m Brsiidverzekering H. J. van der Meer Stadsnieuws De ontslagkwestie aan de BtnMlMfl 8port en Wedstrijden SCHOLTEN's zelf rijzend BAKMEEL Leest eü bewaart deze advertentie H. F. SCHRAHSEMER, Rubber zolen van af 11,49 Gummi hakken 19 cent f0.75 5 ons GEBR. SERNE De Nederlandsche Credietbant Effecten, Wissels,' Coupons, AssnraiitiU SAFE-DEPOSIT. Haifjaas-iijksche Coupon-Opruiming ALS BEWUS BOM 10 pCL korting geven. Sg&ooI voor Bouwkumie enz. O* houding der leerlingen. Maandagmiddag had ii het atelier aan de Meester Lottelaan 14,onder lei ding van den heer G. Gussenhoven een bijeenkomst plaats van leerlingen van de School voor Bouwkunde, Versie rende Kunsten en Kunstambachten. Doel van de bijeenkomst was te be spreken wat er door de leerlingen kan gedaan worden om ook hunnerzijds er toe bij te dragen, dat de veelbesproken ontslagkwestie aan genoemde school tot een bevredigende oplossing komt. Ben der oud-leerlingen, de heer 6- Gussenhoven, deed voorlezing van ingekomen brieven .van oud-Ieerlin- >gcn, o.m. bakende kunstenaars», architecten enz., die adhaeeie betuig den met de actie der oud-leerlinger om den directeur den heer H. C. Ver kruysen en de zeven leararen Blauw, Verkisoh. De Mesquifca. Tak, Seven huysen. Winkelman en Fleur, v de daarna mede, dat het in de bedoe ling lag een request te zenden aan den Minister van Onderwijs, Kunst en Wetenschap, een schrijven te richten aan den heer H. C. Verkruysen, (den Directeur der School}, de zeven be trokken leeraren en de schoolcom missie, benevens aan groote genoot schappen op kunstgebied. Ook zal een ingezonden stuk aan de dagbladen gezonden worden. De heer Vaa der Pauwert, die als voorzitter optrad, constateerde, da! (driekwart van de leerlingen der school aanwezig waren. Hij zette ui' een. dat de leerlingen een noodkreet willen laten hooren, omdat zij niet weten, wat zii beginnen moe' als de heeren Verkruysen c.s. i school verlaten. Besloten werd de volgende adres- Ben te verzenden: I. Aan Zijne Excellentie den minis ter van Onderwijs Kunst en Weten schappen. Excellentie, Geven met venschuldigden eerbied te kennen, ondergeteokenden, gevol machtigden van alle leerlingen der Bchool voor Bouwkunde. Versierende Kunsten en Kunstambachten te Haarlem, dat de ontslagaanvrage van den directeur van bovengenoemde school met zeven leeraren ons uit de dag bladen bekend werd en wij due^ge heel onvoorbereid op dit conflict on aangenaam werden verast, dat wij. naar aanleiding van een en ander op een algemeene leerlingen- vergadering onze houding als volgt hebben bepaald; Wij. als leerlingen van bovenge noemde kunstonderwijs-inrichting hebben niet het recht een oordeel te vellen over directeur en leeraren en kiezen in deze kweste dus geen par tij. Wel kunnen wij op ondubbelzinnige manier kenbaar maken, ons meest volkomen vertrouwen in het beieid van directeur H. C. Verkruysen en dat der betrokken leeraren die alles In het werk stellen, niet alleen het Kunst-technisch onderwijs zoo hoog •mogelijk op te voeren, doch tevens dit onderwijs te laten samengroeien met de goede moderne ideeen welke zich in algemeen erkende autoritaire kunstkringen baanbreken. terwijl :,ij ons buiten den warboel trachten te houden, welke veelal in de would-be moderne kunstenaarskringen de hoofden verhipen de taal verwart. Dat het heengaan van betrokken directeur en leeraren du6 waarlijk 'n ramp is te noemen voor ons leer lingen. die vol enthousiasme voor het vak en 'n groote bezielende liefde voor 'de kunst in het algemeen onder het directeurschap van den heer Verkruy sen onze studies zoo Prachtig zagen ontwikkelen. Dat zich naar aanleiding hiervan bij ons 'u overtuiging heeft vastgelegd, welke voor geen andere meer zal kunnen plaats maken. Dat wij ten leste een beroep doen op de goede gezindheid van Uwe Excel ientie t. o. z. van de goede moderne kunst en tot u komen met de dringen de bede al het mogelijke in het werk te stellen directeur en leeraren voor de school te behouden. Het welk doende enz. Namens alle 'leerlingen der School voor Bouwkunde, enz. IL E. v. d. PAUWERT. B. MEBKELBACH. Mej. C. J. DE LEVITA. H. v. d. BOSCH. II. Aan den directeur, leeraren en de Commissie van Bestuur van de School voor Bouwkunde enz. Ondergeteekenden volgens bij gaand verslag van de algemeene leerlingen-vergadering van Maandag 21 Juli benoemd als gevolmachtig den van alle leerlingen der School voor Bouwkunde, enz. hebben de eer u namens alle leerlingen het volgen de te melden. Wij zijn ten zeerste ontsteld door de ontslagaanvrage van directeur en leeraren ©n hebben naar aanleiding ^daarvan onze houding als \olgt be paald. Als 'leerlingen hebben wij geen •cjritiek te oefenen op het beleid van directeur en leeraren en mogen in bet conflict dus geen partijstandpunt in nemen. Nochtans hebben wij het recht op ondubbelzinnige wijze uiting Je geven aan liet groot© vertrouwen, gesteld In directeur en leeraren en de Com missie van Bestuur en te verklaren dat niet alleen uw aller streven open lijk door ons wordt erkend en ge waardeerd .^och op de juiste waarde •gezien is in het licht der groote zich aan de hand van de maatschappelijke ontwikkeling baanbrekende moderne kunstopvattingen. Wij hebben dan: ook vol liefde tot de kunst in het algemeen en ons spe ciale vak in het bijzonder onze rtu- dies onder uwe leiding zien. ontwik kelen tot een in ons zelf gegroeid overtuiging en geloof, hetwelk wij uitdrukkelijk wenschen te verklaren zich niet meer laat vernietigen. Daarom zou liet een ramp voor ons leerlingen 'heteekenen indien plotseling dit alles te niet zou worden gedaan en willen nimmer aan deze mogelijkheid gelooven. Wij blijven vertrouwen in U en de betrokken leeraren en zijn overtuigd, dat Uw grootste zorg ons is. Namens alle leerlingen, enz. Aan de vereenigingemArchitec tura et Amicitiae, V. A. N. K., Pul- cliri Studio, St. Lucas, Arti et Ami citiae, de Branding, Het Gilde, De Kring van Beeldhouwers. Ter algemeene leerlingenvergadc ring van de school voor Bouwkunde enz., naar aanleiding van het ont slag van Dir. en Leeraren is het volgende bepaald: Als leerlingen hebben wij ons U onthouden van critiek op Dir. en leeraren en kiezen in liet bekende conflict dus geen partij. Wel hebben wij recht op ondubbel zinnige wijze uiting te geven aan ons diepgeworteld vertrouwen in het beleid van den directeur en de be trokken leeraren en kunnen bierovei als volgt onze meening openbaar maken. De liefde en toewijding van direc teur en leeraren tot het kunst if b nische onderwijs, zooals dit op d° Scliooi voor Bouwkunde, cpz. wordt gegeven heeft niet nagela.en een oprecht geloof bij ons in gan jamde persoonlijkheden te vestigen, welk ge'oof wij nadrukkelijk wensciwn L verklaren, voor geen enkele andere meaning ooit zal knnnen plaats ma ken. Dat er hierdoor een wisselwerking van verwantschap naar den geesi is ontstaan, welke ons niet. alleen de bedoelingen van de betrokken per soonlijkheden zoo goed doet ver staan, doch tevens van den groot sten invloed is geworden op onze aesthelische ontwikkeling, welke wij begrijpen hand aan hand gaat met de zich baanbrekende nieuwe ideeen der komende tijden. Het is dus van het grootste be lang dat- deze toestand als een kost baar bezit wordt bestendigd en ver der ontwikkeld zoodat de vrucht baarheid van al deze groote Pogin gen zal kunnen worden bewezen la ter in ons work. Daarom zou 't een ramp voor ons leerlingen beteekenen indien plotse ling dit alles zou worden te niet ge daan en doen wij oen zoer dringend beroep op uwe welgezindheid te trachten mede te werken aan het behoud van directeur en leeraren. Namens alle leerlingen, enz. Ten slotte werd een comité be noemd, bestaande uit mej. C. de Levita en de heeren Merkclbach, Van der Pauwert en Van den Bosch, dat voor de verdere afwikkeling van zaken zal zorg dragen. Drie moorden gepleegd. In verband met het bericht, dat de Amhemsche politie thans den dader van den moord op kolonel Van Hille op het spoor zou zijn, is thans geble ken, dat de Duitsche deserteur Alwin Pörkert, een 21-jarig jongmensch, in derdaad de vermoedelijke dader is van den op 1 Februari gepleegden moord op kolonel Van Hille, die des avonds om zeven uur met een geopende wonde aan het achterhoofd aan den Velper- weg werd opgenomen, maar bovendien de dader van twee andere moordaan slagen, n.l. die op Jacob Cardinaal te Watergraafsmeer en op dr. Goldberg te Bussum. De beklaagde was Zaterdagavond per celwagen van de strafgevangenis overgebracht naar het politiebureau om te worden gehoord in tegenwoor digheid van den rechter-commissaris voor strafzaken. Hij legde toen onder de grootste kalmte een volledige be kentenis af. Toen bleek welk een ge vaarlijk misdadiger men in handen had, werden de heer Bros, inspecteur der recherche en de brigadier der re cherche, Polak, welke beide ambtena ren sedert Februari door het geheele land met. groote energie hun onder zoek hadden voortgezet, wat tot zulk een schitterend resultaat leidde, van alle kanten gelukgewenscht. De Telegraaf deelt mede Deze 21-jarige jongeman maakt trouwens in het geheel niet den in druk een gevaarlijk misdadiger te zijn en we mogen dan ook gerust aanne men, dat we hier te doen hebben met een geval van oorlogsverwt'dering, zooals trouwens uit het verhaal van den beklaagde blijkt. De 21-jarige Alwin Pörkart nam als 17- 18-jarige jongen als vrijwilliger dienst in het Duitsche leger. Genu- men tijd heeft hij toen den oorlog aan het Oostfront meegemaakt en zooals hij zelf verklaarde, tal van gruwelen bijgewoond, zoodat een menschenle- ven bij hem weinig meer telde. Hij vluchtte als deserteur naar Ne derland, waar hij in Bergen werd ge ïnterneerd. Vandaar keerde hij spoe dig vrijwillig naar Duitschland terug, doch hij deserteerde voor de tweede maal. Toen heeft hij in Nederland rondgezworven. In Velp had hij, om aan den kost te komen, een paar rij wielen gestolen, terwijl hij verder zich schuldig maakte aan diefstal van een paard, voor welk misdrijf, benevens dat van brandstichting, hij thans 2 jaar gevangenisstraf ondergaat. In den namiddag van 1 Februari j.l. zwierf hij te Arnhem rond, zoeken de naar een middel om geld te krij gen. Hij wilde trachten een rijwiel te stelen, doch hij vond daartoe geen gelegenheid. Aan dén Velperweg is hij een tuin binnengeloopen met een groote poort. Hij zag daar in den tuin twee bijlen liggen en een daarvan nam hij mee, omdat deze hem ver moedelijk bij het plegen van diefstal van nut kon zijn. Verder den Vel perweg opgaande, zag bij op het ge deelte van den weg, waar geen tram rails liggen (d. i. het afgesneden ge deelte tusschen Tivolilaan en Platten- brug) een heer loopen (kolonel Van Hille). Wijl het daar ter plaatse zeer stil is, besloot hij dezen man te be- rooven, waartoe hij hem eerst bewus teloos wilde slaan. Van ter zijde trad hij op den man toe en bracht hem toen van achteren een slag met de bijl op het hoofd toe. De heer had juist zijn zakdoek uit den zak gehaald om zijn neus te snui ten. Met. een rochelend geluid sloeg de getroffene tegen den grond. Zijn slachtoffer bij de schouders pak kende, sleepte Pörkert hem toen in eon tuin. Den hoed en den zakdoek, ilie op straat lagen, nam hij mee in den tuin en ook de bij). Toen hij daar op den verslagene wilds berooven, zag hij bij de deur van de villa een man staan. Hij durfde toen niet ver der gaan en nam ijlings do vlucht-, eerst langs den Velperweg. Hij is daarop de slad doorgegaan en de Rijnbrug over naar lilden. Tot Dinsdag is hij in Elden geble ven. In den nacht van Dinsdag op Woensdag brak hij in bij een sJager, waar hij spek en in een bakkerij waar hij brood en een flesch jenever stal. llerst Donderdags ging hq naar Nij megen. Pörkert bekende vervolgens de da der te zijn van den in den avond van 20 Januari te Watergraafsmeer ge- pleegden moord op Jacob Cardiuaa'. Ook dezen heeft hij van achteren aangevallen en met een knuppel op hot hoofd geslagen, mei de bedoeling om hem, als hij bewusteloos was, te berooven. Een porlemonnaio met f 15 en een zilveren horloge met ketting van zijn slachtoffer violen hem toen in handen. Den knuppel en de porte- monnaie heeft hij weggeworpen, het geld verteerd en het horloge later ca deau gegeven aan zekeren Lukassen, te Nijmegen. Dit is het horloge, dat te Malden, bij Nijmegen zooals we voor enkele dagen meedeelden door de. Amhemsche recherche werd gevon den. De ontdekking van dit horloge heeft een groote rol gespeeld in de spoedige oplossing van de geheimzin nige moorden. De derde moordaanslag, door dezen beklaagde gepleegd, is die op dr. Gold berg, te Bussum, in den avond van 23 Januari j.l. In een tijdsverloop van 10 dagen had dit jongeinensch dus drie moorden gepleegd en het is ongetwijfeld alleen te danken aan het feit, dat hij begin Februari wegens brandstichting en diefstal werd gearresteerd, dat hij zijn bloedigen tocht door het land nici heeft voort kunnen zetten. Omtrent den moord op dr. Gold berg verklaarde Pörkert, dat hij des avonds omstreeks 7 uur een Duit- scher ontmoette, die hem naar een pension aan den 's-Gravenlandschen weg vroeg. Hij begeleidde dezen per soon, dr. Goldberg, daarheen. Bij het hek gekomen gaf dr. G. hem een dubbeltje, daarna zijn weg vervol gend. Pörkert, die een stuk gaspijp bij zich had, is toen dr. G. gevolgd en heeft hem met de gaspijp bewusteloos "agen. Na den bewustelooze ter zijde van den weg in een bosclije te hebben gesleept, heeft hij hembe roofd van een portemonnaie met on geveer f 12, zijn gouden horloge en een portefeuille, die slechts waardelooze papieren bevatte en die hij later heeft weggeworpen. Het horloge heeft hij voor 5 ver kocht. Pörkert, die deze gruwelijke verha len zeer kalm vertelde, zeide nu wel berouw te hebben. Hij had niet be doeld zijn slachtoffers dood te slaan, doch hij had hen alleen willen be wusteloos maken om hen te kunnen berooven, teneinde op die wijze aan den kost te komen. Na afloop van het verhoor is hij per celwagen naar de strafgevange nis teruggebracht. Wat den te Watergraafsmeer fce- leegden moordp betreft, verklaarde Pörkert nog, in den nacht van 19 op 20 Januari in een der Water- "raafsmeersche voetbal-clublokalen doorgebracht te hebben. Den dag daarop heeft hij in d# Meer rond gezworven 's Avonds wilde hij te voet naar Hilversum gaan. Van het erf van den veehouder Koopmans aan den Middenweg nam hij een knuppel weg. Toen de niets kwaad vermoedende Cardinaal van zijn werk te Amster dam naar zijn woning te Diemen huiswaarts keerde, liep Pörlert met hem mede, doch knoopte geen ge sprek met hem aan. Plotseling bracht hij toen zijn slachtoffer met den knuppel een zwaren slagjOp het achterhoofd toe. Toen Cardinaal in eenzakte, heeft zijn moordenaar hem naar den berm van den weg gesleept (hetgeen de destijds gevonden sporen ook aantoonden). Volgens Pörkert's verklaring leef de dé ongelukkige op dat oogenblik nog. Zooals reeds bericht werd heeft 1 hij Hem toen van pörïemohnale ën horloge beroofd. Het horloge dat door Pörkert ver kocht ia werd door de zuster van den vermoorde en andere familiele den herkend. De Proteststaking t# Amsterdam. Maandag, 21 Juli, had het Revolu tionair Socialistisch Comité, waarbij liet Nationaal Arbeidssecretariaat, de Communistische partij, de Ned. Fe deratie van gemeente-werklieden en andere syndicalistische groepen zijn aangesloten, een staking van één dag geproclameerd, om, met de arbeiders organisaties in de Entente-landen, te proteateeren tc-gen de Entente-inter ventie in de Russische en Hongaar- sche Sovjet-republieken. De bij liet Ned. Verbond van Vak- vereenigingen aangesloten organisa ties hebben het parool uitgegeven aan deze beweging niet mee te doen. Te Amsterdam. Voor zoover Maandagmiddag om streeks half een bekend, hadden aan den oproep om te staken gehoor ge geven een vrij groot aantal havenar beiders, een niet onbelangrijk deel dei' werklieden in het bouwvale; een aantal dok- en veemarbeiders, trans portarbeiders, „Classifiseerders", as- phaltbewerkers, brandstoffenbezor- gers, loopers en, naar het bestuur van het Plaatselijk Arbeidssecreta riaat meedeelde, ongeveer 1200 1300 gemeente-geémployeerden, waaronder remise-personeel van de tram, arbei ders der gasfabrieken en van de af- deeling: „Publieke Werken". Volgens een officieele opgaaf van 't gemeentebestuur staakten slechts 400 gemeente-w ei k lieden. Onder leiding der Federatie van gemeente-werklieden hebben de sta kers in gemeente-dienst Maandag morgen in „Handwerkers Vrienden kring" en „Casino" vergaderd. Na afloop gingen groepen stakers langs de verschillende gemeentebedrijven om de aan den arbeid geblevenen te be wegen zich bij de staking aan te slui ten en de vergaderingen te bezoeken welke dien middag zouden worden gehouden. Er waren van overheidswege, om op alle eventualiteiten te zijn voorbe reid, uitgebreide voorzorgsmaatrege len genomen. Er werd door politie en marechaussee gepatrouilleerd, or- de-bewaringedetacbementen waren in reserve, doch van eenige rustversto ring was tot 'smiddags geen sprake. Er werd een optocht van 2000 sta kers gehouden. Er kwamen daarbij geen incidenten voor. Op 't Parkschouwburgterrein werd een openluchtmeeting door de sta kers gehóuden. De heeren W ess el in g, Sneevliet, Kits en Wijnkoop voerden 't woord. 100 politie-agenten waren voor de ordebewaking aanwezig. Alles verliep zonder ongeregald- heden. Te Rotterdam, staakte een deel van t personeel in de havens. De stakers hielden een vergade ring waarin de sprekers zich over de deelneming aan de staking vol daan toonden. T e 's-G ravenhage hielden de stakers een meeting, die door ongeveer 700 mannen en vrou wen bezocht was. BRUTALE AANRANDING. Toen Zaterdagavond half elf de heer J. E. Draehsel, telegrafist, over de Stad houderskade bij liet Rijks-Museum te Amsterdam huiswaarts ging, werd liij onverwachts door een man aan gerand en in de borst gegrepen. Op een afstand stonden eoiuge andere verdachte individuen. De aanrander kwam bij de worsteling, welke ont stond, onder te liggen. Zijn Samera- den hielpen hem. De aangerande deelde het geval aai%^de politie mede. Het is den individuen niet gelukt zich van het geld meester, te maken. SABOTAGE. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Te Blijham, waar al weken lang de landarbeiderssta king heerscht en de verhouding steeds meer verbitterd wordt, heeft een daad van ergerlijke sabotage plaats gehad. Onverlaten hadden de eiken draagbalken van de brug van den landbouwer Oimes over het Zijldiep tot op 1 d.M. doorgezaagd. Gelukkig werd het misdrijf bijtijds ontdekt anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Bij het pafeseeren van paard en wagen de brug bezweken zijn. DUITSCHE INDUSTRIE IN ONS LAND. Behoudens goedkeuring van den gemeenteraad van Den Bosch zal zich een groote Duitsche industrie vestigen (conatructie-werkplaat.sen). De terreinen beslaan een oppervlakte van 7 H.A. en zijn gelegen aan ij.' linkerzijde van den weg naar 0r- then. EEN ONDERSCHEIDING VOOR PROF. HECTOR TREUB. De Fransche regeering heeft prof. Hector Treub, wegens de vele diensten, Frankrijk gedurende den oorlog be! wezen, de üooge onderscheiding van Commandeur in de Orde van het Le gioen van Eer toegekend. VLIEGER GEREI). Volgens een bij de reederij de firma Jos. de Poor, ter, te Rotterdam, ontvangen bericht, heeft het stoomschip „Agneta" op ijé reis van Rotterdam naar Finland de Noordzee bij boei 6 een Engel- schen vlieger-officier, die daar zijn vliegtuig was verongelukt, ge red en te Brunsbüttel aan land g* bracht. WATERPOLO. UITSLAGEN. Eerste klasse. A: Utrecht: U.Z.C.—A. Z.P.C. 5-1, B: Amsterdam: Het IJ—Dolfijn 5-3 De eindstand in I B is: S MD, -2 Het IJ 4 3 1 0 7 17—9 1.5? Maas 4 2 115 12—7 1.25 Dolfijn 4 0 0 4 0 5—18 0, GYMNASTIEK. HET GOUDEN FEEST VAN HET NED. GYMNASTIEK VERBOND. Ongeveer 10.000 personen woonden in het Stadion te Amsterdam de 22f bondsuit,voering bij, onder wie velt autoriteiten. Het vaandel-défilé was een zeer mooi nummer, evenals <l< algemeene vrije oefeningen ondf,* leiding van den heer Schmidt. To: slot kregen de toeschouwers con schitterenden afmarseh te zien alle deelneemsters en deelnemen, onder leiding weer van den h^r Schmidt. Voorop het bondsvaandel daarachter liet bestuur van het R N. G. V., en vervolgens een sehittn rende stoet vaandels en banieren, een feestelijk einde van een, danks het slechte weer, prachtig slaagden dag. Langs de twee uitgan- gen onder de de tribunes verlieten de deelncmenden het terrein, zooilal ook dit slotnummer kon, en kraebti. verliep., Om vijf nur behoordee oei deze 22ste bondsuitvoening jtot hf verleden. ZEILEN. DE KAAGWEEK. Op den derden dag behaalden f; de afdeeling Scheldcjollen „Sarita II", van P. J. Bomhard te Haar lem, jden derden en „Marleentje", van J. Th. Bölger to Haarlem, tier vierden prijs. Twaalf-voets jollen: 1. Nelly", van M. van Breemon, le Haarlem; 5 „Geisha", van W. Blankevoort, t Bloemendaal. VOETBAL. NIEUWE COMBINATIE. Te laat om in ons nummer va: Maandag op te nemen, ontvingen w de volgende mededeeling Tusschen de voetbalvereenigingei H. S. V. en V. V. C., beide le Haar lont, is «.en combinatie tol stal d g! komen. Deze combinatie «al der. naai dragen van Haarlemsche Sportver# niging, terwijl er gespeeld zal worde in het eostuum, waarin V. V. C. alli, is uitgekomen, te weten een blauw jersey en een witten broek. Door deze combinatie is er een ve eeniging tot stand gekomen, die geveer 50 werkende leden telt. eerste elftal zal uitkomen in de dero klasse van den N. V. B., terwijl andere elftallen zullen spelen in d: H. V. B. Het dagelijksch bestuur van de ve eeniging bestaat uit de volgende htf ren P. Dankelman, Schermerstrai 30 zw., voorzitter C. Kooy, Maerif van Heemskerkstraat 3, secretaris, H. Kroon, Spaarnwouderstraat penningmeester. WEDEROM VERKRIJGBAAR uit zuiver Amerikaansch Ratentlbloem vervaardigd VRAAGT UW WINKELIER Voor En Gros Firma TURNHOUT REINALDA - Haarlem - Telefoon 1480 Van nu at behang ik Uw kamer a 26 ct. per rol. Bekleed ik Uw stoelen vanal f 1.26 per stoel. Bedden, Matrassen, enz. nieuw of oud werk, uiterst biliijic. Concurrentie onmogelijk! Zegt het voort! Aanbevelend, J. JANSEN, KI. Hcutstraat 2Srood gevesiëgti te TiEL Jn 1833 Kapitaal fl.OOO,OOG. - Resorven f 1.611.277.96'. S3T De DIRECTIE geeft kennis, dat ia plaats van den Wel.SdelGestrengen Heer Notaris J. RATELBAND tot Agent dor Maatschappij voor Haarlem en Omstreken is aangesteld de Heer Nieuwokerkspiein 24reod aldaar, dien zg tot het sluiten of overboeken van verzekeringen beleefd aanbeveelt. Bovendien is de Maatschappij tc Haarlem vertegeiiwoor- digd door deu Heer W. BOSMAN, Gasthuissingel 62zwar-t Rtjvvioihantioi Sohsgeheistraat 7 an 9 Ons prima GEHAKT (half om) is dagelijks versoh. Kleine Houtstraat 116 Brouwersstraat 53 Nieuwe Gracht 11 Haarlem Agentschap: AMSTERDASS6HE HYPOTHEEKBANK EDl m V f uitverkoop ia zoo goedkoop fc# ïfc 5 i 5 als onze bakondo zullen wij van 22 Juli tot en niet 2 Augustus op vertoon van dezen op al onz» uitvarkoopspriizen, ook die, welke geëtaleerd z!|n Doet uw voordeel on verzuimt niet onze opruimings-etalage vaa Tallleursfoffen te zien. Amsierdamsc'o Coupon-Magazi|n ZIJLSTRAAT 87 (iefcenovor hel Stadhui.) HAARLEM FiHfïiA A. VAN OABS. P, S. Direct bij het koopan t« overleggen.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6