OM ONS HEEN Stadsnieuws Rubriek voor Vragen Marktnlenws ale jaargang No. 11078 Verschijnt dagelijks, behatve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 14 JULI 1819 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per maanden Voor Haarlem en öe oorpen ic den omirek naar een Agent gevestigd is (kom üer fcemeente) 1 2.3». Franco per poat door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers f0.16. GeihuMr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51'. Gelllustr. Zondagsblad voor de omstreken ea franco per post f O.M. Uitgave der N.V. Louren» Cooler, Directeur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3C62 ADVERTENTIEN: Van 15 regels t 1.2biedere regel meer 26 Cu. Reclame* 60 CU. per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tienstuivare-acvertecUén van Vraag en Aanbod van 1—6 regels 50 Cta per plaatsing, elke regel meer 121'! Cts. a contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie m Administratie i Croote Houtstraat 63. Telefccaara. der Redactie 600 en «ier Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. ËËKSTE BL&Ü. Heden. MAANDAG 14 JULI. Bioscoopvoorstellingen. DINSDAG 15 JULI. Buit. Alg. Verg. N. V. „0n% Ge- meonsch. Bezit". Ten kan lore Nota ris Wildervanck de Blécourl, Over- veen, 7J uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. Schouwburg De Kroon: Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. No. 2632 De 14d® Juli. Op den Hden Juli 1789 naxu het volk van Parijs de Baelilie in en 's dien tijd is de 14de JulL altijd de nationale feestdag bij uitnemend heid geweest. Niet zoozeer omdat het overweldigen van een gevangenis op p. uzelf zulk een merkwaardige daad was. maar omdat in de Baetiile als liet ware alle verzet, alle haat en |eed was belichaamd. ,Er was geen .stand", zegt Jauree, ,„geen maa-.schappetiike klasse, die niet eenigen zijner leden diep in die donkere gevangenis had zitten. Als Adel en Derde Stand ook met het iwoord vrijheid niet hetzelfde bedoel den. zoo ontmoetten zii elkaar toch in een gemeenschappeliiken haat te gen dat monument van hot despotis me der ministers". De Bastille was zoodoende meer dan een gevangenis; Eii groeide tot het symbool van een methode van regeeren. die het volk niet langer verdragen kon. Daarom heeft liet Fransche volk den dag van 14 Juli tot heden toe in eere gehou den en met een feest herdacht. Vandaag, honderd en dertig jaar ta de groote gebeurtenis, met meer geestdrift dan ooit Vandaag is bet overwinniende Fransche leger Parijs binnengetrokken, als om tot het volk ite zeggen: „uier zijn wij terug, voor den tweeden keer is voor u de vrijheid veroverd".Want 'n nieuw despotisme (dreigde, veel erger nog dan dat van heersclizuchtige ministerde dwingelandij van den vreem deling van den erfvijand den gahaten Pruis. In meer dan vier jaar van bloedige» strijd is dit ontzaglijk gevaar overwonnen. Zooal6 Versaülles in 1871 de stich ting van het Duitsche keizerdom heeft beleefd, zoo aanschouwde het nog maar enkele weken geleden de bezegeling van zijn val. Toen de twee Duitsche afgevaardigde a n adam.'co- 'ze stilte, onder het gretig oog van de iverzamelde menigte, de vredesvoor waarden teekenden, hun door de overwinnaars voorgeschreven, toen was ten tweeden male een Bastdle gevallen, die de vrijheid van het Fransche volk bedreigde. Dat is de geweldige botcekenis van den intocht van de Fransche troe pen .heden, in Parijs. En wanneer /van alle kanten leden van geallieer de on neutrale naties naar de Fran sche hoofdstad ziin gestroomd, om tot fabelachtige prijzen een plaatsje te veroveren op den weg van den btoet." dan is dat met in de eerste plaats uit nieuwsgierigheid en om het schitterende leger te zien, maar vooral om de symboii'eke waarde van ld it militair vertoon. Bet ie doior af gunstige critici van de overwonnenen een parade genoemd, het zij zoo, maar dan een Parade van de Vrij beid. de vrijheid ook van ons neutra le volkeren. Wanneer de strijd anders geëindigd was. als de Centralen hem gewonnen hadden, wat zouden wii, neutrale vol ken, dan zijn? Afhankelijk onder den een of anderen schoonschijnende» vorm. maar afhankelijk Wat zou «Europa dan wezen'? Eén groote ka zerne. waarin de drillende stem van den onderofficier den ganschen dag zou weerklinken, tot verheviging van Duitsche roemzucht en Pruisisch mi- lit ïirisxne. Maar dat niet alleen. De «zucht tot behoud, die aan alle mili tairisme onafscheidelijk verbonden is. zou den econoinischen vooruitgang van massa voor jarep. wie weet voor hoeveel jaren, hebben tegen gehou den. Dat heeft het volk in de oorlog- Voerende, maar zelfs ook in de neu trale landen duidelijk en als instinct matig gevoeld; het was geen toevaJ dat de arbeider in gansch Europa oP den zego van de geallieerden hoopte: hij begreep dat het Pruisische stelsei, zoo het Europa overwon, hem nog langen tijd omlaag zon honden. Deze bange droom ia voorbij jen ook dat js vandaag in Parijs inet geestdrift gevierd. Afgunst en naijver zijn er natuur lijk nu weer op uit om de victorie van de Franselien te besmeuren en te verkleinen. „Och", zeggen deze bedil lers, „liet Fransche leger alleen had de Duitschers nooit, kunnen tegen houden, alleen met den steun van de halve wereld is dat mogelijk ge weest". En oppervlakkig beschouwd' is dat wel juist. Is dat een schande? Ik zou zeggen het tegendeel. Onbe grensde heersch- en veroverings zucht. onderdanigheid aan don eenen en opgeblazenheid aan den anderen kant. hadden bijna een halve eeuw lang het Duitsche leger gemaakt tol •een machine, die bijna niet te stui ten 6cheen. Wel mocht de Duitsche generale staf in de laatste dagen vóór den oorlog vermoeden, dat Parijs in 4. hoogstens 6 weken zou genomen zijn; toch beging deze groep van menschen. die hun gansche leven hadden gewijd aan de gedachte van Frankrijke vernietiging, óéne fout, dezelfde die zich voortdurend herha len en tot de nederlaag van dait vol maakte leger voeren zou: de onder schatting van den tegenstander. Zij hadden geleerd zichzeJf on dc hunnen als halfgoden te beschouwen en be grepen ternauwernood. dat huhne vijanden, nietige aardwormen, zich zouden durven verzetten, geloofden in het geheel piet. dat zij zich kon dei verweren! Onder dien indruk begon de cam pagne tegen Frankrijk. Want om Frankrijk was bet in de eerste plaats te doen: de erfvijand moest een voor altijd verpletterd worden. Ni9t erikel (uit historisch geworden haat. ook niet uit half bedwongen, zorgvuldig verzwegen afgunst ln hun binnen ste gevoelden deze lieden, die zoo lang hun eigen roem en knapheid ihadden uitgebazuind, dat zij toch I •achter stonden bij die zoo 't heette ge minachte Franschen. Ln talent, in ge nialiUflt. in beschaving. Zooalsi tij deus diezelfde Fransche revolutie i" 1789 de Sansculottes met verbeten woede zagen, boe de adel met fie: gebaar het hoofd onder de guillotine legde en omkwam zonder klacht, zoo voelden, ternauwernood bewust, een succesvolle handel en industrie, een luidruchtig zichzelf prijzende weten schap de superioriteit van het Fran sche volk. En vol hoon trokken zij de grenzen over, oan dat volk te ver slaan. Natuurlijk met leugens. liet bom bardement van Neurenberg door Franeche vliegers. de verschijning van F.ransche officieren in België, vóór de oorlogsverklaring, hebben a's verontschuldiging dienst moeten doen; sinds lang zijn ze weerlegd Een aanvaller is alle onwaarheid igoed. mits zijn onderneming goed ein digt. Dat deed deze niet. Tot zijn .verbazing stuiten de Duitsche half goden op tegenstand van hel Belgi sche leger; ofschoon wü Nederlan ders geen reden hebben tot sympa thie voor Belgische manieren en methoden, zullen wij nooit vergeten, hoe de held van Luik. generaal Lé- ,man, den overweldigenden stroom der invallers een tijdlang wist te kee- ren. eeinigo dagen slechts, maar ge noeg. om de Fran60hen in staat te stollen, zich gereed te maken tot ver zet. Daarna wordt de strijd op Fran eche bodem gestreden. Niet de ge- heele strijd. Wij zien bloedige veld slagen in Oo6t-Pruisen. in Galicië, later od de Italiaansche grens, maar het voornaamste front is in Frank rijk. Als Duitochland daar de over winning niet behaalt, heeft het nog niet overwonnen. En tot zijn schrik en ontzetting valt de stellige ver wachting van een snelle overwinning in Frankrijk in duigenniet een maal, maar herhaaldelijk. Telkens Weer komt de woest© aanloop der Duitschers tot staan. Zelfg in 1914, up een oogenblik. dat hot Franeche leger nog nauwelijks georganiseerd is. de hulp uit Engeland weinig be duidt, kan het „volmaakte leger 'Parijs niet bereiken, zelfs Calais niet veroveren, in 1916 wordt bet te rug geworpen voor Verdun, in 191S voor Amiens. Ik wil niet beweren, dat het Fransche leger alléén de Duitschers had kunnen tegenhouden, maar niemand kan ontkennen, dat het in den eersten tiid zoo goed als aJleen den geweldigen schok weer staan en daardoor aan zijn bondge nooten getoond heeft, dat hel Duit sche leger niet onoverwinnelijk was. Dat feit is de basis geweest van bot onwrikbare vertrouwen in den uit slag. waarmee de geallieerden bezield waren. Toen de Duitschers den eer sten keer bij de Marne teruggejaagd wenden, hadden zij den oorlog al half verloren, die overwinning bij de M.arne was bijna geheel het werk van de Franschen. Daarom mag het erkend worden: neen. de overwinning is niet het werk van het Franscht. leger alleen geweest, maar het toonde aan, dat de Duitschers overwonnen konden woiden en daardoor Is het ook later de kern der verdediging geweest. Hadden Engelschen en Amerikanen ?oo heldhaftig kunnen strijden als zij deden, wanneer zij om zich heen het voorbeeld van de Fra» sche kameraden niet hadden gezien? En laa.t ong niet vergeten Verdun, middelpunt van verdediging, altijd weer aangevallen, nimmer bereikt, dank zij den Fransdien heldenmoed. Ondankbaar zou het zijn, den ge- Hveldigen steun van de verbondenen te onderschatten, maar dwaas en fout. do energie van de Franschen te verkleinen. Zij hebben trouwens een antwoord en dat is overtuigend: „Zie onze dood en!" Een millioen, drie maal honderd duizend Franschen hebben in den strijd hun leven gela ten. Wie zulk een prijs betaalde heeft het recht trotsch te zün op wat hij verkregen heeft. Daarom is deze 14de Juli en deze triomftocht door Parijs een welver diende belooning. Daarmee wordt een tijdvak afgesloten. Die intocht is de apotheose van den oorlog. Mor gen worden de wapens geborgen, mo ge het zijn voor altoos. Dan begint een nieuwe periode, die van herstel. Want afgescheiden nog van dit ge weldig verlies aan menschen kracht, (hoevee! energie, hoeveel talem ging daarmee niet ten grande!) zal het Fransche volk zich tot het uiterste (hebben in te scannen, om den bloei te bereiken, dien het land vóór den oorlog genoot. Het is niet, dat wij. vrienden van Framkrük. daarvoor vreezen. maar wij verheelen ons de wonden die het geslagen zijn, niet. 'De eigen energie vooral zal die moe teheelen, maar ook de neutrale lan den kunnen helpen door sympathie en door het aanknoop an van relaties op e&k gebied. Te veel waren onze verbintenissen door een handige pro paganda naar der Duitsche» ka gedreven. Laat ons nu het oog vesti gen op Frankrijk! Vergeten wij toch nooit, dat het de Franschen zijn K&- wec6t, die -Europa en dus ook ons van de overstrooming der Duitschers hebben gered, zoodat beschaving en vooruitgang weer vrije baan hebben gevonden. De feestklanken te Parijs op dezen 14den Juli zijn feestklanken ook voor ons. Honderd dertig jaar geleden na men de Franschen hun Bastille, thari6 hebben zij mee de graiuwe ves ting gesloopt, die het Duitsche impe rial isme van Europa had willen ma ken. Leve "Frankrijk! Leve de Fransche epergie. de Fransche geest, het Fran- WcQle genie, de ij.amsche bescha ving I J. C. P. Dm leorar#«-quae»ti» aan de sohool voor bouwkundo ode. De beslissing van den Minister van Onderwijs, die zijn goedkeuring ont houden heeft aan het ontslag, van drie leeraren aan de school voor Bouwkunde enz. te Haarlem, waar voor dc betrokken leeraren door het bestuur voorgedragen waren omdat hun onderwijsrichting niet strookte met den nieuwen geest, dien het be stuur aan de school wilde geven, heeft den directeur, den heer H. C. Verkruijson en zeven Leeraren aan leiding gegeven om hun ontslag bij het bestuur in te dienen. Het bestuur Btelt echter pogingen in het werk om tot een oplossing te geraken. De lieer A. D. de Marez Oyens is in verband met deze aangelegenheid uit de Commissie voor de School ge treden. Da aotie In da metaal- Industrla De Ned- R.-K. Metaalbewerkers- bond, afd. Haarlem heeft een buiten gewone vergadering uitgeschreven ter bespreking van den stand van zaken, en de houding der hoofdbestuurders in znko de C. C. V. actie. Deze verga dering is op Dinsdag 15 Juli in 't gebouw St. Bavo. BADEN. In hot douchebalhuls op het Leidscheplein zijn in de afge- looneai week genomen 1092 baden, in dat aan den Koudenhom 811 en in dat aan den Schotersingel 1124. OP IIEETERDAAD BETRAPT. Door den adjunct-hoofdinspecteur Tenkinck en de rechercheurs Spoor en Van der Hulst zijn in den nacht van .Vrijdag op Zaterdag om J uur op heeterdaad betrapt de 27-jarige D. v. V., koopman en de 87-jarige H. v. D., vischkoopman; beiden wonen de te Haarlem, die zich, blijkbaar met het doel, in te breken, beyon- den op een open plaatsje achter den winkel en de werkplaats van de fir ma Davidson ln de Gr. Houtstraat. Zij hadden een papier met groene zeep en een gestolen jas bij zich. De beide personen, bekenden van de politie, zijn in verzekerd® bewa ring gesteld. PERSONALIA. Mej. Else Wille is benoemd tot leerares in het zingen aan de Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging. SOCIËTEIT „TROU MOET BLYCKEN". Concert op Maandag 14 Juli 1919, 's avonds 81/4 uur, door het Strijkorkest van het 10e Reg. Infanterie, Kapelmeester: de heer Eug. H. Rap. 1. Marche Militaire Urbach. 2. Concert Ouverture Strossi. 3. Duo de Concert voor viool en cello. Schyn. Voor te dragen door de heeren P. Kramer en Hasselman. 4. Suite Oriëntale Popy. 5. Ouverture „Freischütz". Wener. 6. „Trés jolie", valse, WaldteufeL 7. „La Tourterelle", polka voor plcolo Dèsmares. Voor te dragen door den heer De Ruiter. 8. Fantaisie „Traviata" Verdi. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Toegelaten tot de eerste klasse de meisjes: W. M. Bak ker. M. W. Bannink. H. Bodel, Bie n fait, J. C. M. Doyen. H. H. Slob, H. J. van der Steur en de jongens: P. G. AcLriane W. van den Berg, D. Boer, W. F. Dankbaar. P. van Driel. H. W. Elgersma. G. EL Taken, J. W. Florijn. K. van Giffen, EL Groenewe- gen, W. van Hasselt. C. J. Honig, A. Marseile J. H. Nauta. J. Nienhuye, N. S. Roorda van Eysinga, V. C. Roos. J. Vernhout. A. Visser, J. J. Viseer. M. Visser, P. J. Vuyk, A, Weyland. B. de Wreede. T. van Wijk. Toegelaten tot de tweede klasse de jongens: M. Bruining en W. G. A. Verleur. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: B. van Riel, Begijnehof 1, ketting. P. de Nijs, Mo- rinmesteeg 23, plank. H. J. Ni erna», KI. Houtstraat 92, pakje mei inhoud; G. Hoekman, KI. Houtstraat 112, hond. C. Middelkoop, Ursulasttraat 19, nekspeld. E. Kroon, Klarenbeek- stróat 58, taschje. B. Over. Leid- sehevaart 238, rozenkrans. JCh. Lub terman, P. Kiesstraat 30, p'örlefeuille. H. Hunekor, Fr. Halsstraat 53, beer tje. Politiebureau, fotographietoe- stel. VRAAG: Kan een meisje, dat voor negen maanden bij mij in betrekking is, acht dagen vacantie eischen met behoud van loon, waschgeld en kost geld (welk laatste zij berekent A f 1 per dag)? liet meisje woont te Haar lem en ook haar ouders en familie wonen bij mij in de buurt. ANT WOORD. Wanneer bij het verhuren is afgesproken dat zij vacantie zou krijgen doet het feit dat zij kort in dienst blijft daaraan geen afbreuk. 4-oon en waschgeld gaan door; tegen woordig wordt meestal eénige tege moetkoming als kostgeld gegeven in dat geval. Echter heeft het meisje niets te „berekenen", doch dient u samen overeen te komen, hoeveel die vergoeding zal bedragen. VRAAG: Heeft een meisje, dat op voorwaarde van vacantie gehuurd is, recht op deze vacantie met kost geld, wanneer zij met negen maan den weer vertrekt? ANTWOORD: Dat zij na negen maanden weer ver trekt is geen reden dat de afgespro ken vacantie niet zou doorgaan. Recht op kostgeld heeft zij niet; te genwoordig wc ge vergoeding wordt echter veelal eeni- gegeven. VRAAG: Wegens verschil van mee ning met den baas heeft mijn zoon (een boerenknecht) Vrijdagsmorgens zijn betrekking opgezegd en is den volgenden Zaterdag vertrokken. Bij zijn vertrek wilde de baas het weekloon niet uitbetalen. Heeft hij daar het recht toe? ANTWOORD: Het verdiende loon moet hij uitbe talen, maar op meer dan tot op den dag van zijn heengaan heeft uw zoon geen recht. VRAAG: Worden er ook meerstem mige Psalm- en Gezangboekjes uit gegeven? ANTWOORD: Voor zoover ons bekend niet. VRAAG: Waar is het hoofdbestuur der St. Elisabeths-Vereeniging te Haarlem gevestigd? ANTWOORD: Eerste secretaresse is mevr. M. J. v. d. Pigge, Koningstraat 19 rood. VRAAG Heeft de Minister van Oorlog, toen hij dezer dagen een be zoek aan de zweminrichting te Spaarndam bracht, ook zélf gezwom men? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Welke is de beste f iets- weg over land (en hoeveel K.M.) van Haarlem naar Franeker (Fr.)J ANTWOORD. Informeert u dit eens aan 't Informatiebureau van Vreem delingenverkeer: Vestibule, uitgang station. VRAAG: Waar moet ik mij vervoe gen, om lid te worden van de vor- eeniging „Patrimionum", die hui- gaat bouwen op de terreinen van Zocher? ANTWOORD: Bij den heer J. B. van der Wateren, Ooster straat 18 rood, tot wlen u zich schrif telijk moet wenden. VRAAG: Kunt u mij het adres op geven van een Jongenskamp dicht bij Baara? Waar moet men zich ver voegen? ANTWOORD: Wend u tot den heer A. Holster, Reitzstraat 91, Schoten. VRAAG: Waar is het secretariaat van de Ned. Toeristen Kampeer Club (N.T.K.C.), waarvan de beer C. G. Kamerling secretaris is, gevestigd? ANTWOORD: Wend u met deze vraag tot den heer A. Holster, Reitz straat 91, Schoten. VRAAG: Waar woont de secretaris van de Vereeniging tot Bestrijding van den Woeker? ANTWOORD: Se cretaris is mr. P. E. Barbas. Park laan 1. (Kantoor Jansweg 39). VRAAG: lk heb een vader van 67 jaar in buis. Hoe oud moet hij zijn om recht op ouderdomspensioen te hebben? ANTWOORD: Voor inlich tingen omtrent ouderdomsrente kunt u zich wenden tot een der personen, wier namen te vinden ziin oi> een lijst in de hal van 't postkantoor. VRAAG: Mijn moeder is 78 jaar en heeft tot nog toe niet van de ouderdomsverzekering genoten. Komt zij nu met- de nieuwe wet daarvoor in aanmerking? Zij is geen loontrek kende geweest. Wordt zij hiervoor opgeroepen, of moeten wij een ver zoek indienen? Waar moeten wl] ons dan vervoegen? ANTWOORD: Wend u tot een der personen, wier namen te vinden zijn op een in de hal van T postkantoor hangende lijst. Zij houden rich speciaal bezig met het geven van inlichtingen trent ouderdomsrente. VRAAG: Worden in ons land in de maand Juli of Augustus ook va- cantie-cursussen gegeven 1 In welke vakken en waar? Bij wien moet men zich daartoe om inlchtingen mei den? ANTWOORD: Er zijn wel en kele leeraren (essen) die gedurende de vacantie repetitie-cursussen houden voor de examens in vreemde talen L. 0. en M. O. Ook bestaat er, mee- nen wij, een vacantie-cursus voor geo grafen. In onderwijsbladen vindt u hieromtrent wel nadere bekendma kingen. Benoemd worden als leden van da commissie tot wering van schoolver zuim de heereo Jukes. Zuidweg, Bou- wens. Meijers. In het rapport over de gemeente, woningen, -worden verschillende maat regelen aangeraden, o.a. om dea Z.O. hoek van den achtergevel af ta breken, de rioleering nazien, alles van buiten opschilderen enz. De heer )Nije vraagt of al die reparatie drin gend noodig is. De heer Meijers zegt dat er zich een hoek ontwringt en bij niet herstel er uitvallen zal. Ben gedeelte van den zijgevel is .a. 2 1/2 c.M. verzakt. B. en W. verzoeken een blar.cd crediet voor herstel. Dit wordt ver leend. Vaststelling hoofdstuk 7. Brandweer. Enkele bepalingen -orden op verzoek van Ged. Rt. deele (gewijzigd. Onderzoelc der goloofsbriieyen der naeuw gekozen raadsleden. De commissie bestaande uit de heeren Meijers. Jukes en van Dijk adviseert tot toelating- Benoemd wordt tot ambtenaar van den burgerlijken etand: de heer v. Reyendam. Bij de rondvraag vraagt de heer ai Dijk hoe hei gaat met het verhu ren der gemeen lewoi. ngen en of de verordeningen op de gemeentewonin gen gebandhu&fd worden. De heer Meijers wenscht dat de Raad zich uitspreekt, dat de Gemeen tevaart moet gedempt worden. De burgemeester zegt, dat er eerst voorbereidende maatregelen geno men zullen worden. Uit lis Omstreken IJMUIDEN. Ean draigend® staking bij Rijkswarkan. In aansluiting aan ons vorig be richt kunnen we thans melden, dat van de firma Volker en Bos bij den Centrale» Bond van Transportarbei ders afdeelinK IJmuiden" bericht was ingekomen, dat de firma er de voor keur aan gaf buiten de organisatie om met bet personeel te onderhande len. Naar aanleiding van dit antwoord vergaderde Zaterdagmiddag liet bij de organisatie aangesloten personeel. Als resultaat wordt ons bericht, dat bovengenoemd antwoord niet bevre digend werd bevonden en dat, indien geen ander uitzicht voor heden, Maandag wordt geopend de staking een feit zal zijn. De staking zal om vatten ongeveer 75 man, allen werk zaam bij de bnggerwerken in de mon ding van de Noordzeehaven. HAARLEMMERMEER. Woens dag 16 Juli te 2 uur vergadert de Raad. SANTPOORT. Aanbeste ding. Vrijdagmorgen werd door de Commissie van Bestuur over het -Provinc. Ziekenhuis nabij Santpoort aanbesteed: het verbouwen der voor malige isoleerafdeeling en bijbouwen dagverblijf met serre, zoowel aan de man ren- als aan de vrouwenzijde van het nieuwe gedeelte in 2 perc. in Ingekomen waren 6 biljetten. B. J. v. Donselaar en F. J. Span jaard, Vogelenzang, perc. a f 40.000, b. f 27.400, massa f 66950. A. en G. v. Hoften, Schoten, a. f 46.500, b. f 31.000, massa f 76500. J. H. en P. J. v. d. Putten, Heem stede, massa t 69100. M. Vrijenhoek, Den Ilaag, a f 45526 b. f 34974, massa f 78300. A. Th. Kréuger, Haarlem, massa f 76385. F. H. Peters on N. J. Tromp, .Am sterdam on Haarlem, a f 48000, b f 49000, massa f 99000. SP AtAR-XfO A M» Vergadering- vap den Gemeenteraad op Vrijdag 11 Juli te 7 uur. Ingekomen is een schrijven van G St.. over toekenning van gelden. Schrijven van den Keuringsdienst 8 K.G. vijgen van den winkelier V ettn afgekeurd cn een brief van Ged Staten omtrent wiiziging der politic verordening. Bnrpriüfce Staat HILLEGOM. Ondertrouwd J. Dijkstra en C. J. Rusman. C. van den Berg en A. de Geus. Gehuwd G. P. H. Cassteelen mev C. Huisman. A. P. P. Boef met G. van der Werff. Overleden J. B. Quakernaat, 5i j. J. P. de Groot, 15 maanden. H. de Boer, 2 jaar. HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. A. BontjeNieuwenhnijzen, d. G. BraamVan Voornveld, d. Ondertrouwd J. Boellaard en P. A. de. Graaf. P. Klaassen en J. van der Mooren. H. Boot en H. Grocnen- daal. Gehuwd G. Klootwijk met J. A. Griekspoor. B. J. van Vieringen met B. Markus. A. de Rijke met M. F- Kroes. N. van Groenigen met J. fle men. G. Grosscurt met M. van de Velde. BLOEM ENDAAL. Getrouwd: F, yan den Er.den en C. Houtgraaf. Geboren :z. van C. Jansen Hen driks en A. F. Heere. d. van H. Re deker en A. B. Volkers. Overleden: P. Meijland 70 j., Kok 38 j.. G. Loos 72 j., J. van oer Veer 17 j. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: ,G. H. Romp en A. C. Petterson, G. Ras en C. E. Sólinlcin; Th. W. J. H. Smit en A. M. A. Tushuizen Getrouwd: H. J. Sneep met C. G. Berkenkamer, H. van der Aar mei E. M. van. der Eem. J. H. Rolvt:« met A. G. Koelend j. T. Lume-ijer ni-.t C. J. Schulz Bevallen: J. L. de Vries—de Waal z.. J. A. van der Putten—Melinan d. Overleden: T. Groene weg 56 j.. P. van der Colk. 77 j.. J. Nellen echtg. J. W. Niessink 87 j. BEVERWIJK. Marktbericht.— Spinazie per mand f 1.25; postelein p© rmand f 1—1,25; andijvie f 3—4 per 100 struiken; zuring per bui f 0,20; wortelen f 57 per 100 bos; aardap. klei per Heet. f 7—8; idem zand per Heet. f 10; peulen Per K G. f 0.30; doppers per K.G. f 0 200.24; capucijners f 0.30; ruspers per K.G. f 0.40; luinboonen per K.G. f 0.09— 0.10; bloemkool f 15—25; uien per bos 'f 0.04; sla per 100 krop f 4—7; rj- iberber per 100 boe f 10—15; p,idler-, tselie per bos f 0.10; selderie per bos •f 0.15; aardbeien per mandje f 0.12; frambozen per mandje f 0.200.25. BlnneitaM ONGELUKKEN. - Te Nijmegen is in de Hezelstraaz een 6 jarig kind door de electrische tram overreden en oogenjdikkelijk ge dood. Eenige boerenjongens uit Ziewent bij Lichtenvoorde gingen uit stroopen. Onverwachts ging het geweer van én hunner af het schol trof zijn knoie raad die eenige minuten later over leed. liet tweejarig zoontje van een land bouwer te Malden heeft zich bij riet schommelen in de touwen gewurgd.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1