NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33e Iqarpano No. 100"23 Verschijnt dagelijks," behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 10 FFBRUAFI IP16 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an 1—regels 75 Cts.; iedere regel meer 15Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Haarlem vanl— 5 regels —.eikeregel meer/" 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 15 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.féy'jr' elke reSel raeer Cts. contant. OeffluïS ZondTgsblad, 'voor Ha'arl'en.' I I 0jJ%&SSHrJ^kC Rellai:tie en Administratie: Croote Houtstraat 53. n „de omstreken en franco per post. 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne J2. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telëphoon interc. 6229. Da Verzekering der (per week) geabonneerden wordt gewaarborgd door „The Ocean" Rokin 151, Amsterdam. DIT NI MMER BESTAAT LIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE blab. AGENDA VRIJDAG 11 FEBRUARI. Concertzaal de Kroon: Concert v. d. Mailrignal-vereeniging. Schouwburg, Janswèg: Het Witte Paard. Ciiieina-Palace: Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Biosc. Theater, Barteljorisstraat: Voorstelling. OM ONS HEEN No 2120 Nabetrachting tan den Gsmeantbraad. Met achttien tc«en dertien stem men heeft (le Raad het voorstel aan genomen van de heeren Andreae c.s., om een Raadscommissie te benoemen vonr de h aven.pl an nen. waarmee B. en W van tijd tot tijd. in belang- riike aanealosrenhoden, overleg sul len oleeen. B. en W. vonden, zoouls bekend is. die Commissie zeil niet ïioodig zii konden het met de Com missie voor Publieke Werken wel af en zasen in de Andirèsóhe Commissie bovendien geen afspiegeling van den Raad. De meerderheid, die bet voorstel kreeg, was maar matig. Blijkbaar aagen verschillende leden, die anders nogal od 's Raad-s gezag gesteld zijn, tte noodzak el i ikheid van de Commis- aie niet in en ik vermoed, dat som mige tegenstemmers nog een ander motief hadden. Wanneer een Raads commissie stol van vijf personen bet met het dagelijksch bestuur eens kriict bet onderwerp, dat aan de orde is. daardoor al negen voorstem mers en wordt bet dus moeilijk voor den Raad. daar nog belangrijke ver anderingen in te brengen. Door de benoeming van een Raadscommissie geven de andere Raadsleden, prac tise h «esproken. dus bij voorbaat een deel van hun maoht uit handen. Die overweging leidt bot verzet in gevallen als deze. waarbij een Raads commissie nu niet zoo onmisbaar schiint De Raad leed dezen middag aan nederigheid. Of was het misschien een late verkiezineakoterVan twee kanten werd betoogd, dat de Raad in riin midden niet genoeg personen heeft, die de plannen kunnen bcoor- doolen en het ergste is. dat we dit niet mogen tegenspreken en dat het in den Raad ook niet tegengespro ken is 1 Alleen zei de heer Van den Berg, dat de Commissie het zou kun nen leeren en schertste de heer Van de Kamp: ..dan kunnen we wel naar buis gaan 1" Nog altijd spookt de herinnering aan den heer Huiswil in de vergade ring en het eonige middel om van deze spookverschijning af te komen is. hem bii de eerste vacature aan te bieden, in vlec-sch en been opnieuw plaats te nemen in de Raadszaal aangenomen, dat liii daarvoor nog te vinden Is 1 De heer Modoo zag het ideaaJ van behandeling in een vergadering voor af met de leden van den Raad, zon der publiek, dus ook zonder pers nóg eenvoudiger is. om dan ook de leden van den Raad er buiten te lal en. Dan zi jn B. en W. gauw en gemakkelijk klaar 1 Tiidens de heele discussie moeten de toehoorders, dunkt me. een ge voel gekregen hebben alsof er één element buiten het debat bleef, name lijk dat eenige Raadsleden, niet recht overtuigd van de geestdrift van B. en W. voor de havenplannen, het noodig vonden, wat achter den wa- gen te helpen duwen. Is deze opvat-1 ting juist, dan had het heele voorstel iu"etrokken kunnen worden na de mededeeling van B. en W., dat de Plannen klaar zijn. En dat zou te verstandiger zijn geweest, omdat B. en W. het in hun macht hebben, de Commissie veel of weinig te raad plegen natuurlijk zal het, daar zij immers de Commissie overbodig vin den, weinig zijn I Tussohen de heeren Jonckbloedt en Slingenberg ontstond een geschil over de aanbesteding van huizen voor een woningvereeniging. De eerste sprak zelfs eenig wantrouwen in de zaait uit. maar had dat blijkbaar zoo erg niet bedoeld hij trok althans, toen de heer Slingenberg hem daartoe gesommeerd had, de minder vrien delijke uitdrukking in. Hoofdzaak van don strijd was ditna openbare aanbesteding passeerde het bestuur den laogsten inschrijver en droeg het werk voor lageren prijs aan een anderen aannemer op. Heb ik het goed begrepen, dan vond de beer Jonokbloodt dat ongepast en ik heb al meer opgemerkt, dat de laagste inschrijver zoo'n geval beschouwt als een persoonlijk affront en daarin steun vindt bij zijn confraters. Zou er dus een soort van moreele ver plichting bestaan om het werk aan den minsten inschrijver te gunnen, zelfs wanneer de aanbesteder nader hand kans ziet. het voor een lageren pms ook goed uitgevoerd te krijgen Dat was hier het geval en ik kan, al ben ik leek op aannemersgebiod, niet inzien, dat daarin iets verkeerds steekt. Wel had (en dat gaif Mr. Slin genberg toe) de laagste Inschrijver behoorlijk bericht moeten hebben. Maar dit is een ondergeschikt punt en ook anderen worden wel zonder bericht od hun verzoeken gelaten, do heer Koen bijvoorbeeld, die aan B. en W. verzocht, de lichtfabrieken te mogen zien en daarop geen ant woord kreeg. Wel zonden B. en W., naar aanleiding van zijn verzoek, een circulaire voor een algemeen bezoek aan de Raadsleden, maar de heer Koen had toch wel een afzon derlijk briefje tot antwoord mogen hebben. Overigens luisterde de Raad niet heel aandachtig naar de klacht, omdat de heer Koen, die blijkbaar in ziin eentje de fabrieken had willen zim. niet meeging toen er een alge meen bezoek van Raadsleden uit voortkwam. Waar zou het heengaan, wanneer ieder Raadslid aflzomlerlijk de gemeentebedrijven ging zien Ieder oogenblik zou er storing zijn in den regel matigen, rustigen gang en telkens zou de directeur opnieuw aan 't rondleiden en expliceeren moe ten gaan. als de vergelijking zij vergeven de eigenaar van een panorama op de kermis. Anders is de vraag, of leden van een Commissie van bijstand te allen tiïde en zelfstandig toegang hebben tot het bedrijf, dat zij „bij staan". De heeren Nagteaam en Van de Kamp hadden een van de bedrij ven willen zien, zonder geleide van den directeur, maar keerden terug, toen hun dit niet werd toegestaan. B. en W. schenen zelf niet eeker van de zaak ie wezen, althans de Voorzitter gaf niet dadelijk bescheid, maar zal het vraagstuk bij B. en VV. ter sprake brengen. Wat kan er tegen zijn, dat loden van een Com missie van bijstand het bedrijf, waar toe zij meewerken," binnengaan als 't hun lust? Alleen dit. dat zij zich er tactloos zouden gedragen, bijvoor beeld zich mengen in den gang van het bedrijf, orders «even aan het personeel, of luide eritiek doen hoo- ren od regelingen van superieuren. Maar men moet toch vertrouwen, dat de Commissieleden zóó onhandig niet zuilen zijn. Eu waren ze dat wel. dan zouden B. en W. de middelen wel vinden om hen op 't verkeerde daar van te wijzen. Dat de directeur van bet bedrijf, nu de zaak blijkbaar nog niet gere geld is. de Commissieleden niet al léén won laten rondwandelen, is volkomen verklaarbaar. Maar dat B. en W. dozen toestand opzettelijk zouden handhaven, is niet denkbaar. Dan zou zoo n Commissie wel gaan liiken om Ami bekenden wassen neus. Het bedangrijksto van de geheele Raadszitting was de interpellatie aan het einde over de weigering van B. en W. om geld uit te keeren voor steun aan werklooze grondwerkers, die de plaatsen van stakende mak kere niet hadden Willem innemen, 't Werd een discussie met felle mo menten de Voorzitter sprak zich scherp uit en de heer Najztizaam liet dat niet onbeantwoord. Overigens worde voor het overzicht van de dis cussies naar het raadsverslag ver wegen. Wie daarin nu de stemmingen na gaat en de vier moties Leest, waar van er twee weer werden ingetrok ken. kriist een beeld van de on zekerheid. waarin de Raad verkeer de. Velen hadden blijkbaar moeite, zich een opinie tc vormen, gesJÜngerd als ze werden tussohen doze ver schillende indrukken: dat aan B. en W. door het Raads besluit feitelijk de beschikking over het crediet is toevertrouwd, terwijl volgens de reglementen het fonds bestuur een soort van autonome macht bezit-; dat de gemeentekas nimmer voor stakingskas mag dienen, terwijl bet leder (ook niet-arbeider) tegen de borst stuit en moet stuiten, de plaats in Ie nemen van ©en kameraad, die voor verbetering van zijn positie strijdt dat het oen zonderlingen en nood- lottigen indruk maken moet op hen. die aan het Steuncomité belangrijke bedragen schonken, te zien. dat nu er werk is, er niet gewerkt wordt, terwijl de arbeiders er van overliuiigd zijn, dat zij alleen door solidariteit van de groeDen ondeiiing letfe kun nen bereiken. Ziedaar verschillende tegenstrijdi ge feiten, die de zaak ingewikkeld en de beslissing moeilijk maakten. Ten slotte zijn de beide moties, die in stemming kwamen, verworpen en de belanghebbenden krijgen dms de ult- keeriug niet. Gelukkig is het einde van het con flict nabij het bestuur der Grond- werkers-vereeniguig heeft een onder houd verzocht met het bestuur van de natroonsvereeniging en vertrouwd mag worden, dat er een overeen stemming gevonden wordt, die aan dit bittere conflict een einde maakt De heer Nagtóaam wees er op, dat er. volgens bekwame economen, den oorlog een groote loonstrijd wachten ia Het kan wel zijn. Maar zou het dan niet goed wezen. nu. in deze critieke omstandigheden, ter wijl wij er nog altijd niot roker van zijn. of ons land wel buiten den oor log zal blijven, alle geschilpunten zooveel mogelijk gemoedelijk op te lossen, althans geen economisch con flict te laten onhstaan Patroons en arbeiders moeten inzien, dat dit wenschelijk is welnu, wij roepen hen od. daartoe dan ook zooveel maar eexu'gszins mogolijk is, mede te wer ken. Moet straks weer de economi sche strijd opvlammen, laat het dan niet ziin onder de donkere schaduw van de wolk, die nog nltijd over ons vaderland hangt en die wel aaneen sluiting noodig maakt, maar geen felle geschillen verdragen kun. J. C, P. Stadsnieuws GRATIS BROOD EN KOFFIE. Deelnemers heden 407 kinderen. Ingekomen bij H. London Muülle S. v. L 25 A. v. d. VaartN. N. 2.50 Juffrouw Booda f 0.25 van C. H. Do commissie deedl bij dezen aan Haarlems ingezetenen mede dat zij hare werkzaamheden weer heeft go- emdigd Zij betuigt tevens aan al hare weldoeners haar oprechten Jank voor de zoo mild ingekomen giften, en houdt zmh ook voor den vervolge be loofd aanbevolen in de weldadigheid der milde gevers. I1ET KAMERLED LIEFTINCK. liet Tweede-Kamerlid F. Lieftinck kon Woensdag wegens liohte onge steldheid de vergadering van de Tweede Kamer niet bijwonen. BARBIERS- EN KAPPERSBOND. De afd. Haarlem van dezen Bond heeft haar door den oorlog gestaakte actie voor Zondagsrust weer opgevat, in opdracht mede van de afd. Haar lem van den Nederl. Kappers- en Barbi arsbedien clenbond. Zij zendt daartoe een vragenlijst rond, om daarna, als resultaat van de meekomen antwoorden, te kunnen beoorcteölen, in hoeverre te Haarlem en aangrenzende gemeenten de toe stand gunstig Is, ojn tot een actie voor algeiieeie of aaiunerkeiijk ver beterde regeling der sluiting van de zaken op Zondag in het barbiers- en kappersbe<lr:jf te kunnen overgaan. Tevens wordt daarin een poging gedaan orn te komen tot een rustig etensuur, dat thans in het vak niet bestaat, Hoe prijzenswaardig deze nieuwe poging, oin eindelijk tot Zondaasslui- ting te koinen, ook wezen mag, wij vreezen, dat ze weer op niets zal uit- loopen In ons volgend nummer zul len wy dat nader toelichten en tevens den eenigen weg, die althans naar ons inzicht tot het doel leiden kan, aanwijzen. KAMERMUZIEK. Het vijfde der zes concerten onder leiding van Mossel werd Woensdag gegeven door het Rotterdainsch Trio: Verhey, Julius Röntgen Jr. en Mossel optredende met werken van Enrico Bossi, Schubert en Zagwijn. Met groote belangstelling hebben we kennis gemaakt met de aan dit Trio opgedragen compositie .laatstgenoemde. Dit werk van onzen landgenoot is als een belangrijke aan winst te beschouwen voor het kamen muziek-reportoire. Met nauwkeurige studie heeft hel drietal kunstenaars deze uitvoering voorbereid. De totale indruk van het werk mag dap ook een zeer gunstige genoemd worden. Het publiek bereidde de artlsrcn een hartelijke ontvangst. Met schoone klankeffecten heeft de componist de hoofdgedachten „Strijd en weemoed" hierin uitgewerkt. De hoofd- en nevenmotieven ziin geluk kig van kleur en stijl. Als bijzonder schoone momenten noemen we het „E dur tliema", door de cello zoo prachtvol ingezet ©n het begin van het tweede deel niet het daaropvolgen de eigenaardige 5/4 motief. De groote waarde dezer compositie ligt we) in het oorspronkelijke karakter, dat het geheele werk Ijeheerecht en waarmee de heer Zagwijn zich een voorname plaats in <i© rij der Nederlandsche componisten lieeft verworven. De ver tolking van Bossi's Trio Srrrfonico, was, uitgenomen eenige onzekerheid aan hel slot der „Novelletta", hoogst loffelijk en in 't bijzonder trof ons het diepgevoeld spel van piano, viool en cello, in het, zoo één van gedachte, voorgedragen ,,In Memoriam". Met Schulxmt aan het slot, was deze avond wederom rijk aan kunst genot, waarvoor wij dit hoogstbegaaf- de Trio gaarne liulde bremzen. 'Niet het minst aan den heer Mossel die ons in de gelegenheid gesteld heeft dit in zoo hooge mate te genieten. s. Schoolgeld voor de Handels school. We hebben in het Raadsverslag meegedeeld, dat de heer Wolzak een amendement hoeft ingediend op het voorstel van B. en W. in zake het schoolgeld aan de Handelsschool. B. en W. hadden voorgesteld: Art. 1. a. f 90.per jaar en per leerling, voor de leerlingen wier ouders, bei den of een van beiden, of wier voogd of die. bij meerderjarigheid, zei ren binnen deze gemeente hoofdverblijf hebben in den zin van art. 245 der Ge meentewet b. f 120.per jaar voor iederen leerling die, niet behoorende tot de leerlingen sub.a vermeld, zelf vast en voortdurend verblijf heeft binnen de ze gemeenteen c. f 230.— per jaar en per leerling voor alle andere leerlingen dier schoolmaar niet voor leerlingen uit gemeenten, met welker bestuur om trent de betaling van schoolgeld een overeenkomst is aangegaan. Voor hen zal een schoolgeld worden geheven eveneens tot een bedrag van 90.—. De bijbetaling door zoodanig gemeen tebestuur wordt bepaald op een be drag van f 100.— per jaar en per leerling. Art. 3. Voor leerlingen van categorie a. w'er oudere, voogden of verzorgers een jaarlijk'sch inkomen hebben van I minder dan 4000.— of, bij meerder-1 jarigheid van den leerling, wiens ei- gen inkomen per jaar beneden dat bedrag blijft. een schoolgeld ver schuldigd zijn zwoals onderstaande tabel aangeeft Verschuldigd schoolgeld per jaar f80 bij een jaarlijksch inkomen van 1 3500—f -WOO f 70 f 3000.—f 3500 f60: f 2500—f 3000 f45: f 2000-12500; f33: f 1500f 2000125: f1200— f 1500f 20 f 1000-11200 f 15: f 800 -11000 f 10 f 600-1 800. Bij een inkomen van minder dan I 600.— per jaar zullen do leerlingen het onderwijs kosteloos kunnen vol gen. Aan leerlingen, dae naar het oordeel van en W. niet in staat zijn de noodzakelijke leermiddelen voor eigen rekening aan le schaffen, worden de ze verstrekt voor rekening der ge meente. Voor vakleerlingen wordt een even. redig tarief geheven. De verordening treedt in weiklng op 1 September i916. Voor de andere instellingen van M. O. bedraagt het schoolgeld volgens dit voorstel voor de bovengenoemde gioe-pen a, 1) en c 60, llXi en ƒ200, a/ 100 voor de gemeentcu, die gocon- tiacièeru heijuenj. De heer Wolzak stelt nu het vol gende voor: Art. 1.: sub a.: in plaats van f 90 te lezen 1 150; sub b: m plaats van f 120 te le- zeu 1 18U, sub e.; m plaats van f 230 te lezen 1 250. Art. 3: ln plaats van 1 4000 te lezen 1 5000 en voorts in de Tabel aan 1 60 enz. te doen vooralgaan: f 130: bij een jaariïjksch inkomen van: I 5000 tot beneden 1 5500, 1 120: f 4500—1 5000, f 110: f 4200-1 4500, f 100: 1 3900-1 4200, f 90: f 3GOO—1 3900. f 80: I 3300f 3600, 1 70: f 3000—f 3300, f 60.encu Voor vakleerlingen te bepalen: Art. 4: sub a: in plaats van f 15, 118 of f 50, te lezen f 22, f 25 of f 55. sub b: in plaats van f 22, f 50 of f 75, te lezen f 30, f 40 of f 80. sub c: in plaats van f 30, f 40 of f 100, te lezen f 37.50, 1 50 of f 110. sub d in plaats van f 37.50, f 48 of f 125, te lezen f 45, f 58, of f 135. in plaats van: De bedragen, onder scheidenlijk genoemd als f 50, f 75, f 100 en f 125, te lezen: De bedragen onderscheidenlijk genoemd als f 55, f 80, f 110, of 1 135, en in de laatste alinea van sub d in plaats van f 15, f 22.50, f 30 of f 37.50 te lezen f 22, f 80, f 37.50 of f 45. In de daarop volgende alinea in plaats van f 15, f 22.50, f 30 en f 37.50, te lezen f 22, f 30, f 37.50 of f 45. en in de daarop volgende tabel aan f 3500 enz. te doen voorafgaan: f 5000 tot beneden f 5500: f 20. f 27, f 34. f 4L f 4500 tot beneden f 5000: f 18, f 25, f 32. f 39. f 4000 tot beneden f 4500 f 16, f 23, f 30. f 37. f 3500 enz., (Zie vervolg Stadsnieuws op rag- 2)- Uit de Omstreken Hlllegom. RAADSZITTING. De raad dezer gemeente vergadert Dinsdag a.s. v. m. 10 uur. De agenda luidt: I. Notulen. 2- Ingekomen stukken. 3. Rooilijn J. van Til Rz. 4. Idem M. van Wave-ren en Zonen. 5. Idem J. van der Bosch en Zonen. 6. Idem K. F. j. Zitkamp. 7. idem le Amerika dwarsstraat. 8. Periodieke verhoging jaarwedde onderwijzeres O. L S. 9. Subsidie bewaarscholen. 10. ijziging Reglement Werkloo- zenfonds. II. Verzoek Vereen. Rijnsteenfabri- kanten. 12. Wijziging begrooting Gasbe drijf 1915. 13. Havengeld. 14 Uitbreidingsplan. 15. Kohier schoolgeld 16. Reclames H. O., Hondenbelas ting on schoolgeld. Zandvoort. Door de politie is ten huize van den visscher K. alhier een schoor steenbrandje gebiuscht. De aange richte schado was gering. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN. Mevr. Soederouw Heemstede, Duin weg 15, 1 p Mej. Koekoek, idem, id., 1 p P. S. Montuorie, Napels, Hoogc- weg 21, 2 personen. GEVONDEN VOORWERPEN. Tern« te bekomen bij: L. Driehuizen, Smedes'raat 23, eon Russische hazewindhond. binnenland OVER HET AFTREDEN VAN Mr. TREUB. Mr. March ant, lid der Tweede Ka mer, heeft te Arnhem in een vergade ring van de Vrija.-Deni. kiesvereent- ging gesproken over het aftreden va» minister Treub. Hij wees er op, dat hier de vraag was, of de Kamer een onbeperkt ver trouwen in den Minister stellen kon; deze vraag moest ontkennend beant woord worden.Mr. Parijn heeft ln Het Vaderland gewezen op de reeks con flicten die zich bobhen voorgedaan en waardoor het vertrouwen geschokt werd; spr. somde deze op, wijzende op de zonderlinge hond mg van den Mi- Dister inzake de beweerde hekeering betreffende het Staatspensioen en op zijn verklaring van half October, te willen aJtreden omdat hij zijn colle ga's 1n den weg stond. Door dit alles had men vertrouwen verloren, volede men e©i» «'dg, die zelf niet scheen te weten waarheen hij wilde. Er moest eenmaal een con flict komen, au dan was het maar ho© eerder hoe beter. Hierbij kwamen persoonlijke om standigheden: In deze tiiden vooral eischt de mhdstersfuncHe den «éhec- lftn menseli. komen particuliere om standigheden ni«t in aanmerking, mo- een er in het creheel hW sim. Het volk moet onbeperkt vertrouwen in den Minister kunnen stellen, ook Ln zede-lijk opzicht; de Minister moet kie zen tuasehem zich geheel aan zijn taak geven of de bevrediging zijner per soonlijke begeerten. Daarbil tc flin nog een quaeetie van het vergeven van staatsbetrekkingen, gepaard gaande met persoonlijke nei gingen van niet hooge orde. Spr. haalde dit alles aan om te bo wijnen, dat er reden tot vermindering van het vertrouwen in den Minister bestond; hij achtte het van meening veranderen van enkele oorspronkelij ke voorstanders der motie Schaper verklaarbaar, ook in verband met den druk van gezaghebbende zijde, maar hield vol dat de voorstemmers ten slotte gelijk zullen krijgen. Treub achtte hij niet onvervangbaar, nl wenschte hij in te stemmen met een eere-saluut aan zijn adres. t Haagsch Correepondentiebureau meldt Naar aanleiding van hetgeen door nr. Marchant in de Vrijzinnige De mocratische Kiesvereeniging te Arn hem werd gezegd, is den oud-minis ter Treub gevraagd, of hij van plan as daartegen op te komen. Het antwoord van den heer Treub luidde „Mijne eerste opwelling was wegens hetgeen mr. Marchant zich veroor loofde te zeggen over het vergeve» van staatsbetrekkingen eene vervol ging wegens laster cf wegens belee- diging uit te lokkon. Na er eervs over geslapen te hebben ben ik tot de con clusie gekomen, dat ik het rechten, over de niet te kwalificeeren insinua tie van mr. Marchant aan de publie ke opinie kan overlaten." KAMERVERKIEZING APELDOORN. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de Centr. Anti-Ho- volutionnaire Kiesvereoniging in het district Apeldoorn, werd na langdu rige discussie besloten om op grond; van het nog geldende art. 9 van het .Electoraal accoord van 1913"' voor ditmaal den candidaat der Ghr.-His- torischen te steunen, onder nadruk kelijke verklaring, dat men zich voor 1917 algehecle vrijheid van handeleu voorbehield. Naar vernomen wordt is door ae Lij de Centrale Liberale Kiesvereeniging aangesloten vereenigingen op de gros lijst van candidaten voor dc verkie zing van ec-n lid der Tweede Kamer in het district Apeldoorn alleen ge plaatst de heer J Esmeijer, l;d van de Provinciale Staten van Gelderland en lid van den Gemeenteraad te Apeldoorn. De lieer Esmeijer was ook in 1913 candidaat der Vrijzinni gen. DIE KOMT NIET OM Z N GELD! Een jachtopziener in de gemeente Winterswijk vond dezo weck in een der buurtschappen eene poriemon- naie met circa f 6. Hij heeft daarvan bij 4e politie aangifte g-vlann, wel licht mocht de verliezer zich aanmel den. Of dit zaJ gebeuren, valt te be twijfelen, want in de portemonnaia zat een briefje met de woorden: „Ver geet niet een gulden draad voor ha- xenstrikken mee te brencen".

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1