SPORT EN WEDSTRIJDEN in HAARLEM'S DAGBLAD. Voetbal Watersport WlelrfiJ den HLorlbal Duitschland als vergoèding voor de ontruiming van België; De afstapd van Atriknonscli kolo niaal bezit door Frankrijk aai» Duilsch land als vergoeding voor de ontrui ming van Noord-Frankrijk; De teruggave van de Afrikaansclio koloniën door Engeland aan Duitóch- Ee'ne internationale overeenkomst omtrent de vrijlwld der zeeën, waarbij gewaarborgd wordt dat particulier edgendom op ree niet door oorlog schepen zal mogen aangevallon wor den. Aan deze voorwaarden werden door een niet-genoemdcn ambtenuar van de Duitsclie ambassade de volgende toegevoegd: Erkenning in de geheele wereld van de rechten der Joden. De correspondent van hetzelfde blad te Washington goeft een ander lijstje dat door de „Hearst"-pers ver spreid wordt: le. De oprichting van een onafhan kelijk koninkrijk Polen; 2o. De absolute vrijheid van de zeeen zal door ëenc nieuwe Internatio nale verklaring vastgesteld worden, die door alle maritieme mogendheden zal worden geteekond. Duitschland verbindt zich, nooit weer eene onder zeeërs-blokkade ln te stellen, terwijl Engeland nooit weder de Noordzee tot oorlogszone zal verklaren; 3o De gelijkheid van rechtten en vrijheden voor de Joden in allo landen wordt door do onderieekcnaren van liet vredesverdrag gewaarborgd; 4o. Bessaiubie, dat nu Russisch grondgebied aan de Zwarte Zee is, wordt aan Roemenië afgestaan; 5o. Oostenrijtó-Hongarije zal een overheerechenden invloed krijgen 111 de Balkanstaten; Uo. België zal zijn söuveremiteit te rugkrijgen en zijn neutraliteit zal ge garandeerd worden; 7o. Het Franscho grondgebied, dat door Duitschland bezat Is, zni terug- göïoven worden; 80. Het deel van Elzas, dal door Frankrijk bezet is. zal dec-l van het Duitsclie keizerrijk blijven uitmaken; 9o. Alle Duitsclie kolomen, die go- durende den oorlog genomen zijn, zuL len teruggegeven worden; lOo. Aan Duitschland zal een scha deloosstelling voor zijne militaire ope raties moeten worden betaald. Stadsnieuws Het Tooneel „HET NEDERLANDSCH TOONEEL". „De derde Man", blijspel van Sabatino Lopez. Vertaald door Elizabeth Couperus. Ook in onzen Haarlemschen schouwburg is het tooneel seizoen in geluid. We zullen van den winter weer mee van het beste krijgen, dat de verschillende gezelschappen in de groote steden te genieten geven. En dat zal niet weinig zijn, wanneer ten minste een groot deel (op alle s te rekenen zou Al te optimistisch zijn) ven wat beloofd wordt in vervulling gaat. Meer dan in de laatste Jaren is do algcmeene belangstelling op ons Wol-' landsch tooneel gevestigd; de concen- •ratie van het beheer van drie der voornaamste gezelschappen wekt nieuwe verwachtingen. Van die concentratie is b.v. één der gevolgen, dat Louis Bouwmeester de maand September gastrollen vervult bij „Die Haghespelers"; Musch speelt als gast afwisselend bij „Het Neder- landsch Tooneel'' en „Die Haghc- spelers"; overigens bi ijlt voorloopig elk ensemble één geheel. Doch nu en dan zal hot voorkomen, 'dn* hetzelfde stuk door twee ensem bles tegelijk kan ingestudeerd en ge speeld worden. Zoo spelen dezer da gen „De Haghe-spelors" en „De Rot terdammers" tegelijk „Potasch en Per lemoer", wat in de praktijk daarop neerkomt, dat er met zulk een stuk minder gereisd behoeft te worden dan wanneer slechts één gezelschap het speelt. Louis Bouwmeester werd Zaterdag Ier gelegenheid van zijn verjaardag eerelid gemaakt van Het Neder- landsch Tooneel, een welverdiende hulde Zondagmiddag ls het Amster- damsche publiek in de gelegenheid ge weest hem te huldigen in een fecst- voorstolling van „Een faillissement". De openingsvoorstelling ln onzen schouwburg Zaterdagavond had. oen tamelijk groot publiek, d^t zich blijk baar amuseerde met het blijspel van Italiaanschcn oorsprong. Trouwens van die geboorte uit het land der Zuiderzonnegloed was wei nig te merken in het spel der artlsten van het Neerlandsch; alleen de namen klonken goed Italiaansch, overigens kon het stuk overal spelen, zelfs in Holland. Tot aanneming van het laatste wer den we zelfs gedrongen door het ach terdoek, dat een Hollandsch dulngc- licht vertoonde. D:> locale kleur ontbrak, doch wan neer we dat vergaten, hielden we een aardig blijspel over, frlsch en met animo gespoeld. Mevrouw de Vos gaf een frisch, aantrekkelijk beeld van de Jonge vrouw, die, voor de tweede maal we duwe geworden, genoeg levenslust over hoeft om een derde huwelijk aan te gaan en die dat durft bekennen ook. 't Was alles zoo natuurlijk in haar: de liefde voor haar nieuwen aanbidder, en de eenvoudige wijze waarop ze sprak over dio genegen heid, over verschillende verhoudingen tusschen man en vrouw en over de appreciatie dier verhoudingen, door de maatschappij. Van Kerckhoven als de aspirant- derde man stond haar goed ter zijde; zijn zenuwachtig verliefd-doen en zijn drift als de ergernissen hem over het hoofd dreigen te groeien, was goed in toon en wekte heel wat vroo- iijkheid onder het publiek. Tot ergernis heeft deze jonge Faus- to Defalchi alle reden; de vrouw, die, krachtens baar weduwschap, Kern ge heel vrij lijkt, blijkt nog rekenschap verschuldigd van haar daden aan een schoonvader uit haar eerste- en eon schoonmoeder uit haar tweede huwe lijk, bovendien heeft de kamenier een stem in 't kapittel en dreigt het ge vaar, dat gansch oen kennissenkring zich met het geval bemoeien en er over lachen zal. Daarbij nog de her inncring aan de belde overleden echt- genootc-n zelve wi het lijkt geen wonder, dat Defalchi zijn stap wel eens betreurt. Dan, als een verrassing komt het einde, dat frlsch en onbe twist. aan de liefde de overwinning geeft. Nog eens: Van Kerckhoven gaf De- falchi's verschillende stemmingen ge voelig weer. Moge deze jonge talent volle acteur er m slagen dat leolijkc neusgeluid uit zijn stern weg te krij gen; 't moet nu, in zijn jongen tijd nog te overwinnen zijn. Jan C. de Vos en Mevrouw Holtrop gaven een comische verbeelding van het paar verschillende schoonouders; Miert Vermeulen vertoonde een up-to- date jonge dame in smaakvolle toilet ten. Het publiek ging voldaan huis waarts. ANNA ViAlN GOGH—KAULBACH. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben liet voorrecht, Tragen op verschillend gebied, mils voor beuntwoording vatbaar, in te zenden bfj de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote HontstT8at 63. AUe antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van don inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Wat is het verschil tus- tfehen politoeren en schilderen van een meubelstuk? Kan een geschil derd meubelstuk even goed behan deld worden met wrijfwas als eer. gepolitoerd meubelstuk? ANTWOORD: Schilderen ge schiedt met verf en kwast. Politoe ren gebeurt door middel van wrijven, hetgeen een leek echter zeer be zwaarlijk kan doen. Een geschilderd voorwerp kan naar gelang van de verf wel niet was be handeld worden. VRAAG: Iloe kan ik wagen smeer uit oen bruingrijze stof ver wijderen? ANTWOORD: Met Benzine of Bergol, bij uw drogist verkrijgbaar. VRAAG: Is serie 179 110. 25 van de vereeniging tot bevordering van 's Lands Weerbaarheid al uitgeloot? ANTWOORD: Bij een commission- nair in effecten kunt n dit liet beste laten nazien, VRAAG: Genieten de vrouwen en kinderen der gemobiliseerde Dui-t- schers (behoorende tot do lanjstorm- pliehtigen) ook ondersteuning van het Rijk of andere instellingen? Hoeveel bedraagt deze ondersteuning? ANTWOORD: U bedoelt waarschijn lijk ondersteuning van de Duitsche Regeering. Dat is ons niet bekend. U doet het best, als 11 er belang bij hebt dit te weten, u te wenden tot den Duitschen consul te Amsterdam, Stad houderskade 1-42. VRAAG: Wanneer is de kliniek voor huidziekten Binnen-Gasthuis te Amsterdam voor minvermogenden ge opend? ANTWOORD: 's Donderdags van 2-3 uur; maar we weten niet, of men daar ook minvermogenden van bui ten de stad behandelt VRAAG: Hoeveel zout moet men ge woonlijk op een mand heerenboonen doen voor Inmaak? ANTWOORD: Na elke laag heeren boonen moet eem laag zout gelegd wor den. Na een paar dagen als het kim van de boonen wordt verwijderd, moe ten er nog een paar handen zout op gedaan worden. VRAAG: Hoe moet ik uitjes inma ken om ze goed hard te houden? ANTWOORD: Maak de uitjes schoon; zet ze met zout bestrooid een nacht weg, laat ze don volgenden dag op een vergiet zoo droog mogelijk uit lekken. Doe ze in een goed schoongc- maakten pot of flesch, schik er de kruiden hier en daar tusschen, vul dan de flesch of den pot nan met azijn, sluit den pot of de flesch af met vochtig perkament-papier. Kerk en School BEVERWIJK. Bij beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel, is benoemd tot lid van de commlieie van toc-zicht op de Rijkstuinbouw- winterschool te Alkmaar, dc heer A. II. Schaafsma A.Jzn., te Beverwijk. HAND- EN DECORATIEP- TEEKENEN' M. O. Geslaagd de heer A. J. M. v. Dijk, AcLzn.. te Oegst geest. Stooiiivaartberlchfen KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Het st. Adonis, van Carthagena n. Rotterdam, pass. 2 Sept. Dover. Het st. Leda vertrok 3 Sopt. van Amsterdam naar Kopenhagen. Het st. Niobe vertrok 3 Sept. van. Amsterdam naar Bordeaux. liet st Oberon arriveerde 4 Sepl. van Rosario te Amsterdam. Het st Apollo arriveerde 3 Sept. van Sikea te Zaandam. Het st. Bacchus vertrok 2 Septem ber var. Las Palmas naar Aulborg. Hot st. Clio vertrok 2 Sopt. van Deal naar Colon. Het el. Helena vertrok 1 Sept. van Genua naar Carthagena. Het et. Vulcanue, van Amsterdam naur Algiers, paleerde 2 Sept. Es- piche* Yoitbal DE ZILVEREN-VOETBALWED STRIJDEN TE ROTTERDAM. Tweede Dag. Onze verslaggever schrijft H. B. S.—V. O. C. (2-1). (Na verlenging). jH. B. S. is terstond in actie en brengt V. O. C. onmiddellijk .Ui het nauw. Toch is de eerste goede kajis voor V. O. C. geweest. Eerst daarna doelpunt de rechtsbuiten van H. B. S., Bos, met een. goed schot, als Jee- kei reeds uitgeloopen is, om liet go- vaar te keeretn. II. B. S. is duidelijk de sterkste, maar de stand blijft lot rust. 1'0 voor H. B. S. Na de hervatting maakt V. O. C. spoedig geluk door Vermaas, maar dan wordt de strijd weer verplaatst naar de Rotterdamsche helft. Als V. O. C. zich bepaald heeft tot enkele doorbraken, komt zij tneer op zetten en tegen het einde moet H. B. S. alle krachten iuspajïnen, 0111 den stand op 11 te houden. In de -verlenging is 1L B. S. weor meer aanvallend eai het gelukt O. van Rappard, H. B. S. in de halve beslissing te brengen. QUICK—D. F. C. (3—2). D. F. C. is vóór de pauze over het algemeen de sterkste en de 10 voor sprong bij de rust is welverdiend. Toch heelt Quiok laten zien, dat zij over een betere voorhoede dan in het vorige seizoen beschikt en vooral Pino Postt lijkt ons in gezelschap van Japikse een aanwinst voor de Hage naars. Na de hervatting zijn de kansen gekeerd. Quick is dan veel beter op dreef en reeds na twee minuten is de stand 1—1 geworden. Pino Post maakt nummer twee en Voerman brengt den stand Kort daar op op 3—1 uit een strafschop wegens ongeoorloofd optreden. D. F. C. kan het evenwicht van vóór de pauze niet terugkrijgen en zi.i moet zich tevreden stellen meteen enkel tegenpunt van den voet van Siegmund. Quick verdiende door haar vlug spel zeer zeker de overwinning van 3-2. Bij Quiok speelde de ex-Haarlem mer Bouwmeester mee. HERCULES—WILLEM II (1—1). (Ook na verlenging). Eerst is Hercules zéér in de meer derheid, dan komt Willem II meer in actie, totdat zij zelfs na do rust een zeer duidelijk overwicht ver kreeg. Hercules brengt den stand al gauw met 1—0 in haar voordeel, maar on danks sterker zijn mislukt het haar, <len voorsprong te vergrooten. Na de pauze is Willem II bijzonder op droef en Hercules kan een tegen- punt niet voorkomen. Toch is Wil lem II niet fortuinlijk en eerst na vele vergeefsche pogingen 6laagt zij er in, het verdiende punt te bemach tigen. Einde komt met 1—1. De verlenging van een kwartier brengt geen wijziging, hoewel ook in deze periode Willem II een tweede punt ten volle toekwam. Dan moet het lot beslissen. Willem II is de gelukkige. SPARTA—HAARLEM (3—1). Sparta is spoedig in de meerder heid en hoewel Haarlem hard werkt en zelfs eenige keer en zeer vlug het sp-el voor een poosje verpluatst, kan zij niet beletten, dat Sparta met 3—0 leidt, voordat er een 20-tal' mi nuien veratreken zijn. Het eerste doelpunt wordt keurig gemaakt door Van dm- Wolk, dio een bijzonder goeden middag had. Het tweedie doelpunt door De Groot, die nog steeds niet geheel hersteld schijnt te zijn. Het derde punt komt van den voet van Ruffelse, die een voorzet opving, zich loswerkte en den hal mooi omhaalde. Haarlem probeert zich te herstel len, maar slechts tweemaal kan zij het brengen tot Geuken, die terstond blijken geeft, voldoende doelvenledi- Kers-capaciteiten te bezitten. Rust 30 voor Sparta. Na de pauze gaat Haarlem hard af en de Spartanen krijgen hel wel dra erg benauwd. Mooie 'schoten worden op het Spartaausehe doel gelost, doch vooreerst zonder succes. Geenszins ontmoedigd zwoegen de Haarlemmers voort en het verwachte tegenpunt kan haast niet uitblijven. Eerst als dit gemaakt la, komt de Spartaansche voorhoede, die een tijd lang vrijwel werkloos gebleven was, wat meer in actie en het is vooral aan Van der Wolk te danken, dat Bouman en Serné handelend moeten optreden. De stand blijft echter 3—1. Het was oen aardige wedstrijd. liet elftal van Haarlem bestond uH Schudi( ex-D. F. C.), doel; Ser né en Bouman, achter; Angenent, Tekelenburg en Maas, midden En gelen, Houtkooper, Schravendljk, Jur Haak en Oostenhroek. vóór, Sparta zonder Borgh en Van dor Moulen, Sclieidsrechters waren do hoeren Eymers, Van Bisselick, Terwogt en Tromp. Er was voel belangstelling en het •weder bijzonder fraai. Aanstaanden Zondag spelen II. B. S.—Willem II. Sparta—Quick. Xerxe&j-v. O. C. II (R«\a>e-Bekcrl A. F. C.—U. V. V. In de Watergraafsmeer speelde A. F. C. gisteren een oefenwedstrijd te gen U. V. V. uit Utrecht. Voor de rust werd met veel vuur en heel goed gespeeld. Even na het begin stond het waarlijk 2—0 voor de Amsterdam mers. Maar daarna herstelde U. V. V. zich en met rust was de stand '1—4. Merkwaardig genoeg wist geen der heide elftallen nu de rust meer te SERIE. EN BEKERWEDSTRIJDEN TE 1JMUIDEN. Giste ion werden te IJ muiden de se rie -en bekerwedstrijden op het ter rein van de IJ. V. V. de Stormvogels voortgezet met den volgenden uit slag. Seriewedstrijden le afd.: V. S. V. VelseroordOlivio Amsterdam 21 2c afd.S. D. W. II (A'dom)A. D. W. II (ld). 0-0 Na loting won S. D. W. II. Schoten II—H. S. V. II (A'daui) 30 Volksweerbaarheid I (A'danij N. O. S. I (id.) 2—1 A. D. W. II (A'dam)Water graafsmeer 5—0 Schoten II—S. D. W. II (Adam -1—1 Bekerwedstrijden. StormvogelsNeerland ia (Am sterdam) 3—0 E. D. O. (Haarlem)R. C. H. (ld.) 0-0 Na Idling gewonnen door E. D. O. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING H. F. C. HAARLEM. Zaterdag, 4 September, hield de H. F. C. Haarlem haai- jaarlijksche al gcmeene v ergadering in de bovenzaaj van café Neuf. De voorzitter, de heer J. J. van den Berg sprak in zijn openingswoord van de verrichtingen van Haarlem in seizoen 19141915 die helaas niet zoo schitterend te noemen waren en hield alle aanwezigen voor het oog, dat 19151916 beter moest en zou wd- een. Bij de ballotage nieuwe leden troffen we do reeds bekende spelers Schüdi en Wassen aan en o.a. ook weor P. Angenent die dit jaar de Haar lem kleuren zal verdedigen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester 'klonken nis een klok en werden onder applaus goedge keurd. Niet minder dan 5 bestuursleden, de heeren Hi Kruseman, P. StoJ, A. Haak, Hartog en K. Koster, moesten voor hun zetel bedanken, de eerste vier wegens te drukke werkzaamhe den, de laatste wegens vertrek naar Indië. De voorzitter bedankte hen, namens de geheele vergadering, met eenige goed gekozen woorden, voor hun trouwe diensten, waarmede zij de club tot lioogen bloei gebracht had den. Onder daverend applaus werden de hoeren Kruseman en Stol tot eereled&n benoemd, de heeren A. Haak en Har- ttog tot leden van verdienste. Het nieuwe bestuur werd nu als volgt samengesteld: voorzitter, J. J, v. d. Borg, vice-voorzitter: J. J. Haak, secretaris: J. A. J. Paulen, penning meester: J. Schalekamp; commissa rissen: J. D. Bijleveld, P. Tee keien burg, L. M. v. Buuren, R, Serné en M. Houtkooper. De Rondnvraag leverde weinig bij zonders op, zoodat de voorzitter klokslag 12 uur de vergadering sloot. Watersport Zwemfeest ree de H. 0. Z. 't Plan was oorspronkelijk, dit jaar geen zwemfeest te organiseeren. Het onderwijs aan de schooljeugd is in den kaatsten tijd jammer genoeg niet van dien aard geweest, dat tal rijke geoefende zwemmers gekweekt zijn geworden, ofschoon de H. O. Z., de Zwemccnumissie uit de afdeeling Haarlem van den N. B. v, L. O., ge noeg hun best doen om verandering in den toestand te krijgen, zoodat n isschien het volgend jaar weer kans ls, dat meer jongens etn meisjes dan ditmaal op het feest van da H. O. Z. verschijnen. Dit vertelde de heer S. de Groot ln zijn openingswoord, waarmede het zwemfeest aanving. Een aantal be langstellenden was in de Zwem inrichting van den heer A. A. Spren- ger hijeen. Zondagmiddag. Om de bovengenoemde redenen kon het pro gramma niet zeer uitgebreid zijn, maar toch zijn, als op ieder recht geaard zwemfeest, een paar aardige wedstrijden gehouden en de school jeugd vermaakte zich best, al was het water nu juist niet geschikt, om er uren in te vertoeven. Het 2Wem- aeizoen nadert alweer zijn einde. De heer De Groot sprak absoo zijn teleurstelling uit over de resultaten van dit seizoen en zeide te hopen, dat het volgend jaar alles beter mocht gaan. Met een enkel woord wees hij op het artistiek uitgevoerd Dr.- Merens-diploma, dat dit jaar voo-r liet eerst geheel voltooid in de vesti bule van de Zwemschool tusschen de overige prijzen was opgesteld. Zooals men weet, ls dit diploma (dat door den heer A. J. Luit'ingh keurig ge- calligrafeerd is) bestemd om 't eigen dom te worden van die school, die liet drie malen achtereen of vijf maal ln het geheel wint. Niet minder dan zes scholen kampten dan ook om het diploma. Er werd goed gezwommen. Nummer 1 word de ploeg van School 5 (hoofd de heer Max), ln 2 min. 19 2/5 sec. No. 2 School no. 8 (hoofd de lieer Bran- danburg).in 2 min. 20 1/5 sec. No. 9 School no. 4 (hoofd de deer Valken) ln 2 min. 202/5 sec., en No. 4 de 2öe Doopsgezinde School ln 2 min. 31 sec. Do volgende jongens hadden de eer van hun school hoog gehouden School 5J. van den Berg, P. Kroe ze, J. Heeremans en N. Warmerdam; School 3: L. Bongers, A. Bos, W. dam, M. van MaasSchool 4 J. v. d. Bijl, N. Ootes, W. Zomerdijk, J. Ootés, en de Doopsgezinde School Th. Kolderie, J. Doets, II. Poppink, S. Valk. Ojuniddellijk daarop ving de, eenl- ge weken geleden uitgestelde, polo wedstrijd ZIGNEA—H. D. Z. II aan. Zlgnea was nogal onvolledig en kwam als volgt op Mej. Hoeiïng, G. Peereboom, A. E. Bouwmeester, L. van Gelder, L. Ootmar, S. Ootmar, T. Brossois. H. D. Z. II T. Nijland, A. Hoogakker, F. Müller, M. Weenink, A. Blanksma, B. Duyketrs, J. Nijland. Scheidsrechter was de heer G. J. Struys, secretaris van den Nederl. Z wen/bond. Veel moois leverde de wedstrijd niet op. Beide teams ontwikkelden niet de noodige snelheid, welke lout evenmin door technisch hoog staand spel werd vergoed. H. D. Z. was spoedig ln de meer derheid, en ofschoon de Haarlemsohe achterhoede, waarin de dames Pee reboom en Hoeiïng schitterden, haar uiterste best deed, H. D. Z. trad meer dan eens overrompelend op en ecoordo door mej. Müller, nadat een schot van de middenvoor tegen de lat was teruggesfuit. Na rust herhaalde mej. Müller hel spelletje spoedig weer (2—0). De Amsterdamsche dames, die nu niet meer bet nadeel van de zon hadden, deden nu goed werk over alle linies. Zignea het een paar kansen onbenut, o. m. wierp ntej. S. Ootmar een straf worp over. Niet lang hierna kreeg mej. Hoog- 'akker den bal vrij en zwom kalm, daar de Haarlentscho spil het niet de moeite waard scheen te aohten, haar achterna te zwemmen, op ntej. Hoeiïng af en scoorde (3—0). Wel werd er na dit derde punt mot meer vuur in de Haarlemsche gele deren gespeeld, maar de tijd ont breekt, om nog een kans te wagen voor ile overwinning en met 31 blijven de H. D. Z.-dames in de meer derheid. 11. V. G. B. wilde niet voor Zignea onderdoen. Inderhaast werden een paar ploegen samengesteld, 't Had geen nood, dat een paar spelers ont braken Dr. Merens, Lahaise en Struys verklaarden zich bereid, do afwezige H. V. G. B.-leden te rem- placeeren. En zoo stelden zich don op Blauw Bremer, Sipkes, N. N., Snoek, Brossois, Lahaise, Schünhuth. Wit Jak, Struys, Mahlman, Dr. Merens, Beekman, Loos, Rietveld. Blauw heeft de zon mee en treedt dadelijk overweldigend op. Binnen een paar seconden na den lnworp ziften Lahaise en Brossois al voor Rietveld's heiligdom en Brossois scoort met een hard schot. Lahaise, dien we nog nooit als polo-speler in het bassin zagen, valt verbazend mee. Telkens zwemt hij op en gooit venijnig hard. Een ervaren polo-mail als Struys heeft moeite met hem. Voor 't grootste deel spelen de an deren ook met, opgewektheid 't stevi ge, snelle partijtje. N'u ja, 't is geen echte wedstrijd. Daarom is het niet erg, dat er nogal wat kansen verlo ren gaan en 't nogal lang duurt, vóórdat Jak den stand op 1 1 brengt. Na rust ontstaan eerst wat scher mutselingen in het mixiden van het bassin, gevolgd door een scrimmage voor het blauwe doel, waaruit Struys scoort (2—1). Mahlman en Jak pro boeren T met verre schoten, maar 't lukt niet. Dan zwemt de laatste wat op en op min der grooten afstand gaat het beter. (3-1). Na dit doelpunt fluit Mr. Garrcr spoedig eindigen, 't Publiek had ge noten van 't aardige partijtje. In de pauze werd het diploma van Dr. Merens officieel aangeboden. De heer De Groot zei don gever nog maals dank en roemde hem als een bijna niet genoeg te waardeeren voorstander en propagandist voor de watersport, hier en elders, die door woord en daad in de lijn van 't be ginsel, dat de H. O. Z. eveneens hul- dilgde, nu al jaren werkzaam was. Dr. Merens antwoordde den voor zitter en wees er op, dat hij hoopte, dat het diploma eerst na geduchten strijd in een der Haarlemsche scho len een vaste plaats mocht hebben gevonden. Dan zou spreker gaarne bereid zijn, wederom een diploma tor beschikking te stellen. Na de pauze legden eert aantal jon gens en meisjos de proef af voor het diploma der H. O. Z. (borst- en rug- zwemmen en gekleed zwemmen). Schitterend waren de prestaties van velen nog niet, maar toch konden tien diploma's uitgereikt worden, en wel aan Louise Metselaar, P. D. Kroess, Ch. Cobelens, J. Ivroes e, J. van den Bergh, S. Valk, A. van Koo ien, W. de Vos, H. Egge]te eu Ch. Lebeau. Hel. feest was hiermede af gel 00- pen. De prijswinners (horloges, por- temonnaies, boeken, etc., waren uit geloofd voor het schoolzwemmen) kregen mèt hunne prijzen en diplo ma's nog een aardig toespraakje van den voorzitter der H. O. Z. en van Dr. Merens, die aan de enthousiaste diploma-jagers zoo en passant vertel de, dat het rugzwemmen van de meesten meer leek op zitten ln heti water, gecombineerd met een trap pende beweging, dan op werkelijk' rugzwemmen. Enfin, spreker hoopte dan maar, dat het volgend jaar niet 12 jongens en 1 meisje, maar hori- derdtwlntig jongens en even zooveel meisjes mochten verschijnen op het zwemfeest van de Haarlemsche On. derwij zer»-Zwemclub. Wlelrtjden AMSTERDAMSCHE WIELERBAAN. Het aanlokkelijke programma, g<* voogd bij 't fraaie weer had op de Amsterdamsche wielerbaonn een neele massa publiek getrokken: alle rangen waren dan ook dicht bezet. Do wedstrijd met motorgangma- king tusschen Van Gent, Blekemolen en Vnnderstuyft, verreden in 3 ritten van 25 K.M., weid gewonnen door Vandorstuyft, dank zij een lek bandje! van Van Gent, die zonder dat andera zekere winner geweest zou zijn. Het zoo vee Is te bewijs dus alweer van hoe veel Invloed het kleinste ongelukje kan zijn bij wedstrijden van dit soort. Blekemolen bezette in den totaal-uit slag de derde plaats, waarmede ech ter nog heeJmaal niet gezegd is. dat hij de zwakste was, want wel verloor hij twee keer, doch telkens met zeer gering verschil. De koppel wedstrijd voor amateurs in 2 ritten over 15 KAL bracht de oveI' ve r winning aan het uitstekende Haag- sche koppel „Swift"-,.Le Tuteur", van wie vooral de eerste bewees een heel stuk sterker te zijn dan zijn tegen standers. Wedstrijd met motongangmaking in 8 ritten van 25 K.M. 1. Vnnderstuyft, 2. Van Gent, 8 Ble kemolen. Koppelwedstnijd over 3J K.M. in 2 ritten van 15 K.M. met klasseeringen bij elke 5 K.M. 1 Swift—La Tuteur, 33 punten; 2. Engelen—Sterk, 23 punten; 3. Veld kampHaring, 22 punten. De wedstrijden, die vlot van stapel liepen, waren te half zes geëindigd. Korfbal. ADVENUO-OOMB.—D. O. S. O. I. Om ongeveer 11 uur stelt Advemfc zicli met een zwakke combinatie op. Reeds dadelijk na den uitworp toont D. O. S. O. zich de meerdere en deze meerderheid weet zij dan ook spoedig in doelpunten uit te drukken., Binnen korten tijd staat het al 2—0 voor de Amsterdammers. Advendo valt nu een paar maal aan, doch de kansen worden geruist. De D. O. S. O.-aanval is voortdurend In actie, de Advendo-verdediging heeft een zware taak, de aanvallen te stuiten. De drang wordt echter te groot en de stand wordt tot 40 op gebracht. Nu schijnt D. O. S. O. er den smaak pas van te pakken te krij gen, met tussohenpoozen weet zij den, eland tot 7—0 op te voeren. Dit wordt Advendo te bar, heftig valt zij aan doch heeft werkelijk pech als verschil lende worpen vlak over of naast gaan. Tot rust gaat nu het spel ge lijk op. Met haar aanvallen heeft D. O. S. O. echter meer succes, nog twee doelpunten weet zij voor de pauze aan haar totaal bij te voegen. De rust schijnt Advendo goed ge daan te hebben, tenminste het spel gaat nu vrijwel gelijk op. Als D. O. S. O. nog tweemaal da Ad vendo-korf heeft weten te doorbo ren, is het met de Amsterdammers gedaan. Aanval op aanval wordt door Ad vendo ondernomen. Succes kan dan ook niet uitblijven. Met een goeden worp maakt mej. H. S. het eerste te genpunt. Nadat de Advendo-aanvnl verschillende makkelijke kansen heeft laten passeeren, maakt H. Heijer er 112 van, spoedig gevolgd door ecu derde tegenpunt van mej. B. Dolle- kamp. Geruimen tijd is nu de bal in den Advendo-aanival, doch door slecht doelen wondt de achterstand niet ver kleind. Even voor het einde brengt R. den stand op 11—waarmee tijd ge floten wordt. Wat spel aangaat kon Advendo, vooral na de rust, wel tegen D. O. S. O. op, doch in 't doelen konden d« Haarlemmens nog menig lesje bij D. O. S. O. nemen. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De Nederlandsche Korfbalbon d hreJt gistermorgen op het Ajax-ter- rein athletische wedstrijden georga niseerd, die goede resultaten hebben opgeleverd, de weinige voorbereiding, luttele weken, ln aanmerking geno men. Het doel was een diploma uit te rei ken aan allen, die aan bepaalde eischen voldeden, te weten: voor da mes, 80 M. in 13 sec., of 200 M. ir. 35 sec., naar keuze; hoogspringen 1.10 M.; verspringen 3.50 M. en vér gooien 20 M. Drie dames: A. Meijerink (D. T. V.) M. Perry (Haarlem) en J. M. M. Pau- leu (Haarlem) voldeden goed aan deze eischen. Eischen voor de heeren waren: 100 M. in 13 sec., 400 M. in 60 sec., 800 M. in 2 min. 25 sec., twee van deze drie te kiezen-, hoogspringen 1.35 M., ver springen 4.50 M. en vèr-gooien 25 M. De eisch voor het vèr gooien bleek voel te gering en kan een wigenden koer best op 30 M. gezet worden. Do moeste deelnemea-s brachten alle num mers er goed af, behalve de 400 M. Daarvoor was blijkbaar niet genoeg getraind, waardoor slechts één heer J. M. C. Muller (H. V. S-), het diplo ma behaalde. De beschermheer van den N. K. B., Baron F. W. van Tuyll van Seroos- kerken, liad voor de dame en den heer, diie het best aan de eischen vol deden, twee fraaie kunstworwerpen beschikbaar gesteld, welke gewonnen worden door. mej. J. M. M. Paulen (Haarlem) en J. M. C. Muller (H. S. V.)

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 6