HET KASTEELGEHEIM HAARLEM'S DAGBLAD Onze Lachhoek MAftNDAQ 3 MAART 1919 TWEEDE BLAD SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Hsderlandsshe Voetbalbond. OVERZICHT. De roodbroeken nebben aan onze verwachtingen be antwoord: zij hebben Sparta, bun mededinger naar de tweede plaats, met een flinke nederlaag naar huls gestuurd. Het was een zeer mooie wedstrijd met vele spannende mo menten en groot enthousiasme. De scheidsrechter bad dan ook geen ge- makkelijken middag, vooral ook om dat het publiek zich dikwijls met de leiding bemoeide, maar Mr. Van Bis- 8eliok liet zich de teugels niet ontne men. De Spartanen hadden evenwel voor hun taai volhouden wel een te- genpuntje verdiend. De roodbrocken spelen dit seizoen wel schitterend r H. F. C. en V. O. C. hebben wel een wedstrijd gespeeld, maar de stand aan het einde was precies eender als toen er nog begonnen moeat worden, namelijk nul-nul. Deze uitslag is evenwel niet van invloed op hun plaats op het ranglijstje. Het zal zelfs een groote vraag /ij», of deze heide clubs nog een plaatsje kunnen klimmen, want H. B. S., die met 1—0 van H. V. V. won, staat hun daarvoor in den weg; de zwartjes heb ben nu reeds 20 punten. Zooals te voorzien was bleef Ajax gisteren in Utrecht de meerdere over U. V. V.: met- een 0—3-overwinning keerden de tot nu toe onoverwinnelij ke Amsterdammers huiswaarts. D. F. C. en Quick deelden ook de puntjes, door 22 gelijk te spelen. Dit gelijke spel zal Hercules met leede oogen aanzien, want nu heeft deze club riog maar één punt voorsprong, zoodat het degradatiegevaar voor haar nog lang niet geweken is. Het ranglijstje ziot er nu als volgt uit Ajax Haarlem Blauw Wit Sparta H. B. S. H. V. V. V. O. C. H. F. C. U. V. V. D. F. C. Hercules Quick 6C tc CC 18 16 2 16 12 1 15 10 1 17 10 2 18 9 2 16 7 3 17 2 4 11 16 2 1 13 16 0 4 12 59— 6 34 1.89 46-24 25 1.56 35-19 21 1.40 46-25 22 1.29 32—23 20 1.11 36-27 17 1.06 26-22 18 1.06 22-36 17 0.94 12—39 7 0.50 '14—40 8 0.47 22-58 5 0.31 8-39 4 0.25 In het Oosten blijft de spanning ge weldig. Thans wist Go ahead met 4^0 van het Zutfensche Be Quick te win nen. Het kan best wezen, dat hier eerst de laatste wedstrijd over het kampioenschap zal beslissen. Was dit in het Westen maar zool UITSLAGEN. Westelijke afdoeliDg. Eerste klasse A. Utrecht: U. V. V.Ajax 03 Den Haag: H. V. V.—H. B. S. 0—1 RotterdanrtV.O. C.H. F. C. 00 Haarlem: HaarlemSparta 3—0 Dordrecht: D. F. C.Quick 22 Eerste klasse B. Amsterdam: SpartaanA F. C. 1—2 Rotterdam: Feijenoord Dordrecht 6—0 Schiedam: S. V. V.— A F. C. 1—1 Hilversum: 't GooiHermes 0—0 Vlaardingen: D. V. S. Concordia 11 Reserve eerste klasse A: Den Haag: II. B. S. II— H. V. V. II 0—1 Delft: Concordia II—Quick II 1—3 Rotterdam: Sparta IIV. O. C. II 3—1 Reserve eerste klasse B: Amsterdam: Ajax II—H. F. C. II 2—1 Utrecht: Hercules IIU. .V V. II 2—2 Tweede klasse A; AmstelA. S. C. 53 KampongAllen Weerbaar 14 Velox—Victoria 11 HilversumOlympia 5—0 Tweede klasse B: Z. V. V.Alcmaria Victrix 4—0 D. E. C.—R. C. H. 0—2 Tweede klasse C. V. U. C.—D. V. V. 2—0 C. V. V.—Fortuna 3-0 Oostelijke afdeeling. Ie klasse. Deventer: Go-aheadBe Quick (Z.) 40 Wageningen: G. V. C.Vitesse 11 Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse: Venlo: V. V. V.—Velocitas 0-2 Breda: N. A. C.—N. O. A. D. 4—0 Tilburg: Willem II—Middel burg 61 's-Hertogenbosch: Wilhelmina Helmond 1—1 Noordelijke afdeeling. Eerste klusse: Groningen: Velocitas—Be Quick 15 Builen de competitie. Amsterdam: Blauw Wit Enschedé 21 WESTELIJKE EERSTE KLASSE A. Haarlem—Sparta 3—0. Op schitterende wijze hebben de roodbroeken revanche genomen van de neoerlaag in Rotterdam. Een talrijk publiek was opgekomen om dezen al tijd aantrekkelijken wedstrijd bij te wonen, 't -Weer was bij uitstek mooi voor voetbal, terwijl 't veld in één woord schitterend was. Als scheidsrechter Van Bisselick den aanvang fluit, zien we de volgende elf tallen den strijd tegen elkaar aanbin den. Haarlem: Angenent, Bronger, Thomas, Fortgens, Tekelenburg, Maas, Bieshaar, Houtkooper, Schravendijk, Donker, Hordijk. Sparta: Valk, Roomberg, Ruffelse, Groos- johan, v. d. Wolk, Steeman, De Korver, Martin, Klip, Van den Berg, Schudi. Onmiddellijk na den aftrap ontwik kelt zich een zeer geanimeerd spel. De partijen blijken volkomen tegen el kaar opgewassen. Van der Wolk wordt door Maas uitstekend in bedwang ge houden, terwijl Ruffelse geen oogen- blik vrij spel krijgt. Nadat 't spel eeni gen tijd aan den gang is, komt Haar lem iets in de meerderheid en gevaar lijke oogenblikken ontstaan voor 't Rotterdamsche doeL De backs kunnen vaak slechts redden ten koste van een hoekschop, die evenwel steeds wordt weggewerkt. Ruffelse aan den anderen kant schiet van verre, maar zijn scho ten treffen geen doel. Wat Angenent te doen krijgt, verwerkt hij op zekere manier. Ook eenige corners op 't Haar lem-doel genomen, blijven voor Spar ta zonder resultaat. Na een uitval van den Haarlemsclien rechtervleugel, schiet Bieshaar scherp in, Schudi stopt niet voldoende en Donker profiteert van de hem geboden kans, door den bal keihard in 't net te kogelen (10). Al wat voor blauw-rood voelt, juicht en jubelt. Nauwelijks is weer afgetrapt of de Haarlem-voorhoede bestormt opnieuw 't vijandelijke doel. Een oogenblik schijnen de Rotterdammers 't hoofd te verliezen, maar zij herstellen zich spoedig en spannen zich tot 'tuiterste in om gelijk te maken. Maar de rood blauwe verdediging speelt in groot- schen vorm en weet van geen wijken. Een hard schot wordt door Angenent over de lat gewipt. De daaropvolgen de corner wordt met de grootste moei te weggewerkt.. Martin beleeft geen prettigen mid dag tegen Hordük en Donker, die uit stekend op dreef zijn. Jammer dat de voorzetten van Hordijk niet bijster goed zijn. 't Tweede succes der Haar lemmers komt van den linkerkant. Donker krijgt den bal betrekkelijk dicht bij 't doel vrij en geeft op 't juiste moment een keurigen center naar Schravendijk, die zich niet laDg bedenkt en Schudi ten tweeden male laat visschen (20). De strijd blijft aantrekkelijk door 't goede spel en enthousiasme. Met een 20voorsprong voor Haarlem kondigt de scheidsrechter de zoozeer verdiende rust aan. Als na een vrij lange pauze weder begonnen wordt, schijnen de roodbroe ken er van doordrongen te zijn, dat de wedstrijd nog geenszins is gewon nen. De gebruikelijke verslapping van Haarlem na half-time blijft dan ook achterwege, Sparta is eenigszins ster ker. Angenent krijgt vrij veel werk, maar is in prachtige conditie. Verscneidene malen ziet 't er naar uit of Sparta zal scoren, maar-op 't kritieke moment is er steeds een Ilaarlemsch been of hoofd om 't gevaar af te wenden. Haarlem onderneemt af en toe eeni ge pittige uitvallen, maar een goed schot ontbreekt. Een voorzet van Hor dijk wordt door Roomberg met de hand aangeraakt en Bisselick kent zeer terecht een strafschop toe. Tekelenburg plaatst zich achter den bal en een oogenblik later is 't 3—0. Haarlem is nu zeker van de overwin ning. De strijd blijft tot 't einde spin nend, maar in den stand komt geen verandering meer. 't Einde brengt Haarlem een zeer verdiende overwin ning, maar Sparta had zeer zeker een tegenpunb verdiend. V. O. C.-N. F.C. (O-O.) Beleven de H. F. C.'ers in den regel niet veel succes van hun tocht naar het V. O. C.-veld, ditmaal keerden zij met gelijk spel uit Rotterdam terug. Met een weinig meer geluk en iets beter schieten der voorhoede zou de zege zeker aan Haarlemsche zijde geweest zijn. H, F. C. mist Kervel en heeft de volgende samenstelling: E. Kaars Sijpesteyn, Francken Jr., Bern Veirweiy. Tancrelle, Vervvey Sr., Heuvel Reijnders, Cohen Tervaert, Seignette, Laan» Sigmond, Francken Sr. De'Rotterdammers genieten eerst het voordeel van den heyigen wind. Dit belet niet dat de eerste aanvallen voor de Haarlemmers zijn. Be paald gevaarlijk zijn deze echter niet. Aan het euvel van slecht schieten lijdt ook de Rotterdamsche aanval, want fraate kansen worden gemist. Enkele malen heeft V. O. C. ook pech als de lat in den weg staat. Aan de andere zijde weet H. F. C. het tot en kele hoekschoppen te brengen, waar bij het Rotterdamsche doel ternau wernood ontkomt Francken Jr. voelt ach op de voor hem ongewone plaats goed thuis. Goed gesteund door Verwey vinden de Rotterdammers in hem een groot struikelblok. Ook Sijpesteyn in doel keert schitterend enkele fraaie scho ten. Wij meenden werkelijk, dat H. F. C. vóór rust de leiding zou gaan nemen. Fraai samenspelend ging de Haarlemsche voorhoede er van door. DKort voor doel belandde de bal bij Laan, doclr op het laatste oogenblik kan een Rotterdammer de richting nog juist veranderen. Sigmond pro beerde het met enkele verre schoten, die geen suces hadden. IIoo belde partijen ook zwoegden, gedoelpunt werd er niet Rust brak aan met 6—0. Ais weder hervat ia. zijn de Haar lemmers overwegend sterker. Het Rotterdamsche doel krijgt een ware belegering te verduren. H. F. C. begaat de fout, V. O. C. eeai weinig te veel in te sluiten, waardoor ongeveer het geheele Rot terdamsche elftal voor doel staat. Enkele malen hebben de Haarlem mere geen geluk ook doordat buiten bereik van den doelverdediger de bal rakelings naast of over gaat. Het regent hoekschoppen, die allen wel goed voor doel worden geplaatst, maar geen succes hebben Af en toe onderneemt V. O. C. een vluggen uit val, waarbij eens werkelijk gevaar dreigde. Een der Haarlemsche verde digers miste nl. leelijk, waardoor de V. O. C.-middenvoor alleen voor Sij pesteyn kwam te staan. Hij was echter zoo vriendelijk om tegen Roet je aan te schieten, waardoor voor V. O. C. een fraaie kans verloren ging. Kort vóór tijd dachten wij dat Seig nette zou doelpunten, doch zijn schot ging over. Hoe H. F. C. ook aan viel, niets baatte. De laatste minuten verliepen nog in de grootste span ning. Als Meerum Terwogt eindelijk het einde aankondigt, hebben de partijen de punten eerlijk gedeeld. Een kleine H. F. C. -overwinning was welver diend geweest. H. V. V.—H. B. S. (0-1). Beide elftallen hebben aldus le zen wij in het „Maandagochtendblad een invaller. Eerst is H. V. V. een tikje sterker, maar dan komt H. li. S. flink opzetten; een hoekschop wordt keurig door De Bruyn Kops in I een doelpunt omgezet. H. V. V. valt nu fanatiek aan, maar II. B. S. weet van gèeu wijken. Rust 01- Na de hervatting verkeeren beide doelen beurtelings in groot gevaar, maar ge scoord wordt er niet meer, hoezeer ook Tonny Kessier, die aan het eind in de voorhoede ging spelen, er ook moeite voor deed. U. V. V.—AJAX (0-3). Ajax mist Broekman, voor wien De Haan meespeelt. In het eerste kwar tier wil het hij Ajax niet lukken. Ge holpen door den sterken wind, is U. V. V. aanvankelijk zelfs in de meer derheid, maar door slecht schieten loopen alle kansen op niet3 uit. Dan komt Ajax er hoe langer hoe meer in en vertoont een fraai samenspel. Vóór rust doelpunten De Haan en Van Dordt voor Ajax. Na de hervat ting voegt De Natrix er een aan toe, zodat Ajax met 0—3 wint. U. V. V. heeft flink partij gegeven. D. F. C.—QUICK (2—2). D. F. C. heeft alle krachten moeten inspan nen, om een gelijk spel te forceeren. Als de rust Ingaat, heeft Quick met 0—2 de leiding, na de hervatting scoort Van Twist voor D. F. C., waar na Bakker uit een hoekschop den ge lijkmaker in het net kopt Reserve eerste klasse B. AJAX IIII. F. C. II (2—1). De H. F. C.-reserves hebben een goeden wedstrijd gespeeld. Het elftal zag er aldus uif: Rambonnet, Verwey, I.oman, Schuurman, de Jong, Bijvoet, Lamp. Mlnnlg, Mfezérus, Bramar, v. Been- De Haarlemmers beginnen met een ongekend enthousiasme; Ajax staat geheel verbluft en heeft de grootste moeite, zich de Haarlemmers van 't lijf te houden. Een der Amsterdam- sche achterspelers wordt ten slotte zóó ln het nauw gebracht, dat ht) niets anders doen kan dan zelf ln doel te trappen. Hierna treedt Ajax II echter meer aanvallend op. Er wordt aan beide zijden goed gespeeld. Langzaam maar zeker krijgen ech ter de Amsterdammers de overhand. Vooral in de tweedo helft waren zij iets sterker. Tot tweemaal toe wisten de a-s. kampioenen der reserve-af dee ling te doelpunten. H. F. C. II had eens een fraaie kans tot gelijk ma ken, maar vlak voor doel werd nog tegen den paal geschoten.Einde kwam met 21 voor Ajax II. Allen H. F. C.'ers een woord van hulde voor hun fraai werken! Haarlemsche Voetbalbond. Bekerfinale. H. F. C. Ill—HAA LEM III (2—1). Onder groote belangstelling laat scheidsrechter v. d. Horst beginnen. AI spoedig blijkt, dat de elftallen aan eikaar gewaagd zijn. Meestal zijn de achterhooeden de voorhoeden ,de baas en tevens door liet slechte schieten krijgen aanvankelijk noch Visser, noch van Rijn moeilijk werk. Leo Verwey speelt uitstekend en zet keer op keer zijn voorhoede aan het werk. De roodbroeken doen eveneens verschillende aanvallen, die meestal gevaarlijker zijn dan die van H. F. C. Na een half uur breekt Haarlem door, de Groot schiet hard op doel, doch Janssen v. Raay redt te? koste van een strafschop. Deze wordt door Visser benut en Haarlem heeft de leiding. Tot rust gaat het spel gelfik op. Faber en v. 't Wout missen een paar mooie kansen zoodat met rust do stand nog steeds 1—0 voor Haar lem is. vi .de hervatting is H. F. C. al dadelijk veel sterker. Eindelijk scoort van 't Wout uit een voorzei van Mol- lérus den gelijkmaker. H. F. C. blijft sterker en spoedig daarop breekt We- gerif door, die een keurigen voorzet geeft, welken Motiéru^ met een kalm schot benut Haarlem zet er nu alles op om gelijk te maken, doch de H. F. C.-achtexhoede is in uitstekenden vorin. Onder groote spanning breekt het einde aan, dat II. F. C. een ver diende 21 overwinning bezorgt. De heer v. Arkel reikte namens den H. V. B. den beker aan capt. Mulder uit, terwijl Haarlem een troostprijs ontvangt. Ook de heer v. - d. Horst ontving een herinneringsmedaille. Eerste klasse A. V. V. II.—B. V. C. II (2—2). B. V. C. speelt voor de rust met wind mede. De eerste aanval 1b voor V. V. H. Een prachtige voorzet van A. C. van den Berg wordt door B. V. C. corner gewerkt Daarna gaat de B. V. C.-voorhoede met den bal op het doel der blauw wit ten af. B. V. C. doelpunt het eerst. Het spel verplaatst zich thans geregeld. Een voorzei van links plaatst Klerk met een prachligen kopbal in het doel bij B. V C.. Wanneer Klerk weder een prachtkans krijgt, wordt hij binnen het strafschopgebied ge nomen. Bakker plaatst zich achter den bal en geeft den keeper geen kans. Rust 21. Na de rust is aller verwachting, dat V. V. II. met wind mede haar voorsprong zal verhoogen. Deze ver wachting wordt evenwel niet ver vuld. Integendeel B. V. C.-doelpunt nog éénmaal zoodat einde komt met 2—2. V. V. C. I—SCHOTEN II, 0-2. Vóór rust scoort Schoten II twee maal; na de hervatting deden beide partijen wel hun best, maar de stand veranderde niet meer. HAARLEM V-E. D. O. IV (2—1). Haarlem V is niet 10 man en zeer onvolledig.Niettegenstaande deze handicap wist ze toch E.D.O. IV een nederlaag toe te brengen. On- kenhout 6Coorde twee malen, terwijl ElD.O. hiertegenover slechts één goal wist te stellen. De ED.O.-spe- lers speelden nogal ruw; er werden verscheidene waarschuwingen uitge deeld en twee spelers werden wegens al te fanatiek spelen he* veld uitge stuurd. Derde klasse A H. F. C. V—R. C. H. III. (0-3). De kampioenen van 2 A hebban hun laatsten wedstrijd welverdiend gewonnen. Mel rust was de stand 2—0 voor R. C. H. Na rust weet R. tC. H. nog eenmaal te scoren, zoodat het dezen wedstrijd met 3—0 wint. H. F. C.-COMBINATIE—A V. S. (4-1). H. F. C. scoort spoedig door Wego rif, terwijl kort daarop de keeper een schot van den rechtsbinnen ach ter de lijn stopt. De ambtenaren hou den echter goed vol en verkleinen spoedig den achterstand. Na rust is H. F. C. sterker en voegt nog twee goals aan de score toe. H. F. G. wint dus met 41. I.V.O. I—HAARLEM VL (0-1). Beide elftallen brengen hun sterkste combinatie in lvet ve'0- I.V.O. speelt eerst met den stehken wind mee, maar slaagt ex niet in, door de Haarlem-verdediging heen te komen. Rust 00. Na half time is Haarlem sterker en een kwartier voor tijd scoort Jaski den eer.igen goal van den wedstrijd. Haarlem VI won verdiend met 1—0, waardoor ze nog kans op 't kampioenschap heeft.. E. D. O. I—H. B. C. I (9—1). Beide partijen zijn onvolledig. Bij de thuisclub ontbraken o.a. de Kief- te. Vrenegoor. Sparreboom, Las- schuit en Jacobsen.De Invallers de den hun best, zoodat de Heemsteden niet opgewassen bleken tegen het keurige voorhoede-spel en dan ook negen doelpunten tegen zich kregen, terwijl zij slechts één keer de achter hoede waarin v. Tol, Hou'kamp en v. d. Horst subliem werk deden, mochten verrassen. Korfbal OVERZICHT. Advendo I wist met 3—2 van A. W. I te winnen; dus be houdt een prachtige kans voor 't kampioenschap. Haarlem 11 blijkt in haar a'dceJing ook een van de sterkste; met 6—1 kon Animo naar huis toegaan. Voor de Haarlemsc-ie Kcifbal-com- petitie wist Haarlem 111 met 31 ven The Haarlem Boys te winnen. De* wedstrijd Advendo III—Macbi kon niet doorgaan. Naar we verne men kon de heer S. de Groot 't spelen van dezen wedstrijd niet toestaan, *t geen jammer was, daar de spelers aanwezig waren. UITSLAGEN. NEDERLANDSCHE KORFBAL- BOND. Westelijke le klasse. A Amsterdam: D. E. V.—D. V. D. 7-1 D. O. S. O.—D. E. D. 2-4 B Leiden: FluksO. S. C. R. 81 Rotterdam: Velox—Vitesse (L.) 3—9 Dordrecht: E. D. N.A L. O. 0—3 C Hoorn: Velocitas—D. D. Vi. 27 Haarlem: AdvendoAlleen Weerbaar 3—2 Oostelijke le klassa Zutphen? Z. K C.—Onder Ons 0—9 Arnhem: QuickBe Quick 10 Westelijke 2e klasse. A Haarlem: Haarlem II—Animo 61 D Rotterdam: SpartaanDordt 32 Woof 1 f ADVENDO I--A. W. I. (3-2). Direct na den uitgooi weet H. van Hezel der> zwartwitten de leiding te geven. Advendo is iets in de meer- j derheid, heigeen echter niet in doel- I punten wordt uitgedrukt. De verdediging van Advendo is uitstekend in conditie. Langzamer hand neemt Advendo het ^>el in I handen, doch juist als er een Adven- do-doeltje verwacht wordt is het A W. die gelijk maakt. Niet ontmoedigd speelt Advendo j door en na eenigen tijd weet Looijen met een keurig punt den zwart-witten I wederom de leiding te bezorgen. I 2—1. Met dezen stand gaat rust in. j Na de hervatting krijgen we een i vurigen strijd te zien. De bal gaat van vak tot vak. Eindelijk weet Mej. Jansen met een goed schot de stand op 3—1 te brengen. Vijf minuten vóór tijd weet A. W. er 3—2 van te maken. A. W. zet er nu alles op om gelijk te maken.Adven- do houdt echter stand. Als scheids rechter Prüschen tijd fluit heeft Ad vendo dezen spannenden strijd met 32 gewonnen. HAARLEM II—ANIMO I (6-1). Animo komt op met vijf dames en vijf hceren. Haarlem mist een heer en laat een dame uitvallen. 't Begin is voor Haarlem niet erg bemoedigend; want betrekkelijk kort is gespeeld, als een Animo-dame haar club de leiding geeft, 't Haarlem-spel j sluit niet en de aanval kan zich niet geheel geven. Het duurt dan ook ge- ruimen tijd voor Iieybosr gelijk weet te maken. Dan heeft wisseling plaats. Het ihiddenvak weet flink door te spelen en heel vlug weet M Wulf horst met den bal tweemaal den korf tc vinden, wat na wisseling met een paar goede schoten door Ran wordt nagedaan. Deze vier punten, die bin nen 10 minuten zijn gemaakt, bren gen den stand op 51, waarmee rust ingaat. Met de beginopstelling wordt weer begonnen, de aanval is echter HET RECHT. Een beroemd advocaat nam dl verdediging op zich van iemand, dii eijn buurman had aangeklaagd iet zake dat deze bij de verbouwing van zijn huis, op zij«n, klager's, grond ge bouwd zou hebben. De aanklager kon, daar dringende zaken hem naar bet bui tenland riepen, inlet de geheele be handeling der zaak bijwonen, en toen hij afreisde, stonden zijn kan sen op het winnen van het proces zeer slecht. Toch gelukte liet den advocaat, tenslotte de zaak tot een goed einde te brengen.en hij seinde dat aam zijn cliënt met de woorden: „Het recht heeft gezegevierd". Het antwoord dat hij hierop ont ving luidde: „Teeken onmiddellijk hooger beroep aan." (Pr. Nrd. Br niet op dreef. De verdediging, waar in vooral de dames J. v. d. Vliet en A Groen goed werk loen, is ver trouwbaar en weet 't gevaar voor der Haarlem-korf te bezweren. De aanval weet door Mej. A. Schor nagel nog eenmaal te Joelen, zoodat de wedstrijd eindigt met 6- 1 voor Haarlem II. Mej. Wulfhorst was de beste dame in 't veld. Keurig wist ze ln 't midden-veld herhaaldelijk den bal te onderscheppen. Animo bleef goed partij geven. De uitslag is ge flatteerd. ADVENDO II—READY I (0-11). Deze wedstrijd, waarvan wij het verslag wederom te laat ontvingen, eindigde met een 011-overwinning voor Ready. Hotkey UITSLAGEN. NED. HOCKEY- EN BANDYBOND. le klasse. Den Haa g: II. O. C.—H. D. M. 3—1 Heemstede: M. H. C.Victoria 50 w.n.OL Bloemendaal: Bloemend aal Amst. j 4—0 Reserve le klasse. Den Haag: H. D. M. IIH. O. C. II 2—1 Rotterdam: Victoria IIM. H. C. II 0-18 2e klasse. A Amsterdam: A H. V.Amst. II, w.n.o. 5-0 B Den Haag: H. O. C. III— M. H. C. II 4-3 Amsterdam: A. H. V. IILeidein 22 DAMES HOCKEY BOND. A Rotterdam: Victoria—H.O.C. 11 Den Haag: TogoH. D. M. 32 2e klasse. A Den Haag: H. D. M. II—H. O. C. II, 2-3 BLOEMENDAAL I—AMSTER DAM I. Het elftal waai mede Bloemendaal gisteren tegen Amsterdam speelde was ate volgt opgesteld: Westermann. v. Waveren. v. Beugen Bik. Carp, Geyl, Blankenvoort. "Hiijsse. André de la Porte, Westermann, Corp. Lefebvre. Bij de Bloemendalers ging het niet zoo goed, wel was de achter hoede zooals altijd in orde, en lie ten halfbacks en backs zoo goed als niet door, maar de voorhoede schoot minder op. Ongeveer gelijk is het gesteld met Amsterdam. Daar speelt ook de achterhoede goed, maar de voor hoede weet tegen de Bloemendaal- sche verdediging niets uit te rich ten. Voor rust gaan beide partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op en het is meer door g cluk dan door goed spel dat André de la Porte aan zijne partij de leiding weet te bezor gen. Na rust treedt Bloemendaal ste viger op en de resultaten blijven dan ook uit Uit een corner maakt Geyl een doelpunt Niettegenstaande de Amsterdamsche backs cn halfbacks al hel mogelijke doen om zich do Bloemendalers van het lijf te hou den, weet Westermann tweemaal op zijn bekende man.er te passeeren en me; goede schoten te scoren. M. H. C. II—VICTORIA II. Met een niet al to sterk elftal ging CM. H. C. II Zondag naar Rotter dam om hun krachten met Victoria II te meten. De Haarlemmers doen alsof er Feuilleton door F. K. SCRIBNER. 35) Maar gelukkig hebben zij niet meer onheil gesticht dan een mooie tafel en 'n handvol platen te bederven. Stel eens voor dat jij geraakt was geworden. Dan zou ik buiten gevecht ge steld zijn geworden en jij hadt de po litie te hulp moeten roepen. Hetgeen we nu toch ook wel zul- eln moeten doen? zei lk. Nog niet, gaf hij kortaf ten ant- woord. Wij hebben voldoende be wijzen dat zij nu hier zijn en we moe ten nu eerst weten wat zij denken te doen. Ik blijf vanavond op, wil ji naar bed gaan laat het dan niet voor mij, ze zullen van nacht ook niet an dermaal eem aanval op het kasteel doen. Het bed is de laatste plaats waar ik aan denk, antwoordde ik. Maar de geest was sterker dan het vleesch en na verloop van een paar uren gevoelde ik dat ik slaap kreeg. Ik keek eens naar Vane, die nog al tijd zat te rooken en te lezen, ik poogde nu zijn voorbeeld te volgen, maar ik kon de oogen onmogelijk open houden en al spoedig dommelde ik dan ook in. Eensklaps schrok ik wakker en viel mijn boek op den vloer. Er was veel tabaksrook in de kamer en Vane stond nu voor den schoorsteen met een stompje sigaar in dc hand. Wat is er nu weer gebeurd? vroeg ik hem. Niets dan een ontploffing, die je zeker wakker deed schrikken, ant woordde hij. De donderbus, riep ik uiL Hij keek op zijn horloge, zeggende: Het is nu bij vieren en je hebt twee uren rustig geslapen. En jij? vroeg ik. Ik heb mij zelf zoo goed moge lijk bezig gehouden. En deze ontploffing? Zeker is er iemand in het koper draad verward geraakt. En ligt nu misschien te stuip trekken in het gat. Zwijg toch, riep hij, je bent jiog maar half wakker en bent den kluts blijkbaar kwijt. Indien er iemand in dat gat is gevallen, blijft hij daar tot bet aanbreken van den dag liggen, en indien hij dood of ge wond is heeft hij het aan zichzelf te wijten, daarom moeten wij ons. zelf niet wagen, door in het donker de deur uit te loopen en misschien in handen van de schurken te vallen. Zoodra het licht wordt, kunnen we er op uit gaan. Je schijnt vergeten te zijn dat inenschen, die uit een hin derlaag schieten, dynamiet ergens deponeereu cn een brandende gra naat door het raam werpen, geen medelijden verdienen. Eensklaps hoorden we nu iemand in de gang loopen en even later werd er op de deur geklopt. Hij opende deze en vóór ons stonden de major domo en de kleine advocaat, beiden slechts gedeeltelijk gekleed. De eer ste had een kaars in de hand en de ander een pistool. Messieurs, riep hij, ik was bang dat u iets overkomen was, deze ontploffing. Zooals u ziet, zijn wij ongedeerd. De ontploffing had niet hier plaats, zei Vane. De lieer Tiers kwam de kamer in. Wat is er toch gebeurd, mes sieurs? vroeg hij. Wij schrikten plotseling wakker, maar ik heb de dames al gekalineord en hen beloofd dat ik spoedig terug zou komen om te zeggen wat er was voorgevallen. Voor een kort oogenblik dacht ik dat wij in Parijs waren en dat de Prui sen de stad belegerden. Het waren niet de Pruisen, mon sieur, antwoordde ik, maar een ontploffing in dc buurt van liet prieel. Mijnheer Vane neemt Mex scheikundige proeven, zooals u ziet. O, dan ga ik dadelijk terug om de dames gerust te stellen, antwooid- de de kleine advocaat en de daad bij het woord voegend, ging hij de ka mer weer uit. Armond was echter niet zoo gauw voldaan. Itij keek de kamer rond en vroeg toen wat hier gebeurd was. Dat zal ik je zeggen, antwoordde lk. Zooals je weet zijn mijnheer Vane en ik bij het prieel aan het gra ven geweest en je weet ook dat ze ons daar begluurd en op ons geschoten hebben. Nu hebben wij daar een val opgesteld voor onwelkome bezoekers en daar schijnt de een of ander ln terecht gekomen te zijn. Zoodra de dag aanbreekt, zullen we gaan zien wie het is, maar tot zoolang moeten wij ons oordeel opschorten. Maar deze tafel, het tapijt en de gordijnen wat is daarmede gebeurd, monsieur? Dat zijn eveneens souvenirs van de weinig welkome bezoekers. In hel begin van den avond wierpén ze een brandendo granaat hier door het venster. Mon Dien, riep hij, het is nu zeker tijd, dat u de politie in den arm neemt. Als het noodig is, zullen we het doen, maar ga je nu eerst verder aankleeden, want zoodra het licht wordt, gaan we op onderzoek uil, antwoordde ik. De drie kwartier, die nog moesten verloopen voor dat de dag aanbrak, vielen ons zeer lang maar Vane gaf ons geen verlof om de deur uil gaan, voor dat het klaar dag was. On geduldig om te ontdekken wat er was voorgevallen, en angstig voor hetgeen wij zouden vinden, volgde ik hem op liet terras. Daar vonden wij Armond en we gingen nu te zamen de laan door naar het prieel toe. Op eenigen afstand zagen we al dat de ontploffing een groote verwoesting had aangericht. De eene helft van het .prieel was geheel vernield, het was er afgeslagen en de grond daar omheen was bedekt met splinters. Ik durfde niet dicht bij het gat komen, maar Vane was moediger, hij ging er heen en tuurde kalm ln het gat. Er is hier niemand te zien. zei hij, maar toch is het duidelijk dat ten van hen door de ontploffing go- troffen is geworden en indien het erg is geweest, hebben zijn metgezellen hem zeker weggedragen. Ik begreep nu waarom wij in de bibliotheek hadden moeten blijven. Ilij wilde liever dat het slachtoffer dood of gewond door zijn kameraden mede werd genomen, dan dat wij er ons mede hadden moeten belasten. Toen ik echter Vane achterop liep en ook ln het gat keek, besloot ik dat er geen ernstig ongeluk had plaats gehad ten gevolge van het ontploffen van de donderbus, maar Vane wees mij op bloedvlekken op de planken en op de aarde. Ze hebben hem goed te pakken gehad, zei hij maar of hij dood is geweest of slechts gewond zullen we eerst later hooren. En ze hebben de donderbus mee genomen, zei ik op de ledige plek wij zend. Misschien is hij wel mee de lucht in gevlogen en ergens elders terecht gekomen, beweerde hij en werke lijk vonden wij er later stukken van in de laan. Ik wendde mij nu tot Armond, die niets van ons gesprek had verstaan, daar wij samen altijd Engelsch spra ken. Er schijnt hier iemand gewond te zijn en door zijn metgezellen mee genomen legde ik hein uit. Later zullen we er wel meer van weten. En terwijl moet jij hier op het kasteel blijven, want misschien wordt er -wel een onderzoek ingesteld naar de reden van de ontploffing; indien zulks het geval tnocht wezen, zeg dan dat mijnheer Elliot on ik het hebben gedaan, ten einde de sporen te kun nen volgen van do ongewonschte be zoekers, voegde Vane er aan toe. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 5