mitrailleurs, bommenwerpers én öoh complete zoeklicht-installatie. Al deze voorwerpen droegen eporon van. de beschadiging die zij door het Fran sche artillerie-vuur hadden onder gaan. Uit België HET ONDERSTEUNINGSFONDS VOOR BELGIS. Reuter seint uit Londen: Het fonds van het „National Committee for Relief in Belgium" .heeft reeds een som van 985.000 p'd.sL bijeenge bracht, ofschoon de oproep nog geen zes maanden geleden werd gedaan. Van dit bedrag zijn reeds meer dan 900.000 pd.st. uitbetaald aan de neu trale commissie en omgezet in levens middelen voor 2.750 000 Belgen in België, die de Duitschers weigeren van voedsel te voorzien en die eiken dag geheele of gedeeltelijke onder steuning genieten. Uit Zuid-Afrika. EEN ONSTUIMIGE VERGADERING De „Volkstem" geeft een verslag van een woelige vergadering te Pre toria, waar generaal Smuts tever geefs aan 't woord trachtte te komen. Dit is vermoedelijk nog niet de bij eenkomst, waarover de Engelsche bladen een officieele mededeeling hebben gehad, en waar men generaal Smuts trachtte te lijf te gaan. liet verslag luidt als volgt: „De zaal was volgepropt met men schen om Generaal Smul» te hooren. Voorzitter de Vries wijst op de or delievende natuur der Afrik, natie. De vergadering Is echter tamelijk rumoerig en de voorzitter maant aan, om de schoolmeubels te sparen. Tee kenen van instemming en van afkeu ring. Genl. Smuts staat op onder ap plaus. Iemand vraagt waarom de ver gadering in zoo'n klein getrouw ge houden wordt. De voorzitter ant woordt, dat Genl. Smuts zoo populair is, dat men geen gebouw groot ge noeg had kunnen vinden. Onder vee! interrupties begint de Genl. te praten. Zij die huiten zijn, zijn ook luidruchtig. Spr. heeft al voor heeter vuren gestaan clan deze «rdeloozc vergadering. (Applaus). De voorzitter maant aan tot orde. 'Als men iets zeggen wil, kan dit na de toespraak gedaan worden. De Genl. behoudt 'n goed humeur, niettegenstaande hij nog niet aan het woord kan komen. Objecties worden gemaakt tegen 't voorzitterschap van den heer De Vries, die zich bereid verklaart den man die hem beleedigt, buiten te ontmoeten. Eindelijk komt er een oogenblik rust en Genl. Smuts begint te zeggen, dat het 5 jaren geleden is dat hij hier was. Hierop stelt een kerel 'n motie van. wantrouwen in. De Genl. zegt, dat het niet recht is van de lawaaima kers om de anderen te verhinderen zijn toespraak te hooren en dat het gedrag der vergadering schandelijk is; "t is lafhartig hem zoo te behande len. Twee vijandige elementen Bchreeuwen tegen mekaar en vijf mi nuten lang hoort men niets dan ver warde stemmen. „Jij 't ons te veel bedrieg! Ons wil 'n man met 'n wit liart en nie met 'n kafferhartl Waar is Jopie Fourlel Moordenaar!" zijn onder de uitroepen. Eindelijk klimt de Genl. op een bank en poogt aau het woord te- ko men. I-Iij zegt dat dit geen christelij ke manier van handelen ls. „Jij mag niet die woord Kristen in. jou mond neem", wordt hem toegesnauwd. Vragen over* de Potchefstroom-af- faire worden gedaan. De Gen. ver klaart dat de waarheid is, dat niets van de hcele „doodskietslorle" waar Is. Daar de lawaaimakers Genl. Smuts geen gehoor gunnen, wordt de ver gadering opgebroken en stroomt alles naar buiten. De toegang tol do straat is echter volgepakt met menschen die luide teekenen van besliste vijandig heid geven, zoodat nien niet er door kan. Langer dan 'n uur moet Genl, Smuts op den stoep van 't schoolge bouw slaan en de vervloekingen van de menschen aanhooren. Do laagste scheldwoorden werden hem toege voegd. Maar opvallend was, dat de schreeuwers in de minderheid en grootendeels jongelieden waren. Dit merkte men duidelijk toen drie hoe ra's gegeven werden voor Dr. Reitz enz. Ook voor Genl. Smuts gaven zijn talrijke ondersteuners af en toe drie hoera's. Benige malen word ook 't Volkslied gezongen, waarin de meerderheid instemde en dat waar lijk krachtig en gevoelvol gezongen werd. Eens drong 'n vrouw naar vo ren. die zich niet tranon in de stem beklaagde, dat haar zoon 12 maanden in D.Z.VV. geweest was! Over Pouts- rna werden ook woorden gewisseld en ironies stelde Genl, Smuts drie hoe- ra's voor hem in. 'n Kerel probeerde telkens aan den Genl. 'n brief te over handigen, die deze met verachting van zich wees. De heer De Vries stel de "n motie van vertrouwen voor, maar moest onder vreeselijk geboe de wijk nemen. Kort daarop zetten de 2. A.P. -ondersteuners drie brul lende hoera's voor den Generaal ln, die den boelen tijd op bewonderens waardige wijze z'n geduld en goed: humeur behield, zelfs toen er met eieren gegooid werd. t Was een onbeschrijflijk looneel; geen seconde lang hield het geraas op en zelfs toen twaalf politiemannen verschenen er> den Generaal naar zijn motor escorteerden, waarin hij zich, vriendelijk groetend, verwijderde. Ring de menigte niet huiswaarts voor dat ze naar hartelust geschreeuwd, gejouwd en gezongen had". Allerlei. KARDINAAL AMETTE NAAR ROME Havas seint uit Parijs: Kardinaal Amelte, aartsbisschop van Parijs, heeft aan het Vatikaan bericht, dat hij van plan is den 22en October te Rome tc komen teneinde den Paus volledig in te lichten omtrent den toestand in Frankrijk. Binnenland KAMER-VERKIEZING ASSEN. De centrale anti-revolutionaire kies- vereeniging in liet district Assen heeft besloten geen candidaat te 6tellcn, De liberale Kiesvereeniging te As sen besloot, voor het lidmaatschap voor de Tweede Kamer geen candi daat te stellen. NEDERLAND3CHE AMBULANCE IN FRANKRIJK. Men deelt het volgende aan 't Atg. Handelsblad mede: Don 14den September vertrekken, kwam de ambulance na een voorspoe dige reis met de „Batavier III" den 16den September te Havre aan. Zij was daar, evenals later in Parijs, de gast van het Fransche gouverne ment, dat in alle opzichten heeft wil len toonen hoe het op prijs stelde dat de op particulier initiatief uitgeruste Nederlandsche ambulance naar Frankrijk gestuurd is. De verwelko ming zoowel to Havre als te Parijs was officieel namens de Fransche re geering, ook was de gezantschapsraad van H. M. de Koningin ter verwelko ming aanwezig. Daar het oorspronkelijk aangewe zen gebouw in de Rue de Tilsit uo. f voor behoeftige kraamvrouwen in gebruik was en de Nederlandsche am bulance dat liefderijk weik niet wenschte te doeu verplaatsen, zogen wij van het gebouw af en werd ons namens de Fransche regeering het „Petit Palais" aangeboden. Hoewel natuurlijk schitterend als aanbod, vonden .wij zulks met het oog op de grooto verbouwing, die er in moest plaats vinden, te veel geéischt. Na bespreking met de vice presidenten van den Conseil Municipal van Pa rijs viel ons oog toen op de Pré Cate- lan in het Bois de Boulogne. De Fran sche regeering werkte hierin op alle wijze mede en zoo werd den 22en Sep tember ons de Pré Catelau toegewe zen. Tevens werd een aantal soldaten ter dispositie gesteld om ons te assis teereri bij het inslalleeren. Onze goederen waren inmiddels den 2Sen September ook op de Pré Catelau aangekomen en werd begonnen met het schoonmaken en het in orde bren gen van het gebouw. Iu het liooftfg© bouw beneden zal 'n zaal voor 90 bed den ingericht worden. Verder zalen van 21 en 17 bedden, groote keuken, installatie voor Röntgenstralen, ver- band'/.aal en gipsbamer. Op do entre sol komen luboi atorium, apo'heek en linnenkamer. Op de eerste verdieping operaitekamer, een zaal voor 18, een voor 25 bedden, bureau, werkkamer voor doctoren, badkamers, steri.isatie. kamers cn 9 kamers ieder voor twee tot zes patieriten. Samen 194 bedden en ruimte voor 9 loden van het per soneel. In do bijgebouwen komen eet zalen voor doctoren, zusters en perso neel en verschillende berg- en slaap kamers. Het gebouw is gerieflijk, sierlijk ge bouwd, keurig afgewerkt, een waur paleis, en wij twijieien er met aan, of het zal als hospitaal een goedon in druk maken. Do vele bezoekers wareu vol lof over het meegebrachte, o.a. de bekende doctor Alles Car rel, die op getogen was over do installatie eu uit rusting. Den 5en October verlaten wij het Grand liotei, waar wij tot nu toe de gasten waren van hei Fransche gou vernement en komen wij voorgoed wo nen iri Pré Catelau. Den 9en October hopen wij de eerste patiënten te kun nen ontvangen, wanneer de verschil lende loodgieters, electriciteitsaanleg- gers enz. met hun werk gereed zijn Onzo eindindruk is dat de Fransche regeenng op alle wijze toojien wil dat zij het odelmoedig gebaar van Neder land beslist wensehte te beantwoor den, en dat zij dit rec-ds deed door het mooiste gebouw, dat nog disponibel was (Le Petit Palais), als het geschikt ware geweest, te onzer beschikking te stellen. INBRAAK Te Jutfaas (U.) heeft men zich door inklimming toegang welen te ver schaffen tot het kantoor van de scheepsmakers werf van den lieer W. van Roos, alwaar de brandkast werd geforceerd. Er moet een bedrag van ongeveer f 1409 aan bankpapier gesto len. REGEERINGSVARKENS. Aan de varkensslagers zal voortaan het geheelo quantum varkens, dat zij voor hun debiet noodig hebben aan regeeringsvarkens ter beschikking worden gesteld, zoodat thans nage noeg de geheele binnenlaudsche con sumptie (enkele kleinere gemeenten die zich niet aanmeldden uitgezon derd) door den exporthandel wordt geleverd. Het ligt in de bedoeling van den Mi nister om, in verband met dezen maat regel, het percentage van den uitvoer, dat de exporteurs ter beschikking van het dislributiebureau moeten stellen, te verhoogen van 180 tot 290 pCt, WEER OP VRIJE VOETEN GESTELD. De personen, die gearresteerd zijn als verdacht van verduistering van militaire kleedingstukken bij het vervoer van Amsterdam naar Delft, zijn uit voorlooplge hechtenis ontsla gen. KAMERVERKIEZING AMSTERDAM IX. - De ledenvergadering der antirevolu tionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje ui district IX te Amsterdam heeft met algemeene stemmen beslo ten, voorloopig candidaat to stellen voor de Tweede Kemer (vacature W. H. Vliegen) den heer W. de Vlugt. Het is echter twijfelachtig, of de heer De Viugt de aangeboden candi- d3tuur zal aanvaarden. N. R. Ct. VLIEGTUIGEN. Zondagnamiddag ongeveer 4 uur vlogen op zeer groote hoogte eerst twee en daarna één vliegmachine vlak over Oostburg, komende uit N. N.W-richting en gaande in Z.Z.O.- richting. De eerste beide waren twee dekkers, de laatste, die vrij wat lager vloog, was een eendekker. Ze waren zoo hoog, dat de nationaliteit niet te onderscheiden was. Maandagmorgen even vóór en even na halfzeven vlogen er wederom twee tweedekkers over Oostburg, op zeer groote hoogte. Ze namen in hoofd zaak dezelfde richting als die van Zondag. (M. Ct.) MOORD. Men meldt uit Kaam3donkveer aan de 's-H. Ct.: Toen de werkman J. v. Biezen Za terdagavond met zijn vrouw bood schappen had gedaan en huiswaarts wilde keeren, werd hij onverhoeds door een militair aangevallen, die hem een steek toebracht in de rech- terlong, zoodat hij na zwaar bloed verlies binnen enkele minuten dood neerviel. De dader is nog niet be kend, doch twee militairen, op wie verdenking rust, zijn gevangen ge nomen. NEDERLAND EN BULGARIJE. De N. T. Ct. correspondent te Lon den seint: Naar de Daily Telegraph verneemt, heeft ingevolge de onderhandelin gen, die gedurende enkele maanden hangende zijn geweest tusschen de Nederlaudschê regeerin,g cn de Bul- gaarsche regeering de Nederland sche regeering toegestemd in de be noeming van den Bulgaarsciicn ge zant te Londen, Hadji Micheff, bij de Bulgaarscho legatie in Den Haag. De heer Micheff zal zich te gelegd ner tijd naar Den Haag begeven om daar zijn geloofsbrieven aan II. M. aan te bieden. Tot op gisteren had de gezant nog geen bericht vau de Bntsche regee ring omvangen, of-hem een paspoort zaï worden verstrekt. Reuter seint evenwel uit Londen: De Buigaarsche gezant te Londen heeft, 'alvorens de stad te verlaten, een afscueidsbezoek gebracht bij Grey aan het departement van buitenland sche zaken. Toen de gezant het departement ver liet, was bij zeer ontroerd. BRANDEN. Zondagavond is door onbekende oorzaak de groote boerenwoning van de erven Sm. te Hareacarspel afge brand. Meubelen en gereedschappen werden ook een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. ONGELUKKEN. De N. R. Ct. meldt: Te Surhuiziun (F.) is Maandag; de 73-jarige broodiooper W. B. te wa ter geraakt en verdronken. T© Gorinchem wordt het vijfjari ge zoontje van De L. vermist. Men ver moedt, dat het knaapje in de haven is gevallen. To Deurne (Limb.) is Maandag do landbouwor F. Martens van een hooi schelf gevallen. Dinsdag is hij aan de gevolgen overleden. Dinsdagmorgen is te Galama-, dammen (Friesl.) het in staat van ont-l binding verkeerende lijk van oen on gekleed manspersoon aangespoeld, vermoedelijk van een Belgisch geïn terneerde. Do visscher Thames Veerman uit Voleudam is op de Zuiderzee, onder Kruine, door de gaffel van liet fokzeil op het hoofd getroffen. Spoedig daar na is hij overleden. Stadsnieuws Het Tooneel LEZING VAN LOUIS COUPERUS IN DEN SCHOUWBURG. Er ligt een eigenaardige bekoring in, een schrijver zijn eigen werk te hcoren voordragen. Niet omdat de schrijver juist ook de beste vertolker van zijn eigen werk is. Dit is alleen al niet altijd het ge val, wijl de begrippen „schrijver" en „voordrachts-kunstenaar" elkaar ln geenen deele dekken, 't Zijn twee aparte talenten. Maar zelfs a! is een schrijver een goed voorlezer of voordrager, staat het niet vast, dat hij juist de aange wezen persoon i3, om ons zijn werk nader le brengen. Want zóó is toch de tweeledige bedoeling bij het voor dragen van een of ander werk: door het gesproken woord den toehoorder als liet ware te dwingen tot grooter aandacht dan wanneer hij het werk zelf leestèn door een juist aun- geven der onderlinge verhouding van de verschillende deelen het begrip omtrent het werk te verhelderen. Dit nu.de verheldering van het begrip, is niet altijd de aangewezen taak van den kunstenaar, die het werk schiep. Dr. Gunning wees er m zijn laatste Ibsen-voordracht terecht op, hoe menigmaal anderen een kunstwerk beter begrijpen uan de kunstenaar 'die er de schepper van waa De kunstenaar tooh schept uit het onbewuste wat hij in oogenblikkeu van kunstvervoering doorleeft en in zijn werk legt, ontglipt hem soms wanneer hij liet in rustiger oogen blikkeu wil overdenken cn verklereu; dit laatste is de taak van andere geesten, die weten te analyseereu en synthesen te zoeken. Daarom bevredigen verklaringen, door de kunstenaars van hun eigen werk gegeven, zoo zelden. En daarom ook vallen voordrach ten on lezingen door schrijvers van hun eigen werk zoo dikwijls tegen. Er is nog een andere reden de kun stenaar ziet ook in het volruaakste werk, dat hem sinds eenigen tijd heeft verlaten, bijna altijd allerlei tekortkomingen en onwillekeurig wijst zijn voorlezing die tekortko mingen aan, hetzij door een lichte aarzeling of door een snel er over heenglijden. Ik weet niet hoe 't Coupmi3 In dit opzicht ging, maar ook hij zal wel 1 die Onvoldaanheid Kennen, ook hem zullen gedeelten in zijn werk onbe vredigd laten, al is voor ons zijn Psyche een boek van groote, gave schoonheid. Toch, niettegenstaande de boven genoemde nadeelen blijft de voor lezing van een of ander literair werk door den auteur zijn bekoring be houden. Men leert ten eerste graag een kunstenaar, wiens werk men ge noten heeft, van aangezicht tot aan gezicht kennende rnenseh, die achter het werk staat, komt er ons nader door. En dikwijls draagt het uiterlijk der persoonlijkheid een ca chet. dat we ook op het werk von den we begrijpen, dat d i e man dat bepaalde kunstwerk kon schep pen. Zoo nu is het met Couperus de1 daiuiy-achtige verschijning met de ietwat gemanireerde stemdat is wel de man, uit wiens pen „De korte Arabesken" eu de verdere fijne ,.Vaderland"-feuilletons zijn ge vloeid. En terwijl hij voortspreekt verbin den we zijn uiterlijke verschijning aan al zijn werken de fijne Hung- sche romans, de werken die zich af spelen onder den brand der Zuider zon en waarin een fijne humor de leveustragedieën omspeelt. Den fantast, die „Psyche" schiep, zien we niet dadelijk eerst Iangz.a- merhand, onder het luisteren naar zijn lezen, begrijpen wij, dat hij ook dèt is. Psyche is het fijne sprookje van het prinsesje met de vlindervleugels, het dochtertje van den ouden koning in het rijk van het Verleden. Met haar vader en haar zustere Eineralda en, Astra bewoont zij het hechte kas teel met driehonderd torens. Psyche dwaalt op de tinnen van het kasteel en droomt van de schoone landen, die zij iu de verte ziet, doch nimmer mag betreden. Hare vleugels zijn te .zwak om haar te dragen, zij is ge bonden aan het kasteel in het Rijk van het Verleden. Tot de Chtrut-ra komt. het prachtige blonde paard met de sterke zilveren vleugels. Op zijn rug ontvlucht het prinsesje het vaderlijk kasteeldoch zij is niet sterk genoeg om Qtiimera's vlucht te blij\en volgen.hij laat haar ach ter oni aan de Sfinx te vragen naar dat. wat niemand weet hel levens raadsel. Dan. op het beekje, door hare tra nen gevormd, nadert haar Prins Eros, de vorst van het Heden. Alsj Psycihe aan zijn hart haar leed uit weent, is zii veen prinsesje meer zij is gegroeid lot do vrouw van het Heden. Dit is de magere omtrek van wat Couperus zijn hoorders te genieten gafPsyche is g6boren uit een rijke fantasie, 't is prachtig van taal, beeldrijk en ontroerend in zijn ge voelstonen. Hoe magnifiek is de tee- kening van de Chimera, de nooii rus tende, die vlerkt van het ééne ver schiet naar het andere, van de ééne oneindigheid naar de andere. Met Couperus' voordracht is 't iets wonderlijks in het begin stoot het gemaniëreerde en het eentonige er in af, maar langzamerhand voelt de hoorder zich meegevoerd op de ca dans van de stem, die woord na woord als zingtmen luistert ge boeid en verbaast er zich later over, bij het terugdenken de voordracht toch eentonig te vinden. J«. denkt men achteraf, een kleu riger voordracht zou de schoonheden van het werk meer recht doen weder varen. maar in een andere voor dracht eouden we iets missen, iets waarvan Couperus lief. geheim bezit, 't Is als een zoete bedwelming, die "ook van zijn werk uitgaat Ja, 't was toch goed, hem gehoord te hebben. ANNA v. GOGH— KAULBACH. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen hij: Mul, Jans- weg 22, een damesrijwiel; Ja de Ligt, Gen. Cronjéstraat 69, een rozenkrans; H, van Emmerik, Tetterodestraat 106, een potlood; P. van Hout, Kamper- singel 22, een haarlint; A. Tal.bens, Heerensingel 35, een armband; II. Keizer, Linschotenstraat 48. een por- temomiaie; II. Iluijbens, Barendse- straat 22, een spaarbankboekje; F. Knaven, Janswe.g 17, een étui met in houd; J. M. van Looij, Leidschestraat 92, een armbandje; A. Rietveld, Zuid- polderstraat 7, een strik; J. Beaufort, Romolenstraat 15, een kerkboek; P. Zweers, Rozen prieelstraat 43, een pet; Politiebureau, een rijwiel. Uit ds Orsstreken 9!e*mendaal. VF.REENIGING VOOR FACULTA TIEVE LIJKVERBRANDING, of- deeling Bloemcndaal. In de zaal van Hotel Wolgelegen vergaderde de afdeeling Bloemcndaal Maandagavond 11 October onder voor zitterschap van den lieer Lang. Aan de orde werd gesteld de ver kiezing van 2 lede» van het hoofdbe stuur. Na bespreking dór verschil lende candidaten werd besloten den te benoemen afgevaardigde ter alge meene vergadering in Amersfoort op Zaterdag 23 October, in deze geen im peratief mandaat mede te geven, maar het aan dien afgevaardigde over te laten naar bevind van omstan digheden te handelen. Als afgevaardigde naar die verga dering werd gekozen de heer De Fouw, en als plaatsven anger do heer Kakebeen. De beschrijvingsbrief werd bespro ken. Als plaats van de volgende alge meene vergadering in 1916, zoo moge lijk eind Aug. of begin September, zal Bloemcndaal worden aanbevolen doör den afgevaardigde. De-voorzitter herinnert er nog aan dat er thans reeds 3i crematies op W'esterveld heb ben plaats gehad en dat steeds meor en meer in den lande de sympathie toeneemt voor de crematie. Sohoton. COKES AAN GEMEENTEWERKLIEDEN. Do afdeeling Schoten van den Bond van R K. Gemeentewerklieden heeft B. en \V. verzocht aan liet gemeente- personeel op gemakkelijke en goedkoo- pe wijze cokes te verschaffen. 1IERHAL1NGSONDERWIJS. Vóór 24 dezer kan aangifte tot deel neming aan den cursus 1915/16 wor den gedaan bij elk van de hoofden der scholen A en B. Spaarntfam, Kerkvoogden der Ned. Herv. Go meente alhier benoemden tot organist alhier den heer Moolenaar te Haar-i lem. Vaisan. GEMEENTERAAD. Voortgezette openbare vergadering van den Gemeenteraad van Velsen op Donderdag 14 October 1915, nam. 7Vt uur, ten gemeentehuize. Agenda 10. Financieel ebesluiten. 11. Vaststelling van de volgende rekeningen over 1914 -. a. van de gemeente b. van het hedrïjf Openbare Wer ken c. van de armbesturen. 12. Aanbieding van de volgende begrootingen voor 1916 a. van de gemeente -, b. van het bedrijf Openbare Wer ken 13. Benoeming van a. een plaatsvervangend lid van den Raad van Beroep voor de Amb tenaren b. een hoofd van school E c. onderwijzend personeel aan school G. d. een secretaris-penningmeester vau het Gemeentelijk Werkloozen- fonds IV. Belastingzaken. IJmuidan De ,,N. R. Ct." meldt De stcenkolenwerkers uan de drie kranen alhier, die de steenkolen uit de Run-aken iu de lichters overloo- peii, hobbeu liet werk gestaaktzij eischen hoogor loon. Een stagnatie iu de kolenvoorziening van de stoom- treilers Ls daarvan het onmiddellijk j gevolg. Rechtszaken PASSENVERVALSCHING. Voot de Rechtbank te Rotterdam, stonden Dinsdag terecht D. A. Anema en P. Verboom, klerken op het bevol- kingsbureau, wegens het vervalschen van passen. Do zaak werd met geslo ten deuren behandeld. Do eisch was voor ieder vier jaar gevangenisstraf. (Alg. Handelsblad Burgerlijke Stand SPAARNDAM. OVERLEDEN: C. Hoogoribirk, zos weken, zoon van L. Hoogenbirk enn B. Baas. SCHOTEN. GETROUWD: P. v. d. Knoop en M. G. van Gaste ren. IL Kops en A. de BondL J. G. Kuntze en C. M. van Halen. J. 11. isker en 11. P. v. d. Puijl. H. Roeland en E. Z. Bakker. BEVALLEN: A. G. II. Schijvens gob. van Book, d. T v. d. Meij do Bie geb. Boeldraan, z. H. de Vries goh. Bijlsma, d. W. Kinket geb. Blonk, z. W. A. W. Verweij gob. Klein, d. E. J. P. van Loeren gob. Oukos, z. üpert en Wedstrijden NATIONALE SCHIETWEDSTRIJD „CLAUDIUS CIVIT.IS'" TE HAARLEM. De stand tot en met 11 October 1915 is nis volgt Eerekorpswedstrijd 1- Ver. Prins Hendrik, Dordrecht. 427 p.; 2. Ver. Waterloo, te Berkel, 390 p. Korpswedstrijd B. 1. Ver. Prins Hendrik, te Dordrecht, 430 p. 2. Ver. Waterloo, te Borkel. 284 p. Personeele Baan 1. P. Roozen, Overveen. 96 p 2. D. C. Houtgraaf, Bloemcndaal, 95 p. 3. A. F. Bos, Overveeu, 95 p. L L. van Es, Dor drecht. 92 p. 5. J. van der Mark. Berkel. 92 p. 6. J. Spoor, Dordrecht, 92 p. 7. J. W. F. Fransoo, Dor drecht., 91 p. 8. J. Lindeman, Bloe mcndaal, 91 p. 9. A. J. Hekker, Schoten, 90 p. 10. A. van Zutphen, Utrecht. 90 p. 11. H. Vader, Over- \een. 37 p. 12. J. 11. v. d. Burg, te Haarlem, 87 p. 13. J. W. Waterbeek, Doidreeht, 86 p. 14. B. Tellekes, te Berkel, 86 p 15. B. van Spronse, Berkel, 86 p. 16. F. J. van Vloten, Amsterdam, 81 p. 17. C. H. Blan- sort. .Haarlem, '79 p. 18. W. G. IIoo- gestoin, Bloornendaal, 75 p. Kerebaan 1. A F. Bos, Overveen, 2. J. W. F. Fransoo, Dordrecht, 04. 93, 96 3. J. W. L. Ketjen, Am sterdam, 94 4. A. van Zutphen, te Utrecht, 93, 91, 90 5. L. Smeenk, te Haarlem, 92, 89 6. H. P. Spoor, te Schoten. 89. Cartonbaan 1. D. C. Houtgraaf, Bloemendaal, 18 cartons 2. J. W. F. Fransoo, Dordrecht, 17 cartons. Dagmedailk'S 2 October D. G. A. Kleeuian, Zandvoort, 96 p. 3 Octo ber J. A. Rijkens, Haarlem, 99 p. 9 October B. J. Bots, Haarlem, 99 p. 10 October A. F. Bos, Overveen, 99 p. 11 October A. van Zutphen, te Utrecht, 98 ,p. Vrije baan 1. A. F. Bos, Overveen, •198; 2, J. A. Rijkens, Haarlem, 198; 3. J. W. F. Fransoo, Dordrecht. 197 4. P. Roozen. Overveen. 196 5. L. Smeenk, Haarlem, 194 6. W. J v. d. Hoef. Haarlem, 194 7. B. J. Bots, te Haarlem. 194 8 H. P. Spoor, Sche ten. 1949. W. F. H. Stark, Haarlem, 19310. A. n Zutphen, Utrecht, 19311. J. \kL. Ketjen, Amsterdam, 19212, D, C. Houtgraaf, Bloemen daal, 191 13. J. Lindeman, Bloemen daal, 190; 14. II. E. Stap, Haarlem, 190 15. J. Fiets, Haarlem. 190 16. C. IL Blansert, Haarlem. 18817. P, H. Kluit. Zandt oort. 188; 13. H. Vader, Overveen. 138. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen: te Amsterdam (vac.-Lam- racrink) voor de tweede maal, A. B te Winkel, te Arnhem. ACADEMISCHE EXAMENS. Delft. (Technische iïoogeschool). Ge slaagd voor het prop. examen in de wegen waterbouwkunde de hoeren W. A. N. Aborson, M. Ph. Broekhuij- sen, A. J. Buurman, J. G. Frowciri, W. H. E. van Gelder, J. J. Groenemu, A. van Lutseuburg Maas, W. N. van Nooten, R. A. Ogilvie, L. M. A. vai^ der Sprong en P. K. Termijtelen. Groningen. Geslaagd voor het can- didaate-ex. geneeskunde de heeren Th. J. A. Niekus en T. A Zijlslra. Utrecht. Gosl. tweede cand. ex. theol. de heeren J. Eykman en G. Barger. (U. D.) Leiden. Geslaagd: eerste naluurk. examen mej. J. L. Th. van Haeften cn de hoer VV. E. Furstner. Propaed. ex. geneesk. de heer A. G. J. Hermans en mej. L. Jansen. Cand. ex. rechten, de heer C. Sta ring. Koloniën CELEBES. Aan het Bat. Hold, werd 3 Sept. geseind: In de kampong Tatole bij Mamussa is een zeer sterke benting opgeworpen. Luitenant G. A. L. Lutz bestormde deze, doch kon haar niet nemen. In de benting bevinden, zich 30 kwaadwilligen mot 16 gewe ren. Bij de bestorming kreeg de fuselier Boesten een buikschot, terwijl de fu selier Kïmoco aan den arm werd ge wond. Na aankomst van versterkingen zal de benting opnieuw worden bestormd. Bij de bestorming van de benting Tatole zijn ook twee Pradjoerlta ge wond. De fuselier Boesten is overle den. De kapitein Hegtman vertrekt mor gen met twee brigades derwaarts. Stoomvaartberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Celebes vertrok 11 October van Norfolk naar Amster dam. Het stoomschip Sumatra (uitreis) arriveerde 11 Oct. te Batavia. HOLLAND—AMERIKA I.IJN. Het stoomschip Amsfeldijk, van Rotterdam naar New-Orleans, pas seerde 8 Oct. Sand Key. Het stoomschip Maartensdijk ver trok 10 October van Baltimore naar Newport News. Het stoomschip Waaldijk, van New-York naar Rotterdam, is 11 Oc tober Prawlcpoint gepasseerd. Het st. Kolbergen arriveerde 10 OcL van Rotterdam te New-York. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Deli (uitreis) is 10 October Gibraltar gepasseerd. Het stoomschip Rijnland (thuisreis) is 11 Oct. Dover gepasseerd. Hot stoomschip Soerakarla (uit reis) is 11 October Gibraltar gepas seerd. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Phemius, van Ba tavia naar Londen, passeerde 8 Octo ber Perïm. Het stoomschip Laertes, van Bata- via naar Liverpool, passeerde 8 Octo ber Periin. Hei stoomschip Oopack, van Bata via naar Londen, vertrek 10 October van Plymouth. ROTTERDAMSCTIE LLOYD. Het stoomschip Malang (uitreis) passeerde 10 Oct. Lizard. Het stoomschip Insulinde (uitreis) passeerde 10 Oct. Ouessaut. Het stoomschip Kavvi verf rok 10 Oct. van Rotterdam te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Het stoomschip Iris arriveerde II October vau Kopenhagen te Amster dam. Het stoomschip Amor vertrok 9 Oc tober van Rio Janeiro naar St. Vin cent. Het stoomschip Bacchus vertrok 10 October van Ornskjoldsvik naar Zaandam. Ifet stoomschip Castor arriveerd» 9 October van Amsterdam te Lissa bon. Het stoomschip Diana vertrok 10 October van Portiuiao naar Amster dam. Het stoomschip Jason vertrek 10 October van Buenos Ayres naar Am sterdam. Het stoomschip Leda arriveerde 8 Oct. van Hernösand te Meltlla. Het stoomschip I.una vertrok 9 October van Almeria naar Amster dam en arriveerde 10 October te Gi braltar. Het stoomschip Mcrcurius arriveer de 11 October van Randers te Esb- jerg. Het stoomschip Minerva vertrok 9 October van Argostoli naar Zante. Het stoomschip Niobo arriveerde 10 Oct. van Amsterdam te Bordeaux. Het stoomschip Oberen vertrok 9 Oct. van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Pomona arriveerde 9 Oct. van Lissabon le Faro. Het stoomschip Saturnus, van Ito- sarlo naar Amsicidum, vertrok 10 Oct. vun St. Vincent. Het stoomschip Sirius. van Buenos- Ayres naar Amsterdam, vertrok 10 October van St. Vincent. Het stoomschip Themis vertrok 10 Oct. van Ceuta naar Tctuan. Het stoomschip Triton arriveerde 9 Oct. van Catania t6 Messina. liet stoomschip Uranu» vertrok 9 Oct. van Gorthugena naar Malaga. Het stoomschip Zeus arriveerde 9 Oct. van Barcelona te Genua. Het stoomschip Juno vertrok 11 OcL van Amsterdam naar Catania.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7