t NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. - Opgericht 1883. 33 Jaarcano No. 10C57 Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. Dl ISDAG 21 MAAFT 1B16 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: per drie maanden: van j5 regels 75 Cts.; iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Haarlem van 15 regels ƒ1.—, elke regel meer/" 0.20. Reclames 30 Cts. per regel, is (kom der gemeente) met het Letterkundig Weekblad „De Abonnement aanzienlijk rabat. Zaterdagavond"f 1.50 Advertentiën van Vraag en Aanbod, van 1—5 regels 40 Cts. per plaatsing, Franco per post door Nederland2.my fcPP'llsli i*v>) e'^e regel meer 10 Cts. contant. OemustS Zondagsblad, 'voor Haarlêm' 0.37'/, Redactie en Admimsfraüe: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post. „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. De Verzekering der (per week) geebonneerden wordt gewaarborgd door ,,The Ocean" Rokln 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT' BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 22 MAART. Schouwburg, Jansweg: Het Witte Paard. Soc. Vereeniging (Bestuurskamer): 'Alg. Vergadering v. d. Volksbond. Concertzaal de Kroon; Liederen- en Duettenavond. Geb. van den Protestantenbond: Bijeenkomst afscheid Ds. A. C. Scha de v. Westrum. Cinema-Palace: VoorstcHteg. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor etelling. - Biosc. Theater, Barteljorisstraat: Voorstelling. Een zonderlinge handel. Toen er woningen zouden worden gebouwd on het destijds door de familie Van de Poll bewoonde buiten aan den Ziilweg is er, ten behoeve van het daarnaast gelegen buiten van wijlen den heer Prévinaire, dat de familie Van de Poll toen betrok, ou bovengenoemde woningen een erfdienstbaarheid gevestigd, ten o:p nchte van het niet vestigen van be drijven. wiize van bebouwing, afme ting en hoogte. ,lig«in«. van tuinen en dergelijke meer. Nu de gemeente het buiten van wijlen den heer Prévinaire heeft overgenomen en dat gaat inrichten als bouwterrein, hebben deze erf dienstbaarheden natuurlijk geen bc-- teekenia meer. Welnu, zou men zeggen, dan schaft de gemeente die af 1 Dat wil het gemeentebestuur ook wel. maar niet kosteloos belangheb benden moeten 100 per perseed be talen. Wii vinden dit een zonderling han deltje. De reden voor de erfdienst baarheid is vervallen, de gemeente levert dus niet. staat niets af, derft niets, kortom doet niéts in ruil voor die honderd gulden en vraagt dus da som alléén, omdat de eigenaars van de woningen «iet de onlief f mg der erfdienstbaarheid gebaat zijn I I)it motief komt ons onvoldoende voor. Wii kunnen ons maar één geval voorstellen, waarin deze eigenaars de erfdienstbaarheid zouden moeten 'afkooDe.D en dat is wanneer de ge in eeme zelf, bij den aankoop van het buiten, voor die servituten afzonder lijk betaald had. Maar daarover lezen we niets dan de mededeeling. dat het feit. dat de erfdienstbaarheden thans geen zlu meer hebben. ..geen voldoende reden is, om ..o m niet afstand te doen van „door de gemeente medegekochte „rechten Medegekocht. ja natuurlijk, maar ook afzonderlijk betaald Met andere woorden zou de koop- pi lis van het buiten lager zijn ge weest. wanneer er geen rechten van eervituut waren geweest, deze dus niel mee waren overgegaan Alleen dan zouden belanghebben den het daarvoor betaalde dienen te vei goeden. Maar zoo niet, dan moet de ge meente o. i. liever voor de opheffing geen betaling verlangen, dan die van de netto kosten, welke op de ophef fing vollen. Soms wordt in den Raad gespro ken van „rechtsgrond". Welke rechtsgrond kan er zijn voor afkoop van een eervituut, dat geen beteelcenis meer heeft adsaieuws BOUWVAKARBEIDERS. De Landelijke federatie van bouw vakarbeiders, die te Amsterdam ver gaderde, besloot een Landelijk werk- loozenfonds op te richten. Ook werd besloten een landelijke wcorstandskas te Ongelukje. Maandagmorgen is in de Jacobijne- Btraat de melkwagen van B. W.. uit de Frans Halsstraat aangereden door een auto van de Gebr. li. De wagen werd beschadigd en de hond. die on der den wagen was gespannen, liep eenige wonden op. De politie onder zoekt de zaak. - NIEUWE BEGRAAFPLAATS. Met het aanbrengen van liet ijzeren hek om de nieuwe begraafplaats aan de Kleverlaan is Maandag een begin gemaakt. HAARLEMSCHE HANDELS SCHOOL VE R EEN IG IN G. De Haariemsche Handelsschool ver eeniging heeft het tooneelstukje: „Studenten op een Jonge-damespen- Bionaat", dat gespeeld is op het jaar- leest, Maandagavond in De Kroon nog eens opgevoerd ten bate van de slachtoffers van den watersnood. De niet-talrijke bezoekers haddon veel pleizier te het kluchtje. Mej. Mia Peltenbuxg (zang), en de heer Tolle naar (fluit) verleenden ook hun mede werking; Mej. J. Zolle begeleidde op den vleugel. Ook hun medewerking werd door de aanwezigen op prijs gesteld. We hebben bij het vorige feest van de IL H. S. V. over liet nu ten gehoore en ten aanschouwen gebodene ge schreven, waarom we nu volstaan met de vermelding. Aan de dames Mia Pettenburg en Mies van Haaren, de directrice der kostschool werden bloemen aangebo den. Met den verkoop van programma's en bloemen in de zaal, hadden de jonge dames veel succes. THET 0ERA LINDA BOK. Men meldt uit Leeuwarden aan bet Alg. Handelsblad: Het bewuste kistje is verleden week door bet bestuur van het Friesch Genootschap geopend. Aan een paar leden van dat bestuur is daarna een meer speciaal onderzoek naar den inhoud opgedragen. De uitkomst van dat onderzoek zal te zijner tijd door het Genootschap ter kervnisse van het publiek worden gebracht. WEER EEN NEDERLANDSCH SCHIP GETORPEDEERD? Maandagavond meldde 't persbu reau Vaz Dias ons, dat uit Londen gemeld werd, dat aan de Oostkust van Engeland Zondagavond een Ne- derlandsoh stoomschip, waarvan de naam nog niet bekend was, en het Noorsche schip Langeli getorpedeerd zouden zijn. 50 geredden waren in Engeland aam wal gebracht. Heden is wel bevestiging gekomen van bet zinken van de Lamgeli, maar niet van het zinken van een Neder- landsch schip. Wel is ook een Doensch schip en een Engelsch schip ln die buurt ge torpedeerd. Of daarmede verwarring ontstaan is? SCHOOL VOOR KUNSTNIJVER HEID. In liet heden verschenen verslag van de school voor Kunstnijverheid wijst de Commissie in het bijzonder op de bouwkundige afdeeling. De decoratieve afdeeling is m vier ouder ai dee I mgen ingedeeld, a. De af deeling voor de metaalbewerkers, b. De altleeUng der decoratieschilders voor de bouwkundige versiering en het glassehildercn. c. De afdeeling bestemd voor die leerlingen, welko zich wenschen tee te leggen op het maken van ontwerpen en teekeningen voor het kunstnaaldwerk, het batik werk en andere vrouwelijke hand werken, alsmede voor verschillende afdceiinycai der nijverneidskunst d. De afdeeling bestemd voor die leerlingen, welke zich speciaal voor de lithografie wenschen te bekwa^ men. Het is de Commissie eene voldoe ning in deze te kunnen medewerken, zoowel met de in Haarlem gevestigde patroons als met de vakverenigin gen. Van beide zeiden toch zijn er stemmen opgegaan, die om beter vak onderwijs hebben gevraagd en daar do voorwaarden tel deelneming aan liet ondoivvijs zoo gemakkelijk moge lijk zullen worden gemaakt, is het to voorzien, dat het aantal leerlingen in dezo afdeeling mettertijd aanzienlijk zal toenemen. Het onderwijzend personeel heeft in een zijner bijeenkomsten besloten aan do Commissie van hot Museum van Kunstnijverheid het voorstel te doen, om don oud-leerli ngen, do lieer en C. W. Banilioorn, bouwkundige en J. P. M. Steffens, toekenaar voor bin- men-architectuur en meubelkuaast, het einddiploma dor school toe te kennen. Het voornemen beet a at om bij ge noegzame deelneming in het voorjuar van 1916 in overleg met liet Bestuur der K. N. Kantwerkschool te 's-Gra- vonhage een cursus m hat makon van kant aan de School voor Kunstnijver heid, alhier to openen. Dagcursue: Vrouwelijke leerlingen 30, Vrouwelijke leerlingen hospitan- ten 6, Mannelijke leerlingen 66. Man nelijke leerlingen hospitanten 1, to taal 103. Woensdag en. Zaterdagmiddagcur sus: Vrouwelijke leeiiingen 5, Man nelijke leerlingen 9. Totaal 14. Avondcursus: Mannelijke leerlingen 56. Uitsluitend lessen in de Statica 1. Leerlingen der Rijksnormaallessen, die onder leiding van den heer Grabym in een der lokalen van de school tee- kenonidenvijs ontvangen 68. Totaal 125. Bovendien hebben 68 belangstelten- dein aaai cursussen voor Kunstgeschie denis, die overdag en 's avonds ge geven worden, deelgenomen 68. Geheel in totaal 310. DIEFSTAL. Een juffrouw zou op de Botermarkt Maandagmiddag een hoed koopen. Ijverig was zij aan het passen en liad onder haar eigen hoed haar taschje met f 10 neergelegd. Toon zij haar keus had bepaald en betalen wilde, was do een of ander- langvinger haar voor geweest en was reeds met haar schat er vandoor. 'n Hand-gelag voor 't vrouwtje, dat zich al zóó in 'n mooi, nieuw zomer hoedje had verheugd. PROTEST DER WINKELIERS IN TOEBEREIDE VLEESCHWAREN. Het volgende protest is uitge bracht Ondergeteekenden. allen handela- ren in bereide vleeschwaren, wonen de te Haarlem, protesteeren ten sterk ste tegen de verdachtmaking van den wethouder Modoo, uitgesproken in de Raadsvergadering van 1 Maart j.L. tegen ons en'een onzer collega's in 't biizonder. als zou ons verzet tegen de Slachfchuiskeuring hieruit voortspruiten, dat het ons te doen is minderwaardig goed in te voeren en te verkoopen. Reeds herhaaldelijk hebben wij ter bevoegder plaatse onze bezwaren te gen de centrale keuring kenbaar gemaakt ent krachtig gemotiveerd, welke bezwaren wii hieronder in 't kort laten volgen: lo. De volkomen waardeloosheid van deze keuring, welke herhaalde lijk en'overduidelijk is gebleken. 2o. Het niet direct kunnen beschik ken over de aangekomen waren, wijl (leze. volgens de verordening, eerst naar het Slachthuis moeten worden vervoerd om gekeurd te worden, het geen vooral in het warme seizoen, mede door het in- en uitpakken en bestempelen, alsook onoordeelkundi ge behandeling, onoverkomelijke be zwaren oplevert. 3o. Het ontbreken van elk reoht voor de fabrikanten en voor ons, waardoor wij aan de grootste wille keur zijn overgeleverd. 4o. De onrechtvaardige belasting. Ons verzet, dat op bovengenoemde bezwaren berust, zal zeker niet ver minderen. vooral niet eer wij gelijk gesteld zijn met andere winkeliers in voecKims- en genotmiddelen. De onwaardige verdachtmaking van wethouder Modoo wijzen wij met beslistheid af. Het protest is geteekend door de firma's Demmers, Van Reijscn en Vollebregt en 43 anderen. Jubileum. 6 April is de wagcnlichter H. B. Eggors, aan de Gantrale Werkplaats der II. IJ. S. M-, 25 jaar bij de maat schappij in dienst. INSTITUUT VOOR MUZIEK. Men schrijft ons De Haagecbe pianist Piet de Waardl zal het werk van Johan de Veer aan het Instituut voor Muziek te Haarlem helpen voortzetten. Stakers. Maandag 6 uur waren in de Bad huisstraat bij het grondwerk daar een 25-tal slakei-s aanwezig, waarvan één, G. genaamd, weigerde zich op last van den adjunct-inspecteur Verschoor te verwijderen. Deswege ie tegen hem proces-verbaal opgemaakt. MILITIE LICHTING 1916. De dienstplichtigen vaiu de lichting 1916 toegewezen aan het tweede ba taljon van een der regimenten infan terie zullen in het tijdvak van 16—20 April a.s. worden in dienst gesteld. Zij, die in het bezit zijin van liet in art 70 der Militiewet bedoelde bewijs van voor geoefendheid, zullen eerst twee maanden later moeten worden ingelijfd. LANDSTORM-JAARKLASSE 1911. Betreffende de indeeling der land- stormplichtigen Jaarklasse 1911 kan worden medegedeeld, dat aan het eerste gedeelte der Infanterie, zij war den toegewezen, wier geslachtsna men beginnen met een der letters van A. tot en met L; en aan 1 slachtsnanien aanvangen met een letters van M. tot en met Z. Het eerste gedeelte zal worden in gelijfd op Dinsdag 30 en Moosndag 31 Mei, terwijl het tweede gedeelte in werkeüjken dienst zal worden gesteld Dinsdag 11 Juli HAARLEMSCHE KEGELBOND. Uitslag van den Competitie-wed- strijd. in de afgeloopen week. 15 Maart: Z. B. G. G.de Eendracht 363—289. i geheel© uitslag (hiermede de Competitie-wedstrijd afgeloopen) is als volgt: op Maandag 10 t e, k. sjojjer} ifjinuijiintnui S )I cl o co r- co ro Idoï OO COMOO tOM to- i i - i j_ *M0i)oia> d flag |M' <D Kn -o-a -a -a w pr. Het Waterpas, verg. zllv. medaille, 2e pr Z. B. G. G., groote zllv. medaille, 3e pr. de Prins, zilve ren medaille. Treffersprijs (571) Het Waterpas, zilveren medaille; Negouprijs (96) Z. B. G. G., verg. zilv, medaille; Achten- prijs (70) de Volharding, verg. zilv. medaille; K. S.-prijs (8) de Phoenix, zilv, medaille; deze medailles zijn al len aangeboden door de baontbozet- ters. Uitslag Haarl. Kegelbond. Kampioen-wed strijd (Kampioen gouden medaille). J. P. A. Lamfers, 572 houten. lste pr. E. G. Marlens, 571 houten. 2de pr. H. Martin. 5C8 houten. 3de pr. C. J. v. d. Broek 563 houten. 4de pr. M. Henneman 552 houten. 5de pr. L. Giebels, 549 houten, 6de pr. J. Verdel, 540 houten. 7de pr. Fr. Beccari, 539 houten. 8ste pr. P. Zipp, 534 houten. 9de pr. Joh. Briiikmann, 533 houten 10de pr. A. C. Kreek 531 houten. 11de pr. G. v. Dubben, 527 bouten. 12do pr. C. L. Viseer, 525 houten. 13de pr. Luykx, 524 houten. 14de pr. R. Bouw, 521 houten. 15de pr. M. A. Verdel, 519—50 na. Hoogste werper zilv. medaille: J. Verdel, 71 houten. Gonsolatie, zilver, medaille, 98 op houders en 2 poedels: II. Martin. Uitslag Vrije baan. Vrije baan-vvedstrijd: lste prijs J. Cater, 42—33. 2de prijs, L. Giebels, 40—38. 3de prijs P. A. ltruijer, 39—36. 4de prijs P. C. van Gaart, 39—34. 5de prijs J. v. d. Veer, 39—31. 6de prijs E. G. Martens, 38—38. 6e prijs H. Martin, 38—36. 8ste prijs J. P. A. Lamiers, 3835. 9de prijs R. Bouw, 38—34. 10de prijs C. H. Viseer, 38—33. 11de prijs C. L. Visser, 37—37. 12de prijs H.' Nieuwjaar 37—36—36. 13de pa-ijs A. C. Kreek, 37—36—34. 14de prijs Boerlage, 37—36—33. 15© prijs Koorenblik, 37—35—35. 16e prijs J. J. Bnnikmunn 37—35—32 17e prijs J. v. Liemt, 37—35—26. 18de prijs P. v. Gudk, 37—34—34. 19do prijs J. Kimman, 37—3419. MILITAIR SCHIMMENSPEL. Toen we na Sint Nioolaas inzage kregen van den tekst van „Het Schim menspel" waarmee Acket en kapitein Schuil die militairen te Huisduinen een avond vermaakt hebben, zeiden we dan zanger van de mobilisatie-ge- schiedenis: „Dat moet u laten druk ken". Een bevriende hand zend ons nu ecu aardig boekje, op welks omslag we lezen „Het Schimmenspel' van Acket: „Met de Eerste Compagnie op Mobilisatie", woorden van J. B. S. Herinnering aan het Sc. Nioolaasfieest 1915 op liet Galgenveld bij Huisdui nen'. Er staat een zwartje met schildwachts op het groene papier. We hebben, al dadelijk na het feest, eenige der aardigste gedeelten van het militaire gedicht in onze cou rant meegedeeld, en nu we 't boekslfi doorbladeren wordt onze genoeglijke indruk van het vers nog verhoogd. Niet het minst dooor de geestige zw art-en- wit-p rentj es van Achct' schimmen. Je ziet het afscheid op het Haarlom- sche perron, een vermakelijke op- marsdh der burgers, die militair gaan worden-, hoe de kapitein beet wordt genomen bij het kl eieren passen vorder zijn er op elke bladzijde plaat jes, die de intieme historie en de om zwervingen van de compagnie in beeld brengien. Het aardiige boekje is een bewijs hoe kapitein Schuil met z'n mannetjes weet om te springen, maar ook ande re bekende Haarlemmers, o.a. die van den Overste Van Wag ten donk en van luitenant Bomans, die blijkens het versvorhaal zeer in de gunst hij de Haariemsche soldaten staan. Over den laatste heet 't: Behalve 't corvee .steenen sjouwen", Hebben wij ook nog dat van „Kipkar retjes douwen", En de luitenant Bomans bewijst ons hier, Dat niets vervelend Is, als Je 't maar doet met plezier. De luitenant Bomans is een veelzij dig man, DLe nou letterlijk alles wel kan: Lid van den raad, advocaat, procu reur, Reserve-luitenant en treinconducteur! De fluit in den mondi, en bij elk station Roept hij: „Redzigers voor Haarlem, eerste perron! Alleen voor den Helder, Scliagen, Alkmaar, Uitgeestl" Met luitenant Bomans ls corveeën een feest. Overste Van Wagtondock wordt in de volgende woorden gehuldigd: Het schimmenspel ia nu gedaan, Maar voordat wij naar huis toegaan, n ik U hierbij nog een beeld, Von hem, die 't bataljon beveelt. Hij ls bij eiken landweerman. Zoo populair, als bet maar kan, Hij kwam altijd, zooveel hij kon, Op voor zijn een-en-twinitigste Batal jon! Daarom mannen, roept 't mij na, Voor overste Wagtendonk: „Hiep hiep... hoeral" FEEST IN HET BUITENHUIS. Heden werden de verpleegden te het Stads Armen- en Ziekenhuis ont haald op een feestmaal, zooals ieder jaar uit het Schuurman—Schimmel van Outeren-fonds geschiedt. Vanavond wordt een huiselijk feest je gevierd. WITTE KRUIS. Eenige weken geleden deelden wij een en ander mede uit het jaarver slag van de afdeeling Haarlem van het Witte Kruis. Dit verslag is thans te druk ver schenen. (Zie vervolg Stodsnlmws op pag. 2). (Trit de Omstreken Heemstede. HET ADVIES VAN DE TRAM COMMISSIE. De tramcommissie, bestaande uit den burgemeester ala voorzitter en de hoeren Dr. E. A. M. Droog en Mr. P. G. van Tieuhoven, heeft een uitvoerig advies gegeven, waarvan een ge drukt exemplaar voor ons ligt. Het stuk begint met de vóórgeschie denis. die aanvangt met de uitnood! gmg van den burgemeester van Heemstede aan zijne amhtgenooten van Bennchroek, Hillegom, Lisse. Sassenheun en Oegstgeest tot een gezamenlijke vergadering, om te overwegen, op welke wijze uit de betrokken streek eenige drang zou kunnen uitgaan, om de totstandko ming van een electriscben tramweg Haarlem—Leiden te bespoedigen; Ndan een herinnering aan de aanvragen om concessie voor een paardentram van de heeren P. Kuiper Jr. en J. Koeter. verschillende aanbiedingen en corrcspondentiën. De Heemsteed- söhe tramcommissie vergaderde voor het eerst in 1912. Eenparig was zij van meening, dat deelneming in het kapitaal der Maats, door de ge meente niet kon worden aangeraden, omdat de Maats, nog zooveel andere belangen heeft, dan het exploiteeren van het baanvak Heemstede—Haar lem. B. en W. konden zich hiermee geheel vereeniimn en wezen, te over eenstemming met de tramcommissie, de Maats, er op, dat de gemeente hoogstens voor hare rekening zou Kunnen nemen de uitvoering van die werken aan den weg. welke ook zonder aanleg van een electriscben tramweg door het gemeentebestuur noodig zouden worden geacht. 11 mede kon de Maats, zich ten slotie vereenigen, indien deze omschrijving eenigarins werd aangevuld en toege licht. Bii een conferentie ten Raadhuizo te Haarlem op 19 Nov. 1914 stelde «Ie meerderheid der Commissie zich op het standpunt, dat de richting door den Hout eigenlijk de zaak van Haarlem ie. In Nov. 1915 werd door den Haarlemschen gemeenteraad de richting van de liin te Haarlem (aan onze lezers bekend) vastgesteld. Intusschen was te Heemstede na gegaan, welke strook en noodig zijn voor weerverbreeding. Dankbaar er kent de Commissie, dat de N. V. Maats, tot exploitatie van onroerende goederen „Heemstede" en Mevr. Wed. Van den BergPreiide de be- noodigde strooken kosteloos hebben toegezegddoor dèh burgemeester werd met eenige andere eigenaren onderhandeld. De waarde der ver schillende strooken werd getaxeerd, om aan hen. die te «ware voorwaar den mochten stellen, een bod te kun- doen deze waarde (voor zoover ze niet kosteloos worden afgestaan) is geschat op ƒ8777.50 en die van <le woning aan den Bronsteoweg, die zal moeten worden afgebroken, op 4500 böhalve eventueele verplaat sing van hekwerken, wijziging van tuinaanleg, enz. Wegens wegverbreeding iusschen het Blauwbruggetje en de Camplam raamt de gemeente-opzichter een be drag van ƒ43.500, de directeur van gas-, electriciteit- en duinwater- bedriiven voor een zwaardere hoofd- gasbuis, omlegging van buizen en leiding ƒ7200, te zamen dus 68.000. De Comm. vond dit een zeer hoog bedrag, maar ziet ln de wegverbree ding en in de dubbele tramlijn een groot belang, zoodat zij adviseert daartoe te besluiten en vergunning tot den aanleg van de tfamlijn (e Overigens raadt zii aan. zich t .n opzichte van de over te nemen strooken te houden aan de taxatie en. wanneer met enkele eigenaars geen overeenstemming verkregen wordt, beter den weg van onteige ning in te slaan in dat laatste geval zal voorloopig hier en daar aan den ■Bronsteeweg enkel spoor moeten ko men. hetwelk wegens de reeds er- kregen medewerking niet zoo bijzon der hinderlijk zal zijn. Op die punten kan dan ook desnoods voorloop geen trottoir gemaakt worden, er behoeft dan door niemand gevraagd te worden, van wie de gemeente niel de gewenschte medewerking geniet. Nu de gemeente Haarlem niet se- ■wenscht heeft, dat de tram van de Dreef af recht door den Hout zou looper heeft de Commissie daarmee rekening gehouden (m. a. w. 7,ol op de adressen van 17 April 1912 en 7 Dec. 1915, om geen vergunning te geven voor een tramlijn <joor de par ken. naar de meening der Commissie afwijzend moeten worden beschikt Red. FL's D.). Tot zoover het advies, dat zeker met vreugde mag worden begroet, al ware 't alleen omdat de zaak daar mee belangrijk gevorderd is. Uitge zonderd de ietwat wraakzuchtige op merking over het aanwijzen van onwillige eigenaars, kan gezegd wor den. dat de Commissie een breed voorstel doet en wij kunnen ons dun ook niet voorstellen, dat de gemeen teraad, na de lange voorbereiding van deze zaak. in de a.s. Raadsverga dering van 29 dezer daartoe niet zou overgaan. In een ontwerp-besluit zullen de hferboven meegedeelde conclusies d:r tramcommissie worden belichaam De concessie-. Naar wij verder vernemen wordt voorgesteld, om aan de N. 7. H. T. concessie te geven tot 31 December 1915, den zelfden termijn als voor Haarlem geldt. De tarieven zijn voor een rit ldn- en de gemeente 7V4 cent en 10 cent •voor een tweeriltcnkaart. Hierbij moot de aandacht er op gevestigd worden, dat de Heem- steedsch-llaarlemsche grens Sn den Hout loopt van de Meesterlottelaan rechtuit langs den Hertenkamp. De dienst wordt zoo geregeld, «lat Der dag minstens 60 ritten van Hce n- stede naar Haarlem worden ge maakt en van Haarlem naar Heem stede ook weer minstens 60 ritten. Er komen, volgens het ontwaO. vaste stopplaatsen, die door B. en W. worden aangewezen. Sshotert. Kolentransport eur. De werkzaamheden aan de kolen- transporteur voor de gemeentelijke gasfabriek zijn zoo goed als geiiin- digd. Van den wal van het Noorder- Buiten-Spaarne af. loopt de transpor teur langs een 3 75 M. hoogon ijzeren brug over den Spaarndammerweg, rond de gasfabriek (kolenbergplaat sen). De electrische geleiding voor de drijfkracht is bijna geheel gereed zoo dat spoedig het geheel voor gebruik is klaar gekomen. Diefstal. Van een handwagen met schoon maak- en huishoudelijke artikelen, zijn eenige goederen ontvreemd. De polite doet onderzoek-

Haarlem's Dagblad | 1916 | | pagina 1