jol: •PJ.S. VAN G1LSE Dagmeisje Controleur Nog voorradig in de Opruiming Schoenenmagazijn Jansweg 27 A. Veenstra Telefoon 2918 OVERREDEN. De 13-jarige M. \v., wordende Zuid Polderstraat 55, klom Donderdagmiddag om- Êtreeks 1 uur aan liet Spaarne op een bespannen voertuig. Hij viel er af en kreeg het linker-voorwiel en -achterwiel over hoofd en linkerbeen. Hij liep daarbij vermoedelijk een beenbreuk op en kreeg een schaaf wond aan 't- hoofd. Dr. Mauritz ad viseerde overbrenging naar het ge sticht St. Johannes de Deo. Buitenland WAT ER IN DUITSGELLANl) BETAALD WORDT. -- Te Berlijn .wordt thans reuzel legen. 11 a 12 Mk per pond aangeboden. Zoefbrocxljes 'worden voor 60 a 60 pt. veJrkocht. Amerikaansche olioooladetaibletten yan 1 ons zijn van 9 tot 7 Mk per stuk. afgeslagen. Te Lcipz'ich wordt koffie thans ovcra Ivoor 20 Mk. per pond aange boden. Spek is overal te krijgen, hnaar me nmoet e rloch nog 22 a 21 Mk. per pond voor betalen. Voor boter wordt in den kettinghandel 22 a 28 Mk betaald. Schoenen staan thans in alle schoenwinkels achter de veneters; nog slechts korten tijd ge leden moest men maandenlang veoh- iten om aan een paar te komen. l)e prijzen schommelen in de buurt van 100 Mik. per paar. DE BRUSELSCHE KELLNERS- STA KING. De staking van de kellners en koks. is geëindigde door dat béide partijen tot overeenstem ming zijn gekomen. DE HAVENS VAN OSTENDE EN ZEEBRUGGK. liet bergings-depar- tement van de Engelsche admiraliteit is nog altijd druk bezig met de oprui ming van de havens van Oslende en Zcebrugge. Die van Ostende is al ui zooverre gereed, dat (ie scheepvaart weer mogelijk is. lu den havenmond ligt nog liet wrak van de „Vindictive' den oud-model kruiser, die de En gelschen indertijtd bij den raid op de door de Duitsehors bezette Belgische havens daar hebben laten zinken. Het schip verspert den havenmond, echter slechts voor een zeer klein deel, zoodat bij de verwijdering geen haast is. Naast de „Vindictive" had den de Duilschers een raderstoom boot laten zinken, „La Flandre" waar door de haven zoo potdicht afgesloten was, dat bij vloed nauwelijks een motorbootje van geringen diepgang •den drempel kon passeeren, en dal zich in de haven een 8 Meter dikke laag slappe modder had gevormd. Bo vendien moesten in de haven ver scheiden gezonken lreders en andere schepen gelicht worden. Dit gebeurde, door sta«dkahels van 250 tun breek spanning door samengeperste lucht onder deze vaartuigen te werken, tot dat elk een net van staaldraden on der zicli had, waarna zij één voor één uit de modder getrokken werden eai naar het strand gesleept. Ilel wrak van „La Flandre" werd door een acetyleen-apparaat in stukken ge sneden en bij gedeelten opgeruimd. Ook de haven van Zeebiugge was door de Duilschers geheel verstopt door hot laten zinken van zeer vele klcino vaartutigen, met zooveel sue cos, dat liet aanleggen van een schip aan de historisch geworden pier niet uuogelijk was. De onderzeo- sche mijnen leverden daarbij een groot gevaar op. De pier is echter zoo lang, dat hier mogelijk was, daar langs ligplaatsen voor schepen gereed te maken, zonder eerst de vaargeu len c|> te ruimen zooals in Ostende noodzakelijk was. Het werk vordert goed, maar nog lang niet afgedaan. Heel wat wrakstukken moeten nog gelicht worden. NA DE OPHEFFING DER BLOK KADE. - De Panjsche correspon dent van de New-York Herald seint: Ongetwijfeld zal Düitschland nu dadelijk zijn handel met Italië be ginnen. De wrijving tusschen de Franscli-Italianen wordt steeds er ger en bij de laatsten begint bitter heid te komen. Een Italiaan die in zeer nauwe relatie met de Italiaan- selie delegatie staat, zei mij, dat Ita lië meent, dat Frankrijk er naar slreeft de plaats van Düitschland als macht in Europa in te nemen en- dat Italië dan zich uit hot bondge nootschap terugtrekt. Italië kan geen genoegen nemen met de gebie den welke het worden aangeboden. De mededeeling dat de Zuid-Slaven van den Raad van Vijf weer efn stuk Oostenrijkscb gebied hebben ge kregen zal olie op het vuur gooien. Dit nieuwe stuk Zuid-Oost Oostenrijk is liet district Prekomurlja dat 100.000 inwoners telt. eenigen tijd geleden een aulo, die aan keizer Wilhelm had toebehoord. Daar de wagen evenwel liet keizer lijk wapen nog droeg, gaf zijn ver schijning aanleiding tot opstootjes, en werd hij naar een autozaak in Pa rijs gezonden opdat daar alle sporen van het keizerlijk bezit konden wor den uitgewischt. In Parijs werd de autohandelaar dezer dagen opgebeld daor iemand, die zich als de bezitter van de auto uitgaf en deze terugverlangde. De auto werd naar het hotel van den pseudo-eigenaar gereden, die er in stapte en met het keizerlijk vehikel door Frankrijk ging toeren om het daarna te verkoopen. De politie kwam den fantast, een 25-jarig jongmenscli, echter op het spoor en rekende hen» in Deauville bij Havre in. D» houding dor Entente tegenover Hongarije Uit Weenen wordt aan T Hbld. ge seind In diplomatieke Ententekrin gen verneem ik dat de Entente ein delijk het besluit genomen heeft ten opzichte van Hongarije een vastere houding aan te nemen. De gevolgen hiervan zullen wel de eerstvolgende dagen bemerkt worden. De commissie van verschillende Entente-commissies, welke hier Zon dag 6 Juli is gehouden, heeft zich grondig bezig gehouden met het Hon- gaarsche vragstuk en adviseerde den Raad van Vijf te Parijs ten opzichte de legen Hongarije te volgen tac tiek. De Weensche conferentie gaf twee wegen aan men kon aan Bela Kun ultimatum stellen, waarin krach tig wordt aangemaand de macht aan de Entente over te dragen en het gelieele oorlogsmateriaal en alle wa penen uit te leveren. Ingeval eener weigering zouden de militaire opera ties een aanvang nemen of, zonder ultimatum, onmiddellijk den op- marsch tegen Boedapest beginnen. Mocht de Entente den raad der Ween sche conferentie volgen, dan zou de opmarsch van vereenigde Ilaliaan- sche, Fransclie en Roemeensche troe pen le verwachten zijn. Voorts zullen Ententevliegers boven Boedapest ver schijnen en strooibiljetten, het be sluit der Entente bevattend, naar be neden werpen. WEKLOOZEN TE BERLIJN. Het getal werk!cozen is de laatste week m©t 7000 verminderd, maar be draa«t toch nog 170.000 De uit le leveren Dultsehers l'Zie ook 2de blad). Wolff seint nog eenige namen, ter aanvulling von de door eenjge bla den gepubliceerde lijst van personen, die aan de Entente moeten worden uitgeleverd: hertog Albrecht van Wurtemberg (bloedbad aan de Som- me cn in Yporen, slachtingen in Namen); generaalanajoor Stenger, die den 26sten Augustus 1914 een 1©- gerbevel heeft uitgevaardigd, waar in werd verordend dat er van d'ien dag af geen gevangenen meer moch ten worden gemaakt; generaal Von Oetrowsky (de plunderingen van Peinze en het doodschieten van 103 burgers); generaal Von Teeny (het doodschieten van ll'l inwoners van Orleans). Hongarije en Rumenlê De „Secoio" verneemt, dat Bela Kun voorbereidingen treft om een of fensief te beginnen tegen de Rume- niërs met liet doel, hen naar de Karpathcn te drijven. DE BEZITTINGEN VAN KONING FERDINAND. Op verzoek van den Attorney General heeft het Hof van Justitie te Londen bevolen de inbe- slag-neming door dén Staat, van de waarden, toebehoorende aan Koning Ferdinand van Bulgarije. Deze heb ben een waarde van 400.000 Pond Sterling. STAKINGEN IN ELZAS-LOTHA- RINGEN. Uit Nauen wordt go- seind: De stakingen in Elzas-Lotharin- gen, tengevolge van den economt- schen noodtoestand van de bevolking, duren voort. Op het oogenbük wordt in het bijzonder te Muhlhausen, Col- mar cn Straatsburg gestaakt, voor namelijk door de electricitc-itsarbei- ders. Er hebben echter ook in de erts en kolengroeven van Elzas-Lotharin- gen stakingen plaats. Bhmenlind De ex-keizer Uit Bern wordt aan de Avondpost geseind: Volgens berichten uit Engelsche bron, is het weinig waarschijnlijk, dat de koning van Engeland zijn toe stemming zal gaven tot het voeren van het proces tegen den Duitscheh keizer op Engelscbcn bodem, in ver band «iet de nauwe bloedverwant schap tusschen beide vorsten. Limburg en België. Uit Antwerpen wordt aan de Tele graaf gemeld: VaS een correspondent uit Den Haag neemt de „Gazet van Antwer pen" heden een lang stuk op, dat het verslag over een eerlijke en onbevan gen enquête heet te zijn, door dezen correspondent in Limburg ingesteld omtrent het vraagstuk van den „te rugkeer" bij België. De „Gazet van Antwerpen die anli-annexionistïsoh is, plaatst het stuk onder zijn ru briek: „Vrije Tribuun". Het bevat zeer krasse beweringen. Over de gemeenteraadsleden van Maastricht schrijft de correspondent: ..Zij zijn metterdaad in hun hart al len voor de aanhechting. Mocht er van de twee en twintig één zijn, die zijn woord zou etefi en in hel publiek propter decorum cn pro forma mij zou willen logenstraffen, ik zou hem bedaard antwoorden: Gij verduikt wetens en willens de waarheid, want intiem hebt ge 't mij anders verteld en mijn bevinding op dit punt is on- omstootbaar". De twee en derLig groote brouwers van Maastricht zouden volgens den zelfden correspondent allen de aan hechting van Belgie wenschen. Wat de geestelijkheid betreft, zegt hij, dal ze allen meer Belgisch dan IIol- landsch voelen, en zijn onderzoek in de onderwijzerskringen heeft hem de overtuiging geschonken, dat hun Ne- deiTandsch patrlötisme eenvoudig een kwestie is van eigenbelang. Slechts omdat ze beter bezoldigd zijn dan hun Belgische collega's verkiezen de onderwijzers in Limburg de Holland- sche nationaliteit boven dc Belgische. „Wie kent beter liet gewone volk dan wij?" zoo zeide een onderwijzer. Een heel geslaolit gaat door onze handen. Zoudt u denken, dat mijne leerlingen, die later huisvaders wor den, er anders over denken dan wij? Meent u misschien, dat ik overdrijf, wanneer ik zeg, dat de untagonie tusschen Limburgers en Hollanders grooter is dan die bij u tusschen Walen en Vlamingen?" En wat hij voor de meening van liet volk in de mijnindustrie van Zuid- Limburg houdt, drukt de correspon dent van de „Gazet van Antwerpen" uit in dit wel eigenaardig beeld: Limburg terug bij Belgie voegen is doen zooals de huismoeder die vpn een versch brood een lekkere korst afsnijdt, maar geen eters vindende de korst terug tegen liet brood aan plakt, om te beletten, dat ze oudbak ken wordt. DE FRANSCHE LANDBOUW- DEPUTATIE bracht Donderdag een bezoek aan Aalsmeer. DE GELOOFSBRIEVEN. De heer Beumer heeft tot den minister van binnenlandschc zaken de volgende vragen gericht: 1. Is de minister bereid mede te dcelen, of bij niet een wettelijke voor ziening noodig acht, om aan te wij zen, in wiens handen, in September, *bij de aanvaarding van hun betrek king door de raadsleden, de in art. 39 der Gemeentewet genoemde eed (verklaring en belofte) moet worden afgelegd, voor het geval van onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis van den burgemeester? 2. Indien de minister een nieuwe wettelijke regeling niet noodig acht. is hij dan bereid mede te deelen, wel de bestaande wetsbepaling ten deze z. i. dc vcroischte voorziening geeft? 3. Indieif de minister "van meening is, dat ten deze door een wetsbepa ling voorziening niet wordt en niet behoeft te worden getroffen, is hij dan bereid mede te deelen, in wiens handen, naar rechte, volgens ziui oordcel, het afleggen van den eed (verklaring en belofte) moet ge schieden? V CENTRAAL BUREAU VOOR DEN AFZET VAN VISSCHERIJPROnrc- TEN. Bij het dezer dagen bij de Tweede Kamer ingekomen rapport van den heer mr. E. P. T. A, van den Bogaert, advocaat te Amsterdam, behelzende het resultaat van diens ondrezoek in zake de gestie van hei Centraal Bureau voor den afzet van visscherijproducten wordt door ge noemden heer medegedeeld, dat hij dit onderzoek hem niets is gebleken, wat aan onregelmatigheid zou kun nen doen denken. Zijn indruk is dan ook onverdeeld gunstig. De heer Van Zanten, die, zoo zegt de heer v. d. Bogaert, een zakenman is in den goeden zin des woordt. is doortastend en werkzaam en naai- mijn oordeel volkomen betrouwbaar. Stadsnieuws KERKCONCLRT. Naar het Con eert-bureau Vernout ons mede deelt zal Vrijdagavond 18 Juli a.s. een kerkconcert plaats vinden in de Groote Kerk a Of i er. Als solisten zui den zich doen liooren de gevierde so- ayraanzongeres mevrouw Bertihe Se- roen. onze bekwame landgenoot Hav- fry Soa. 1e solo-cellist van de Ko- ninkl. Opera tc Boedapest en de be kende organist Louis Robert. Onge twijfeld zullen velen zich opmaken om van de heerlijke gaven van me vrouw Seroen te genieten, terwijl en kele trouwe concertbezoeker? zich Harry Son van een vroeger optreden nog wel zullen herinneren: zeer zeker •mag hij thans tot de eerste violon cellisten gerekend worden.Louis Ro bert zal behalve zijn eolonummers, beide solisten begeleiden; dat hij dit weer op zijn knappe manier zal doeo behoeft geen betoog. lelegrafisch Weerbericht naar waarnemingen verricht- in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld door liet Koninklijk N'ed. Meteorolo gisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste barometerstand 761.8 m.M. te Vlissingen; laagste 756.1 m.M. te Swinemünde. Verwachting tot den avond van 12 Juli: zwakke tot matigen noordelij ken tot westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde tempera tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 761 m.M. Achteruit. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT Opticien GED.O. GRACHT 47 - HAARLEM i iiermometerstanu 11 Juni ioogste gisteren GO -aagste heden nacht F. 53 hedenmiddag 12 uur 57 uemengl fiieuws BENZINE UIT NATUURGAS. De meeste petroleumvelden leveren enorme hoeveelheden natuur gas op, dies natuurlijk een betrekkelijk groot gehalte bezitten aan de gemakkelijk verdampbare bestanddeelen, die te zamen de benzine vormen. In Noord- Ainerika is men reeds vele jaren bezig uit dat gas benzine te onttrek ken, hetgeen door afkoeling vrij ge makkelijk gaat en ook door absorptie in zware olie en door samenpersing. In 1917 verkreeg men 217.800.000 gallons, dóe op de plaats van produc- - tie een waarde hadden van meer dan 40 millioen dollar. Men motst hier voor 12.140.700.000 kub. M. natuur- gas behandelen, die ongeveer 0.60 li ter benzine per kub. M. opQeverden. Voor de productie van deze hoeveel heid benzine waien in 1917 totaal 886 fabrieken noodig, die voor de helft gedurende dat jaar gebouwd waren met het oog op de enorme be hoefte aan benzine voor den oorlog. (Haagsche Post), jasiRtrx? jE3»rn?x JE Ondertrouwd: G. RAS Leeraar Gymnasium, en C. E. SöHNLEIN. Haarlem -10 Juli 1919. Hiermede brengt ondergetee- kende zijn hartelijken dank aan Vrienden en Buren voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van zijn vrouw. S. PIAZZA. Lange Heerenstraat 26. Keukenmeisje ook voor huiswerk. Zich te vervoegen of schriftel. aan te melden bij Mevr. HEIL, Joh. Verliulstweg 11, Duinlustpark. AFWEZIG tot naders aankondiging Koel-, Nsus- en Oorarts Dr. E. Düsierbeek, Arts, is vanaf heden AFWEZIG A. HARTMANN TANDARTS is van 14 Juli tot nadar bericht, AFWEZIG. I TH. BORN WATER Arts, OVERVEEN fasrvat Zaterdag 12 titans weder de praotSjk Verpleegster fi. z. a. voor verzorging van kinderen of een dame. Ook ge negen als hulp in de huish. op te treden. Onmiddell. indienst treding mogelijk. Intern. Br. nr. 5489 Bur. Hanrl. Dagblad. Er b. z. een bekwame Huishoudster 89 jaar, liefst bij eenig Heer'of Wedr., om met hulp eener werkster alle voork. werkz.h. te .verrichten, ook koken. Br. nr. 5558 Bur. Ilaarl. Dagblad. Juffrouw gevraagd, voor bediening in pension. Brederodestrant nr. 54, Zandvoort. Gevraagd een nette LEERLING 111 Dames- kapsalon. Br. nr. 5554 Bureau Haart. Dagblad. Te Overveen wordt gevraagd in een deftig gezin met vier dienstboden, een zeer net Tweede-M8Ïsje goed kunn. tafeldienen, P.G., wegens vertrek der tegenw. om familieomstandigheden, met September of half Augustus. Br. 5-179 Bur. Ilaarl. Dagblao. Mevr. KRUDSHOOP, Ver- spronckweg 25, vraagt wegens huwelijk der tegenw. een Dienst bode, boven 20 jaar, v. g. g. v. Gezin met twee kinderen, voor wie huh) aanw. is. Aanvangssa laris ƒ225.—Aanm. tusschen 8 en 9 uur. Halve dagen Gevraagd een meisje voor lichte bezigh., van 8—2 uur. Loon f 2 per week. Zich te vervoegen des avonds na 8 uur, Schermerstraat 16 rood. Gevraagd in klein gezin te Overveen, nabij tram en trein: een ne' burgermeisje, v. g. g. v„ goed kunn. koken en genegen alle voork. wergzaamh te verrich ten. Hulp van Dagmeisje en eenige dagen per week Werk ster. Br. nr. 5537 Bur. Haar I. Dagblad. Tweede-meisje Gevraagd: een net Burger meisje, dat reeds in betrekking geweest is, v. g. g. v., tegen l September. Br. nr. 5545 Bur. Ilaarl.Dagblad. tweede Werkmeisje gevraagd, en een WERKSTER. Spruitenboschstraat 4. Mej. Moser vraagt voor terstond en Augus tus: als noodhulp en voor vast: bekw. Keukenmeisjes, Dienst boden als meid-alk. Werkmeis jes, Tweede-Meisjes, Kamer meisjes en Dagmeisjes. Allen tegen hoog loon. Adres of brie ven Groote Houtstraat 159 ld, Telef. 1684 Jnterlocaal. gevraagd. Kleverparkweg 120. Dagmeisje gevr., terstond, van 8—8 uur, 7.— p. w„ of dag en nacht f 10 p. vv. Boulevard Favauge 1 C„ Zandvoort. Tram vrij. Net Meisje gevraagd, van 82 uur, Vrij dags den geh. dag. Loon 4 p. week. Aanm. na 8 uur, bij F. G. DOESBURG LANOOIJ, Brou wersstraat 57. Gevraagd flink Meisje, niet beneden 16 jaar, van 's morg. 8£—12. uur. Zondags vrij. Kruisweg G6 rood. Gevraagd Er kunnen nog heden eenige nette Meisjes en tevens ook nog knappe Jongetjes voor licht werk geplaatst worden. Zich aanmelden dagcl. tot 's av. '7 uur, Schalkwijkërweg Gó C. Te Bloemendaal wordt ge vraagd, per 1 Aug.: een eeny. net Meisje voor lichte huisel. bezigh. en voor hulp bij 2 kinderen, van 2 en 5£ jaar. Op do hoogte van 'eenvoudig verstellen en strij ken. Zich schriftelijk aan te melden: Mevr. PANHUYZEN, Kleverlaan 73. Gevraagd voor Zondags een net Meisje, voor dc- bediening. Eerst Ilaarl. Melk-Inr.,1 Plein 19. Gevraagd, in klein gezin, te gen 1 Aug., voor noodhulp ol vast een bekwaam Keuken-Werkmeisje v. g. g. v. Hoog loon, wasch- en tramgeld. Adres Mevrouw PERLSTEIN, Militaireweg 1, Overveen. Bekwame Fp- enPlatstrflksters gevraagd, voor direct. lloog loon. Vrijen Zaterdagmiddag. W. KONING ZOON, Bake- nossergracht 7. Nette Juffrouw vraagt Naaihuizen. Kan kin- der- en ondergoed naaien en verstellen. Br. nr. 5568 Bureau Ilaarl. Dagblad. gevraagd. Bekendheid met wie gen garneeren strekt tot aanbe veling. I. C. HAAN, Barteljo- risstraat 39. Net Meisje zag zich gaarne geplaatst als Versteinaaister ook goed linnen kunn. stoppen. Br. ond. nr. 5531 Bur. Ilaarl. Dagblad. In het St. Elisabeth's of Groo te Gasthuis kan een Waschvrouw geplaatst worden. Loon 1.G5 per dag, met kost. Zich aanmel den hij de Huismeesteres. Een bekwame Platstrijkster gevraagd, bij de Wed. J. GEHRELS, Overveen. Aankomende Naaisters gevraagd Adres Zijlweg 82. Nette, jonge Werkster gevr., halven dag p. w. voor het doen van een klein waschje. Adres: Z. B. Spaarne 122 ben. Mejuffr. DE KADT, Hazepa- terslaan 3, vraagt voor jong gehuwden: nette jonge Werkster voor iederen Dinsdag en Vrij dag. Aanmelden aan boven staand adres. Bollenpelsiers gevraagd bij W. C. ROOZEN en Co., Bloemendaalsche weg 125, Overveen Net meisje vraagt Dienstboden wasschen aan huis. Adres: E. WOUTER- LOOD, Baljuwslaan 5 B, Haar lem. Voor Haarlem en Om streken wordt gevraagd een alleszins bekwaam Controleur, bekend met Haarlem's publiek en ge wend opsporingen te doen. Alleen practijkmenschen komen in aanmerking. Brieven onder No. 5559 bureau van dit blad. Hochdeutsch Deutsche Dame erteilt grüna- lich und schnellen Unterriclit. Br. ond. nr. 5530 Bureau Ilaarl. Dagblad. Zeilmakers Gevraagd, voor onmiddellijk: een aank. Zeilmaker ivoor vast work). Adres-SCHOB TEN DE JONG, Warmoesstr.. Haarlem. Een net Persoon (gehuwd) goed opde hoogte met boekhouden, zoekt een betrek king op magazijn of dergelijks. Br. nr. 5505 Bur. Haarl. Dag blad. Gevraagd een nette Loopjongen boven de 16 jaar, kunnende fietsen. Adres Frans Hals straat nil Vioolles gevraagd, voor eerstbeginnen de. Br. ond nr. 5546 Bureau Haarl. Dagblad. Aankomend Meubelmaker gevraagd, bij E. MEIJERINfe, MeUhelknakerij-StoffeerderiJ, Pieter Kiesstraat 57. Op een fabriekskantoor wordt een jongst» Bediende gevraagd. Br. ond. le'U. V. aar de firma P. v. CITTERT Zé». Spek si raat 14. Haarlem. Op het kantoor van den Deurwaarder D. A. W. If ENS- KES wordt een Bediende gevraagd, leeftijd boven de 16 jaar. Brieven Ripperdapark 2 Junge Deutsche evang sirclit Stellung im Haushalt, wo gelegcnhöit ast sick im Ko eken zu vervollkomnienen. Am liebsten hei Deutsche». Br. uut. nr. 5539 Bur. Haarl. Dag blad. Kantoor Plaats, gez. v. kantooropl. door een meisje, oud 14 jaar, met dipl. Stenogr. en Machine- schr. Oude Groenmarkt 18. 2 u 3 ongemeub. Kamers aau- geb.. op het Houtplein, uitst. goscli. voor bej. eclitp., 300 p. m„ met pension. Br. fr. nr. 5567 Bureau Haarl. Dagblad. Kellner b. z. u„ voor vast of enkele da gen. Br. ond. nr. 5566 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd een Halfwas Gereedschapma ker. Zich aan te melden mei ge tuigschriften. III LAIUUS Co. Kosthuis Net persoon zoekt een net Kosthuis, liefst in de omgev. Koudenhorn. Geen beroepskost- Uurs. Br. ond. nr. 5550 Bur. Hoar). Dagblad. Terstond gevraagd: een flinke Bediend» goed kunn. fietsen, v. g. g. v„ bij P. RUTTE, Bloemendaal. Gem. Kamer met pension gezocht, tegen 1 Augustus; Br. nr. 5474 Bureau Hanrl. Dagblad. Te huur aangeboden een Zit- cn Slaapkamer zonder pension. Liefst voor een lieer z. b. b. li. li. Centrum stad. Br. nr. 5449 Bur. Haarl. Dagblad. Net Meisje zoekt Kost en inwoning b. li. h. h., in stil gezin of bij weduwe. Br. nr. 5562 Bureau Haarl. Dagblad. Aangeboden Kost en Inwoning, met gebruik van vrije slaapkamer, in klein gezin, te Overveen. Br. ond. nr. 5556 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraaga een net Slaapkamertje h:j nette menschen, omtrek Raaks. Brie ven C, W. SCHUT, Kruis straat 1, Zandvoort. Door familie wordt gezocht, a Haarlem of omstreken: een Ggmeobeld Huis of Bovenhuis voor de maanden October en November. Br. fr. lett. G. 1665. Boekh. P. STINS Pz,, te Bloe mendaal. Werkplaats te huur gevraagd of huisje het welk daarvoor ingericht kan worden, liefst omtrek Bosch en Vaart. Br. nr. 5533 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd of bij Haarlem, tegen Aug. gemeub. Appartementen, met of zonder pension, door jong echtpaar. Br. nr. 5535 Bureau Haarl. Dagblad. Ten spoedigste gevraagd Gemeubileerde Kamers voor Heer-aïleen. Bij voorkeur Heemstede- of BloemeDdaul. Prijsopg. met of zonder pension 11 r. 5534 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd 1 of 2 gemeub. Kamers, zonder pension, liefst omtrek Zijl- weg, voor de week van 21—28 Juli. Br. ïir. 5542 Bur. Haan. Dagblad. Pension Omstreken van Haarlem, liefst Bloemendaal, wordt voor dadelijk voor 2 pers. gezocht een net gerneubil. Zit- en twee Slaapkamers met volledig pen sion, tegen hooge vergoeding. Br. fr. ond. nr. 5552 Bureau Haarl. Dagblad. Een Heer vraagt gerneubil. Zit- en Slaapkamer met pension. Br. ond. lett. IJ. aan de firma P. v. CITTERT ZN., Spekstraat 14. Haarlm. Heer en Dame vragen gem. Zit- en Slaapkamer met of zonder pension. Br. nr. 5543 Bur. Ilaarl. Dagblad. Woningruil, Delft, Haarlem of omgeving Ambtenaar z. k„ te Delft modern ben.huis m. tuin bewo nende, vvenscht ruiling dan wel ongemeub. Kamers of Wo ning, tegen belooning. Br. nr. 5557 Bur. Haarl. Dagblad. Te huur gevraagd door 2 dameseen gerneubil. of ongejneubil. Slaapkamer. Br. ond nr. 5564 Bur. Haart. Dagblad. Te huur gevraagd een Woon- of Winkelhuis, te gen goede bclooning. Br. nr. 5560 Bur. Haarl. Dagblad. Winkelhu is te huur gevraagd, in Haarlem of Schoten. Huur ƒ300—ƒ500. Br. ond. nr. 5551 Bur. Haart. Dagblad. Te koop 1 paar Damesrijgl. ƒ6.50, 1 paar Gymnastr., geh. compl., 4.—. Wijdesteeg 25 rdoo, hoek Korte Spaarne. Heeren Rijgbottines f 11.50 Schoollaarzen i 6.50 en - 7.50 Dames zwart laken éénbandschoen met hoogen hak 3.50 Dames fluweel éénbandschoen met lederen zooi - 3.50 Dames zwarte stof molières. - 2.50 Dames lederen pantoffels, zeer sterk - 4.50 Idem3.75 Heeren Lederen Pantoffels - 4.25 Meisjes lederen éénbandschoen - 3 50 Kinder rijg- en knooplaarzen f 3.75 - 4. Touwschoenen- 2.25

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 3