VISCHAFSLAG Sport es Wedstrijden Gemengd Mloova 't Notarishuis PH. J. BOESVELD 500.000 ion blijkt dan, dat er omtrent dit be- glnsclpunt geen, of slechts een gra dueel verschil van meening hen van amlere politieke partijen scheldt, dan kan misschien een dergelijk beginsel de basis vormen, waarop na veie on derhandelingen een practlsch program kan worden opgebouwd, aan hetwelk, hoe uiteenloopend het ooganschijn- lijk ook lijkt, dit beginsel de onmis bare innerlijke eenheid verleent. ^Dan, doch ook dan alleen, kan van jamenwerking en een gemeenschap pelijk program sprake zijn. Blijkt «chier, dat een dergelijk punt niet te vinden Is, daf m. a. w. de sociaal democraten in hun politieke overtui ging geen enkel principieel punt met do andere politieke partijen gemeen hebben, dan is samenwerking ten eenenmale uitgesloten en zal de S. D. A. F. zich in de gemeenteraden tot de rol van oppositie moeten bepalen. Aldus wordt, naar onze meening, de houding van elke politieke partij, welke naar saménwerking in een be stuurscollege met politieke tegenstan ders streeft, logisch bepaald. Hetgeen de sociaal-democraten thans met hun urgentie programs voorstellen, leidt tot een stelselloos heid en tot een politiek-principieele verbrokkeling in wetgeving en be stuur in éénzelfde stad, welke nie- piand kan wenxhen. NEDERLAND EN BELGIë. De Londeusche correspondent der N. R. Cl. seinL De Times spreekt in een hoofdar- tiael: Groot-Britanniè en België, over Bclgie's „begrijpelijk, schoon niet redelijk gevoel van teleurstelling se dert den wapenstilstand en zegt dan: Men begrijpt thans, dat België bij de algemeene regeling vrij schap pelijk behandeld is. De groote kar dinale kwestie, waarin Engeland vooral verplicht is, de Belgische aan spraken te steunen, is de herziening van de tractaten van 1839. Het is nog onzeker, wat er te Parijs gebeurd is. Maar op den 8sten Maart heeft de opperste raad eenstemmig besloten tot herziening met liet erkende doel om België te bevrijden van de be perking van zijn souvoreiniteit, clie liet door de tractaten wordt opge legd, on om in zijn belang en in dat vun den algemeenen vrede hot risico en den -overlast, die er mee gepaard gaan, -ter zijde te stellen. Op 4 Juni heeft de raad van mi nisters van buitenlandsche zaken van de voornaamste geallieerden en geassocieerden een gemengde com missie ingesteld, die voorstellen moot overleggen, welke „noch een over dracht van de territoriale souverei- niteit noch de schepping van interna tionale servituten met zich mee bren gen' Wat ook die zinsnede moge be duiden en tenzij zij slechts helle woorden bevat, is het moeilijk te be grijpen, hoe zij vereenigbaar is mot een Belgische souvereiniteit over de Schelde of het kanaal GentTer neu zen en den spoorweg er is een pro- Ho'dandscli bijsmaakje aan, dat in België zeer goed ongerustheid ver- .wekt kan hebben. Men geloof» daar grif, dat Engeland geneigd is, de houding van Nederland te steunen, dat totdusver ronduit afkeerig is ge weest van een herziening in den geest dien België verlangt. Wij moeten nog overtuigd worden, dat dit het geval is, maar tegelijk twijfelen wii, of de Britsoha regee ring eigenlijk eonige weloverdaehte politiek heeft. Niet alle Belgische eisohen zijn van gelijk belang, maar alle zijn toch een zeer nauwgezette en welwillende overweging waard. Aangaande liet openen '■an de Schelde kan er geen versoitil van mcening bestaan. Om de positie van Antwerpen krachtens de fan.astische tractaten, die België in 1839 zijn op gelegd, te beseffen, -behoeft men zich enkel voor te stellen, dat -tonden een handelsmededinger had, die in het be zit was van Tilbury en Gravesend cn dat het geen macht had om de wer ken uit te voeren, noodig voor bet onderhoud van den waterweg van de Theems zonder dat de concurrent dat goedvond. Verder kan het verkeer uit Antwerpen den Rijn alleen berei ken door Hollandsch Limburg heen. Van militair standpunt kan Belgié nooit gerust zijn, ais zijn ïlank bloot blijft liggen, zooals nu hot geval is. Bet zou echter door geschikte over eenkomsten beschermd kunnen wor den zonder eenige overdracht van gebied. Het is in het belang van Engeland zoo besluit de Times dat Bel gië sterk en welvarend is. liet is op het oogenblik in een zeer moeilijke positie en lieeft allen diplomaticken steun noodig, dien wij kunnen ver schaffen. Maar het is van essentieel belang te erkennen, dat nu de lijd is gekomen om de onbillijkheden, die tachtig jaar bestaan hebben, te her stellen en door oordeelkundige voor zieningen hun bestendiging te ver hinderen. WIELRIJDLN. DE 34-UURSWEDSTRUD, Aangaande den 24-uurswedstrijd kunnen wij nog het volgende mede- deelen. Reeds Zaterdagavond half ne gen vangen dn verschillende voor- wedstrijden aan. Wij vermelden o-m. de 2 nog resieerende manches van lien Match, a ouatre. tusschen Schilling, Tulleken. Aandewiel en De Castro. Verder zal Blekemolen achter De Roos precies negen uur een aanval doen od het Ned. record over 25 K.M. ('rnoiorgangmaking met wind scherm!. De 24-uurs wedstrijd zal Zaterdag avond niet om tien uur. maar om half tien aanvangen. De renners worden wederom op de zelfde wijze als Zaterdag 1.1. aan het publiek voorgesteld. Ditmaal zullen er geen motor-races en worstel wedstrij den plaats vinden. Ou verzoek van de rijders zelf zal de 24-unrswedJstrijö niet onderbroken worden. In het wedstrijd-reglement ia eene vvijzde.ï'-""' van boteekenis gekomen. Men zal thans de voorschriften vol gen. zooals (lie od internationaal ge bied in zwang zijn. D. w. z. 10 minu ten voor het einde van den wedstrijd, dus Zondagavond 9.20 uur. worden de renners gewaarschuwd, dat het einde van de race nabij is. Zü hebben dan nog gedurende 5 minuten ge legenheid om te verwifififlen, 5 minu ten voor tiid zal hei nummer-bord 'aanwijzen. dat er nog 15 ronden ge reden moeten worden. Voor de laat ste ronde luidt de bel en door 'n eind spurt wordt de kamp beslist. Hebben verschillende koppels een gelijk aan tal ronden achterstand, dan jjjllen deze konpels na het voornoemde ein de opnieuw starten voor hun klasse jment. Wii vermeenen. dat op deze wijze een meer sportieve uitslag van den* wedstrijd wordt verkregen. tünnfiDlsnd Internationaal Vakveroeni» glngiooagree. Op het te Amsterdam voortgezette congres kwamen de Statuten aan d> orde. Het congres vereenigde zich er mede. dat het doel van de nieuwe In ternationale zal ziin: 1. De bevordering van de belangen en de acties van de aangesloten orga nisaties op nationale en Internatio nale basis. 2. Bevordering van de vakbewe ging. nationaal en internationaal, in de niet-aangefcloten tanden. 3. Bevordering van de gezamenlijke actie bij alle kwesties van onderling vakvereenigingsbelang. 4. Het voorkomen van internatio nale onderkruiperij. 5. Het voorzien in de geldmiddelen, (noodLd voor het bereiken van bo venomschreven doeleinden en ande re. wtolke later nog in de statuten opgenomen mochten worden. Verder werd in de Statuien vastge- ilead dat om de twee juar een con gres zal worden gehouden. Besloten werd verder om de mid delen. waarmede de nieuwe Interna- Kajouiiale zal trachten het doel te bêrei- lkcn, als volgt in de statuten te om schrijven: a. .uitwisseling van alle gegevens •en ervaringen door middel van of- ficieele publicaties en conferenties; b. het aanleggen van statistieken volgens een algemeen stelsel; c. gecombineerde hulpverleening in geval van noodzaak; d. de bevordering van de vakve-r- eeniginespropaganda in de aange sloten landen, wanneer hiertoe dooi de betrokken landelijke centrale het voorstel wordt gedaan; e. bemiddelingsacties in geval van geschillen iu de vakbeweging; f. bevordering van de vereeniglipgs- doeleinden in do landen, welke niet aangestoten zijn., voor zoover dat mogelijk blijkt; g. de verzameling van materiaal betreffende de sociale en economische wetgeving in alle landen; h. aanmoediging van het streven naar bevordering en uitvoering van van de sociale en economische wetge ving in alle landen; t i. regeling van de immigratie en emigratie in het belang der vakver- een i gingen; j. weüerkeerige overeenkomsten, bevorderend de vrijheid van beweging in het belang der aangesloten leden, .door middel van regeling der voor waarden voor overschrijving yan le den van de eene vakvereenigmg naai de andere: k. het uitgeven van een internatio naal orga.w. Daarna is de kwestie der stemming weder aan de orde. De zetel van de Internationale zal in Nederland worden gevestigd. Staasaisuws KINDERFEEST VEREEN1GING ZUIDER-SPAARNE. Dinderdagmiddag werd het feest van 's morgens voortgezet. Weer werd een lange stoet opgesteld, maar 'ditmaal zou men niet zoo dicht bij honk blijven, nu marcheerden de kindertjes met hun wapperende vlag gen door do stad en ging de tocht naar het gebouw „9t.-Bavo" in de Sm edestraat. Met pittige marschen hield het mu ziekkorps va.n den heer J. Scholten». 'de Ivroolijkheod or in. Op de ggeidbl- ten der kinderen lag blijde glaas van de pret die hun tewachten stond: de bioscoopvoorstelling. Ongeveer te kwart voor drie werd „St.-Bavo" bereikt. Aa gauw wordt de zaal in donker .gc-zet en dan komt het geipel eerst recht los. De kleuters bulderen het uit om de potsierlijke grimassen var. de béiden in de alleraardigste lander films, die begeleid werden door keu rige striikmuziek, ook al weer -on der leiding van den heer J. Schol te tl- Zoo nu en dan. tusschen de (ïum mars in. werden gezamenlijk lied jas aangeheven en versnaperingen, zoo ais gebakjes en glazen Irambozen-ü- monade. rondgedeeld. Tot zeven uur werden de feestvie rende kinders hier bezag gehouden, -wat zonder moeite gelukte, want het eene kino-nummer was al grappiger dan het andere. De terugmarsch ging over de Groo te Markt, door Groote Houtstraat, Ged. Oud© Gracht. Kleine Hout straat, Kleine Houtweg. Op het Schoolplein werd de stoet ontbonden, maar eerst ontving elk deeinomertje nog een reep chocolade. EXAMENS HOOFDAOTE. Haarlem. Geslaagd de heeren J W; van der Wel te Sloten, N. C. Beu zemaker en W. Vleghart te Amsier dam, C. J. Wal te Nieuw-Helvoet. N. W. Voerman te Amsterdam, C. van Os te Aalsmeer, W. Groot te Buik sloot, W. J. de Jongh te Zaandan J. B. Wollerkamp te Amsterdam PERSONALIA. Voor het examen Erigelsch M.O. ajte A. zijn gc-slaagd de dames G. F. M. Smits en H. v. d- Steen, beiden te Haarlem. -~TTë neer J. Sasburg is geslaagd voor het examen boekhouden der vei ..Mercurius". Bij het examen van de Neder landsche Toonkimstenaarsvereeni- 0ruig zijn geslaagd voor piano (lager onderwijs) do dames mejonkvr. Quar- 'es van Ufford. te Bloemendaal, en B. B. M. Veltman, te Overveen. EXAMENS GYMNASTIEK L.O. Haarlem. Geëxamineerd 9 tnnu nc-Iijke oandidaten. Geslaagd de hee- |ren P. A. Hendriks te Haarlem. F. W van der Wilt te Nijmegen, C. Beekhof to Deventer. - L. Licain te (Maastricht* H. D. van der 'Hop. te Haarlem. H. Fyeerstra te Nijmegen W. Boewinkel te Deventer en H. O Meijer te Maastricht. VREDESKAART VAN EUROPA. De tijd van oorlogskaarten is ge lukkig voorbii. titans zijn de vredes- kaarten wee? aan de beurt. Zulk een kaart: ..Battefeld's Groote "Vredis kaart van Europa en West-Azië'' is thans bij de Uitgeveremaatsihapi ij „Elsevier" te Amsterdam verschenen. Deze kaart brengt de gpsciiiedenis van den oorlog in beeld van den eer sten tot den laatstem dag. Alle be- telangrijke linies, die gedurende den oorloe bezet zijn geweest, zijn er or aangegeven, terwijl do kaart tevens 'laat zien, hoe Europa er bii het tot stand komen van den vrede uit zag. Twee kartons geven aan: de nieuwe grenzen van Duiitschland en de door Duitschland verloren koloniën. Een uitgebreide toelichting maakt het gebruik v- de kaart gemakkelijk. Wij hebben deze vredeskaart in onze tijdingzaal opgehangen. NIEUWE AUTOBANDIETEN TE PARIJS. De Porijsche bladen heb ben lange verhalen over een bruta len bandic-tenstreek, welke denken doet aan de daden van de beruchte bende van Boimot- Dinsdagnacht om half vier zagen twee agenten in de rue Volter een auto staan beladen met zakken, wel ke een man uit een nabijgelegen straat aandroeg, terwijl een andere man aan het stuurrad zat. Aangezien het tweetal geen vol doende inlichtingen kon geven over deze zonderlinge nachtelijke verhui zing, gelastte één der agenten den chauffeur naar een politiepost te rijden waartoe hij plaats nam op de ireeplank, terwijl zijn kameraad met hun fietsen volgde. Plotseling hoor de deze twee revolverschoten; een oogenblik later vond hij zijn chef badende in zijn bloed op de straat liggen, terwijl de auto in snelle vaart in do duisternis verdween. Den volgenden morgen is de chauf feur zich bij de politie komen mel den en heeft verteld dat drie dagen te voren een onbekende hem met zijn auto had gestuurd om z.g. schil derijen over te brengen. Later was gebleken dat liet te doen was om het vervoer van groote zakken leder. Na dat de geheimzinnige vreemdeling den agent had doodgeschoten had hij den chauffeur onder bedreiging met zijn revolver gedwongen den weg van Champigny in te slaan. Onder weg had hij echter laten stoppen om de zakken te ledigen waarna zij naar Parijs waren teruggekeerd. Bij het Parc-St. Maur Vvas de moordenaar verdwenen. In een door den chauffeur aange duide garage in de rue des Vertus, dicht bij de rue Volta, heeft de politie groote hoeveelheden leder gevonden. DE HITTE IN AMERIKA EN DE NEGERONLUSTEN. De „Daily Telegraph" meldt uit New York: Na een week van hevige regens, ge volgd docxr krachtige stormen,, heb ben de oostelijken staten van Noord- Amorika thans te lijden door 'n vree- selijke hittegolf met 'n gemiddelde tompratuur van 100 gr. in de scha duw en op vele plaatsen eenige gra den hooger. Deze weersgesteldheid doet ten zeerste haar invloed gelden op 't. publiek en de bladen zijn gevuld met berichten omtrent schietpartijen gevechten, tram- en automobic-longe- iukken. Aan het badstrand to Chica go had een gevecht plaats tusschen blanken en zwarten. Een negerjon gen baadde zich in een gedeelte be stemd voor de blanken waarvoor men hem afranselde. Dit was het sein voor een alge meen gevecht met steen en en spoe- d[ig werden schietwapenen te .voor schijn gehaald en werd het gevecht in de straten van Chicago voortge zet, tot in het hartje der negerwijk. Drie personen warden gedood en 50 gewond, voor de rust werd her steld. Het schijnt, dat de geheele be volking van New York naar het strand op Coney Island is getrokken om verkoeling te zoeken tegen de brandende zon. Meer dan 150.000 per sonen waren daags aanwezig. Verscheidene malen moest de poli tie ingrijpen om de gevechten te doen eindigen. Meer personen moes ten naar het hospitaal worden ver voerd, teneinde daar te worden ver bonden. Vele gevallen van flauwte komen voor en de thermometer ver toont niet de minste verandering. NOG EEN VLIEGONGELUK. Ui. Spezia wordt gemeld, dat het Engel- sche vliegtuig Caproni F. 3, bemand met vier personen, van Ionden via Marseille op weg naar Egypte, in zee is gevallen, ongeveer op een mijl af stand van Monlerosso. nabij Kaap Mosco, tengevolge van een machine defect. Een persoon werd gedood, de overigen wisten zwemmend de kust te bereiken. Zij waren licht gewond. Famiiishsrisaisn UIT ANDERE DAGBLADEN. Gehuwd: 31 Juli: W. Bousché me'. M. Oosten. Amsterdam. Bevallen: 29 Juli: EvertsDojes d.. Wildervank. 30 Juli: Bruyning—v. Widlinga z.. Amsterdam. 31 Juli: Klijn—v. d. Waag z. Bussum. Overleden: 28 Ju Li: J. B. Velt man. Nijmegen. 29 Juli: J. Hey, 74 (j,. WoMhezen. 30 Juili: A. D. Hol terman. 72 Amsterdam StoomvaartberieMen KON. NED. STOOMB. MIJ. Het st. Adonis, van Puerto Plata n. Amsterdam, arriv. 30 Juli te Fal mouth. llet st. Arnor vertrok 26 Juli van Gibraltar naar Amsterdam. Het st. Castor vertrok 25 Juli van Gibraltar naar de MiddelL Zee. Hot st'. Danae vertrok 31 Juli van Amsterdam naar Lissabon. Het st. Euterpe vertrok 31 Juli van Amsterdam naar Bordeaux. Het st. Hebe arriv. 31 Juli van de Middell. Zee te Amsterdam. ROTTERD. LLOYD. Het st. Gorontalo, van Norfolk n. Batavia, pass. 29 Juli Gibraltar. Het st Besoeki vertrok 31 Juli van Rotterdam naar Buenos-Ayres, via Barry. EON. HOLL. LLOYD- Het st. Hollandia (uitreis) vertrok 30 Juli van Santos. Het st. Gooiland (uitreis) arriveer de 28 Juli te Santos. STOOMV.-MIJ. OCEAAN. Het st. Sarpedon, van Amsterdam cn Liverpool naar Java, arriv. 31 Juli te Port Said. liet st. Tantalus vertrok 28 Juli van Batavia naar Amsterdam. KON. PAKETV.-MIJ. Het st. Van Overslraten vertrok 2( Juli van Ned.-Indië naar Rotterdam. JAVA PACIFIC LIJN. Het sL Billiton, van San Francisco naar Batavia, arriveerde 25 Juli te XagasakL FEESTAVOND. In ons blad werd gemeld, dat de Orde der Goede Tem pelteren op Zaterdag 9 Augustus een feestavond zou geven ter gelegenheid van haar 9-jarig bestaan. Deze feest avond en onthulling vaandel zal even wel worden gehouden op Zaterdag 2 Augustus in den Schouwburg aan'den Jansweg. HET NUT. —Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer mr. dr. S. Sybenga als lid van het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is het volgende dubbeltal opge maakt: 1. J. H. H. Piccardt, voorzit ter van den raad van arbeid te Sneek, secretaris van 't district Leeu warden, te Witmarsum; 2. mr. J. Si mon van der Aa, hoogleeraar te Gro ningen. VOETBAL. AANVANG DER COMPETITIE 1919—1920. De secretaris-penningmeester van den N. V. B. maakt bekend, dat de competities 19191920 als volgt zullen aanvangen: Op 7 September: In de Westelijke af- deeling ae derde klasse en de reserve tweede klasse. Op 14 September: In de Westelijke afdeeling de eerste klasse en de reser ve eerste klasse; in de Oostelijke af deeling de eerste klasse; in de Zuide lijke afdeeling de eerste en de tweede klasse: Op 21 September: Alle overige com petities. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 3 AUGUSTUS. Kampioenswedstrijd 1918—1919. Tweede Klasse: HilversumV. U. C. (scheidsrech ter: W. Katoen). LUCHTVAART. EEN LUCHTSCHEPENRAMP. Uit New-Rork werd Wroensdag ge meld: Een geweldige storm trok over het Rooseveldt-terrein waar de R 34 los gerukt werd en drie reusachtige vliegtuigen, waaronder een Hand- ley Page machine, vernield werden De Duitsehe onthullingen. Gepubliceerd wordi het memoran dum van Ludendorff van 14 Septem ber 1917. Daarin 6taat o.a.: ..De groote wapensuccessen te land «r. te water slaan aan onze zijde. Ik trek hieruit de conclusie: Onze mi li uire toestand is gunstiger dan die der Entente. Ons verbond is vaster. De moeilijkheden in het binnenland ziin bij ons geringer dan bij de En tente. In weerwil daarvan ben ik ook Ie meening toegedaan, dat de vrede véór het begin var. den winter wenschelijk voor ons is, wanneer hij ons het iood- izakelükste brengt, wat wij voor de verzekering onzer latere economi sche ontwikkeling noodig hebben en ons ln een economische toestand brengt, waarbij wij een nieuwen ver dedigingsoorlog met kalmte onder de oogen kunnen zien. Verder schrijft hij: De« te noodzakelijker is het ver krijgen van het Nederr ijnsch-West- faalsche gebied. Wat de Vlaamsche kust Voor luchtaanvallen op Enge» land voor dit land ie. dat is de Maas- linie hü .nik ;n nog hooger inata voor het industrie-gebied. Wij moeten het gebied aan beide ziiuen der Maaa leu zuidwaarts daarvan tot aan SL Villi vast in bandon houden. Het be zit der Matuslinie alleen is nigt vol doende om het industriegebied d« noodige veiligheid to verschaffen. Dit kan slechts geschieden, doordat Bel gië zich economisch ióó nauw Lij tons aansluit, dat hot ook naar zijn POiitieke aaneensluiting hij ens etreeft Geheel veilig zouden wij eeist zijn ('vooral wanneer do tunnel Dover- Calais werkelijkheid wordt) wanneer wij geheel België militair be;et;en en aan de Vlaamoch© kust staan. In weerwil van alle moeilijkheden in Engeland kunnen wij dit thans n'et bereiken. Het is de vraag, of wij kam dit doel te bereiken, den oorlog moeten voorteelten. Dit is m.i. het geval, wanneer de Engolschen in Frankrijk een strook gronds (Galais) (behouden. Doen zij dit niet, dan zou ihet bezit der Vlaamsche kust voofr ons geen doel zijn. waarvoor u-ij den oorlog ook nog gedurende d£/i winter moeten voortzetten. Wij moeten dan den invloed op Engeland van de Vlaamsche kust uit langs omwegen kunnen verkrijgen. Ik acht dit moge lijk. wanneor Belgié met het Duitsehe Riik nauw verbonden wordt. Wallo nië en Vlaanderen worden geschei den. later de verdediging tegen 'Frankrijk en Engeland zelf op zich nemen en na de beëindiging der bo- ■zeuing een leger en een vloot behou den. De aansluiting vnn België bij Duitschland zal tengevolge hebben, dat Nederland, bij* een politiek, dte haar doel helder voor oogen ziet. tot O'-getrokken wordt, vooral indien zijn koloniaal bezit door een -met ons verbonden Japan wordt gewaar borgd. Wij komen zoo tegenover Engeland in een positie, die het ons mogelijk maakt onzen handel in den volgenden oorlog in stand te houden. Dat is het derde groote doel. dat wii niet uit het oog mogen verliezen. Helfferïch schrijft in de Kreuzzei- tung een artikel, dat den titel „Pyr- rhus-overwinningen" voert en waarin hij tot de volgende conclusie komt „Indien in September 1917 ondanks de den Spaanschen bemiddelaar ge geven instructies, geen vredesonder handelingen tot stand zijn gekomen, zoo lag dit niet aan Michaëlis of Hin denburg, niet aan Kühlmann of Lu dendorff, maar uitsluitend aan onze tegenstanders, in de eerste plaats aan Engeland, dat geen vredesonderhan delingen wenschte, maar den vrede wilde dicteeren. „Die Freiheit" ('t blad der onafhan kelijke socialisten) constateert, dat Erzberger's onthullingen zijn afgeloo- pen, dat deze nie' voldaan hebben, slechts halve waarheden brachten en alleen ten doel hadden de positie van het kabinet, ook met het oog op da komende verkiezingen, te versterken. DE RASSENSTRIJD IN AMERIKA. Uit New-York wordt geseind: Da rassenstrijd in Chicago heeft Dinsdag met groote hevigheid voortgeduurd. Er zijn versoheiden dooaen gevallen. Ten einde de ord.e te herstellen zijn er 4000 man troepen gemobiliseerd. Uit Chicago: Do gevechten tus schen blanken en negers in in alle deelen van Chicago duren voort. De lijst der dooden bedroeg lieden 27 schen blanken en negers in alle blanken. Bijna duizend menschen zijn gewond, onder wie verscheiden doo- aelijk. De plaatselijke autoriteiten weige ren militaire hulp m te roepen. Dr tramstaking duurt voort. Uit Duitschland. DE VERKIEZING VAN DEN RIJKSPRESIDENT. De socialisten hebben in de Nat. Vergadering bij de derde lezing dor grondwet een voorstel ingediend o:n den rijkspresi dent niet door het geheele volk, doch door den Rijksdag cn den Rijksraad- te doen verkiezen. DE RIJKSDAG. De Nationale Vergadering besloot de zittingsperiode van den Rijksdag te bepalen op 4 jaar. MIJNWERKERSCONFLICT. Uit Bergen wordt geseind: Ten gevolge vun eon slaking van de machinisten en stokers bij de mij nen van de Borinage konden de mijn werkers niet in de schachten afdalen Tien- twaalfduizend man kunnen zich daardoor niet aan den arbeid begeven. De stakende raachinisten en stokei-s eischen loonsverhooging. Nader wordt gemeld: De staking is opgeheven. Een gemengde commissie zal de klachten der werklieden onder zoeken. Wegens Sterfgeval Verkoopiixg op Dinsdag ©n Woensdag 5 en Augustus 1919, dca morgens te 10 uur, tan overstaan van den Notaris J. A. WILKENS. J. J. C. SARLET, Makelaar, zal verkoopen een uitmuntenden 9nlbo©<dei, waarbij compleet mahonieli. Slaapkamer-ameublement, eikenh. Slaapkamer-ameublement met snijwerk, Salon- en Eetkamermeubelen, Vleugel piano ens. Schilders!ukken, Schoorsteenspiegela, Pendules en Orna menten. Taïeï- en Bedlinnen, Aardewerk, Porselein, Kristal, Glaswerk, Koper- e» Ijzerwerk, Keukengereedschappen enz. Voorts kapitale Laps' Brandkast, Tarief II, No. 7, geëmailleerde Badkuip, Stookkachels, Geyser enz. Goud- en Zilverwerk, waarbij fraai gouden savonnet-repe- tltiehorloge. Bezichtiging Maandag 4 Aug. van iO-4 uur ZATERDAG des morgens van 1012 uur site soorten versche vlsch Sohelvisch 10 cent per pond Poenen 12 eerst per pond Schol 2 pond a 25 cent Zetsohol 25 cent per pond Makreel 30-35 ot. per pond NIEUWE HARING om zoo te eten 6 cent por stuk Aan het bekende adres Julianapark 14 LEL OP MET JUISTE ADRBS Wodervorkoopers flink rabat. WASCANA SIGAREN en verkoopen deze ONDER FABRIEKSPRIJZEN uit. De collectie bestaat uit 30 merkeo. Prfjzon van al 8 cents tot 35 cents per stuk. Per kistje flinke korting. Al deie merken sijn gemêleerd met de fijnste Havana Tabakken. Tevens raden wij U aan eens een proef te nemen met de volgende zeer puike merken SPINOZA, zeer geurig10 ets., 100 stuks f 9.60 CORTESIA, iets puiks8 50 f 8.80 MI FLOR, prima Handwerk... 7 100 t 6.80 ZIET DE ETALAGES. SIGARENMAGAZIJN P. en J. F. MACHIELSE Groote Houistrasi 38 Teief. 3240 BUITEN CONCURRENTIE.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 7