«SM» „DE KLEINE KAPEL prima kwaliteiten Pension „Insulinde" BOUILLON BLOKJES RIJWIELEN J. W. KOOPMAN - Raaks 1 f- d. enthoven Zn De Oorlog. VERHUISD «n weten nog viermaal de mand te Vinden. Haarlem verliest dus met 1—7. H. O. C. 1B. E. P. 1 Kl-6. Het eerste optreden van H. O. C. was niet schitterend. Met 60 moest zij het onderspit delven. Eu ver diend! Ware er wat beter aange pakt. dan was zeker zoon groote nederlaag niet noodig geweest. Al dadelijk blijkt, dat de Purnw- ronders flink aanpakken. II. O. C. epeolt torn en denkt,: helt ftaJ wel gaan. D. E. P. weet goed gebruik t© maken van de aangeboden kansen en met rust is de stand 02. Na rust is H. O. C. nog niet in Btnat haar tegenpartij van zich af t. Schudden en moet nog viermaal uit gooien,zoodat ze met 6—0 een ne derlaag lijden, die zeer zeker niet noodig wus geweest. Hockey M. H, C. Zaterdagavond hield de hockey- vereeniging MusschenJiaarlem- eombinatie hare jaarlijksehe alge meens vergadering in de tuinzaal van-do Kroon. Na opening door den Voorzitter, den heer C. C. A. Bien fait, die memoreerde het succes door het eerste elftal behaald n.l. het herwinnen van zijn plaafs in de eerste klasse van den Nederland- echen Hockeybond, werden de notu len der vorige, algemeene vergade ring voorgelezen. Jaarverslagen werden daarop gegeven door deil se cretaris, den heer P A. C. Gue- pin en den penningmeester, den heer F. Paliud de Mortagnes, waar na tot bestuursverkiezing werd over gegaan. De heeren de Clercq, vice-voorzit- ter, Guepin, secretaris en Buma,%a- gen zich wëgens werkzaamheden eiders, genoodzaakt hun plaats in het bestuur te verlaten. In hun plaats werden benoemd de heeren Merens (vice-voorzitter), Pahud de Mortagnes (secretaris) en v. d. Valk (commissaris), terwijl de plaats van den heer Pahud de Mortagnes door den heer Jhr. R. Quarles van Ufford wrd ingenomen. De andore leden werden bij aclamatie herkozen. Hei bestuur is dus nu als volgt samen gesteld: C. C. A. Bienfait, voorzit ter; J. Merens, vice-voorzitter; F. Pahud de Mortagnes? penningmees ter; jhr. R. Quarles van Ufford, secretaris; W. Bierens de Haan, Chr. Lom an en A. A. v. d. Valk, ^Commissarissen. Na de rondvraag sloot de heer Bienfait de vergadering, de hoop uitsprekende, dat M. H. C". zich niet alleen zou handhaven op zijn ver overde plaats, maar zich tevens zou opwerken tot den roem van de oude verüeniging „Musschen", die jarenlang nummer één in de eerste klasse was. 'Gymnastiek. WEDSTRIJDEN KENNEMER TURNBOND. Zondagmorgen hield het weer zich goed en verhoogde daar door niet weinig de gezellige drukte, die op het gemeente-sportterrein Jieerschle, alwaar de Kennemer Turn hond athlelische wedstrijden hield voor leden Yan de aangesloten ver- eenïgingen. Er werd deelgenomen door leden van „Sparta", ..Concor dia" en ,,Bato" uit Haarlem, „Turn- lust" uit Beverwijk, „lJmuiden" van IJmuiden, „Sparta" van Velsen en „O.S.S." van Zandvoort, Er waren B-vierkampen voor dames en 2-vijf- kampen voor heeren uitgeschreven, terwijl er' tevens een estafettewedloop over 4 maal 100 M. voor de heeren- afdeelingen werd gehouden; ook wer den denzelfden morgen proeven van vaardigheid afgenomen op athlelisch gebied in drie graden ter verkrijging ,van een diploma van den II. T. B. Het 2c gedeelte, het gymnastisch ge deelte, voor het diploma zal in Octo ber worden gehouden. De eerste vier kamp voor de dames bestond uit: 80 M. hardloopen, tremplin-hoogp rin gen, bal-vèrwerpen en verspringen. De 2e vierkamp: 80 M. hardloopen, hoogspringen, slingerbal-vèrwerpen en Duitsche driesprong. Voor de bec- ren-leden waren de vijfkampen als- volgt: do eerste: kogelstootcn, hoog springen, Duitaclie driesprong, speer werpen en 100 M. hardloopen. De Ee vijfkamfr. 100 M. hardloopen, kogel stootcn, verspringen, slingerbal-vèr- werpen en polstokhoogspringen. Voor de wedstrijden was veel animo, ieder deelnemer (stee)» deed zijn best en de jury kon aardige resultaten noteeren. Na de persoonlijke wedstrijden, die i»l.m. halfelf eindigden, begon de estafette-wedloop over 4 maal 100 M.; er was ecu flinke deelname van ver- eenigiiigen, die eikuur stondena „Spuria' van Haarlem wist zich No. 1 te plaatsen in 53 2/5 sec., tor- wijl „lJmuiden" van IJmuiden No. 2 werd en den afstand aflegde in 53 2/5 sec., voorwaar een klein verschil. No. 3 werd „Cohcordia" Haarlem in 5-1 2/5 sec. No. 4 „Sparta" Velsen in 56 sec. No. 5 2e ploeg „Sparta" Haar lem in 5S 7/10 en No. 6 2c ploeg „lJmuiden" in 58 8/10 seconden. Niet tegenstaande den sterken tegenwind werd er ferm geloopen. Van de persoonlijke wedstrijden was de uitslag als volgt: 1ste vier kamp dames: le prijs mcj. L. E. Bak ker („Concordia") met 10 punten, 2e prijs G. Piso („Bulo") 13 'punten. 3. D. Rem („Sparta" Velsen) 16 p. 4e. pr. Swarlhoff met. 18 p. Tweede vier kamp: le pr. D. lleeremans („Concor dia";, 2e pr. S. v. d. Bos „O. S. S." 18 p. 3c pr. G. C. v. Huizen en H. T. v. d. Goes („Concordia") beiden 19 y. Beste resultaten werden behaald bij verspringen, 3.60 door. mej. Bakker. Hardloopen in 12 sec. mej. Rem. Hoogspr. 1.70 M. mej. Rem, bal-vèr werpen 21.25 M. mej. Erkelens („Sparta" Haarlem). Diytsche driesprong 7.80 M. mej. lleeremans. Hoogspringen 145 M. mej. v. Huizen (Concordia), Slinger bal 25.50 M- mcj. lleeremans. Voor le vijfkamp, mannen, le prijs D. U. K. Vring (Concordia) 11 pun ten, 2e pr. K. C Stuut (Concordia) 13 p. 3c pr. D. lsselman („Sparta' Haarlem) '18 p. 4e pr. 0. C. Hoppe (Concordia) 19 p. Tweede vijfkamy: le Ruis 9 punten (Concordia), '2e v. d. Kauj van „Sparta", Velsen, 16 p. 3e pr. Wichman (IJmuiden'') 17 pun ten en 4e pr. Poppe („IJmuiden") 20 punten. De beste resultaten waren: kogel- stooten 8.22 M. door v. d. Kaay,- hoog springen 1.50 M. dooi- Stuut. Duitsche driesprong: 9.78 M. Vring. Speerwer pen: 27.25 M. Vring. Hardloopen: in 12 4/10 sec. door Bakker en lsselman van „Sparta" en Hoppe („Concor dia"). Slingerbal 41.85 M. door Ruis en polshoogspringen 2.30 M. door Ruis. De turnsters en turners hebben zich eer eens flink met elkaar gemeten en dit zal een prikkel zijn, hunne prestaties hooger op te voeren en zich het volgend jaar een betere plaats le geven. Aan de technische commissie van den K. T. B. komt olie lof toe voor de ijze, waarop zij deze wedstrijden heeft ingericht. Zeilen ZEILWEDSTRIJDEN VAN „HET SPAARNE". Begunstigd door een stevige bries uit het Zuid-Westen hadden Zondag middag tusschen één en vier uur de onderlinge zeilwedstrijden van de Itoei- en Zeilvereniging ,,IIet Spaar- ne" op het Nooraer Buitenspoarne plaats. 1 De af te leggen baan was als volgt van de lijn van afvaart om de drijf- boei met roode vlag bij de gasfabriek te Schoten, vervolgens om de drijfboei met roode vlag gelegen voor Spaarn- dain, daarna terug naar de lijn van afvaart. Klasse I Tjotters en Schouwen) zeil de deze baan 2 maal, de andere drie klassen 3 maal. Er was weinig publieg, wat ver wondering mag wekken. Een goeie Hollander is toch niet bang om eens flink „door te waaien" En al heb je nu geen benul van zeilen, dan is 't toch eon aardig gezicht, die ranke vaartuigjes die zich zdgzagsgewijs de golven voortbewegen, bestuurd door rappe, geoefende handen. Onmiddellijk nn, afloop had in hot clubgebouw de prijsuitreiking plaats. De> jury kendo de volgende prijzen toe Klasse 1 (Tjotters en Schouwen) le prijs („De Watersporten") „Lyts- ke Fladde", gezeild door E. Schelte- ma 2e prijs (Spaarne-lnsigne) „Fle- vo 11". gezeild door C. Fleumer. Klas se II (Dinghies) lo prijs ,((De Water sporten„Duckey III", gezeild door H. Vde Voogt, 2o prijs (toeter) „Geisha", gezeild door C. F. N. Hin. Klasee III (scherpe- en mid-zwaard- jachten) le prijs (zwabber) ..Robbe does" (eigenaar J. H. Westorman. 2e prijs (jaaglijn) „Tommy"- (eigenaar J. Baars 3e prijs „Watergeus (eige naar W. Nije. Klasse IV (Sckelde- jollen) lo prijs (jaaglijn) „Tabe". ge zeild door Iluybrechts 2e prijs \pik- liaak). Marleentje", gezeild door J. Tli. Bölgei 3e prijs „Iloubij", ge zeild door C. J. Merens. Wielrijden. WIELER W EDSTRLJ DEN. Zondagmorgen hield de H. S. V. „de Kampioen" haai- hnlfjaarlijk- echen handicapwedstrijd om den wisselbcker, met den uitslag dat J. Tulleken, die buiten mededinging meereed, als eerste de finish pas- seei'de ,en daarna C. ten Hove, F. van Rumpt en A. Willing, resp. als lste, 2e en 3e, Na afloop van den wedstrijd had een clubtocht plaats naar Hillegom, alwaar de clubkampioenschappen van Nederland werden gehouden onder den N. W. B. Hieraan deden mee, de A. S. C. Olympia en de A. S. C. „de Germaan", van Amster dam, de R. R. C. „Sparta" en de 's-Gr. W. V. „Excelsior" van Den Haag en de R. R. C. „de Pedaahid- ders" van Rotterdam, terwijl de Leidsche Sportvereeniging, daar te vens haar kampioenschap over den langen afstand liet verrijden. Schieten. NIMROD. De Kon. Ncd. Jacht- vereeniging „Nimrod", hield Zondag schietwedstrijden op kleiduiven op hare banen aan de Kleverlaan. Het uit drie nummers bestaande program ma leverde don volgenden uitslag: Eerste wedstrijd: (open alleen voor gewone leden): Match 10 pigeons in 2 series van 5. Halfhoogvliegers. Geheel geloot. Eén schutter op de plank. Vaste af- stand 15J M. le prijs, kunstvoorwerp, uitgeloofd door den lieer A. J. Brandt de heer J. A. Laan, Rloemendaal. 2e en 3e prijs gedeeld door de heeren C. N. J. Moltzcr Jr., J. v. d. Kop en C. D. v. d. Vliet. Tweede wedstrijd: (open voor ge wone en buitengewone leden). Match 6 doubletten in 2 series van 3. Vaste afstand 184 M. Een schutter op de plank. le prijs: kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer F. Smulders, de heer E. L. L. Baron van Tuyll van Seroos- kerken, Bloemcndaal. 2e en 3e prijs gedeeld door de hee ren C. N. J. Moltzer, P. W. Waller en J. A. Laan. Derde wedstrijd (open alleen voor gewone leden. Match 15 pigeons in 3 series van 5. Mixed. Geloot Eén schutter op de plank, le prijs, kunstvoorwerp, uitge loofd door den heer G. J. v. d. Vliet, de heer J. W. Wilson, Rloemendaal; 2e en 3o prijs, gedeeld door de hee ren Dr. W. v. Linden Tol, J. A Laan en E. L. L. Baron van Tuyll van Se- rooskerken. Als gewoonlijk bestonden de 2e en 3e prijzen resp. uit 40 en 30 pet der inleggelden. Oversight. Verzekerd wordt, dat de Duitsche rijkskanselierscrisis in acuut sta- dium gekomen is. 't „Berliner Tageblatt" beweert, dat de regeering de crisis eigenlijk zelf veroorzaakt heeft door 't bewer ken van den val van von Küblinarm. Zijn opvolger von Hintze heeft tot bgden in alles, vooral In de Oosten- rijksche quaesties, gefaald, j Er gaan thans velerlei geruchten over nieuwe regeeringsmannen in Duitschland. Er schijnen zelfs aan- wijzigingen te zijn, dat gewelkt wordt voor een zuivere parlementai re regeering. Dit zou de vredeskans wellicht iets doen stijgen. Opvallend is, dat er in Duitschland thans veel gedaan wordt, om de vre desgezindheid in 't vijandige buiten land aan te wakkeren. Zoo is o.a. Von Capelle, de Duitsche staatsse cretaris van marine, „met verlof" gegaan. Deze man van den onbe- perkten duikbootoorlog wordt hu ver vangen door Dehnke, iemand van wie bekend is, dat hij geen onver deeld aanhanger daarvan is. .Voor al niet wat de actie legen de neutra len betreft. De nieuwe man zal 't oorlogsge^ vaar met Spanje voor Duit6clilund dus wel afwimpelen. Vermoedelijk is in deze quaestie juist 't heengaan van von Cappelle te zoeken. De inter-fractioneele besprekingen in Duitschlancl duren voort. Graaf Hertllng zal vermoedelijk Dinsdag in de hoofdcommissie liet woord vóeren. Reeds was een en ander bekend van den tegenslag der Turken in Palestina. Uit de nadere berichten blijkt evenwel, dat de Engelschen daar een grooto overwinning be haald hebben. Een groot deel van de Turksche linie is bezweken, al leen aan de boide zijden van de Jor- daan trachten de Thrken nog stand te houden. Een belangrijk deel van de Turksche troepenmacht werd door de Engelschen omsingeld en krijgsgevangen gemaakt. Tot heden zijn 18000 Turksche geyan- genen getold, onderden b u i t z ij n 120 kanonnen. In de Engelsclie staf bench ten wordt een geheele reeks veroverde stéden en dorpen genoemd. Daaron der is ook Nazareth. De Engelsclie verliezen worden be spottelijk licht genoemd. Deze succesvolle aanval der Engel schen brengt de „Oostersclie theorie" weer naar voren. In Engeland wordt 't Westelijk front ook als 't beslis sende slagveld beschouwd, maar nu de Entente daarvoor troepen over heeft, wordt 't van belang geacht op de andere oorlogstooneelen overwin ningen te bevechten, om zoodoende 't moreel der tegenstanders te ver zwakken en kostbare vuislpanden in ha.nden te krijgen. In Macedonië zijn de Entente-legers ook met succes iu die richting werk zaam. De strategische beweging die daar thans gaande is, kan zoo merkt 't Fransche persbureau Havas op in een snelle terugtocht en rump voor de Bulgaren verkecre». Aaö 't Westelijk front, zijn 't thans slechts plaatselijke gevechten, die eenige voordeelen aan de Entente- legers brachten, die enkele dorpen bezetten. Bij Guvrelle brachten de Engelschen hun linie ten N. van de Scarpe 2 mijl vooruit. Aanvallen der Duitsehers bij Maeuvres werden door do Engelschen afgeslagen. De Duitsche staf verklaart (voor de zooveelste maal!) dat een poging der Engelschen om ten Z. van Kanie- rijk door le breken tot mislukking gebracht is. Do aanval die tusschen Gouzeaucourt en Hargicourt werd in gezet, Is voor de Duitsche linie tob staan gebracht. De Entente-legers bereiden thans een nieuw offensief voort. 't Fransche persbureau Havas deelt) mede: „De Duiitschera berei den een krachtige verdediging der Hindenburglinie voor. De Fran6chen blazen een weinig uit, maar het is ■eer onwaarschijnlijk, dat de ge- vechtspauze van langen duur zal Zij a. De „Echo de Paris' schrijft: „liet ligt geenszins in het plan van Focli, too to laten, dat de Duitsehers zich rustig versterken in hun stellingen van Vlaanderen tot de Vogeezen. zullen zien of Hindenburg, zooals hij beweert, in staat is om „alle ge beurlijkheden het BGofd te bieden." Reeds is er in ons blad op gewe zen, dat een stoot tegen de vesting Metz verwacht wordt. Uit Kief wordt gemeld, dat volgenB betrouwbare berichten een Oosten- rijksch regiment te Rofno geweigerd heeft zich naar het Westelijk front te begeven en de roode vlag heeft ontplooid. Tweo andere regimenten hebben zich bij bedoeld regiment aangesloten. Verspreid nieuws 11 ET JAPANSCHE MINISTERIE is afgetreden. LUCHTPROPAGANDA VAN DUIT- SCHEN KANT. Woensdagavond bewoog zich op groote hoogte een vliegmachine boven Sehore in Zee land, die blijkbaar verdwaald en op propaganda nit was. Ze was waar schijnlijk van Duitsche nationaliteit en strooide In het Engelsch 'gestelde biljetten uit, getiteld: Het Ameri- kaanscbe gevaar. Ze waren dus ze ker bestemd voor de EngeJsche sol daten aan heit front. Het manifest begint aldus: Hebt u het Liverpool- sclie Handelsblad gelezen? Dat blad publiceert een hoofdartikel onder 't alarineerend hoofd: Onze wanhopige positie. Een uittreksel uit dat •arti kel volgt, waarin gezegd wordt, dat de Amerikanen zich zullen meester maken van den overzeeschen han del en de koloniën. En dan vervolgt het geschrift: Wereldoverheersching, dat is hetgeen Amerika wil. Daar om, komt ,tot een vergelijk met Duitschland voor het te laat is. Al- leien de Vereenigde Sta (en hebben voordeel bij het voortzetten van den. krijg". VERDACHT VAN VERRAAD. De Berlijnsche correspondent der Köln. Ztg. meldit, dat onlangs aan het station te Hanover drie ge deserteerde „marine-personen" zijn gevangen genomen, die met een bur ger, die in hun gezelschap was, on der zware verdenking staan, met el kaar een ernstig verraad ten nadeele van Duitschland te hebben gepleegd. IN POLEN. Hot te Warschau verschijnende blad Glos Narosi meldt, naar Ha vas seint, dat de gebeurtenissen op het Westelijk front zich reeds in Polen doen gevoelen, waar het Duit sche bezettingseffectief aanmerke lijk is verminderd. In de kleine plaatsen bedraagt het garnizoen hier en daar 20 man. IN DE LUCHT. Den 13en, Hen en I5en Sept. hebben de Duitsche luchtstrijdkrachten 95 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Boven 't slagveld van Verdun werden gedu- ren deze drie dagen alleen 41 vlieg tuigen tol dalen gebracht. De Duit sclie verliezen bedroegen tien vlieg tuigen, aldus een bericht uit Berlijn. jttaasnieuws Onderlinge groontontostoon- stelling. In 't, hulpveilinggebouw van de „Coöperatieve Haarlenische jp'Cffi- leiiveiling" aan het Donkere ne, dat voor deze gelegenheid isst bloemen keurig was versierd, is Za- termiddag een onderlinge tentoon stelling gehouden van groenten ge kweekt door de leden der vereeni- ging. De groentenveiling die van voorne men is om in te zenden op de bloe- men- en groentenkeuring van de Ned. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde die deze weck te Amster dam plaats heeft, had gemeend voor af een onderlinge tentoonstelling te moeten op touw zetten. De opening werd, behalve door de leden van de veiling, door eenige da mes en de raadsleden Hoog en m>\ Hagemeijer bijgewoond. De rechts kundige adviseur der verecniging inr. J. B. Bomans sprak het ope ningswoord uit. Spr. wenschte 't bestuur geluk met het welslagen der tentoonstelling en den bloei der vereeniging. Hij zeide verder er niet aan te twijfelen of 't gemeentebestuur koestert veel sym pathie voor de vereeniging en zal er gaarne aan medewerken dat de vei ling een vast geboliw aan het water en spoor gelegen krijgt. Na de met applaus begroete toe spraak en nadat, de lieer J. Kuijper, de voorzitter der veiling, aan nir. Bomans een woord van dank had ge bracht, werden de inzendingen be oordeeld. Er was een zeldzaam keu rige collectie groenten in een rijke verscheidenheid bijeen gebracht, Wij kregen den indruk, dat de groen- tencultuur door" de tuinders van Haarlem met succes wordt beoefend. De lieer A. C. Polman Mooij had ter opluistering ingezonden een door hem vervaardigde zaaimachine om met de hand te kupnen zaaien. Deze machine is van eenbijzondere con structie, zoodat men er boonen en wortelen mede kan zaaien en verder snijboonen, nadat de striken reeds in den grond zijn gestoken. De machine maakt de voren in den grond en schuift daarna, nadat 't zaad in die voren is gestrooid, de vo ren weder dicht. Daar de wielen van zink zijn, kan zieli geen aarde aan de wielen hechten, 't. Is een mooi voortbrengsel van Nederlaiulsch fa brikaat Er was wel een Amerikaan, sclie handzaaimachine „De planeet", maar deze voldeed niet in ieder op zicht. De tentoonstellingscommissie, be slaande uit de heeren .T. Kuijper, ,T. van Donselaar en A. Peetoom, had zorg gedingen, dat alles keurig was gerangschikt. Vooral de heer J. Kuij per, van wien 't initiatief tot het houden van de tentoonstelling is uit gegaan, de man die reeds zooveel voor de tuinders van Haarlem heeft gedaan, heeft eer van zijn werk. Door 't. houden van deze tehtoon- stelling trekken de tuinders van Haarlem met hun mooie groenten- kweekproducten de aandacht, wat niet anders dan bijdragen kan tot den bloei in hun zakenleven! R.-K. BOND VAN GROOTE GE ZINNEN. De R.-K. Bond van Groote Gezinnen afd. Haarlem en omstreken, heeft, naar de Maasbode meldt, o.m. besloten een onderzoek in te stellen naar den toestand der schoolgeldheffing bij verschillende R.K. scholen, waarna, indien noo dig, gestreefd zal worden naar een degressieve schoolgeldregelïng. LEZINGQ^-PROF. DR. LORENTZ. Prof. dr. H. A .Lorentz is voorn e- j mens op de Zaterdagen 5, 12 on 19 October in de Gehoorzaal van Tey- ler'g Stichting te Haarlem I Spaar ne) drie vc.ordrachten te houden over de electroiientheorie. Deze lezingen, in het bijzonder bestemd voor leeraren on leeraressen bij liet middelbaar en gymnasiaal onderwijs, zijn voor alle belangstellenden toegankelijk. NED. JONGELTNGS VERBOND. „Do Prov. Commissie Noord-Holand van het Ned. JonÈrelings Verbond houdt op Zaterdag 28 dezer een Dis- trictsvergadtring te Haarlem, in liet gebouw der Haarlenische J. M. V. Ds. C. Veen, van Haarlem, zal oen rede houden over „Do invloed van den tijd geest op onze. jongelingschap" en de heer C. Vis, van Bennebroek, een re feraat over ,,De houding der leden, van de Jcngoliugsverceniging in bei. algemeen tegenover de Knapenveree- "iging". ONVOORZICHTIG. S. v. anufacturier, Kleine Houtstraat, heeft aangifte gedaan, dat hij ver mist 12 M. bruin Manchester, liggen de op een bank in de portiek van zijn winkel. ONTVREEMD. Uit de huzaren- kaïwue zijn ontvreemd: een zadel, een f«?ofdstel, een koperen straalpijji en twee koperen koppelingen. VEELBELOVEND. S. H., on derwijzeres aan de buitengewone school voor L. O. aan de Geil. Oude Gracht heeft, aangifte gedaan, dat door haar uit een tascbje, liggende in een der schoollokalen, een por- temohnaie inli. f 7 vermist wordt. Als dade ris opgespoord N. v. d. A., leerling aan genoemde school, die het feit bekend heeft. OPGESPOORD. Opgespoord is W. Z„ wonende Bderensfceeg, die uit een wagen van den winkelier aan de Nieuwe Groenmarkt, 2 par tijen margarine had ontvreemd. Eveneens zijn opgespoord de be kende jongens de M. Brouwersstraat en de N. wonende IIaarlemmer)ic- desti-aat, wegens diefstal van twee flesschen melk van den wagen van J. II. K., melkrijder, wonende Klein Heiligland. ORGELBESPELING in do Groote- of St. Bavokerk op Dinsdag 24 Sep tember 1918, des namiddags van 2— 3uur door den heer Louis Ro bert., Programma: 1. Praeludium et Fu ga F kl. t.,J. S. Bach. 2. Suite du deuxième ton, L. N. Clérambault. 3. Adoratio et Vox Angelica, Th. Du bois. 4. Mélodie, Alex. Guilmant. 5. Marche Soleimelle, Alph. Mailly. UOUCHKBADEN. In het douche? badhuis aan den Koudenhorn zijn in do afceloopen week 1331 baden ge nomen iu dat aan don Schotersin ge! 947, en in dat aan het Leiilschepiein 1080 baden. FONDS AANPAKKEN. Voor dit Fonds is thans bij ds. Van Pa assen eon totaal bedrag van ƒ5063 aan gif ten ingekomen. ruiEK'X'JSiKr'X'XJEsxsr.. IIOSCH cte O O. - AMSTERDAM Om* Bronwateren xijn In samenstelling en uitwerking geheel gelijk san de buitenl. wateren. ipoliliarli 15 eist Emierwatsr18 c»nt Vlcby water, 30 cent Factiiiigsn 15 Frios Jezat lltterwalar 24 Will Helsncnqaallo 30 ALLES PER HEELE FLESCH Verkrijgbaar bij do Apothekers BEBEMANN SNELTJES, Jansstraat «7, Telefoon No. 43 en te Bloemendaal bij Apoth. C. L. DE FbUW. G. DE VLEESHOUWER Co GIERSTRAAT 4-6 TELEFOON 763 Heden nog voorradig tegen concurreerende prijzen. Huis van den eersten rang Tel. 2057 Mevr. MULDER-HOFHUIS GEBRUIKT IN BEZEN TUD VAN VOEDSELSCHAARSTE 4 Cent per Blokje IN ALLE GOEDE ZAKEN VERKRIJGBAAR. FABRIKANTEN: HENDRIK VAN DER VIJVER HOFLEVERANCIERS - ROTTERDAM van Bakenessergrach: 62 naar Klein Heiligland 77 Telefoon 2139 V. iWASSARO Aannemer van Granlefwerken falling voor contragewichten en Reinlglngsmateriaal voor flesschen enz. icer klein ijzersohrot (spijkerpunten) In plaats van bage leveren H1LABIUS Co. Imd- Spijksrfahriik, Haarlem. Telefoon Interl. 1859. Wegens opheffing van hst ver- voerverbod kunnen wïj weder geregeld versche eieren leveren. Aanbeuelsnd, „Eyslnk" en „Wiihelmina" Rijwielen met prima banden in ruime keuze voprhanden bij i Eerste klas inrichting voor alle reparation. HOOFDDORP

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 6