Acht Stuivers NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. kosten in HAARLEM'S DAQBLAD nu de Advertentiën van Vraag en Aanbod. 33e.Taargang No. 9P29 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 20 OCTOBER 1915 A HAARl£M'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ÉN: per drie maanden: ^an 5 regels 75 Cts.iedere regel meer 15 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd JggML Haarlem van 1—5regels/1—eikeregel meer f 0.20. Reclames 30 Cts.per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"f 1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.— (C< e"<e reSe' meer *0 Cts. contant. Geïllustreerd zSgsblad, 'vo'or 'Haarlém' 1 I 037'/, Redactie en Administratie: Croote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Yennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuidcr Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geabonneerden wordt gewaarborgd door ,,The Ocean" Rokln 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 21 OCTOBER. Orgelbespeling Ln de Groole Kerk. Schouwburg: De verloren Zoon. Gebouw Blauwe Kruis: Propaganda- avond Geheelonthouding. Cinema-Palace: Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling, Biosc. Theater, Bartel jorisstraat: .Voorstelling. Bloemendaal: Gemeenteraadsverga dering. Hi 11 egomGemeenteraadsvergade ring. Schoten: Gemeenteraadsvergadering. Haarlemmermeer: Gemeenteraads vergadering. Stadsnieuws ONGEVALLENERZEKERING. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht deed uitspraak in het hooger beroep van J. v. d. P., timmerman te IJmuiden, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, hou dende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarhij hem ingaande 16 Febr. 1915 eene ren te is toegekend van f 0.20 per werk dag naar 10 pet. inv., ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan zijn linkerhand werd gekwetst. De Cen- trale Raad bevestigde de uitspraak. FLINK. Ter hoogte van de Wijdesteeg viel Dinsdagmiddag kwart voor vijf een 7-jarig meisje J. P. J. genaamd, in i het Spaarne. Spoedig was het kind j circa 2 1/2 M. van den kant afgedre-1 ven, toen de 16-jarige Bonn, smids. i knecht, die liet ongeluk had opge merkt, te water sprong en het me sje bo\ en wist. te houden. Door liet toesteken met een vaar boom weiden beiden uit 't water ge haald. Drenkeling en redder gingen loopend huiswaarts. B. verklaarde, slechts weinig van do /wemkunst te verstaan. Dat htj niettegenstaande dit toch geen oogen- blik geaarzeld heeft, zich in 2 M. diep water te begeven, mag stellig ais een llinke daad aangemerkt worden! VOORDRACHT. In een propaganda vergadering van de Ger. Jonge uv?svereen:gingen „Na- thauael" en „Pro Rege" heelt Dins dagavond in de groot© zaal van de Soc. Vereeniging de heer C. Ingwer- sen van Amsterdam gesproken over „De aanstaande vrede ons Volk en de Jongelingsvereenigmg". Heel wat belangstellenden waren opgekomen, om te luisteren naar de voordracht, die door een groot aan tal lantaarnplaatjes verduidelijkt werd. In zijn rede deed de heer Ingwersen zich als een vurig voorstander van den vrede kennen, die niets liever hoopte en wenschle, don dat Neder land in vriendschap met ieder leven de, een eervcdlen vrede zou weten te handhaven, al erkende hij, dat er voorzorgen noodig waren geweest, om van dien vrede zoo goed mogelijk verzekerd te zijn. Do lichtbeelden verduidelijkten zeer zijn woorden. Deels naar foto's, deels naar afbeeldingen werden tafereeicn uit den oorlog, maar ook werken des vredes op het doek gebracht. Afstappende van zjjn beschouwing over den tegenwoordigen oorlog be sprak de heer I. een anderen vrede, dan waarvan thans reeda nu en dan gesproken wordt. Niet den vrede, die aan zoovele oorlogen reeds een einde maakte kon spr. de ware vrede noe men; een hoogere vrede, die, om met 't gewijde woord te spreken, allen verstand te boven gaat, zou zeker eenmaal te niet doen al wat door volkerenkrijgen verstoord en ver woest was. Spr. sprak de hoop uit, dat in de graven dor gevallenen het zaad mocht zijn gelegd, waaruit een geslacht zou verrijzen, dat <en hoogere vrede /Ou beschoren zijn. Mft groei© aandacht volgden de aanwezigen het vurig uitgesproken betoog en de fraaie lantaarnheelden werden algemeen bewonderd. De por tretten van Koningin en Prins wer den mei applaus begroet. Voor 't fraaie projecteeren komt den heer Zwartser een woord van lof toe. STUDIE EN PROPAGANDA. In de Studie, en Propagandacom- missie die in den Vrijz, Dem. Bond is opgericht, werd als lid benoemd Mr. A. E. von Saher, alhier. Eon Quanstl® over het Soheldsgerecht. Wij lezen in het Weekblad voor Bloembol lencultuur: Het hoofdbestuur heeft de eer mede te deelen, dat onder dagtee- kening van 15 October van den heer T. van Waveren, lid van het hoofdbestuur, de mededeeling is ontvangen dat hij „op grond van zijn niet accoord kunnen gaan met het besluit der lDUsto Algemeene Vergadering, waarbij het uitma ken van geschillen tusschen de le. deu onderling door het Scheids gerecht verplichtend wordt ge steld" als lid van het hoofdbe- bestuur bedankt. Tot zoover het bericht. Wij hebben ons gewend tot den heer Vau Wave- ren, met verzoek om nadere inlichtin gen, waaraan welwillend is voldaan. Toen door de Vereeniging voor Bloembollencultuur op voorstel van een der afdeelingen besloten werd, 't uitmaken van geschillen door 'tsclieids gerecht verplicht te stellen, werd al dadelijk door verschillende handela ren do wensch uitgesproken om voor 't lidmaatsciipa te bedanken. Dit werd evenwel afgeraden, veel liever wensch. te men tot overeenstemming te gera ken en in een door den heer T. van Wateren gepresideerde bijeenkomst werd dan ook besloten, daar naar te streven. In verband daarmee circuleert thans onder de handelaren een request aan de Vereeniging voor Bloembollencultuur, dat reeds door tal van firma's, waaronder de groot ste, onderteekend is en uit den in houd waarvan do bezwaren tegen den genomen maatrege] blijken. Request ranten verklaren daarin, dat zij den maatregel niet kunnen aanvaarden en zioh gedwongen zou den zien, als leden der Vereeniging te bedanken, wanneer dit besluit niet word ingetrokken of de instelling van het scheidsgerecht gewijzigd. Behandeling van geschillen door het scheidsgerecht kan, naar de over tuiging van requestranten niet wor den voorgeschreven, doch aL leen ingeroepen wanneer beide par tijen zulks wonschen. Het scheidsgerecht moet uitspraak doen overeenkomstig handelswetten en usances en in dit geval zijn doze vastgesteld door een meerderheid \an kweekers (niet exporteurs) van bloem bollen. Tot toelichting van deze opmerking kan dienen, dat er tegenover om streeks 2000 kweekers een 100 tal han delaars zijn, zoodat de eersten de laat- sten volkomen overstemmen. Indien het mogelijk zou zijn, aldus gaat het request voort, het scheidege recht verplicht te stellen, dan zou het scheidsgerecht moeten worden samen, gesteld door en rechtspreken naar wetten en bepalingen, gemaakt vol gens besluiten van de twee belang hebbende groepen, handelaren en kweekers. Ten slotte wijzen requestranten er op, dat de instel'ing van het scheids gerecht op deze wijze van groot nut zou kunnen zijn, daar het jammer zou zijn, de samenwerking in gevaar te brengen door het doordrijven van maatregelen, genomen door een meer. derheid van kweekers, tegenover een klein getal van handelaren. Tot zoover het request. De heer van Waveren heelt gemeend daar hij al dus ageert tegen een besluit van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur, het. lidmaatschap van het hoofd bestuur te moeten neerleggen. Naar men weet bestaat, behalve de Alg. Vereeniging, nog een afzonderlij ke organisatie van handelaars en een van kweekers. Het zou zeker jammer zijn, wanneer de handelaars do A'g. Vereeniging verlieten en het zal on getwijfeld mogelijk zijn, een modus vlvendi te vinden, waardoor hun wensch naar medezeggenschap wordt vervuld en tev ens hot scheidsgerecht, over do nuttige werking waarvan geen verschil van meening bestaat, worcRt gehandhaafd. „Men zegt ons wel", zoo zoide de heer Van Waveren: „er zijn immers nog geen verkeerde besluiten en maat regelen genomen" „maar wan neer dat gebeurt, is hot ook te laat!" AANRIJDING. Dinsdagmorgen kwart voor elf is een vierwielige mot riet beladen wa gen bij het viaduct over den Zijlweg aangereden door een motorwagen van de N. Z. H. T. M. Het achterwiel van den wagen is gebroken, en een lantaarn van de tram geraakte defect. Geen van beide voerlieden had aan het ongeval schuld. Het riet werd op een anderen wagen overgeladen. Hot verkeer werd niet bemoeilijkt SCHOUWBURG. 't Was een goede gedachte van de Schouwburg-directie om „Die Haghe- spelersonder Eduard Verkade, hier nog een voorstelling te laten geven van „Totok en Indo", het bekende en geprezen tooneelwerk van J. Fahri- cius. De schouwburg was uitstekend be zet. Uit de hartelijke bijvalsbetuigingen van de toeschouwers bleek, dat zij zeer tevreden waren over het spel der acteurs. 't Leeuwenaandeel van 't handge klap gold de Indo's, Herman en Cor nelia," vooral ln 't tweede bedrijf, toen hun spel, muziek en zang, zelfs bij open doek werd toegejuicht. Lezing. Voor het departement Haarlem van de Maatschappij van Nijverheid, zal de heer F. M. Knobel, van 's-Gra- venhage, een lezing houden op Maandag 25 October in de bovenzaal van „De Kroon", over„De diploma tieke en consulaire vertegenwoordi ging van Nederland". HUIS TER KLEEF. Dezer dagen is meermolen de op merking gemaakt, dat bet Huis ter Kleef zoo tusschen de huizen inkomt en dat het stellig toch wel tot op ruiming zou komen. Het tegenovergestelde is waar. Bin nenkort gaat men tot vergrooten over. liet gedeelte weiland tusschen het Huis ter Kleef en den Ter Spijtweg en dat tusschen den Kweektuin en het veld van E. D. O. wordt dezen winter omgewerkt en bij den Kweek tuin getrokken. HET HUIS TER SPIJT. We weten hoe de gemeentegronden van deze boerderij voor een gedeelte bestemd zijn voor de Middelbare Technische Sdhool, terwijl dat tus schen Velserstraat in particuliere handen is. Door de strubbeling van 't vorig jaar ls de bouw plotseling blijven liggen. Binnenkort begint men weer, zoo- dht binnen eenige maanden het ter rein geheel bebouwd zal zijn. Velser straat en Judith I.eysterstraat zijn reeds doorgetrokken tot aan do Kle verlaan. STUKKEN VAN DEN RAAD. ECONOMISCHE MAATREGELEN. Toeslag. De heeren Hoog, Wolzak, Van den Boogaard, Visser en Koen stellen voor om aan de werklieden in dienst der gemeente, de politieagenten verdere beambten, wier zuiver inkomen min der dan f 16 per week bedraagt, tot nader te bepalen tijdstip, een wfeke- lijksclien toeslag op hun k>on toe te kennen van 25 cent per inwonend kind beneden den leeftijd van 14 ja ren en ©veneens van 25 cent per in wonend familielid dat geen inkom sten uit welken hoofde ook geniet, zul lende evenwel het uit de gemeente kas te betalen bedrag aan loon en toeslag tezamen, de som van f 16 per week niet mogen te boven gaan. De heeren E. Overbeek en B. H. Koe IJ er, voorzitter en secretarie der ofdeeling Haarlem van den Christ Bond van Ned. Gemeentewerklieden en J. A. van Seggelen en F. Pouw, voorzitter en secretaris der onderaf deling Gemeente-werklieden van den Ned. R. K. Volksbond afd. Haar lem, doelen den Raad mee, dat zij met teleurstelling hebben kennis genomen van het prae-advies van B. en W. ln zake duurte-toeslag en dat tij. nu B. en W. geen termen aanwezig achten om met voorstellen dienaangaande te komen, zich thans wenden tot den Raad, omdat zij van nteening blij ven, dat de gemeente thans reeds, ook als werkgeefster een biizondere taak te vervuilen heeft, en toch de eventueel te nemen overheidsmaatre gelen ten opzichte van aardappelen en groenten, naar hun meening, niet. zullen brengen een zoodanige ver lichting der lasten, dat andere voor ziening onnoodig ls. Zij verzoeken daarom den Raad aan de gemeente-werklieden een toeslag boven het loon te geven, waarhij voor al rekening gehouden wordt met het aantal kinderen. C. W. De collecte die gehouden is op de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. ten dienste voor het Nat. Steuncomi té heeft f 36 opgebracht. Van t Kantongerecht Heden werden de navolgende uit spraken gedaan N. K., te Heemstede, overtreding Motorverordening Haarlem, ƒ0.50 boete of 1 week tuchtschool. K. B., te Krommenie, overtreding Verkeersverordening Wijk aan Zee en Duin, ƒ1 boete of een week tucht school. G. M. van H., te Haarlemmermeer, Overtreding Motor- en Rijwielregle- rnent. Wapenwet en valschen naam opgeven, voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand, met bepaling van een termijn van een Jaar als proeftijd. L. J. G., te Heemstede, en P. J. K.. te Haarlem, overtreding Motor- en Rijwielregleraent en Politieverorde ning Haarlem, ieder twee maal 1 boete of twee maal een week tucht school. W. R., te Haarlem, overtreding Po litieverordening Haarlem en val schen naam opgeven, ƒ0.50 en ƒ4 boete of 1 en 2 weken tuchtschool. W. S., te Haarlem, en 18 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem. 3 boete of een week tucht school, twee maal 1 boete of twee maal een week tuchtschool, ƒ1 boete of een week tuchtschool, en ƒ0.50 boete of een week tuchtschool. M. C. T., te Haarlem, en vijf an deren. overtreding Politieverorde ning Zandvoort, ƒ0.50 boete of een week tuchtschool, en teruggegeven aan de ouders zonder toepassing van eenige straf. J. van E. en S. J. R., beiden te Beverwijk, overtreding Politieveror dening Beverwiik. ieder ƒ2 boete of een week tuchtschool. A. G., te Amsterdam, overtreding Politieverordening Wijk aan Zee en Duin, ƒ0.50 boete of een week tucht school. F. van R., te Haarlem, openbare dronkenschap, f 2 boete of een week tuchtschool. K. G. S., te Haarlem, iets werpen of uitgieten uit een gebouw, op zoo danige wijze, dat iemand, die van den openbaren weg gebruik maakt, tengevolge daarvan nadeel kan on dervinden, voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand, met een termijn van een jaar als proeftijd. D. J. P., te Velsen, loopen over ver boden grond en valschen naam op geven. 1 en 4 boete of twee maal 2 weken tuchtschool. J. W. P., te Haarlem, en drie an deren, loopen over verboden grond en over weiland, 8 boete of twee we ken tuchtschool, 2 boete of 1 wec k tuchtschool, en teruggegeven aan do ouders zonder toepassing van eenige straf. N. IL C., te Haarlem, en negen an deren. strooperlj, 10 boete of tien dagen hechtenis, f 6 boete of drie wo ken tuchtschool, 5 boete of twee wo ken tuchtschool, 10 boete of vier weken tuchtschool, ƒ2 boete of een week tuchtschool, en voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand, met bepa ling van een termijn van een jaar als proeftijd. J. J. G.. te Haarlem, en 85 ande ren, straatschenderij, 3 boete of 2 weken tuchtschool, ƒ0.50 boete of een week tuchtschool, 2 boete of een week tuchtschool, 12 boete of vier weken tuchtschool, teruggegeven aan de ouders, zonder toepassing van eenige 9traf en voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor don tijd van een maand met bepaling van een termijn van een Jaar als proef tijd. Coorts werden er nog 28 personen veroordeeld wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement tot 2 boete of een week tuchtschool, 1 boete of een week tuchtschool, en 0.50 boete of een week tuchtschool. Uit de Omstreken Sohoten. BRANDJE. Dinsdagmorgen raakte bij den heer D. aan de Gen. Bothastraat ln de keu ken de slang van het gascomfoor in brand. Reeds waren een paar kinder- kleedingstukjes verbrand en had de vlam zich aan een der gordijntjes me degedeeld, toen het vuur door den be woner ontdekt werd. Dezen gelukte het met een paar emmere water de vlam te blusschen. Haarlemmermeer. Door het raadslid van Manssum is een voorstel bij den raad ingediend, om de tractementen der onderwijzers te herzien. De door hem in een con- cept-tractementsiegeling aangegeven tractementen bedragen. Voor de hoofden van scholen: Aan vangssalaris f 1100, met 10 twee Jaar lij ksoho verhoogingen van f 75 tot een maximum van f 1850. Voor het hoofd ven school 4 te Hoofddorp, waaraan RL U. L. onderwijs wordt gegeven wordt voorgesteld f 200 voor iedere acte die vernacht wordt. Voor onderwijzers of onderwijzeres sen aanvangssalaris f 650 met 10 twee jaarlijksche verhoogingen van f 75 tot een maximum van f 1400. Voor de tegemoetkoming in de wo- ninghuur in plaats van f 50 een be drag van f 100 te stellen. Haarlemmer-lied® o. a. In de Rtngvaart bij het fort de Lie- de is Dinsdagmiddag het 2-jarig zoontje van den veehouder Bijnsdorp spelende in de Ringvaart (voor de woning) gevallen en verdronken. Binnenland BESTRIJDING DER KWAK ZALVERIJ. Zaterdag werd te Rotterdam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot be strijding der Kwakzalverij. De voorzitter, mr. P. W. de Koning, advocaat te Amsterdam, de vergade ring openende, zeide dat ook de werk zaamheden van deze vereeniging gele den hebben onder de tijdsomstandig heden, daar de hoofden te veel ver vuld waren met de dingen die om ons heen geschieden, om zich kalm aan andere belangen t© wijden. Thans begint men echter weer meer zijn aandacht daaraan te wijden en daarom is het bestuur voornemens weer met voile kracht de zaak der volksgezondheid ter hand te nemen, welke zeker ook gediend wordt door wat deze vereeniging beoogt: de bestrijding der kwakzalverij. De kwakzalverij is een gevaar, dat nog al te veel wordt miskend. Al doet zij zich voor het oogen- blik soms niet gevaarlijk voor toch ligt or vooral ook dit gevaar in dat men nalnatt de middelen aan te grij-pen, die tijdig hulp hadden kunnen brengen. Tot de belangrijke zaken, die zich op het gebied der kwakzalverij voor doen, behoort ln de eerste plaats dat de wetgeving zich de zaak der ver eeniging meer heeft aangetrokken en er dus kans bestaat dat een wetsont werp wordt aangenomen, waarbij de vrijhelu der kwakzalvers meer beperkt zal worden. Het ligt op den weg der vereeniging daarin krachtig te steu nen en 9pr. hoopt dat men de regee- ring ook nog xa; kunnen overtuigen van de noodzakelijkheid nog eenige J verdere maatregelen te nemen. Spr. wijdde een woord van hulde aan de nagedachtenis van eenige overleden leden als de gewezen oprich ter en oud-voorzitter de heer G. W. Brulnsma, en de heer Zeegers Veec- kens die ook voorzitter der vereeni ging ls geweest. Nog deelde de voorzitter mede, dat de secretaris de mobilisatie ter hand genomen heeft om krachtig de begin- selen der vereeniging te verspreiden, waartoe hij de verschillende forten bezocht. Het jaarverslag, opgenomen in liet Maandblad van Maart jl. en de reke ning en verantwoording van den pen. nlngmeester, gaven niet tot opmerkin. gen aanleiding. Tot leden van het hoofdbeetuur wer den herbenoemd de heer mr. P. W. do Koning, te Amsterdam mr. A. A. Crlsplus te Winschoten en mr. A. v. d. Eist te Leiden en gekozen me], J. C. Reesing, secretaresse van het Groene Kruis te Delden. Een voorstel van het beetuur tot het doen vervaardigen van ten regis ter van de in 35 jaar onderzochte kwakzalversmiddelen, werd aangeno men. In de voorrede zal er intusschen op gewezen worden, dat de analyses, daarin opgenomen, gelden voor het oogenbllk, waarop zij gemaakt zijn, waar het mogelijk is dat zij later door de fabrikanten gewijzigd zijn. Alsnu kwam aan de orde de bespre- king van de ln de apothekerswet voorgestelde artikelen, die op de kwakzalverijbestrijding betrekking hebben (art. 33o. en 33p. van het wets, ontwerp). Beschouwingen hierover waren ter inleddtng van het debat geleverd door de heeren Herman van Gelder cn A. Llnd, opgenomen ln het Maandblad van October. Beide hoeren lichtten hun beschou wingen nog eenigszin8 nader toe. De heer E. J. Abrahams, secretaris, was dankbaar, dat de regeering de zaak ter hand genomen heeft, maar had toch liever gezien, dat de zaak langs afzonderlijken weg geregeld ware geworden. Intusschen verwacht spr. we] iele van de bedoelde wetsartikelen, doch wenscht er nog twee punten aan toe gevoegd te zien. lo. Zou hij ook strafbaar gesteld willen zien het verspreiden van b©- driegelijke mededeelingen tot aanprij zing van het middel. Spr. had hier het oog op mededee lingen dat het uit een of ander kloos ter afkomstig is of den uitvinder doop God is Ingegeven, en ook hot puhliceo- re.n van onware adressen van gene- zenen. 2o. Zou hij wenschen, dat ook hier verplichtend werd gesteld, dat bij het middel ook de samenstelling moet Le kend gemaakt worden. Wanneer men bijv. op zijn fleschje of doosje moet zetten, dat het slechts bestaat uit suiker en kaneel, dan zou hiermede vee] kunnen tegengegaan worden. Ook zou men dan een gemak kelijke contröl© hebben, wanneer de samenstelling van het middel werke lijk aan de medegedeelde samenstel ling voldoet. Uit het debat bleek opnieuw, hoe moeilijk het is ln deze zaak maal re gelen te nemen, welke als afdoende kunnen worden beschouwd. Het resultaat was, dat werd aange nomen bij de Regeering er op aan te dringen, dat ln de wet alsnog worde opgenomen het verbod dat door den apotheker kwakzalversmiddelen wor den verkocht en voorts, dat geen ge neeskundige mtdde'on mogen worden verkocht, zonder dat daarbij wordt medegedeeld d© bestanddeelen waar- uit zij zijn samengesteld. Ten slotte werd het bestuur gemach tigd aan 4 personen di® zich bijzon der hadden verdien6telkk gemaakt in de bestrijding der kwakzalverij, me dailies uit te reiken. (Vftd.)

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 1