HET KASTEELGEHEIM (0~1)- HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 MAAST 1919 - TWEEDE BLAD SPORT EN WEDSTRIJDEN. Keisrlandutue Voetbalbond. OVERZICHT. Ajax kampioen van het Westen, Ds Ajax-spelers en liun supporters zullen H. F. C. wel zeer dankbaar zijn, want doordat deze aan Haarlem een nederlaag toebracht»en omdat de Amsterdammers zeil voor de tweede maal met 5—2 van H. V. V. wonnen, Is Ajax nu kampioéh geworden. Huur puntenaantal is nu zóó groot, dat een andere club haar niet meer kan inha len, Wij wenschen Ajax hiermede go- luk, want zij heeft dit seizoen zeer zeker schitterend gewerkt. Intusschen is de spanning er nu af; alleen blijft de strijd om de tweede plaats nu nog belangstelling trekken. Al heeft Haarlem gisteren verloren (voor de bijzonderheden van dezen wedstrijd verwijzen wij naar ons uit gebreid verslag), zij bezet toch uog de tweede plaats en uit dien hoofde zijn de resteerende wedstrijden der rood- broeken tooh nog belangrijk. Haarlem zal in ieder geval wel met genoegen gezien hebben, dat Sparta en Blauw* Wit 2—2 gelijk gespeeld hebben. Iiet was te voorzien, dat H. B. S. van V. 0. C. zou winnen met (2-0) en ook dat D. F. C. over U. V. V. zou zegevieren, al brengen de cijfers 5—0 wel eenige verrassing. Tegen onze-verwachting in heeft Hercules op eigen veld een 01 ne derlaag tegen Quick geleden;daardoor hebben de Hanenburgers de laatste plaats aan Hercules overgelaten, die nog wel eenige pogingen zal aan wenden, om er af te komen. Na de gisteren gespeelde wedstrij den ziet het ranglijstje der Westelij ke eerste klasse A er als volgt uit: Ajax 19 17 Haarlem 17 12 Blauw-Wit 16 10 Sparta H. B. S. H. V. V. V. O. C. H. F. C. D. F. C. gj o jg 2 0 64—8 36 1.89 1 4 47—27 25 1.47 2 4 37—21 22 1.38 18 10 3 5 48-27 23 1.28 19 10 2 7 34—23 22 1.10 17 7 3 7 38—32 17 1.— 18 7 4 7 26-24 18 1.— 19 7 5 7 25-37 19 1.— 18 3 4 11 1940 10 0.56 15 2 3 10 12—44 7 0.47 Quick 17 1 4 12 9—39 6 0.35 Hercules 17 2 1 14 22—59 5 0.29 In het Oosten hadden wel drie wed strijden plaats, maar niet door de drie' candidaten voor de eerste plaats. Is het hier nog steeds niet beslist, wie de eerste plaats zal bezetten, wie de laatste plaats zal innemen, is geen raadsel meer: G. V. C. moet er wel aan gelooven. Hier luidt de stand: Enschedé 17 12 4 1 42—16 28 1.65 God-ahead 15 12 0 3 43—16 24 1.60 Quick 16 10 4 2 49-17 24 1.50 Tubanüa 16 8 2 6 26—21 18 1.13 P. W. 17 8 2 7 23—22 18 1.06 13 4 3 6 22-35 11 0.85 15 4 3 8 20—24 11 0.73 17 3 5 9 23-45 11 0.65 17 4 2 11 18—35 10 0.59 17 1 3 13 14-49 5 0.29 In het Zuiden had maar één wed strijd plaats .namelijk N. O. A. D.— V. V. V., maar hier is, zooals onze lezers weten, de spanning óók al weg, olndat N. A. C al kampioen geworden is. De stand luidt hiér: N. A. C. 14 12 2 0 42—9 26 1.86 Z. A. C. D. Witasse Be-Quick G. V. Willem II Middelburg 11 N. O. A. D. 13 Velocitas 9 M. V. V. 12 V. V. V. 14 Wilhelmina 11 2 4 40-20 16 1.23 1 4 22—22 13 1.18 3 5 26-26 13 1. 2 4 17—18 8 0. 4 5 24-19 10 0. 1 8 14—33 11 0.79 3 6 12—25 7 0.64 6-1 2-2 het juiste oogenblik aar. Martin over, I* tegen de vlakte en forceert dan een Deze weet evenwel, vlak bij het doel staande, ruimschoots naast te schie ten. Peddy Francken, die de vorige week tegen V. O. C. verdienstelijk op Ker- vel's backplaats debuteerde, vervangt thans Ben Verwey en doet dit op waarlijk sublieme wijze; hij zuivert steeds het terrein met verre trappen en zet zijn voorhoede aan het werk. J. Francken, die door Fortgens in be dwang wordt gehouden, dus geen weet een keer ontsnappen, UITSLAGEN. Westelijke afdeeling. Eerste kla&se A: Utrecht: Hercules—Quick Rotterdam: SpartaBlauw- Wil - Haarlem: H. F. C.—Haarlem 3—1 prcttigen middag heeft, Den Haag: H. B. S.—V. O. C. 2-0aun Zljn bewaking te i»w7« Ü»-H. V. V. 5-2 «1» tela""' Dordrecht: F. C.-U. V. V. ?-01DS" n> H. F. C. zij» Eerste klasse B: j zcgr gevaarlijk; de vlugge Sigmond Delft: Concordia—V. V. A*. 34 wringt zich door alles been en Laan Schiedam: Hennes—D. V. S. 2—1 wordt niet zoo afdoende door Teke- Rotterdam: R. F. C.—'t Gooi 1—0 lenburg bewaakt, als deze dit Amsterdam: A. F. C.Feijenoord 3—0 Wormeerveer: W. F. C.Spartaan 2—a Reserve eerste klasse A: Rotterdam: Y. O, C. IIH. V. 1—3 vorige week Ruffelse deed. Eens lost Laan een hard schot, dat rakelings over vliegt en even later weet Ange- nent, door uit te loopen, den bal nog juist bijtijds vóór Laan's voeten weg te trappen. Toch is Haarlem in het veld ster telkens nadert de roodblauwe Rotterdam, Feijenoord IIConcor- voorhoede mooi sanienpelend dóa II Den Haag: Quick H—H. B. 2—1 S. n 3—1 Reserve eerste klasse B: Amsterdam: Blauw Wit H—U. V. V. n 5—0 Tweede klasse Ai AmstelOlympia O. D. E.—Victoria Velox—Allen Weerbaar Tweede klasse B: Stormvogels—Alcmaria Vistrix 1—0 3—1 5-3 2—3 2-1 Helmond 15 3 2 10 20—39 8 0.53 In het Noorden werden geen le klasse-ontmoetingen gespeeld. In de Westelijke eerste klasse B ver sterkte A. F. C., die óók nog onge slagen is, haar positie door een over winning op Fcijcnoord van 3—0. Doordat Concordia op eigen veld een 3—4 nederlaag moest slikken van V. V. A., staat deze club nu No. 2 op de ranglijst, zoodat hier twee Amster- damscüe verenigingen de bovenste plaalsen bezetten. Het ranglijstje ziet er hier als volgt uil: A. F. C. V. V. A. Concordia Feijenoord W. F. C. *t Gooi R. F. C. Spartaan Hermes S. V. V. D. V. S. Dordrecht 16 14 15 9 15 7 17 8 2 0 48—14 30 1.88 1 5 36—31 19 1.27 4 4 2721 18 1.20 4 5 44—34 20 1.18 4 6 41—27 22 1.16 7 4 22—17 17 1.06 5 5 24—25 15 0.94 1 8 2424 13 0.87 6 8 20—29 14 0.78 5 9 24-29 11 0.65 14 3 1 10 14—35 7 0.50 14 2 0 12 8—46 2 0.14 Z..V. V.-R. C. H. Schoten—Z. F. C. WatergraafsmeerE. D. O. Tweede klasse C: V. U. C.Neptunug XerxesD. V. V. Derde klasse F: H. B. C.—Helder Bloemendeal—Kinbeim NeerlandiaV. S. Y. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse: Hengelo: TubantiaZ. A. C. 2—2 Enschede: P. W.Be Quick (Z.) 2-0 Arihern: VitesseG. V. C. 21 Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse: Tilburg: N. O. A. D.—V. V. Y. 2—1 Buiten de Competitie. Brussel: België—Frankrijk 2—2 Nijmegen: Quick—Be Quick (Gr.) 0—1 Apeldoorn- Robur et Vel.Go-ahead 1—2 West eerste klasse A. H. F. C Haarlem. H. f. C. wint mot 31. Op een veld, dat eigenlijk mtaal on geschikt «as om te bespelen, maar onder leiding van Neèrland's be- twaamslen scheidsrechter, den heer H. A. Tromp, had Zondagmiddag de tweede Haarlemsche derby plaats, die, niettegenstaande het dreigende weer, door een overtalrijk publiek werd bij gewoond. Naar schatting waren er 6000 toeschouwers, die getuigen" zijn geweest van een wedstrijd, welke, zooals wij reeds Zondagmiddag op ons bord in de Grootc Houtstraat schreven, in de eerste helft vrij kalm, maar in de tweede helft een weinig te forscli gespeeld werd, waaraan beide partijen zich om beurten be zondigden, en daarmede het publiek, dat toch al in een geprikkelde stem ming verkeerde, tot groote opgewon- dueheid bracht» Het is reeds over tweeën, als de elftallen onder gejuich het veld be- trden en zich als volgt opstellen: H. F. G: R. Kaars Sijpesteyn. Kervel, P. Francken. Tancrelle, T. Verwey, G. Kaars Sijpe steyn. Cohen TerVaert, Seïgnette, Laarr, Sig mond, J. Francken. Haarlem: Hordijk, Donker, Schravendijk, M. Houtkooper, Bieshaar, D. Houtkooper, Tekelenburg, Fort gens, Maas, Thomas. Angenent. Schravendijk geeft den eersten trap tegen den bal en gaat dadelijk met 6nel mee van door gaat en, I corner; do bal komt bij M. Houtkoo- -1 per, maar deze schiet per ongeluk lijk tegemoet treedt, den bal aan den naar J. Francken, die dit dankbaar ongedekt staanden Schravendijk geeft, accepteert en den bal opbrengt, maar AMaas maakt Houtkooper's fout goed. Dan weer een wanhopig gewirwar voor het Haarlem-doel, Laan schie' tweemaal achtereen, maar Angenent keert beide schoten. G. Kaars Sijpe steyn schiet óók, maar van te verren afstand, zoodat zijn schot geen doel treft. Langzamerhand wordt H. F. C. nu sterker; telkens komen Laan en Sig mond naar voren, zoodat Angenent geen oogenblik verademing krijgt. Laan is vanmiddag wel op schot, maar heeft nog geen succes. Martin Houtkooper aan den anderen kant ziet ook een fraai schot van hem langs den verkeerden kant van den paal gaan. Van een oogenblik treuzelen in de middenlinie der roodbroeken maken Laan en Sigmond gebruik en gaan mooi samenspelend op Angenent af; vóórdat iemand er erg in heeft, ko gelt Jan Laan den bal in het net en brengt 'daarmee de partijen op gelij ken voet. (1—1). Bij een worsteling voor het H. F. C.-doel wil Roetje wegwerken, maar wordt daarin verhinderd door Donker, die zich in het vuur van riet spel zóó zeer vergeet, dat hij Roetje met beide handen vastgrijpt en in het doel wil duwen. Dit heeft wel een lachsucces bij een gedeelte van het publiek ten gevolge, maar de doelworsteling is ook meteen afgeloopen, want scheids rechter Tromp geeft H. F. C. natuur lijk een vrijen doeltrap. Dan gebeurt er iets, dat Haarlem totaal demoraliseert. Laan wil in vliegende vaart den bal opbrengen en komt daarbij in een onzachte botsing met Fortgens, die daartegen niet be stand blijkt en blijft liggen. Er zijn menschen, die dit Laan kwalijk ne men, maar deze behoeft zich daar niets van aan te trekken, want deze botsing geschiedde absoluut per on geluk. De uitwerking had precies ander isom kunnen zijn. Dat er niets unfairs is gebeurd, blijkt dan ook wel hieruit, dat de scheidsrechter aan Haarlem geen vrijen trap toekende. Intussciien moet Fortgens, steunende pp Tekelenburg, het veld verlaten en speelt Haarlem met tien man verder, hetgeen zijn invloed zichtbaar doet voelen. Toch krijgen wy nog een mooie schermutseling te zien tusschen Ker vel en M. Houtkooper, waarbij de laatste meester van het terrein blijft. Juist als Angenent op schitterende wijze een hard schot van Sigmond vallende wegstompt, komt Fortgens weer het terrein op; hij ziet nog wel een weinig bleek, maar blijkt toch niet „gekraakt" te zijn, zooals wij er een paar in onze omgeving hoorden beweren. Hoewel het Haarlem-elftal nu weer compleet is, weet Laan ten tweeden male te sooren. (21). Eenige corners op belde doelen vol gen, zonder resultaat en dan raakt Fortgens zoowaar wéér onklaar: hij struikelde of gleed uit en blijkt zijn been pnnlijk bezeerd te hebben. Hij verlaat nu, en thans voor goed, het veld. Van de algemeene inzinking van Haarlem maakt H. F. C. gebruik en stelt Jan Laan in de gelegenheid, den „hattrick" te verrichten. (3—1). De roodbroeken spelen nu een ver loren wedstrijd, vooral omdat Ange nent dit doelpunt wel had kunnen voorkomen, als hij niet uitgeloopen 16 18 blauw-witte doel. By ten dezer vallen wordt Martin Houtkooper bin nen het strafschopgebied leelyk door Peddy Francken „genomen"; scheids rechter Tromp heeft het niet gezien en kent Haarlem geen vrijen trap toe. Toch nemen de roodhroeken de lei ding; als eerst Kervel, die weer een 02 soepel partijtje vpetbal te zien geeft, 4—2 eenige keeren fraai gered heeft, weet 3—0 Martin Houtkooper een oogenblikje vrij te komen en met een zuiver, hard schot maakt hij den - eersten goal. De rood-blauwe aanhangers juichen dit succes luide toe, maar H. F. C. guat niet bij de pakken neerzitten; zij valt flink aan, doch Sigmond schiet van te verren afstand, zoodat Ange- •40 nent gemakkelijk vangen kan. Even "j later voorkomt Maas een zeker doel- 32 punt, als hij, wanneer Angenent uit- 2—0 geloopen is, snel in het doel springt en 2—0 den bal wegwerkt. De eerste corner op het H. F. C.- doel levert niets op, maar de druk der rood-blauwe voorhoede blijft groot; op oen oogenblik weet Seignette niets anders te doen, dan, een eind buiten het strafschopgebied, hands te ma ken. Thans ziet de scheidsrechter de overtreding en geeft Haarlem een vrijen trap, die evenwel niets ople vert. Nog eenige corners worden op het II. F. C.-doel genomen en Haarlem neemt geruimen tijd het spel in han den, maar de doorbraken van H. C. blijven zeer gevaarlijk en bezorgen Angenent vele angstige oogenblikken. Schravendijk (wie geeft Haarlem toch eens een doortastenden middenvoor?) mist ten tweeden male een prachti- gen center van Martin Houtkooper en j. Francken kan Fortgens maar niet passeeren! Deze speelt dan ook in één woord schitterend! Tot nog toe is het een fraaie stryd, die het aankijken wel waard is. D. Houtkooper krijgt een te nemen, maar deze belandt zijnet. Maar ook H. F. C. heeft geen succes, want Maas en Thomas wer ken (soms op onbegrijpelijke wijze) vaak op het uiterste oogenblik-weg. Eén keer wil Maas den bal het veld in koppen, maar-inplaats daarvan vliegt hij (de bal) rakelings over zijn eigen doel heen. Maas stond er zei perplex van! De corner, hieirdoor ontstaan, wordt «door Fortgens gewerkt. Tijdens een aanval van H. blaast scheidsrechter Tromp pnder groote spanning het rustsignaal. Dit moet den spelers vriendelijk in de ooren hebben geklonken, want ze zijn door en door vermoeid, wat niet te verwonderen is: het veld lijkt meer op een omgeploegd land, dan op fen voetbalveld! Stand met rust alzoo: 0—1. De roodbroeken hebben wel een kleinen voorsprong, maar het vrijwel algemeen betwijfeld, of ?ïj dien wel behouden zullen, want II. F. C. werkte zeer hard en wilde na tuurlijk revanche nemen wegens de aan den Schoterweg geleden neder laag. Na een vrij lange pauze verse bn- non de elftallen weer, opgemonterd, op het terrein. Vol vuur werpen zij zich weer in den strijd, spel wordt thans onnoodig forscb, bijna ruw, van beide kanten. Wan neer partijen hel door vlugheid niet zijn voorhoede op Sijpesteyn af! Don- kunnen klaarspelen, nemen zij hun ker en Martin Houtkooper lossen lichaamskracht lo baat. Gelukkig let reeds spoedig elk een schot, maar scheidsrechter Tromp goed op. Sijpestayn is op zijn hoede, vangt Dit neemt niet weg, dat er toch ook kalm op en trapt den bal naar zijn wel mooie oogenblikken zijn; eerst voorhoede, die aan Angenent een paar zien we een hard schot van Laan, dat benauwde oogenblikken bezorgt; toteen beter lot verdiende, rakeüngs zijn geluk treden D. Houtkooper en I over de lat vliegen; dan onderneemt Tekelenburg als redders op, zij bo- I Bieshaar een snellen ren, werkt Ped- machtigen den bal en geven hem op dy, die hem den weg wil versperren, AL Houtkooper zet or nog eens al les op en Schravendijk schiet hard op het doel, maar dat baat allemaal niets: H. F. C. is en blijft de zege vierende partij! Als dan ook scheids rechter Tromp voor het laatste fluit, heeft H. F. C. welverdiend, alleen in de cijfers wat geflatteerd, gewonnen. In een opgewonden stemming ver laten spelers en publiek het veld. SPARTA—BLAUW WIT (2—2). Deze spannende wedstrijd zoo lezen wij in het „Maandagochtend blad" was de belangstelling volko men waard. Alle vier de goals wer den vóór de rust gemaakL Na de hervatting wordt het spel zeer forsch: beide partijen doelpunten éénmaal, maar deze goals worden wegens bui tempel geannuleerd. Het gelijke spel gaf zeer goed de verhouding 'weer. AJAX—H. V. V. (5—2). Tot tien minuten vóór de rust heeft H.V.V. met 0—1 (door Tonny Kees- Ier) de leiding; in de volgende tien minuten scoren Van Dort tweemaal en Broekman één keer, zoodat met een 31 stand gerust wordt. Na de hervatting raakt Deet- je Kessler onklaar en loopt nog maar een beetje op den rechtervleu gel mee. Na een kwartier doelpunt Broekman wederom en even daarna brengt Van Delsen den stand op 5—1. Dan verslapt Ajax aanmerke lijk en Tonny Kessler ziet kans, om voor den tweeden keer te scoren (5-2). In dezen stand komt geen verande ring meer. Ajax maakte nog een bui- tonspel-goal, die niet werd toege kend. HERCULES—QUICK (0—1). De eerste overwinning van Quick. Beide partijen hebben eenige inval lers. Hercules blijft langen Lijd aan vallen, maar hoeft met schieten geen succes; ook Quick kan niet tot het Hercules-doel doordringen: daar zor gen De Pauw en Duyzends voor. Rust treedt dan ook met blanken stand in. Na de hervatting is Quick hoofdzakelijk aan het woord en Heim heeft geen moeite, om den bal in het net te plaatsen. Het einde komt met een groote spanning en een verdiende overwin ning voor de Hanenburgers. H. B. S.—V. O. C. (20). H. B. S. mist De Bruyn Kops, maar ook V. O. C. h^eft eenige in vallers. Schilfer maakt van een fout in de Rotterdomsche verdediging ge bruik. om aan II. B. S. de leiding te geven. Tot rust gebeurt er dan niets meer. Na de hervatting wordt het een saaie vertooning. TTe Bas verhoogfce de Haagsche score tot 2—0, waarmede het einde aanbreekt. D. F. C-—U. V. V. (5-0). Van Hemert was in een uitsteken den vorm. We voorspelden trouwens in ons Sportpraatje van Zaterdag, dat Barend den bal niet dikwlils den toegang tot zijn doel zou verleenen. Hij wist-zijn doel dan ook schoon te houden. Vóór de rust scoort D. F. C. tweemaal door Van Dam en Van Twist. Dadelijk na de hervatting slaat de U. V. V.'er Swarttouw den bal met de hand uit het doel; de scheidsrechter kent D. F. C. een pe nalty toe, die Barend van Hem art in een doelpunt omzet. Dan moet Goe roe wegens een knie-ongeval het veld verlaten en speelt U. V. V. met tien man verder. D. F. «C. verhoogt de score tot 5—0. 3e klasse F., H. B. C.-HEEMSTEDEDEN HELDER. 3—2. Het eerste kwartier is Den Helder overwegend sterker, en weet in die periode den stand op 02 te bren gen. Langzamerhand beginnen de H. B. C.'ers zich te herstellen, en na een stevig spel neemt de H. B. C-- voorhoede den 'aanval over. Goed ge steund door de half-backs komt. de voorhoede steeds terug, en vlak na elkander sooort H. B. C. tweemaal. Rust 22. Jn de tweede helft is H. B. C. bijna gedurig de aanvallende partij. Goed samenspelend bestormen de H. B. C.'ers het vijandelijk doel, en al spoe dig 'is de stand 3—2. H. B. C. b' aanvallen, maar de verdediging weet het doel verder schoon te houden, en het. einde komt met een 3—2-over- winning voor H. B. C. Haarlemscfle Voetbalbond. Eerste klasse A. V .V. C. I—HAARLEM III, 0—3. Beide elftallen zijn volledig. Aan vankelijk gaat de strijd gbhjk op. doch langzamerhand wordt Haarlem Iets sterker en weet dan ook door Van Pellecom voor rust éénmaal te doelpunten. Na rust blijft Haarlem striker en zij weet dan ook de score tot 3 op te voeren. Eerste klasse B. 11. F. C. IV—SCHOTEN III, 7—0. Deze voor beide partijen zeer be langrijke wedstrijd eindigde in een groote overwinning voor de blauwwit- ten, die een keurigen wedstrijd speelden. Voor rust hield Schoten red stand en werd de keeper slechts maal gepasseerd. Na de hervatting was de H. F. C.-voorhoede uitmun tend op dreef en voegde nog 5 goals aan de score toe. Bij een uitval van Schoten maakte één der H. F. C.'ers hands in het strafschopgebied. Van Rijn hield de penalty keurig. Het einde bracht een 70-overwinnlng voor H. F. C. V. V. H. IIHAARLEM VI, 1- Belde elftallen zijn volledig. De partijen gaan vriiwel gelijk op. Daar Van den Berg den bal binnn het strafschopgebied met de hand aan raakt, krijgen de roodbioeken een strafschop te nemen, welke de kee per op verdienstelijke wijze stopt. Na de rust zijn de partijen weder aan elkander gewaagd. Wanneer Van den Berg den bal op Vring terug speelt, is een der roodbroeken er vlug bij om Haarlem het eerste doel punt te bezorgen. Even later bezorgt Tiessens met een ver schot den ge lijkmaker voor V. V. H. Haarlem doelpunt nog eenmaal, zoodat het einde met 21 voor de roodbroeken komt. J oneens-competitie. H. F. C. 7H AARLEM 8. 10—1. De H. F. C.'ers sooren vóór rust éénmaal. Na de rust slaagt Haarlem 8 er in, gelijk te maken. H. F. C. valt nu verwoed aan en Roos en Seignette Onze Laehhoek ene vriend: Ik heb met het nieuwe jaar een goed besluit ge nomen. Ik drink niet meer I Andere vriend: Prachtigl Maar drink je ook niet minder? Waarom ga je tooh altijd eten in een restaurant waar een strijkje speelt? Bij wijze van voorzorg soms doet de goede muziek mij het slechte eten vergeten en soms vergeet ik door het goede eten de slechte muziek Jr. voeren successievelijk deu stand op. Het einde breekt aan met 10—I in het voordeel van H. F. C. 7. HAARLEM 8—H. F. C. 8. 4—2. Beide partijen tellen invallers. Hek gelukt Haarlem 8 4 maal te scoren. De H. F. C.'ers slagen er slechts 2 maal in, te doelpunten. Beide par tijen scoren nu niet meer, zoodat Haarlem 8 met 4—2 wint. HAARLEM 7—H. F. C. 7, 3—8. Haarlem 7 weet al spoedig eenmaal te doelpunten. Hoe hard de H. F. C.'ers ook werken, slagen zij er vóór rust slechts eenmaal in. te doelpun ten, terv ij! met rrst Haarlem 7 een J I-voorsprong heeft. Na de hervat- tin» slaagt H. F. C. 7 er in, gelijk te maken zoodat beide partijen ten slotte de puntjes deelen. Voetbalnieuwe V. w .HERCULES. Op 16 Maart a.s. zal de Haarlem, scue Voetvalvereeniging „Hercules" haar 121/2-jarig bestaan herdenken. Dit bestaan zal op een nog nader te bepalen datum feestelijk herdacht worden, met de opvoering van de re vue „Er wordt gebeld", samenge steld door de heeren J. P. Koppen eo H. Bakker. Korfbal OVERZICHT. Een Zondag, dia niet veel opgeleverd heeft. Van de vastgestelde wedstrijden ging alleen HaarlemD. E. D. door, welke in een 6—4-nedea-laag voor Haarlem eindigde. De Amsterdammers won nen geflatteerd. Haarlem II behaalde een papieren overwinning op B. E. P., dat niet op kwam. Voor de H. K. C. ging geen wed strijd door. Het gemeentespeelterrein was voor de zooveelste maal afge keurd. Of het noodig was? Men ver zekerde ons, dat er wel gespeeld had kunnen worden. Ondertusschen duurt het lang voor deze competitie goed op gang is. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND UITSLAGEN. Z. E. w e d s t r ij d c n. Amsterdam: D. E. V.— D. D. V. 77 (Bij loting Xvint D. D. V.) D. V. D.—O. S. C. R. 1—1 (Bij loting wint D. D. V.) Westelykeleklasse. A Haarlem: HaarlemD.E. D. 46 Leiden Vitesse (L.)H. S. V. 5-3 Rotterdam: Velox-Vitesse (H.) 2—2 C Hilversum: Excelsior—Allen Weerb. 2—1 Oostelijke le klasse. Arnhem: E. K. C. A.-Onder Ons 3—4 Westelijka2e klasse. A Haarlem: Haarlem II-B. E. P. 50 (regl.) HAARLEM I—D. E. D. I (4-6). Het begin is voor Haarlem, zoodat het spoedig 10 is. De vreugde is kort, want de Amsterdammers ma ken handig gelijk (1—1). Toch weet Haarlem weer een voorsprong te verkrijgen. 21, welke stand spoe dig 2—2 wordt. Voor rust weet D. E. D. nog een doeltje te maken, zoodat het 2—3 is. Als weer begonnen wordt, denken we het beste van Haarlem, want weer wordt gelijk gemaakt. 33 Dan komt D. E. D. los en maakt er 34, 35 en 36 van. Fut- teloos speelt Haarlem verder. De spelers begrijpen elkaar niet, waar van de tegenpartij goed prifiteerde. Wel maakt Haarlem er 46 van, doch van pittig spel is geen sprake. Het geheel was een saaie vertooning. Pieterse speelde een goeden wed strijd. Haarlem verloor haar laab- sten thuiswedstrijd. De volgende week speelt ze haar laatsten uitwed strijd tegen D. O. S. O. Gymnastiek. UITVOERING „CONCORDLA". Zaterdagavond gaf de Gymnastiek? en Scherinvereeniging „Concordia'- een zeer druk bezochte uitvoering in de groote zaal van de Vereeniging. Na een opmarsch van aile deelue- menden, 150 in getal, gevolgd door het gezamenlijk zingen van het Tuinlied, nam het eigenlijke pro- gramma een aanvang. Door alle afdeelingen werd, dank zij de voorbereiding, zou ik mogen weten wat u fci 1 olijf ons verwacht? Zeker, mijnheer Elliott, ik kan het li met twee woorden zeggen: Hot Is mijn plan om in het tweede dool van Frontellac te gewagen, vandaar dat ik de vrijheid heb geuomen mij hierheen te begeven, in de hoop dat u mij zult toestaan om hier het An en ander te bezien; nu is deze opening het paneel zeer zeker een gehei me gang, zooals men die meer in oude kasteeien vindt. Ik zal die met uw svolmeenen eens goed opnemen en mijn lezers 'n nauwkeurige beschrij ving geven van het resultaat van mijn onderzoek. U begrijpt wel monsieur, dat men van dergelijke dingen goed op de hoogte moet zijn voor men dien aangaande het een en andrr noteert, besloot hij. Ik geloof dat ik dit zeer goed be grijp, monsieur, maar nochtans kan ik uw verzoek niet inwilligen, ant woordde ik. 't ls voldoende te zeg gen, dat wij gasten in het Kasteel hebben en dat ik daardoor niet in de. gelegenheid was u te ontvangen. In dien ik sommige inlichtingen van hier uit kan verstrekken zal het mij aan genaam zijn dit tc doen, maar verder ga ik niet. Ik bespeurde een soort van teleur, stelling in zijn oogen. (Wordt vervolgd.) Feuilleton door F. K. SCRIBNER. 41) Ik gaf haar slechts kortaf antwoord want ik was eenige minuten bezig geweest om een raadsel op te lossen.. Was deze gang de vereischte afstand van den arm van het denkbeeldige kruis af? Indien het onder de laan doorliep zou zelfs de plaats waar ik stond nog minder dan twintig passen van het open gazon af zijn. Ik riep Armond: Zijn wij nu onder de laan? vroeg ik hem. Ik weet het niet monsieur, ik geloof het niet. Ik denk veeleer onder de eetzaal, antwoordde hij. En onder den kelder? vroeg Va ne nu op zijn beurt. Ja, monsieur, wij zijn dertig trappen afgedaald van den vloer van de bibliotheek nf te rekenen. En daarna hebben we nog tien passen gedaan op den gelijken vloer, voegde mademoisolle er aan toe. Ik berekende nu, dat indien wij on der de eetzaal waren tien verdere passen ons onder den muur van het kasteel moesten brengen en als we dan nog een paar passen doorliepen moesten we de laan boven ons hoofd hebben. Ik stond nu in gepeins ver diept. Loop door, riep Vane, of is er een draak die je den weg verspert? De flikkerende kaars belette mij ver voor mij uit te zien, maar mademoi selle riep nu plotseling uit: Daar is een muur of iets derge lijks vlak voor ons, monsieur. Deze muur, bleek een zware deur te zijn, bedekt met roest en door een ijzeren grendel afgeslotpn. Het ding is afgesloten, zei ik nu alles wat nauwkeuriger beziende. Hetgeen betéekent dat wij moe ten omkeeren, antwoordde Vane mij en ik meende aan zijn stem te be speuren dat dit hem geenszins onaan genaam was. Misschien heeft Armond den sleu tel wel in zijn bezit, zei Hélène. Neen, mademoiselle, antwoord de de oude man, maar Ik denk dat hij links van de deur aan een spijker hangt, zei de oude knecht. Dit was dan ook het geval en even later had ik hem te pakken. Dit baatte ori6 echter niet veel, want zoowel de grendel als ds sleutel waren zoo verroest, dat ik met al mijn kracht er geen beweging in kon brengen. Het was nu duidelijk dat wc niet verder konden gaan vóór dat di! in orde was, vandaar dat ik den sleutel in den zak stak en voorstelde naar de bibliotheek terug te keeren. Armond, die geenszins ongenegen was om weer boven,, den grond te komen liep nu voorop met Vane achter hem aan. Mademoiselle vertraagde den tred en liet de anderen vooruitgaan. Zoodra Armond buiten bereik van het gehoor was, wendde ze zich tot mij, zeggende: Waarom zou het bewuste papier on zelfs de schat hier niet verborgen kunnen zijn, monsieur? Dat zou wel mogelijk zijn en ik heb daar ook al aan gedacht zooals u wel ongemerkt zult hebben aan mijn vraag aan Armond. Deze muren kun nen een geheimen achtergrond heb ben of wel de schat kan onder den vloer verborgen zijn. Ik sloog tegen een van de stcenen aan. En als u hier aan het werk gaat. kan niemand u hinderen. Ik kan de kaars vasthouden of de wacht in bibliotheek houden. Zou u vanavond nog niet kunnen beginnen? Ik lachte even, want ik stelde mij voor welk een gc-zïcht Vano zou zet ten als hij hoorde dat ik met oen hou weel en een breekijzer hier de stee- nen wilde gaan bewerken ln 'n smal le gang vijftien voet onder den grond, maar (nochtans antwoordde" ik haar. Een uitmuntende gedachte. Wij zullen eens hooren wat monsieur «Va ne er van zegt, zoodra Armond weg ls. En u wilt mij veroorloven u te helpen, monsieur. Gaarne, antwoordde ik, maar hier {niet, mademoiselle, want we zullen zooveel stof krijgen, dat we telkens boven lucht moeten gaan hap pen. In de bibliotheek hebben we ech ter ook iemand noodig, want het zou onverstandig zijn als daar niemand was terwijl het paneel open ligt. Wij kwamen nu weer op de be woonde wereld terug. Ik hoorde Va ne en Armond samen praten. Wij bliezen de kaarsen uit en mademoi selle was op het punt om de biblio theek in te gaan, toen zo eensklaps plotseling bleef staan, zoodat ik te gen haar aanliep. Ik zag dat er iets bijzonders gebeurd was eedert de bei de anderen ons verlaten hadden en ik bespeurde nu dat Vane bij de tafel stond met Armond naust zich en een vreemdeling tegenover zich. En waaraan hebben wij de eer van uw bijzijn te danken? vroeg Vans op geenszins wel willenden toon. Hij keerde zich om en zag ons aan. Ik vond dezen heer hier dood kalm in een stoel gezeten, bezig met de manuscripten Ln tc zien. Blijkbaar ziet hij dit huis voor een hotel aan, legde hij ons uit. De vreemdeling keek van mademoi selle naar mij en toen langs ons heen naar het gut in den muur. Geenszins monsieur, antwoordde hii met een air van gewicht. is, indien ik mij niet vergis, het kas teel Frontellac en ik zou gaarne mon sieur Elliott spreken. Ik ben monsieur Elliott, gat 1: kortaf ten antwoord. Dan zal Ik u dadelijk mijn hier- zijn verklaren, hetgeen dezen heer onaangenaam schijnt aan te doen. Sta mij toe u dit te overhandigen, monsieur. Bij dezpp woorden gaf hij mij een verzegelde enveloppe. Ik opende deze, reikte ze toen aan Vane over en ter wijl deze las, nam Ik den vreemdeling aandachtig op. Hij was een Franschman, kleiu, donker, zenuwachtig in zijn manier van doen, met donkere, schichtige oogen en een opgedraaiden knevel. Hij was keurig gekleed en had een lintje in zijn knoopsgat. 'Aan één van zijn vingere had hij een ring met een grooten diamant en aan een koordje bengelde een monocle. Vane gaf nu don brief terug met oon niet te miskennen uitdrukking in de oogen. U is monsieur Jehane, zei ik toen kortaf De man boog even. En u zegt. dat u een boek schrijft over de Franeche kasteeien. Ik meen, dat ik daar al eens lets van gehoord hebt, ging ik droogweg voort. Ja, dat is zoo, antwoordde hij. Dan heeft de heer Griffin die nu naar Parijs is u zeker een aanbeve lingsbrief KCKóvcn hernam ik,

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 5