De Tijdingzaal yan Haarlem^ Dagblad De toestand in Duitschland Muziek TelegraüsGli Weerbericht Een beoordeeling van den toe9tand. De Berlijüsche correspondent van de „N. R. Cl." seint „Duitschland :s een schip zonder roer geworden. De onderneming van Kapp en de zijnen blijkt m en meer niet een daad, maar een politieke kwajon gensstreek tc ïijn. De nieuwe rcgeeriüg probeert naar alle kanten steun tc vin den en lieef: reeds gemerkt, dat die ner gens te vinden is. .Vare de toestand door dit alles niet zoo buitengewoon gevaarlijk geworden, dan zou men de humoristi sche zijde van deze operette-revolutie kunnen waardecrcn. In werkelijkheid ziet het er echter lang niet vroolijk uit. Kapp iheeft zijn streven om de onafhankelijke socialisten voor zijn regeering te winnen, ecnige malen herhaald. Zijn programma luidde een kabinet te vormen van de uiterste linker- tot de uiterste rechter zijde. Dit naïeve plan is natuurlijk mis lukt. Intusschen liet de nieuwe regee ring liet geschikte oogenblik tot hande len voorbijgaan. Terwijl men verschei dene onschadelijke leden dor regeering liet gevangen zetten, hadden de arbei dersleiders alle gelegenheid een staking te organiseeren. Toen deze georgani seerd was, kon al zeggen dat de nieuwe revolutie verloren was. Op het oogemblik schijnt het alsof de nieuwe machthebbers in de eorsre plaats zien uit te vinden hoe zij heelhuids in veilig heid komen." Oe Nat. Vergadering weer spoedig te Berlijn? De Wiirtembergsclie gezant te Berlijn, Hildenbrandt, heeft uit Berlijn bericht, dat, uit politiek'oogpunt beschouwd, de rcgeering-Kapp geheel ondermijnd is. Hij is zelfs van meening, dat binnen ©n- kble dagen de Nationale Vergadering te Berlijn zal bijeenkomen. Oe elschen der meerderheids partijen. De interfractioneele commissie der meerderheidspartijen uit de Nationale Vergadering is Maandag bijeengekomen en heeft besloten, de volgende voor waarden te stellen 1verwijdering der troepen 2. aftreden van Kapp 3. bijeenroeping der Nationale Verga dering en der Landsvergadering te Ber lijn. Op dezen grondslag is men in verbin ding getreden met de onafliankelijken en de rechtschc partijen. Nog een tegenspraak van 't z.g. compromis. Officieel wordt uit Stuttgart geseiad De „Putschregeering" te Berlijn tracht het geloof ingang te doen vinden, dat er met de regeering, die door de grond wet is gekozen, onderhandelingen gaan de zijn. Marcker zou tot onderhandelaar benoemd zijn. Dit is onjuist. De grond wet Rge regeering weigert te onderhart delen met dc regeering te Berlijn, daar zij verantwoordelijk is gesteld door het volk en de overtuiging heeft, dat onder handelingen wantrouwen en verwarring onder 't volk zullen wekken. Onder handelingen zouden de verwar rang grooter maken. Duitschland heeft slechts één regeering en dar is die, volgens de grondwet door het volk gekozen, die tij delijk te Stuttgurt. de zaken van 'tvolk zal behartigen. Nog meer botsingen. Het Marburger Volksblatt meldt De Marburger Einwohner en Rijksweer zijn in strijd met de Baltische troepen (deze lagen tijdelijk te Marburg, Red.). De Baltische troepen hebben zich op Heu- graben teruggetrokken. Tot op heden zijn veertig dooden gevallen. De strijd duurt voort. Erzberger en Daumlg. Uit Berlijn wordt gemeld Erzberger is in „Schutzhaft" geno men, evenals Daunrig, onafhankelijk 0- cialist. Joachim Albert van Pruisen blijft In hechtenis. Van bevoegde zijde te Berlijn wordt medegedeeld Alle maatregelen nopens verzekerde bewaring zijn herroepen. Al leen t-cvy, van de centrale communisti sche partij, en prins Joachim Albert van Pruisen blijven in hechtenis. In bezet Duitschland is alles rustig geb.even. Te Keulen stoken de arbeiders 10 uur uit-protest tegen de Berfijnsche actie. Do communisten. Te Dresden is 't telegraafkantoor door communisten bezet. Te Dardmund zijn bij botsingen ooit vele dooden en gewonden ge vallen. Een proclamatie der oude regeorlng. De onde regeering heeft den vol ronden oproep uitgevaardigd: Het is niet waar, dat de constiitu- tioneele regeering afgetreden is. De constitution cc'.e regeering denkt er niet nan af te treden. Zij heeft slechts hczclfde gedaan, wat zij in Februari 1919 deed. toen zij naar Weiinar vertrok. Om rustig en ongestoord te kunnen arbeiden Is zij naar Dresden vertrokken en neemt, in verband met liet bijeenkomen der Nationale Ver gadering. haar intrek in Stuttgart. De Berlijners moeten hun politiek ho'der inzicht bewaren. De regeering Kapp Jtan met geen mogelijkheid re ft eeron Haar gebouw is van binnen hol. Zij ki\n noch kolen, noch levens middelen verschaffen. Zonder arbei ders kan men niet regeeren. Berlijn kun niet van eigen middelen leven. Minnen weinige dagen stort hun Bto.scI ineen. -Wie hen steunt, noemt con ontzaglijke veranwoorddlijkheid op zich. (get.) Dresden, 14 Maart l'-VO. De rijkspresident: Ebert. De rijksregeering: Bauwer, Muller, Koch, Giesberts. Noske: David. De houding der Entente. Uit Londen wordt geseind: De Baad der Geallieerden heeft een vergadering gehouden onder voor- ziUersvhnp van L'.oyd George, waar de gebeurtenissen in Duilschand be sproken werden. De geallieerden blijeken voortoopïg de kat uit de boom to willen kijken. Andere zou het zijn. als deze omwenteling een llohenzoUern-cachet mocht krijgen en op een militairen leest warden geschoeid.: Men kan gerust aanne men, dat de gea li eerden in Been ge- vaa twee dingen zu.len dulden: le. Herleving van liet militarisme door de vorming van een leger, on verschillig ondei welk voorwendsel, aooaJs de onderdrukking der Sparta- cisten of Bolsejewiki. 2e. Zal er streng op toe word mi gezien, dat Duitscldand de vredes voorwaarden ten vcflüe nakomt. De verklaring der nieuwe regee- rftig te Berlijn, dat zij, voor zoover mogelijk; de vredesvoorwaarden zal uitvoeren boezemt natuurlijk arg waan Sn. Een zonderlingen indruk, dm het zocht uit te drukken, maakt .'hier he feit, dat do personen, die te Berlijn de staatsgreep uitvoerden, het hardst hebben geroepen over de onmogelijkheid de vredesvoorwaar den uit te voeren en thans de zaak andermaal in het honderd laten loo- pen. en dxis de uivoering van de be palingen van liet vredesverdrag moedwillig moeilijker malven. De Duit8che zaakgelastigde te Londen verklaarde de gebeurtenissen te Ber- Wjn niet te begrijpen, en uit Berlijn geen officieele borlchteei te hebben ontvangen. Daarentegen blijkt, dat de Engel ach e zaakgelastigde te Berlijn zijn re geering nauwkeurig op de hoogte houdt van wat er gebeur) Maandagavond verklaarde Lloyd George in het lagerhuis van hem bericht te hebben ontvangen, dat de militaire Putsch in 85 Duitqche ste den was uitgevoerd en de nieuwe regeering sterker schijnt le worden. Uit Berlijn wordt geseind: Herhaalde malen lieefl men ge poogd, het te doen voorkomen, a£s zou de Entente de regeering-Kapp begunstigen, of tenminste een af wachtende houding aannemen. In strijd hiermede werd in op dracht van ol'le geallieerde missies tie Berlijn de volgende vetharing ge publiceerd: ,;De bewering; dat vertegenwoor digers der regeering Kapp 011 de ver tegenwoordigers der Entente te Ber lijn besprekingen zouden hebben ge houden; die tot resultaat geleld zou den hebben; en waarbij de Entente haar instemming mot de nieuwe re geering uitgesproken zott hebben; is geheel ongegrond." DE STEMMING v! SLEESWIJK. De uitslag der volksstemming in 't tweede gebied is voor Dui'sckland gun stig. 85 der stemmen was voor Duitschland en 15 voor Denemarken. Binnenland Van den ex-Keizer en den ex-kroonprins. (Zie ook 2de blad.) De N. R. 01, meld', dat hoe, aan den ex-keizer verboden if, zijn kasteel te verlaten. Men seint uit New-York aan liet Hbld.: Mot genoegdoening heeft men ken nis genomen van liet bericht dat de Nederlandsche regeering voldoende maatregelen heeft getroffen tegen den terugkeer van den ex-keizer naar Duitschland. Uit Parijs aan de Tel.: Eenige Fran- eohe bladen zetten de noodzakelijk heid uiteen, dn;. Nederland in ieder geval den terugkeer van don ex-keizer naarDuitschland zal belet ten.Bnkelei trekken uit de gebeurtenissen, weïke zich than6 in Duitschland afspelen, de conclusie, dat het standpunt, hetwelk de Nederlandsche regeering in de keizer-kwestie heeft aangenomen, verkeerd was. (Reeds in een gedeelte van een vo rige oplaac opgenomen). WAAR ONZE BE LASTING PENNIN GEN BLIJVEN? Onder bovenstaand opschrift ontving het „Hbld." van betrouwbare zijde een schrijven van den volgenden inhoud Iedereen zal zich nog herinneren de onthullingen over de geldwegsmyterij bij de verschillende ciisisbureaux. Dezer dagen lazen we in het orgaan van den Bond van Belastingbetalers, dat wat voorgevallen is bij bovengenoemde bu reaux, zich thans herhaalt bij de Raden van Arbeid. Toen ons dan ook ter oore kwam,, dat naar aanleiding van een kiacht van een ambtenaar een onderzoek is ingesteld op last van den Minister door den Verzekeringsraad te Arnhem, waarvan voorzitter is Jhr. Mr. P. J. A. A. M. van Nispen tot Sevenaer, naar de omstandigheden waaronder een pand is aangekocht voor een van de Raden van Arbeid en wel te Tiel, hebben we ons mei dien ambtenaar in verbinding ge- s'eld. Deze ambtenaar deelt ons mede, da- in 't voorjaar van 1919 aan den in Tie, woonachtigen agent van de Rijks verzekeringsbank was opgedragen, naar een pand om te zien voor den aldaar te vestigen Raad van Arbeid, daar er nog geen voorzitter was bendemd. Toen dan ©enigen tijd later Mr. S. Rink werd be noemd tot voorzitter van dien Raad, werd hem door bovengenoemden agent medegedeeld, dat een pand met grooten tuin, alleszins (zonder ve.rtimmering) voor het doel geschikt en 1 Nov. 1919 te aanvaarden, voor f 17.000 verkrijgbaar De heer Rink stelde zich met den eige naar in verbinding, mét het resultaat, da. Woensdag 28 Mei, dus den dag vóór Hemelvaartsdag, een voorldEpig koop- co -tract werd opgemaakt, waarin stond da behoudens goedkeuring van hooger- hand, het huis was verkocht. Dus de Staa< zou eigenaar worden van het pand, van welks grooten tuin aangren zende eigenaren gaarne voor hoogeu prijs gedeelten hadden gekocht* Wat gebeurt echter? Den dag na Hemel vaartsdag zeg: de heer R:ak tot deo ei genaar, dat „de heeren" van den koop hebben afgezien en het contract dus ver scheurd kon worden, en de daad bsj het woord voegende, verscheurde hij dit voer de oogen van den verkooper. Ook is den heer Rink nog aangeboden een zeer groot pand, mei 19 kamers, voor In de Tijdingzaal van HAARLEM'S DAGBLAD, Groote Houtstraat 93zijn iederen dag van 8 tot 6 uur kosteloos te bezichtigen PLATEN, TEEKENINGEN en PHOTO'S betreffende de geschiedenis van den dag. Over alle belangrijke gebeurtenissen vindt de bezoeker daar fraaie en boeiende afbeeldingen. Bovendien liggen er voor hem kosteloos ter inzage Nederlandsche Staatscourant (bijlagen) Nederlandsche Staatswetten Handelingen van d« Eerste ea Tweede Kamer (met bijlagen) Kort verslag der zittingen van de Tweede Kamer Stukken van den Gemeenteraad van Haarlem Officieel Raadsverslag Notulen van den Gemeenteraad van Haarlem Afkondigingen van het Gemeentebestuur Stukken der Provinciale Staten Staatsalmanak Jaarboekje van Haarlem Adresboek van Haarlem, Schoten, Santpoort en Velseroord, Velsen en ljmuiden, Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, Haarlemmermeer en Aalsmeer, Heemstede en Bennebroek, Hillegom en Lisse, Bloemendaal en Overveen Plattegrond van Haarlem, Plattegrond van Aer- denhout en kaart van Wandelbosch Groenendaal Bij het nazien verleent de Opzichter van de Tijdingzaal gaarne hulp en medewerking. Eiken dag wordt da Tijdingzaal door honderde personen, van allerlei rang, stand en leeftijd, bezocht. f40.000, maar dit was volgens Z.Ed. te klein en een zoo exorbitant hoogen prijs zou door den Staat nooit worden bé steed. (Voor dit gebouw was echter in 't voerjaar van 1918 f 26.000 reeds gebo den.) Wat nu gebeurt grenst bijna aan het ongelooflijke de heer Rink verkoopt zijn -en huis aan den itaat voor ƒ40.000, terwijl het veel kleiner is dan bovengc- uoemde twee panden en het in 1917 door hen. voor f 8500 is aangekocht. Het huis is totaal ongeschikt, moet geheel wor den verbouwd, terwijl de Raad van Ar beid zoolang elders is ondergebracht de verbouwing is van dien aard, dat o.m. zich twee groote ramen bevinden op pl.ir xo c.M. van een hoogen tuinmuur en komt daarbij den Staat straks op pl.m. een ton. Daarbij blijft de heer Rink :e.f in het huis wonen en heeft hij ccn- ra'e verwarming laten aanbrengen. Con mernaar dus overbodig. Dat echter in dezen tijden het nog mogelijk is dat con nieuw aan ges tel t ambtenaar zoo met onze bclastingpen- ningen kan omspringen en dat een dus danig ambtenaar niet terstond geschorst is, is ons onbegrijpelijk. Merkwaardig is nog dat even na den verkoop van Doven bedoeld pand, de va der van den heer Rink, Mr. P. Rink, in ,ie Iwecde Kamer bij den Minister op bezuiniging aandringt, waarom de „Con troleur" dan in een artikel 00'; spottend zegt„papa Rink is een wijs man, maar zoon Rink is een handig man." „Wij hebben het bovenstaande niet wil len opnemen zonder nog eens goed te onderzoeken of het alles juist was, zegt hei „Hbld.". Ea daarbij hebben wij van vrijwel alles een bevestiging ontvangen, plus eenige nieuwe bijzonderheden. Mr. P. Rink verkocht 15 Mei 1917 het thans voor don Raad van Arbeid gekoch te perceel voor f 8500 aan zijn zoon, Mr. S. Rink. Deze verkocht het op 23 Juli 1919 aan den Staat voor f 40.000, een be drag waarop het ia getaxeerd een taxa tie die plaats had in opdracht van het Bestuur der Rijksverzekeringsbankde taxateur wordt in de aotie niet vermeld. f 15.000 h f 17.000 zou voor dit huis thans een zeer goede prijs zijn. Het huis, van den metselaar Van der Kolk, waarover een voorloopig koopcon tract was opgemaakt, was zeker beier en ruimer dan het thans gekochte; door zijn grooten tuin bood het alle gelegen heid tot uitbreiding. Het tweede genoemde perceel, het hotel-restaurant van W. te Louw, zou zeer geschikt zijn geweest, al is het wat somber; daarvoor werd 35.000 ge vraagd. Nog een derde huis, zeker even groot en minstens even geschikt als het ge kochte, werd eveneens als te klein ge weigerd. De verbouwing van het gekochte huis duurt nu reeds maanden en zal zeker verbazend veel geld kosten.- Inderdaad, wij weten nu waar een deel onzer bclastingpcnningen bliiven. De Raden van Arbeid hebben bijna overal dure perceclen moeten koopen voor hunne kantoren. Maar dat zooveel te duur werd gekocht, en dat nog wel zóó, dat de voorzitter van den Raad zelf van dien duren koop de voordeelen trok, dat zal toch, hopen wij, wel eemg ziiu. Intusschen zal zonder twijfel de Regee ring, nu zij ingelicht is, het hierbij niet laten." Naar aanleiding van de onthulling betreffende den aankoop van het huis an mr. 6. Rink, te Tiel, voor den Raad •an Arbeid, waarvan genoemde heer voorzitter is, wordt aan de „N. R. Ct." gemeld, dat deze aangelegenheid reeds sinds gemimen :iid de aandacht van de regeering heeft, en da: reeds door den Verzekeringsraad te Arnhem hiernaar een onderzoek is ingesteld, waarvan het rapport dezer dageu te verwachten is* Haarlem's Palestrinakoor. Uitvoering in de Remonstrant- eclie kerk. Afgezien nog v.an hos feit, dat deze nieuwe A-capellakoor-vereeniging door zijn welverzorgde samenstelling uit mooi-ontwikkelde ©temmen, en door de beproefde leiding van een di- reoleur van naam al3 Anton Aver- kamp, resultaten kan verkrijgen die haar qua koorzang meteen naast of vóór de beste gemengde zang-gezci- schappen plaats), is het eon feil van groot ere beteekenis voor muzikaal Haarlem, dat door de stichting van het Palestrinakoor de mogelijkheid aaargeblOKt worn,, om bel puimen u. kennis te brengen mei het al.erraooi- sie wal ooit voor stemmen gecompo neerd werd. Ons publiek is verzot op mooien koorzang, ais er maar mooie «wammen zijn en goed gezongen wordt, al-een wat er gezongen, wordt i© voor het kooriïevende pu bliek meestal van minder be.ang. En zoo komt hei, dat jaar en dag de zelfde composities door alle koren op nieuw en nog eens opnieuw ingestu deerd en uitgevoerd worden, terwijl de rijke koorliteratuur, (ik bedoe. die voor gemengde koren), haast op gezongen in verzamelbanden en bi bliotheken verstoken blijft. Het pu- biiiek beeft wel eens van Pales trina geboord, mem gelooft ook op gezag van anderen, dat, 'Sweelinck een knap toonzetter moet geweest zijm, men las wellicht ook wel eens van de Nederkmdsoli© con trap umeistendie in geleidelijke evolurtie de toonkunst tot den trap van volmaking brachten, waarop een Laasus en de door hen gevormde Italianen schitterden, doch w ie hoorde hunne toonscbeppingen, wie kan zich een oordeel vormen over het al of niet gewettigd enthousias me der muziek geleerden, die dwee- pen met hun werk? Ons publiek moet le-eren hoorem, niet alleen hoe, maar wat er gezon gen wordt, en ais het daartoe ge noegzaam gevormd is, zal het zijn genoi, om een kooruitvoering te be luisteren verdubbeld weten. Dese cul tus om hoi waarachtig mooie te breu- gen, kan en zal het. nieuwe Paleetrima- koor beoefenen, hea tógi op zijm weg, zij,tl samenstelling uit beslist artistic ivó en geoefende elementen, alsmede zijm eminente leider, iemand die als geen tweede hier te lande den rijk dom van den koooschat kent en waar deert, geven de mooie belofte, dat zijn streven in diern zin zal wezen. En wanneer dan ook volksconcerten kon den gegeven worden, waarop ook hei groote pubJiek van koorzangver- eerdere kon gewezen worden op het ware schoon in de samenzang-muziek, zou misschien kunnen bereikt worden dat onze vokezaugvcreenlgingen iilt hun loom en sleur tot nieuwe daden gewekt werden. Voor een muzickstad als Haarlem is de oprichting van ai; nieuwe A-cn- pellakoor een heugirfjfc feit, dat in cene leemte komt voorzien die e goed zal beseft worden, wanneer na eenige goedgeslaagde uitvoeringen van vocale kamermuziek zich eene kom van échte liefhebber© onder haar publiek zal gevormd hebben. Billijken strekking en leiding volop haar bestaan, ook dc samenstelling der jonge vereeniging waarborgt haar eene glorievolle toekomst. Voor eerst een sopranen koor dat in slaat is naast do grootste technische moei lijkheden de lastigst te beu-eiken klank' xposities' te verwezenlijken. Dan een altvleugel, ongemeen sonoor en welluidend, vol warme expressie en waar 't moet, donzig van tint. Een viertal tenoren die an klankge heel vormen, waar niets op af te din gen is en evenveel bassen die ook coed zijin, maar mimdrir evenwichtig dan de andere partijen, en aan vol ronde diepte iets tc kort komen. Zie daar hot keurmal- anaal dut aan den heer Amt. Averkarap toevertrouwd is cn diat bij al deze goede klamkkwali- ,- ilen de nog grooter- waarde bezit oin tie muzikale intenties van den di recteur uit zijn gebaar op t- vangen en weer te geven. Gaan wij ue uitgevoerde nummers op dit eerste concert stuk voor stuk a, dan valt nr alvast ook wat te be dillen. 't zou wonder zijn als het .voor nu reeds op perfectie in samen- .thuxk en evenwicht van uitdrukking kon bogen, eigenschappen die juist mo mo-ilijk te verwerven zijn in po- lypluxne werken. In 't begin leek het of (bij het Kyrie vaa Pa.leet.nna) ue sopranen hunne onderscheidene Klainkmixturen moeilijk tot een elfen geheel mengen konden; later echter was het aanpassen geheel gaaf, ik denk nog aan het heerlijke verset voor het vrouwenkoor in Tenebrae fa.ctae sumt van Imgeneri. Soms wa nen hei de tenoren cue te veel domi- neerend den totaaUclank in verdruk king braciitön, of de bassen, die onzeker en inzet deden. Een andermaal leed het. geheel door het ongelijke autaqueeren iai elke partij ,of "ï-en tekort aan egalilek bij liet prononceeren van sissende mede- 1 inters, m sommige passages hau- uen wij de tint waziger, in liet c.air- obscur der mezzavoce gewensclu, inaar wie zou nu willen, dal een eer ste concert, dat zulk een zwaar en in teressant programma bood, zoo maar meteen vlekkeloos was? Ten andere, vele dezer feilijes ten voort (al lijkt dit misschien para doxaal) uit de goede eigenschap, dai er voordurend met spontane muzika liteit gezongen werd, wat ik eene der grootste verdiensten van het mooie debuut van H. P. K, uoem. Zonder uiterlijke bewogenheid of mooie para- tl eg es te wan de directie van den heer ver kamp geheel in stijl met het, uit gevoerde werk. De Romonstranit6che Kerk was ge heel mei publiek be«et, wat ons om twee redenen verblijden kan, voor eerst om de levendige belangstelling in het jonge koor en ook. omdat bet zal bUjken nooaig te wezen, de con certen ce geven In een ruimer gebouw waar de sonoriteit van hel koor enorm zal winnen. Em niet alleen drt, maar ook de sfeer, die b.v. zou ontstaan in de goikische Bavo, wier mysüeke echo's en fantastisch middeieeuw- tclie (luie:- .-ingen zoo volmaakt zon den harmonieeren met de gewijde zan- naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Maart. Medegedeeld door het Kon. Moteorologi6cii Insti tuut te De Biidt. Hoogste barometerstand 767.4 m.M. te Haparanda; laagste 737.5 m.M. te Marseille. Verwachting tot den avond van 17. Maart: zwakke tot matigen later wel licht -toenemende westelijke lot zuide lijken wind; tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking, weinig ol geen neerslag, mogelijk nach-tvoTSO, zachter overdag. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige 6tand 733 m.M. Stand van heden 743 m.M. Vooruit. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT Optioien BARTELJORISSTR. tl HAARLKM ihermomehrstauu 16 Maart toogste gisteren 49 aagste heden nacht. K 37 tetienmiddag 12 uur. F. 44 gen, die juist, in dat gebouw zoo thuis nooron. llopen wij H. P. K. dezen zomer in de Groote Kerk eens te hooren. En hiermede onze hartelijke geluk- wenscheai aan de stichters, leden en directeur der nieuwe vereeniging; haar eerste optreden heeft volop blij ken gegeven van te voldoen aan haro bestemming en de zoetklinkends te be loften van veel pun- n-boonheid in de toekomst, .JOS. DE KLERK. PERSONALIA. De kapitein D. J Gorter van de in fanterie, hier te lande 'teruggekeerd van zijn detacheering bij het leger in Nederlandsch-Indië, wordt weder in gedeeld bij het leger hier te lande en we' bü het 21e regiment infanterie. 25 Maart hoopt M. G. Huyboom den dag te herdenken dat hii 25 jaar geleden geleden als bloemistknecht iin dienst trad bij de Firm3 P. Bij voet Co., Zijl weg, Overveen. RIJWIEL VERDUISTERD. Te gen G. C. T. uit Amsterdam is pro cesverbaal opgemaakt terzake ver duistering van een rijwiel, ten nadee- le van A. S., rijwielhandelaar alhier, op 28 Mei van 't vorige jaar gepleegd. RUIT INGEDRUKT. -- Door twee mannen, die zich -Maandagavond om streeks 8 uur in beschonken toestond op de Ged. Oude Gracht, bevonden, ia bij den slager H. B. aldaar een win kelruit ingedrukt. De dadere werden door eenige agenten naar liet politie bureau gebracln, waarbij één der mannen zich vrij heftig verzette. Correspondentie Mej. J C. van den B. Op uwe vraag betreffende vermogensbelas ting antwoordt onze deskundige me dewerker: ..Door de wijziging der wet is cie bedoelde berekening vervallen. Thans moet. de verkoopwaarde worden op gegeven." Den heer W. J. de W. Wij herinneren ona niet, eon vraag van u betreffende het gebruik van etm petroleumkachel onlvnngen tc heb ben. Weee zoo goed. uw vraag te herhalen- BurprlUke Stand ZANDVOORT. Gehuwd: J. T- van de Geer en A.v. d. Bos. Bevallen- G. S'agvald—Verschuur z. A-Is gerant van hotel d'Orange zal optreden dc hoer A. M. Hoek, van Wijk aan Zee. Laatste berichten ZANDVOORT. Geineentcraad. Openbar® vergadering van den Raad der Ge meente Zandvoort, op Woensdag 17 Maar: 1920. des namiddags 74 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en medo- deelingen. 2. Kohieren Plaatselijke directe be tasting naar hol inkomen. 3. Kohieren schoolgeld. - 4. Eervol on-ts-lag aanplakker. 5. Benoeming schoolcommissie. 6. Int rekt: on bos'nit tot verpachting van den uhaiclvi foren. 7. Nachtarbeid In broodbakkerijen. 8. Schoolbouw. 9. Reclames Plaatselijke directe be lasting naar het inkomen. D8 toestand ln Dnltsetilsnd In Mocklonburg. is de regeering afgetreden om bloed vergieten te voorkomen. Mectdenburg-Streiitz schaarde zich achter de nieuwe regeering. De stakingen. Te Hamburg staan alle bedrijven

Haarlem's Dagblad | 1920 | | pagina 2