SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Militaire Sportfeesten Koribal Zwemmen Orioket Dammen Vlieg-en Sportfeeiten In het 8tadlon- De Centrale Sportcommissie heeft Zaterdag en Zondag sportfeesten voor land- en zeemacht georgani seerd in het Stadion te Amsterdam. Van heinde en ver waren de deelnemers gekomen en op elk ge bied zijn bewijzen geleverd van goe de oefening, serieuse training. Zaterdag hadden de seriewedstrij den en halve beslissingen iplaats. De Zondag was evenwel d e dag. Stel lig 25.000 toeschouwers waren aan wezig en dat op een feest als dit do Prins en de generaals Snijders, Op- hoist en vele andere niet ontbraken, spreekt vanzelf. Van de verdere autoriteiten noe men we den Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, Jhr. Mr. A. Roell, den Ilaarlemschen garni zoenscommandant, burgemeester Tel- legen, de voorzitters van verschillen de gymnastiekbotiden, enz. „llulde aan Land- en Zeemacht" stond op een reusachtig doek juist tegenover de groote tribune te lezen. Ja, waarlijk, hulde hebben de krani ge vertegenwoordigers van leger en vloot verdiend, met hun prestaties. Behalve de voetbalwedstrijd be hoorden tot het nièt-miUtaire gedeel te van het programma een aantal vrije- en orde-oefeningen, die door 1200 turners en turnsters correct uit gevoerd werden. 't Werd middag, voordat de toe schouwers van de finales genieten konden, die het volgend resultaat opleverden. Hardloopen 500 M. Beslissing. 1ste prijs Jobst, 53 310 sec.; 2de prijs Gouton, 54 sec. 3de prijs Dijkstra, 55 sec. 1500 Meter hardloopen. 1ste prijs Heints, 4 min. 23 3/5 sec. 2tle prijs A. Kuyper, 4 min. 26 sec. 3de prijs LI. J. van Heered, 7 min. 30 3/5 sec. Estafette loop. 1ste prijs ploeg Maasdijk, Lissuuor, Broxhoofden en Burggr&fe, 4431/10 see. (Ned. Record). Hardloopen 100 Meter. 1ste prijs J. Blauw. 11 2/5 sec. 2de prijs P. Borgh, 112/5 sec. 3de prijs Ut, 11 2/5 sec. Wanneer des middags ongeveer half drie het meeste publiek aan wezig is, gaat een der muziekkorpsen naar den uitgang, om de deelnemers aan verschillende afstandsmarsclicn, die van heinde en ver gekomen zijn, te gaan inhalen. Een oogeinblik later komen de kranige loopers binnen. Geen zweem vnn vermoeidheid is te bespeuren, en opgewekt marcheeren ze een paar maal het veld rond. Een zegetocht, want de duizenden aan wezigen applaudisseeren, dat het een aard heeft. Reeds denkt men, aan 't voetballen toe te zijn, als aan den ingang een schetterende fanfare klinkt en kort daarop een afdeeling veldartillerie verschijnt, toegerust met alie mate riaal. De paarden stappen, galop- peeren en draven beurtelings drie maal het station rond, telkenmale begroet door het geestdriftig juichen van het publiek uit de groote tri bune worden zelfs bloemen gewor pen Maar hierna is het voethallen dan toch aan de beurt. Voordat men 't goed weet, is al afgetrapt en is de strijd in vollen gang tusschen de vol gende elftallen H. F. C. P. Sijpesteyn, Ben Verwey, G. Sijpesteyn, .Van Spengler, N. Bouvy, M, Franc ken, Seignette, L. Reydon, J. Laan, D. Bouvy, N. N. H. V. V. Kuntze, D. Kessler, v. d. Berch van Heemstede, Boelie Kessler, Noorduyn, Bijvoet, v. d. Nagel, Luunspach, Verheyen, Wilhelm, Mc. Neill. H. V. V. trapt met zon In den rug af. Bijna dadelijk echter heeft de H. F. C.-voorhoede het leder te pak ken. Een vlug combinatiespel staat. Even houden de H. V. V.-b; stand, maar nog geen twee minuten is gespeeld, of 13. Bouvy heeft van een goeden afstand met een zuiver 6Chot, dat in den rechter bovenhoek belandt, H. F. C. de leiding gegeven. Vreugde natuurlijk bij de biauw- witteu, die ineens met veel vuur spelen. Keer op keer komen ze terug en even na het eerste doelpunt krijgt Reydon een kans om de leiding te vergiooten, doch faalt, doordat zijn schot overgaat. -Maar nu komt H. V. V. tooh ook opzetten en neemt het vlugge tempo, waarin H. F. C .speelt, onmiddellijk over. Het spel wordt daardoor snel genoeg en, doordat beide achterhoe den in den beginne doortastend spe len, ook goed verdeeld. H. V. V. brengt haar eerste bezoek aan Sijpe steyn, wiens schuld het niet is, dat, ol> onreveer tien minuten gespeeld is, HL V. V. niet scoort. Geluk echter is óók een factor bij voetbal. Francken, die vandaag de links binnenplaats hoeft verwisseld voor een meer verdedigende, speelt schit terend. Watervlug als hij is, zit hij gedurig Boelie op "t lijf, wiens tech nische kennis van het spel 't stevig moet afleggen tegen de routine van den Haarlemmer, van wien men niet eet, wat méér te bewonderen zijn handig afpakken of zijn plaatsen. H. V. V. krijgt een vrijen schop te nemen. Van der Nagel lost een schot, dat Sijpesteyn wel stopt, maar niet voldoende verwerken kan. JDeetje Kessler is er als de kippen bij, doch schiet tegen den keeper aan. Een corner is het gevolg, die door Mairaus wordt weggewerkt. Een goede doorbraak van Seignet- gevolgd door een dito voorzet, heeft geen succes. Het middentrio is niet aanwezig. Van dit drietal doet Dolf zijn best. Jan Laan ook. Reydon treedt niet zeer op den voorgrond, maar voert af en toe toch ook wel goede dingen uit. Langzamerhand wordt H. V. V. aanvaller, en de H. F. C.-achterhoe de krijgt eenige benauwde oogenbhk- ken te doorstaan. Men is daar echter op zijn hoede. Halfs en backs spelen een solide partij. G. Sijpesteyn zal nog wat zuiverder moeten speien en behoort zijn plaats te houden. Dan zal hij spoedig zijn vorm uit de laat ste wedstrijden van het vorig seizoen te pakken hebben. Nadat een paar H. V. V.-aanvallen zijn mislukt ('t heele H. V. V.-quintet valt tegen), komt het spel weer over het geheele veld. De aandacht wordt even van het spel afgeleid, doordat de Prins vertrekt. De residentie- mensohen willen zeker, dat zijn laat ste indruk in hun voordeel is, want nog juist heeft de Prins tijd, om te zien hoe Noorduyn een fraai schot lost, dat evenwel door Sijpesteyn, die 'het met laatstgenoemden schutter en Vun den Berch te kwaad krijgt, naar behooren wordt verwerkt. Weer komt H. V. V. opzetten. Ge lukkig voor H. F. C,, dat Kuntze niet erg op schot is. Voortdurend staat hij ongedekt en talloos zijn de keer en, dat hij op Sijpesteyn aan komt; evenveel malen evenwel schiet hij naast of over. Zijn voorzetten zijn beter, maar daar weten de midden spelers geen gobruik van te maken. Het spelgehalte daalt voor rust zeer. Jan Laan probeert hel een paar maal in z'n eentje, wat niets geeft. Nico Bouvy, die geheel de oude is, hhhkt en ziet dit spelletje met een vrijen schop gestraft. Van der Nagel schiet zuivertegen den keeper aan. Dan is het rusten. Gedurende half time worden de finales gehouden voor Speerwerpen, Discuswerpen, Verspringen, Hoog springen en Polsstokhoogspringen. Ze zijn als volgt Polsstokhoogspringen, 1ste prils Glate, 3.06 M. 2de prijs R. van der Giesen, 3.05 M. 3de prijs H. J. Jan sen, 3.05 M. Discuswerpen. 1ste prijs W. Stein- ■hart, 33.81 M. 2de prijs J. J. Petri, 33.37 M. 3de prijs Westerhuis, 31.97 Meter, Speerwerpen. 1ste prijs Schild, '42.68 M. 2de prijs Geersen, 42.23 M. 3de prijs Wilkens, 39.65 M. Hoogspringen. 1ste prijs Cloos, M. 60 2de prijs Schoonebooin, 1 M. 00 3de prijs Hesselink, 1 M. 00. Vórspringen. 1ste prijs A. Vos, 5 M. 98 2de prijs Smulders, 5 M. 93 3de prijs Sterk, 5 M. 79. Al die finales zijn oorzaak van een wel wat lange rust voor de voet ballers. Of het daardoor komt, dat de lust er zoowat uit is Of door de temperatuur, die nog lang niet voor voetballen geschikt is, of door den rook, die door een machine van het Stadion-kermisterrein wordt ontwik keld en allen, die op het veld zijn, in een lichten nevel hult Zeker is het, dat het spel na rust weinig heeft van den aardigen wedstrijd er vóór. II. V. V. heeft eerst alles in t« brengen, maar tot doelpunten bren gen de geelzwarten het nog niet. Er zit zoo weinig samenhang in die Haagsche ploeg! Half3 en voorhoede- spelers werken allen op eigen houtje. Vooral de eersten vormen in het ge heel niet die hechte linie van verde digers zoowel als aanvallers, die voor een goed elftal onontbeerlijk is. Van den Berch van Heemstede is daarbij geen middenvoor en een plaats-wisseling van hem en Deetje Kessler had bepaald meer 6ucces gehad. Dolf Bouvy gaat plotseling hard op Mc. Neill af, die slechts ten koste an een hoekschop redden kan. Hel lijkt er even op, dat de vrije schop in een doelpunt zal worden omgezet, maar Bijvoet inaakt hands op eeriigu meters afstand van zijn dool Penal ty. Nico Bouvy kwijt zich slecht van zön taak, door in Mc. Neill's handen t.e schieten. Van den Berch is wel zoo beleefd, om in ruil voor dit Haag sche buitenkansje, alleen voor Sij pesteyn staande, te missen. Noor duyn doet niet voor hem onder. Daar gaat zoowaar Seignette er weer van door. Een goede ren wordt besloten met een iets te sdherpen voorzet. Dolf Bouvy vliegt een oogenblik later op den Haagschen keeper af, met beide backs op de hielen. In het strafschopgebied wordt hij meer dan onzacht op zijde gesmeten, doch ziet op zijn appelleeren geen strafschop toegewezen. Veel moois is er niet meer te zien. Wol een vijfde van het publiek ver dwijnt. Men heeft genoeg van het weliswaar goed verdeelde spel, maar dat nochtans door het ontbreken van het heilig vuur weinig bekoring meer heeft. Totdat de heele H. F. C.-voorhoede op Mc. Neill aankomt. Fraai wordt gecombineerd, zoodat halfs en backs gepasseerd worden en Jan Laan mei een goed schot den voorsprong ver groot (2—0). H. F. C. blijft in de meerderheid en een tweede schot van Laan kan .uiver spelende Haagsche doelver- dediger nog maar juist houden. M'n vóórbuurman zegt, dat de Hagenaars de eer moeten redden. Ze dóén het ook. Boelie schiet tegen Sijpesteyn, die wat confuus schijnt en den bal niet wegwerken kan. Noorduyn vangt den bal op en plaatst kalm achter Sijpesteyn In het H. F. C.- doel (2—1). De elftallen doen dan nog wel hun best om een puntje te maken, inaar het blijft bij pogen. Als scheidsrech ter Nijland tijd fluit, hebben de Haar lemmers gezegevierd. 11. V. V. viel tegen. H. F, C. was, wat de achterhoede betreft, goed. In de "voorhoede waren Bouvy en Seig nette de harde werkers. De overigen deden juist wat van hen verlangd werd ze speelden een goeden oefen wedstrijd. Na afloop der wedstrijden deelde generaal Ophorst de prijzen uit. Half zes ongeveer was deze prach tige propaganda-dag ten einde. Yeatbal HAARLEM—AJAX, 3-3. Om fcirca twee uur konten beide elftallen geheel volledig ln het veld, Haarlem heeft als middenvoor Was sen, welke speler nu dit Jaar defini tief voor Haarlem zal uitkomen en een flinke aanwinst blijkt, daar hij een makkelijke manier van spelen heeft en wanneer hij zich een beetje "ngespeeld heeft, de aangewezen cen tervoor is van Haarlem en nog wel mejiig goaltje zal maken. Schraven- dijk op den wing Is een goede ver betering: hij werkte hard en met suc ces: daar hij zelf een van de mooiste goals maakte ln dezen wedstrijd en door zijn toedoen de overige twee goals resp, door Jur en Wassen ge maakt werden. Haarlem stelt zich op met het vol gende elftal: Schüdi. Serné, Bouman, Angenent, Tekelenhurg, Maas, Schravendijk, Houtkooper, Wassen, Haak, Oostenbroek. Serné wint den toss en verkiest eerst met wind te spelen, die niet te sterk was. Ajax trapt af. Onmiddellijk ontspint zich een vlug spel. Ajax werkt hard en Haarlem heel kalm totdat, nadat on geveer 15 minuten gespeeld is, Ajax' hard werken beloond wordt met een doelpunt Hierna wordt Haarlem wak ker. De voorhoede wordt flink aan het werk gezet, maar de halfbacklinie blijkt een groote fout te bezitten, nl. zeer slecht plaatsen, wat niet ten go©, de van de voorhoede komt. Tien mi nuten voor rust krijgt Koes den bal, passeert handig ©enige AJax-men- sohen en brengt met een goed gericht schot den stand op 1—1. waarin tot rust geen verandering komt. In de rii3t verfrischten do spelers zich wat, daar het nu bepaald nog geen temperatuur voor voetbal is, of schoon dat in het geheel niet aan het spel te zien is, daar ln een tamelijk snel tempo gespeeld wordt. Na de rust gaat Bouman center- half, Maas achter en Tekelenhurg links half, wat een verbetering blijkt, daar Bouman tevens een zeer goed middenapeler ls en zijn voorhoede flink aan 't werk zet. Ajax pakt onmiddellijk na de rust wc' hard aan ©n het samenspel is geheel af. De Haarlem-achterhoede heeft de handen vol om de Ajaxiden van het lijf te houden, doch weldra wordt de druk te groot en doolpunt Ajax met een goed gericht schot. Na den aftrap begint Haarlem weer aan te pakken, Schravendijk werkt hard, Haak heeft eenige malen pech door een van zijn beroemde schoten tegen den doelverdediger te schieten, ofschoon zijn pogingen boter resultaat hadden verdiend. Hierna krijgt Ajax weer het beste deel van het spel, de rechtsbuiten rent met den bal weg. Er wordt voorgezet en met een ge lukkigschot, dat Schüdi r.ict kan hoo- den, maakt Ajax het derde doelpunt. 1,1—3). Nu wordt het Haarlem te erg. De spelers worden flink aangemoe digd door het publiek, Jur krijgt den bal, zet over naar Schravendijk, de ze rent langs h©l lijntje tot voor het doel en zet over naar Jur, die met een zuiver en hard schot den achter stand weet te verkleinen. Even daar na krijgt Jur nog een kans doch zijn schot gaat jammerlijk naast. Een kwartier voor tijd geeft Sclira- vendijk den bal zuiver over en Was sen heeft geen moeite, beide clubs op gelijken voet te brengen. Van beide kanten wordt moeite ge daan om de overwinning te behalen, doch de achterhoeden zijn de baas en de stand blijft 33. Scheidsrechter Westerbeek fungeerde naar Ieders ge noegen. WEDSTRIJDEN DER „STORM VOGELS", IJMUIDEN. Bekerwedstrijden Stormvogels—E. D. O. (Haarlem), 0—2. Ie afdeeling S. D. W. I (Amsterdam) S. S. V. (Velseroord), 2—1. 2e afdeeling Schoten IIA. D. W. II (Amster dam), 05. N. O. S. I (Amsterdam)—S. D. W (idem) 1—0. Volksweerbaarheid (Haarlem)—H. S. O. (Haarlem) 2—1. Einduitslag Bekerwedstrijd Zilveren Wissel beker, uitgeloofd door den bescherm heer der Stormvogels, Jhr. Mr. Bo- reel van liogolanden te Velsen: E. D. O., Haarlem. Verguld zilveren medaille.Storm vogels I, IJmuiden, als verliezer ln den eindwedstrijd. Ie afdeeling le prijs, zilveren lauwerkrans, S. D. W. (Amsterdam); 2de prijs V. S. V. (Velseroord)3de prijs Olivio (Amsterdam). 2e afdeeling zilveren lauwertak, Volksweerbaarheid (Haarlem) 2de prijs II. S. V. (Haarlem) 3de prij3 N. O. S. (Amsterdam) 4de prijs S. D. W. II (Amsterdam) 5de prijs A. D. W. II (Amsterdam; 6de prijs Schoten II (Schoten). DE ZILVEREN VOETBAL-WED STRIJDEN TE ROTTERDAM. Derde Zondag. Onze verslaggever schrijft H. B. S.—WILLEM II, 1—1. (Na verlenging). Willem II heeft weer een uitimin tenden indruk in Rotterdam achter gelaten. De ploeg was zelfs favoriet bij hel publiek. H. B. S. toonde zich wel gerouti- neerder, maar stuitte voortdurend op zoo'n vinnigen tegenstand, dat do Haagsche verecniging tevreden kon zijn met een gelijk spel van 1—1. Vóór rust was H. B. S. wel iets in de meerderticid, maar meer ook niet. De Tilburgsche verdediging was steed3 Ln staat, eene Haagsche over rompeling te voorkomen. Rust 0-0. Na de pauze is het eerst Willem II, die succes heeft uit een vrijen schop, waarbij De Leve zich eenigszins ver keerd opstelde en zoodoende zich on verwacht gepasseerd zag en het goed gemikte schot niet meer keeren kon. De Hagenaars spannen zich in, maar het baat zoo weinig, daar Wil lem II, luide aangemoedigd, 6levig vasthoudt. Toch slaagt Poortman er in, den stand op 1—1 te brengen met een waarlijk schitterend schot. Einde 11. Een kwartier verlenging geeft evenmin een resultaat, Iióe de par tijen zich ook inspannen. Zoodoende moet het lot beslissen, dat H. B. S. gunstig is. SPARTA—QUICK (Den Haag) 1—2. (Na verlenging). Sparta is erg gehavend zonder Geuken, Borgh, De Groot en Van der Meulen. Vooral de doelverdediger werd erg gemist. Quick kwam binnen de krijtlijnen met hetzelfde elftal van de vorige week. Ondanks dc onvolledigheid is Spar ta wel over het algemeen de stelleste ploeg gebleken Vooral Van der Wolk en Riuffelse, die weer de Haagsche verdediging duchtig op de proef stel den. De linkervleugel van. Sporta. voldeed niet. Het spel was daar veel te zwak. Quick ondernam geregeld vlugge aanvallen, maar zij stuitte op een vrij solide verdediging, waar De Kor- \er en Klip weer uitblonken. Rust 0—0. Heel gauw na de hervatting heeft Quick succes als de Spartaansche doelverdediger een teruggespeelden bal niet voldoende wegwerkt, Sparta komt dan danig in actie, maar vooreerst zonder resultaat. Het tegenpunt kan niet uitblijven en het is Van der Wolk, die daarvoor ten slotte zorgt. In den stand komt geen verande ring meer. Einde 1—1. De strijd wordt verlengd. Na minuut ls het nog 1—1. Eerst daarna is een mooi schot SparLi noodlotiig; de doelverdediger stopt den ha), die echter toch nog in het doel rolt, en hiermede komt Quick in den eind strijd aanstaanden Zondag tegen H. B. S. Des ochtends streden V. O. C. II en Xerxes om den Revue-beker. Rust 0—0. Einde 1—1. Xerxes wa3 dc sterkste ploeg. De verlenging brengt geen resultaat. Bij loiing komt Xerxes Zondag in den eindstrijd om den Revue-beker tegen Ajax (Leiden), die gisteren vrijgeloot had. ALGEMEENE VERGADERING DER 'H. F. C. Zaterdagavond hield de H. F. C. een druk bezochte algemeene verga dering in de bovenzaal van de Kroon. Na de openingsrede van den voor zitter werden zoowel jaar- als finan cieel verslag onder applaus goedge keurd. Hierna had bestuursverkie zing plaats. Voor het komend seizoen werd dit als volgt samengesteld Voorzitter J. de Breuk Lzn. vice- voorzitter J. Goossens secretaris Heisterkamp penningmeesterH. Seignette commissarissen J. Laan, y. Kaars Sijpesteyn en J. van don Heuvel Reynders. De heer J. Schippers, die aftrad als voorzitter, had zich wegens vertrek naar elders niet herkiesbaar gesteld. Na eenige besprekingen van huis- houdelijken aard sloot de voorzitter deze vergadering, den wensch uitend dat de H. F. C. een voorspoedig sei zoen tegemoet mocht gaan. CLUBGEBOUW DER V. V. C. In tegenwoordigheid van dona teurs, begunstigers, werkende leden genoodigden had Zondagmiddag de officieele opening plaats van het clubgebouw der V. V. C. D« voorzitter schetste in een rede de totstandkoming van het gebouw en bracht een woord van dank aan al len die hiertoe hadden medegewerkt. In het bijzonder richtte hij zich tot den heer G. Leenaarts, aan wien de V. C. zoo enorm veel te danken heeft. Namens de leden werd den heer Leenaarts een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden, dat verge zeld ging van een fraaie oorkonde, ontworpen door den heer M. P. J. v. d. Weiden. Ten slotte wekte spreker de aanwez'gen op toe te treden als donateur of begunstiger der V. V. C., waarna het kleedlokaal werd bezich tigd. liet maakt een aangonamen, fris- 6chen indruk en is als een groote ver betering te beschouwen. Na afloop der openingsplechtigheid werd een onderlinge wedstrijd ge speeld, welk» een gezellig verloop bad. B. H. G. BLOEMEND AAL. De voorz. opende Zaterdagavond de vergadering met een kernachtige toe spraak, waarna hij hel woord aan den secretaris geeft, die zijn notulen en jaarverslag onder herhaald ap plaus voorleest. Daar dit de laatste vergadering is, dat de secretaris Bruynsteen als zoodanig zijn functie waarneemt, dankt van den Berg hem, voor de vele diensten die hij de ver- eeniging bewezen heeft. Het jaarver slag van den penningmeester is ook dit jaar zeer gunstig voor B. II. C. In de contributie wordt geen veran dering bracht. Daar de heer Bruynsteen wegens aanstaand ver trek naar Indië bedankt als secretaris wordt de heer Chr. de Vries bij ac clamatie tot secretaris benoemd. Het bestuur bestaat nu uit de volgende leden: A. A. v. d. Berg, voorzitter; Clir. de Vries, secretaris; R. Reinders, pen ningmeester; C. C. Geyl, P. B. J. IJzerman en A. van Beugen Bik, com missarissen. Hierna wordt de heer Bruynsteen, nadat hij even de zaal verlaten heeft, op voorstel van het be stuur, met algemeenen bijval als eore- lid benoemd. De voorzitter bedankt hem nogmaals voor alles was hij voor de club geweest is en gedaan heeft. voorzitter wijst er ook op dat hij niet alleen as bestuurslid, maar als speler uitblonk en dat hij de club tot bloei heeft gebracht. Als kascommissie worden gekozen J. André de la Porte, J. Wolbers en P. Kamp. Bij de rondvraag bedankte de heer Bruynsteen voor de eer, hem toegekend en sprak den wensch uit dat nis hij terugkwam B. H. C. nog steeds zoo mocht voortbloeien, als het tot nog toe gedaan heeft. Tevens wordt er bo- sloten, bij voldoend© deelneming het 2e elftal in den N. H. B. te laten spe len. Als elftal-commissieleden wor den gekozen van den Berg, Geyl ©n van Beugen Bik. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. Zondag a.s. speelt B. H. C. een on derl in gen wedstrijd tusschen haar 22 beste spelers. Kerfbal. ADVENDO II-ODIS II. De eerate ontmoeting tuseohen de Advendo- en de Odis-reserves werd gisteren te Bloemenlaal gespeeld. De overwinning kwam aan het meer oefende Odis. In 't begin is Advendo iets sterker, doch hare aanvallen loopen op niets uit. Het Advendo-middenvak en -ver dediging steunen goed, vooral G. Ar nold en mej. L. Kerslel ondensc'heidcn zich hierbij. Langzamerhand komt Odis er echter meer in en begint aan vallend op te treden. De verdediging moet nu alle krachten inspannen om gevaar te voorkomen. We denken Odis al te zien doelpunten, als schot op de mand terecht komt en er weor afrolt. Even later echter maakt Odis haar eerste doelpunt, epoc-dig gevolgd door oen tweede. Odis is nu den Haarlemmers volkomen de baas. Aanval op aanval wordt onder nomen, doch een goede schutter ont breekt. Na vlug samenspel wordt het derde doelpunt gemaakt Spoedig daarop is het pauze Na de rust wegen de partijen on geveer tegen elkaar op. Nadat er on geveer 10 minuten gespeeld is, maakt Odis een vierde doelpunt. Do Advendo-aanval krijgt verschil lende kansen, doch deze gaan door slecht doelen verloren. De verdedi ging houdt tegen den Odis-aanval goed standvooral hel dekken was in deze periode goed. Even voor het einde maakt Odis er met een goed schot 5—0 van. Einde komt met 5—0 voor Odis II, welke overwinning wei wat geflat teerd is. Met wat oefening zal Advendo II over twee wekon ln Velsen wel moor succes hebben. Zwemmen. Negen dames he-bben Zondug op zwemgebicd een kranig stukje werk geleverd. Zij hebben namelijk van Vlaardingen naar Rotterdam ge mmen. Ongeveer 3 uur hebben zij zich voor Vlaardingen te water be leven en bereikten om ongeveer hal/ ijf de gemeentelijke zweminrichting aan de Westkous te Rotterdam. Slechts twee dames hebben den tocht moeten opgeven, gedwongen door een aanval van kramp. („N. R. CL"). HET „DR. MERENS-DIPLOMA". Men schrijft ons: Zondag 5 Septembor 11., heeft de „Haarlemsche Onderwijzers Zwem- cluto" niettegenstaande het weinige zwemonderricht, dat de laatste twee jaren kon gegeven worden, toch nog zwemoeleningen gehouden, n.l. di ploma-zwemmen en echool-zwemmen. Voor sohoolzwemmen, waaraan al le scholen, waar gewoon L. O wordt gegeven, konden meedoen, werd een prachtig diploma uitgeloofd. Dit di ploma is een geschenk van Dr. Me- rens, die hierdoor alweer een bewijs geeft, hoeveel hij voor het zwemonder richt aan kinderen voelt. Het is een prachUg stuk werk, vervaardigd door den ko:»ler der Oude Bavo en de H O. Z. heeft gemeend, ook het publiek gelegenheid te moeten geven het „Dr. Merens-diploma" eens te zien. Daar- om zal het deze week bij den heer Holzhaus in de étalage worden ten toongesteld. Niemand verzuime te gaan kijken! Volgende week zal het diploma worden uitgereikt aan den heer G Max, hoofd van school 5, welker leerlingen den leten prijs voor snelzwemmen hebben gewonnen. Op het diploma etaan ook vermeld de scholen, die de vorige 5 jaren den toten prijs hebben behaald, H. V. G. B. Zocals men weet, is H. V. G. B. met haar coiüpetitieprogramma ten einde gekomen en behoeft dus voor 't vol gend seizoen niet ineer te spelen. Toch zullen, met het oog op een voortdurende oefening dezen winter in het Zuiderbad te Amsterdam eeni ge vriendschappelijke wedstrijdon ge speeld worden. Cricket DE LAATSTE CRICKET-ZONDAG. Gisteren werden nog de volgende twee wedstrijden gespeeld HILVERSUM—AJAX (L Hilversum bat eerst en maakto 92. Eigeman bowlde 3 voor 36, Gunning nam 7 voor 38, Ajax maakto daarna 156, waarvan Gunning Jr. 36. Ajax won dus met 6V runs op ds eerste inning®. 's GR, C. C.-OOMIB.— ROOD EN WIT-COMB. De "s-Gravenhaagsche C- C.-combi natie won dezen wedstrijd met in nings en 8 runs. 's-Or. C. C. maakte 191. Wijk 10, Beus Sr. 26, Beus Jr. 41, Calonnes 44 en Knuttel 17. Rood cn Wit maakte eerst 35, daar na li'J. In de tweede innings had Eland 29, Thiel 20, Beuth 38, Thiel 22. Dimmen. WEDSTRIJD OM HET MEESTER SCHAP. Zondag is te Amsterdam in café .,üo Nieuwe Karseboom" de derde ronde gespeeld tusschen acht deelne mers. liet verloop der partijen was als lOlgt. Van der Meer—Damme 20 De Vries—Renooy 20 Koperberg—Lochteuberg 1—1 Ten Brink„Schijf" 2—0 Na dezen uitslag is de stand te Am- 6lerdam Ten Brink 3 en 2 is 5 Dam me 4 en 0 is 4 „Schijf" 3 on 0 is 3 Koperberg 2 en 1 is 3 De Vries 1 en 2 is 3 Van der Meer 1 en 2 is 3 Renooy 2 en 0 ia 2Lochlenberg 0 en 1 is 1. Te Rotterdam was het verloop als volg'. Boas—.Martin" 2—0 WoudenbergVan Leeuwen 11 Thans is daar do stand Boas 3 en 2 is 5 Woudenberg 3 on 1 is 4; Van Leeuwen 1 en 1 is 2; „Martin" 1 en 0 tol. Op 19 September zal le Amsterdam in café „De Nieuwe Karseboom" de wedstrijd volledig gespeeld worden. Alle deelnemers komen dan op de volgende wijze tegenover eikander 10 uur. 4de ronde WoudenbergSchijf MartinKo perberg BoasDamme Van Leeu wen—Renooy Ten llrinkDe'Vries Loohtenberg—Van der Meer. 5 uur. 5de ronde Woudenberg—Koperberg Martin- SchijfBoas—Renooy Van Leeuwen Dair.me Ton Brink—Van der Meer Lochteuberg—De Vries. (Hbld.) Vliegen VLIEGER DOODGEVALLEN. De vliegtuigfabrikant A. Knubel te Münster is met een door hem ver vaardigden tweedekker van aanzien lijk© hoogte op de I^jddenhcide al- dan.r neergestort. Hij werd dood op genomen. Het was zijn ecrs'.e vlucht met hei nieuwe vliegtuig. HOOGTE-RECORD. De Zwitsersche vlieger Audemars heeft 8 dezer te lssy-les-Moulineaux 't hoogte-record op 19.800 voet gebracht. Het vorige was dat van Legagneur, met 18 G30 voet Audemars moest we gens de te groote koud© daken.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7