II. F. C.i I'. Kiuirs Sijposteyn, Ne». Kervel, Peddy Francken, N.N.. B. Vörwey, G. Kaars Sijpesteyn, Reydon. Miesérus, Laan, G. Kervel, Slgmond. U. V. V.: Van Rijn, Rumbrink, Swarttouw. Ijsvogel, Van der Drift, Noordhof, De Bie, Buitenweg Jr.. Buitenweg Sr., Jan Vos,Muller. U.V.V. trapt af, maar onmiddellijk bemachtigt Laan den bal, doch de nu volgende aanval der H.F.C.'ers loopt op niets uit. Vooral de linker vleugel der blauw-willen is goed op dreef. Sigmond rent keer op keeT langs het lijntje, geeft goede voorzet ten, welke helaas voor Laan onbereik baar zijn. De beide rechtsche spelers brengen ar niet veel van terecht. Vooral Reydon presteerde niet veel. Bovendien komt het ons voor, dat deze beide spelers we] wat licht zijn om in de eerste klasse succe6 te knnnen-hebben. Bij U.V.V. valt de voorhoede het meest op. Het samenspel tusschen Vos en do gebroeders Buitenweg is keurig. Gelukkig hebben Ben Verwey en hel bockstel der H.F.C.'ers een goe den kijk op hun spel. No ongeveer oen half uur speóens brengt Vos fraai op. Doordat Peddy Franckon ta veel was opgedrongen, heeft Buitenweg vrij spal gekregen. Vos plaatst naax ham toe, em YV. Buitenweg la er housch de man niet naar, om ook maar een klein kansje onbenut te la.ten. Met een schitterend schol geeft hij U.V.V. de leiding (0—1.) Het zeer talrijke publiek moedigt de H.F.C.'ers luide aan. Zooals ech ter boven gezegd, liep het heden weer niet mee I-nan speelt eanigszins voorzichtig. Vlak vóór rust krijgt Reydon een prachtige kans om te doelpunten, maar zijn schot is veel te zacht. Even later is het rusten. Als weer begonnen is, blijkt dat U. V. V. er al^es op zotten wil. om haar voorsprong te verhoogen. Zij komt ge weldig opzetten. H F.C. weet evenwel den drang te weerstaan en gaat go leidolijk ook tot den aanval over. Op een gegeven oogenblik komt I.aan in wat al te harde aanraking met een tegenstander en moet even hei veld verlaten Met tien man door- Spelend blijft H.F.C. gevaarlijk. Bij een vinnigen uitva] ..neemt;' een dei' U.V.V.-spelers een H.F.C.'er in het beruchte gebied op minder faire wijze en zeer terecht wordt een strafschop toegekend. Laan, die huiten het veld z'n been zit te omzwachtelen, komt even *e voorschijn en ondor uitbundig gejuich gelukt het hem met een listig schot de partijen op gelijken voet te bren gen. (1—1) U. V. V. trapt af en dringt gevaar lijk op. Lang hebben de ILL1 .C.ers geen pleizier van hun succes, want bij een vluggen aanval van U. V, V. weet W. Buitenweg wederom op schitterende wijze zijn club de leiding te geven. (1—2). H.F.C. wordt hierdoor ©enigszins ontmoedigd en de Ilaarlemsche ach terhoede krijgt volop werk. Peddy Francken vult in deze periodo vooral op wegens zijn kranig spel. Tegen het einde komt er cenige herleving in de Haarlemsche gelede ren en het U.V.V.-doel beleeft be nauwde oogenblikken. Daar de Haarlemsche voorhoede niet weet te doelpunten, zal Nes Ker vel het maar eens probeeren. Hij doel werkelijk fiink weak, maar net levert geen succes op. Dan raakt Jan Laan helaas weer onklaar cïi mi Jat, jiu voorgoed liet veld verlaten. Do laatste oogenblikken verloopen onder de grootste spanning, maar er komt geen verandering meer in den stand en als ten slotte scheidsrechter Wiliing het einde aankondigt, heeft H.F.C. voor de zooveelste maal ver'.o ren. H. B. S.— Haarlem 11. Haarlem trok Zondag naar Den Haag cm den strijd aan te binden legea H. B. S. Er ging den laasten tijd zóó'u loep uit van de H. B. S.-voorhoedc, dat menigeen in de meening verkeerde, dat de Haarlemmers zouden verliezen. Evenwel is 't hun gelukt een kostbaar puntje te veroveren en geheel verdiend, daar de partijen vrijwel tegen elkaar opwogen, met Haarlem iets in de meer derheid. Een doelpunt van Schravendijk werd geheel ten onrechte ongeldig ver klaard, waardoor aan Haarlem de over winning ontging. Haarlem heeft haar opstellig gewij zigd, door Donker uit te laten vallen. De opstelling was nu als volgt Angenent, Bronger, Thomas, D. Houtkooper, Tckelenburg, Terwee, Bieshanr, M. Houtkooper, Maas, Bra- kel, Schravendijk. H/ B. S. verschijnt met Van Dapperen. De Bas, Peereboom, Schafer, Van Rappard, Rcyziger, Pinto, Bouwman, Van Beusekom, Denis, Bakker. Tekelenburg raadt goed en verkiest eerst tegen den stevigen wind in te spe len, wat evenwel voor de roodbroeken geen beletsel is, om onmiddellijk aan te vallen, 't Plaatsen in de voorhoede is evenwel vaak onzuiver, daar 't veld ui- lerst lastig te bespelen is, waardoor de Haagsche verdediging in de gelegen heid wordt gesteld met verre trappen 't terrein te zuivere. De Haarlemsche middenlinie is evenwel Ln uitstekende conditie, zoodat dc H. B. S.-voorhoede vrij ongevaarlijk blijft. Een zwak punt in deze linie is Peereboom. Na een kwartier van overwicht der Haarlemmers komt 1-1. B. S. meer los en een paar gevaarlijke momenten voor 'l Haarlem-doel ontstaan. Angenent is evenwel op zijn post en retourneert al les. 'i Schieten der zwartjes is ook ve'- re van zuiver, waardoor menige bal nn-st of ovcz 't doel vliegt. Ook een paar corners blijven zonder resultaat. Haarlem heeft tenslotte 't eerst suc ces.. Schravendijk besluit een ren met een goeden voorzet en Brakcl plaatst in eens in 't doel, oi? Een prachi-goall 't Spel is nu vrijwel verdeeld? Om beurten veikeeren beide doelen in ge vaar. Even vóór de rust gelukt 't H.- B. S. gelijk ut maken, door een voor Ange nent onhoudbaar sch:t. ii. 1 Met gelijken stand wordt van dód verwisseld. Na de pauze schijnt H. B. S; ovcr- winningsplannen te hebben, want gedu rende eenigen tijd zwermen de zwarten voor 't Haarlem-doel. Van Dapperen en Van Rappard geven menigen goe den voorzet, waaruit de overige spelers evenwel niets weten te maken. De Haarlem-voorhoede wordt dan weer aan 't werk gezet, maar door bui tenspel staan van Bieshaar mislukken een paar aanvallen. Toch gelukt 't hein een paar maal goed voor te zetten- eD met veel geluk ontkomt het H. B. S.- doel aan een doorboring. Uit een scrimmage scoort Schraven dijk keurig, maar geheel verkeerd geeft scheidsrechter Van Bisselick bui tenspel. Onmiddellijk hierop denkt men H. B. S. tc zien scoren, maar Terwee reut schitterend. Van beide zijden begint nu 't spel te verslappen. Pinto krijgt nog even een waarschuwing en dan k ndigt Van B - selick, die tnaar zéér middelmarig leid de, 't einde aan en keert Haarlem c*.n punt njker naar de Spaarne-stad teruz. Volgende weck HaarlemH. F. C. aan den Schoterwegl SPARTA—H. V. V. (2-3) Onmiddellijk ontspint zich zoo le. zen wo ia het Maandagochtendblad een vlugge strijd van doel tot doel. Sparta mist nog steeds rtuffel- se; bij II.V.V. spelen do drie. Kesslers in do voorhoede. Na 25 minuten geeft Dé Kessler aan Ii.V.V. de leiding, maar dadelijk daarop maakt Korier gelijk (1—1). Na rust geeft Heynon wederom aan 1I.H.V. de leiding, maar Martin rnaakt weer golijk (2—2). Het pub;!ek en de spelers worden zeer enthou si ast. In de allerlaatste minuut is scheids rechter Muttcjra verplicht, wegens hands een strutsehop toe te t-.e .i'ii aan H.V.V., waaruit de geelzvva.tj.i door Koe'.eman de leiding nemen (2—3) Het einde Komt dus met een overwinning voor H.V.V. BLAUW-WITV.O.C. (2—0). De aanvallen van V.O.C. zijn on- beteekenend; Blauw-Wit is venwel uitstekend op dreef. Enkele minuten vóór de pauze geeft Van Diermen aan Blauw-Wit de leiding. Ook in Ge tweede helft weet Van Diermen nog eins te scoren, waarna niets bijzon dere meer gebeurt. Blauw-Wit wint dus met 2—0. D. F. C—AJAX (0—1). Voor dezen wedstriid was natuur rijk weer veel belangstelling. Er werd forsch doch fair gespeeld, maar voor rust werd niet gescoord. Dadelijk na de hervatting maakte Ajax uit een hoekschop en een daarop volgende doölworsteling den eersten en eeni gen goal, die aan Ajax evenwel twee winstpunten opleverde. Een kostbaar puntje dusl A. F. C QUICK (1—0). A.F.C. speelde Zondag voor het eerst op eigen terrein, en mocht dal met een overwinning bekroond zien. Ook hier gaat de rust met blanken stand in. Ken half uur na de hervat- tfi'jüg geeft Wdlsch aau Van Marle een voorzet, dien deze benut (10). In het laatste kwartier vallen beide partijen om beurten aan, maar ge doelpunt wordt er niert meer. - Reserve le klasse B. HAARLEM II—A. F. C. II, 4—2- De roodbroeken-reserves zijn op den goeden weg. Thans werd weer van A. F. C. gewonnen en, wat meer zegt, verdiend. Haarlem beeft eer?' 't nadeel van den wind, wat evenwel geen oorzaak is, om in de minderheid zijn. 'l Spel gaat vrij wel gelijk op. '1 Duurt dan ock vrij lang vóór er gedoelpunt wordt. Ten- ric-ue heeft Haarlem 't eerste succes. Wanneer bij 't nemen van een uittrap de bal te veel achter den doelman wordt geplaatst, werkt deze laatste den bal in eigen doel, 1—o. Door dezen •-—r.slag laat A. F. C. zich niet ontmoedigen en een paar ma len verkeert 't Haarlem-doel in gevaar. Kaan maakt evenwel een zekeren in druk en zendt alle balk 1 retour. Vóór de rust heeft Haarlem nog een maal succes. Een schot van Van Pel- lccom verdwijnt in 't net, 2—0. Met dezen stand wordt van doel vet wisseld. Na ongeveer «o minuten spelen in de tweede helft, is 't weer Van Pellecom die Haarlem's voorsprong verhoogt, 3—0. A. F.' C. komt nu vurig opzetten en door een fout van Kaan, die den bal door zijn beenen laat gaan, wordt '1 3 A.' F.- C. blijft in de meerderheid, waardoor zij tenslotte met een goed schol in den bovenhoek den achterstand verkleint, 3z. '1 Begint nu werkelijk nog te span nen, maar ten derden male doelpunt Van Pellecom met een goed schot, al- zoo den stand op 42 brengende. Hierna doelpunt geen der beide par tijen meer en heeft Haarlem II een verdiende overwinning bevochten. Tweedeklasse B. E. D. O.HOLLANDIA (6—1). De Hoornsche tweede klasser Hoi laridia is te gast geweest in het E- D O.-kamp, maar heeft een 61 ne derlaag geleden. Do bezoekers vor men lang geen tweede klasse-elftaL Zooals de uitslag reeds doet vermoe den speelde D. O. veel sterker dan Uollandia. In de E. D. O.-voorhoede is Houtkamp geweldig op dreef. ier maal passeert hij den UoLlandia-doci- man, terwijl Thomas v. d. Hurk twee maal doelpunt De Hoornsche voorhoede is met veel w aard en slechts eenmaal wordt Dekker, die De Kiefte verving, gepas seerd. Ten slotte hoeft L. D. O. een spre kende overwinning behaald. R. C. H. I—Z. F. C. I (0—4). Ten aanschouwe van veel publiek had deze wedstrijd plaats. Goed aan gemoed'igd door de vele R. C. I-I.-en- Ihousdasten, doen de blauwzwarten eenige gevaarlijke aanvallen, maar falen steeds voor doel. Nu is het Z. F. C. die keurig op het R. C. H.-doel afgaat, een fout in do geheele ach terhoede, en Z. F. C. opent de score. Dit werkt ontmoedigend op de blauw zwarten, Na halftime weer dezelfde vertooning, Z. F. C. is in deze perio de veel sterker, en na goed op bren- go» is de stand 2—0. Even hierna ge volgd door nö. 3. De R". C. II.'ets moeten nog voor de vierde en laat sta maal zwichten. Derd e klasse B. HELDER—H. S. V. (1-3). H. S. V. is voortgegaan met haar reeks van overwinningen en heeft ook Helder de twee punten ontnomen. Het geheel voltallige H. S. V'. speelde een zeer keurlgon wedstrijd. Als het spel 211 minuten oud is weet P. Dankelman uit een zijner snelle doorbraken onhoudbaar te doelpun ten. Na rust blijven de 11. S. V.'ers overwegend sterker. M. de Vries en A. Rat vergrooten den voorsprong. Een halve minuut vóór ujd weet Hel der juist do eer te redden. Haarlemsche Voetbalbond. Eerste k is*- A. HAARLEM III—SCHOTEN II, 6—ü Schoten pakt dadelijk fliok aan en is in den beginne in de meerderheid. Na weifelen van Bakker, weet de Schoten- midvoor zijn club de leiding te geven. Rust gaat in met to-voorsprong voor Schoten II. Na de rust zijn de bordjes geheel ver hangen. Bijleveld kopte den gelijkma ker in het doel en maakt hiermede een begin aan een serie doelpunten. Weer is het Bijleveld, die met eeu goed schot Haarlem 111 de leiding bezorgt. Onmid dellijk hierna trapt l'aulen na alge meen opbrengen den bal in den uiter sten bock, 3r. Schoten speelt een verloren spel, Haarlem profiteert van dc inzinking door de score op te voeren. Bijleveld maakt de vierde. Schmeinck de 5de en Spiekerman nummer 6. Eei'steklaase A.. Dc R. C. H.-reserves deden be'er dan het eerste elftal en handhaafde zich op de bovenste plaats. En wel met 26 goals voor en 2 tegen, zeer zeker een mooi resultaat. Thans wonnen zij m-; 3—0 van E. D.. O. II. Eerste klasse B.- H. F. C. 4—V. S. V. 2, 3—0. Eindelijk zijp de kampioenen er in geslaagd hun eerste overwinning tc behalen, nog wel op het ongeslagen V. S. V. II. Over het algemeen zijn de II. F. C.'ers in de meerderheid, doch de voorhoede is slecht op schot. Het is da 1 ook meer geluk dan wijsheid, wann er H. F. C. de leiding neemt. Rust komt met 1o. Kort na de hervatting scoort Engel den 2dcn goal. Dc V. S. V.-voorhoede breekt dikwijls goed door, doch in.het schieten faalt zij absoluut. Als H. F. C. dan nog een 3de doelpunt maakt, is de wedstrijd voor haar verloren en winnen de blauwwitten met 3—0. Tweede klasse A. H. S. V. IIIHAARLEM V (1—2). Haarlem V is voor de rust de ster kere en weet deze meerderheid in één doelpunt uit te drukken. Na rust zijn de rollen omgedraaid cn zijn de H. S. V.'ers verre de meerderen. Twee H. S. V.'ers verlaten hel ter- hein, maar toch wisten de H. S. V.er8 gelijk te maken. Op 't laatst moesten dc 9 H. S. V.'ers het toch opgeven terwijl Haarlem V nog aan het win nende puntje kwam. Derde klasse. E. D. O. 5T. H. B. 4, 3o.- T. H. B. wint den toss en kiest het voordeel van den vrij sterken wind. Maar E. D. O. is dadelijk in de meer derheid. De rust kwam met 2o voor E. D. O. Na de rust hetzelfde spel met E. D. O. in de meerderheid. Nadat ie E. D. O.-middenvoor, M. Jansen, no. 3 in 't net gekogeld had, floot de scheids rechter tijd. Eindstand 3—0 voor E. D. O. H. F. C. 7—H. J. G„ 11-3. De jonge H. F. C.'cis bevochten op dezen feestdag van de „Good old" een groote overwinning. De voorhoede w .s zeer productief cn scoorde er, vooral na rust, lustig op los. Het einde kwam met een 113-0'. crwinning voor H. F. C. 7. Vriendschappelijke wedstrijden OM DEN „WILHELM! NA VOOR- UIT'-BEXER. Zaterdag werd op het terrein van „Wilhelmiua Vooruit", te Watergraafs meer, de finale gespeeld om den zilve ren wisselbeker, door deze voetbalver- ecniging uitgeloofd. In deze finale wa ren de Haarlemsche H. B. S. en de Mid delbaar Technische School te Amster dam gekomen. Eerst werd een adspi- ranten-wedstrijd gespeeld adspiranten van de H. F. C. „Haarlem", tegen ad- spiranten van „Wilhelmina "Vooruit". De aardige wedstrijd werd door de Haar- lcm-adspirauten met 21 gewonnen.- Even over drieën werd een aanvang gemaakt met den strijd tusschen het Haarl. H. B. S.-elftal cn M. T. S. Vele H. B. S.'ers waren meegegaan en ook eenige leeraren, w. o. de directeur der H. B. S., de heer Van Mourik Broek- De heer Van Mourik Broekman trap; af voor Haarlem. Dadelijk ontwikkelt zich een vurig spelin deze eerste pe riode hebben de Technikers weinig in te brengen. Uil een penalty maakt Miczérus een goal, 1—o. De stand blijft ongewijzigd en met rust leiden de Haar lemmers. Na rust weten zij de leiding te be houden tot kort vóór het einde. Even vóór tijd werkt v. Houten een harden bal, dien hij gestopt heeft, niet gauw genoeg weg, met 't gevolg dat een Techniker den bal langzaam in 't net laat terugrollen. De Haarlemmers mis sen nog eenigo kansen. Dan komt '1 einde, 11. Na verlenging van tweemaal zeven en een halve minuut is de stand nog gelijk. De Midd. Techn. School wint nu, daar zij het minste aantal corners tegen heeft. Voor de Haarlemsche H. B. S.'ers een teleurstelling, want zij hadden zeker verdiend te winnen. Na uitreiking van den beker keerde men huiswaarts, Korthal OVERZICHT. Niettegenstaande de flinke regenbuitjes, was bet Ge meentelijk-speelterrein vrij goed be speelbaar en konden de beide wed strijden doorgaan. Advendo wist in een aar dagen wed strijd geflatteerd met 3—1 te winnen van Hercules, die bij liet doelen nog al pech had. De Haarlemmers hebben evenwel weer twee kostbare puntjes. Haarlem li, dat onvolledig opkwam wist wei de leiding te nemen, maai* moest op don duur in H. S. V. II haar meerdere» erkennen. Met 5—2 gingen dc Hagenaars huiswaarts. DE UITSLAGEN. NED. KORFBALBOND. Westelijke le klasse A. Amsterdam: V. v.—D. T. V. 5—4 Leixlen: Vitesse (L.)D. E. D. 32 (ondar protest D. D.) le klasse B- Den Haag: A. L. O.—Vitesse (H.) 3-1 Rotterdam: O.S.C.R.—H.S.V. 8—2 le klasse C. Haarlem: AdvendoHercules 3- Amsterdam: D.D.V.Allen Weer baar 4—2 Oostelijke le klasse A. Nijmegen: Be Quick—E.K.C.A. 94 Westelijke 2e klasse A. Amsterdam: Hercules IID.V.D. II 44 2e klasse B. Amsterdam: D. E. V. II—Koog-Zaon dyk 84 2e klasse D. Dordrecht D. 11. B. S. C.Rozen burg 4—2 2e klaaae E. Den Haag: Rood Wil^-FIuks II 3—6 Haarlem: Haarlem IIH. S. V. 25 AMSTERDAMSCHE KORFBALBOND le klasse A. WesterkwiartierG. O. K, G. 8—1 le klasse B. A. W. II—Advendo II 5-0 (regl.) Avanti II—D. T. V. III 0—6 Ready II—D. E. V. Ill 43 ADVENDO I HERCULES I (3—1). Op een te klein veld, waar het spel zich niet ontplooien kon, begonnen de twee twaalftallen, beide met in- vallers(sters), dezen voor beide clubs, zoo belangrijken wedstrijd. Advendo is direct op dreef en is g>e>- ruimen tijd beslist starker. Het duurt lang voor ze haar meerderheid kan uitdrukken. Toch weet voor rust Prins met een mooi schot Advendo de leiding te geven. Na rust komt Hercules flink op zetten. De aanval is er echter niet „in". Zefs weet inej. de Kam voor Advendo den voorsprong te vergroo ten (2—0). Het wil Hercules niet gelukken den achterstand te verkleinen. Een door braak wordt zelfs den Amsterdam mers noodlottig. J. v. Hczel weet met i-e» mooi schot den stand op 3—0 te brengen. Hercules dat goed blijft aanvallen, hoeft eindelijk met een ver schot van Seheepars succes (31). HAARLEM II—H. S. V. II (2-5). Haarlem 11, dat onvolledig uit komt, weet den eersten tijd aardig vol te houden. Haarlem's aanval doet goede dingen on weet dan ook aoor Voerman den stand op 10 te bren gen. Spoedig echter maken de Hage naars gelijk en weten zelfs na de wisseling de leiding te nemen 21. Na rust is 11. S. V. weer aanval lend. Deze wedstrijd eindigt met een 5 —2 nederlaag voor de reserves. Hockey DE UITSLAGEN. NED. HOCKEY- EEN BANDY BOND. le klasse. Amsterdam: AmsterdamT. O. G. O. 0—3 Bloemen daal: Bloemendaal III. D. M. I 5-0 Res. le klasse. Den Haag: H. D. M. IIBloemend. II 1—U Heemstede: fib—Utrecht I 1-3 Bussum: Gooi—Leiden I 2—5 BLOEMEMDAAL I-H. D. M. I (6-0) 't Eerste elftal der Bloemendalers heeft Zondag weer eens flink laten zien, dat 't niet voor niets kampioen is van do eerste klasse. Een 5—0 overwinning wisten ze op hun gasten (de H. D. M'ers) te behalen. Bloemendaal had do volgende spelers Ruys v. Beugen Bik, H. Westermann B. Carp, Geyl, Blankevoort, Tbijsse, W. Westonnann, IJzerman, J. Carp, Lofebvre. H. D. M. was in 't begin erg slecht opdreef. Haar voorhoede richt te zoo goed als niets uit tegen de Bioemendaalsche half-backs, die in uitstekend verband mot hun voor hoede speelden. De keeper van H. D. M. die met al zijn macht 't doel trachtte schoon te houden, moest menigmaal de zuiverheid en hardheid van 't Bioemendaalsche schot onder vinden. Resultaten bleven in dezon toestand, zooals te begrijpen is, niet uit. Driemaal vóór half time moest 't Haagsche doel het ontgelden. Na rust speelt H. D. M. beter en bieden de backs meer weerstand aan de geenszins in kracht verminderde Bioemendaalsche aanvallen. Geyl bracht deu stand nog op 4—Oterwjjl J. Carp voor den 5de en laatsten goal zorgde. BLOEMENDAAL I[« H. D. M. II (0-1) Bloemendaal II speelde Zondag in den Haag tegen H. D. M. H, welke wedstrijd Bloemendaal met 1—0 ver loor. De Bloemendalers gaven weer uitstekend spel to zien, maar toch kon het door invallers verzwakte elftal niet togen het Haagsche op spelen. Do Haagsche backs toonden een uitstekende tegenweer tegen alle po gingen om hun doel te doorboren. Eeu beetje meer samenspel in de oranje-aanvallen had waarschijnlijk meer uitwerking gehad 't slappe spol op zich zelf had geen resultaten, Steeds werd de bal afgenomen en aau de H. D. M.-voorhoede teruggegeven, die zich, niettegenstaande het krach tige werk der half-backs, snel genoeg wist vrij te maken om haar aanval op den oranje-goal te ondernemen. Zonder succes Dieven die aanvallen dan ook niet, een onverwachts schot uit het samonspel bracht den bal langs den keeper in het doel. (0—1). Na half time is do H. D. M. voor hoede eenigszins uitgespeeld, terwijl daarentegen die van Bloemendaal nu eens ter dege haar krachten inspant en de Haagsche achterhoede tracht te overrompelen met samenspel, maar het lukte niet. Bloemendaal noch H. D. M. wisten meer verandering te brengen in den stand, zoodat de wedstrijd met 1 0 door H. D. M. gewonnen werd. M. H. C. Hn-UTRECHT I (1-8). Met een 1—3 nederlaag moest M. H. C. IIb het gisteren op eigen veld tegen Utrecht I afleggen. Vooral vóór half timo was Utrecht overwegend sterker. Op den duur was de achter hoede niet opgewassen tegen den voertdurenden druk van Utrecht. Met half time had Utrecht met 2—0 de leiding. De rust deed de Haarlommers goed want toen zij weer op het veld kwa men, werd eeu tijd lang flink gespeeld, 't Samenspel en opdrijven gingen goed en menig angstig oogenblik doorstond de Utrechtsche goal. Uit een aanval maakt Kathe oen doel punt, maar Utrecht nam na een goed samenspel revanche, door den stand op 3—1 te brengen. Bymnastiek. VAARDIGHEiDSPROEVEN N. G. V. Het N. G. V.-bestuur verwierp een voorstel, 0111 de vaardtgheidsproeven voortaan door de Turnbonden te la ten afnemen. In minstens één plaats van elk gewest zullen in 1920 de proe ven worden afgenomen. De desbetreffende cischen zullen worden herzien. T. V. „UMUIDEN". „IJmuiden" zal ook dit jaar wegens uitgebrwdheid der vereeniging twee opeenvolgende uitvoeringen houden nl. één voor de adspiranten (op 26 November) en één voor de leden (op 28 November). SECRETARIAAT. Van de volgende vereesaigingen is het secretariaat veianderd (de naam van den nieuwen functionaris is achter do vereeniging vermeld): Tlurn lust-Beverwijk, C. V.arsteqg, Corn. Amsestraat 18, Beverwijk. Bioemendaalsche G. V.: A. J. Hek- lier, Zuidertuindorplaan 26, Overveen. T. V. „IJmuiden": J. M. Keizer, Kerkstraat 12 I, IJmuiden. „CONCORDIA". Uit de heeren-afdeeling van de Haarlemsche G. V. „Concordia" is een keur-geltd gevormd, dat (behalve op de gewone oefenavonden) op een afzonderlijken avond turnt. Athletiek „DOOR OEFENING KRACHT". „Door Oefening Kracht" bestond Zaterdag 25 October jl- elf jaar, welk feit Zaterdagavond feestelijk werd herdacht, door de leden met hun da mes en genoodigden, in het gebouw „Flora", Pretoriaplein te Schoten. De zaal, welke feestelijk versierd was, bleek om 8 uur geheel heseL Hel feest werd geopend met een rede door den voorzitter, den heer Mozeman, welke de aanwezigen een welkom toe riep. Daarna besprak de voorzitter in 't kort den vooruitgang van D. O. K., riem wensch er aan toe voegende, dat het 12-jarig bestaan met nog grooter ledental mocht gevierd worden. Daar na hield de voorzitter, vóór het vaan del onthuld werd, nog een korte rede waarin allen, die hadden medege werkt, speciaal de dames Kensen en Mozeman, tot verkrijging van het vaandel, hartelijk dunk werd gezegd Het vaandel, dat daarna onthuld werd, ontlokte een langdurig applaus, 't was in alle opzichten een mooi stuk werk. De lieer P. F. Sernee, eere lid, had een clublied voor D. O. K. vervaardigd', dat dapper gezongen werd. De heer B. W. Kensen, penning meester vam D. O. IC, was dezen dag 10 jaar als zoodanig in functie. De jubilaris word in een kernachtige rede toegesproken door den heer Ser nee, die den jubilaris uit naam van D. O. K. dankte voor de vele dien sten, aan de club bewezen; de dames Kensen en Mozeman hadden bloemen iu ontvangst tc nemen. Den heer Ken sen weid namens de leden eon eiken klok aangaboden, da voorzitter ont ving bloemen. Tot slot word den heer Sernee een groote krans aangeboden, voor alles wat hij voor D. O. K. heeft gedaan. De avond werd verder gewijd aan voordrachten en verschillende spelen. Het féést duurde tot iaat in den nacht. Door Oefening Kracht kan met vol doening op dezen avond terugzien. Boksm. BOKSCLUB „DE RING". Zaterdagavond jL heeft in gebouw Harmonie de jaai vergadering van di hier ter stede ge-, esligde Boksvere-yri- ging „De Ring" plaats gehad. Het programma werd geopend met eeni ge partijen baksen voor zwaar en licht gewicht, waarvoor prijzen be schikbaar waren gesteld. Het verdere van den avond ward mot voordrach ten, zang en een dansje zeer prettig door leden en genoodigden ooorgc- bracht. Werkelijk een succes voor deoo nog jongt© vereeniging van bokssport Kogelen Hanrlomscho Kegolbond. De onderlinge- en daaraan verbon den vrije baao-wedstrijd, gehouden op 5, 12, 19 en 26 October, heeft een gun stig verloop gehad. Deze wedstrijden werden gehouden op de banen van café v. Holst te Bloe mendaal en Restaurant Brinkraann, te Haarlem? De geheele uitslag was als volgt INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cis. per regel. is het behoud vau Stol, Kleur on Coupe, waardoor U uw pakken veel langer kunt dragen, en daardoor een belangrijk bedrag op UW kleerenbud- get uitspaart. Eerste vereischte is natuurlijk, dat U uw kostbare klee ding toevertrouwt aan first class zaken, die uw goederen ook werkelijk chemisch reinigen, d. W. z. netteyer a sec, waardoor de goedereu Kleur, Coupe en Apprét behouden. Het adres daarvoor is bij N. V. v/h. C. H0E1NG fa. SCHENK G8d. Oude Gracht II. Tel. 382-873 CronjÉstraat II - Gevestigd Au. 1868 Afdecling A: ie pr.: I'. v. Daalen, 128 houten; 2e pr. G. G. Martens, 123 h.; 3e pr. J. J. Brinkman, 121 b.; 4e pr? P. C. v. Gaart, 120 h.j se pr. M. Ilen- ncman, 119 h.; 6e pr. J. Paulen, 118 h.; 7e pr. Kuipers v. d. Raay, 117 h.; 8e pr. D. Walter, 116 h.; 9e pr. Koeienblik, 116 h,; 10e pr. J. Cator, 116 h.; ne pr. Van Guiik, 113 houten. Afdeeling B ie pr. Theo Smit, 128 houten; 2e pr. J. Paulus, 127 h.; 3e pr< C. Kammcyer, 126 h.; 4c pr. W. van Schie, 126 li.; 5e pr. H. Frantzen, 123 h.; 6e pr. N. Giebels, 121 h.; 7e pr. A. de Jong, 120 h.; 8e pr. A. M. Joustra, 117 h.; 9e pr. D. Brcmcr, 112 h.; toe pr. C. Kimman, 112 h. Afdeeling C ie pr. P. de Lugt, 117, h.; 2e pr. Haakman,- 107 h.; 3e pr. Bo- narius, 105 h.; 4e pr. Van Norden, 105 h.; 5e pr. C. v. d. Zee, 100 h.; 6e pr. Kuipers, 97 h.; 7e pr. Cobelcns, 90 h.; 8e pr. A. v. d. Ham, 85 h.; ge pr. P. Veld, 84 houten. Vrije baan-wedstrijd. Café M. L. van Holst. Baan A ie pr. A. W. Cj v. d. Eem, 4242; 2e pr. M. Duitshoff, 42—40; e3 pr. J. Klauwers, 39—371 4e pr. J. Hovingh, 3936335e pn W. v. d. Berg, 39—66 6c pr. Joz. van Eisen, 3935 7e pr. G. Vêlu, 38271 8e pr. L. Boerlagen, 3736. Café Brinkman. Baan A ie prijs A. de Jong, 4038; ze pr. H. v. d. Berg, 4037 3e pr. E. de Vries, 39— 35 4c pr. H. Lohtnaa, 3933 5e Pr' C. v. Vreeden, 38—366e pr. M. Mar tin, 387e Pr- W. Kuyk, 37—37Se pr. II. Frantzen, 3733- Baan A ie pr. Joh. Jung, 38—38; ze pr. A. de Jong, 3837 3© Pl- J- Fal len, 38—33 4C Pr- A. W. C. v. d. Eeni, 38; 5e pr. J. A. P. Lamfers, 37—37 6e pr. L. Rouwens, 37—3S f 7e pr. Wi Kuyk, 37 Se pr. K. Koorcnblik, 36. Baan B ie pr. H. Fi-mzen, 37—3^1 ze pr. H. Lobman, 3734 3e pr. A. d« Jong, 37—31; 4e pr. 11. Ellinckhuizen, 37 i 5C pr. P. v. Gulik, 35—35 f 6e pr. L. Boerlagen, 35—3-1 7e pr. M. Durs- hoff 35—33 8c pr. Joz. v. Eisen, 34. De prijsuitreiking, gevolgd door eea gezelligen avond niet muziek en voor drachten, waarbij dames toegang heb ben, zal plaats hebben op Donderdag 30 October a.s„ des avonds tc 9 uur in de bovenzaal van café Brinkmann. Biljarten. ONDER ONS—KASTANJEBOOM. Klasse B. In klasse B bracht Kastanjeboom een bezoek aan Onder Ons Deze wed strijd werd gespeeld in café Casino te Schoten. Er was voor dezen wedstrijd veel belangstelling. Moest in klasse A Onder Ons verliezen, in klasse B werd revanche genomen. Onder Ons behaalde 375, Kastanjeboom 303 ca ramboles. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTREKEN. WEDSTRIJD-PROGRAMMA. Klasse A: Woensdag 29 October: Willen is Kunnen—Door Eendracht Sterk. VoorwaartsKrijt op Tijd. Vrijdag 31 October: Onder Ons—' Onderling Genoegen. KastanjeboomR. C. Haarlem. Klasse B. Woensdag 29 October: Onderling Qenoegen—Onder Ons. B. C. Haarlem—Kastanjeboom. Donderdag 30 October: Door Een dracht Sterk—Willen is Kunnen. Krijt op Tijd—Voorwaarts. BurpriijKS öcaud HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. Resoort—Paans d. M. Maarse— Spaargaren d. J. Korthals— Johan* nisse d. Ondertrouwd: P. J. 1 vroon en W. P. Broers. L. J. Kion en J A. van den Ban P. J. Hemskerk en C. C. de Ko ning; K. Dikkebooin en S. Kuiken; J. A. Westerbos en J. CL Schouten Gehuwd: H. Witekoek en J. Kluijl A. Visker en T. van Dijk. J. van Tol en J. Biemond. C. van Schie en M E. Schoonderwosrd. C. Koelman er D. W. Baggerman. Overleden: Cornells J. Baar-man 22 maanden, zoon van J. BaarLman Maria llendrina van Hemert, 3 jaar dochter van A. van Hemert. VEL8EN. Bevallen: J. I_c-egstia—I'oU?» d. Mè. Masteroukcr—van Duim z. A. van Brtugel -Duijn d. - F. Vcrzijl- bergh- van Slooten 7.. A. <3. Jong— Pelk d. J- Schutte—Raap d. - M. ScolleeBor d. Onderirtuwd: M. J. Kleijn en M. G'. Kramer. - C. J. Boersen en C. C. C. Sw aamnbeek. Getrouwd- G. M. van de» Endc Q" A. M. Twisk. G. H. Blom en R. I* Kan der Wensch. L. Kok en W._ Stain. J .Hcogbruin en. J. M. Riet' dük. W. Zwarteveld en M Boude" Overtel en: N. Oldenburg 1 jaar d- .van J. F. K. Oldenburg en A. H. d* B'e. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ge boren: Johannes Cornells, zoon van S. van der Kolk en A. K. van den Oudenrijn. Anna Clasina Maria, dochter van H. de Ruiter en A. Th. de Wildt.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6