NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN Gebruikte üasfittings HEEREN JEKKERS F. BÜHNING, ZIL4?I5AAT A. H. F. LOHMANN Mevrouw! JAC. LAMP OSCAR SMiT'S BANK Safe-Deposito Itucadoorsmaterialeniiandel „Terranova" H. Doïng, 39 HOUTWEEFSEL opheldering en regeneratie kwam .wel vaag en verminkt, msar gelijk .uit fotegrafi&che opnauie bJe-ek, toch giclitbuar voor den dag f. Bol f. Het paneel is 69 bij 67i c.M. groot. He heer Van Meurs doet. nu stap pen door algemeen bekende deskun diger.. rijn vondst van een Fc/tTl- nand Bol, erkend te krijgen. Muziek EEKSTB KAMERMUZIEKAVOND .VAN DE MAATSCHAPPIJ TOT BE VORDERING DER TOONKUNST. Stampvol was onze stadsschouw burg bij het eerste concert dat In de len mnzentenXpel gegeven word. "Wat rag alles er feestelijk uii, wat een gezellig en keurig Interieur vertoon de hei tooneel, wat aantrekkelijk ge licht leverde do talrijke schare op In hun kleurrijke gala-cosiumes. Ja er heerschte feeststemming, zelfs voordat er nog een toon had weer klonken, een feeststemming die tot jubelende feestvreugde oversloeg toen later op den avond de heer Schuil, thans nog gewapend, ten tooneele verscheen en de heuglijke mededee- ling deed, dat berichten waren bin nengekomen dat de vrede in aan tocht was Duitschland had Wil son's voorwaarden in haar geheel aanvaard! In zulk een stemming reageert men heel wal beter op uitingen van kunst dan in een kille atmosfeer, waarin 's menschen hart ontoegankelijk voor eenigo emoties schijnt te zijn. Het concert werd gegeven door de zangeres Mevrouw Berthe Seroen en den pianist, den hoer Evert Cornells, waarvoor zij een lang niet alle daagse!) programma hadden gekozen, dat slechla werken bevatte van Al- phoiiü Diepenbrock, Claude Debus sy, Emmanuel Chabrier en Modeste Moessorgski. Wie een dergelijk pro gramma met een volkomen succes ten uitvoer kan brengen doet een blik slaan in zijn kunstenaarsziel en dan ontwaart men eerst recht hoe verschillend het muzikaal tempera ment bij verschillende hoogstaande kunstenaars kan zijn. De reprodu- ceerende kunst demonstreert zich hier zoo gansch anders dan bij hen die bij Bach. Beethoven, Brahms e. a. zijn groot gebracht. Want wij hebben hier althans voor verreweg het grootste gedeelte van 't programma mot een kunst te doen die de ab solute muziek onderwerpt aan de mu zikale loonsohildering, om daarmee te geraken tol grootere gevoelsuiting opgewekt door indrukken die het le ven biedt Toonschildering hebben ook vroegere componisten niet ver smaad. Schreef niet Beethoven bo ven een dor deelen zijner Pastoraal- Symphonie: ,,Mehr Ausdruck der Empfir.dung als Malerei"? Duidde hij daarmee niet aan dat hij, hoewel hij .van toonschildering niet ufkeerig was, er toch als het voornaamste iets tegenover gestelde, namelijk de Emp- fmdung door muziek opgewekt. De muzikale impressionisten, waartoe Moeesorgski en Debussy zeker behoo ren, trachten echter in de eerste plaats een beeld van datgene wat buiten de muziek ligt objectief door middel van, ja, soms ten koate van de muziek den hoorder voor den geest te brengen. Daartoe in staal te zijn vereischt. zoowel bij den com ponist als bij den reproduceerenden kunstenaar een fijn gevoelige na tuur die sterk reageert op datgene wat hij op zijn levenspad ontmoet en dat in zijn muzikaal gemoed weer klank vindt. Het meer materieele, datgene wat noodig Is die indruk ken weer te geven, de beheersching van het muziekinstrument en der stem, moet daarbij tot de hoogste ontwikkeling gebracht zijn en zich leenen tot 't aanbrengen van de meest uiteenloopende klank6chakeering. Dat die hoogste ontwikkeling bij deze beide artlsten bereikt ls behoef ik wel nauwelijks te zeggen, hun succes dat zij overal met deze muziek in- cogsten, levert er het beste bewijs van. Over de acoustiek van den schouw burg kan ik vooralsnog geen oordeel uitspreken. Op mijn zitplaats in een der loges klonk alles wel zeer goed doch eenigszins gedempt, wat mis schien op andere plaatsen niet het geval is. Men kan daar trouwens nooit dadelijk over oordeelen door al lerlei invloeden, daarbij in aanmer king komen, zooals een volle of half volle zaal, e«n droge of vochtige at moafeer. Over 1 algemeen echter is het oordcel óver de acoustiek zeer gunstig. G. A. MICHELSEN. DRANKBESTRIJDING. De afd. Haarlem van de Ned. Onderw. Prop. Club voor afschaffing van Aloon. dranken hield Zaterdagavond een .vertelavoud" voor jongens en meis jes in „Hef Blauwe Kruis". 225 kin deren Lsdden aan de uitnoodiging om dezen bij te wonen, gevolg gegeven. De beer A. Klok, de zoo bekende voor man op bet gebied van Drankbestrij ding, sprak een hartelijk woord van welkom tot het. jeugdige gehoor, waarna de heer C. Booker op onder houdende wijze den kinderen een aan schouwelijk beeld gaf van de hoeveel heid drank, dien het Nedorlandsche volk in een jaar verbruikt en de schadelijke gevolgen daarvan en te vens aantoonde hoeveel nuttiger het aan drank bestede geld kon gébruikt worden. Na de pauze, waarin de jon geluidjes onder leiding van den neer P. Kion gezamenlijk cenige vroolijke schoolliederen zongen, vertelde de heer Rookor nog oen boeiend verhaal u'it de Griekschor fabelleer, dat met ademlooze stilte werd aangehoord. Nadat alle kindoen het krantje „Jong Leven" gekregen hadden, ging men tegen acht uur zeer voldaan huis waarts. De volgende „Vertelavond" zal gehouden worden op Zaterdag 16 November 'e avonds half zeven, we der in „Het Blauwe Kruis". BOND VAN ORDE VAN H. S. M.-PERSONEEL. Dezer da&en vergaderde onder voorzitterschap, van den heer v. Muijden de afdee ling Haarlem van dezen Bond. Het verslag van de vorige verga dering evenals dat van de afge vaardigden over het gehouden con gres werden goedgekeurd. De aftre dende bestuursleden do hceren Van Muyden, Haeseker, Prevoost, wer den als zoodanig herkozen. AJs afge vaardigden naar de te houden na- jaarsbondsvergadering op 24 Octo ber te Amsterdam werden gekozen de hoeren J. Bier en J. v. tl. Engh, en als plaatsvervangend lid de heer Hulshof. Bij eventueele. hoofdbe stuurslid-vacature zal de heer van Muyden candidaat gesteld worden. Verder werd besloten het hoofdbe stuur op te dragen de directie te verzoeken den werktijd welke thans dea Zaterdags om 4.60 eindigt, weer 'als voorheen 12 uur te doen eindi gen, en om in plaats van zooale nu geschiedt hij ziekzijn van het per- lsoneel de eerste twee dagen geen loon uit t© betalen, deze inhouding tot een dag te vermindoren en bij eventueel langer dan veertien dagen ziek zijn geen loon in Je houden. It.-JL AMBTENAREN.— Maan dagavond had in een der zalen van „8t. Bavo" aan de Smedeslraat een druk bezochte vergadering plaats uitgeschreven door de AJgemeene B.-EL Ambtenaarsvereeniging, met het doel tot de oprichting van de af- deeling Haarlem van deze vereenl- ging te geraken. Tot deze vergade ring waren uitgenoodlgd B--K. amb tenaren ln dienst van Rijk, Pro vincie, Gemeente en andere publiek rechtelijke instellingen. Het oprichtlngsconiité bestond uit de heeren: J. M. Drayer, Leiduin; Joh. Edelhauseu; J. J. Mes; A. B. Mlchielsen, burgemeester van Haar- .lemmerliede en Spaarnwoude; A. A. Swolfa, gemeente-secretarie van Heemstede; A. G. Th. de Neyn van Hoogwerf!; J. F. M, Sterck, dis trictsschoolopziener, en P. G. A. Ingenhuls. Ala geestelijk adviseur voor deze nieuwe afdeeling ia door den bisschop aangesteld kapelaan Van Rooy. Als spreker irad op de heer J- H. A. L. von Vrij tug Drabbe, voor zitter van het hoofdbestuur, die na een korte inleidende toespraak van den voorzitter, den heer A. Middel- hoff, het woord verkreeg. De heer Von Frijtag begon met op te meiken, dat hij liet een groote eer vond, als voorzitter van het hoofdbestuur op deze vergadering het woord te mogen voeren, om tot de oprichting van de afdeeling Haarlem te geraken, ben kaak waarmede z.i ai re lang gedraald was, vooral in de Dn-schopstad, die volgens spreker eigenlijk No. 1 had moeten zijn, gezien de liefde en toe genegenheid van den bisschop voor het organisatteleven. Maar hoe dit zij, het begin i e er nu en spreker hoopte, dat er veel belangstelling voor de nieuwe afdeeling zou ko men. Spreker trad niet op, om de aanwezigen te bewegen om lid te worden ,maar om hen tevens op t« wekken propagandist voor deze or ganisatie te zijn. De leden moe ten veel ijver ten toon spreiden en als voorbeeld verwees hij naar orga nisaties van andersdenkenden, waar de leden bijna iedeie minuut benut ten, om zooveel mogelijk leden te verwerven, teneinde hun organisa tie zoo sterk mogelijk te maken, Als wij die propaganda gadeelaan, ie de ijver va)) de Katholieken te dien opzichte beschamend, zei spreker. Hij wil er tegen waken, dat er hoe langer hoe meer Katholieken zich in neutrale- en andere vereeniglngen organieeeren, waar volgens hem de belangen der Katholieken niet vei lig zijn. .Alleen in een Katholieke organi satie zijn de belangen van de roomschen veilig, want daar wordt in de eerste plaats gewaakt voor de geestelijke belangen en ln de. tweede plaats voor de stoffelijke. In dit ver band juichte spreker het bestaan van het geestelijk-adviseurschap toe. „De kapitein mag op de brug staan", zei spreker, „maar de loods niocl naast hem staan, om de ge vaarlijke klippen aan te wijzen en deze -te omzeilen". Spreker zeide, dat de R -K. Ambtenaarsvereeniging reeds 1000 leden telt, onder wie per sonen, die zeer hooge betrekkingen in den lande vervullen, en wees op het nut, dat ambtenaren van den hoogsten tot den laageton rang zich in één vereenlging organisecren, omdat er saamhoorigheid moet zijn en allen elkaar noodig hebben. De heer Von Frijtag wees verder nog in den breede op do voorbeel den, die in 't gezamenlijk en Katho liek georganiseerd zijn gelogen zijn. Tenslotte wekte spreker de uanwezi- gen op, om zich als lid op te geven, en oogstte een luid applaus. Eentge aanwezigen stelden vra gen, die door den voorzitter werden beantwoord. Na een korte pauze ging de bij eenkomst in een huishoudelijke ver gadering over tot hot kiezen van een bestuur. Het bleek, dat bijna alle aanwezigen zich aJe lid hadden.op gegeven. AJs voorzitter werd gekozen de heer A. B. Michielsen, burgemees ter van Haarlemmeriiede en Spaarn woude. Tot verdere bestuursleden werden gekozen mej. N. Kruitman en de heeren J. M. Drayer,, Joh. Edelhausen, A. A. Swolie, A. G. Th. de Neyn van Hoogwerf! en P. G. A. Ingenhuls. De heer Mi chielsen, die evenale de heer Bwolfs ter vergadering aanwezig was, ver klaarde het voorzitterechap yoor- loopig te aanvaarden. EEN GOUDEN ECHTPAAR. In de Sophiastraat heerecht op het oogenbllk een feestelijke stemming ter gelegenheid van het vijftig-jarig huwelijksfeest van Cornells van der Ploeg en Bernardina Koenraadt. De bruidegom, die 75 jaar, en de bruid, die 7? jaar oud is, verheugen zich in de warm© vrlendechap van de omwonenden, daarom staken de zen Zondagmorgen, toen het bruids paar ter kerke ging, de hoofden bij elkaar en weldra was een «ere-poort van groen en bloemen aangebracht, waartusschen op een schild de woor den: „Hulde aan hel gouden paar". Toen het bruidspaar thuis kwam. werd het aan den Ingang van hun woning een welkomstlied toegezon gen en van vele zijden hartelijk ge luk gelukgewenscht. De echtelieden waren merkbaar onder den indruk; naar wij vernamen zullen zij ook *èen fetoffelijk blijk van vriendschap ontvangen. En dat verdienen Van der Ploeg en zijn vrouw ren volle, want zij, die niet met aardsche goe deren gezegend zijn, gaan toch te vreden door het leven. „Dertig jaar lang", vertelde ons de bruidegom, „heb ik achter de groeuu-fear geloo- pen, maar toen de groenten zoo duur werden, kon ik dat niet meer volhouden en ben ik een handeltje in aardappelschillen begonnen en hoewel dat natuurlijk niet veel op breng;, zijn. wij toch tevreden en dankbaar voor eiken morgen, dien wij gezond mogen begroeten". "22 October is de eigenlijke huwe lijksdag yan het geneel kinderloozc echtpaar. De buren, die ai zoo druk voor de versiering bezig waren geweest, zorgden verder nog voor oen ver hoogde feeststemming, door des avonds een paar lampions te onl- teken. Mochten er onder onze lezers zijn, die het gouden paar willep geluk- wenschen en, misschienL met een klinkend of ritselend bewijs van be langstelling willep verblijden, 3au Bij gemeld, dat het adres is: Sophlft- etraot No. 23 D. GEREFORMEERDE EVANGELI SATIE. Maandsgavoud hield in 't kerkgebouw aan de Ged. Oude Gracht het Centraal Comité voor Evangelisa tie, uitgaande van den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Haarlem zijn jaarvergadering. Na een openingswoord van ds. S. Datema, bracht de secretaris, de heer Theo Boerkoel, 't jaarverslag uit. Daarin werd medegedeeld. dat, nadat in 1913 de vereenlging voor Gerefor meerde Evangelisatie was gesticht, na de ineensmeliiiig der drie Gerefor meerde Kerken, in het afgeloopen Iaar, 't tegenwoordige Comité totstand :wam, dat in as. Datema een bezie lend voorzitter vindt. Het is samen gesteld uit leden van den kerkeraad, van de gemeente en uit die van een een drietal corporaties. Verder meromoreerde spr. dat in Schoten en in 't Amst-erdamsche kwartier samenkomsten plaats had den. -die veel waardeering ondervon den en dat 't plan is Én den komen den winter samenkomsten te houden. Vorder is de tractaatverspreiding ter hand genomen. Er werden 8000 trae- taten verspreid. Dan hadden onder leiding van den heer S. Wier-da jon genssamenkomsten plaats en verder meisjessamenkomsten. Op de Zondagsscholen van „Ja- ohin" gaan 350 -leerlingen en met vrucht arbeidden de evangelisatie naaivereeniging „Bidt en werkt" en de uaaikrans „Dient den Heere". Spr. eindigde met een opwekking om den arbeid van 't comité te steunen met financiön, door persoonlijk aan 't werk deel te nemen en door gebed. De penningmeester, de heer H. J. van der Vegt, bracht 't financieel ver slag uit. Daaraan ontleenen wij dat de ontvangsten hadden bedragen f 1035.51 en de uitgaven f 1051.85 i,. Verder spraken do heeren J. B. Aal- bers, die ©enige mededeelingen deed over den arbeid van „Jacliia" «n 8. Wierdal die verhaalde van den arbeid van verschillend afdeel in gen van 't comité. In den loop van den avond bracht- voorts de Gereformeerde gemengde zangvereeniging „Door Bang vriend schap" eernge nummers ten gehoorc. De. G. R. Kuijper sprak een bezielend slotwoord. Arr. Rechtbank Van een gevonden(t) por tefeuille. Op den 29sten April van dit jaar zag een agent van pofitie een man haastig uit een café in de Koningstraat komen en zich. steeds omkijkende, verwijderen. De agent vond het geval verdacht en vervolgde den man. Deze liep een woning in de Luiteusteeg binnen en wierp daar eeu portefeuille onder een stoel. Op da! oogenblik werd hij door den agent ge grepen. Bij fouilleering werd in ver schillende zakken van zijn jas en vest- geld gevonden. De portefeuille bleek ledig ie zijn. De aangehoudene, 8. S., had zich Maandagmiddag voor de- rechtbank te verantwoorden wegen6 diefstal vau een portefeuille, inhou dende f 16 en eeuige naamkaartjes, toebehoorende aan A. J. C. v. L., die dien dag 'l café in de Koningstraat bezocht. Hij ontkende ziel» aun dief stal 1- hebben schuldig gemaaktde portefuille bad bij, leeg. op de W. C. 'in het café in de Koningstraat gevon den. Get, v. L. verklaarde echter, dat hij zijn overjas in 't café aan een kap stok gehangen hebbende, er plotseling zijn portefeuille met f 15 uit miste en zich «iet uit het- lokaal verwijderd had. Het O. M. achtte het ten laste ge legde bewezen en eiechte een gevange nisstraf ven 3 maanden. Diefstal ven p a 1 i n g f u i- ken. S. S-, scheepskapitein, nam in dc maand Maart te Landsmeer zes palingfuiken weg, toebehoorende aan C. W. Hij- zette ze onder Zaandam en onder Oostzaan in 't water. De Officier wees er in zijn requisi toir op. dat beklaagde zich reeds eeui ge jaren aan dergelijke pracfcljken sohuldtg' gemaakt on zoodoende vls- echers van een deel van hun'inkom sten beroofd heeft De eisch was 3 maanden gevangenisstraf. Beklaagde zeide „urt armoede" ge hand-hei te hebben en vroeg eeu voor waardelijke veroordeeling. Verduistering v an brood kaarten. f 20 boete of 20 da gen hechtenis eischte het O. M. tegen een juffrouw uit Dmuiden, die in de maand April zich een aantal, door haar kinderen gevonden, bnunbrood- kaarten toegeëigend en daarop levens middelen gehaald had. MERCURIUS. De afdeeling Haarlem van den Nationalcn Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mcrcurius" vierde Zaterdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg feest ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan. De schouwburg was op alle rungen goed bezet, toen to kwart vóór 7 de leider vun het feest, de beer H. J. Kappers, de bijeenkomst voor geopend verklaarde en onmiddellijk daarna het woord verleende aan den voorzitter der afdeeling, den heer W. Ch. van Daalen, die in een gemoede lijk toespraakje, zooals hij zeïï zijn feestrede noemde, speciaal het woord richtte tot de eclilgenooten en aan staande echtgenooten der leden, huur op het hartdrukkende, haar mannen vooral niet van het organi- satieleven af te houden en hen des noods naar de vergaderingen te „ja gen". Ook'richtte hij het woord lot de ongeorganiseerde handels- en kan toorbedienden, „want al is de vrede nu nabij", zei spreker, „dan moeten die onverschilligen niet denken, dat de toestanden als bij tooverslag goed zullen worden, zoodat zij ineenen de organisatie niet meer noodig to heb- I ben, Neen, straks zul de economische strijd ln ai zijn heftigheid ontbran den, zoodat het noodig is, een hechte organisatie te bezitten, die den kan- toorbodiondonstand zal verheffen". De lieer Van Daalen besloot zijn rede met den wcnsch uit te spreken, dat de aanwezigen zich goed zouden amu- seeren. Nu, dat hebben zij ten volle gedaan, want er was een mooi pro gramma samengesteld, gewijd aan zang, muziek, voordrachten en too- neelspol. Vooral het Btukje „Afge dwongen" sloeg in, niet het minst door net gevoelvolle spel van de da me, die de rol van Jenny Form an vervulde. Aan alle inedewerkendeu werd later op den avond bij monde van den voorzitter hulde gebracht en aan de dames bloemen aangeboden. Het was een recht genoeglijke feest avond, die met een bal besloten werd. BAKKERSACTIE. Men schrijft, ons: Zaterdagavond vergaderde de af deeling Haarlem van.den Algemee- nen Nederlandschen Hond v. Arbei- ders(stei'8) ln 't Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingbedrijf, huishou delijk. Het eeuige punt van behandeling was: bespreking van de loon- of arbeidsregeling, zooals die Donder dag 10 dezer met de crisiscommissie uit het bakkersbedrijf was besproken en Vrijdag 11 October door eene pa- troonsvergadering is vastgesteld zonder overeenstemming met de ver tegenwoordigers van de gezellen was verkregen. De vergadering protesteerde ten sterkste tegen het, feil, dat de werk gevers hun woord niet gestand deden door af te wijken van hunne herhaal delijk uilgesproken opvatting, om bij een gelijken meelprijs als te Am sterdam wordt betaald, oolc de ar beidsvoorwaarden volledig tc nivel leer?)). In de conferentie van Donderdag. zoo deelde de Bondsvoorzitter mede, bleek al dadelijk, dut dc'-.pairoous in meer dan één opzicht van de Aid- .sferdamscliê regeling wenschten af to wijken en toen ten slotte een verge- lijking mogelijk was, moest ook wor den geconstateerd, dat voor de brood bezorgers geen loonregeling zou wor den vastgesteld noch verte rcringen toegestaan. Dit alles te zomen gaf de verga dering aanleiding het Boiulsbestuur op te dragen zich met voorstellen tot de patroons te wenden, om alsnog tot overeenstemming to geraken. De burgemeester zal van de brief wisseling op de hoogte worden ge steld. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG. Van spool mannen verwacht je nauw keurigheid en daarom verwonderde het ons ten zeerste, toen wij ons, ver trouwende op een ons namens ver schillende hoofdbesturen van organi saties van spoor- en tramwegperso neel gezonden convocatiebiljet, Maan dagavond naar den Schouwburg aan den Jansweg begaven, daar te verne men dat de aangekondigde protest- vergadering werd gehouden in het Brongebouw. Het gevolg was, dat wij een half uur te laat in het Brongebouw aan kwamen en dus niet hebben kunnen hooren hoe de voorzitter van St Ra phael. de heer P. de Rooy, de verga dering opende. Ook konden wij nog maar een klein deel van de rede van den heer Terra, den eerste)) spreker, hooren. Deze spreker bracht onder de aandacht der ongeveer 300 aanwezi gen, dal het voeren van actie reeds dikwijls succes heelt gehad en dat dit ook te verwachten was wanneer men bleef strijden voor het invoeren van een vasten vrijen Zaterdag middag op de Centrale Werkplaats te Haarlem. Dé heer de Graaf voerde het woord namens den Prot. Christelijke)) Bond van Spoor- en Tramwegperso neel. De vrije Zaterdagmiddag is een eisch des tijds. zeide spr.. want het bedrijfsleven eischt veel meer in spanning dan vroeger. Zijn protest richtte zich niet zoo zeer tegen het intrekken van don vrijen Zaterdag middag door de Directie van dc IÏ. TJ. S. M. welken maatregel hij in dezen abnormalen tijd wel kon bil lijken, maar tegen de wijze, waar op de Maatschappij botweg gewei gerd heeft met de organisaties over don maatregel In overleg te treden. De heer van Delft, lid van 't hoofd bestuur der Nederl. Vereen. van Spoor- en Tramwegpersoneel bracht in een zeer scherpe rede hoofdzake lijk de kwestie van den vrijen Za terdagmiddag in verband met de voedselschaarschte. Vrijdag is in de arbeidersgezinnen „alles op", zei spr., en wanneer dan de man Zater dag om 12 uur met zijn weekgeld thuis komt, heeft de vrouw go.'a ge- i legenheid meer, om, vóór hahi- ::::m weer naar zijn werk gaat, on) 2 uur, j levensmiddelen te koopen. Zaterdag- J middag gaat dan ook menigeen, al- J dus spr., met een leege maag naar zijn werk. Na eónig debat werd met alge- I meene stemmen een motie aangeno men, waarin de 3 organisaties (de R.K., de Prot. Chr. Bond en de Ned. I Vereen.) haar teleurstelling uitspre- 1 ken over het afwijzend antwoord vair I den chef der C. W. te Haarlem op I het petitionnement betreffende hand having van den vrijen Zaterdagmid- dag, verzoeken dit antwoord ten spoe digste te herzien en met klem aan- dringen op een onderhoud tusschen j de Directie en drie in de motie aan- I gewezen vertegenwoordigers der or ganisaties. Eveneens werd aangenomen een voorstel van den heer van der Dus- sen, om, mocht het resultaat van be- doeld onderhoud onbevredigend zijn, zich onmiddellijk tot den Minister te wenden met het verzoek de directie tc dwingen tot toegeven. Daarna sloot de voorzitter de ver gadering. Burgerlijks Stand WIJK AAN ZEE EN DUIN. On dertrouwd: H. Steijn en S. Aarecn. Geboren: Lamberta, d. v. J. M. 11 ir des en van M. Steenbeek. Hein, zoon van H. Schuurman en van H. H. van Otterloo. Córnelis Bernardus, zoon van J. van Leeu wen en van J. Kuijper. Johannes, z. v. B. J. Hulscher e)) van G. Dekker. Marinus, zoon van H. Nooi en W. v. Oosten. Nog voorhanden osn rulmo sorteering JANSEN en TILANUS. Homdon, Borstrokken, Pantalons, Buikgor. dols, Kinderjurken, Lijfrokken, Rug-, Borst en Kniowarmera, Rokken, Oaderl|fJea, Sokken, Hemdbrookon. Bon flinke partij gebruikte Gaallttlnga, alst BOCHTEN, KNIEËN, SOCCETS, FLENZEN on -STUKKEN, voor blliljkon prlja. ANTHOHIESTRAAT 65 TELEFOON 1559 OPGEPAST! Dreigende prijsverlaging. Verkoopt nu nog uw Fonograafrollen. tegen hooge prijzen, zoowel oud ale stuk, bij K. HOIDÏI, Sebagcbelstraat 16, bij d« Oud« Gmcht Wenscht u vetl geld te ontvangen voor netgedra- gen Dames- en Haaren- kicedlag, zand dan aw brief of britfkaarf aan bet van ouda ea bekend adrts POLAK Bakenssssrarasht 57, Hiarltm - Tilaf. 1309. Dagal.a.hulataontbiedcn la het Uw plan r om wanneer er vrede is, naar het Buitenland ts gaan Wij organiseeren vorr U een specialen^ Conversatiecursus voor Dultsch of Frnnftch Duur 8 af maanden, avonden les p. week. Instituut 8CHOEVER8 L. Begijnestraat 21. Cursusprijs psr taal f IS.— fix DEB BOON WENTHOLT W«rnfl08strait 2 Telifoon 387 Kleofr. Lioht- en Kraohiinstaliatiön Schellen en Telefoons Roparatio.inriohting voor Electrisohe Verwarmingsapparaten BARTELJORI88TRAAT 24 mat pais-! lader- of woivoaring van af fl. 40. haarlem MONNIKENDAM PURMBREND TBLKFOON No. 1906 W1LHBLM1NA STRAAT No. 46 Effecten en Bankzaken Waar is DE FIJNSTE TBELDBRSGHE ERWTENSOEP f vsrkrijgbsar? B BIJ FRITS HARTJE, Paeriaarsteeg fO Café „AWSTELBAR" N.B. Kan ook aan huis wordsn afgohaaid Aannemer van Stucadoorswerken. Alleenverkoop voor Nedarland van VERVANCT TENGELS EN BIKT ALLEEN VERKOOP van TERRANOVJ Materiaal voor gestookte bepleistering Imitatie-natuursteen Ziet proefliepleistering gereis Bakenesiergracht SI COCOLITKPLATEN, GIPS, ENZ,

Haarlem's Dagblad | 1918 | | pagina 6