Complete Ameublementen VLEESCHHOIM N.V. Brandstoffenhandel Open- en Dichte trekwagens PAARDENVLEESCHHOUWERIJ Schagchelstr. 42-33 VET EN REUZEL GRQOTB PRIJSVERMINDERING WILHELM1M BAZAR, Houtplein 6. Pers-Overzicht De uitlevering van den ex-kelzer. De Haa#sche driekoekcorresRon- Sent van de Telegraaf geeft .«enige beschouwingen ten aanzien van de tp.iaeel.ia van de uitlevering van den ex-keizer naai- aanleiding Van een gesprek dat liij met een hooggeplaatst persoon had. Wij ont leêiien daaraan hel volgende: Wanneer er een verzoek tot uitle. vering komt, zal dit worden ge toetst aam de daarvoor ih aanmer king komende wetten en lractaten.De eerste wet, die daarvoor .n aanmer king komt, is de Uitleveringswet. Art. 2 hiervan zegt: „Vreemd olin- gen worden niet uitgeleverd dan we gens de volgende misdrijven, buiten het rijk gepleegd". En dan volgt de omschrijving van niet minder dan 26 verschillende „misdrijven". De uitle- >v.ering nu is gebonden aan tal van bepalingen, formaliteiten en vvr borgen. Ook de aanvraag om uitleve ring. Stel echter, dat er een aanvraag komt ,die formeel in orde is, dan kan de regeering nog-niet dadelijk zell- etandig een beslissing nemen. Dun moet over de uitlevering „advies' worden uitgebracht door la recht bank, „onder welker rechtsgebied de opgeëischte persoon is aangehouden of zich bevindt". De ex-keizer is te Air.croagen. V.l- igens de wet op de Rechterlijke Or ganisatie ressorteert Ainerongen on der de rechtbank van Utrecht De Utrechtsehe rechtbank zou dus ad vies moeten uitbrengen over hét al of niet uitleveren van den ex.keizer. Al vorens dat advies wordt vastge steld, moet de ex-keizer door de recht bank worden gehoord. Dat verhoor mag plaats hebben met gesloten deu ren. De mogelijkheid bestaat dus. dit de gewezen keizer voor de Utrecht sehe rechtbank zal moeten verschij nen. Hij heeft dan do buvoïgdiieu zich een raadsman te kiezen. Binnen ïl'i dagen na het verhoor moei de rechtbank baar advies ©n beslissing aan den minister van Justitie mee- deelen. Zoo is. in het kort. de procedure. En na het advies van de rechtbank m.oet de regeering dan een beeüasmg nemen. Wij meenen te weien, dat de regee- jring van plan is, zicli stipt op het juridische standpunt ie plaatsen, en de vraag van de uitlevering, als die komt, te laten afhangen van deze andere: of zij, met de wet in de hand, mogelijk is. En dan is hei, zacht uitgedrukt, zeer twijfelachtig, of de uitlevering zal worden toege staan. Intueschen is er alle aanleiding, om te herinneren aan een verklaring, die minister Ruijs de Beerenbrouck op 10 December 1918 in de Tweede Kamer heeft afgelegd en die aldus luidde: „Het is ook mogelijk dait de vreem de regeeringen met de Nederland- sche regeering in overleg zouden willen treden omtrent de plaats, die aan den ex-keizer definitief als verblijfplaats zou zijn aan te wij zen. De regeering wenscht daarop niet vooruit te loopen; bet ware toch om verschillende redenen denkbaar, dat de regeering tot zoo danig overleg niet ongeneigd zou zijn, mits Nederland aan dat over leg op zoodanigen voel kon deelne men, dat een oplossing werd ge vonden. die vereenigbaar is met de eer en de waardigheid van ons land." Op 14 Maart 1919 heeft de minis ter van Justitie zich in de Eerste Kamer uitdrukkelijk bij die verkla ring aangesloten. Uit de houding der regeering blijkt dus tweeërlei. Zij zal, wat de vraag der uitlevering betreft, zich stipt 1 hiduden aan wet en tracfaat en aan juridisch en vorm. Maar hiermee acht zij de zaak niet afgedaan. Zij ia bereid, ook al moei de uitlevering als zoodanig worden afgewezen, ,meda te werken aan een oplossing, die niet in strijd is met de rechtsregelen en „imet de eer en de waardigheid van ons land". De Osservatoïe Homa- n o het orgaan van het Vatlcaan, houdt zich in zijn nummer van 25 Juni bezig met de uitlevering van den ex-keizer en wel in de eerste plaats met de samenstelling van het ge rechtshof. De overwinnende mogend heden zullen degenen uitkiezen, die over den vroegeren keizer zullen rechtspreken de klager zal dus het gerechtshof vormen, dat den beklaag de moet booren. In het strafrecht is dit, betoogt het blad, zacht gezegd, een zeer onge woon geval. Zelfs toegegeven, dat de mogendheden door en door eerlijke personen, die met groote juridische kennis toegerust zijn en de allerbes te eigenschappen aan den dag leg gen en ook in het „Jus" den weg we ten zooals geen, als rechters uitkie zen, dan is toch het feit zelf, dat zij door de bij de uitspraak geïnteres seerde partij uitgezocht zijn, een vol doend motief voor gerechte achter docht. Als de beklaagde voor het gerecht verschijnt, begint het proces. Over welk misdrijf, vraagt hot blad, moet het gerechtshof uitspraak doen? Geheel afgezien hiervan, zegt het, dat sommige op de aanklagende mo gendheden de woorden van het Evan gelie zouden willen toepassen „Wie uwer zonder zonden is, werpe den eer sten steen", kan toch niet ontkend worden, dat bij dergelijke misdrij ven, vooral onder monarchistisch ré gime, meer de regeering dan de persoon van het staatshoofd de ver antwoordelijkheid to dragen heeft. Verder moet het gerechtshof de naaste en de verderaf liggende oorzaak van den oorlog in aanmerking nemen om de verantwoordelijkheid te kunnen meten en ze hem ten laste leggen, die schuldig bevonden wordt. Dan zou den echter de verschillende geheime archieven der Europeesche kansela rijen geopend moeten worden en de daarop betrekking hebbende diploma tieke documenten aan het publiek worden voorgelegd. Of de mogendhe den het hiermede eens zouden zijn, is meer dan twijfelachtig. Casu quo zou ook niet de twijfel of de verdenking kunnen onderdrukt worden, dat be paalde documenten door regeeringen uit dien tijd terzijde gelegd of uit den weg geruimd zijn oin de voor naamste verantwoordelijkheid en noodzakelijkerwijs medeplichtig zijn de personen ten nadeele der mensch- heid vrij te laten uitgaan. Ten slotte heeft dan het gerechtshof uitspraak te doen. De uitspraak zou luiden of dal het in hei huidige oogenblik niet moge lijk is juridisch de naastbijliggende en verwijderde oorzaak van den oorlog vast te stellen en dat men ten gevolge hiervan juridisch den werke- lijken aanstichter daarvan niet kan aanwijzen, wat gelijk zou staan met een zedelijke nederlaag der Entente- mogendheden, öf dat straf moet worden opgelegd. Een dergelijke uit spraak zou in de oogen der juristen geen waarde hebben, daar het ge rechtshof, zooals in den aanvang ;s aangeduid, juridisch verdacht is en daar de bewijzen niet bijgebracht kon den worden, die in de gesloten ge heime archieven bewaard worden. Bovendien zou een dergelijke uit spraak de openbare meening ten gun ste van den keizer innemen, die dan zou worden beschouwd als offer van het scheidsgerecht en van de ver drukking van den overwinnaar. Ten slotte zou een dergelijke uitspraak geen strafbepalingen kunnen inhou den, want mïlla poena sine lege en tot dusver bestaat er nog geen wet, waarbij een straf voor een souverein, die schuldig is aan een oorlog, is bepaald. De slotsom der Osservatore Romano luidt, dat zulk een pro ces slechts zou strekken om aan die internationale vredesbewegingen, waarnaar de volkeren zoo aringend verlangen, nieuwe en onoverkomelij ke hindernissen in den weg te leggen. Koloniën Do ontsnapt© tijger* Men 'schrijft aan de Deli Ct van 13 Mei uit Sabang: De fauna van Sabang is sedert Zon dag j.l. met een diersoort vermeer derd; konden onze Nimrods tot Zon dag slechts jachüauweren oogsten met liet schieten op groene duiven, groote slangen en varkens sedert Zondagavond hebben we onzen tijger en kunnen onze jagers elkander de eer betwisten het beest te goeder tijd neer te leggen. Maar laten we eerst even vertellen hoe we dat geuk hier deelachtig werden. Fills circus gaf hier sedert eenige dag-in zijn voorstellingen en tot de gewilde nummers behoorde het optre den van den dierentemmer met zijn tijgers. Er waren acht tijgers, doch me al trad de temmer slechte met zeven dieren op: één, kortelings in Deh aangekocht, was nog niet voldoende betrouwbaar gedresseerd, en werd, als de andere, dieren in den ring gingen, vastgebonden in de kooi achtergehouden Nadat Zondagavond het bekende ijzeren hek was opgesteld werden de tijgers in den ring gelaten, do nog onvoldoende afgerichte tijger schijni los geraakt te zijn van zijn ketting althans hij trad mede in. De temmer trachte hem terug te drijven, wat niet gelukte, scheen overigens niet ai te veel gewicht aan het geval te hechten en maakte zich gereed om met de dieren te gaan werken. Heit bleek al spoedig dat het be wuste dier hinderlijk was bij de werkzaamheden, herhaaldelijk incest- de temmer gedudht niet de zweep op treden, eindelijk deed het beest een aanval op den temmer, stond tegen hem cp en klauwde hem onder he vig gebrul in den schouder. De tem mer verloor geen oogenblik zijn te genwoordigheid van geest en wist door den tijger een gepunte ijzeren stok in den bek te steken en in den buik te prikken, bet dier weder van zich af te krijgen; daarna gaf hij het dier eenige hevige slagen met een zwaren stok op den kop. Het dier sclieen voor deze argumenten wqI eenig respect te hebben en ging brommend liggen. De temmer begon nu weder alsof er niets gebeurd was met de andere tijgers te werken. Het publiek was retds een weinig nerveus geworden. Plotseling stond het bewuste diet weer op, liep even rond, had vermoe delijk een muider stevige plok tus- schen de verbindingen van hel hek werk ontdekt, stak zijn kop er door heen en wrong vervolgens het heeie lenige lichaam er door, en voor er zich iemand nog goed rekenschap van kon geven, stond liet dier vrij in het circus. Het dier liep kalm ntijir den kant waar het minste publiek zat, knip oogde evert tegen een dame in de loge, die er nog al goed uitzag doch van schrik flauw viel, wipte door do loge in den eersten rang. waar alles reeds eem goed heenko men had gezocht en verdween, ach- j ter do muziek langs, uit de tent- Heel het optrecien van het beest toekende snel beraoen kalm overleg, geen zenuwachtig zoeken naar een uilgang, geen neiging om bloeddor stige aan vallen te doen al zou liij mogelijk Iemand die liem had willen tegenhouden wel even geknauwd heb ben; do zekerheid waarmee hij langs de beste en meest leege plaatsen een uitweg wist te vinden was werkelijk merkwaardig. Het publiek ondertusschen had de zaak minder kalm opgenomen. Het meest benauwd r.adden het wel de logebezoekers aan den kant waar liet dier uitbrak, het was daar een algemeene zenuwachtige vlucht; da mes vielen flauw, lieeren kwamen te vallen en bezeerden zich min of meer, de vluggeren onder de inlanders wa in de palen van het circus ge klommen vrouwen en kinderen gil den kortom het was een volkomen stadium van lichte paniek en dat er geen ernstige ongelukken zijn ge beurd ,lag meer aan het fatsoenlijke optreden van deai ontsnapten tijger dan aan dé Seradlgdheld van het pu bliek. Reeds den volgenden morgen wer den er drie verscheurde geiten bij het circus gebracht waarvoor vergoe ding werd betaald maar niettegen staande ijverige naaporingen van militaire en civiele jagers is tot he den het dier niet onder schot geko- BlanoBlanü Het minder marine personeel en het gezag. De Èeer A. P. Staalman heeft de volgende vragen gesteld aan den mi nister van Marine: Acht de minister het door de orga nisaties van minder marinepersoneel gedurende de revolutiebed reging In November ingenomen standpunt toe laatbaar? Zoo neen, heeft dan de minister zich reeds behoorlijk overtuigd, dat genoemde organisaties dit ontoelaat bare standpunt hebben verlaten en zich bereid hebben verklaard liet wet tig gezag opdat het zich „naar binnen en naar buiten eventueel daadwerkelijk geldend zal kunnen maken" onvoorwaardelijk te re specteeren in al haar gedragingen? Indien het antwoord ontkennend luidt, hoe is het dan te rijmen, dat de minister, die in de Kamerzitting van 29 Juni 1.1. zeide: „Mitsdien zou een organisatie, die krachtens haar welomschreven ullgangspunt of doel, of ook blijkens haar practisclie uitin gen blijk geeft het gezag niet te wil len erkennen, naar inijn vaste over tuiging ontoelaatbaar zijn", de hoofd besturen dezer bonden ter conferentie aan zijn departement ontvangt, een bezoek brengt aan het gebouw van den Bond van Minder Marine-perso neel en hij dit een en ander zelfs qualificeert als een der „mooie dln gen, die hij al gedaan heeft" en waar uit van zijn „geprononceerde denk beelden" blijkt? Hoe is de toelating door den mi nister opnieuw aan boord der oor logsschepen van liet Anker overeen te brengen met de beginselen omtrent de handhaving van het door de Over heid aan God ontleende gezag, door dén minister verdedigd in de Kamer-" zitting van 30 Juni 1.1.? is de minister riiet van oordeel, dat het maiinebestuur een houding moet aannemen, waardoor krachtig wordt tegengegaan, dat het gezag ondermijnd en tot een belacliing ge maakt wordt, en uat het niet mag zijn, dat een kostbare marine worui góliandhaaia, die niet alleen waar- ueiüOS is ais instituut van het gezag, doch veeleer is een ernstige bedrei- j voor de rust en ue veiligheid in het rijk en zijn koloniën. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. In T laatste nummer van dit pe riodiek wordt irj de rubriek „Van alles wat" medegedeeld: „Eenigen tijd g-leden bezocht de amensieller van de rubriek „Van alles wat een groote Nederiundsche fabriek van dames- en kinderconfec- ■goöderen. In de meeste zalen was n keurige verzameling onderrok ken, hemden, schorten enz. enz. ten toongesteld, alles vervaardigd in de ze fabriek, maar alle voorzien niet liet Ëngeisclie wapen en Engel- sche opschriften. En waarom? Orn aat de Nederlandsctie koopster he. zoo wilde!" DE BROODKAARTEN BLIJVEN. I-let ltijksgraanbureau deelt mee, dat de wiitejjroodkaarten voorloopig nog niet zullen worden afgeschaft WETTELIJKE REGELING VAN GEZINSLOON. Onderteekend door de dames S. E. Gunning—Lulofs, 11. H. DrionBloemink en G. J. D. MeertensGerrits, en meer dan 1500 vrouwen van arbeiders, ambtenaren en anderen levensstand, was aan II. M. de Koningin een adres gericht, waarih betoogd werd, dat het nor male gezin de volle erkenning eisclit, ook in economisch opzicht, van het normale, natuurlijke en onschend bare gezinsrecht, door wettelijke re gelingen van gc-zinsloon en gezins iast naar gezinsgrootte. Gevraagd werd daarom directe voorzieningen vanwege de regeering betreffende: a. Salarieerkia bij elke aan de or de zijnde behandeling van alle Over heidspersoneel en daarmee golijkge- stelden naar gezinsgrootte; b. Rijkskinderverzekering ten bate van gelijksoortige gezinsloon rege ling voor het particulier bedrijf; c. Regeling der belastingen en ta rieven der instituten van openbaar nut (spoor, gas, enz.) voor zooverre met Jcosteloos, naar gezinsgrootte. In het maandblad Nieuw Neder land nationaal-economiscli orgaan voor het Nederlandsche Volk, wordt thans medegedeeld dat van den mi nister van Binnenlandsche Zaken, in wiens handen bedoeld adres wus ge steld, bericht is ingekomen, dat de regeering reeds in de richting van wettelijke regeling van gezinsloon en gezinslast naar gezinsgrootte werkt POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1919. Binnenlandsche brieven: A. Aber- son Fzn., Amsterdam: C. Bennis, Rotterdam. W. Bies, Schoten; G. J. Biets,Hoofddorp; J. F. Boendermans, Helder; Mevr. v. Cranenburg Aerden- hout; id. id.; Mevr. Elderiing, Heem stede; G- Eijer Sapper. Leeuwarden; Albert Groen, Scheven,ingen; Hari gere, Venlo; P. W. Hoek, Zuidschalk wijk; G. v. d. Hoeven, Haarlem; L. C. v. Hol, Amsterdam; Tom Hommes, Amsterdam; H. v. Keulen, Amster dam; Mej. C. Kieselman, Winters wijk; Kiosk A, Haarl. Plein, A'dam; Henk v. Leeuwen, Velsen: N. Leis, Rotterdam; Luijten, Haarlem; Julien ne Lenaers, Eijsden; Mevr. A. Mauw Rahder, A'dam; Mulder, den Haag; Fritz Muller, Haarlem; Henk Nieu- wenhuis, A'dam; Van Oord, A'dam; Van Pinxteren, A'dam; W. Roos, Haarlem; Saaf, Zandvoort; Schreu- ders, Bussum; Strafgevangenis B 17/2615, Utrecht; W. v. d. Tuijn, Gouda; Utrechtsehe Assur. Maatsch. Utrecht; Ver. Volksvermaken, Pur- inerend; Versluijs, Velsen; Van Vliet, Haarlem; P. II. Voet Beets, Utrecht; R. de Vries, A'dam; Jonkvr. B. C. Wieners, Arnhem; A. de Wolff, Haar lem; Woningbureau Krocht, Haar lem; B. de Vv'reede, Hillegom; Zus ters, Oosterhout nb. Binnenlandsche brief kaaiden: Isabella Aurich, Rotterdam; Belt, Amsterdam; Mw. N. Beeselaar Bredee. Schevening6n; Blanke: foerg Amsterdam, Wed. Bonandr.er, Utrecht; Wilhelm Boon, Haar lem; G. Henkerlee, Amsterdam; Hil- trop. Amsterdam; Agatha Hoogland Haarlemmerstraat 50; W. Th. Hom burg, Amsterdam; C. P. Hultgren, Utrecht; Dicky Jorritsma, Haag. fam. Kaemmerer, Haag; mevr. A. J. Kerkhove, Haag; N. Koenen, Haag; inejè Kok, Amsterdam; Benny Ko ning, Egmond aan Zee; A. Kooi, As sen C. Manten, Amsterdam; D. Meerveld, H aankan; G. Michelsen, Uoslerbeek; B. Mulder, Nijmegen; mej. B. Muider, Amsterdam; fam. Mulders, Sloten; J. Moens, Amster dam; mej. Parrée, Leiden; mej. M. Pauien, Haag; H. C. Prins, Over- veen; mej. A Slingerland, Amster dam; Trui da Smit. Seh&gen; mej. H. Stam, Zaandam; Stoonvoorden en Co., Rotterdam; R. Verdonk, Am sterdam; mej. Versteeg. Amsterdam; S. de Vries, Leeuwarden; C. Wavels, Amsterdam; schipper A. Wijnands, •Smilde; Woldrlngh, Haarlem; mej. D. Ziwaag,- Haarlem. BuitenJandsche brieven: Charles Blanche. Trinidad; Mor gan Browne, Menlone; frL F. Clip per. Aken; C. Disseldorp, Dissel- dorp; dr. L. Lindner, Wien; A. v. d. IJoneet. Meester Cornells, idem, idem. Buitenlandsche briefkaarten: G. H. Balkenende, New Yersey; Erna Beckens Crefeid; mevr. H. Bus- scher, Obercassel; H. van Cit'ers. Washington; Ferd. Greven. M. Glad- bach; Frl. Louise Sairon, Ak. Helena Stephanus, Berlin; Willy Vo gel, Chemnitz; Hedw. Wasckowiak, Manche Posen; Edgar WïhJ, Cre feld. 3 Brieven en 7 briefkaarten zondei adres. NOTA, Aanbevolen wordt om het adres van den tizender op de stukken te vermalden, opdat deze bij onbestelibaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts Is het gawenecht, alle per post to verzenden stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. sport en Wedstrijden LUCHTVAART. DE TOCHT VAN HET LUCHT- SCHIP R. 34. Uit Londen wordt dd. 2 Juli ge meld: Het 'publiek volgt met groote be langstelling de vlucht over den At- lantischen Oceaan van het Brilsche reuzenluchtschip de R. 34, dat, zoo- als vandaag in het parlement is me degedeeld ongeveer 350.000 pond sterling heef: gekost Het maanaelijksch onderhoud met inbegrip van petroleum, gas en Ico nen van de bemanning, bedraagt 2600 pond. Zijn aankomst te New-York is niet voor Vrijdagavond te verwachten, mogelijk pae den volgenden ochtend. De afstand bedraagt 3500 mijlen. Draadiooze berichten, die voortdu rend binnenkomen zeggen dat alles wel aan boord is. Het luchtschip R 33 vloog heden laag over Londen. Een muziekkorps dat aan boord gpeelde. was beneden duidelijk te hooren. EEN VLUCHT OVER DE SAHARA. De „Daily Telegraph" meldt uit ParijsLuitenant Lemaftre, die tij dens den oorlog niet minder dun 160 luchtexpedities naar Duitschland heeft gedaan, heeft een merkwaardige vlucht gedaan Hij kwam op het idee van Parijs af over ue Sahara te vliegen. Het eer ste gedeelte van zijn reis was naar Casablanca. Vandaar vertrok hij naar Marakesh en ging toen verder naar Mogador. Hij was voornemens zijn reis te vervolgen tot Dakar. Zaterdagmorgen zes uur was aij iu ogador vertrokken in i twee dekker met een 300 P.K. motor. 40 minuten later vloog hij over Agadir en zette zijn reis over 2200 mijlen over de Sahara voort, met de kans van - honger en dorst te sterven. In Parijs werd angstig b .richt af gewacht. Eerst Maandag meldde een kort telegram, dat hij een ongeluk heeft gehad. In Porte Etienne. in Mauritania, ongeveer 400 mijlen vun Dakar. De aviateur en zijn passagier zijn veilig, maar de machine is ver nield. Vit de UmstreKen BLOEMENDAAL. Verplaat sing. Wij vernemen, dat de Con structiewerkplaats van de firma Ho- genbirk aan de Kleverlaan tegen het einde van dit jaar verplaatst zal wor den naar den Spaorndammerweg. Het bloeiende bedrijf zal zich daar beter kunnen ontwikkelen. De Kleverlaanbewoners zullen dit bericht ongetwijfeld met genoegen vernemen. OYERVEEN. Bewaking. De bloembo 11 enkw ©akers hadden reeds lang het plan opgevat een bewa kingsdienst te organiseeren, vooral om het stelen van bloembollen tegen te gaan. Nu is dat plan uitgevoerd en iederen nacht loopen nu 6 per sonen in groepen van twee te sur- veilleeren. Een practische maatre gel! 3U> TSZ JÖ2 3RLT IS 3M' rK? 15=2 W maakt 'i poefsen lol ccn kinderspel. Spaarzaams! in 't gebruik. Electrisch bedrijf van Gebr. Serné Te!. 3376 Uitsluitend fijn vet Kalfsvleesoh Kalfscarbouada f 1.40 Kalfslappen f 1.50 Kalfsgehakt f 1.50 Kalfsfricandeau of ■ierstuk f 1.90 Kalfsbiefstuk, oesters of vinken f 2.00 Brouwersstraat 53 Kleins Houtstraat 115 Tol. 3376 Thuisbezorgen zonder prijsverhooging. Telefoon 883 F. LOS Telefoon 833 Oemaskappar-Haarwerker WARiMOESSTRAAT 26 Tugeiastraai 32, Schoten Levert uitsluitend prima kwaliteit LAPPEN f 0,70 per 5 ons QEHAKT 0,50 5 ROSBIEF 0,85 5 BIEFSTUK. 1,— 5 HAAS1,10 5 Prima Rookvleesoh 30 cent per ons Worst 12 cent per ons Blank Vet ff 0.75 per 5 ons. Beleefd aanbevelend, J. BAKKER. in gobelin, Moqette en Trijp vindt uw steeds in ruime keuze voorradig in de Meubelmagaiijnen Aanbevelend, A. WAGEMAKER Stoffeerder OUD en DROOG zeer geschikt om op te doen. Na 1 Juli vrij verkrijgbaar. v.h. N. van Broemers Co. HOOFDKANTOORi Bakenessergraoht 78 - Tel. 70 FILIAAL: Schouwtjesfaan 23 - Tel. 848 Bezoekt Stichtsclie Lustwarande VV. Verkeer Donkerelaan 8. Pensionlijs't gratis. Gids van Zeist 15 ct. franco op aanvrage. Grondbedrijf der gemeeDte. Bouwterrein te koop Alles per 5 ons Prima Bak- en Braadvet f 0.90 Diamantvet (pakjes) f 0.90 Fijnste kwal. gesm, Ossenvet f 0.90 Prima gesmolten Reuzei 0,90 Aanbevelend, A. BOSMAN SPAARNWOUDERSTRAAT 48 Eerste Haarlernsche Paardenvleeschhouwerij BURGWAL 66- TELEFOON 1147 LAPPEN GEHAKT OPQERICHT 1856 68 BEGIJNHOF 4 TELEFOON 2763 per 6 ons 65 oenf S 40 KWALITEIT BEKEND CHR. SCHORNAGEL Manufacturen Magazijn „DE TIJDGEEST" 27 GIERSTRAAT 27 in Witte en Ongebleekte Katoen, Keper, Jeans, medium Luier- en Ser vetgoed, Lakens, Sloopen, Bad-, Hand-, Thee- en Zakdoeken, Badstof, Witte en Jaeger flanellen, geheel en halfwol. Tafellakens, Servetten Biadkieedjes Men lette goed op ons adres y&~ 27 GIERSTRAAT 27 met extra sterke onderstellen f 6.50 en f 10.-

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 7