Brandstoffendistributis Distributiebedrijf Drukkerij Lourens Coster S7o Jsargung No. 110E3 Verschijnt dageiijka, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 19 JULI 1019 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem «n de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ie (kom der gemeente) f 2.35. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers 10.16. Geüiuetr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51'. Geïllustr. Zondageblad voor de omstreken en lranco per post 1 0.52. Uitgave der N.V. Lourens Coaler, Direotear J. C. PEEREBOOM, Telefoon 30B£ ADVERTENTiEN: Van 1—5 regels f 1.26 iedere regel meer 25 Cte. Beclamee 60 CU. per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tienstnivers-advertentièn van Vraag en Aanbod van 1—6 regels 50 CU. per plaatsing, elke regel meer IJ1-» Cts. a contant; buiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 63. Telefoonnrs. der Rsdnotie 600 on der Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Op schriftelijke aanvraag an onder Inzending der gele minimumrant- loenkaart, xai zoolang de voorraad strekt baschikbaar worden gesteld: 200 K.G. 3ruinfcoolbrike:ten waarvoor 2 éénheden in mindering tullea worden gebracht van het minimumrantsoen. Aan aanvragers zal per briefkaart de datum worden bekendgemaakt, waarop de toewijzing bij den In lichtingendienst van 't Brandstoffen- bureau kan worden afgehaald. Desgcwenscht kan toezending per post, doch op risico van den ontvanger geschieden, zulks dient Echter bij de aanvrage te worden vermeld. Zij, die verzuimd hebben de nieuwe kaarten voor het jaar 1919/1920 af te halen, knanen dit alsnog tegen inlevering der oude grijze minimumrantsoenkaart doen, ranaf 21 tot en met 26 Juli e.k. jan de afd. Inlichtingendienst van het bureau, Directeur Brandstoffen-Bureau R. C. J. WILLINK. LEVENSMIQDELEft- V003ZIENING De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenburean te Haarlem brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld gedurende het tijdvak van 19 tot en met 25 Juli 1919: op bon D 35 (vijf en dertig) drie j en een half ons suiker, a 30 cent per pond. op bon 14e tijdvak der Kinder- suikerkaart l drie en een ha f ons suiker, a 30 cent p. pond Uitreiking Broodkaarten Dat de uitreiking van broodkaar ten zal plaats hebben op de na volgende dagen aan het Levens- miadelenbureau (Kamer No. 4) en wel op Maandag 21 Juli voor de nummers 1—3000 Dinsdag 22 Juli voor de nummers 3001—6000 Woensdag 23 Juli voor de nummers 6001— 9000 Donderdag 24 Juli voor de nummers 9001—12000. telkens van des v.m. 8 vur tot des a.m. 4 uur; dat voor de hoogere nummers in de plaatselijke bladen van 25 en 26 Juli datum en plaats der uitreiking nader bekend zal worden gemaakt; dat men in ontvangst heeft te ne men broodkaarten voor 4 tijdvakken; dat men verplicht is de brood kaarten bij ontvangst na ts tellen, daar BS het verlaten van het lokaal geen acht op reclames kan wor den geslagen; dat men zich voor eventneele klachten dient te wenden tot den zich in het lokaal bevindenden chef dat voor ontvangst der brood kaarten vakje 24 der rantsoenee- ringskaart wordt geknipt en het daarom aanbeveling verdient, dat een ieder zich overtuigt, dat vakje 24 niet reeds geknipt is. dat aan kinderen geen brood kaarten warden argegersn. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. Stadsnieuws HEEMSTEDE Beschikbaar gedurende de week van 21 t/m 26 Juli 1919: option 152b(uit't Levensmiddelen boekje) 3'/, ons Suiker, op bon 9 (Klndersuikerkaart) 8'/, ons Suiker. Beschikbaar 50 pak noodlichten, dagelijks verkrijgbaar aan het be drijf,Achferweg van 9—12 uur,tegen den prijs van f0.371/, per pak. De Directeur van betDistri- butiebedrijf te Heemstede J. A. GELDORP. Agenda Heden. ZATERDAG 19 JULL Brongebouw. Concert Polyhym nia, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 2U JULI. Schouwburg Jansweg: Vereenigde Tooneelisten, .Roze Kate, 8 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling. Schouwburg De Kroon: Groote Markt. Bioscoopvoorstelling. Rusthoek,Bioemendaal, Avond :oncert, 7J uur. MAANDAG 21 JULI. Cinema Palace. Gr. Houtstraat. Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Schouwburg He Kroon. Groote Markt. Bioscoopvoorstelling. 8 uur. De Elecir. drukkerij Lourens Coster, waar Haarlem's Dagblad wordt gedrukt, heeft hare zaken een belangrijke uitbreiding gegeven. Door aankoop van een hoeveelheid van het nieuwste lettermateriaal is zij in staat zich speciaal toe te leggen op het drukken van alle soorten handelswerk. Zonder onderscheid zat bij de kleinste zoowel als de grootste bestelling aan de uitvoering de uiterste zorg worden besteed. De firma is gaarne bereid hare clientèle te adviseeren betreffende keuze van papier, leiter, kleur en typografische groepeering, zoodai de meest moderne en smaakvolle uitvoering verzekerd wordt. Het is van het grootste belang bij de bestelling van drukwerk, dat de opdrachtgever verze kerd is, dat zijn order op t -d wordt uitgevoerd. De drukkerij Lourens Coster heeft zich tot leus gesteld: „Wij leveren op den tijd, dien wij beloven." Inlichtingen op hef gebied van moderne re clame worden ten allen tijde met de grootste bereidwilligheid verstrekt. Bestellingen worden aangenomen bij de kan toren van Haarlemss Dagblad, Gr. Houtstr. 93. De nieuwe steunregeling bij de demobilisatie. De minister van oorlog heeft, in overleg met den minister van Ma rine, een steunregeling vastgesteld nopens militairen, wier verblijf onder de wapenen eindigt in het tijd vak 1 Aug.31 Dec. 1919. Aan deze regeling ontleent' de Te legraaf het volgende: Ten aanzien van den huiswaarts gezonden militair geschiedt op daar toe door hom gedane aanvrage na zijn huiswaartszending een uilkce ring voor zijn levensonderhoud of voor dat van verwanten, voor wie hij als kostwinner optrad. Deze uitkeering bedraagt ten hoog ste f 100.in geval wegens zijn ver blijf onder de wapenen en laatste lijk voor zijn huiswaartseeaiding, heizij kostwinnersvergoeding is ge noten, hetzij kostwinnersvergoeding zou zijn genoten indien geen reke ning had moeten worden gebonden met het traktement, de jaarwedde of de extra inkomsten, welke hij als an.il itja.ir genoot, of ten hoogste f 100 in andere gevallen. Aanvragen om uitkeering als hier- voren bedoeld zijn niet ontvankelijk, wanneer de indiening daarvan eerst plaats heeft na 6' weken na de huis waartszending. Aan den militair beneden den rang van officier geschiedt op daar toe door hem gedane met redenen omkleede aanvraag bij of na zijn huiswaartszending een geldelijke uit keering van ten hoogste f 40 voor kleeding, gereedschap of verhuis kosten. De aanvraag moet worden ge richt aan en ingediend bij de com pagnies- of overeenkomstigen com mandant indien dc militair al dadc- bij zijn huiswaartszending de uit keering geheel of ten deele wenscht te ontvangen of bij den burgemees ter in andere gevallen. Ook deze aanvragen zijn niet ontvankelijk wanneer de indiening daarvan eerst plaats heeft na 6 we ken na de huiswaartszending. Indien het verblijf onder de wape nen van een militair eindigt wegens zijh overlijden, geschiedt aan zijn verwanten op daartoe door hen ge dane aanvraag een geldelijke uit keering, in geval zij tor zake van het verblijf onder de wapenen van den militair kostwinnersvergoeding ge noten. Deze uitkeering bedraagt ten hoogste f 3 per dag en loopt over een tijdvak van ten hoogste 120 dagen onmiddellijk volgende op den datum van hel overlijden van den militair. Deze aanvraag wordt gericht aan den burgemeester der gemeente waar ül militair overleden is en deze beoor deelt of er grond beslaat lot toeken ning van ui keering als in het eer ste iid bedoeld. Aanvragen oin deze uitkeering als in het le lid bedoeld zijn niet ont vankelijk wanneer de indiening daar van eerst geschiedt 4 maanoen da het overlijden van den militair. Een bezoldigingsvergoeciing wordt op daartoe door belanghebbende ge dane met redenen omkleede aanvraag uitgekeerd aan dienstplichtige offi eieren en onderofficieren, dienende bij de landmacht of uit anderen hoof de deel uitmakende van het verlofs- personeel, aan officieren en onderof ficieren behoorende tot het reserve- personeel der landmacht en aan offi ciereu en onderofficieren dienende bij de landmacht, die niet tot een van genoemde categorieën, doch wel to: een andere categorie behooren, en ten slotte aan ofncicren en onderot- ficieren en manschappen van de Kon. Marine-reserve en de ten gevolge van de mobilisatie in activiteit gestelde verplichte reservisten der zeemacht. De vergoeding bedraagt: over de eerste maand na ue huiswaartszen ding ten hoogste het maandbedrag van hei aanvuiigstraktement oi ue aauvaiigsjaarweuue verbonden aan len rang, den stand of de klasse vaarm neiauguenbende laatstelijk dienae; over de 2e uiuund na de huis waartszending ten Hoogste een sum, gelijk aan net 2 derde gedeelte van aruield inaaudbeilrag; over de 3e maand na de nmswaartszenduig ten hoogste een soi# gelijk aan de hellt tn vermeld maandbedrag. Voor de berekening van de uitkee ring voor onderofficieren der land macht (uitgezonderd vaandrigs en kornetten) wordt de in het vorig lid bedoelde aauvangsjaarwedde geacht 180 hooger te zijn, dan ze in wer kelijkheid is. De aanvraag-wordt gericht aan den minister van Oorlog of aan den mi nister van Marine. Deze aanvragen om uitkeering zijn niet ontvankelijk wanneer de indie ning daarvan eerst geschiedt na 3 maanden na de huiswaartszending. Ten slotte wordt bepaald, dat de militair, wien bij zijn huiswaartszen ding militaire uitrusting is meege geven, vrijheid heeft om, indien on der die uitrusting schoenen en onder- kleeding aanwezig zijn, een paar dier schoenen en een stel dier onder- kleeding te dragen of voor eigen ge bruik te benutten. In dc deze regeling begeleidende toelichting aan de burgemeesters dringt de minister van Oorlog er bij hen op aan, dat zij bij de behande ling der aanvragen steeds zooveel mogelijk spoed zullen betrachten. Centrale Nederlandsohe Ambtenaersbond. Onder leiding van den heer J. Fon- tijn vergaderde Vrijdagavond in 't gebouw'„Zang en VrienBschap" in do Jansstraat de afd. Haarlem van ba vengenoemd tri bond. Daar de heer R. H. Waterberg, hoofdbestuur der, ais spreker aangekondigd, ver hinderd was, trad als inleider op de heer F. S. Noordhoff, bondsvoorzit ter, met het onderwerp: ,,De nood toestand van het Rijkspersoneel." De voorzitter opende om kwart voor tien de vergaaering met een woord van welkom en zette het doel van de- bijeenkomst uiteen.-, te pro testeeren tegen het feit, dat de geering de nieuwe loonregeling het P. T. T.-personeel niet met 1 Juli a.s. maar eerst mét 1 Januari 1920 wenscht te deen ingaan. De heer Noordhoff, hierna het woord verkrijgende, begon met te betoogen, dat er altijd te weinig sa menwerking geweest is tusschen Rijksambtenaren, hetgeen tengevol ge heeft gehad, dat de loonregeling van die ambtenaren doet denken aan een lappendeken. Er waren wel 8UÜ /vereeuigiiigeu van ambtenaren. De moderne vakbeweging heeft met dit idéé gebroken: het heeft veel moeite gekost, het denkbeeld ingang ie doen vinden, dat- alle ambtenaren bij elkaar behoorden, maar het is ge lukt. Er is nu ^en permanente sala- riscommissie beslaande uit 10 ver tegenwoordigers van alle soorten or ganisaties. Deze commissie heeft de •10.000 rijksambtenaren nu in 25 groe pen ondergebracht, misschien zal het noodig zijn, er 30 van te maken. Deze commissie is nog maar jong, maar zij kau toch veel goed werk doen in de toekomst. Zij moet de ge- vereischte centralisatie aanbrengen: één groote algeuieene administratie, oie over gegevens betreffende het geheele land beschikt. De regeermg, vervolgde spr., is nooit bijzonder gul met salaris-ver- hoogingen geweest en heeft altijd meer gevoeld voor partieele verbete ringen. Daar heeft de salariscommis sie zich vierkant tegenover gesteld; zij heeft- niets willen weten van par tieele herzieningen. De 14.000 post mannen die zich daarvóór hebben verklaard, zijn in gebreke gebleven, een salarisprogram te ontwerpen Spr. wenschte duidelijk te maken, dat de Centrale Bond steeds de a 1- g e m e e n e belangen in 't oog heeft gehouden. De salariscommissie heeft een plan opgemaakt, dat aan de regeering is verzonden. Het is echter nog steeds onderzoek bij den Raad van State. Toch is de Bond nu maar met een 'actie begonnen; het P. T. T.-perso neel is wanhopig, zeide spr., er kon niet langer gewacht worden. Dit is ook pas op de vergadering in Den Haag gebleken. Er heerschte nood in de gezinnen. Geen wonder dan ook, dat in 't buitenland, waar de toe standen eveneens allesbehalve roos kleurig zijn, door overheidspersoneel aan stakingen wordt deelgenomen. Spr. zou zich dat in ons land ook kunnen voorstellen, al weet hij, dat er een stakingsverbod voor overheids personeel bestaat. Maar er zijn an dere middelen, al is de tijd van „tamme adresjes" voorbij. De regee rmg legt die toch naast zich neer. Er zijn scherper middelen, al behoeft er nóg niet gestaakt te worden. In Den Haag is heb publiek gewaar schuwd, door middel van manifes ten, dat hei bij het P. T. T.-perso neel mis zou gaan. als er niet spoe dig verbetering komt. Ook heeft tnen getracht den Directeur-Generaal op straat zoo'n manifest te overhandi gen. (Applaus). De Minister van Wa terstaat heeft nu in een onderhoud aan spr. medegedeeld, dat hij in den Ministerraad de mogelijkheid ter sprake zou brengen, de nieuwe rege ling met'l October in te voeren. De deur staat dus, zeide spr., op een kier en zij moet verder open. De be langstelling onder 't personeel neemt ook toe, ue vergaderingen worden steeds drukker bezocht en op die vergaderingen blijkt een voortdu rend grooture ontstemming. De Directeur-Geneiaal is blijkbaar zijn hoofd kwijl: hij heeft een actie voerenden ambtenaar bij zich laten komen en hem gezegd dat, als hij zoo voortging, hij hem niet langer in zijn bedrijf kon dulden. W'ij zul len, zeide spr., een dergelijk optre den van den Dir.-Gen. niet langer kunnen gedoogen. (Applaus). Wij la ten ons van onzen weg niet afbren gen. Onze strijdmiddelen zijn nog niet uitgeput en wij zullen niet schro men die middelen toe te passen, als de regeering niet aan de redelijke verlangens van 't personeel voldoet. Die verlangens zijn, dat. de nieuwe loonregeling, die gereed is, zal wor den ingevoerd, dadelijl en niet als een stuk spek voor een hongerige aat in de hoogte zal worden gehou den. Het rapport-Salverda de Grave zal moeten worden uitgevoerd, al man keert ook daar het een en ander aan. Wat het overige rijkspersoneel aangaat: dc salarieerfng daarvan laat ook alles te wenschen over. En de regeering ziet dat blijkbaar ook wel in. Komende tot de kwestie van sta- king-of-niet zeide spr., dat heftig- oplaaiend verzet niet aan te raden is, zoolang men daar eenigszins bui ten kan. De regeering moet er toch immers rekening mede houden dat de organisaties steeds sterker wor den. Toch kan spr. zich den stakings- lust wel voorstellen: de toestanden! OuderdomsrenteInvaiiditeitsrente WeezenreoteWeduwerente! •n dat alles vermoedelijk geheel .kosteloos 1 Dezer dagen is met da uitreiking aan de huizen van aanmeldingg- fornsulieren, aan hen die Ingevolge de Invaliditeitswet verzekerings- plichtig-zijn, aangevangen. Zij die hierbij bij vergissing worden over geslagen, gelieven een formulier aan te vragen ten kantore van den Raad van Arbeid (Staten Bolwerk No. 1). De verzekeringsplichtige leden van de R.K. Vakorganisatie ea van den Chr. Besturenbond ontvangen de formulieren van hnnne vakcentrales welke zich met de uitreiking hebben willen belasten. Ailer aandacht wordt hierop gevestigd. Alen bedenke wel, dat In bijna elk gezin óór» of meer verzekerings» pliciiiigen zullen worden aangetroffen. Na invulling en onderteekening door den werkgever zend» men de formulieren spoedigst in aan den Raad van Arbeid. Een briefomslag is daarvoor Bijgevoegd. De Voorzitter, MICHIELS EN. in de gezinnen zijn ellendig. Men is geneigd te zeggen: gooi den boel er maar bij neer; beroerder dan wij het nu hebben kunnen wij het t-och niet krijgen» Maar dat mag toch niet gebeuren, dan nadat alle ande re middelen zijn uitgeput, want sta king van 't postpersoneel b.v. zou ontwrichting van de economische toestanden ten gevolge hebben. Maar dan moet de regeering het ook niet tot het uiterste laten komen. In 1903 heeft de regeering het overheids personeel het stakingsrecht ontno men met de belofte: wij zullen uw positie zóó goed regelen, dat gij mei aan staking meer zult denken. Wij wachten, zeide spr., nog steeds, na 16 jaar, op inlossing van die belofte. Maar d i t staat, vast, eindigde spr., het rijkspersoneel neemt zich voor, met de tegenwoordige loonregeling den winter niet in te gaan. (Luid ap plaus). De voorzitter dankte den heer Noordhoff voor zijn rede en de ver gadering voor de opkomst en sloot om ongeveer kwartier voor elf de bijeenkomst. UITSLAG VAN DE GEHOUDEN VEILING in het Notarishuis, Bil derdïikstraai, op Donderdag 17 Juli 1919. No. 1 'n Heerenk. rn. erf, vi en achtertuin aan de Wkhehaainalaan te Overveen (gemeente Bioemendaal) nabij den Zijl weg en de grens van Haarlem. Get. No. 4, groot 4 aren 69 centiaren. L. en M. Hermem an f 16800. Nqs. 2o. Vier huizen en. erven men tuinen te Haarlem aan de As sendelverstraat, als: No. 2. get. ho. 26, groot 63 centi aren opgehouden. No. 3. get. no. 28, groot 63 centi aren. opgehouden. No. 4. get. no. 32,. groot 63 cenü- •aren. No. 5. get. no. 34, groot *63 centiaren, J. v. Opzeeland. f 2730. De percecelen Nas. 2 tot en met 5 gecombineerd. No. 6. Een huis en erf te Haarlem aan de OstadcstraaL Get. no. 6, groot 1 are, 42 centiaren. Uit de hand ver kocht No6v 716. Tien woonhuizen met bovenwoningen en erven te Haatfem aan de Tweede Zuidpolderstraat en Haarleinraerüedestraat, waaronder 2 winkelhuizen, als: No. 7. Winkelhuis aan de Tweede Zuidoolderstraat om don hoek van de AmstardamtSraat. Get. no. 29 zwart en rood. groot 66 centiaren, J. W-alig qil. f 5090. No. 8. Huis aan de Tweede Zuid polderstraat. Get. No. 31 zwart en rood. groot 59 centiaren. _A. Aker sloot f 2425. No. 9. Huis aan de Tweede Zuid- polderstraat. Get. no .33 zwart en rood. groot 57 centiaren. R. Aker sloot f 2450. No. 10. Huis aan de Tweede Zuid polderstraat. Get. no. 35 zwart en rood. groot 58 centiaren. J. H. Jan sen. f 2425. No. 11. iluis aan de Tweede Zuid- polderstraat. Get. no. 37 zwart en rood. groot 59 centiaren, fi. Aker sloot f 2600. No. 12. Winkelhuis aan dc Haar- lemmerliedestraat om den hoek van de Amsterdamstraat Get. no. 30 zw. en rood. groot 66 centiaren. Niephaus en Blansert qq. f 4300. No. 13. Huis aan de Haarlem- merliedestraat. Get. no. 32 zwart en rood, groot 59 centiaren. R. Aker sloot i 2500. No. 14. Huis aan de Haarlemmer liedestraat, get. no. 34 zwart en rood, groot 58 centiaren. A. Cobelens 2525. No. 15. Huis aan de Haarlemmer- lieaeeiraat, Get. No. 36 zwart en rood. groot 58 centiaren. A. Cobelens f 2550. No. 16. Huis aan de Haarlemmer- liedestraat get. no. 38 zwart en rood, groot 58 centiaren. W. Hoek f 2500. Nos. 17—20. Vier woonhuizen te Haarlem aan de Molensleeg. nabij db Lange HeerenvesL als: No. 17. get. no. 28. groot 52 cen tiaren; No. 18. get. no. 26. groot 70 centi aren, C. Zwaneveld f 2665 De percceolen nos. 17 en 18 gecom bineerd. No. 19. get. no. 24. groot 72 centi aren. E J. Klop qq. f 1450. No. 20. get. no. 22, groot 72 centi aren. H. J. Edelijn qq. f 1500. Nos, 2127. Zeven huizen en erven te Haarlem in de Krone npoort aan de Turfmarkt, als: No. 21. get. no. 24 e. groot 25 cen tiaren. No. 22. get. no. 24 f. groot 34 cen tiaren. No. 23. geL no. 24 g. groot 32 centi aren. No. 24, geL no. 24 h. groot 32 centi aren. De perceelen nos. 22. 23 en 24 ge combineerd. No. 25. get. no. 24 i. groot 31 centi aren. No. 26. getè no. 24 j, groot 31 centi aren. No. 27. get. no. 24 k. groot 38 centi aren. De perceelen nos. 21 tot en met 27 gecombineerd, opgehouden, I 7650. No. 28. Eqji pakhuis te Haarlem, aan de De Witst raat. get no. 5, groot 18 centiaren, opgehouden, f 425. No. 29. Een huis en erf te Haarlem get. no. 15 c. groot 48 centiaren, mei steeg, groot 24 centiaren, uitkomende aan de De Witsjraat. Opgehouden, f 1625. No. 30. Een pakhuis te Haarlem, gel. no. 33 a. groot 23 centiaren, met een gemeenschappelijke steog, groot 25 centiaren, uitkomende aan de De Witstraat. Opgehouden, f 450. Nos. 3135. Vijf huizen te Haar lem aan de De Haasstraat, als: No. 31. get- no. 2, groot 27 centi aren. No. 32. get. no.4, groot 27 centi aren. No. 33. get. no. 6, groot 27 centi aren. De perceelen nos. 31 tot en met 35 gecombineerd. Opgehouden, f 5100. No. 36. Een. gedeelte der Eendjes- poortstraat te Haarlem, groot 1 are 32 centiaren. M. A.Jouetra 1300. No. 37. De villa „Thea"' met erf en tuin te Bioemendaal in liet Duiniusi- park aan den Duinlustparkweg. GeL no. 37. groot 5 aren, 42 centiaren. Opgehouden f 17900. N0.38.Een huis met erf te Haarlem aan het Groot Heiligland. Get. No. 50 groot 43 centiaren. A. de Bruyn, f 2550. No. '39. Een koffiehuis en erf met twee afzonderlijk opgaande bovenwo ningen te Haarlem aan het Zuiden. Buitenspaarne. get. ho. 16 zwart en rood en 16 a rood. groot 1 are, 40 centiaren. J. Tinuners f 8400. No. 40. Een burgenvoouhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Zuid- polderstraat -Get. no. 12. groot ^9 centiaren. Opgehouden, f 1575. No. 41. Een b^gerwoonhuis met erf en tuin te Haur.em aan de Zuid- polderstraat. Get. no. 8. groot 69 cen tiaren. Opgehouden, f 1550. No. 42". Een burgerwoonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Zuid polderstraat. Get. no. 4, groot 69 centiaren. Opgehouden, f 1525. No. 43. Een burgerwoonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Zuid polderstraat. Get. no. 6. groot 69 cen tiaren. Opgehouden. I 1400. No. 44. Een huis en erf te Haar lem aan de Oranjestraat. Get. no. 102 groot 1 are 11 centiaren. }Y. J- Me lissen qq. f 3100. No. 45. Een huis en erf te Haarlem aan de Oranjestraat. Get. no. 192, groot lare. 16 centiaren. J- van der Kroft. f 2890. BAKKERSAOTIE. - In de Woensdag door de afdeeling Haar lem van den Algemeenon Nederland- sell en Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suiker- 1 hewerkingsbedrijf gehouden, zeer druk bezochte ledenvergadering, is na uitvoerige bespreking dc volgende motie aangenomen en aan het Bondsbestuur toegezonden: l>e vergadering van bakkeregezel.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1