SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Orloket SSwemmen W aterpolo Athletlek. Koribal Voettoal Toor zoover vergoeding hiervoor mo gelijk is. De hoogste prijs van do ze gepraal zal altijd bestaan in de trotsch-gewonnen zekerheid dat Duitschlansd zelfs geen wereld van vij anden behoeft te vreezen en in de voorbeoldelooze betooging van onze kracht, die onze natie der wereld en den komenden generation heeft doea tien. De Duitsche natie echter kan alleen een vrede sluiten die een ze keren grondslag bie.lt, voldoet aan do strategische behoeften, aan de politie ke en economische belangen, en waar borgt het onbelemmerde gebruik van haar kracht en ondernemingsgeest in het binnenland en op do vrije zee. Wij vertrouwen dat uw Excollentie zal voortgaan, zonder zich te laten af dringen van het rechte pad, ten elndo zulk een vrede te verkrijgen te rech ter tijd en in overeenstemming met ons militair succes. Deze petitie, zegt von Wiegand, is hekend als de Delbrück-Dernburg- Wolff-memorie. De memorie telt 82 onderteekeningen. Onder de onder teekenaars zijn prof. Hans Delbrück, dr. Bernhard Dernburg, ,prof. Adolf von Ilarnack, prins lloLsfeld, prins Henchol von Donnersmarck, baron von Borleput, Franz von Mendelsohn, dr. Oppenheim, majoor von Parseval, Theodore Wolf van het Berliner Ta- geblaU, August Stein van de Frank furter Zeitung en nog tal van andore professoren en andere mannen van be teekenis. In bet bijzonder wijst von Wiegand op de onderleekening var. Dernburg, wiens invloed op den tekst der memo rie hij zeer groot acht. Hij herinnert aan Dernburgs actie in de Vereenigdo Staten en is van oordeel, dat Dom burg, de opvattingen der neutralen, in het bijzonder van Amerika ken nend, volkomen beseft, van welk be lang de toekomstige houding vooral jegens België voor de verhouding tot de neutralen na den oorlog zal zijn. Ook wijst von Wiegand op de per soonlijke relatiën die velen der onder teekenaars hebben met den keizer en de regeerende kringen. Dezo petitie is een protest en een reaclio tegen de denkbeelden ven die annexatie-part ij. Dultschland en de Vareenlgde Staten. Reuter seint uit Washington De spanning nam Vrijdagavond toe. loon de consulaire berichten met schriftelijke, beëedigde verklaringen van Arnerikaansclve overlevenden het definitieve tericht brachten, dat de „Arabic" niet gewaarschuwd was au eenige Amerikanen vermist wor den. Blijkbaar blijft nog slechts één punt onopgelost en dat is, of do „Arabic" getracht heeft de duikboot te rammen of na verandering van koers om de „Dunsbev" bij te staan, door den commandant van de duik boot bil vergissing voor een vijande lijk schip is gehouden. De regeering wacht met ongeduld de juiste bijzonderheden af en be houdt zich inmiddels haar oordeel voor. President Wilson heeft Vrij dagavond lang met I.ansing gespro ken, maar de algemeene nieening is, dat de regeering op een punt is go- komen, waarop zij zal moeten beslis sen, of zij de diplomatieke betrekkin gen met Duitsohland zal verbreken. Uit New-York In heel het land gaan de bladen voort verontwaardigde artikels Ie schrijven over het tonpedeeren van de „Arabic". Zij beloogen dat wan neer Duitschland zijn moordaansla gen niet staakt, het op z'n minst noodzakelijk is, de diplomatieke be trekkingen af ie breken. Alle bladen verzekeren, dat liet land vereend achter president Wilson zal slaan. De New-York Herald" schrijft: Wanneer Wilson, na kennis te hebben genomen van de feiten, van oordeel is. dat Duitschland een on- zijde slaan, waartoe zijn oordeel ten slotte ook moge leiden. De „Tribune" laat eich uiterst bit ter uit: Wij hebben genoeg van Duitschland. Zullen onzijdige Ameri- kaansclie burgers nog langer tot schijven voor Duitsche torpedo's die nen Wij hebben genoeg van nota's en verklaringen. Wij hebben genoeg van woorden. Wat gedaan moet wor den, zal zonder niankeeren worden gedaan, onbevreesd en beslist. De „World" zegt, dat de verhou ding tot Duitschland een crisis heeft bereikt, waarin hot noodig is zijn verstand, nuchterheid en zelfbeheer- sching te bewaren. De verhouding is te ernstiger, wijl Duitsdhland naet don wensch schijnt te koesteren haar te verbeteren, tenzij dan ter koste van Amerikaansche rechten, eer en waardigheid. Het is lastig omgaan met een regeering, dio geen begrip van goede trouw toont te be zitten. Lukt het Wilson ten 6lotto niet, dan rust op de Vereenigde Sta ten geen moreeie verantwoordelijk- heid, gobeure wat wil. Nader seint Reuter nog uit Wash ington Het departement von buitenland sshe zaken deelt inede, dat Gerard, de Amerikaansche gezant te Berlijn, waarschijnlijk opdracht zal krijgen de aandaOht der Durtsche regeering te vestigen op het vernietigen van do „Arabic" en daaromtrent ophelde ring te verzoeken. Allerlei KATOEN CONTRABANDE. Reuter seint uit Londen De Engelsche regeering heeft ka toen tot volsirokte contrabande ver klaard Hoewel de omstandigheden zulk een maatregel reeds vroeger zouden gerechtvaardigd hebben, is do regee ring van oordeel, dat de maatregel op dit oogenblik gunstiger Is voor dc plaatselijke Amerikaansche bclau- gen dan een jaar gelodcr. De regee ring overweegt maatregelen om zoo veel doenlijk den abnormalon in vloed, die tijdeliik storend op markt zou kunnen werken, lo ver zachten. Irtckst De eindstrijd om den Telegraaf bektr* ROOD EN WIT—V. R. A. Rood eat Wit is verzwakt door de afwezigheid van v. Waveren en Rey don; maar ook V. II. A. mis: eonigo goede speleurs wokwuIs Rimcker, Elgie- man en Schroder. Hisgen wint den lees en laat Rood en Wit eerst batten. Orn 11.17 openen voor Rood en Wit v. Manen en v. Spengler op het bowlen van llisgen en Healy. Beiden slaan direct zeer voorzichtig te spelen maar zij runnen zeer innoordeelkundfig, waardoor tefr- kors voor run out geappelleerd wordt. Samen brengen zij onrJer applaus de honderd op maar op 111 wordt v. Ma nen door v. Spengler uitgeruild na een kaln.e 42 gescoord te hebben. E. Holdert houdt v. Spengler niet long gezelschap, want op 137 ia hij voor 2 door llisgen gebowld Met Swens in komt v. Spengler al dichter en dichter bij zijn century maar als hij er 80 heeft, wordt ge stopt voor dè lunch. Na hervatting staat hij zeer voor zichtig -o spelen, geeft op 98 een liar- de vangtans en maakt man met een 4 zijn benderd vol. Op 174 wordt hij door Healy gebowld na een bijna k.irislooze 11)7 g-escooixl te hebben. Dieuier Kool en Mesman worden beiden liet slachtoffer van Healy voor Posthuma begint direct, geweldig hard te slaan en jaagt eiken slech ten bal voor vier, zoodat in een oog wenk de 200 op is. Tiental na tien tal verschijnt op lie", scoringhord, totdat eindelijk op 259 Swens gevan gen wordt voor een kalme 32. Met ten Brugge Caito in brengt Posthuma de 300 op, waarna op 302 gesloten wordt voor sloehts 0 wickets neer zijn. V. R. A. stond nu voor een zeer moeilijke taak on men was zeer be nieuwd hoe de Amsterdammers zich zouden houden. Healy open/: inet Boon- op het bowlen van Posthuma en ton Brugge Cate, die beiden uit stekend met dan bal op dieef zijn. Op 7 wordt Healy reeds in de siij.3 gevangen. Boom is spoedig dhiarna l.b.w Posthuma, Gerke en Bouw meester falen eveneens, llisgen en Hamburger houden echter langen tijd stand. Hamburger slant ten Brugge Cate voor zes, waarna deze wordt af- gelost door Kool. Spoedig is nu Ham burger run ou': voor 26 on met den volgenden bal is llisgen door Kooi gebowld. Murphy is mgt don 2.,-ji bal van Posthuma voor C gebowld. De staart houdt riog vrij lang stand maar ooor uitstekend fielden der Haarlemmers kunnen zij luiast geen runs ir.uken. Alleen Meyers met 11 en de Meyere inet 12 not out komen ih de dubbele cijfers. Het totaal is 38. Rood en VN it win. 'zoodoende welver diend me: 4 wickets en 204 runs en Js voor oei- jaar do gelukkige bezitter van den 1'el eg ra af-beker. Ie innings Rood en Wit: VV. II R. van Manen run out Jhr. NVv. SpeJkglei bowled Healy 11/7 E. Holden bowled Hisgon j. J. Swens c. Kortenhorst b. Bouwmeester Mr. A A. D;emer Kool c. Bouw,- mev-stor b. Healy C Mesman bowled Healy C. J. Posthuma not out G. L. ten Brugge Cate mof out Extra's Totaal 302 vuor G Val dor wickets: 1—111 2- 6—259. Bowlers: 137, 3-174, 4—183, 5—1S3. O. M. R. W. 61 106 4S 61 Bouth 63 n. u.. v. NN'essein 15 n. u. R. A. moet dan 133 runs maken of den tijd uitspelen. Ze besluit tot het laatste, maar het gelukt niet. Een half uur voor lijd is de innings afge- loopon. Het Uy-aul is 77 lste innings R. en W Soores; Iteydon b. Stroeve 47 Beuth b. itincker NVnckwitz b. Stroeve De Jong b. w. Rincker Davidson b. Stroeve v. VVossenl b. Rincker Faher b. Siroeve v. Ïïueren c. C. Stroeve- b. Stroeve Saeys not out ton Brugge Cate c. anid b. Stroeve Wegorif b. Stroeve Extra's nuten 12-4 runs maken om te winnen. Zij slaagt hierin echter niet en maakt slechts 63 runs. Alleen Maae met 25 en Bijleveld met 10 komen in de dubbele cijfers. Haarlem verliest aldus dezen wedstrijd rnet 50 rune. Kom, Haarlem, neemt In Leiden re vanche voor dezo nederlaag! A j a x 1. Eigeman b. Schmeinck 17 2. Gunning Jr. c. lloye b. Brakel 15 3 Schilthuisen c. Ileyo b. Brakel 3 4. Gunning Sr. b. Schmeinck 3 5. v. d. Meij c. Thomas 1). Brakel 8 6. Jansen c .Maas b. Brakel 7 7. NVittick b. Brakel 7 8. Visscher c. Tekelenburg b. Schmeinck 2 9. Kaaden c Maas b. Soluneinck 1 10. Bouman 1 b.w. Schmeinck 1 11. Barnard not out 7 j-Extra's 3 Schmeinck 22 8 5 31 Bra kol 21 7 5 31 Val der wickets 1-20. 2 -35, 3-39, 4-39, 5- C—58, 7-64, 8-64, 9-Gl, 10-7-3. Totaal Bowlingcljfers: Slroove 7—53. Rincker 3—31. ls:o innings V. R. A.j de Gorter run out de Leon b. Beuth Rlncluar c. Reydon b. r. Wessem Dolleman Sr b. v. Wessem J. Stroeve b. Saeys Pijpers b. Reydon C. Stroeve run out Schram b. Beuth Dolleman Jr. not out Swoons h. Beuth v. Santen runt out Extra's Totaal Eow lingciifers: Rcydrm 1—26 Beuth 3-18. v. Wo-:sent 227. Saeys 2-22. 2e inrnings R em W. Reydoin b. Pijpers Davidson b. Pijpers Den Jong b. Rincker ten Brugge Cato b. Pijpers Beuth not out v. Wessem not out Saeys v. Buoren did Wackwitz not Faber bat Wogerif Extra's Totaal 144 Böwlingcijfers: ?J roeve 0—58. Rincker 1—37. Pijpers 3—33. Zweerts 0—4. 2e iimings V. R. A. Pijpers b. Fulier 12 J. Stroeve 1». Fa lier Rincker c. Wackwitz b. Faber do Leon b. Fabor do Goiter b. Fabor Dolten.an Sr. l.b.w. Faber C. Stroeve c. v. Wessem b. Reydon 3 Zwoert3 b. Beuth Schram b. Faber Dolleman Jr. not out v. Santen c. de Jong b. Reydon Extra's Haarlem: Kruseman b. Eigeman Heye b. Eigeman J v. tl. Berg b. Gunning j:1 v. d. Lee c. Schilthuizon b. Eige- i man Solwneinck b. Eigeman Maae l.b.W. Gunning Bijlevcld c. Gunning Gunning Sr. Thomas b. Eigeman Brakel c. Gunning Jr. b. Gun ning Sr Dapper b. Eigeman Tekelenburg not out Extra's Totaal 77 Hoaly 30 Murphy 9 Bouwmeester 13 le innings V. R. A. Hedly c. Swens b. ten Brugge Cato Boom l.b.w. C. J. Posf'hma G. Bouw meester bowled ten Brugge Cate a Gerke bowled C. J. Posthuma 4 His gen Fowled DiemerKool 23 G. Homburger run out 26 Murphy bovtled C, J. Postluurr.a 0 Meyers runout .14 Kortenhorsi l.b.w. ten Brugge Cato Brouwer st. van Manen b. leu Brugge Cate De Meyere r.c* out Extra's TcAaal 93 Val der wickets: 1—7 2—11, 3—13, 4—19, 5—67, 6-67, 7-69, £- 80, 9-80. 10- 98. Bowlers- O. M. R. W. C. J. Posthuma 22 1/2 12 29 3 A. A. DiemerKool 6 0 Boom l.b.w. C. J. Posthuma C. MoJinan 4 2 3 0 J. Tiel 2 12 0 V. R. A. II A-ROOD EN WIT U. V. R. A. wint den toss en kiest fieldenReydon eai Beuth openen voor Totaal 64 Eigeman 6—22- Gunning 4—40 Val der wickets: 1—0, 2—13, 3—13, 4—39, 5-44, 6-49, —58, 8—63, 9—64, 10-64. A j a x d. Meye b. Schmeinck 0 Scfhilthiuizon b. Brakel 2 Gunning Jr. c. Ileye b. Maas 23 Gunning Sr. c Kruseman b. Maas 43 Eigeman not out 40 Jansen c. Heye Schmeinck Wittick b. Brakel 0 Vissohcr b. Maas 0 v. d. Kaaden b. J v. d. Begr 0 Bonman l.b.w. Maas Barnard o. Kruseman Brakel 2 Extra's 2 Totaal 113 Val der wickets: .—0, 2—2, 3-61, 4-G9, 5—77, 6-84, 7-84, 8S9. 9-95, 10—113. Sdhmeinek Brakel Maas v. d. Berg 2 voor 55 3 voor 46 4 voor 10 1 voor 0 Haarlem d. Lee b. Eigeman <1. Berg b. Kigoman Schmeinck c Barnard Gunning Bijloveld b. Gunning Maas c. Bouina-n Eigeman Kruseman b- Gunning Heye played on Gunning Thomas b. Gunning Brakel stumped Eigeman Tokelenburg b. Eigeman Dapper mol out Extra 3 63 Bowlingcijfers: Roy dón 2-31. Faber 7-26. v. Western 0—7. Beu Lli 1C. HAARLEM—AJAX. Haarlem Wint den toss en verkiest eerst fielden. Het openiugspaar Eige man en Gunning staan uiterst voor zichtig le spelen, zoodat de telegri slechts langzaam stijgt. Op 20 komt de scheiding als Ileye, die in dezen wedstrijd eventjes 6 vangen achter het wicket deed, Gunning Jr. schitte rend uitvangt, even later doet hij dit eveneens Schill'huïjsen. Haarlem komt in de eerste innings goedkoop van Gunning Sr. af als deze voor 3 door Schmeinck gebowld wordt, alleen Eigeman komt nog met 17 in J I de dubbele cijfers. Het totaal wordt 73. Do 3 extra's 3 zejngen genoeg voor Heye's keepen. Iedereen verwacht natuurlijk dat Haarlem dit totaal met gomak zal overschrijden, doch 'het bowlen van Eigeman en Gunning is vrij moeilijk en al epoedig zitten de 3 eerste bals- men voor 13 runs samen in de tri bune. Van d. Lee wordt schitterend aan de boundary gevangen. Als )2 I Schmeinck er nog vlug 20 bij elkaar 8 getimmerd heeft, is het eind vlug be keken en sluit 'het totaal op 64, waar door Haarlem op de le innings met 9 rune verliest. Eigeman met 6—22 had het best gebowld. Jan v. d. Berg stuurt Ajax weer eens het veld In. Het begin ziet er uitstekend uit. In de eerste 2 overs 1 2 wickets neer voor 2 runs, doch dan kernen de gebroeders Gunning op de mat en nemen de diverse bowlers duchtig onder handen. Vooral Gun ning Sr. staat uitstekend te spelen en slaat o.a. Schmeinck 3 koor voor zes, waarvan een bal op den Schoter- R. en NV'. Het totaal wordt 87, waai'- weg belandt. Als hij er 43 heeft wordt .i. 1- u_._ |,ij schitterend door Kruseman aaii de boundery gevangen. Hetzelfde lot ondergaat zijri broer achter 't wicket. Eigeman blijft met een harde 40 not out en de innings el uit op 113. Maas, met 4 voor 10, bleek oen uitste kende ohange-boivler te zijn. Haarlem moet nu in 1 uur 45 mi- van alleen de beide genoemde bnIs men mot resp, 47 en 10 dubbele cijfers hadden. Het totaal van V. R. A. wordt 99 waarvan do Gorter 42 en A. Rincker 14. In de 2e innings maakte R. cn W. 144 voor 4 w. Reydon 21. Davidson 24, Totaal Val der wickets: 1_5 oio, 3-14, 442, 5-46, 6—52, 7-52, 8-61. 9-63, 10-43. O M. W. R. Eigeman 161,6 7 16 5 Gunning 16 1 44 5 EENDRACHT—HILVERSUM II. Ook Eendracht is or in geslaagd, hel. kampioenschap der ufdeeling te behalen er is hard voor gewerkt en het is dan ook welverdiend. In het begin von het seizoen liet Eendracht n.els van zich hooren, doch half Juni werden ineens do zaken flink aangepakt. Wedstrijd op wedstrijd werd met grqoter of kleiner verschil gewonnen alleen Hilversum II wist van Eendracht te winnen. Die eene nederlaag hield do spanning voor de bovenste plaats er in, doch do laat ste weken deed Hilversum II al heel vreemd, door, terwijl het eerste elf tal heide malen vrij had, verloden weck aan V. V. V. Ill en gisteren au n Eendracht gewonnen te geven. Eendracht is dus vrij gemakkelijk kampioen geworden. lloogstwaarscbijnliik zal 31 Au gustus de promotiewedstrijd tegen Kampong uit Utreaht worden ge spoeld. Zwemmen. 7AVEMWEDSTR1JD VOOR DE MI LITAIREN IN DE INRICHTING •AAN DEN MOOIJEN HEL. Met ongunstig weer had Zaterdag het tweede zwemfeest voot de mili tairen uit de stelling Amsterdam in het zwembassin aan den Mooijen Hel plaats. Regenbuien deden de aanwezigen herhaaldelijk liet plankier verlaten on een meer beschutte plaats zoo ken. doch aan de prettige stem ming, die reeds van den aanvang af heerschte, deed dit niets af. Brak het zonnetje door, dan kreeg ailys nog meer een feestelijk aan zien. neg grooter dan reeds verkre gen was door de talrijke vlaggen cm versieringen, waarvoor de militairen om deze aan. te brengen geen moeite hadden gespaard. Het feest stond onder leiding yoh den lieer Breuius, van hot Comité „Voor de Watersport", on den heer Dyeermck, van het Comité voor do forten- Verder zagen wij er den sector commandant Groote, uit Halfweg, i eenige fortcommandanton en den heer Juckema v. Burmania, baron Rengere van NV armenhuizen, garni zoens commandant von Haarlem. De afvaart van de boot der Stoom boot-Mij. voorheen Bus, met talrijke genoodigden en deelnemers, o. a een 14-tal leden van „Dolfijn'' en „Het IJ" nit Amsterdam, geschiedde omstreeks half tien. Door bijzondere omstandigheden eou men eerst om 11 uur beginnen. 26 deelnemers waren van de sluis (e Spaaradam vertrokken, om een 1300 M. afstand sbaan te zwemmen 25 deelnemers volbrachten den tocht en werden door dr. Nije uit Halfweg In den besten boestand bevonden. Allen ontvingen een souvenir. Daarna werd een aanvang ge maakt met snelborstxwemmen over 'Kl M. (4 prijzen). le prijs C. Kramerr 33 21b sec. 2e prijs J. Moswolt, 35 2/5 sec.; 3e prijs Krul, 37 1/5 sec. 4e prijs Gaillard, 38 sec.. Rug zwemmen afstand 48 M. (vier prijzen) le prijs C. W. Kramer, 42 3/5 sec. 2e prijs G. Gaillard, 44 2/5 sec. 3e prijs II. Krul, 45 6ec. 4e prijs Hey- nemans. 53 3/5 6ec. Hindernis-zwemmen. Hierbij de den zich allerleukste tooneeltjes voor. Menigmaal gebeurde het, dat de zwemmer, inplaats van ander een netwerk van palen door te duiken, er midden tussehen uit kwam en al- zoo een oogenbbk gevangen zat. Ver der moesten zij nog twee maal over een ton zwemmen, wat voor enkelen ook nogal een bezwaar bleek te zijn. De uitslag was als volgt le prijs C. W. Kramer, 43 sec. 2c prijs J. Moswolt, 44 scc. 3e prijs G. Gaillard, 45 3'5 sec. 4o prijs S. liohnig, 46 sec. Hel vijfde nummer van het pro gramma bestond uilEstafette- zwemmen voor ploegen van 4 deel nemers, waarvan elk 40 M. zwom. Dit nummer werd gowonncn door Ploeg Velaon in 2 min. 48 2/5 sec. 2: Ploeg Spaarndam, 2 min. 50 sec. Nadat door eenigen der beste zwemmers neg oen nummer „red- don" ten beste was gegeven, kwam het slotnummer, namelijk een on derlinge polowedstrijd, gespeeld door veertien leien van „Het IJ" en „Dolfijn" uit Amsterdam, welke ont moeting door de blauwe partij met 3—2 werd verloren. Alle toeschouwers zullen het wel eens zijn geweest, dat polospelers behalve bedrevenheid, ook een goed uithoudingsvermogen moeten bezit ten. om van l»ot vereischlc snelzwem- rneri nfet te spreken. Nadat er aldus voor hel water polo was gepropageerd, kwam het einde. Een militair muziekkorps, de boot was achtergebleven, gaf tus- schen de nummers door eenige stuk jes ten beste én liet zich niet onbe tuigd als het publiek bij de nummers snelzwernmen de eerstnunkomenden toejuichte. Zooals reecis gezegd, kunnen we i dit feest als uitmuntend geslaagd be- I schouwen. Om 2 1.4 uur was het feest afge kat pen en werd de terugtocht aan vaard. Waterpolo DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN laatste wedstrijd voor de eerste klasse, Maas- D. J. K. te Rotterdai leverde een 10--1 overwinning voor de Amsterdammers op, De eindstand is aldus: IJ 8 8 0 0 16 62 3 0 12 44 13 0 6 19 43 0 6 14 43 0 0 5 42 J. K. 8 A. Z. P. C. 8 3 5 0 Maas 8 3 5 0 R. Z. C. 8 0 8 0 De andero uitslagen zijn: Derde klasse: Zaandam. Neptunus—IL V. II, 5—0 regl. De wedstrijd Neptunus—II. V. G. B. II, die voor j.L Zondag vastge steld was, is niet doorgegaan, daar tie Haarlenische club niet bij machte bleek een geschikt zevental bijeen te krijgen. Deze wedstrijd is alzoo mot 5—0 door II. V. G. B. II verloren. Heden Maandag 23 Augustus II. V. G. 11. IIIJ III in de zwem inrichting aan de Houlvaart, om 7 ur 's avonds. Wij hopen, dai deze laatste polo wedstrijd eindelijk door II. V. G. B. II eens gewonnen zal werden. Athlstlek N. V. B. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Als vervolg op d» wedstrijden Amsterdam op 8 Augustus, zoo schrijft het IIMd., werden gisteren op het Sparta-veld te Rotterdam de vol strijden geitenden voor het kampioen schap von don Nederlundschen Voet balbond- Het heeft het lfaagsche II. B. S. mogen gelukken dit kampioen schap te boinachitigen, met 8 punten voorsprong op Haarlem. Op de 800 M. mocht hot Grijseels gelukken ook ditmaal woer liet re cord te verbeteren. Het oude record van J. G. M. Bosch 9tond op 2 min. 6 7/10 sec. cn is nu gebracht op 2 min. 5 2/5 sec. Jur Haak was rnct hoogsprin gen weer eens goed op dreef en plaat ste zich 1 op een hoogte van 1-65 M. Boutmy liet zich niet onbetuigd bij het speerwerpen en bereikte hiermede erai afstand van. 41.55 M. Het hinder- nisloopen ever 110 M. blijft nog steeds een succesnummer. Te betreuren ech ter was liet dat we vunduag bijna nie mand in behoorlijken stijl zagen loo- pen. Door drie deelnemers werd hij Polsstokhoogsoringen 8.90 M. bereikt, zoodat voor de onderlinge volgorde geloot moest worden. Aan het eind van do wedstrijden werd door den heer C. N. W. Ilirscli- mann do beker aan de overwinnende Club uitgereikt Hij herdacht hierbij de vooruitgang van de athletiek in ons land en vooral in het leger en op dat door de regwring oen bedrag van f 38.000 beschikbaar was gesteld voor den aankoop van nthle- tiekmaterlcel. Daarna werd den heer D. J. de Vries bij zfjn aanwezigheid op don laaf sten athl°>*:ot wedstrijd voor zijn vertrek naar Indlé namens de N. V. B. een mooie krans overtinndigd. De uitslagen rijn als volgt: Hoogspringen met aanloop: 1. Jur naak, Haarlem, 1.65 M. Polsstokhoogspringer 1. M. D Bra»- pot. H. B. S., Den Haag. 2.90 M. 800 M. Hardloopen1. J, Grijseels, D., Deventer, 2 min. 2 2/5 s. Hardloopen 110 M. (Hindernis)- 1. L. Spaander. U. D., Deventer, 18 3/5; 2. Jur Haak, Haarlem, 18 T'10. Speerwerpen: 1. J. Boutmy. H.B.S., Den Haag. 41 55 M 2. O. E. v. Rap- pard, II. B. S., Den Hoog. 38 M., 3. Jur Haak, Haarlem, 36 38 M.; 4. A. Schravendijk, Haarlem. Ingooien met den voetbal. 1. W. Janson, Quick, Den Haag. Estafetteloop 4 maal 100 M.1. R. en G. V., Rotterdam, 49 1/5 soc.; Quick, Den Haag, 49 4/5 sec. In Amsterdam werd op 8 Augustus behaald door Haarlem 17 punten, IL B. S. Den Haag 15 punten, U. D. De venter 10 punten. De overigen minder. In Rotterdam werd behaald door IL B. S. 24 punten, P., S. on G. V. Rot terdam 23 p., Quick Den Ifang 21 p. De overigen minder. Zoodat de e:rud'uitslag is als volgt: L II. B. S., Den Haag, 39 punton. 2. Haarlem 31 punten. 3. R. S. en G. V. 30 punten. 4. Quick 25 punten. AFSCHEID D. J. DE VRIES. Zaterdagavond heeft in een lx» stuursvergadering van de N. A. IJ. de secretaris van de Unie, de teken de aUiIeef D. J. de Vries, officieel af scheid genomen. Hij werd bij die gelegenheid tocgo sproken door den voorzitter, leap. P. W. Soharroo die den wensch uitsprak, dat de heer De Vries in Nud.-IndiP, waarheen hij Zaterdag a s. vertrekt, een even groote steunpilaar moge zijn 'oor do athletiek als hier te lande hit steeds'geweest is. Hij overhandigde hem oen herinne- rïngsmcda'Fe, terwijl de hoer De Vries ook voor het eerel id maatschap van do N. A,. U. zal worden voorgedragen. heer Do Vries dankte voor de hartelijke woorden <*n go f de ver/eko- ring, dat hij' In Indië do sport niet zal vergeten te beoefenen en te propa- geeren. KnrfSal. HAARLEM i—AÖVËNDO, 15—1. De eerste ontmoeting tusschoa Haarlem en Advendo is in eon gmo to overwinning voor Haarlem geëin digd. >m ongeveer 4 uur begonnen wordt, stelt Haarlem zich op met drie invalsters. Advendo heeft 4 in valstere en 3 invallers. Dadelijk treedt Haurleru overdon derend op. Binnen korten tijd Iweft Maasdam dan ook den stand op 2—6 gebracht. In het Advemlo-mid- denvak spelen mej. B. Dollekamp on J. van Hezel goed samen, zij staan hun tegenstanders goed, de aanval is echter te zwak en niet doortastend genoeg. De Haarlem-aanval speelt goed sa men, vooral mej. C. VVulfhorst on J. Heybocr. Na eenigen tijd maakt mej. Wulf horst 3—0, epoedig gevolgd dooreen vierde doelpunt van rnej. J. de Heus. Advendo geeft van nu uf tot rust boter partij, vooral in de verdedi ging wordt goed gespeeld. Het krost don Ilaarloni-aanval dan ook heel wat moeite, voordat mej. Evers er 50 van maakt. Met dezen stond gaat de rust in. Na do rust is het met Advendo ge daan. Haarlem vertoont een vlug samenspel, waartegen het mceren- deel der Advcndo-spelenden niet op kan. Mej. J. Evers weet uit gectekton stand er 6—0 van te maken. Vlak na elkaar maken Maasdam en mej. Kettrnan eou doelpunt. Met een ge lukkig schot weet Pieterse den voor sprong te vergrooten. Advendo maakt hierna haar eer ste en eenige tegeupunt. Nu schijnt Haarlem don smaak teet ta krijgen mei tiusschenpoozen l brengt zij den stand op 151, met welken stand tijd gefloten wordt. Advendo zal een volgenden koor. als zij volledig is, wel beter partij geven. Vdittal E. D. O. IN JJMUEDEN. E. D. 0. I debuteerde in de Beker wedstrijden van Stormvogels togen Westfrisia. Westfrisia bleek door de mobilisatie zeer versterkt cn bood dan ook flink tegenstand. E. D. O. wist slechts met 1—0 van de kranige Enk- huizers te winnen, hoewel de rood zwarten voel sterker waren. E. D, 0. II ging naar Amsterdam om to oefenen cn speelde niet 5 inval lers togen Spartaan II. Spartaan II won met 41 na geoiiimoorden strijd. C. Bakker scoorde na mooi samenspel met Hurk den eenigen goal.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7