Allerlei. «EN NIEUW BELGISCH OORLOGS- KRUIS. Reuter seint, uit Havre: De Bel- .gische regeering besloot een nieutw oorlogakruia in te stellen <Iat het b-eokt van den Belgischen Leeuw zal dragon. HET AMERIKAANSCHE VILOOT- PROGRAM. Reuter Beint uit Raleigh (Noord-Ca- rolina: Danièls, secretaTis van ma rine, deelde in een hier door hem ge houden redevoering mede, dat de re- geenng van plan is bij de uitvoering van het program voor de nationale verdediging de buitengewne winsten, die dioor particuliere fabrieken wor den gemaakt, te verminderen door ©elf den aanbouw van schepen, pant- serplatou en munitie ter haml te ne men. Daniels wees er op, dat de re- geering enkele jaren geleden nog 80 (Arnerik.) centen voor het pond kruit betaalde, terwijl de marine het thans voor 25 ets. vervaardigt. De marine bouwt ook torpedo 'e met modern materieel, en zij kon, vol gens den minister, pan'teerplaten ma ken tegen den prijs van 230 tot 260 dollar per ton, terwijl de fabrikanten 425 tot 460 dollar berekenen. DE MOORDEN OP DE ARMENIËRS. Lit Rome wordt aan „De Maas bode.' bericht: De apostolische delegaat te Kon- Btantinopel, mgr. Dolci, is reeds her haalde malen ten gunste der vervolg de Armeniërs opgekomen, terwijl hij hen ook met geld ondersteunde. Vooral echter drong lvij er bij de Hooge Porte op aan, dat deze een einde zou maken aan het vennoor- Jen en vervoeren der ongelukkigen. Tengevolge van deze bemoeiingen heeft de Turksche regeering een tele- graphische circulaire gezonden, waarin zij meldt, dat zij de noodige maatregelen zal treffen om de weg gevoerde Armeniërs gedurende hun reis te beschermen, en dat zij de Ar meniërs, welke nog in hun woonste den zijn, niet zal wegvoeren. Echter tal zij vervolgingen instellen, indien oproeren uitbreken. De patriarch der Armeniërs en de raad van notabelen van het patriar chaat, hebben den apostolischen de-' legaat hun dank doen toekomen voor het geen hij voor de Armenische natie gedaan heeft. Uit de Omstreken S»h«taa. RAADSVERGDERI.NG. (Donderdag 21 October 1915). Do Raad kwam Donderdagavond in Voltallige vergadering bijeen. Behandeld werdetn de ingekomen stukken. Op voorstel van B. en \V. wordt in handen van B. en W. gesteld om advies, een verzoek van den hoer A. J. van Gijn om aankoop van gemeenr tegrond, de motie van den heer Hooy betreffende de instelling van een scheidsgerecht voor ambtenaren en beambten, een adres van P. van Eek en J. Ketelaar om toepassing van art. x12 der bouwverordening, de amendementen van den heer Hooy op de verordening betreffende het hemden van schoolvergaderingen en een adres van de afd. Schoten van den Bond van Ned. Onderwijzers be treffende die verordening. Voor kennisgeving wordt o.a. aan>- geuomen een ongezegeld adres van. C. Wakker en anderen betreffende den aanleg van duinwater. De Gasfabriek. B. en W. stellen voor het rapport Van de commissie van onderzoek naar het beheer der Gasfabriek voor ken nisgeving aan te nemen. De inhoud is reeds in hoofdtrek ken in ons blad medegedeeld: De heer BIES stelt voor dit voor stel in een volgende vergadering te behandelen, daar bij nog geen gele genheid had het groote dossier te be studeer en. De heer MAGENDANS spreekt er eiju verwondering over uit, dat de bladen, hoewel het rapport geheim was, d» hoofdpunten hebben kunnen publiceeren. Hij knoopt daaraan vast een protest tegen de critiek van een der Haarlemsche bladen, die ver onderstelde, dat de politiek aan deze zaak niet vreemd was. De VOORZ. deelde mede, dat hij den journalisten, die hem inlichtingen hadden verzocht, inzage van het rap port had geweigerd. De stukken zijn aan niemand, behalve aan de Raads leden en aan de ambtenaren onder de oogen gegeven. Tot zijn groote verbazing had the voorzitter desniet tegenstaande een uittreksel van het rapport in de bladen gezien. De heer MAGENDANS stelt voor afschriften van fret rapport aan de Raadsleden te zenden. Als de leden hot stuk éen voor den moeten door werken, heeft de Raad anderhalf Jaar noodig. De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. geen ander voorstel konden doen, dan zij deden; maar de Raad kan anders beslissen. Spr. vreest, dat door het zenden van de afschriften het stuk niet meer geheim zal blijven. De hoer MAGENDANS: Het is nu toch niet meer geheim, nu het in de courant heeft gestaan. Heel Schoten kent 't rapport nu. De VOORZITTER belooft dan toe zending van afschriften in gesloten enveloppe. Het rapport zal dan volgens het voorstel-Bies in een volgende verga dering worden behandeld. De heer VERKOOY merkt op, dat de Commissaris der Koningin geen exemplaar van het rapport heeft ge kregen, zooals beloofd was. In de commissie was besloten tot geheim houding. Hij heeft dan ook aan een journalist inlichtingen geweigerd. Maar toch kwam de hoofdinhoud van het rapport in verschillende bladen. Spr. heeft getracht er achter te ko men, hoe de pers aan de Inlichtingen is gekomen; dit is hem niet gelukt Wel weet hij, dat een der journa listen meer dan een uur met den se cretaris een aamenspreking heeft ge had. De heer Verkooy zou het beter gevonden hebben, dat deze conferen tie niet in gemeentetijd was ge houden, daar een hoofdambtenaar, de gemeenteontvanger, moest blij ven wachten. Spreker erkent niet te weten, of deze conferentie verband houdt met de publicatie in de pers, maar hij vindt deze nanvemspreking zeer vreemd. De VOORZITTER zegt. dat hij het bijzonder onaangenaam vindt, dat hier een ambtenaar wordt beschul digd, die zich hier niet verantwoor den mag. Hij ls overtuigd, dat de se cretaris de inlichtingen niet ver strekt heeft. Hoe de pers aan de in lichtingen ie gekomen, weet spr. niet. Het afschrift aan den Commissaris der Koningin kan eerst verzonden worden, als de Raad dit goedkeurt. De heer SCHUURMAN maakt er bezwaar tegen, dat een afsclirifl wordt gezonden aau den Commissa ris der Koningin. De heer VERKOOY stelt voor den Commissaris een afschrift te Benden van het rapport met de bijlagen. De heenen BOX en STEEN verkla- ren het voorstel te steunen. Het wordt aangenomen met 9 te gen 4 stemmen, die der heer en Hooy, De Vries, Wolff en Schuurman. De heer HOOY merkt op, dat de heer Verkooy is begonnen met de schending van de geheimhouding, daar deze aan den Commissaris dei' Koningin in tegenwoordigheid der Raadsleden, mededeelingen gedaan heeft over deze zaak. In de commis sie was geheimhouding opgelegd. Doch toen de heer Verkooy deze me- dedeelingen deed, wisten de Raadsle den, die er bij waren, niet, dat er ■geheimhouding was opgelegd, liet is dus lichtvaardig van den heer Ver kooy, te zeggen dat de heer De Jong de eenige was, die de geheimhouding kon Bchendien. Bovendien was in de commissie be sloten, om de geheimhouding op te heffen, zoodra men de zekerheid had, dat het stuk ter inzage lag van de Raadsleden. De heer VERKOOY zich verdedi gend, zeide, dat hij aanvankelijk voornemens was, om de mededeelin- gen te doen aan den Commissaris in privé; maar toon hij merkte, dat op de samenkomst ten Raadhuize alleen eenige Raadsleden waren, meende lvij vrij uit te kunnen spreken. Zijn be doeling was, om den Commissaris, den hoogsten ambtenaar in de pro vincie, een kijkje te geven in de be roerde toestanden te Schoten. De VOORZITTER sluit hierna de discussies. De processen-verbaal van kasopnc- ming bij den gemeente-ontvanger en bij het gemeentegasbedrijf. De lieer VERKOOY vraagt of in beide rekeningen der eindcijfers klop pen. De VOORZITTER bevestigt dit. f 1124 zoek. Ingekomen is een verzoekschrift van den boekhouder-kassier der gas fabriek van 2 October- Deze zaak blijk^ een ingewikkelde aangelegenheid te zijn. Door het gasbedrijf, aldus deelt de VOORZITTER mee, waren keien van de gemeente aangekocht tot een be drag van t 1124 en deze som moest dus aan den gemeente-ontvanger, den heer Wolff, terugbetaald worden. Op een gegeven oogenblik kwam men nu aan de gasfabriek tot de ontdekking, dat deze f 1124 tweemalen als uitbetaald geboekt waren. De boek houder, de heer Visser, had ook twee behoorlijk geteekende quitanties van den gemeente-ontvanger elk van f 1124 voor dezelfde leverantie keien. De gemeente-ontvanger daarentegen had in zijn boeken maar éénmaal de som als ontvangen geboekt staan en houdt vol, dat hij deze «om ook maar éénmaal had ontvangen; terwijl de boekhouder van het gasbedrijf vol houdt, dat Ihij de som twee malen heeft uitbetaald. B. en W. hebben nu den directeur van het Gasbedrijf doen weten, dat deze zaak in orde moest komen, waarop de boekhouder adres seerde, om een Raadscommissie te benoemen, die deze zaak zou onder zoeken. B. en W. stellen echter voor, om dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Do Voorzitter zet verdier uiteen, dat B. on W. zoo correct mogelijk hébben gehandeld Do hcv:-;- SCHUURMAN merkt op, dat de boekhouder tweemaal den post van f 112-4 in uitgaaf heeft ge boekt. B. on W. gelastten nu één be drag van f 1124 terug te boeken. Han gende deze zaaik. kwam het opnemen der kas. Toon was er dus een tekort van 1124, als men aanneemt dat de uitgaal maar eenmaal moest uitbe taald worden. De boekhouder heeft nu gevraagd om uitstel en om een commissie te benoemen. Naar spre kers meening moet men daaraan vol doen en het adres dus niet voor ken nisgeving aannemen. De heer Thiel noemde den boekhou der van het gasbedrijf en den ontvan ger den linker- en den reclrter-brodk- mk van de gemeente. Die kunnen elkaar geen prooes aan doen, wanneer mon dit adres voor kennisgeving aanneemt en den post laat terugboeken. Want dan kan de boekhouder, die zich de benadeelde acht, de som niet meer terugvorderen van den ontvanger. Do VOORZITTER zot uiteen, dat B. en W. geen „terugboeking" hébben gelast I Zij hébben don directeur van het Gasbedrijf geschreven, dat er ge zorgd moest worden, dat de gemaak te fout in orde kwam. De boekhouder heeft een borgstelling. Wanneer men blijft eischen, dat do zaak in orde wordt gebracht en men het adres van den boekhouder voor kennisgeving aanneemt, da-n kan de boekhouder altijd nog ails hij zich de benadeelde acht, als particulier gaan proc edeoren tegen den ontvanger. De heer SCHUURMAN meent, dat men den hoer Visser volkomen moet geven, dat wat hij meent, dat het zijne is, in 't belang van de rechts positie van het geaneentepersoneel Hij stelt voor, om een conuntesie tot onderzoek te benoemen, gelijk de boekhouder dit vraagt. De heer HOOY meent, dat een com missie niet het eeriige is, wat den heer Visser oveofbJijft. Als de heer Visser zich door den ontvanger bena deeld acht, kan, hij proc edeeren tegen den ontvanger. Een commissie zou, al bezat zij Salomo's wijsheid, deze zaak niet kunnen uitzoeken. De heer VERKOOY constateert, dat de ontvanger „een slordige kerel" ie. Maar hij acht hem niet in staat, om „te gappen". De knoeierijen in zijn administratie zijn gevolgen van zijn slordigheid'. Langen tijd heelt men te Schoten geaasd op de gemeentekas. Nu te zeer daarop toegezien wordt, gaan dk; ambtenaren elkaar berooven. De VOORZITTER kan den heer Verkooy niet toestaan op deze wijze voort te gaan. De beer VERKOOY Dan zal ik meer in Faraeeêrsiaal spreken. Hij zegt dan het volgende Er is een bedrag van 112-4 uit de kas verdwenen. Deze som moest zijn in de kas van den ontvanger of van den boekhouder. Daar deze som niet in één dier kassen, is, moet zij in de zakken van één hunner verdwenen zijn. De heer PRUSCHEN meent, dat er ook een aansprakelijkheid ren den ontvanger bestaat. Die heeft twee ma len qui tan ties afgegeven voor het zelfde bedrag van 1124. Hij heeft dus in elk geval even verkeerd gedaan als do boekhouder, dio tweemaal de uitgaal voor een post heeft ge daan. Tot zoover de administratieve fo>ut. Beiden hebben in dit opzicht dus even verkeerd gedaan, maar mu moet uitgemaakt worden, waar die ƒ1124 gebleven zijn. Spreker zou er daar om ook voor zijn, om een commissie deze zaak te laten onderzooken. Do heer MAGENDANS zegt dat boekhouder en ontvanger beiden slor dig zijn geweest. STEMMEN Dat is de vraag nog 1 De'hoer MAGENDANS vervolgt, dat nu verder uit te maken valt, wie de 1124 verduisterd heeft. Spr. keurt <le houding van B. en W -goed, maar verbaast zich over de lankmoedig heid van B. en W. tegenover den boekhouder. Waarom is niet gezegd Vóór dien datum moet het geld terug zijn?" Wanneer er een scheidsgerecht was, zou Bjtr. mu voorsteilen den boekhouder te ontslaan. Maar ge beurde dit tluans, dan zou de boek houder geen beroep hebben van zulk een Raadsbesluit. Daarom stelt hij nu voor om een commissie te benoemen om de zaak te onderzoeken. Maar die moet komen met een conclusie en niet de conclusie overlaten aan den Raad, als de Gascommiesie deed. In afwach ting van hei resultaat van dit onder zoek, wil spr. den ontvanger en boek houder beiden schorsen. De VOORZITTER maakt daar be zwaar tegen. De begane slordigheid is De heer VERKOOY Schotensch De VOORZITTER zet nog eens uit een, hoe B. en W. het geval hebben behandeld. De heer SCHUURMAN stelt nu voor, om een commissie ren drie Raadsleden te benoemen en die op te dragen om met een, rapport te ko men, waaraan een conclusie iS toe gevoegd. De lieer MAGENDANS handhaaft zijn voorstel, om e?>n commissie te benoemen, haar op te dragen ten spoedigste een rapport uit te breit-j gen, en in afwachting daarvan den ontvanger en den boekhouder te schorsen. Do VOORZITTER Wat voor voor deel geeft de schorsing? Dan moeten plaatsvervangers aangesteld worden. De heer VERKOOY Laten we ze naar 't Buitenhuis brengenI De heer MAGENDANS wil met de 6cliorsing dit bewerken, dot de beide betrokkenen buiten de gemeente-ad ministratie worden gesteld, tijdens het onderzoek. Al wil hij niet zeggen, dat zij door vervalschingen alsnog zouden trachten de f 1124 te verantwoorden, toch is het beter, dat dergelijke slordige mentsdhen zoolang bulten de administratie gehouden worden. Het voorat el -Magendans wondt al leen door den lieer Verkooy onder steund en komt dus niet in behande ling. Het voorstel-Schuumvan werd met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Hooy en Potih. De heer Wolff (zoon. van den ont vanger) bleef buiten stemming. In de commissie worden, nu geko zen i de heeren P-ruisdhen, Schuurman en Do Vries. De VOORZITTER brengt hulde aan de afgetreden bestuursleden van het Werkloozenfonds, de heeren E. de Graaff en Van Halem. Ter benoeming van twee leden ter voorziening in de vacature in het Burg. Armbestuur bevalen B. en \V. aan de heeren vacature I :A. Stijn tjes (aftr en J. Troostheide vaca ture 2 J. Troostheide (aftr.) en A. Stijntjes. Benoemd worden de heeren A. Stijntjes en A. Hendriks. Scheidsgerecht. B. en W. boden de volgende aan beveling aan voor de samenstelling van het Scheidsgerecht twee leden 1. J. G. Boeree 2. J. van den Boogaardt 1. T. Elsinga j 2. D. van 't Hof twee plaatsvervangende leden 1. B. J. van Laere 2. N. II. Schuur man 1. J. Vink 2. II. J. Weers; secretarisS. C. de Haas van Dors- serplaatsvervangend secretaris li G. Rijs. Benoemd worden de heeren J. G. Boeree, D. van 't Hof tot leden, en de heeren B. J. van Laeie en T. Elsinga: tot plaatsvervangende leden. Tot secretaris wordt benoemd de heer S. C. de Haas van Dorsser en als zijn plaatsvervanger de heer H. G. Rijs. Op 16 October 1915 zijn door de werklieden der gemeente tot leden van het scheidsgerecht benoemd ds heeren F. H. L. Noverraz en C. Kruif en tot plaatsvervangende leden J. F. van Halem en W. Hoogerhuis. 13. en W. bevelen voor onderwij zers bij het herhalingsondcrwije aan, voor school A. de heeren P. van Gessel en H. van Leeuwen, en voor school B. de heeren A. Rijs en J. Strubbc en mej. A. Melcbior. De voorgedragenen worden be noemd. Besloten wordt tot een wijziging van het Weikliedeiireglement over te gaan, om het mogelijk te maken, dat een zevental stokers der gasfabriek onder alle omstandigheden gebezigd kunnen worden voor 't gasbedrijf. De bouwvereeniging „Het Vliegend Wiel" verzocht om aansluiting van haar perceeien, gelegen in de Cronjé- straat en Bothastraat, aan de duin waterleiding der gemeente llaarlein. De kosten eener leiding in de Cronjéstraat en in het Julianapark tot aan het Soendaplein worden door B. en W. geraamd op I 8440. Indien ook eene leiding wordt gelegd in het gedeelte der Reilzstraat, van de Cron jéstraat af tot aan de Bothastruat, van de Bothastraat, van de Reitv- straat af tot aan de Kloosterstraat, en in de Kloosterstraat van de Botha straat af tot de Cronjéstraat, bedra gen de kosten vermoedelijk 10.GO0. Daar op de begrooting voor 1915 is uitgetrokken een garantiebedrag van 700, zoodat zonder verhooging van den betrekkei ijken begrootingspost de garantie voor het verkrijgen der waterleidingbuizen kan worden ver leend, hebben B. en W. aan den di recteur der Gemeentelijke Duinwa terleiding van Haarlem verzocht, tot het leggen eener leiding in dp Cronjéstraat en Bothastraat zoo spoedig mogelijk over te gaan. Besloten werd het adres van adres sante voor kennisgovbig aan te ne men. In de vergadering van 1 Juli werd de behandeling aangehouden van het voorstel van B. en W. tot afwijzende beschikking op het verzoek van den heer G. F. Louwerse, om voor de ex ploitatie als bouwterrein van een perceel wijziging te brengen in de voorwaarden van bebouwing. De aanhouding geschiedde ïd af wachting van de behandeling van een voorstel van den heer Verkooy. Bij aanneming van dit voorstel zal, naar B. en W. meenen, juist het tegenovergestelde worden bereikt van hetgeen de voorsteller wenscht, namelijk het bouwen van woningen te bevorderen. Wanneer, wat de heer Verkooy wil, het raadsbesluit, waarbij de be bouwing werd geregeld, wordt inge trokken, zal adressant niet in de ge legenheid zijn het terrein als bouw terrein uit te geven, omdat dit zon der toestemming van den Gemeente raad (en deze toestemming is niet verleend, want de oorspronkelijke toestemming is ingetrokken) is ver boden. Besloten werd daarom, het voor- stel-Verkooy niet aun te nemen en het verzoek van den heer Louwerse af te wijzen. De heer G. F. Louweree wenscht eenige straten aan te leggen, voor komende op het uitbreidingsplan der gemeente. B. en W. stellen nu voor, het voor straataanleg bestemde terrein, 100 M. 6traat naast het Raadhuis, aan de gemeente in eigendom over te dragen en de kosten door de gemeen te te laten voldoen. B. en W: achten de overdracht In het algemeen belang weuschelijk, on der de voorwaarden, genoemd in art. 2 der verordening van 20 Augustus il914. Het betreft een straat ter lengte van ongeveer 100 meter naast het Raadhuis der gemeente. B. en VV. stelden voor hen te mach tigen, de schoollokalen aan derden ten gebruike af te staan, onder voor waarde o. a., dat daarin niet wor den gehouden voordrachten of oefe ningen. die een godsdienstig of poli tiek karakter dragen, of wel eenig particulier voordeel, dan wel winst bejag beoogen, en dat van het ver- leenen of intrekken van vergunnin gen door B. en W. aan den Raad mededeeling wordt gedaan. Bij de stemming over dit voorstel staakten de stemmen met 6 tegen 6. Bij het einde van de vacantie van den Franschen cursus brachten B. en \V. ter kennis van de deelnemers, dat in het vervolg schoolgeld ver schuldigd was, en dat ook was voor het tijdvak van 81 Mei tot 23 Augus tus. Teneinde het bezwaar te ondervan gen, dat het achterstallige Bchool- geld in één termijn zou worden inge vorderd, hebben B. en W. bepaald, dat de betaling kan geschieden ge durende het tijdvak 4 October tot 31 December 1915. Deze regeling werd goedgekeurd en een desbetreffend adres van den Bond van Ned. Onderwijzers niet- ontvankelijk verklaard. Gemeente contra G e d. Staten. In de vergadering van 7 September j.L werd besloten een geldleening aan te gaan van hoogstens 18.000, tot dekking van uitgaven, voortsprui tende uit de tegenwoordige tijdsom standigheden. Door Gedeputeerde Staten van Noord-llolland werd medegedeeld, dat zij hun goedkeuring aan dit be sluit niet kunnen hechten, omdat de Ieening in 20 jaren zal worden afge lost en uitsluitend strekt tot dekking van uitgaven als bovengenoemd en niet om werken van blij venden aard te bekostigen. De leening zal daarom in drie, uiterlijk ln vier jaren moeten worden afgelost. 13. en W. stelden daarom voor het raadsbesluit zoo te wijzigen, dat de jaarlijksche aflossing van 900 tot f 4500 wordt verhoogd. De heer HOOY wil tegenover Ged. Staten de aflossing in 20 jaar hand haven. Den Schotenaren kan men niet hooger lasten opleggen, die een gevolg zouden zijn van de verhoogde aflossing. Spreker had gehoopt op steun van het Rijk in deze tijden, maar vertrouwt daar niet op. Hij stelt voor in beroep te gaan van de beslissing van Gedeputeerde Sta ten bij de Kroon. De heer MAGENDANS heeft uit Troonrede den indruk gekregen, dat het Rijk de gemeenten zal helpen. Daarom is hij er voor. om de aflos sing tc stellen op 4 jaar. De heer PRUSCHEN wil Schoten een noodkreet doen slaken. Laat men aan de Kroon duidelijk maken, dat Schoten de leening niet iu vier jaar kan aflossen. Na eenige verdere discussie werd het voorstel van B. en W.. om den aflossingstermijn van 20 jaar te ver anderen in 4 jaar, verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stem den de heeren Box, Van Steen, Hooy, De Vries. Wolff, Pruschen en Ver kooy. De VOORZITTER zegt: Wat willen de heeren nu De heer HOOY: In beroet) gaan bij de Kroon en voor het noodige geld een kasgeldleening sluiten. De VOORZITTER merkt op, dat Ged. Staten nu de suppletoire be grooting. waarop de leening staat, niet zullen goedkeuren en dan kun- nen de daarop gevoteerde gelden niet worden uitbetaald. De heer VERKOOY Dan moeten we maar aan Gedep. Staten vragen, om hun besluit, tot niet-goedkeuring in te trekken. Wij kunnen het niet betalen, maar dat begrijpen die hee ren niet I Het voorstel-Hooy, om in hooger beroep te gaan bij de Kroon, wordt nu aangenomen niet 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Magen dans, Boeree, Bies, Schuurman, Ver- ton en Poth. (Gemompel: Dit besluit is eert pleidooi vóór de annexatie De heer VERKOOY: Juist, annexee- ren maar J Wegens het vergevorderde uur wordt besloten de rest van de agen da, o. a. de gasprijsverhooging, aan te houden. De aanslagbiljetten. De heer VERKOOY vraagt bij de Rondvraag, aan wiens snuggerheid het te wijten was, dat de aanslag biljetten der Haarlemsche forensen, te Schoten wonend, eenige maanden ten Raadhuize waren blijven liggen, «ooals hij uit de krant had gelezen. De VOORZITTER Is dat een nieuwsgierigheidsvraag, of De heer VERKOOY 't Is een ge meentebelang en dus verlang ik een gepast antwoord. De VOORZITTER zegt, dat de fout voornamelijk bij Haarlem schuilt. Spreker doet verder mededeeling van het gebeurde, zooals in ons blad is meegedeeld. De fout is, zeide de Voorzitter, dat de biljetten niet ge adresseerd waren en dat het geleide- biljet, dat anders los werd biige- voegd, nu lag op den bodem der doo- zen. De bode, die de doozen bracht, weet niet wie er op het kantoor van den ontvanger was, toen hij de doo zen bracht. Daar de doozen precies geleken op die, welke men van den drukker wachtte, zijn zij opgebor gen. Het is dus niet iets Schotensch, rnaar iets Haarlemsch i De heer VERKOOY Men dacht, dat liet doozen met enveloppen waren. Maar als die op 't Gemeente huis komen, worden zij dan niet na gezien, of de leverantie in orde is De VOORZITTER: Het is niet meer na te gaan hoe dat. gebeurd is. De heer VERKOOY De schuld ligt dus niet bij Schoten, maar bij den Haarlemschen gemeente-ontvanger 0 De VOORZITTER Dat. is mijn vaste overtuiging Het gas. De heer HOOY vraagt om een on* derzoek, of bet juist is, wat spreker gehoord heeft, dat het gas te Scholen een mindere calorische waarde zou hebben, dus van minder gehalte zou zijn. De VOORZITTER zeide overweging toe. De heer SCHUURMAN drong aan op spoedige behandeling van het ver zoek inzake de vaststelling van he» maximum aantal vergunningen, en de heer MAGENDANS op spoed niet de behandeling van het adres inzake het sluitingsuur van de tapperijen. De heer DE VRIES bepleitte samen werking met Haarlem, om verdere stijging van den melkprijs te voorko men. De VOORZITTER beloofde overwe ging van déze verzoeken. Daarna werd de openbare vergade ring geslorten. Naar men ona meedeelt, werd na de sluiting nog besloten, de open ruimte achter eenige perceeien vast te stellen overeenkomstig de verzoe ken van J. Turkenburg voor den bouw van eeu serre, en van C. Tariis en J. Vink voor den bouw van twee perceeien aan de Lucas Meijerstraat. Niet-ontvankelijk werden verklaard de verzoeken van J. W. de Boer en H. Stals, voor den bouw van een woonhuis aan den Vergierden Weg en voor een schuur aan den Rijks straatweg. In handen van B. en W. werd ge steld ter afdoening een adres van T. van Dijk, die zich beklaagt over het houden van een schuur door II. Stals achter zijn woonhuis. Een ieder verstandig mensch, die zijn voor deel kent, koope zijn kleeding in het welkende T V H«t o o gr gorioht op dit adres. Amstsrdamsehe 2e hands Kiesdingmagazp. Barrevoetestraat 15, >U de Botermarkt, t» Haarlem. HF* Het is ln iedere voordeel bij ons zijn Kleeding te koopen. Nooit hadden wij een zoo grooten voorraad, nooit kocht men zoo goedkoop bij ons. Deze week zullen wij voor spotgoedkoope prijzen verkoopen lOOOsn Hoeren Overjassen, Demies, Raglans, Covercools, Paletots, Jassen met plooi, Uistors, Jongens Overjassen in de nieuwste modellen in alle kleuren, lOOOen Kinderjasjes, Capes, Motorjekksrs, Pantalons, enr. enz. Een prachtpartij Heoren- en Jongens Csstuums, Gekleed» Costnums. Een partij blauwe sn zwarts Csstuums, alles om van te watertanden. Ons devies is: Komt zien zonder verplichting tot koopen. Brengt kenners mede. Zondags (ot 6 uur geopend. Reiskosten worden vergoed. Des ellen naar het welbekende Amsterdamscfie 2© hands Kleedimgmagazijn, Barrevoetestraat 15. bij ie Botermarkt, t» Haarlem. Dit adres wordt door oen leder aanbevolen. TELEFOON 2464.

Haarlem's Dagblad | 1915 | | pagina 10