NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33e Jaargang No. 9892 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 7 SEPTEMBER 1915 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 75 Cts.; ledereregel meer 15Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ,^il~piyrrr Haarlem van 15 regels 1.—elke regel meer/" 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.fétj Jr "aBelke regel meer 10 Cts. contant. GtóHhistrèerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 I 0.37'/: Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. „de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geabonneerden wordt gewaarborgd door ,,The Ocean" Rokln 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 8 SEPTEMBER. Muziek in den Hout. Schouwburg: Solser en Hesse. Biosc. Theater, Barteljonsstraat: Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Cinema-Palace: VoorsteUing. Duin en Daal, Bloemendaal: Concert. OM ONS HEEN no 2055 De Hleuwe Wethouder. Zoocven heeft de Haai'lemsche Ge meenteraad Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen tot wethouder gekozen, in de plaats van Dr. H. D. Kruseman, die" dat ambt heeft neergelegd. Hiermee ia de veelbesproken quaestie van de wethoudersbenoeming opgelost. Niet welke afdeeling de nieuwbenoemde onder zijn beheer krijgen zal, want het'College van B en W. verdeelt den arbeid onderling. Er is evenwel alle reden om aan te nemen,, dat Mr. Heerkens Thijssen met de afdeeling financiën zal worden belast. Voor de lezens van ons blad Is de nieuwgekozen wethouder waarlijk geen onbekende. Toen hij onlangs 12 1/2 jaar lid van den Raad was heb ik zijn plaats en beteekenis in den Raad in een artikel beschreven en nog onlangs werden in deze courant sommige zijner inzichten en meenin gen in een vraaggesprek meegedeeld. Toch is deze benoeming een welkome gelegenheid nog een en ander over hem te vermelden. Vooreerst dan enkele feiten over zijn vroegere loopbaan. Na zijn pro motie te Leiden vestigde hij zich in zijn vaderstad Arnhem, werd daar commies ten Stadhuize en vervulde daar hot werk, waarmee de commies redacteur in groote gemeenten is be last, hoewel dit ambt destijds te Arnhem nog niet bestond. Tevens oe fende hij er de rechtspractijk uit. Daarna werd Mr. Thijssen benoemd tot adjunct-commies aan de prov ciale griffie van Noordholland cn bleef acht jaar in den dienst der Pro vincie, om in het voorjaar van 1903 op te treden als president van den Raad van Beroepinmiddels was hij den 17den Juni 1902 tot lid van den Raad gekozen, zoodat hij van dit Collego nu ruim 13 jaar deel uit maakt. De nieuwe wethouder ie den 27eten Juni 1866 geboren en dus ruim 49 jaar oud, zoodat hij van de wethou ders de derde in jaren is. De oudste, de heer De Breuk, is 63 jaar, de heer Modoo telt 54 en de heer Loosjes is de Benjamin met 46 jaar. In een rustig uurtje heb ik met Mr Heerkens Thijssen zitten praten. Niet met de bedoeling om eens van hem te hooren, wat hij als wethouder nu wel denkt te doen en totetand te bren gen. liet loven is niet als een vel wil papier, dat je bij voorbaat met een liniaal in afgemeten vakken kunt ver deden. Door de schoonste toekomst plannen trekt het onverwachte de grilligste lijnen, soms in ganseh an dere richting; bovendien heeft een wethouder rekening te houden met zijn medeleden van 't College en daar na heeft dit, in zijn geheel, acht te slaan op de wenschen van den Raad. Toch is het van belang, om onder dit voorbehoud, iets te kunnen zeg gen over de denkbeelden van den nieuwen wethouder Ln het algemeen. Bijvoorbeeld, dat hij een groot voor stander is van een ruim getrokken wijziging van de .grenzen der gemeen, te. Natuurlijk is het niet mogelijk, die zoover uit te strekken, dat er niet altijd menschen zullen zijn, die even aan den anderen kant zich zullen ves tigen om de Haarlemsche belastingen te ontgaan, maar wel kan de grens zóóver verlegd worden, dat wie met het centrum van de stad te ma ken hebben, bezwaar ondervinden om zich buiten de grenzen neer te zetten. Het is voor onze stad gebiedend noo- dig, zoo meent Mr. Thijssen, dat zij zich kun uitbreiden, liet komt meer malen voor, dat iemand hier moeite heeft een huis te vinden, dat aan zijn eischen beantwoordt cn ge legenheid tot bouwen bestaat er zoo goed als niet meer. Ons belasting- vlak dient te worden uitgebreid. Wie vasthoudt aan het ideaal, dat een gemeente de eenheid zij van men schen, die bij elkander behooreu, moet toch inzien, dat bijvoorbeeld het Bosch en Vaart-kwartier, geheel door stede lingen bewoond, bij Haarlem moet worden getrokken. Zoo worden ook betere communicatiemiddelen verkre gen, wanneer een tramwegmaat schap, pij maar met één gemeente te maken heeft. De bewoners van buitenwijken vragen er dan om, het is noodzake lijk hun die te geven. Omtrent de kansen van grensuit- breiding bij hoogere Colleges bleek Mr. Heerkens Thijssen opaimist te zijn: soortgelijke uitbreiding is kort geleden voor Groningen en Nijmegen er vlot doorgegaan en de voorberei ding behoeft ook zoo heel lang niet te ■duren. De nieuwe wethouder wordt wel eens conservatief genoemd, een qualL ficatie, die niemand zich laat aanleu nen, omdat .geen sterveling erkent, dat hij in elk geval wil blijven bij het bestaande, alleen een verschil ziot in de vergelijking van wat verschillende menschen wenschelijk of noodlg vin den. Ook Mr. Thijssen wijst het etiket van oonservatisnie af en beroept zich daarbij o.a. op het ambtenarenregle ment en de verplichte winkelsluiting, waartoe hij als lid van de Commissies van voorbereiding heeft meegewerkt. Een argument voor zijn behoudzucht, tegenzin in progressie bij de inkom stenbelasting, kwam hierbij meteen ter sprake en de nieuwe wethouder stemde grif in met niijn meening, dat een ruime grenswijziging voor Haar lem een belangrijk practisch bezwaar tegen de invoering der progressie zou opheffen. Ik noemde daar twee speciale Com missies, waarin hij zitting heeft ge had. Er zijn er meer: die voor de wet. houderspensioenen, voor de bouwver ordening, waarvan hij rapporteur ge weest is en voor de herziening van het workliedenreglemcnt. Dat hij in de jaren van zijn Raads lidmaatschap voor de gemeente gewerkt heeft, is een lof, die zijn sterkste principieele tegenstanders hem zullen geven. Want behalve Aan deze speciale maakt hij ook van verschillende vaste Commis- siën deel uit Even bracht Ik de gemeentelijke £i- nancieele politiek ter sprake, ln het onlangs gehouden interview zoide hij, dat iedere nieuwe wethouder op de gemeente-financiën zal „moeten gaan zittenDat wil zeggen, er wordt zoo I van alle kanten naar uitgaven gedre- van en gedrongen, dat de wethouder remmend moet optreden en, zoowel bij B. en W. als bij den Raad, wijzen op wat mogelijk is en wat te ver gaat Toch beschouwt Mr. Heerkens Thijs sen het belastinsmercentage niet a's het voornaamste, wel de gelegenheid om dat percentage zonder bezwaar te kunnen opbrengen; daarom is hij ook een voorstander van de havenplan nen, die niet zoo duur behoeven te zijn, terwijl de haven rechtstreeks ook wel wat zal opbrengen. Overigens is hij op belastinggebied voorstander van wat meer soo r- t en van belasting onder bepaalde voorwaarden van straatbelasting of heffing op puhlieke vermakelijkhe den. Verlaging van den gasprijs lacht hem niet toe. Ten slotte hebben wij nog over bestrating en onderwijs van gedach ten gewisseld. De aspholteering van het Station naar de Groote Hout- brug komt. Ze mag door de tijds omstandigheden wat uitgesteld wor den, maai- ieder jaar wordt er een te voren bepaald bedrag voor ter zijde gelegd, omdat de Raad besloten liioeft, die in tien jaar te betalen. Ja zeker, de bestrating Is zeer urgent Maar is bijvoorbeeld de Kinderhuis- vest niet al veel beter, dan ze ge weest is Wat het onderwijs betreft, het 'is hier en daar wat duurder dan het bijzonder onderwijs, maar het open baar onderwijs is voortreffelijk in Haarlem. Het staat, in al zijn ge ledingen, zeer hoog. En met waar deering sprak Mr. Thijssen, die 12 jaar lid Is van da Commissie van toezicht op het lager onderwijs, van vele hoofden van lagere scholen hier. Volledigheidshalve vermeld ik, dat hij ook curator van het gymna sium is. De gemeente en de nieuwe wet-' houder gaan dus met elkaar in zee. Een passende wensoh bij deze gele genheid is, dat zij aan elkander ge noegen mogen beleven. Dat Mr. Thijssen iets nuttigs zal kunnen doen voor de gemeente en daarmee vol doening vinden in zijn nieuwe ambt! J. C. P. Stadsnieuws WETHOUDERSAFSCHEID. Aan het afscheid van den heer Kru seman, dat Maandagmiddag plaats had, zijn geen officieele plechtighe den verbonden geweest. Aohterêen- volgeris kwamen de ambtenaren in de kamer van den scheidenden wet houder hem tot afscheid do hand drukken. Dierenmishand eling. Tegen C. A. de R., lompenkoop man. De Witstraat, alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens 't mishan delen van zijn trekhond De man had het dier geslagen, getrapt en naar een onderzoek uitwees, waarschijn lijk met een mes gestoken. Koperdiefstal. Maandagmorgen vermiste de heer L, J opkooper van goederen, uit zijn kantoor 7 stukken koper. In verband met deze vermissing is opgespoord H G., werkster, die bekend heeft, de stukken koper te hebben ontvreemd en verkocht aan een opkoopster al hier. Proces-verbaal 19 opgemaakt. V e r m i 6t. Aan een zending eigaren uit De venter naar Haarlem, ontbraken bij aankomst hier ter stede 2 kistjes si garen, elk van 50 stuks. Moge het de recherche, die de zaak onderzoekt, gelukken te weten te ko men of er in dit traval van diefstal of van een abuis bij het verzenden spra ke is Nieuwe zaak De heer J. Verdel opent heden- Dtn dagavond een nieuwe zaak in melk, zuivel en comestible in de Kumpcretraat 16. Wie in dezen tijd een winkel opent in melk en zuivel- waren, toont durf en vertrouwen te hebben en van harte hopen we dan ook, dat de heer V. zijn optimisme met een schitterend succes beloond mag zien. Aan den winkel zelf is alle zorg besteed, electrisch licht zal den winkel des avonds een prettig aan schijn geven, terwijl de heldere kleu ren en t vaatwerk een beeld zijn van Hollnndsche zindelijkheid en wel vaart. Zwemschool. Do temperatuur van het water waa heden 59 graden. BEKROOND. Men schrijft ons: Op den Zondag gehouden voor drachtenwedstrijd voor solo's en duet ten, uitgeschreven door de Tooneël- vereeuiging „Eensgezindheid" te Dordrecht, behualdeu onze stadgenote ten de heer en moj. Van Musscher in de aid. duetten niet algemeene stem men aen lsten prijs. MILITIE. VRIJSTELLING VAN DEN DIENST. De Burgemeester der gemeente Haarlem brengt liet navolgende ter algemeene kenuia. Hoewel de inlijving van de inge schrevenen voor de liohting van 1916 vermuede.ijk zal gesclneden 111 de zelfde tijdvakken als onder gewone omstandigheden, maken de heerst hen- de buitengewone omstandigheden het eveuwel mogelijk, dat met die inlij ving vroeger dan gewoonlijk zal moe. ten worden aangevangen. Ten einde niettemin op alsnog be staande redenen van vrijstelling, die anders in den loop van November moeten worden ingebracht, liet ver krijgen van een tijdige beslissing te bevorderen, is het wenschelijk deze redenen van vrijstelling thans reeds in den loop van October a.s. in te brengen. Ue liier bedoelde redenen van vrij stelling zijn a leen de drie volgende: lo. het bekleeden van een geestelijk of een geestelijk-menschüevend ambt of het in opleiding zijn voor zoodanig ambt; 2o. wegens kostwinnerschap; do. wagens woonplaats of toekom stige woonplaats in Jndië. Voor het doen gelden van de rede nen van vrijstelling, hiervoren onder lo. t-n 3o. genoemd, moeten de bewijs stukken worden overgelegd tea- ge- rnoent'-secrecnrie; voor het doen gel den van de redenen van vrijstelling, hiervoren onder 2a. genoemd, be hoeft ter gemeentesecretarie enkel aanvraag to worden godaan tot het opmaken van een staat van inlichtin gen, Van gedane inlevering zoowel als van gedane aanvraag wordt een be wijs uitgereikt. Ingeschrevenen voor de. lichting van W16, die vermcenen op grond van een der hiervoren vermelde redenen aan spraak te kunnen maken op vrijstel ling van den dienst, worden bij dezen uitgeiuoodigd hiervan, hetzij door het inleveren van de vereischte be wijsstukken, hetzij door het doen van do noodige aanvraag, van hun aan spraak te doen blijken ter gemeen tesecretarie, bij voorkeur op Maandag den 4en October 1915, dee voormid dags tusschen 9 en 12 uur. Haarlem, 7 September 1915. De Burgemeesier voornoemd, W. SAN DB ERG. Geslaagd. Maandag slaagde onze stadgenoot, de heer N. Hoogerwerf, voor het toe latingsexamen voor het Conservato rium te Amsterdam. Den milicien-korporaal Peltenburp i an het Depot Bataljon alhier ie in- geNolge Ministeriëele beschikking een verlóf verleend voor den tijd van drie maanden naar Riga. Arr. Rechtbank •Di e f s t a 1. Tegen J. J. G. werd wegens dief stal van sigaren 3 maanden tucht school geëischt. Diefstal van een bankbiljet. Mej. C. H v. d. B. l\ad een juf frouw bij zich in huis, die in ecu kof fer wat geld bewaarde. Mej. v. d B. was op zekeren dag in geldverlegen heid en in de wetenschap, dat bij haar kostgangstcr geld aanwezig was, begaf ze zich naar de kamer van de laatste, maakte den koffer open en haalde er een bankbiljet van 1100 uit. Daarvan betaalde ze gemaak te schulden af en gebruikte het over blijvende geld voor haar huishouden. Vrij spoedig bemerkte de juffrouw, dat ze bestolen was. Ze waarschuwde de politie en deze spoorde gauw de daderes op, die dadelijk bekende. Voor de Rechtbank toonde de vrouw veel berouw. Zij bars-tte in «nikken uit, toen de Off. van Justitie haar veroordeeling tot I maand gevange nisstraf vroeg. De President informeerde naar 't inkomen van hnar man. Wellicht kan de beklaagde dat nog als een goed teekeu beschouwen. B e t a 1 e nl J. B. K. en C. J. V. zijn op bezoek geweest bij een bewoner van het Kle verpark alhier, ofschoon deze aller minst op zulk een bezoek gesteld zal geweest zijn. Gasten, die 't telefoon toestel onklaar maken, de wandbo- klceding stuk trekken en den gast heer tot in zijn slaapkamer vervol gen, ziet men liever gaan dan komen. Toch waren de beide eerstgenoemde mannen zóó te werk gegaan, naar hun werd ten laste gelegd. Ze meenden geld van den heer N. te mogen vor deren en toen deze hun vertelde, dat ze daarop geen recht hadden, traden zo op, zooals hierboven is medege deeld Van deze huisvredebreuk werd aan gifte gedaan. Beide mannen zagen in, dat ze op een verkeerde manier hun incasseerdersplichten behartigd hadden. Toch was dit volgens het O. M. geen excuus dat hen onMoeg van de schuld, die zij op zich hadden geladen, toen ze in 't rustige Klever park zóó beestachtig optraden, al- loen, omdat ze meenden, dat de hoer N. hun wat verschuldigd was. Als beide mannen krijgen wat volgens Mr. Bauduin hun toekomt, loopt K. 2 maanden en V., die al oens meer voor dergelijke handelingen straf kreeg, 6 maanden gevangenisstraf op! Diefstallen. Ten nadeel e van den heer W. A, D. S. heeft II. F. A. S. een wagon met eenige ladders gestolen. De beklaagde was niet verschenen. Tegen hem werd 2 maanden ge vangenisstraf geëischt. J. II. had zich te verantwoorden wegens diefstal van lood. Het O. M. eischle 2 maanden tegen hem. J. L. B. was ook al niet versche nen. Hem werd ten laste gelegd, dat hij toen hij langs de villa van de fa milie Q. v. U. te Heemstede liep, een ta'chje en eenige voorwerpen uit een naaidoos hooft weggenomen, terwijl het kennelijk in zijn bedoeling la.g, nog meer weg te nemen. Het O. M. vorderde 3 maanden ge vangenis. De middagzatting leverde weinig bijzonders op. Behalve eenige over tredingen vari geringen aard, waarbij dan ook vrij lage straffen geëischt werden, werd de zaak tegen G. W. S. en A. II. v. W. behandeld, die zich niet ontzien, hadden, zekeren A. L. bij een mishandeling zóó te bewer ken met een klomp, dat 'e mans arm brak. Tegen eiken beklaagde werd 1 maand gevangenisstraf geëischt CHR. GEREF. KERK. Op het twee-tal voor de Chr. Geref. Kerk te Lisse zijn geplaatst Ds. J. W. Geels te Haarlem en L. H. van der Meiden te Enschedé. BACH. In de Maandag gehouden Alg. Ver gadering van de Haarl. Bachvereeni- ging is tot bestuurslid gekozen do heer J. C. Eland, alhier. ORGELBESPELING ln de Groote- of St. Bavokerk, op Don- derdag 9 September 1915, des namid dags van 23 uur, door den heer Louis Robert. Programma: 1. Prneludlum et Fuga c. kl. t, J. S. Bach. 2. Andante con moto, A. T. F. Bocly 3 Pastorale Ch. Toumemlre. 4. Eerste Scutate, Felix Borowski. Allegro ma r.on troppo. Andante. Allegro con fuoco. Gev. voorwerpen. Terug te bekomen bij G. Peschar, de Keijslraat 2 rood, een manchetknoop. H. Bosman. Cru- quiusstraat 12, een duimstok. T. Baas, Tempeliersstr. 44, een broohe. C. Midema, Burretstraat 5 rood, een hondenpenning. J. M. van Radenrijs, Assendel verstraat 43, een zakechaar- tje. C. van Itoon, Leideche ,'traat 00. 30 rood, een krnderportemonnaie. A. van Kordelaar, Assendel verstraat 43, een schort. D. v d. Weide, Tugelastr. 23, een mand met inhoud. U Bijkerk, Bukenessergracht 81. een handschoen J. Middelkork, Lange Begijnestraat, een tienriltenboekje E. S. M. A. Pieck, Gen. Eothastraat 61. Schoten, een •portemoruiaie niet inhoud. F. Heijs- man, Gasthui -laan 130. een reticule. H. Ruiter, milicien 2e Bat. 4e Comp. Kamer 100. Inf. kazerne, een ring. J. Pruis, Sohagchelstraat 5, een han gertje v. e. halsketting. A J. Bink, Voorzorgstraat 16, een kinderschoen tje. W. Hartkamp, Spaarnwouderstr. 12 rood, een rozenkrans. D. Heems kerk, Burgwal 47, een bril. (Zie varrolg Stadsnieuw» op pag. 2). Uit de Omstreken Heemstede. B. en W. stellen voor, hen te mach tigen om aan degenen, die van het gemeente .electriciteitsbédrijf stroom wenschen te betrekken of betrekken, des verlangd electromotoren van een halve tot 5 p.k ia huurkoop uit te ge ven, tegen een niaandelijkschen huur. prijs van zoodanig bedrag, dat bin nen een tijdperk van 5 achtereenvol gende jaren liet totaal bedrag der aan hun betaalde gelden zal bedra gen 1.3 maal den koopprijs van dca motor, plus f 12.voor administratie kosten; de motor gaat dan in eigen dom aan den huurder over. Voorts geven B. en \V. in overwe ging, huu ten behoeve van den aan koop van electromotoren naar go- lang van behoefte een crediet toe te staan van f 1000. Verschenen zijn de gedrukte ver slagen van het duinwater-, electrici- teits. en gasbedrijf, waarvan wij de ealtli reeds hebben meegedeeld. Thaus volgen nog eenige bijzonderheden aan die verslagen ontleend. Het waterverbruik steeg in hot afge- loopen jaar met 3806 M3. en bedroeg 82599 M3., het aantal inwoners klom van 8637 tot 8974, het gemiddeld ge bruik per inwoner van 25.50 tot 25.66 liter. Hel kupitnal, dat het bedrijf op 31 Dec. 1914 aan de gemeente schuldig was, bedroeg f 162.440.18. De netto winst voor de gemeente», kas is f 3412.99. ln het electrisch bedrijf bedroeg het aantal huisaonsluitingen 103. Acht motoren waren aangesloten met totaal 96 p.k. Het nadeelig saldo bedroeg f 2814.15. Het gasbedrijf ondervond in hooge mate den invloed van den Europee- schen oorlog, zoodat de winst slechrs f 9773.91 bedraagt, hoofdzakelijk aJs gevolg van hooge rekeningen van steenkolen, rente, afschrijving en ar- bei<J8loonen. Terwijl over de eerste 7 maanden de gasproductie vooruit ging met 20 procent, daalde zij in de laat ste 5 maanden met 4.3 procent. Per hoofd der totale bevolking van Heemstede, Bennebrotk en Vogelen zang werd afgeleverd 152.31 M3. te gen 144.44 in 't vorige jaar; het totaal afgeleverd gas w as 1636.633 M3. tegen 15U6.739 M3. in 1913. Met aantal moco. ren was 4, 21 lanlaarns werdein er te Heemstede bijgeplaatst, het aantal muntmeters nam toe met 101 en be droeg 872. Het gas bracht op f 109.411.61, de cokes t 23.899.72. het totaal der ont vangsten, met inbegrip van andere bijproducten, meterhuur en restitutie voor de onderhoudskosten dor open bare verlichting, was f 149.714.71. HaarlemmarlUd* o. a. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 7 September 1915, dos voormiddags te 10 uur. Afwezig wegens ziekte de heer Bergman, gemeente-secretaris. Na opening dezer vergadering wordt de heer E. K. van Beek, tijd. ambt. ter secretarie door B. en W. voorge steld om benoemd te worden als plaatsvervangend secretaris, als zoo danig daarop benoemd en h- -0-1 -a De VOORZITTER merkt hierbij op, dat de heer Huijsman, le ambte naar ter secretarie daarvoor zou zijn aangewezen, maar de bij de wet ver eischte leeftijd nog niet bezit. De VOORZITTER wenscht den heer V'an Beek geluk met deze 1 noeming en verwacht, dat hij de belangen der gemeente zooveel mogelijk zal be hartigen. Hieron wordt overgegaan tot behan deling der agenda. De heeren A. Biesheuvel, J. Cos en P. J. Kroon worden beëedigd als raadsleden. Zij worden door den voor zitter gelukgewenscht met hun benoe ming. Thans wordt overgegaan tot de be noeming van een wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer V. Biesheuvel. Er werden uitgebracht op den heer A. Biesheuvel 8, den heer J. Cos 1 en den heer C. van Baren 1 stem, en één blanco, zoodat de heer Blesheuvel als zoodanig is herkozen, waarop hij met die herbenoeming, door hem aanvaard, werd gelukge wenscht. Ingekomen zijn o.m. een rapport van den opzichter over de brand- bluschmiddelan, den heer Stork, waarin in overweging wordt pegeven verschillend materieel een te koopen, waartoe op advies van het Dag. Be stuur, wordt besloten. Verschillende Raadsbesluiten der vorige vergaderingen zijn door Geil. Staten goedgekeurd, on. het aangaan eener geldleening van f 5000. De VOORZITTER d<vl» mede, dat de Bouw-Mij. Haarlem in rechten is aangesproken inzake het niet nako men van verschillende punten der overeenkomst. Aan de afd. Spaarnwoude van den Prov. N. II. Boerenbond verleende de Raad f 40 subsidie voor het pad door de I.ievelden en aan de Muziiikvereen. „Eensgezindheid" te Halfweg f 25, beide voor den tijd van één jaar. De vergadering duurt voort.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 1