Het fiuurtevrsagstuk. 37® Jaargang No. 11147 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 2 OCTOBER f910 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haartiai en de dorpen in den omtrek waar een Ageni gevestigd is (kom der gemeente) f 2.6D. Franco per post door Nederland f 2.96. Afzonderlijke nummers f"0.16. Getllustr. Zondagsblad, voor Haarlem f O.al". GeJliiwtr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per post 1 0.6a Uitgave der N.V. Lourens Coster, Directeur J. C. PEEBEEOCM, Telotcoo 3082 ADVERTENTIENVan 1—5 regels f 1.26; iedere regel meer 26 Cte. Reclame» 60 Ct*. por regol. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tiensluivers-odverter.tièc van Vraag en Aanbod van 1—6 rtgels 60 Ct». per plaatsing, elke regel meer IVk Cte. h contant; buiten bet Arrondissement dabbole prijs. Directie en Administratie: Crcote Houtstraat 63. Telefecccn. der Redactie «CO ea dar AdministratieTÉ4 DIT NUMMER BESTAAT KT ACHT BLADZIJDEN. BBR3TB BLAD. Kamerbswoners. Do Directeur van het Brandstof- fenburoau brengt t«r kennis van b«langiiebbenden dat zij, die een rantsoen voor kamerbewoners aangevraagd hebben en een kennisgeving ontvingen voor dit rantsoen in aanmerking te ko men, de brandstoffenkaart plus bonnen voor de eerste verstrekking tegen inwissejing van deze kennis geving tot 15 October e.k. aan de afJ. Inlichtingen van hetBrand- stoffenbureau kunnen afhalen, lede ren werkdag van 92 uur, Zater dags tot 1 uur. De eerste verstrekking bestaat uit 2 eenheden anthraciet en 1 een heid eierkolen. De Directeur voornoemd, R. C. J. WILLINK. LEVE&SftUDDELEft- VOOFJZIENHG ftóaximumprijzsn Kaas en Melk, De Gemeentebesturen van Haar lem, Bennebroek, Heemstede en Schoten ó:engen ter kennis, dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel met ingang van 6 Oofober Ï919 de navol gende maximum kleinhandelprijzen zijn vastgesteld voor i\aas Volvette Gouda met Rijksmerkf0.92 per KG., f0.18\, per KQ Volvette Gouda zonder Rljksmerk f 0.90 per 13 K.G., f 0.18 per K-O- Volvetta Gouda rabbinaal f 0.99 per K.G., f 0.20 per K.Q. Gouda 40 -}- f 0.81 per K.G., f 0.16'/, per Vi. K.G. Gouda 30 f 0.72'per K.G., f 0.14*1, per K.G. Gouda 30 -f- Rabbinaal f 0.78 per K.G.. f 0.16 per K.G. Gouda 20 f 0.60 per K.G., f 0.12 per K.G. Gouda 20 Rabbinaal f 0.65 per K.O., f 0.13 per 1 K.G. Volvette Edammer f0.92 per K.G., f 0,18'/, per K.G. Edammer 40 -f- f 0.82'/, per K.G., f 0.16*1, per K.G. Edammer 30 -f f 0.74 per K.G., f 0.15 per K.G. Edammer 20 -f f 0.62 per K.G., f 0.12'/, pet K.G. Edammer 20 -f- Rabbinaal f 0.66 per 7, K.Q., f 0.13' 3 per'j1# K.O. Nagelkaas en witte kaas (met min der dan 20 °/0 vetgehalte in droge stof) f 0.42 per K.G., f 0.08'j, per K.G. ttfelk Volle Melk (onverpakt) f 0,20 per liter. De Directeur van het Gerneeatelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem 'brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld SCHOL op Vrijdag 3 October 1919, van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. per persooHi ean pond Softol i 22 cent per pond op vertoon van vischkaart No. 4001—8000 In de Qem. Vischhal. De Directeur voornoemd, F. DE jONGB. Uganda Heden: DONDERDAG, 2 OCTOBER, S J ad sschouwbu rg, W i 1 sonsplein N, V. „Hei Hofstad Tocned", „Lea- le", 7.30 uur. Schouwburg, Jansweg Populair-we- tenschappelijkc voordracht door den isten-Iuitenant-vliegenici M. L. J. Hof stee, over.: „De Luchtvaart ca het Luchtverkeer", S uur. Museum vim Kunstnijverheid: Ten toonstelling van aestheliseh uitgevoer de gebruiksvoorwerpen. 10—5 uur, nam. Museum van Kunstnijverheid: Le zing door. den heer Just Havelaar. over: „De euitiu reele beteekenis der hedendaagsohe Ambachtskunst, 8 :uur. Bioscoopvoorstellingen. Bloemendaal Gebouw „Mara- nalha", EvaDgelic samenkomsten, uur. Schoten: Raadhuis. Vergade ring van den Gemeenteraad, 9 uur nam. VRIJDAG 3 OCTOBER. Stadsschouwburg, Wiisonsplein: Het Schouwtooneel: „Vadertje lang been" (Daddy rong-lege) 8 uur. Schouwburg Jansweg: Vioolavond door Kathleen Parlow, 8 uur. Gebouw „Zang en Vriendschap", Jonsstraat. Voordracht door mevr. W. L. Boldiniglh—Gtoenvucis, 8 uur. Museum van Kunstnijverheid: Ten toonstelling van aestlietisch uitge voerde gebruiksvoorwerpen. 10—5 uur nam. Schouwburg De Kroon: Gr. Markt. Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cinema Palace, Gr. -Houtstraat, Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Centraal Theater: KI. Houtstraat: Bioscoopvoorst el 1 ing. Staflsnlsuws Tijdingzaa! van Haarlem's Dagblad. In onze Tijdingzaal, Groots Hout straat 93, zijn o.m. de volgende foto's geëxposeerd: Van het bezoek van de Koningin i«n Prins Hendrik aan Groningen De vorstelijke gasten op het bordes van het Stadhuis; van den telep&aih Jan&ini, die ex perimenteert per vliegtuig op Ocken- burg; van de huldiging van den parachu tist Huizinga, iia zijn behouden te- 'rugjkjcimst, op den bezanen grond op Ockenhurg; van bef Vickers Handel «vliegtuig met passagiers, genomen evon voor het vertrek op 15 September van Soesterberg, naar bet vliegkamp Hounsiow in Engeland. Mnzlsk N.V. „Nationale Opera". „But terfly' in den Stadsschouw burg. Als er een modem componist liet theatraal métier au foud kent, dan ie het wel Puccini; zijne partituren bezitten al de eigenschappen die noo- <bg zijn om elk publiek in te pakken, ze zijn overmehxlieus, vol tchakeerm- gen, rythmische afwisseling en be- weikl'jaieid tn. he; inter it-ant voor den kenner ook, zijne tirades zijn noo't zoo uitgesponnen dat ze den meur oppervlaklcigen toehoorder gaan vervelen- Dat is het gelukkige recept, waar aan de werken van Puccini hun blij vend succes danken. „Butterfly", dat reeds vijftien jaar over de planken gaat. blijft altijd een pakkend stuk waarin het zeldzaam dramatisch tem perament van den Italiaan schen com ponist prachtig tot uiting komt. Met dit levendig muziekdrama open de de Nationale Opera de reeks ver- tooningen die wij dezen winter Sn onzen schouwburg van huar ver wachten. Zoo gering was het vel schil van bezetting tegenover die vim Koopman's gezelschap van verleden jaar, dat we bijna zouden willen ge wagen van cone herhaling, te meer daar de opvoering nu haast dezelfde goede en slechte tiigcnsch-ippen ver toonde als die van vorige seiznan. Annie Ligthart speelde en zong weer als een echte ras-artiste de zware partij van Madame Butterflgeen oogenblik liet zij hare rol los, var het begin tot liet eind was zij de kleine Japansche sclioone met haar groot naief geloof in trouw, met hare lief de en hare hartstochten, maar vooral niet hare liefde. Subliem was deze creatie! De triestige held Pinkesrton werd bij na even onbeholpen gespeeld door Hod. van Schaik als verleden jaar, zijn zingein is nochtans lang niet kwaad en zou enorm aan kleur en expressie winnen als zijne actie maar niet. zoo slungelachtig en fatterig was. De Sharpless van André Span was qua spel ook wel niet alles, maar was toch niet zoo onbeholpen; zijn zingen had veel goeds. Annie Hoffman was eene Soczockie, waardig om naast Annie Ligthart ie spelen, die twee reageerden prachtig op elkaar. Zooals Iwan Mo-nascli de rol van Coro vertolkt, zal hem dat niemand verbeteren; ook hij zit van 't begin tot het eind in het veil van den schelmachtigen tolk en zijn vol maakt inleven irt die rol doet vergeten, dat zijn orgaan niet sympathiek kliekt; ma Or juist dat snerpende in 7uit zingen past zoo heelemual bij figuur en het karakter van den loo- zen Japannees. Cöen Muller gaf prachtig den ver bolgen Bonzo weder. Het koor liet veel goeds lioorcn en vertoonde zich in gepaste aanklee ding, trouwens zoowel de beetle cos- stumeering als de toonolschikklng was goed verzorgd. De jonge dirigent Leo Rnygrok had de leiding; hij wist er zich han dig doorbeten te slaan. Het zou echter best kunnen lijden dat er nog eens flink met het orkest gerepeteerd werd, want menig prachtig detail der par tituur ging nog verloren. Ook lijkt mij de samenstelling van het orkest niet zoo mooi als verleden jaar, de cellopartij b.v. is tamelijk zwak. Maar we staan nog aan 't begin van het seizoen, binnen eeoi paar weken zal het orkestraal verband, de hege monie wel hechter zijn. Laa t "ons hopen na deze eerste voor stelling. die niet overdruk bezocht was, dat het Haarlemscli uitgaand publiek groeiende belangstelling mo ge toornen in het streven van de Na tionale Opera, waardoor het gezel schap in staat worde gesteld ons te vargasten op talvan puikvertoomingen van liet nieuwe repertoire. Misscliien krijgen wij hier dan otok wol de „Tristan". JOS. DE KLERK. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In ;de! week van 21 tot en met 27 Sep tember kwamen voor te Bloemendaal 1 geval van roodvonk, te Haarlem 3 ge vallen van typhus, 1 geval van rood vonk en 1 geval van diphtheritïs; 1c Velen 1 getal van typhus en te Zand voort 1 geval van diphtheritïs. BRAND. Woensdagmiddag brak ,bij den bleaker, den heer J. C. Ding jan, wonende aan de Ajmsterdamsche Vaart in een schuur achter de was scherij, brand uit. Op het zoldertje van de schuur lagen brokken hout e» krullen. De krullen zijn door twee bij .den heer D. logeerende neefjes vt en 8 jaar aangestoken; de kinderen hebben met lucifers op zolder ge speeld. Het vuur, dal zich aan eenige pan latten die dan ook verbrand zijn, mee gedeeld had, werd met enkele emmers water door buisgenooten en buren ge- bluscht. De twee ondeugende neefjes zijn vermaand. De brandweer was uitgerukt en ook de staf der brandweer was spoedig ter plaatse. PERSONALIA.- De reserve-korporaal H.- Wijsman, van het 10de Regiment Infanterie is be vorderd tot reserve-sergeant. GOED ZOO! Dc politie lieeft Woensdagmiddag omstreeks half vier een paard, gespannen voor een vrach: wagen van de firma J. v. cl. B. uit de Smedeetraat, af doen spannen, omdat het dier uit bek en neus bloedde. Hel paard, dat door een ander Vervangen is, werd naar den stal gebracht. De bestemder beweerde, dat het ros verkoudon was en door liet hoesten een aartje tn de neus gesprongen was, welk feit nu onderzocht wordt. PROVINCIALE STATEN. M H. Tih. 's Jacob, oud burgemeester d< gemeente Busspm, gaat zich vestigen te Huis ter Hede en zal dus de pro vincie Noord Holand verlaten. Daar door houdt hij oc lid te zlin der Prov. Staten dezer provincie. Hij zai wor ben opgevolgd door den heer E. Lu den, voorzitter der Vereeniging Stad en Lande te Hilversum, eveneens Qhr. Hist. Uit da Umstrekcn IJM'UIDEN. Defiets weder terug. Een inwoner van IJmuiden, dié eenge maanden geleden zijn rijwiel uil de gang van ziin woning miste, werd gisteren aangenaam verrast, toen hij van don onbekenden teener" het kar retje franco per spoor terug ontving. HAARLEMMERMEER. Ongeluk. Een zoontje en dochtertje van den land bouwer K„ aan den Hoofdweg, te N.- Venncp. alhier, zouden Dinsdagmiddag met paard en wagen hun moeder van den irein balen. Op "den Hoofdweg wilde de bestuurder van een auto den wagen passeeren, doch dit ging niet zoo gemakkelijk, omdat 't paard zoodanig schichtig werd, dat 't met glazen brik en al in de Hoofdvaart terecht kwam. De kinderen klommen uit den reeds zinkenden wagen en sprongen te water. Het meisje kon zich echter zelf niet red den en was reeds, naar 't midden ge dreven, toen de chauffeur, die onmid dellijk de auto had verlaten om de be hulpzame hand te bieden, te water sprong en het kind intijds op het droge bracht. Het paard kwam er zonder let sel af. Van het glazen rijtuig waren na genoeg al de ruiten gebxoken.- RaadscoiTïnUssIën. Nu de werk zaamheden betreffende de huishouding ivan deze gemeente zich zoo buitenge woon gaan uitbreiden, stellen B. en W. den Raad voor, het aantal vaste raads- commissiën voor het vervolg te bepa len op vijf en wel te. een commissie voor de gemeenie-financicn 2e. een aissie voor het grondbedrijf, ge- tebezittingen en openbare werker.; een commissie voor den woning bouw 4e. een commissie voor het elcc- triciteitshedrijf5e. een commissie voor den hoofdelijken omslag. Personalia. Mej. A. 1'. Klok, tijde lijk onderwijzeres aan school No* 1, na bij Sloten, in deze gemeente, is benoemd tot onderwijzeres te Burgerbrug, meente Zijpe. Tot tijdelijk onderwijzeres aan school No. i alhier is benoemd Mej. i'. Rij: wijk, te 's-Gravenhage. Sport on Wsdstrijilen LUCHTVAART. Het postvervoer per vliegtuig. Uit Londen wordt van 1 October ge seind De Handley Page nam heden 1450 pond brieven naar Brussel mede, be stemd voor Nederland en Noorwegen. Het vliegtuig bracht 1000 K.G.- mee terug. VOETBAL. HAAELEMSOHE VOETBAL BOND. OVERZICHT. De belangrijke wedstrijd R. C. H. II—Schoten II ein digde in een puntloos gelijk spei. Deze beide elftaden behooren wel tot de stertere in de A afdeelng en zuflen' o.\ met H. F. C. III en Haarlem Hl caididaten zijn voor het kampioen schap. De blauw wit ten verbaasden ons, door met een zeer sterk elftal bij H. S. V. op bezoek te komen, waar zij hun gastheeren pefst met 6—0 versloe gen .Zou H. F. C. Hl met de slechte gewoonte, om in uitwedstrijden onvol ledig op te komen, breken! Haarlem 1H had aan V. V. H. de handen vel er. behaalde een magere 10-overwinning, terwijl T. H. B. volgen6 onze verwachting, de eerste puntjes binnenhaalde door een S—1- Tn I B herstelden de kampioenen zich eenigszins en speetden met R. C. zege op B V. C. II- H. m gelijk. Haarlem IV deed even eens zoo tegen V. S. V. H. D. O. A. schijnt groote plannen te hebben, be huilde Zondag baar 3e overwinning, nu op Schoten III. Wij zuilen echter ai wachten, hoe zij zioh in de uitwed. strijden houdt. In de 2c klasse schijnt Edo Hl zich ii»cter thuis te gevoelen, dan het vo rige seizoen in I B en heeft nu reeds 5 punten ui: 3 wedstrijden. Stermvo- ge!s IH won in H B met 5—0 van Schoten IH. dat al even eleciu begint als het vorige jaar. In H C schijnen Haarlem 6 en R. C. H. 4 tot de sterke ren te belmoren. In de 3e basse boekte Haarlem 7 de grootste overwinning van dezen Zon dag, n .1. een 15—1 op Edo 5. T. H. IV blijkt eveneens zeer zwak, verloor ide vorige week mei 111 van H. B. C 3 en nu met 6—1 van H. F. C. VI. A.s. Zondag wordt de eerste ronde Voor den Beker verspeeld. Haarlem III treft het niei erg, door dadelijk te gen Schoten TI in het veld te komen. Wij verwachten hier een zeer span- nttnden strijd, waarvan de uitslag ab soluut onzeker is. H. F. C. III zal het oj) eigen terrein wel tegon E.D.O. H kunnen bolwerken. B. V. C. II zal ook nu geen succes kunnen behalen tegen T. H. B. In den wedstrijd V. V. H-- D. O. A. konit een I A club tegen eer I B-er in liet veld. Wij zijn benieuwd, wat D. O. A. zal presteeren. H. B. C- H zal o.i. van D. I. O. gemakkelijk kunnen winnen. Zandvoorf ontvangt Jvo en wint eveneens. Voor dc le kl. A staal in verband met deze eerste bekerronde slechts één wedstrijd op liet programma, n.l. R- C. H. II—H. S. V. II, heigeen een overwinning voor de thuisclub betee ken t. In I B ontmoeten de beide rivalen .van het vorige seizoen, H. F. C. IV en Haarlem IV elkander. Het is oen traditie, dat Haarlem IV van H. F. C. IV niet kan wlnnefi, ergo verwachten wij een overwinning van de Span jaardsiaanbewonere. Schoten IH speelt haai- eersten thuiswedstrijd te- «gen R. C. H. III. vermoedelijk mei weinig succes. V. S. V. HStorm vogels II zat! als gewoonlijk een span nende wedstrijd worden, met de gas ten als vermoedelijke overwinnaars. Voor Je 2e k.!. A is Edo III—Haar lem V belangrijk, daar beidon aan spraak maken op je le plaats. Wij ge looven niei, dat Edo meer dan een gelijk spei zal kunnen behalen. T. H. B. n—H. F. C. V is waarschijnlijk voor de thuisclub. Schoten IV krijgt weer een fiinke ne derlaag te s'.ikken van V. S. V. III, evenals T. H. B. III van Spaarndam. R. C. H. IV wint vrij zeker van Diio H; de R. C. H.-elftallen zijn dit jntur over het algemeen zeer goéd. Haarlem VI krijgt in B.V.O. Hl een ;tigen tegenstander, die wel eens één der puntjes kon meenemen. In de 3de kl. wint H. F. C. VI van H. S. V. IV. R. O. H. V natuur".ijk' van T. H. B. IV, hoewei misschien met minder groot verschil. Edo V H. B. C. n is \oor de gasten een wel kome gelegenheid om zich van een goed doelgem'ddelde te verzekeren. Van dc wedstrijden E. H. S.Zand voort n, Stormvogels XV—V. V. H. ITT en Ivo H— FT. B. C. TV kunnen w.j nog onmogelijk voorspellingen ge ven. Nlenwe Uitgaven. Den 4den Juli 19:7 zjju in verschil- enue plaatsen in Frankrijk, ier herdea- king van de Amerikaanschc onafhanke lijkheid en ter viering van de eerste ont scheping van Anierikaansche soldaten op iranscben bodem redevoeringen ge houden door Fxanscbe en Amerikaan- sche redenaars. Deze redevoeringen zijn nu in boek vorm verzameld en door het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken uit gegeven onder den samonvatienden ti tel „La fète de l'Indépendance Améci- caine en France". Caccilia en Het Muziekcollege bevat 't slot van Frans Vink's beschouwingen over het wezen der muziek. L.- Cou turier behandelt de Haagsche compo nisten van hel seizoen. Geertruida van Vladeracken geeft het vervolg van haar brieven uit het buitenlandzij schrijft over Plunket Greene, het Czechoslovak Festival cn de Bohemers. Naar aanleiding van „belangrijke data" wordt Camille ChevilJard behan deld. Io „De. Beurs" van 1 October als „topics" 1-Iet Engelsch-Duitsche han delsverkeer dc hooge Londensche zil- verprijs en de gevolgen voor het verre Oosten. Over keuring en aanduiding van waarden schrijft Dr. A. A. van Raalte en G. Wijgmans over regeeririgs- bemoeiing. Deze schrijver laakt het in dc Regcering dat zij handel en nijver heid niet van te voren behoorlijk in licht over te nemen regeeringsmaatre- gelen en ook de pers te veel in het duis ter laat tasten. Verder de gewone rubrieken. Wij ontvingen ter aankondiging een door Otto van Tussenbroek ontworpen affiche voor de thans in het Museum van Kunstnijverheid gehouden kordende tentoonstelling van aesthetiscjj uitge voerde gebruiksvoorwerpen. De bedoeling van het biljet is weer te geven de schoonheid in den vorm van' een bloem onder de hoede (de vleuge len) van het Museum van Kunstnijver heid, aangeduid door een monogram. Aan de onderzijde zijn tevens door mo nograms aangegeven de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat en de V. A. N. K. (Vereeniging voor Ambachts- en Nijverheidskunst). POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de iste helft der maand September. BINNENLAND, Brieven. Mej. Bach, Vlissingen. M. van Beveren, J. G. D. Bolomeij, Vcnray. Bond Tech nici, Groningen. Mme Brockaert, Amers foort. Carpentier Alting, Amersmoort. Dames Dahraen, St. Oedenrode. Boekh. Dingier, Beverwijk. Mej. Duijckink Sander, Zandvoort. G. v. Engelenburg, Rotterdam. Mej. R. Flobbs, Rotterdam. Gementeontvanger, Mevr. J. Groen, Zandvoort. Holl. Credietbank, Amster dam. Huizinga, Groningen. G. Jens, L. Joski, Baarn. Kermehlschewsky, Den Haag. Joh. Keufalaar, Mrs. v. Laer, Amsterdam. Cornelia Kuiper, Zaad voort. Mej. Af. Jansn, Amsterdam. Mag- dalena-Stichting, A. J. G. Mooij, Haarlem. Mej. C. Polmaise, IJmuiden. Postbox S07, Amsterdam. Mme Nijs- sens, Amersfoort. Mrs. I. Pick, Leeu-' warden. A. M. Scheltema, Kaag. Mej. S- Smal, Rotterdam. Struijckenkamp, Rotterdam. H. Veem, Haarlem. W. Ver boom, Amstrdam. H. d Vries, Haarlem. riefkaarten. Mej. Bad, Am sterdam. Marietje v. d. Berg, Zwolle. A. Bosch, Haarlem. Mej. J. Borscht. Haarlem. Mej. C. Brokhuizen, Haar lem Fam. Gab. Brouwer, Amster dam. W. Duindam, Noordwijk a. Zee. Mej. Dora Elbrink, Zwolle. Van Es, Bloemendaal. J. L. Goossens, Zand voort, Mevr. v. d. Horst, Enkhuizen. Frl. Leni Horting, Amsterdam. Jansen, Am sterdam. Mej. Anna Jonkman, Baarn; Kapel, Haarlem. M. Kok Mzn., Am sterdam. Tonny Koper. Haarlem. Me vrouw Koppers, Baarn. Mevr. F. C. v. Meeuwen, Arnhem. Mej. B. Meijer, Am sterdam. F. A. Melcliiüi. Rotterdam. A. B. Minist, Amsterdam. Mej. J. C. Moor, Haag. Mej. Mulder, Zecduin. A. Oven, Amsterdam B. v. <1 -jRaads, Schoten. Mej. M. Rottenburg, Hilversum; J. Scharp, Tilburg. A Schouten. Mej. L. Snoeks, Schoten. C. Steenhoven, Haadlem. B. van Veen. Joosje Vc!- dehl. Amsterdam. 1!. Veldman, Am sterdam; Rika Ven, 's-Bosch. A. .1 v. d. Wal. Apeldoorn. Milic G. Winkel. Waalsdorp. Fam. F. A. Zwaan, Am sterdam. Buitenlandsche Brieven Tora Borg Alfkurlev: Bran FortnnaM, Italië. Mrs. M. I. Jeeves, Johannesburg. F S. l.irrtard Bentheim. J. O. Ooit, Durlach. Bankver. Schaafh, Cleve. Kon. Fuche, Hannover. BuitehL Briefkaarten: Hubertine Bil len, Luik; Elisabeth Durzelem, Oden- kirchen; Minimi Eberl., Ackendorf. Meyr. J. Goris, B rasse ha et. ür. ,1, E. L, Kraft. Wilderswill. Emile Hase- brouck, Steenbergbe. Wed. Helling- men, London. F. W Hyosley. Er ding ton. Theo de Jong. Margate. Willy Peters, Aachen. Jeanne Nijkerk, J. v. d. Velde, Falmouth. Voorts 2 brieven en 9 briefkaarten Nota: Aanbevolen wordt, om het adres van den afzender op de stuk ken te vermelden, opdat deze bij onbe stelbaarheid kunnen worden Terugge geven. Voorts i.« het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huis nummer te vooixien. ELBCTRISCHE DRUKKERIJ LOURENS COSTER GROOTE HOUTSTRAAT 93 LEVERING VAN ALLE PARTICULIER. EN HANDELS- D R U KWE RK ADVXEZBN BETREFFENDE KLEUR, PAPIER, LETTER TYPE EN GROEPEERING INLI0HTINGEN OP 'T GEBIED DER MODERNE RECLAME Een vooruitstrevend mensch zendt ons een uitvoerige 'bc-echouwing, waaraan wij het volgende ontleen en: Naar mijn meening lost men het djuiurtevraagstuk niet op met vereeni- gingen op te richten en geld er aan te verspillen, maar men moet radicaal te werk gaan en de oorzaken wegne men. Dan zulien de gevolgen wd uit blijven. De grond en productiemidde len moet men aan alien geven. De be zittende klasse moet zich deze opoffe ring getroosten ter wille van de ge meenschap. L het den inenschen ernstj die de duurte bestrijden, dan gaan zij zoo te werk. De achturencag 3tan dan ook en zelfs de 6 urendag: met gemak worden ingevoerd, als mex de uitvindingen in toepassing brengt in het belang van de ganscho gemeen schap. Tk geef, besluit hij, den duurtebe- strijdere ernstig in overweging deze gemakkelijke en eenvoudige middelen in toepassing te brengen ,dan zuüen wij een heel eind verder komen dan Binnenland SPOORWEGONGELUK. - Uit Bergen op Zoom meldt men ons: Gisteravond ongeveer 9.15 uur heeft te Bergen op Zoom op het raai- ceerterrein van het station Staats, spoor een botsing plaats gehad lus- schen twee range erende goederen treinen, waarvan een ook passagiers vervoerde. Zeven waggons werden ontredderd. De hoofdconducteur Tel lier werd aan het hoofd verwond. De dienst ondervond geen vertraging. Er is vrij belangrijke msterieele schade». Laatste berichten IJMUIDEN, Sahtpbrftiskellnflen. De IJmuider trawiex 3<3 van de ree de rij Goedhart Is op een wrak ga stoot en en onmiddellijk gezonken. De opvarenden konden zich in de scheeps- l>oot redden, maar niets medencmen. Na 11 uur op zee gezwalkt te hebben, Rijn de schipbreukelingen door een logger opgepikt, die lien naar het vuurschip Haaks bracht. Vandaar zijn ze afgehaald en naar VIaardingen overgebrcht. SCHOTEN. Gemeenteraad. Hedenavond om 9 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt'. I Stemming over de voanrfefien, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen staakten. 2. Voortzetting van de behandeling van het rapport der Unificatiecommissie. KEGELEN. HET CONCOURS VAN DEN A.K.B. Aan den einduitslag van dit con- cours cmtloenen wij 't volgende: Persqnee! (korps): i. M. Heneman, Haarlem, 40. Consolatie: F. Bremer, Haarlem, 67. Vrije baan Juniores: 5. Van Ber- kum Haarlem, io. 37. H«t Fiume-!noid«nt. Uit Londen wordt geseind: d'Annunzio heeft alle telegrafische gemeenschap tusschen I'iume cn Agram verbroken en heeft de Fran sche missie medegedeeld, dat hij zicli met Yougo-Slavïc in oorlogstoestand beviiidt. HEEMSTEDE. De vrijwillige bur gerwacht. Dc Staatscout.m; bevat de uiea vaa de Vrijwillige Heemsiced- sche Burgerwacht, gevestigd te Heem stede. VELSEN. De burgerwacht. D» Staatscourant bevat de statuten van de Vëlser Burgerwacht, gevestigd te Vel-

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1