SPORT EN WEDSTRIJDEN 3*1*1 in Haarlem9© Dagblad. Koribad "VlTlelx* JJ desx. Atbletlek. Hederlandsche Voetbalbond. UITSLAGEN. West. Ie klasse. RotterdamSparta—H. B. S. 1—2. Haarlem H. F. C.—V. 0. C„ 2—2. Den Haag H. V. V.—D. F. C. 1-6. UtrechtU, V. V.Haarlem, 41. UtrechtHercules—Quick, 0—1. Reserve 1ste klasse. Den Haag Quick II—A. F. C. II, 6-1. Rotterdam V. 0. C. II—H. F. C. II 1—2. DordrechtD. F. C. II—II. V. V. II 4-1. Haarlem Haarlem II—U. V. V. II, 2-1. Den Haag H. B. S. IT—Sparta II, 5—3. 3-1. Amsterdam: Spartaan—E. D. 0., 0-1. Amsterdam A. F. C.—D. V, V., 4-0. Leiden Ajax L.Alemaria Vic- trix, 2—2. Westelijke 3de klasse E. Amsterdam AmstelR. C. H. 2—1 Amsterdam Steeds Voorwaarts— Heemstede, 00. Vclsen Kinheim—V. V. C., 2—0. Bloemendaal: Bloemendaal--Storm- vogcls, 1—5. Oostelijke le klasse i QuickBe Quick, 10. VitesseGo ahead. 0—4. U. D.—Tubantia. 3-1. G. V. C.—Robur et Velocltas, 4—2. Zuidelijke le. klasse N. A. C.—M. V. V., 3-1. M. S. V.—Velocitaa, 7—2. De stand der clubs van de Westelij ke eerste klasse op het ranglijstjc is thans H. B. S. 4 3 0 16 11—7 1.50 H. F. C. 5 2 3 0 7 16—7 1.40 D. F. C. 5 3 117 12-6 1.40 Quick 4 2 1 1 5 6-6 1.25 V. O. C. 4 2 1 1 5 6—7 1.25 U. V. V. 5 2 2 1 6 11-7 1.20 Hercules 4 1 1 2 3 711 0.75 Sparta 3 1 0 2 2 3—4 0.66 Haarlem 4 0 1 8 1 412 0.25 H. V. V. 4 0 0 4 0 4-15 0.00 Westelijke le klasse. H. F. C.—V. O. C. (2—2). Wegens ongesteldheid van den ge wonen Sportverslaggever, den heer D., gewerd mij de aangename taak. Zondag als zijn plaatsvervanger te lungeeren en den lezers van dit blad een v erslag van den voetbalwedstrijd H. F. G.—V. O. C. aan te bieden. Alvorens daartoe over te gaan, wil ik eerst mijn groote verwondering uitspreken over het feit, dat er niet minder dan vier goals gemaakt werden in een match, waarbij V.O.C. één der beide partijen was. Dat ge beurt bijna nóóit. Deze Rotterdam- sehe club wint of verliest altijd met lage cijfershoogstens wordt het wel eens 2—1, maar méér ook niet. Dit mag de \erdediging van V. 0. C. als een pluimpje beschouwen. Ook Zon dag waren keeper, backs en midden- spelers weer in beste conditie. Voor al do Rotterdamsche „slangenmen- sohen", de gebroeders Hörburger,... maar daarover straks I Precies 2 uur blaa3t de scheids rechter, de heer Eymers, de spelers in 't veld, dat als altijd- keurig in orde is. en zien wij de twee elftallen als volgt zich opstellen H. F. G. R. Sijpestcyn, Ben Verwey, G. Sijpesteyn, Van Spengler, N. Bouvy, 1L M. Fraucken. Seignelte, Wackwitz, Laan, A. Bou vy, J. Francken. V. O. C. C. Beijers, W. Vermaes. J. lioerdam, C. Stenger, G. Brandt, Ant. Hörburger, H. Rogman, Arn. Hórburger, J. van der Sluys. W. Bronger, Jeeckel. Het is. zoowel voor de spelers als het publiek, heerlijk voetbalwoer vooral voor de eersten, want bij den aanvang is er noch wind, noch ®u. Jan Laan brengt den bal aan het rollen en trapt dezen dadelijk naar Jacques Francken, die langs het lijntje, rent, eenige Rotterdamsche verdedigers verschalkt en een voor zet geeft, die juist belandt op de plaats, waar Nico Bouvy ongedekt staat. Deze bezint zich geen oogen- blik, maar trapt hard naar Jeeckel's doel. Jammerlijk vliegt de bal rake lings langs den verkeerden kant van doD paal. Van der Sluys en Bronger zijn in middels van den schrik bekomen en weten eenigen tijd de watervlugge, blauwwitte voorhoede, waarin Wackwitz zeer verdienstelijk spel te zien geeft, op een afstand te bonden. Maar niet heel lang. want weer ko men Laan en zijn vleugelspelers aan rennen. Jeeckel weet slechts door het leder corner te slaan, het gevaar te bezweren. Deze corner levert aan de thuisclub geen voordeel op, want Bocrdam weet den bal te bemachti gen en rent er mee naar het H. F. C.- doel. 'Hij lost een hard schot, maar keeper Sijpesteyn staat op zijn post, vangt den bal op en trapt hem naar zijn voorhoede. Het wordt nu een uiterst vlug 6pel van doel tot doel. maar de achter spelers zijn voorlooplg nog den voor- waartsen de baas. Vooral de lange gestalte van Nico Bouvy is steeds te zien op do plaats, waar het meesto gevaar dreigt. Deze speler, die weor in prachtvorm is, neemt herhaaldelijk den bal van zijn tegenstanders af en onderbreekt me- nigen pittigen aanval. Als eens Boerdam tot dicht bij Sijpesteyn op gebracht heeft en zijn ren met een schot wil besluiten, is het natuurlijk Nico weer, die hem dat weet te be letten. Toch weten de Rotterdam mers verscheidene schoten op het 11 F. C.-doel te lossen, maar, geluk kig voor Sijpesteyn, gaan ze alle vlak naast of over. Ditzelfde gebeurt evenwel ook bij Jeeckel. die ziah eenige keeren in de gunst van vrouwe Fortuna mag ver heugen. Dit is o. a. het geval bij een prachtschot van Mannus Franc- ken, dat htlaas rakelings langs gaat en beter lot verdiend heeft. Deze ex-voorhoede9peler kan blijkbaar zijn oude plaats in het team nog niet vergeten, althans hij doet vele malen het werk, wat eigenlijk dat van de voorhoedespelers is. Nico Bouvy doet in dit geval niet voor hem onder eu lost schot op schot, evenwel met hot resultaat nihil. Boerdam en Vermaes naderen weer mooi combineerend het blauw witte doel en weten daar een corner te forceeren, die door Brandt geno men, op niets uitloopt. Het blijkt intussoben duidelijk, dat de talrijke toeschouwers van een snooien, werkelijk eerste-klasAved- strijd kunnen genieten. Bij een doorbraak van het H. F. C.- quiiitel lost Seignette een mooi schot, dat even mooi door Jeeckel gekeerd wordt. De door dezen uitge trapte bal komt bij Mannus terecht, die. helaas, weer rakelings over schiet. Niet ten onrechte is aan V. 0. C.'s nieuwen doelwachter reeds veel lof toegezwaaid. Eenige malen stompt hij harde schoten van Laan en Dolf Bouvy ft la Beeuwkes het veld in, wat hem af en toe een applaus van het publiek bezorgt. Er is juist 20 minuten gespeeld, als bij een onverwachte doorbraak van de Rotterdamsche voorhoede Boer dam weet te scoren (0—1). Dit prikkelt de 1L F. G.-voorhoede zóódanig, dat reeds vijf nunuten later een bal in Jeeckel's heiligdom gekopt wordt. Dat was een mooi stukje werk van Wackwitz (1—1). Op ecu oogonblik wordt de oud- internationaal Arn. Hórburger, die er met den bal vaii door wil gaan, zoodanig door eenige H. F. C.'ors in gesloten, dat hij niet beter weet te doen, dan naar zijn eigen doelman terug te werken. Dit schot was bijna te hard, maar Jeeckel weet nog val lende te redden- Deze blijkt zich verrekt te hebben en blijft even lig gen. Gelukkig is hij evenwel weer spoedig in orde. Even later kondigt een groot ge juich aan, dat H. F. C. weer een goal gemaakt heeft Het is Wackwitz weer, die aan zijn vereeniging da leiding hergeeft (2—1). Deze speler toont zioh zijn plaats in het elftal wel waardig. Jan Laan, de gevaarlijke schutter tegen H. V. V., wordt te scherp be waakt, dan dat hij gelegenheid krijgt, zijn harde schoten te lossen. De Rotterdammers willen ook weer een punt maken, maar Mannus weet op waarlijk schitterende wijze op het uiterste oogonblik te redden en trapt den bal naar zijn broer Jacques, die er weer mee van door gaat. Hoewel zijn vleugelman met hem mee rent, verzuimt hij voor te zetten en schiet zelftegen het zijnet aan i Aan beide kanten worden nog eeni ge corners genomen, die ev enwel uiets opleveren, en de staud is nog 2—1 in H. F. C.'s voordeel, als de scheidsrechter den rusttijd aankon digt. Hel publiek bespreekt do kansen, maar aan een besliste voorspelling waagt men zich niet. De partijen zijn dan ook vrijwel tegen elkaar op gewassen. Dit blijkt ook weer bij den aanvang van de tweede helft. Beide doelwachters moeten hande lend optreden, wat beiden naar be- hooren deen. Sijpesteyn doet hierin voor Jeeckel beslist niet onder. Weer wordt een corner (het aantal corners in dezen wedstrijd is groot) op het V. 0. C.-doel genomen er staan wel acht H. F. C.'ers bij de goal, maar Jacques' voorzet wordt door Jeeckel een eind weggestompt, en komt bi) Brandt terecht, die, met een vrij veld vóór zich, op Sijpesteyn afstormt. Deze springt als een tijger heen en weer, maar het schot van den Rotterdammer scheert rakelings do lataan den bovenkant Dan komt er weer een mooie door braak van het bl&uw-witte vijftal, die evenwel door den scheidsrechter we gens buitenspel wordt onderbroken. Niet ontmoedigd, keert H. F. C.'s voorhoede weer terug, door Mannus versterkt; deze schiet, maar het ge luk is niet mèt htm. Trouwens, veel geluk hebben de Rotterdammers óók niet.' Er hebben spannende momenten bij Sijpesteyn plaats, eenige corners worden er ge nomen, maar voorloopig wordt zijn doel nog niet doorboord. Het tempo van den wedstrijd is razend sneL Tijd om zich te bezinnen krijgen de spelers haast niet, en daaraan is het misschien te wijten, dat Jacques Francken, in ongedekte positie staande, meters naast schiet. Even later doet Beijers hem dat na. Het doet tenminste aangenaam aan, Mannus als verdediger aan het vverk te. zien. Als iedereen denkt, dat de bal over de zijlijn zal gaan, weet deze geroutineerde internationaal den bal door middel van zijn krach tig gevormde beenen met een omhaal „binnen" te houden en aan zijn voor hoede te geven. In lenigheid doet hij daarbij voor de Horburgers niet on der, die hun naam van „slangen- menschen" alle eer aandoen. Een kwartier lang ongeveer houdt V. O. C. de thuisclub ingesloten, en na eerst eenige prachtkansen ver knoeid te hebben, weet Vermaes het H. F. C.-net voor den tweeden keer te doen trillen. (2—2). Dit doelpunt had misschien voor komen kunnen worden, wanneer Ben Verwey en zijn collega niet te ver waren opgedrongen, zoodat Vermaes en zijn buurman ruimschoots gele genheid kregen, ongehinderd het II. F. C.-doel te naderen. Dit. was in. i. een groote fout van do Tièido backs, die overigens zeer verdienste lijk werk lieten zien. Beide partijen spannen zich nog eens geduclit in, om de leiding te hernemen, maar de doelverdedigers geven telkens „niet thuis", en als de scheidsrechter, die naar ieders ge noegen leidde, tijd fluit, hebben de fair spelende elftallen dc puntjes eerlijk verdeeld, wat dan ook wel de juiste verhouding weergeeft. Bij H. F. C. speelden N. Bouvy, Mannus Francken, Wackwitz en Seignette uitstekend, (Van Spengler 1s een zwak punt in het elftal) en bij V. O. C. waren Jeeckel, Arn. Hörbur ger. Boerdam en Vermaes de besten. Het was een mooie match AMATEUR. U. V. V.—HAARLEM (4—1). Haarlem komt met het volgende elftal in het veld SchüdJ, Serné, Bouiuan, D. Houtkooper. Muller, Maas, Schravendijk, M. Houtkooper, Was sen, Tekelenburg, Crayé. U. V. V. is volledig. Onmiddellijk na deu aftrap door U. V. V. ontwik kelt zich een vlug spel, waarbij de partijen elkander weinig toegeven. Bij U. V. V. moet het iu hoofdzaak van Vos en Buitenweg komen, daar de beide wings wel herhaaldelijk goed opbrengen, maar niet voorzet ten. Vooral eenige keurige centers van Vos worden door Te Winkel jammerlijk verknoeid. De Haarlem-voorhoede onderneemt een paar keurige aanvallen, docb lijdt weer aan 't oude euvel, name lijk zij zet niet door op het laatste moment. Toch krijgt Hoogland eeni ge goede schoten te behanuelen, hét geen hem naar behooren afgaat. Niemand denkt aan scoren, daar de beide achterhoeden de voorhoeden gemakkelijk de baas zijn, doch plot seling haalt Vos een langeu center van Buitenweg nog vlak voor de lijn, plaatst zich goed voor doel en geeft met een keihard schot. Schucli liet nakijken. (1—0). Aan den anderen kant schieten Tekelenburg en Wassen nog eens over en naast, en dan is H rusten. In de tweede helft heeft Haarlem haar opstelling veranderd Tekelen burg en Maas hebben van plaats ge wisseld. Haarlem valt onmiddellijk flink aan en Hoogland krijgt meer ballen, dan hern lief zijn. Hij laat zich ech ter niet verschalken. Geruimen tijd is de U. V. V.-voor hoede werkeloos, terwijl de Haarlem- dito hopelooze pogingen in het werk stelt, om het vijandelijk doel te vin den. Maas wordt geblesseerd en speelt op halve kracht verder. Toch weet hij van een algemeen geknoei der U. V. V.-achterhoede te profitee- ren eu gelijk te maken. (1—1). Ieder denkt nu Haarlem te zien winnen, doch de scheidsrechter Van Zand geeft nogal eigenaardige be slissingen, o. a. een vrijen trap tegen U. V. V., al3 Houtkooper op het punt staat le scoren, hetgeen deze dau ook doet. De goal wordt evenwel go- annuleerd. Even laler maakt Boumau freekick ongeveer 2 meter buiten het penalty- gebied. De scheidsrechter wijst ech ter naar het beruchte witte punt en Vos scoort hieruit, blijkbaar nog ver bluft over deze uitspraak. U. V. V. speelt nu een gewonneu spel en weet zelfs nog twee malen te scoren de thuisclub wint dus zeer gelukkig niet 41, maar een gelijk spel had voor U. V. V. al een zeer gelukkige uitslag mogen heeten I H. V. V.-D. E. C. (1-5). D. F. C. is voltallig. Voor het spel 10 minuten oud is, heeft de Bruin D. F. C. reeds de leiding bezorgd. (1—0.) De Dordtenaren weten in de meerderheid te blijven. Door wanhopig te verdedigen weet II. V. V. geruimen tijd den stand hetzelfde te houden, tot mislrappon van v. Leijden een doelworsteling veroorzaakt waaruit wederom de Bruin den bal langs Mac Neill jaagt. (2—0). Bij IT. V. V. wil liet niet vlotten. Vlak Yoor rust verlaat Kunt ze na een bolsing met Deenen het veld. In de tweede helft speelt H. V. V. een oogenblik met 10 man, in welke periode de Dordtsche middenvoor Dirks er in slaagt het 3e doelpunt te maken. V. d. Nagel komt nu het geel zwarte elftal completeeren. Een ge ruimen tijd is H. V. V. dan aanval lend. maar het solide verdedigen van D. F. C. is Oorzaak, dat resultaten uitblijven. Sterk doorzetten van Dirks brengt ten slotte het 4e doelpunt. Vrij spoe dig gelukt het B. Kessler om met een scherp schot het eenige Haagsclie te- genpunt te maken, waarop bijna on middellijk de Bruin na schitterend samenspel van den geheelen aanval van D. F. C. het 5e punt noteert. Er komt dan ook in dezen stand geen verandering meer. (N. R. CLj De Courant meldt van de overige wedstrijden: SPARTA—H. B. S. 1—2. Sparta brengt tegenover een vrij wel volledig H. B. S., een zeer geha vende ploeg in het veld, liefst vijf in vallers voor Geuken. Van Leeuwen, Borgh, Steeman en De Groot. Toch vallen de Rotterdammers dadelijk heftig aan. De Leve keert een paar mooi» schoten en dan verplaatst de zeer tactisch werkende verdoliging der Hagenaars den strijd. De zwarte voorhoede combineert uitmuntend en het Houtruster-elftal speelt met veel vuur. Viiegenthart laat zich door oen hoog schot verschalken en van dat moment af is H. B. S. in de meerder heid. Na een korte periode van Rot- terdamsch overwicht, volgt plotseling weer een snelle aanval van H. B. S., en een harde schuiver brengt den stand op 2—0. De Spartanen veran deren dan hun opstelling. Van der Wolk gaat midden-voor, Van don Berg rechts-buitenspelen, maar zon- der resultaat. Na de pauze is de verhouding ge heel anders. Het eerst» kwartier spe len de partijen vrijwel gelijk op, maar kan komt Sparta in de meer derheid, waardoor de Haagsclie ver dediging moeilijk werk te verrichten krijgt. Deze weet echter van geen wijken tot ten slotte Engering rnot een mooi scliot De Leve passeert. Do Spartanen beproeven een gelijk spel te verkrijgen, maar het mag niet ba ten. De Haagsche verdediging houdt stand. Het einde komt met 2—1 voor de Hagenaars, waarmede zij ten vol le tevreden kunnen zijn. HERCULES—QUICK, 0—1. Vrijwel geregeld haddon de Hage naars het beste van het spek Her cules miste den midden-voor van Randwijck, Quick was volledig. On middellijk viel Hercules heftig aan, doch spoedig nam Quick het si»ol in handen, en hare voorhoede, waarin Heim keurig vleugelwerk verricht te, bracht Van der Weerd herhaal delijk in gTOote moeilijkheden. Na rust Irad Quick weer terstond aanvallend op, maar -Hercules maak te zich nu en dan kranig los, om dan pittige aanvallen te doen. Geleide lijk werd het nu een onafgebroken Haagsche aanval, waartegen vooral De Pauw zich voortreffelijk weerde." De Ilaagsdhe aanvallen werden nu zoo overwegend, dat het hoekschop pen op het Hercules-doel regende. Uit een dezer scoorde Bouwmeester met een harden kopbal, het eenige en winnende doelpunt Reserve le klasse: HAARLEM II—U. V. V. 1! (2—1). Haarlem II komt als volgt uit Manus Visser, K. Visser, B. Thomas, Steur, Homberg, Engelen, Balen Blanken, F. Hartog, Süller, Bijleveld, Teachmacher. Haarlem is onmiddellijk sterker en doet eenige aanvallen, die echter door de U. V. V.-achterhoede wor den onderbroken. Dan komt het U. V. V.-quintet in actie, doch Visser Jr. is in prachtvorm en retourneert alles. Toch krijgt U. V. V. een mooie kans om de leiding te nemen. De paal redt. Een mooie voorzet van Têsch- macher komt bij Hartog. Déze cen tert naar Süller, die niet een bijzon der moot schot zijn elftal de leiding geeft. Rust 1—0. Iu de tweede helft is U. V. V. ei rst sterker; de rechtsbinnen bewerkt den paal. Dan komt Haarlem echter weer opzetten. Teschmaclier haalt een bal net vóór de lijn vandaan en zet scherp voor. ï>e U. V. Y.-back is zoo vriendelijk, dezen voorzet in een scJiittereud doelpunt om te zetten. (2—0). Nu den aftrap gaat de Utrechtschc linksbuiten er van door, zijn voorzet wordt door Visser Sr. orkeerd be oordeeld en komt via de lat bij den rechtsbinnen, die zich niet bedenkt en den stand op 21 brengt. Het einde komt met een 2—1 over winning, waardoor de „jongere" roodbroeken momenteel aan de spits gaan. Hartog speelde zijn laat den wedstrijd, daar hij binnenkort naar Indië vertrekt. V. O. C. II—II. F. C. II (1-2.) Als scheidsrechter Brookhorsl bo ginnem blaast, stellen de volgende elf tallen zich op; II. F. C. met 6 inval lers: V. O. C. II: G. Rinck. J. Zwartendijk, A. J. Stenger J v. d. Wol', F. Ruychaver, IL Neu- ronbu rg. C. Ulrich, G. A. Boogert, J. P. Sten ger, W. Taselaar, A. O. Leeman. MoUerus, W. Bremer H. v. VVaveren, P. Looijen, M. Schnitgor. B. ten Bruggen Cate, H. de Jong, Bussemaker. L. ten Brugge Cate. W. SchniVzer. Eland. H. F. C. II: II F. C. II begint met 10 spelers, wat niet verhindert, dat er direct een vlug en pittig spel wordt ontwikke'd. met V. O. C. iets in de meerderheid. Do aanvallen van de Rotterdammers zijn talrijker en gevaarlijker dan die der gasten. Als er ruim een half uur gespeeld ls, doelpunt de rechtsbinnen van de thuisclub met een welgericht schot, op vrij korten afstand, onhoud baar voor Eland. H. F. C. niet ontmoedigd, blijft hardnekkig aanvallen zonder ge- wenscht resultaat. Een schot van Looijen gaat juist naast. Als 15 min. voor rust De Jong verschijnt, neemt H. F. C. het spel in handen. Rust gaat in met 1—0. Na de thee wordt door beide par tijen f.ink aangepakt. II. F. C. treedt steeds meer en meer aanvallend op. De voorhoede combineert steeds beter, terwijl de achterhoede alle aanvallen van V. O. C. stuit. Als do Jong den bal weer opbrengt, plaatst hij naar v. Waveren, die goea doorloopt en de partijen op gelijken voet brengt. (1—1). Nu speelt H. I". C. vrijwel een ge wonnen spel, herhaalde aanvallen vol gen ekaar op. Een zuiver schot van den linksbinnen weet Rinck keurig te houden. Direct daarop zet MoUerus weer schitterend voor, Looijen centert kalm naar den vrijstaandon v. V\ ave- mi cu H. F. C. leidt mot 2—1. Even hierna is het tijd on de H. F. C.-reserves kunnen oen welverdiende overwinning boeken. Het geheel» elf tal speelde een. zeer enthousiast spel, terwijl Eland en De Jong speciaal ge noemd moeten worden. 2e klasse: SPARTAANSE. D. 0., 0—1. E. D. 0. herstelde zich weer. Na de n odor laag, verleden week tegen A. F. C., is nu weer een overwinning te boeken. De Spartaan is op eigen terrein een gevaarlijk tegenstander, dat heeft H. F. C. met de bekerwedstrij den kunnen bemerken. Meestal kenmerkt hun spel zich door forscliheid, zonder dat dit tot ruwheid overslaat Vooral voor rust speelden de rood zwarten zeer goed. De voorhoede com bineerde dat het een lust was. Hout kamp spoelde middenvoor en verdeel de het spel keurig. R. van Leuven en „Max" stonden Iieni krachtig bij, ter wijl de beide vleugelspelers snol en goed werk deden. In de achterhoede was het ditmaal niet zoo secuur als anders. Luyken liet voor rust don rechtsbuiten te veel los, terwijl Vrcne- goor ai'esbehalve trapvast was. Ech ter redde hij een zeker doelpunt op kranige wijze. De doelman werkte echter uitste kend. Na rust herstelde de achterhoede zich. Keer op keer viel E. D. O. even als voor rust aan eu eindelijk, uen kwartier voor het einde had haar hard werken succes, toen „Max" den bal mei een venijnige» schuiver langs de uitstekende Spaiaan-doelverdcdi- ger zond. Met dezen stand komt liet einde. 3e klasse. BLOEMENDAAL I-STORMVOGELS I (1-5). Om precies 2 uur fluit scheidsrech ter Faassen beginnen. De eerste oogenblikken zijn voor Stormvogels, maar dan pakt Bloemen daal flink aan en doelpunt na onge veer 10 minuten spelens. Stormvogels zet er nu alles op om gelijk le maken en al spoedig gelukt haar dit, wan neer ile linksbuiten een prachtig schot inzendt, dat de Bloemend aal- keeper verkeerd beoordeelt. Slormv. speelt vol vuur verder en doelpunt even later ten tweeden male, o.a. bepaald iu buitenspol-positie. Spoedig hierna vergroot zij haar voorsprong, als de rechtsbinnen prachtig inkopt. Bloemendaal treedt nu meer op wat echter niet verhinderen kan dat voor den vierden keer gescoord wordt. Rust 1—4. Nu rust speelt Bloemendaal veel boter, liet spel gaat gelijk op. Slechts eenmaal weet Stormvogels nog het net te vinden. Zoo eindigt deze wed strijd in een welverdiende, doch ©enigszins geflatteerde overwinning voor de IJmuidenaars. R. C. H.—AMSTEL, 1—2. Op eon zeer slecht terrein neemt deze wedstrijd een aanvang. Direct na 't begin doelpunt Amstel twee maal. Na die overrompeling van de R. C. II.-veste, is 't spel voor de Haar- lommore, die evenwel niet kunnen doelpunten. Na de pauze zotten de R. C. H.'ers er alles op, om den achterstand te verkleinen. Een lange serie aanvallen levert slechts een goal op, zoodat wanneer hel lijd ia Amstel wint met 2-1. STEEDS VOORWAARTS Amster dam)— V. V. H. I (Heemstede), 0-0. Als scheidsrechter Jannes begin nen laat stellen beide elftallen zich volledig op. Direct na den aftrap onb wikkelt zich een vlug spel, waarbij V. V. II. de meerdere blijkt te zijn. Heem stede bestookt geruunen tijd het S- V - doel, maar voor rust kunnen goon van beide partijen het tot doelptmfvn brengen. Na de rust kwam S. V. direct op 1 Heemstede-doel af. De eerste oogesv blikken waren dan ook nog span nend, maar door de minder goed» terreingesteldheid verliep de animc al spoedig en het ei'nd was dan ook een puntloos gelijk spel.. De scheidsrechter voldeed uitste kend wat aan beide partijen ten goe de kwam, daar nog al eens forsch ge speeld werd. Vele Heemsteedseha supporter» wa ren meegetrokken naar de Hoofdstad. H. S. V.Schoten 06. Reserve 2e klasse. E. D. O. II—WII.H VOORUIT II, 9-1. De E. D. O.-reserve handhaaft zich" op de eerste plaats ln haar afdeeling. Nu was Wilh. Vooruit het slachtoffer. Voor rust vooral is het spel af; de achterhoede der Amsterdammers is niet in staat het prachtige samenspel der E. D. O.-voorhoede te onderbre ken en geregeld wordt het W. V.-doef belaagd. De Amsterdamscbe keeper jb nief schitterend. Keeper in een waterpolo club, zooals deze speler is, is nu een maal wat anders dan doelman bij 't voetballen! Met rust heeft E D. O de leiding met 50, terwijl het einde een 9-1- overwinning voor dc Haarlemmers op levert. De wedstrijd zal evenwel ongel dig worden verklaard, daar de plaats- ervangendo scheidsrechter secreta ris der thuisclub was, hetgeen regle mentair verboden is. De aangewezen arbiter was niet verschenen. Baarlemsche Voetbalbond. le klasse. Stormvogels II—Haarlem III, 1—2. H. F. C. Ill—V. S. V., 3—1. Direct na het begin is H. F. C. III ln de meerderheid. De voorhoed» brengt h»t V. S. V.-doel in ere va ar en spoedig weet Calko^n H. F. C. de leiding tt geven met een goed schot Kort hierna weet hij nogmaals den keeper 'e pasf*eeren. De V. S. W-voorhoede kan tegen de goede verdediging der II. F. C.'ers niet veel inbrengen. Door een fout van den keeper wordt de derde goal gemaakt Rust 3—0. Na rust zijn de rollen gekeerd Nu is V. S. A'. vooral aan 't woord, maar door dc goed volhoudend» H. F. C.-verdediging kan zij slechts één tegenpunt maken Ondanks do vele invallers wint II. F. C. Ill welver diend met 3—1. SCHOTEN II—E. D. O. Ill (1—2). Schoten stelt zich met een geha vend elft-al op, waartegenover E D. O. een zeer sterk team heeft. De eerste aanvallen zijn voor E. D O. Daarna is Schoten een tijd de sterkste en de linksbinnen weet voor Schoten een doelpunt te maken. Na rust valt E. D. O. vurig aan en blijft dan ook de sterkste, vooral wat lichaamskracht betreft. Bij ecu scrimmage voor 't Schoter» doel doelpunt E. D. O. (11). Nu wordt gestreden om de leiding. De partijen gaan goed tegen elkaar op E. D. O. weet 't gewenschl© doelpunt maken en zoodoende hebben de jeugdige geelzwarten een eervolle ne derlaag te boeken. Tegen overmacht Is 't moeilijk volhouden! V. V. C. II—BERKENRODE I (0—1). Berkc-nrod© is volledig. V. V. C. II heeft een invaller. Direct na den af trap ontwikkelt zich een vurig spel, met Berkenrode iets in <ïe meerdor- heicL De V. V. C.-achterhoede is ech ter in goeden vorm en woet voorloo pig alles te retourneeron. Eens zion we hel V. V. C.-doel ©en gevaarlijk oogenhlikje doorleven als de keeper een wandeling met den bal maakt. Do aangeboden kans wordt echter niet benut Nadat aan beide zijden nog eenig» aanvallen op de backs gestrand zijn, blaast de scheidsrechter rust. Na rust zet Berkenrode a lies op, om te doelpunten, maar de V. V. C.- verdedigers weien zich geducht. Tien minuien voor tijd wordt, echter de pressie te groot en Berkenrode'» mid denvoor doelpunt keurig. V. V. C. tracht nog gelijk te maken Do jeugdige linksbinnen maakt een mooie opening, doch de keeper redt in laatste instantie. Spoedig hierna is het tijd en heeft Berkenrode ©cn ver diende overwinning behaald. VOLKSW E E RBAA RH E ID I-Ill LLE- GOM I, 10-2. Wanneer om 2 uur onder leiding van scheidsrechter Smit l^gonncn wordt, 7.ieü wij bij beide partijen eeni ge invallers. Direct is Volksweer baarheid overwegend sterker en de 3 Jannen in de voorhoede en Parson zorgen dal de rust met 40 in liet voordeel der Weerbaren ingaat. Na rust is het met de Hillegommers go- daan en scoort Volksweerbaarheid cr lustig op los. 6 maal wordt het Ilillo- gom-doel nog doorboord, tweemaal uit een strafschop. Het doelpunt van „Veteraan" was wel het mooiste van den geheelen wedstrijd. Straathof werkt zich dan 2 maal door de oran- jo-witte verdediging en zorgt dat voor Hi I lego m dc eer gered wordt. Einde 10—2 voor Volkeweorbaar- beid, 2? klasse. II. S. V. 2—It. C. II. HL 1 2 HAARLEM 5—HEEMSTEDE 2, 3-1. Beide partijen wegen vrijwel logon elkaar op. Na een kwartier spelen»

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 7