleken twee de oproeping van het Koninklijk Na tionaal Steuncomité in verband met Cc. beschikbare middelen der N. O. T. besloten tot vorenbedoelde uitkoeving over te gaan. TREURIG ONGELUK. In het café „Jagersrust" te Schijf onder Rucphen is Zaterdag eon mili cien van het 6© regiment infanterie door zijn kameraad, die zijn kara- liiin schoonmaakte, in het hoofd go- troffen. De man was dadelijk dood. Het ongeluk gebeurde van een nn- deiat kamer uit, terwijl de getroffene met liet hoofd op tafel lag te slapen. („Alg. Handelsblad"). VERDRONKEN. Te Veelervcen (Gr.) is de wiiike»- lierster H. Hazelhoff in het Vereo- nigd Kanaal verdronken. DE EIGENAARDIGE QUAESTIE TE WAGENINGEN. De lieer J. H. W. Th. Reimers, on langs tot lid van den gemeen te roaid gekozen en daarna benoemd tot ker- aar aan de Rijkslaudbouwwinter- school te Utrecht, heeft zijn mandaat neergelegd. BRANDEN. Zaterdagmorgen is de boerderij van do weduwe Peters te LangollUe (Fr.) door den bliksem getroffen en afgebrand. Orioket Waterpolo WlelrlJ &.&V3. Jktbletlels. Cricket Om den Teiegraafbeker. ROOD EN WITV. V. V. Rood en Wit mist Van Manen, Van Waveren en E. Holdert, waarvoor H. de Jong, F. Thiel en Fabcr Inval len. V. V. V. is op W. Grootineyer na geheel volledig. Om 11 uur openen Slag en Engel- geer voor V. V. V. op liet bowlen van Postihumn en Ten Brugge Cnte. lingelgeer is direct l.b.w. op Ten Brugge Cttte, Heimig en Slag sjielen 1 leiden keurig en weten het totaal op te voeren tot 58, waarop Slag schit terend door Van Spengler in de slips gevangen wordt. Posthuma zet zich zelf en Ten Brugge Cat© af en laat Revdon en Tiel 'bowlen. Nieda doet ©enige schitterende slagen om daarna l.b.w. te gaan op Tiel. Kost komt nu met Helinlg sa men en slaat haa^t eiken bal de lucht in om tenslotte door Ten Brug ge Cate gebowld te worden. Spoedig daarna wordt llelmig door Revdon gebowld na ©en kalme 26 gescoord te hebben. Van Klaveren en Oudlieusdan slaan nog reapeetie- velijk 14 en 17. De staart voegt nog eenige runs san de scone toe, waar na het totaal 182 wordt. lteydon met 5 voor 51 had zeer verdienstelijk gebowld. Voor Rood ca Wit openen hierna Mesman en Van Spengler op het bowlen van Grootmeyer en Van Kla veren. Op 7 wordt Mesman door Van Klaveren gebowld. Ten Brugge Gate maakt hot ook al kort en verdwijnt op 27. Diemer Kooi en Vun Spengler staan hierna beiden uitstekend 1© spelen op 57 echter wordt de laatste schitterend gevangen, na een uitste kende 27 gescoord te bobben. Pos thuma slaat den eersten bul van Grootmeyer voor zes, hetgeen Die- mor Kool hem op Van Klaveren na doet Diemer Kool staat uitstekend te batten en vergast ons telkens weer op zijn bekende fraaie cuts. Nadat beiden nog een zes op Van Klaveren geslagen hebben, wordt op 152 Pos- thiuna voor een harde 43 door Nieda gevangen. Op 187 wordt Diemer Kool door Grootmeyer gebowld na ©en zeer iraaie iz gemaakt te hebben. Tiel krijgt hierna slechts kort gezelschap van Reydon, die met den eersten bal van Grootmeyer gebowld wordt voor 0 maar met De Jong in weten zij het V. V. V.-totaal te poseeoren, waarna V. V. V. den strijd opgeeft. Eerste innings van V. V, V. Slag c. Van Spengler, L. Reydon 32 Engelgeer l.b.w. Ten Brugge Gate 0 Helinig bowled L. Reydon 26 Nieda l.b.w. J. Tiel 17 J. Grootmeyer c. Ten Brugge Gate, L. Reydon f) Kost bowled G. L. ten Brugge Gate 37 Van Klaveren c. Ten Brugge Cate, L. Reydon 14 Oudheusden c. W. van Spengler, G. L. ten Brugge Cate 27 Pelser not out 5 Gudo bowled L. Reydon 5 Bareutsen bowled G. L. ten Brugge Cate 2 Extra's17 Totaal 182 Val der wickets 1-6, 2-58, 3-81, 4- 81, 5--89, 6-124, 7—164, 8-174, 9-179, 10- 182. Bowlers O. AI. R. W. C. J. Posthuma 4 1 20 0 G. L. ten Brugge Cate 135/6 0 42 4 L. Reydon 1? 3 51 5 J. Tiel 14 2 46 1 A. A. Diemer Kool 7 4 6 0 Eerste innings van Rood en Wit. C. Mesman bowled Van Klaveren 0 W. van Spengler c. Van Klave ren, J. Grootmeyer 27 L. ten Brugge Cate bowled Van Klaveren 8 A. A. Diemer Kool bowled J. Grootmeyer 72 J. J. Swens l..b.w. J, Grootmeyer 6 C. J. Posthuma c. Nieda, J, Groot meyer 43 J. Tiel not out 11 L. Reydon bowled J. Grootmeyer 0 H. do Jong not out 13 Extra 13 Totaal: 192 voor 7 Va! der wickets 1—7, 2-27, 359, 4 -67, 5-152, 6-167, 7-167. O. M. R. W. J Grootmeyer 26 3 57 5 Van Klaveren 19 2 93 2 Louwrens 2 1 .9 0 Nieda 2 0 12 0 Barentsen 1 0 8 0 COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. V. R. A. 2a—HAARLEM. Haarlem mist Heyer en Brakel, ter wijl V. R. A. slechts met 9 man op komt. V. R. A. 2a maakt op het bowlen van Smeinck en van Buuren 93 runs, waarvan van Loon met 28 en Korten- horst met 29, alleen in de dubbele cij fers komen. Smeinck bowlde weer uitstekend en veroverde 7 van tie acht wickets voor 42 runs, waardoor hij thans zijn partner Brakel 6 wickets voor ie; het zal voor dezen een uiterst moeilijke taak zijn om Weer in te halen. Haarlem opent met v. d. Berg en Bijleveld. Eerst op 49 volt het eerste wicket, als Bijlveld een bal in de han den van de Meijero terugspeelt. Maas laat zich onnoozel bowlen. Smeinck neemt de diverse bow Iers onbarmhar tig onder handen en scoort In een minimum van tijd 70 runs, waaron der 4 zessen en 4 vieren. Een enorme zes belandt tn de mod der van de 'Jan Gij zen vaart Kruse- man, van der Lee en Thomas komen resp. met 66 28 en 31 in do dubbele cijfers, vooral Kruseman staat keu rig en stijlvol te spelen. De staart kwispelt nog even, en zelfs A. v. d. Berg, die het héolo seizoen nog niet gespeeld had, laat. zich even min onbetuigd en. slaat er 15 bij el kaar. Met 17 extra's sluit de innings op het mooie totaal van 320 runs. Van de diverse batsinen kwamen allen, op Maas en van Buuren na, in d§ dubbele cijfers. V. R. A. 2a gaat hierna nog eens in en maakt nu 153 runs. Van de 9 Haarlemmers, die achtereenvolgens den bal ter handen nemen ontpopten van de Lee en Bijleveld zich als de beste wisse!!-»-v. Iers resp. met 1 voor 5 en 1 voor 7. Dus wint Haarlem haar laat sten competitiewedstrijd met In nings en 74 runs. Zondag a.s. speelt zij tegen Ajax nm het kampioenschap 2e klasse Noord. Toonen do bow Iers en de bats- men zich in deze belde wedstrijden van hunne beste zijden, ongetwijfeld zal dan bet kampioenschap hun zijn! Aanpakken dus! V. R. A. 2a, lo Innings. C. v. Loon c. sub b. Smeinck 28 Leesér b. Smeinck 6 Heemskerk b. J. v. d. Berg, Smeinck 5 Brouwer, c. Kruseman bf v. Buren 2 Room b.' Smeinck 5 Kortenhorst b. Smeinck 29 de Meijere, e. v. Buren, b. Smeinck 6 Keller not out 4 stroeve t>. smeinck 0 Extra's 8 Totaal 983 Val der wickets: 1—27, 2—40, 3—48, 4—50, 5—54, G—72, 7-93, 8—93. O. M. R. W. Smeinck J9 1/2 0 42 7 v. Buren 12 0 43 1 Haarlems le Innings. J. v. d. Berg c. sub A Kortenhorst 40 Bijleveld e. de Meijere b. de Meijere 23 Maas b. Brouwer 0 Smeinck b. Brouwer 72 Kruseman c. Boom, b. Brouwer 66 v. d. Lee 1). Heemskerk 28 Thomas c. Hamburger, Brouwer 81 v. Buren run «rut 0 A .v. d. Berg c. Boom, b. Korten horst 15 Dopper c. de Meijere b. v. Loon 13 Tekelenlrurg n. o. .15 Extra's 17 Totaal 320 Val der wickets: 1—49, 2—58, 3—114, 4—154, 5189, 6-214, 7- 256, 8 -287, 9. 10. O. M. R. W. Brouwer 31 6 101 4 Kortenhorst 18 2 82 2 de Meijere 10 3 42 1 Heemskerk 9 0 47 1 Keiler 3 0 24 0 Boom 1 0 6 p van Loon 2/6 0 0 1 V. R. X. 2e Innings: Boom c. A. v. d. Berg, b. Kruseman 34 Kortenhorst c and b Maas 14 Heemskerk c. Maas b. v. d. Berg 43 v. Loon b. Bijleveld 9 Brouwer b.. v. d. Lee 0 Leeser c. Smeinck b. Maas 14 de Meijere e. Maas b. Smeinck 21 Keiler c. Bijleveld b. Smeinck 0 Stroeve n. o. 3 Extra's 15 Tutaal 153 Val der wickets: 1-48, 2-58, 3-68, 4-69. 5-123, 6-133, 7-133. O. M. R. W. v. d. Berg 7 0 37 1 Maas 8 3 26 2 Kruseman 3 0 17 1 Bijleveld 3 0 7 1 v. d. Lee 2 0 5 1 Teekelenburg 2 0 11 0 A. A. v. d. Berg 2 0 14 0 Dopper 2 0 8 0 Smeinck 2 0 12 2 Te Rotterdam speelde voor de com petitie (2e kl.j V. O. C. tegen H. B. S. en won met innings en 159 runs. V.R.A. lib won van Albion met in nings en 140 ruus. Waterpolo Uitslagen: le klasse: D. J. K.— Het IJ, 0-5. Rott. Zwemchib—A. Z. P. C., 1—4. 2e klasse: A. Z.—IJ II, 0-2. IJ II is hiermede kampioen van dt tweede klasse. Dames-wedstrijd. II. I). Z. en P. C II. D. Z. II 1-3. Wlelrtlden HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zeer waarschijnlijk zal 29 dezer oj de Scheveningsehe baan het kampi. oenschap van Nederland over den langen afstand worden verreden. Blekemoh n, Van Gent en üickent man zullen hieraan deelnemen. AtMitiik De Neder landsctie Alhletiek Unh heeft Zondagmiddag op het Spart* terrein te Rotterdam athlctisehe wet sjijden gehouden. Van de elf 1 mers waren er vijf die meetelden vor* den gouden j»)ak. die door het Ne<] Olympisch Comité beschikbaar ge steld was. 't Oosteiijk© IJ. D. heeft dezen prijs gewonnen met 46 punten. Grijseels verlieterde het Nederlansoh record !ia.rd>'oopen. 100 M met 16 sec. ALtiwg Siehergint. H. B. S„ w«u nummer 1 bij 't hoogspringen l,3z:5 M. (ook 'in record,) terwijl de Haar' lommer Petri zonder aanloop 2,"3 M, ver sprong. EEN 24 IJUR-WANDELTOCIIT. De bekende wandelaar J. M. Coe- land heelt tn 24 uur een afstand vat 150 h. M. afgelegd, n.l. dezelfde roeit, die op 24 Juli per rijwiel in 12 uur ii gedaan. De heer Coeland, die liiernuxts een zeer fraaie prestatie leverde, was neg /risch toen hij aankwam op hot sport terrein Ilouiru&t te 's-Gravenhag^ waar ook zijn wandeltocht begomiea Ft Op liet Concours hippiquë, «lat Zon dag te s-Gravenhfige gehouden is, be haalde in de klasse eenspannen, cc bekeurende nan particulieren Jenny Shipton, ©ig. E. W. Schollen te J3lo-> menuaal, den tweeden prijs en H oy pert Creole, van denzelfden eigenaar, een eervolle vermelding. In de klasse tweespannen, tcebehoo. rende aan particulieren, vervviervea beide genoemde paarden den tweeden prijs en King en Sylvia van H. F. Bultman IIzjl te Haarlemmermeer den derden. Uit de Omstreken Velsen. Het pontverkeer. Een Handelsblad-berichtgever 6 Velsen verneemt, dat de Regeering d thans geëindigde proef met een ge huurde stoompobt in het najaar m-g eens zal herhalen. IJmulden Traanfsbriek. In de onmiddellijke nabijheid van de vissohershaven te IJmuiden zid een buitenlandsche firma een fabriek voor de bereiding van vischtraan op richten zoo meldt het N. v. d. D. Stoomvaartberichtcn STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Prins Frederik Hendrik an rivoerde 15 Augustus van Paramaribo te Amsterdam. Het st. Rondo (uitreis) vertrok 14 Augustus van Manilla. Het st. Banka (thuisreis) arriveerde 13 Augustus te Gravesend. Het st. Rembrandt (thuisreis) ver trok 15 Augustus van Colombo. Het st. Oranje (thuisreis; vertrok 13 Aue. van Port Said. Het st. Rott.i (uitreis) vertrok 13 Aug. van Suez. Hel stoomschip Prins der Neder» landen vertrok 14 Augustus van Am sterdam naar Batavia. Het stoomschip Knngean (uitreis) passeerde 13 Aug. Gibraltar. KON. N'ED. STOOMBOOT-MIJ. H°t st. Atlas vertrok 12 Aug. Palermo naar Amsterdam. Het st Calypso van Ixmden nanr Savona is 13 Aug. Deal gepass. Het stoomschip Leda vertrok 14 Augustus van Tarragona naar Bent carlo. Het st. Luna arriv. 14 Aug. van Ko penhagen te Ornskjöldvik. Het st. Pollux, vertrok 12 Aug. van Sfax naar Rotterdam. liet st. Pomona, naar Swansea Is 12 Aug. Plymouth gepass. Het at. Tellus arriv. 12 Aug. van Barcelona te Genua. Het sf. Venus, arriv. 13 Mig. Palermo te Cnrthagena. Het st. Zeus, vertrok 13 Aug. van Swansea naar Valencia. Het stoomschip Agamemnon ver trok 14 August us van Newport New naar Lissabon. Het stoomschip Fortune vertrok 13 Augustus van Vigo naar Rotterdam. Het stoomschip Iris arriveerde 14 Augustus van de Middellandsclw Zee te 'Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Amsteldijk arri veerde 13 Augustus van R«jtlerdami' New-Orleans. Het stoomschip Ambra arriveerde 13 Augustus van Rotterdam te Het st. Veendijk naar New Orlear-J arriveerde 13 Aug. bij Deal. Het st. Soestdijk van Newport NewJ naar Rotterdam is 13 Aug. Wicht gepasseerd. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het st. Radja vertrok 15 Auguistu* van Amsterdam naar Londen, en pa» ceerdc sedert den Noord-IIindcr.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 6