Bulgarije en de vredesvoorwaarden HOLLAN'D—ZUID-PACIF IC LIJN". Alkmaar van Rotterdam naar Colon passeerde 24 Sept. 7 u. 45 voorm. Scilly. Almelo vertrok 22 Sopt. van Valpa raiso naar Talcaimiano. lilt Is umstrekan SPAARNDAM. Agenda Raads vergadering Dinsdag 3d Sept. 2 uur. i. Notulen. 2. Ingekomen stukken. I. Besluit tot veileenuig van bijdrage ad f 1000 aan liet Dep. van Oorlog in do te maken kosten voor aunleg waterleiding in en naar fort Noord. 4. Benoeming commissie tot onder zoek naar woningtoestand in gemeen te. 5. Vaststelling verordening tot re geling van de wijze van uitbetaling der jaarwedde der onderwijzers en tot regeling van de inhouding dier wed den bij verlof tot afwezigheid. 6. Be sluit tot aankoop een stuk grond op Westkolk, 2 A en 21 c.A. coor f «1000. 7. Aangaan van geldkserung van f 1800 tot dekking der kosten. 8. Aan bieding gemeenterekening 1918. 9. Aanbieding gemeentebogrooting 1920. 10. Opnieuw vaststelling kohier Hoof delijke Omslag 1919. Vervolg Stadsnieuws Haarlem in do eerste saia* riskiass®. De Centrale Bond van Nederl. Post- Tolegiaaf- en Telefoonpersoneel, aid. Haarlem, verzond het volgende tele gram aan de Ministers van Financiën en Waterstaat en aan den Directeur- Generaal der Posterijen en Telegra fie: Naar aanleiding aanschrijving van den Raad van rvl.misl.oi-s (Dienstorder 483 van 29 Juli 1919 Posterijen en Te legrafie) gevoelt het bestuur van de afdeeiing Haarlem van deu Centralen Bond van Nederlandsche. P.-, T.- en T.-personeel zich gedrongen uwe Ex cellentie in kennis to stellen met hot feit, dat niettegenstaande de stand plaats Haarlem sedert 1 Juli 1919 tot de le klasse wordt gerekend nog steeds het traktement wordt genoten naar dat van 2e klasse. Uwe Excellentie gelieve te beden ken dat de zeer twijfelachtige finan- cieele draagkracht der Rijksambte naren niet toelaat dat langer dan hoogst noodzakelijk op eenige verbe tering kan worden gewacht, redenen waarom zij reikhalzend uitzien naar de uitbetaling van het achterstallige, terwijl zij ten slotte beleefd verzoeken, dat voortaan naar dö regeling van le klasse zal worden uitbetaald en dit vooral ook met het oog op de dezer dagen uit te keeren extra maandsala ris. Van der Mije, voorzitter. Versle gen, Secretaris. EEN RIJWIEL ONTVREEMD. - Aangifte is gedaan van de vermissing van een rijwiel. Qvmeentorecd. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Maandag 29 Sep tember des namiddag ten 14 ure, in de Statenzaal i Prinsen hof 4. De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeeangen en ingekomen stukken. 2. Voorstel li. en W. vast stelling jaarwedden onderwijzend per soneel scholen voor gewoon lager on derwijs. 3. Id. id. herziening jaar wedden onderwijzend personeel bui tengewone school. (De punten 2 en 3 spoedeischend). 4. ld. id. vergoeding meerdere uien onderwijzend perso neel scholen voor in.u.l.o. I en II. 5. ld. id. onteigening perceelen ten N. van de Zomen vaart. 6. Id. id. id. ia. ten N. van het O.-I. Vaartje. 7. Id. ia. inzake aanleg wegen (Haarlemsche stichting voor wonuigvorbotering). 8. Id. id. id. id. (woningbouwvereen. St Bavo). 9. Id. id. verhooging voor schot woningbouwvereeniginK St. Ba vo. 10. Id. id. aankoop perceel Brou werskade 37. 'II. Id. id. distributie manufacturen. 12. Voordrachten B. en W. benoeming 4 plaatsvervangen de hoofden scholen M.U.L.O. nos. I en IT en tï.L.O. letters B. en D. RAADSSTUKKEN.B. en W. doen don raad een voorstel om aan de Ko ningin een adres te richten mot ver zoek om aan liet personeel van de scholen vooir M.U.L.O. no. 1 on 2, waar het personeel langer dan aan andere scholen werkzaam is, voor die uren dat zij lunger werken. een ver goeding van f 100 por jaar voor elk uur toe te kennen. Voor plaatsvervangend hoofd van de volgende schoien zijn cle vol gende voordrachten opgemaakt: A. Voor de school voor M.U.L.O. no. 1: als no.. 1 de heer R. Bogtstra, :i!s no. 2 de heer A. K I). Spruijt. als m». 3 de heer .1. A. .1. Paulen, allen Werkzaam als onderwijzer aan die school: B. voor de school voor M.üL.O, no, 11: ais no. 1. de hear T. Messchaerl, als no. 2 de heer G. JBoosman, als no. 3 de heer P. C. de Jongh, allen werkzaam als onderwijzer aan die school; C. voor do school voor U.L.O. lelt. B: a.ls no 1 de heer M van der Boon, uls no. 2 de heer T. Bouina, als no. 3 do heer S. van der Mije, allen werk zaam als onderwijzer aan die schooi; D. voor de school voor U.L.O. lett D: als no 1 de heer H. Cransherg, ais no. 2 de heer F. J. A. van Ghert, als no. 3 do heer B. Bulthuis, allen werkzaam als onderwijzer aan die school. EXAMEN HOOFDACTE. Haar lem 24 en 25 September 1919. Geëxa mineerd vier mannelijke candidal en, Geslaagd 2 t.w. de heer en: C. J. P. van Wissen, Amsterdam. B. S. Wie Icaiga» Rotterdam. De examens zijn geëindigd. GEMEENTELIJKE KEURINGS DIENST. 13. on W. hebben in ver band met de bekeude klachten over dc minder goede verstandhouding tus- Schen den Directeur van deii Gem. Keuringsdienst en het personeel van dien dienst een oommissie van onder zoek ingesteld, bestaande uit Mr. P. Tjeenk Willink, voorzitter, Mr. F. Q. G. Schalkwijk en W. G. H. Jacobs Naar men weet is deze zaak reeds bij dc Begrooting ter sprake gebracht door den lieer W. A. J. v. d. Kamp, die toén voorstelde de voorgenomen verhooging van het salaris van den Directeur, met f 400 niet te doen doorgaan. Het voorstel is toon mei 10 stemmen voor verwo-rpeu. Vergadering van kantoor bedienden. In dé groote zaal van do Sociëteit Vereeniging had Donderdagavond een groote salaris-meeting voor kantoor bedienden plaats, uitgeschreven door „Het Comité ran Actie voor de ver betering der salarissen voor de Kan toorbedienden". Voorzitter was de lieer M. A. Reinalda. De belangstelling was vrij groot. De voorzitter opende de ver gadering met een-woord van welkom waarbij bij mededeelde, dat hij door den Alg. NTed. Bond van Handels- en Kantoorbedienden was uitgenoo- digd om bet voorzitterschap van deze vergadering op zich te nemen. Hij bad dit gaarne gedaan, omdat tot zijn genoegen do drie groote or ganisaties van handels- en kantoor bedienden (behalve de zooeven ge noemde organisatie, ook die van den Cbristelijken Bond en van Mercurius) do banden in elkaar hadden geslagen, om gezamenlijk oen strijd voor betere levensvoorwaarden en hooger loon te gaan voeren. De kantoorbedienden, die volgens spreker ook wel eens „koedenproletanërs'' worden genoemd gaan nu beginnen, wat de moderne vakarbeiders reeds velej'aren geleden hebben gedaan, namelijk gezamenlijk de banden uit do mouw steken, om meer kracht te ontwikkelen. Hierna verleende hjj het woord aan den heer W. Brouwer van den Nat. Bond van Handels- on Kan toorbedienden „Mercurius", te Am sterdam. Deze begon met te wijzen op de advertenticü, die nog altijd in de kranten voorkomen, waarin .vrou welijke en mannelijke kantoorbedien den gevraagd worden, die aan vele eisch en-moeten voldoen, zooals kennis der moderne talen, typen, boekhouden, enz., maar tegen een salaris, dat spreker schandelijk laag noemde. „Sommige kantoorbedienden", zei spreker, „vinden bet een schande om aan anderen te zeggen,-boe weinig zy verdienen. Dat is verkeerdeen schamel loon is geen schande voor hem die het ontvangt, maar voor hem die het betaalt''. Maar nu moet er een eind aan komen, zei spreker. We zullen het voorbeeld gaan volgen van de vak arbeiders, die door hun eendrachtig strijden vele eisehen ingewilligd krij gen. O.a. de timmerlieden, die voor de E.L.T.A. werkzaam geweest zijn, die in siaking wilden gaan, als zy niet minstens f 1 per uur ontvingen. Hun eisch, zei spreker, werd inge willigd zij kregen f 1.25. Ook de kantoorbedienden moeten loonsver- hooging ontvangen; er wordt geld genoeg verdiend, vooral bij de groote maatschappijen. Spreker noemde een heel lijstje van deze instellingen, waarin directeuren o.a. een tantième hadden ontvangen van f 63.000 en méér. Zoo ook de aandeelhouders van doze maatschappijen. De kantoorbe dienden evenwel worden met een hongerloon naar huis gost-uurd. En het ergste is, zei spreker, dat de patroons het wel weten, dat hun be dienden te weinig verdienen en dat zij veel minder ontvangen dan de gewone werkliedenmaar de patroons welen ook, dat de kantoorbedienden te laks zijn, om bun nooden naar buiten te brengen, zooals tie moderne vakarbeiders dit doen. Do kantoor bedienden denken nog te veel, dat alles van zelf nog wel terecht zal komen. De patroons vindon dit na tuurlijk wel goed, zei spreker. De ellende in de gezinnen der kantoor bedienden wordt nu evenwel zóó groot, dat ook door hen de strijd voor lotsverbetering aanvaard wordt. Wij eisehen, zei spreker, dat ons loon, gezien de nog steeds voortgaande prijsstijging, op het peil van vóór 1914 gebracht wordt. Eén van de eisclien is, een minimum loon van f 1600 op 25-jarigen leeftijd. Er zijn er, zei spreker, die dit veel te laag vinden, maar men moet bedenken dat er duizenden zyn, die zeer verheugd zullen zyn, wanneer zij dat salaris ontvangen. „En wy hébben het nog niet", zei spreker; „wo zullen er vermoedelijk voor in den strijd móeten gaan. Eerst zuilen we onzo eisclien nog eens in een verzoekenden vorm aan de- patroons voorleggen, in de hoop, dat zij goedschiks ingewilligd zullen worden, maar kan het niet goedschiks, dan moet het maar kwaad schiks." Spreker stelde daarom aan de ver gadering de vraag„Zyt gij bereid, indien het zoover mocht komen, een oiler te brengen op het altaar der solidariteit?" Een algemeeu „Ja"-geroep, ver mengd met luide toejuichingen, weer klonk als antwoord. „Dan", zei spreker, „heb ik nog maar één woord te zeggen, namelyk wij zullen slagen De lieer Brouwer ontving voor zijn redevoering een luid applaus. De tweede spreker, de heer J. van A 11 e n a, van den Christ. Bond van Kantoor- en Handelsbedienden, te Amsterdam, zei dat liet wel een bij zonder geval moet wezen, dat hier zooveel handels- en kantoorbedienden van onderscheidene riehting bijeen zijn gekomen. Hjj vond het eigenlijk treurig, dat het voor hen Doodig is, in het openbaar voor loonsverhooging te gaan demonstreeren. „Wy bobben ovor het algemeen": zei spreker, „een heel leelijk gebrek, we zyn zoo schrikkelijk pedant! We loopen netjes met hoeden en man chetien langs de straat, sproken een aardig mondje Fransch of eon andere taal, maar schamen er ons voor, onze armoede te erkennen." Wanneer do 80.000 kantoor- od Het zwart-getlnte grondgebied moet Bulgarije afstaan. ïelsgrafiscli WeerhsrtsM naar waarnemingen verricht in deii morgen van 26 September.- Medegedeeld door het Kou. Ncd. Meteorologisch In stituut te De Bildt. Hoogste barometemand 766.4 m.M* te Muuchen; laagste 734-7, truMi te Lerwkk. Verwachting lot den avond van aj) September Matige tot krachtigen later tijdelijk; afnemende Zuid-Westelijke tol Westelij- keu windbetrokken met kans op re gen later opklarend, iets koeler? BAROMETERSTAND TE HAARLEM» Vorige stand 761 m.M, Siand vatf' beden 771 m.M. Vooruit. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT Opticien GED.O.GRACHT 47 HAARLEM ïhermometerstaiid 26 September Hoogsta gisteren F. 63 Laagste heden nacht. F. 57 Hedenmiddag 12 uur F. 59 handelsbedienden, die volgens spreker in ons land zyn, zich als één man organiseerden, inplaats zooals tot op boden slechts 25.000 28.000, dan zou een demoustratie, als hier heden avond gehouden wordt, niet noodig zyn; zy zouden hun eisehen dan wel gemakkelijk ingewilligd krijgen, zei spreker. In dit verband hield spreker een warm pleidooi tot de ongeorganiseer den, om zich by een der organisaties aan to sluiten. Wanneer zy zich nü nog afzjjdig houden, dan zullen zij oorzaak zijn, dat do ellendige' noodtoestand bestendigd blyft en geen betere levensvoorwaarden verkregen kunnen worden. „Wy eisehen", zei spreker, „een minimum loon van f' 1603; laat men nu niet denken, dat wy daarmede opeens van alles kunnen doen of den grooten meneer gaan uithangen; neen, dat geld is dringend noodig voor de gewone huiselijke' uitgaven." Ook do heer Van Altena vond het verlieugoud, dat de kantoorbe dienden van allo kleur thans gaan samenwerkendat de soc.-dem., de neutralen en de Christelyken gèza- meiyk optrekken; succes kan dan ook niet, zei spreker, uitblijven; de Katholieken hebben zich weliswaar afzijdig gehouden, maar ook zy strij den naast ons voor het bereiken van hetzelfde dool. „Wy moeten hebben", zei spreker, ,.een loon, dat ons in staat stelt met eere door de wereld te komenHet loon. dat tegenwoordig betaald wordt, is met eens voldoende voor hen, die op kamers wonen; laat staan voor hen, die een gezin hebben te onderhouden Allen moe- ton medewerken, om het grootsehe werk voor loonsverhooging te doen slagen". Ook deze spreker oogstte een luid applaus. De Voorzitter bracht aan beide sprekers een woord van dank en drukte daarby allen nog eens op het hart, elk in hun eigen organisa tie voor liet goede doel te blijven ijveren, „want", vroeg spreker, „is liet geen schande, dat op het oogenblik nog het gemiddeld loon voor kan toorbedienden boven de 23 jaar slechts t 1064 bedraagt? Helpt allen mee, die luttele f 160U er door te krijgen". Spreker vertrouwt, dat de kan toorbedienden nu plaats zullen nemen de organisatie, waarin zij zich thuis gevoelen. „Er is", zei spreker, .,kcus genoog! Caat recht opstaan, als de moderne arbeiders; sluit u allen vast aaneen f' Onder luid applaus sloot de voor zitter de vergadering. DE GEMEENTE BEGROOTING. Op Woensdag 8 October vergaderen de afdeellngéii van den Raad over de Begrooting voor 1920. BLAUWE MAANDACTÏE. Don derdagavond werd in de gToote zaal van St. Bavo een propagandistische feestavond gehouden vanwege de K. Drankbestrijdersvereenigingan Na een kort openingswoord van den hear W. J. Speller werd een propa- gandarede gehouden door pater Euse- bius uit Velaon, waarin een betoog werd geleverd ten bate van de R.K. drankbestrijding. Voor liet vei al ere gedeelte van dan avond werden de talrijke aanwezigen bezig gehouden door een amateur goochelaar. De avond was bedoeld ter inleiding van een te houden Blauwe Maand actie door de Haarlemsche R. K. drankbes trijdersvereenigingen PERSONALIA. De sergeant ie klasse F. A. Ouwe- band, van bet Regiment Grenadiers, is aangesteld tot sergeant-majoor-instruc teur bij het rode Regiment Infanterie. De sergeant-majoor-administrateur M. %lumink, van het rode Reg.- Infan terie, is bevorderd tot adjudant-onder- officier-admioisirateur. Binnenland De staking 9n de Sinnonvaart De.ze staking duurt, nog steeds on veranderd voort. Donderdagmiddag zou de directie der Firma Bus met den voorzitter van Centralen Bond an Transportarbeiders een onder houd hebben; de conferentie kon ech ter niet plaats hebben wegens afwe zigheid der directie der firma Bus. I-Ieden wordt in Amsterdam een .con ferentie gehouden tusschen de direc ties der binnenlandsche stoomvaart maatschappijen onderling. OSCAR SMIT's BANK neemt het kantoor van den heer D. Bctinemeer te Hoorn over en zal aldaar op 1 Oc tober aanstaande een bijkantoor ves tigen. FOKKERS-EIGENDOMMEN. Uit Berlijn wordt aan de N. 13. Ct. ge meld: De eigendommen van den bekenden vliegtuigfabrikant Fokker zijn door de belasting-autoriteiten te Schwerin in beslag genomen, daar Fokker Duitse hl and hééft verlaten, zonder de 14.000.000 mark belasting te betaler), die hij schuldig was. Fokker is Ne derlander van goboorl. Hij moet ech ter reeds vóór den oorlog Duitsch staatsburger zijn geworden. Volgens de Berliner Zeitung am Mittag echter zou Fokker nog steeds Nederlander zijn. liet blad schrijft verder, dat Fok ker, die op het oogenblik in Engeland vertoeft, aan Engelsehe journalisten allerlei sprookjes heeft verteld over nieuwe uitvindingen, welke hij kort voor het einde van den oorlog zou hebben gedaan en die alle gruwelijke uitvindingen, die tot lieden gedaan werden, verre overtroffen zouden hebben. üerste 63 ed. Katholiekendag Nadat ec-nige sectievergaderingen waren gehoudens, had Donderdag nog een algemeene vergadering plaats, waarin door mr. dr. D. A. P. N. Koo ien, lid der Tweede Kamer een rede werd gehouden over „Katholieke staatkunde". Daar ma spraken nog mr. A. baron van, Wijnbergen, en do aarts bisschop. Na afloop van de vergadering werd een tocht gedaan naar het monument van dr. Schaepman te Rijsenburg. Onder de aanwezigen waren de minis ters Ruys de Beerenbrouck en Aalber- se, eenige Roomsch-Katholieke Ka merleden en de aartsbisschop. Nadat baron Van Wijnbergen na mens het hoofdbestuur van den Katho liekendag allen welkom had gehee- ten, gaf iiij het woord aan oud-minis ter mr. Kolkman, vriend en medestrij der van Schaepman, die in een re de Dr. Sohaepinan als dichter, jour nalist, volksredenaar en voornamelijk als jjolit.ek strijder schetste en uitvoe rig uiteenzette diens verdiensten voor de emancipatie van de Roomsch-Ka tholieken in de laatste tijden. De aartsbisschop en de beide minis ters complimenteerden mr. Kolkman met zijn meermalen cloor applaus on derbroken rede. Baron van Wijnber gen sprak een kort dankwoord tot den spreker. De heer Drost, voorzitter van de R.K. Stud en ten-Unie, sprak verder een kort woord van buide. Prof Ange- nejil logde daarop nauiens don Eer sten Nederl. Katholiekendag en de R. K. Studenten-Unie eetn krans aan den voet van het gedenkteeken. DE MOORD OP DIRK VAN LEEUWEN. Naar het Ilbld, ver neemt, is de instructie in do •gerucht makende strafzaak tegen D. Visser en D. J. H. Snijder, verdacht van den moord op liet jongetje Dirk van Leeu wen, nog niet gesloten. Ex schijnt in deze zaak nog een rapport te moeten inkomen. Visser zal voor den moord terechtstaan, terwijl Snijder waar schijnlijk alleen voor de oplichting zal worden vervolgd. Wanneer de zaak zal dienen is nog niet vastgesteld. NEDERLANDERS IN RUSLAND. Onlangs is er melding van ge maakt dat eetn aantal Nederlanders onder wie de Nederlandsche predi kant te SL Petersbm-g, de lieer H. T. Schim van der Loeff in Moskou door de sovjet werden gevangen genomen. In hot bericht werd gezegd, dat de Nederlanders zeer slecht verzorgd werden. Thans is door de echtgenoo- te van den heer Schim v. d. Loeff be richt ontvangen, dat bedoelde Neder landers vermoedelijk op weg zijn naar Nederland. NEDERLAND EN BELCIë. Meu meldt uit Brussel aan de „N. Rott. Ct." De commissie uit de Ka mer voor buitcnlandschc aangelegen heden heeft Donderdag vergaderd. Mi nister Hymans heeft een overzicht ge geven van den stand van de onderhan delingen, die er over de herzieing van de tractaten van 1839 gevoerd worden. Dc mededeelingen van den minister hebben op de leden der commissie een bevredigenden indruk gemaakt. DE HU URCOMMISÖ1E WET. Naar men verneemt, is, in verband met de omstandigheid, dat de voor schriften dor thans gekiende Huur- commissiewet geleid hebben tot ster ke afneming van het aantal te huur aangeboden woningen, eerlang de in diening te verwachten van een wets ontwerp tot wijziging van bedoelde wet, waarin meer dan in de gelden- do wet rekening wordt gehouden met de economische factoren, welke ver hooging van den huurprijs kunnen raotiveeren. Aan den anderen kant wordt eevns sinds een i gen tijd tus schen de departementen van justitie en arbeid overleg gepleegd ovex maat regelen om aan het euvel van het op zettelijk raet speculatieve doeleinden laten leegstaan van woningen, welke de eigenaars weigeren te verhuren, paal en perk te stellen. MEDEPLICHTIGHEID AAN MOORD. Het gerechtshof te Amsterdam uit- sjyraak gedaan in de zaak tegen Cor nelia Gezina van de Wissel, weduwe van J. C. Was She, die d.d. 20 Mei 1.1. door de Vierde Kamer der Am- sterdamsche Rechtbank veroordeeld werd tot acht jaren gevangenisstraf wegens mcdepiïchlivheid aan mogrd, op 18 Augustus 1918 te Tilburv ge pleegd op haar echtgenoot, korporaal J. C. Wassilie. Het Hof verminderde de opgelegde gevangenisstraf tot vijf jaren. OVERBOORD GESLAGEN. Te Vlaai-dingen is binnengekomen het loggorschip VI. 117 van de reederij H. v. d. Burg, waarvan de stuurman, de 40-jarige J. van Vliet, wonende te Vlaardingen, door een „zet water overboord was geslagen en verdron ven. Drie andere opvarenden, die eveneens over boord sloegen, konden worden gered. MOORD EN DIEFSTAL. Te Heerlen is oen alleenwonende bejaar de man vermoord jn zijn leeg geroof de woning gevonden. PENSIOEN. Aan de weduwe te Achterveld, bij Barneveld, wier man tengevolge van een aanrijding der koninklijke auto is overleden, is door H.M. de Koningin een welcelijltsch pensioen van f 15 toegekend. UITVOER VAN KAAS. De uit, oer van kaas zal, zoo meldt het Hbld. binnen enkele dagen worden heiwat. De voorbereidende bespreki 11 gsn sijn geëindigd. TYPHUSGEVALLEN. Te Am sterdam doen zich gemiddeld léderen dag 6 nieuwe gevallen van typhus voor. HET VOORMALIG E. L. T. A- TERREIN. Een combinatie heeft zich gevormd met het doel o.a. het voormalig Elto-terrein van de go- meente Amsterdam in handen te knj- voor liet inrichten van een vast vliegterrein. WETHOUDERSBENOEMING! Na herhaalde stemmingen is het Donder dag in den raad van Rotterdam niet kunnen komen tot de benoeming v;ui twee wethouders in de plaats van ae soc.-dem. die hadden bedankt. De zit ting is daarna verdaagd. Buitenland. KAZERNEBRAND. Woensdag nacht ongeveer één uur weerklonk in de kazernes te Assen bet brandsignaal meldt de Telegraaf. Spoedig bleek, dat brand was uitgebroken op de rust kamer van de 2e compagnie, 3e batal jon ie regiment infanterie, alwaar een zestal ge-vulde stroozakken, welke aldiaar werden bewaard, in lichtelaaie stonden, terwijl ook de zolder en vloer waren aangetast. De sergeant-wacht commandant, die deai brand ontdekte welke spoedig een aantal onderoffi cieren en met vereende krachten w. men den brand spoedig meester. Was de brand later oirtdekt, de ge volgen waren niet te overzien geweest, daar zloh boven de ruBlkamer een kleedingkamer bevond. Omtrent, de 001-zaak tast men nog in het duister. Hot ongewone uur doet vermoeden, dat opzet niet is buitengesloten, te meer daar rustkamers in den regel des avond? niet meer betreden wor den. Verschillende militaire autoriteiten, ook de garnizoens commandant warm spoedig ter plaatse, De gemeente- stoomspuit, die ook aanwezig was, fióefde niet, in dienst to worden stekl. Een etnangi onderzoek ie ingo- U1T RUSLAND. NAUEN (V.D.) Er gaan geruch, ten dat de Russische Noord Westelij ke regeering aan de vredesonderhan delingen te Revnl zal deelnemen. NAUEN (V.D.) Den 2Ssten Septem ber zal te Dorpath een conferentie der ministerpresidenten en ministers van builenlandsche zaken der Bhltische landen plaats hebben, waar hun hou ding tegenover het vredesvoorstel der Russische Radenregeering definitief zal worden bepaald. IN OOSTENRIJK. De burgemeester van Weeaen ver- klaaidc, dal de toestand in die stad zeer slecht is. Een hongersnood is aanstaan de, de kleine reserves levensmiddelen die er waren, moeten nu reeds aange sproken worden. De industrieele toe stand is ook zeer slecht, wegens den kolennood kan zelfs de tram niet rijden. De bewoners van Wcenen hielden een vergadering voor het stadhuis om de uit zetting der vreemdelingen tc eisehen.- De politie nam reeds maatregelen om dc vreemdelingen tegen aanvallen te beschermen. Sprt en Wedstrijden SCHAKEN. LASKER. De wereldkampioen dr. Emanuel Brisker zal in December of Januari on.? land bezoeken en in eenige schaak clubs optreden. WIELRIJDEN. Ceon 24-uurs wedstrijd. In ons nummer van Donderdag deel-, deu wij mede, dat Zaterdag en Zondag) weer opnieuw een 24 uurs-wedstrijd in bet Amstcrdamsche Stadion zou gehou den worden. Dit bericht berust op een inisverstand.- HENCELCONCOURS. Bij dc firma Ge; Corbière, Gr„ Houtstraat, zim v.:n heden af lento in gesteld dc medaillej en kruisen, uiig - loofd door den liaarlemschen Henge- laarsbond, voor hel groote liengelcon- cours, dat a.s. Zondag gehouden wordt»; prijkt daar ook de banier van dieu bond; Bargsrlijse Stand HAARLEM. Bevallen: 23 .Sept. C. P. v d Graaf—Gesink d., 24 Sept>| M. DamHoogevetsn z., F. Wagen aar t—Dortmund L z., 25 Sept. E. M, Nas—Balitangee z, Overleden: 24 Sept. jhr. F. A. van Stürler 47 j. Sophiostraat; 25. J. II. 1 maand, zoou van J. Kens en. Rus tenburgerlaan. famiiieiisriehteü UIT ANDERE DAGBLADEN. Gehuwd: 23 Sept. G. J. Kronenberg met J. H. v. Hulstijn, Den Haag. 25 Sept. W. J. Sleup met A. S. Ilcken,- Den Haag. M. Jacobs met M. W. J. v. Vlerken, Amsterdam. 11. W. G. Ras Jr. met S. Boom, Amsterdam. 4. Eriks Kz. niet A. Buys, Zaan dam. Bevallen: 24 Sept.: Park-Bino, z., Amsterdam. 25 Sept. Gompertz- Wertheim, d., Amsterdam. Overleden: 23 Sept. J. L. van den Broeko, 63 j., Amsterdam. Wed. F. Kokosky-v. Lier; 69 j., Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 2