Binnenland Ingezonden Kerk en School Nieuwe uitgaveu. BuraerlUEe Stand FamiMerichtBn Stoomvaartberlshten men aanloop en bij Vinke, Lombar Pe- trilann 6, Overveen, een HolL Herders- hand, en lluijsdaelweg no. 1, Over- vc.'ii, een keeshond je. HEEMSTEDE. De vereeniging: woniogbouwvereeniging „De Haemste- dc", gevestigd te Heemstede, is toege laten als vereeniging uitsluitend in het behing van verbetering der volkshuis vesting werkzaam. VELSBN. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden raadszitting kwam onverwacht een v - zoek van mevr. Beers aan de orde om de raadszittingen in den vervolge op half drie des middags te doen aan vangen inplaats van des avonds te halt acht. Dit voorstel vond ernstige besnijding van de soc.-dem. raadsle den. niet alleen omdat over het alge meen de soc.-dern. raadsleden den dag niet altijd vrij hebben, doch ook omdat het publiek alloon de avona- zittingen kan bijwonen. Het voorstel van mevr. Beers wordt aangenomen met 10 stemmen. Tegen sternden de 5 soc.-dem. leden en de heer Sluiters. De heer Schilling (S. D. A. P.) zeg de loc in de middagvergaderingen zoo lang te zullen spreken, dal Loon avondvergaderingen moesten volgen. Do behandeling van het georgani seerd overleg moot weder worden aangehouden, omdat de georganiseer de vergaderingen nog niet zijn beëin digd. Het voorstel van den heer Schil ling om de verordening op de belas ting op openbare vermakelijkheden te herzien om sportbijeenkomsten en propagandistische vergaderingen niet te doen belasten, vindt thans steun bii den Burgemeester. Hij stelt daar om voor het voorstel nog aan te hou den. oin te trachten in de verordening een formule te leggen die de bezwaren kan ondervangen. Xaar aanleiding van het opstellen en doen drukken der raadsverslagen meent de heer Tusemus, dat met het gedr ukt doen verschijnen der versla gen gerust geëindigd kan worden, omdat ze toch geen belangstelling trekken. Aangezien de gemeenteamb tenaar Bruyn, aan wicn het maken der raadsverslagen zou worden opge dragen verhinderd zal zijn de ruads zittingen bij te wonen, nu besloten is, die 's middags te houden, wordt ook dit voorstel aangehouden. Besloten wordt een commies ter se cretarie te benoemen, speciaal tor be handeling van onderwijszaken. Een tekort van f 74,21) voor een niet verantwoorden zeepbon ia niet op te helderen. B. en \V. stellen voor het bedrag ten laste van het levensmtd- delenbedrijf te brengen. De financieele commissie wil 't doen bijpassc-n door de kashoudster. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Besloten wordt dat bij de uitkee- ring in eens aan de ambtenaren en werklieden alleen tot grondslag zal dienen het juiste inkomen zonder een i geil toeslag. Een voorstel van B. en W.' om aan den heer T. Ilellinga een gratificatie toe te kennen van f 150 voor nog be wezen diensten aan school A te IJraui- den na zijn benoeming te Haarlem, wordt zonder stemming aangenomen. De heer Hellinga wordt tevens aan gewezen als plaatsvervangend hoofd ,van het herhalingsonderwijs te IJmui - 'den. Het geschil met Haarlem omtrent Jen prijs van het boven rantsoen ge leverde gas is nog niet opgeWist., Het minnelijk voorstel van D. en W. van Veisen is door B. en W. van Haarlem niet aanvaard. De Raad van Veisen besloot zich thans tot den Raad van Haarlem te wenden met een beroep op billijke toepassing. Van een rechtsgeding zal .worden afgezien. De heer Vermeulen heeft een voor stel ingediend om aan Ged. Staten te verzoeken Spaarndam niet bij Haar- grond, dat Haarlem Spaarndam abso luut niet en Veisen Spaarndam abso luut wel noodjg heeft voor hare ex pansie. De aandacht van Ged. Staten zal gevestigd worden op het vroeger reeds te dier zake ingediend verzoek, waar bij Veisen vraagt aan hare gem een ie toe te voegen de Spaariidatnmerpol- der en de polder Buitenhuizen. Indien strilvt noodzakelijk zouden dan ook v. el aanvaard worden Spaarndam- dorp en Oud-Schoten. In dien geest heelt zich ook Haarlem uitgelaten. Het blijkt, dat het beide gemeenten te doen is om' de zijkan&len B. en C. Veisen voor expansie harer indus- trir.ele ondernemingen en Haarlem om een rechtstreeksche verbinding voor zeeschepen te krijgen. Zooals di-Mfijds was bericht gevoelen Ged. Stalen meer voor het verzoek van .Vols en. llll.LEGüM. Vergadering van den gemeenteraad van Hillegof op Vrijdag 3 October 1919, des voormid dags te 10 uur. Te liehandelen onderwerpen: l. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van vier leden van de Distributiecommissie. 4. Benoeming van drie leden van de Waterlridingcommissie. Benoeming van drie leden van de Plaatselijke Gezondheidscofmissie. 6. Vaststelling rooilijn woon- en winkelhuis G. W. Lampe aan de Hoofdstraat. 7. Intrekking aanwijzing onderwij zer Herhalingsonderwijs L. Wester man. 3, Verordening tot regeling von de uitbetaling dor ondarwijzarsjaarwed- den. 9. Nieuwe raming Gezandheidscom- mi'.-ie, dienst 1920. 10. Begrootiing Distributiebedrijf, «kiste halfjaar 1920. 11. Aanbieding bogrooting Gasbe drijf, dienst 1920. 12. Aanbieding gemeentebegrooting, «li. ust 1920. 13. Wijziging verordening op de hef fing van den Hoofdolljken Omslag. 1 1. Salarisregeling voor alle amb tenaren in dienst der gemeente met OU t '.verp-werkü eden reglement. 15 Comp tab iiiteits beslui ten. 10 Vaststelling kohier Hoofdelij ke» Omslag, dienst 1919, P. erzoek wijziging regeling ledi ging van beerputten. 18 Verzoek verlaging gasprijzeh c.q. verleening van toeslag. 19 Verzoek verleenuig toeslag op brandstoffen. BENNEBROEKj Afscheid. Dins dagavond had in 't gebouw Rehobötb het afscheid plaats vau den heer J. v. Snippenberg, directeur van de Chr. zangvereeniging „Beuaebroek". Nadat allen aanwezig waren, w. o. ook eere-voorzitter, Ds. P. J. de Jong, nam eerst de voorzitter der vereeniging, de heer C. Stijger, het woord. „Directeur,'" sprak hij, ,,na uw ruim 20-jarigea arbeid, waarin gij uw beste krachte: aan deze vereeniging hebt geschonken, zien wij u slechts noode vertrekken. Wij zeer dankbaar voor het onder wijs, dat gij aan ons gegeven hebt. Uit naam van ons allen biedên wij u het eere-lidmaatschau dezer vereeniging aan." Daarna sprak de eere-voorzitter, Ds. P. J. de Jong, welke in een korte, doch treffende rede het werk van den directeur schetste. Nadat den directeur door een der leden een prachtig bouquet was aangeboden, nam de heer J. Snippenberg het woord. In een lange speech, waarin tevens de belangrijkheid van kennis van den zang werd aange voerd, dankte de directeur allen voor den steun en bijstand, hem in al die jaren geschonken. Na deze rede werd door allen staande den scheidenden di recteur de Oud-Testamentische zegen toegezongen. Benoemd. Tot directeur van de Chr. Zangvereeniging „Bcnnebroek' benoemd de heer M. de Jong, van Hille- gom. Ceslaagd. De heer L. Ree, alhier, slaagde voor het examen commies-titu lair bij de Posterijen. IJMUIDEN. Witte Knile. In de algemeene ledenvergadering der afd. Veisen te IJmuiden gehouden, werd de begrooting voor sqïo in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 5S25- Tot afgevaardigden naar de algemee ne vergadering werden gekozen de bee- ren P. Vermeulen en Ds. Erdman. Het aftredend bestuurslid, de heer W. P. Mets, te IJmuiden, waarnemend voor- ziter, werd herkozen, terwijl in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van den den heer Van Voorst van Beesd, geko zen werd de heer Unger, te Santpoort. Aan een commissie van drie heeren, waartoe benoemd werden de heeren Kuyper; Nijhout en Alink, allen te Santpoort, werd opgedragen het nazien der boeken en rekenfng. en bewijs hoe groot de belang stelling voor het „Witte Kruis" is, kan dienen, dat van de ruim 3000 leden, bui len het gewone volledig bestuur aanwe zig waren, de administrateur, de bewo ner van het wijkgebouw en eén gewoon vrijstaand lid, die verslaggever isl Oe verongelukte sleep boottrawler. Omtrent het vergaan van den sleepboourawler 1J.M. 486 (Ver trouwen) deelt de betrokken reederij mede een verminkt telegram uit Enge land te hebben ontvangen, waaruit 1 opmaakt, dat genoemd schip tengevolge aanvaring op de Noordzee ge bleven is. De gelieele bemanning werd gered en behouden te Yarrow geland. SCHOTEN. Vuurwapenwet 1919. Van de zijde der politie verzoekt men ons er aan te willen herinneren dat ieder die een vuurwapen of munitie voorhanden heeft, of weusebt voorhan den te hebben, zonder daartoe gerech tigd te zijn, in het bezit moet zijn van een machtiging daartoe, afgegeven door het hoofd van de politie zijner woonplaats. De vuurwapenen of munitie, zonder bedoelde machtiging voorhanden bij iemand die tot dal voorhanden hebben niet gerechtigd is, kunnen door de po litie worden in beslag genomen en kun nen worden verbeurd verklaard, onver minderd de straf op overtreding van het verbod gesteld. Onmiddellijke aanvrage dier machti gingen door hen die zulks nog niet deden is noodzakelijk. VERBETERING DER VOLKSHUIS VESTING. Het raadslid, de hew Hooii, heeft bij den raad het volgen de voorstel ingediend: De Raad der gemeente Schoten, overwegende, dat is besloten om te bevorderen dat vereenigingen, werk zaam in het belang der volkshuisves ting, slechts zullen worden gesteund, wanneer zij wenschen te bouwen op terreinen, welke aan de gemeente toebehooren; besluit: van deze bepaling uit te zonderen die bouwverenigingen, welke reeds vóór 26 Juni 1919 een verzoek om een voorschot te verkrijgen aan den raad hebben ingediend, mils de prijs van den grond waarop zij wenschen te bouwen niet hooger is dan die, welke voor gronden, toebekoorende aan de gemeente, moet worden besteed. GEHEIMZINNIGE MISDAAD.- Men meldt uit Zevenaar aan het Hbld.: Gisterenmiddag was het parket uit Arn hem hier ter plaatse om een ondetzoek te stellen op het lijk, hier gevonden de Breul. De vermoedens van mis daad worden gewettigd door het feit, dal 2ich om den hals een strop bevond touw, terwijl het gezicht sporen draagt van erge mishandeling. Men at thans, afgaande op de nog aan wezige gegevens, te doen te hebben met Engelsch militair. He: is zeer waar schijnlijk, dat deze door Duitschers over de grens is geleid en vervolgens ver moord en beroofd, daar slechts een En gelsch geldstukje op het lijk is gevon den. Aanwijzing tot het vinden van den moordenaar zijn er overigens niet. Het lijk is voorloopig in het ziekenhuis geborgens DE STAATSBEGROOTINGj De afdeelingen der Tweede Kamer zijn be gonnen met 't onderzoek der Staatsbe- grootings NED.- CHRISTENVROUWENBOND. Op een te Amsterdam gehouden ver gadering is opgericht de Ned. Christen- vrouwenbond met als doel voorlichting van de vrouw betreffende de maatschap pelijke vraagstukken en sociale «tudie. Voorzitster van den bond is mevr. Have- laar, te Ede, secretaresse mevr, A. C. DiepenhorstDe Gaay Fortman, te Amsterdam, DE EX-KROONPRINS.- Naar de Burgemeester van Wicringcn mededeelt, is 't bericht dat de ex-kroonprins naar Duiischland zal gaan. Staking van bakkersgezellen Nadut Woensdag eerst cenïge wil de stakingen van Bakkerij person eelen hadden plaats gehad bij 't eindigen van 't oude contract er wordt een strijd gevoerd voor opneming van eischen in 't nieuwe contract, maar de onderhandelingen dienaangaande zijn nog niet geëindigd werd Woensuugavond ecu leuenverguderu.K van tie aia. AiiLStcraam van uen Neu. BuükursgezeUeimond genouuen tot e<m bespreking vut» den toestand door aio wilue stakingen ontstaan. Ulsclioon van bestuurszijde werd gepoogd de stakingen ie uoen opbel len in afwachting van hel binnen enkele dagen te ontvangen antwoord dar werkgeversorganisaties, was de vergadering in groote meerderheid van meennig, dat de stryd onmiddel lijk moest worden aanvaard. Er werd tot de algemeene staking m dé Am. sterdainsdie bakkerijen besloten. Hedenmorgen te La-fzee zouden de parsoneelen aan hunne patroons gaan mededeelen, dat zij slechts aan het werk zouden gaan na inwilliging van bovengenoemde eischen; hedenmiddag te twee uur zullen de stakende bak kers in Handwerkers Vriendenkring vergaderen. ')e R.-K. en Chr. gezellen zullen aan de slaking geen deel ne- ~ien. Nader wordt nog gemeld dat beslo- n is om voor de ziekenhuizen gevangenissen wel te bakken en dat ie gelijk met de gezellen de bestuurders van de patroonsorganisaties vergader den met de patroons waar Woensdag gestaakt werd. Met algemeene stemmen werd besloten, aan de eischen van dc gezellen niet toe te geven, ook al zou de staking zich uitbreiden. Woensdagmiddag was een bespreking van '1 conflict gehouden ia een samen komst van den minister van Binneu- Jandsche zaken en dc heeren G. de Jon ge, P. Pool en A. Content, als ver tegenwoordigers van de Vereeniging van Werkgevers, „De Voorzorg" en den Coöperatieven Raad. (Minister Van IJs- selsteya was afwezig.) Nadat de patioonsafgevaardigden had den uiteengezet, welke tegemoetkomen de houding door de werkgevers reeds aangenomen, verklaarde de minis- ïiet voldoende met de zaak op de hoogte te zijn om thans een oordeel uit spreken. Hü zou echter overleg ple gen met den minister van Landbouw en het Rüksgraaabureau opdragen hem de benoodigde inlichtingen te verstrek ken. Ook verklaarde de minister nog, van oordcel te zyn, dat er een grens was het geven van loonsverhooging eu dat alle eischen niet altyd maar inge willigd konden worden. Aftraden van minister Ideriburg. Naar de Telegraaf verneemt ial de heer Idenburg, ui verband met zijn gezanaheidftoésuuid, aftreden ate Mi nister va» Koloniën De heer Ideii burg lijdt aan een hartkwaal. INVALIDITEITSWET EN GE MOEDSBEZWAREN. Te Ede. zoo meldt de N R. Gt. is een groote ■actie op touw gezet tegen de verplichte verzekering, die bij het teekenen. van de formulieren voor de Invaliditeits wet tot uiting komt. Men wil er bij den minister van arbeid op aandrin gen, diegenen van de verplichte, verze kering vrij to laten, die daartegen ernstige gemoedsbezwaren hebben. In de dorpen Ede, Bennekom, Lunteren, Ederveen en Huiskamp liggen lijsten, waarop druk geteekeiSd 'wordt. JHR. MR. A. VAN REIJGERiS BERG—VERSLUUS. Te Middel- burg ia Overleden, in den ouderdom van 87 jaar. jltr. mr. Aarnout van Reijgersberg Versluijs, oud-president van de rechtbank aldaar en kamer heer in buitengewonen dienst van de Koningin. Hij was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, coimmandour in de Orde van Oranje Nassau en officier in de orde van d<» Eikenkroon van Luxemburg. DOODGEREDEN. Een militair ur't Roermond reed met zijn motor iemand uit Tegelen aan op den w^g naar Tegelen met het noodlottige ge volg, dat de aangeredene onmldde' lijk overfeed. ONTAARD VADER. Te Hel mond trok S-, nadat hij dronken was thuis gekomen, het mes, en stak daar mee zijn niet6 vermoedenden zoon dip rustig te bed lag, in het onderlijf. De politie was spoedig ter plaatse. Per brancard werd de getroffene wegge voerd .terwijl de ontaarde vader in ver zekerde bewaring werd gesteld. DE GEREQUIREERDE SCELL PEN. Van de 87 schepen, die tij dens den oorlog door de Vereenigde (Stelten zijn gcrequireerd, is, naar de „Timesmeldt, thans het laatste, de „Westerdijk ,öoor de Amerikaansche commissie teruggegeven. EEN VERMIST JONGETJE TE RECHT. Naar de N R. Ct. meldt, heeft de rijksveldwachter Koning uit Buren te Kerkavezaath aangehouden een negenjarig jongetje, dat een maand geleden te Amsterdam is op gelicht. Het jongetje was in gezJschap van een ongunstig uitziend persoon. I>E STAKING IN DE BINNEN - VAART. De directies der motor- diensten Hom en Go. (Leiden—Rot terdam), L00 (Leiden—Amsterdam), en Van der Meer (LeidenAmster dam—Rotterdam) zijn met het pereo neei tot overeenstemming gekomen De diensten zijn hervat. In een Woensdag te Den Haag gehouden vergadering van pa troons in het binnenscheepvaartbe- drijf, bij wie nog gestaakt werd, is besloten de eischen van de stakers in te willigen, zcoals deze door den Centralen Bond van Transportarbete dors gesteld zijn. Het werk zal over al hervat worden, zoodat deze sta king hiermede w er tot het verleden behoort. niet geplaatst, wordt ds niet terupRegeven. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt ds Redactie zich niet aansprakelijk. M. de R. Door het bondsbesiuur van den Alge eenen Bond van Bakkers, Chocolade en Suikerbewerkers worden gedurende den laatsien tijd telkens berichten pers gelanceerd, d:e kennelyk ten doel hebben om een voortdurende agitatie onder dc arbeiders te verwekken. Een dezer dagen kon men weer le zen, dat de loonelschen van den Alg. Bond in het bezit van de werkgevers waren, met de bedoeling van den vak bond om te komen tot een landelijke regeling van arbeidsvoorwaarden voor cacao-, chocolade- en suikerbewerkers. Verder dat er groote ontstemming on der de arbeiders was, en er reeds sta kingen uitgebroken waren te Haarlem. Maar dc Algem. Bond had met den fa- brikantenbond gecorrespondeerd en nu had deze vakbond bericht ontvangen voor :n conferentie op 1 October. Dc hoofdbesturen van de Christelijke en R.-K. bonden hebben zich echter 4 Juli j.l. reeds met de werkgeversorgani saties in verbinding gesteld omtrent on derhandeling over een landelijke arbeids regeling. Inmiddels werd de actie te Haarlem ingezet, waarbij onzerzijds sterk aange drongen weid niet op plaatselijke ac- maar op landelijke regeling. We beschikten toen nog niet over voldoen de gegevens van de werkgevers of wel in die richting zou gestuurd worden. Dit werd door de „modernen" en „vrij- echter sterk ontraden. De Haarlem- sche patroons stelden de zaak in ban den der werkgeversorganisatie. Onder handelingen vonden plaats, waarbij de patroons zich plaatsten op het landpunt der Zaansche regeling, lie belangrijk lager was dan het 'oor Haarlem gevraagde. De regeling 'oor de Zaansche cacaofabrikanten was enkele weken van te voren door den Alg. en Fed. Bond aanvaard, zon der staking, terwijl voor Haarlem een staking werd geproclameerd, alhoewel de onderhandelingen nog niet afgebro ken waren. Dit wat aangaat het Haar- lemsche conflict., September ontvingen wij van de werkgeversvereniging bericht, waaruit ons bleek dat een landelijke regeling al kans van slagen zou krijgen. Op een conferentie die wij als hoofdbestu- der drie landelijke vakbonden met werkgever 6 September j.l. te Am sterdam hielden, en onzerzijds op de mogelijkheid tot invoering eener col lectieve arbeidsovereenkomst in de ca cao- en chocolade-industrie werd gewe- werd door den voorzitter van dcu Algem. Bond opgemerkt, dat hiervan t/. ienbaren tijd geen sprake zou wezen. We wisten echter wel ecnigszius eer van de zaak. Op een vergadering, den ïyden dezer gehouden, werd dan ook een commiss' gevormd uit de patroonsvereeniging om met dc vakbonden in overleg te treden, met als gevolg de bewuste conferentie 1 October a.s. Wie uit het persbericht van den Al- gemccncu Bond dus zou willen opm i- ken, dat van die zijde alleen voor de be langen der betrokken arbeiders wordt opgekomen, zij opgemerkt, dat we on zerzijds reeds lang wisten hoe de zaak stond, toen zelfs nog de leiders van den Algem. Bond openlijk verklaarden v,n niets te weten. HET HOOFDBESTUUR VAN DEN CHR. BOND VAN CA CAO- EN CHOCOLADEBE WERKERS. DE PENSIOENPREMIE DER ONDERWIJZERS. Geachte Redactie. In de .Nabetrachting van den Ge meenteraad" schrijft u te hopen, dat „Gedeputeerde Staten in de overneming der pensioenpremie voor de openbare onderwijzers, geen aanleiding zullen tan den, om een beslissing te geven, waar bij de onderwijzers ook in dit opzicht orden achtergesteld, bij het audere gemeente-personeel." Naar mijn inzien zullen Ged. Staten zeker weigeren de begrooting goed te keuren. Veronderstel echter, dat de be grooting werd goedgekeurd, dan zou ile gemeente toch genoodzaakt zijn pok voor alle bijzondere onderwijzers dc pensioenpremie te betalen, wijl anders de regeling der tractementen bij de wei in Haarlem, tot deze onbillijkheid zou leiden, dat er geen gelijkstelling meer was. In Amsterdam wordt ook aan alle bijzondere onderwijzers door de ge meente uitgekeerd, wat door haar aan de openbare boven de regeling volgens 1 wet-De Visser wordt uitgegeven. Dit zou de gemeente Haarlem nog ettelijke duizenden kosten, maar de bil lijkheid eischt het. Dank voor de plaatsing. Uw dw. J. DE JONG. (Indien het voorschrift der wet in zake gelijkstelling zich ook lot de pen sioenspremie uitstrekt, zal het gemeen tebestuur ongetwijfeld ook overgaan tot premie-overneming tea bate der bijzon dere onderwijzers. Echter moet dan eerst staan, dat dit ten opzichte van de openbare onderwijzers geoorloofd isl Daarom ruoet de verordening die dit_ be ginsel inhoudt niet de Begrooting, welke ook pas komt als de verordening is van kracht geworden de goedkeu ring van Gedep. Staten verkregen hev*. Mochten Gedep. weigeren, dan de weg nog open, welken de heer A. G. Boes in den Raad aanwees een gezamenlijke actie der Gemeentebestu ren bij de Regeering. JAC. C.- M.- Jr.) ERNSTIGE DIERENMISHAN DELING. M. ds R-, Vei-oorloof mij, dat uk langs desen weg een woord van waarschuwing richt tot uw lezers bezitters van hon den, oru hen te behoeden voor «en waandaardigfaed waarvan onze Aire dale terriër het slachtoffer is go wor den. Domcr dagen ging mijn dochter me' den hond een boodschap doen In de Groote Houtstraat, en liet het dier 'n 0ogenblik buiten den winkel staan. Then zij weer naar buiten kwam, be merkte zij wél een'.ge militairen, die bijzonder veel pret schenen te hebben, doch vermoedde nog niét, 'dat dit ten koste van den liond kon zijn. Eerst la ter bemerkte zij, dat het dier blijkbaar niet meer zien kon, on overal tegenaan jiep. De veearte, dien wij kort daarop raadpleegden, gaf ate zijn vermoeden tc kennen dat men 't dier 't oen of an der bijtend vocht of wel peper in de o gen had gestrooid, hetgeen natuur lijk voor hem ernstige gevolgen kar. hebben. Wij moeten wel aannemen, dat de onverlaten, dlo zich zoo vermaakten, zich deze barbaarsche grap hadden veroorloofd. Voorwaar een helden daad! Men zij dus gewaarschuwden ne me de horden desnoods aan de 1 jn liever mede naar binnen om de die ren tegen dergelijke lielsche praktijken te vrijwaren. U bij voorbaat dankend voor plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, O. E. DE ONDERWIJZERSSALARISSEN M. de R., Wbenedag ontvingen do openbare onderwijzers voor het eerst 7 pet. min der salaris. De jolijt 6tond hnn op het gezicht te lezen, omdat dit door hen als een symbool beschouwd werd voor de groote prijsdaling, dio nu verwacht wordt. Wat zouden de georganiseerde werk lieden doen, als hun werkgever hun zoo Iets aandeed? Hoogachtend. ONDERWIJZER. (De 7 pet. betreffen de pensioenpre m'e, tot nu door de gemeente overga namen. Indien Gedep. Staten de nieu we verordening van Haarlem goedkeu, ren, wordt de pensioenpremie terug betaald. Red. H.'s D.). HULDICINC PROF. DR. J. V. DE GROOT. In de aula van de gemeente-uoiversi- tit van Amsterdam is Woensdag prof. dr. J. V. de Groot gehuldigd ter gele genheid van het feit dat hij vóór 25 jaar 't hoogleeraarschap in de Thomistische wijsbegeerte aan die universiteit aan vaard had. Onder de aanwezigen waren de Aartsbisschop van Utrecht en minis ter Aalberse. Namens een huidigi ngscomlté werd de hoogleeraar toegesproken door dr. A. H. M. J. van Rooij, die mededeelde dat 't comité had gemeend den jubilaris moeten aanbieden zijn ia olieverf geschilderd portret, dat echter nog niet gereed was. Vervolgens werden telegrammen van gelukwensch voorgelezen van den mi nister-president jhr. Ruys de Beeren- brouck, die door ernstige staatszaken erhinderd was te komen, alsmede van minister dr. De Visser, die het vol gende seinde „Den drager en bevorderaar der groot- sche gedachten en idealen van den be roemden doctor angelicus, zij op dezen blijden dag van glorierijk herdenken, hulde en dank gebracht door den mi nister van Onderwijs, dr. De Visser." Ook van Z. H. deu Paus en van de vier bisschoppen van Nederland waren telegrafische gelukwenschen binnenge komen. De jubilaris werd verder toegespro ken door den Aartsbisschop van Utrecht en door den rector-magnificus der ge meente-universiteit van Amsterdam, Jhr. mr. dr. J. Six. Voorts had des avonds een feestdiner plaats, waaraan mede aanzaten de ministers Aalberse en Kbnig. De eerste tafelredenaar was mr. Aalberse, die prof. De Groot hul digde voor wat door hem is gedaan voor Katholiek Nederland. Bij de drukkerij Joh. Mulder te Gouda ie vanwege den Cenlraleu Ne derlandscheii Amblenaarabond uitge geven: „Interdepartementaal Overleg, sen ambtenaaosbelang en een rijkabe üang". In dit vlugschrift wordt de geringe voortvarendheid der Departe menten van Algemeen Bestuur be sproken en de hinder, dien de ambte naren daarvan bij hun vakstrijd on dervonden hebben en ondervinden. Bepleit wordt door den schrijver, den heer F. S. Noordhoff, de instelling Van een „Centraal Ooilege der De partementen" onder leiding van den Secretaris Generaal in AJgemeenen Kelslaïr, 3., Amsterdam. I. D. Wor- kumDe Pa.iuw, z., Amsterdam. verleden: Wed. T. dc Boer— Woudstra, 73 jaar, Amsterdam. J. Jfc B.aningFransen van de Putie, Haar lem. Li Troesel, 58 jaar, New-York. 99 141 304 310 424 513 677 705 909 916 076 1078 421* Staatsloterij. Trekking van Woensdag 1 Octobe; 1919: NIETEN 184 214 217 219 277 331 333 339 358 391 577 594 632 647 652 760 791 824 837 903 947 976 988 1031 1068 .'080 1090 115S 1275 1297 1303 1375 1406 1428 1452 1457 1491 1510 1550 155? 1572 1579 1643 1645 1707 1708 1717 1932 2011 2013 2067 2119 2221 2432 2481 2483 2485 2495 .2504 2531 2563 2601 2604 2636 2643 2645 2517 2c53 2673 2711 2720 2739 [784 2786 2'94 2795 2799 2817 2821 2846 2880 2>04 f =20 2948 2979 3132 3154 3167 3190 3:12 3241 324*1 3293 3316 33IS 3409 '505 3518 3545 3551 3536 3862 3671 3684 8697 ;;G98 3705 •3740 3755 3796 3953 3963 984 4030 '4035 4041 4057 4070 4170 4183 418(1 4252 4299 4333 4339 4353 4389 4395 •4426 4447 4450 4453 4482 4529 4596 ,4549 4605 4606 4610 4616 4636 4660 4684 4711 4725 4743 4756 4758 4891 09'9 4935 4969 5001 5099 5138 5156 £162 5207 5240 5315 5328 5333 5363 5375 5423 5477 5548 5550 5551 5561 Ö574 5628 5610 5674 5"00 5719 5781 £784 5795 5819 5832 5833 5906 5910 5916 5953 5933 C034 6037 6044 6114 6141 6160 6173 6173 6241 6294 6313 f.338 6343 6363 6390 6394 6439 6533 .C-601 6614 6686 67Ó6 0770 6779 7023 7042 7162 7249 7307 "316 "458 7477 7593 7597 7601 7715 7721 7758 7760 "769 7773 7788 7825 7834 7850 7897 901 7974 8010 803G 8133 8123 SI'7 8151 8164 8166 8202 8210 6288 8314 8465 8469 8485 8490 8517 8581 8S49 8894 8914 S915 8933 8953 8954 8963 6982 9000 9012 902-5 9055 9084 8197 9211 9234 9236 9254 9320 9329 9348 937t 9426 3441 9484 9508 9558 9622 9746 9730 6833 9847 9870 9910 9952 9954 10000 10051 20078 10107 10115 10142 i0!43 10159 10165 10349 10350 10447 10539 105G8 -0581 10588 10608 10618 10641 10643 10090 10841 10872 10921 10943 10951 11006 11012 11099 11166 11191 11229 11245 112% 11383 11410 11436 11459 11472 11500 11520 11564 11569 11665 11670 11673 '1754 11766 11777 H7S8 11809 11912 11925 12032 12043 12057 12184 12202 12222 12233 12283 12333 12375 12378 12450 12460 12485 12496 12504 12513 12-567 12674 126S4 12702 12756 12?% 12797 12S2S 12*61 12904 12900 13088 13111 12130 13140 13127 13234 13239 132-53 13294 lii>92 13359 13365 133S0 :J3S7 13'53 13517 13566 13578 13580 13607 13R26 13686 13722 13752 13754 13812 13835 13S65 13890 13223 969 -13999 14011 14049 14076 14146 1 4159 1 4168 14206 14276 14397 1442.5 14459 4510 14577 14583 11710 14713 14716 14.88 1-4827 14841 14924 f4948 15088 15111 15165 f5204 15386 15406 15426 15439 15567 15G09 15626 15600 15825 15845 158% 15889 15920 15927 15933 15950 16035 15130 16146 16194 16332 16379 16468 16483 16604 16662 1G681 16755 16792 16794 16959 17014 17077 17088 17106 17111 17152 17153 17202 Ï7233 17291 17334 17377 17443 17515 17518 17540 77542 17G19 17627 17654 17687 17747 178S9 17897 17913 18145 18158 18160 18161 18245 18239 I82g7 ?306 18350 18362 18375 1S394 18510 13512 18523 18T30 18730 18745 187S7 18-719 10385 S0593 '0775 10957 11215 11422 '1556 1.6S4 11883 12135 122% 12471 12639 12776 13080 13225 13322 134S3 18625 12762 13905 14056 14794 14969 15271 15513 15791 15913 15952 16197 16559 16784 17026 17118 7234 17485 17562 17717 1S163 18308 18452 1S545 14978 15369 15531 15813 15914 15984 16329 16573 16791 17038 17143 17245 17486 17577 17724 18118 18198 18336 18490 1SS74 189% 19013 19044 19104 19.35 39143 19187 19262 19317 19337 1^345 19354 19366 1--384 19Q94 19397 1W-25 194:» 19460 19196.19507 19622 IC-ÓÓ3 19678 19679 19698 19736 19745 1.767 19769 19807 1:<343 19883 19391 19922 19930 10949 19995 19999 2779 20023 20040 20059 20064 20095 20199 20224 20243 20248 20263 20279 20309 20531 20533 20636 20640 27013 20719 20744 20766 20776 20S09 20850 20918 2C«35 20970 20979 20995 £0999 21012 21030 21031 21056 21067 21078 11087 21096 21109. 21123 21152 11156 11167 21212 21213 21225 21228 £1244 21249 21266 21268 21359 2'.360 21364 21367 21370 21393 21396 2.415 21422 21425 21428 21469 £1489 2151.1 21504 21596 21538 21539 ?'351 21574 21604 21624 21642 21661 21670 21680 21710 21784 21S18 21870 HAARLEMMERMEER Bevallen: G. PoMerman-Hoistijn, M. M. van der Yeek-Wessete. D L. Dekkers-Kours. Z.; M. van Rens- woude-Vonhoff. Z.; A. van de» Heu vel-Hagen, Z.; F. Pols-Vaandenng, Z.; S. Eilsnder-Vertjurg, D.; M. Kolf- Verkuijl, Z. Overleden: Cornells Slinger, 1 jaar, van C Slinger; Doniaius— Middel koop, 81 j., Wedr. van M. Snoek; Hc-rmamis Willetoronius lippus, 3 J., Z. van J. Lippua UIT ANDERE DAGBLADEN. Getrouwd: 29 Sept. A. Neeb en J. H. v. d. Berg, Amsterdam. Bevallen: 27 Sept. Poolman-Boon, d., Watergraafsmeer. 29 Sept. N. Padt-de Voogd, z., Zandvoort. G. Cauveren-Benninga, d., Amsterdam, 30 Sept.: C. Koeter-Franken, d., Am sterdam. Overleden: 29 Sept. J. M. Veldhuy- sen van Zanten, 52 Lisse. J. Gee- slnk, 72 j., Weeep. Getrouwd: J.- C. P: v.- Rijn van Alkemade met Ji Ensink, Hilversum. S. Hammelberg met Jj v, d. Kleeff, Amsterdam. Bevalleni H.- MendelsonOnder- w ijzer, d.-, Sneek, Ej Blankenberg— Van der Steen^ u, Baara; J. Havie— met f 70 13002, 10 lijst: 325 ra.z. 315, 328 u 338' met f 70; 13003 m.z. STV. MIJ. NEDERLAND. Ambon arriveerde 29 Sept. van Am sterdam te Norfolk. Karimaia (uitreis) vertrok 26 Sept. van Suez. Karimoen van New-Y. ir Java, vertrok 28 Sept. van Dui\ Rondo (uitreis) vertrok - Sepu van Colombo. KON. NED. STOOMB. MIJ- Amor vertrok 21 Sept. van Alexan- dria naar Nederland. Berenice van Genua naar Amster dam, arriveerde 29 Sept. te Cadix. Hebe vertrok 28 Sept. van Cadix naar Valencia. Iris arriveerde 1 October van Go thenburg te Amsterdam. Pluto vertrok 1 Oct. van Amster dam naar Gothenburg. Titan vertrok 1 Oct. van Amster- dam naar Danzig. ROTT. LLOYD. .Arakan arriveerde 28 Sept. van Ro-.terdam te Norfolk. Sitoebondo thuisrcbi passeerde 20 Sept. Gtbrvlt.ur. HOLL. AMERIKA LUN. Zuiderdijk van Rotterdam naar Hampton Ronds, passeerde 1 Oct. 12 u. nam. de Galloper.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 7