Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 April. Medegedeeld door hel Kon. Meteorologisch Insti tuut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.6 ru.M. te Munchen; laagste 7Ö0.S m.M, .te Lerwick. Verwachting tot den avond van 9 April: zwakke tot matigen, verander lijken, later oostelijke tot zuidelijken wind. tijdelijk opklarend, later wel licht. weer regen; zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEN: Vorige stand 760 m.M. Stand var heden 758 m.M. Achteruit. Thermometersiand Hóógste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 18 uur 6 April V. 65 F. 46 F. 62 was. Een ieder, die hem had leeren ken nen, was hem gaan waardeuren en lief hebben. itahusen, aldus ging spr. voort, heeft steeds wanne belangstelling voor den bond betoond en veel voor den bond ge daan. Wij hebben hem leeren kennen als een braaf en nobel uian, wien niets ge lukkiger maakte, dan anderen vreugde te verschaffen. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang in dankbare waardecring blij ven voortleven. Tenslotte sprak namens zijn vader, die door ziek.e verhinderd was, de heer P. van Groll. Hij schetste den overledene als iemand die in den echten zin van het woord steeds een pauoon voor zijn vader was geweest en bracht namens zijn va der daarvoor dank. Nadat de zoon van den overledene voor de zijn vader bewezen laatste eer had dank betuigd, werd dé kist, die ge dekt was door eenige fraaie kransen, waaronder een van den Algem. Ned. Wielrijdersbond en van de leden van de buitensociëteit „Trou moet Blycken", grafwaarts gedtagen. BILJARTCLUB SOCIËTEIT „VER- EEN1G1NG". Op de algemeene i<" denverg'adering werden de functiën van het nieuwe bc-sttiur als volgt ver deeld: J. C. Caderius van Veea, voor zitter; C. H. Vogelzang, vieo-voomt" ter; B. W. Zijfers, secretaris, Mr. Meyer, penningmeester en H. van Hooydonk, commissaris. Ho: nie bestuur aanvaardde de functies voor een liaif jaar en zal trachiet:, zich zooveel inogel met het beebuur der sociëteit te verstaan., teneinde het biljartepeten te bevorderen. De heer Ed. A. van Bildenbeek werd tot eetelid benoemd. JEUGDFEEST. A.b. Zondagmid dag heeft in het gebouw „Zang en Vriendschap'" een jeugdfeest plaats, iter herdenking van het éénjarig be staan der jeugdgroep Haarlem en omstreken, hst negenjarig bestaan van de adspiranten-afdeeling en het zes-jarig beslaan van de meisjes- afdeeiiny van den Alg. Ned. Typ. Bond, atd. Haarlem. Een aardig pro- graan is ontworpen. Mevr. v- Wijn gardenJui-geri!. zal dec'ameeret), leden der jeugdgroep zulilen eenige stukjes opvoeren en een tableau voor stellen. DE NED. CIIR. GEH. ONTH. BOND. De afd. Haarlem hield Diasdagavpnd zijn 36ste jaarvergadering. De voorzitter, de heer Hartendorf, opende op de gebruikelijke wijze. Hij hield een korte rede om voor Christenen de noodzakelijkheid van geheelonthou ding te betoogen. Muzikale medewerkiug voor deze bij eenkomst werd verleend door mej. Amesz en den heer Van Egmond. Uitgebracht werden achtereenvolgens de'verslagen door den secretaris, den penningmeester en den beheerder van het onthoude.-slokaal, welke verslagen geen van alle reden gaven tot bezorgd heid of moedeloosheid. Afgevaardigden van de afdeelingen Bevetv. ijk en Zaandam en van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding brachten hun beste wenschen. De voorzitter besprak in den loop van den avond nog de actie voor Plaatselijke Keuze. Eea tombola bracht ruim f 16 op. De moord te Zuid- SctialKwtik. De dader zielsziek. Wij hebben bericht, dat, de zaak van Rooze, die op 15" Januari, vol gens «e ten laste egging moord tnet voorbedachten rade ploegde op den glasblazer Zwant, de volgende weex Donderdag voor de Haarlemoche HecmbanK zou komen. Daar echter inmiddels gebleken te, dat Rooze zielsziek was is hij giste ren naar een g'.süobü overgebracht, zcotii- de behandeling der zaak voor de Rechtbank geen voortgang kan hebben. GOUDEN JUBILEUM. Men schrijft ons. Zaterdag 1 Mei zal het 50 jaren geleden zijn, dat de heer A. van der Werff, wonende Korte Lakenstr. 21r alhier, als goudsmid in betrekking kwam bij Firma C. de Jong, in Goud- cn Zilverwerken. Lange Veerstraat. alhier. Het is opmerkelijk met welk een lust, en ijver voor de zaak, de heer v. d. Werff zijn dugaijksche werk zaamheden vervult, te meer daar hij weldra den leeftijd van 80 Jaren zaj hebben bereikt. Het zal hem op zijn jubileum niet aan veel belang stelling ontbreken. OPLICHTINGEN. De. winkelier 11., Paarlaarsteeg, heeft aangifte gedaan opgelicht te zijn voor een viertal veqilegensjas- sen. Door de recherche is proces verbaal opgemaakt tegen E. K. H. E. de J. en Y. de J., ter zake van oplichtingen voor bedragen van f 87.50; f 147 en f 63 ton nadeele van de werkloosheidkas der Haarlem- j sche afdeeiing van de Nederandsche Grondwerkers vereenigmg. PERSONALIA', In de examencommissie voor de ac- ten M. O. handelswetenschappen en 1. o. beginselen der handelskennis, zijn be noemd tot lid eu voorzitter onze oud stadgenoot uir. J. H. Thiel, inspecteur van het middelbaar onderwijs te Am sterdam, tot lid G. Smits, leeraar aan een handelsschool eu accouutaut te Haar lem en tot plaatsvervangend lid J, W, Lucas, accountant te Haarlem. De le luitenant van militaire administratie P. W. Groot van het 10e Regiment Infanterie ib aangewe zen om zitting te nemen in de cen trale examencommissie voor ser- geant-majoor-adminiailrateur en wordt in verband hiermede op 12 April a-a gedurende den duur van dit examen te Ede gedetacheerd. Benoemd is tot lid van de commis sie van toezicht op de Rukstuinbouw- wmterschocd te Lisïe J. W. Lefeber, al- daar, EEN NIEUW GEBOUW VOOR DE HAARL. HAND EL8V ERE ENI GING, Haar het gebouw aan den Janeweg reeds lang te klein word, vooral 1 aanleiding van de uibreiding der N.V. Middenstandecrediotbank voor Haar lem en omstreken, heeft het bestuur van de Haarlemsohe Handelsvereeni- ging aangekocht hot gebouw aan het Nassauplein waarin thans de Natio nale Bankvoreeniging gevestigd is. met de bedoeling om dat als een mid- densiandsgebouw te bestemmen. Naar wij bij een informatie verna men bestaal het plain, dat in he>t ge bouw zullen worden gevestigd: de Haarlemsche Handelsvereenlging, de N.V. Middenstandscvedieltoank, 't Bu reau van middenstandsadviezen en de Bond van incasso- en informatiebi reaux, indien de laatstgenoemde Bond zijn zetel te Haarlem behoud'! Het perceel zal denkelijk niet behoe ven te worden verbouwd. Het plain is om resteerende lokalen nog voor kan toren ts verhuren. Het oude gebouw aan Jen Jansweg is verkocht aan den eigenaar van de ernaast, gelegen autozaak, die het bij zijn zaak zal betrekken. VAN CE-INDE POSTWISSELS EN NOC WAT. Door mevrouw h., inwonende bij een familie m de Huychuveratraat is aangifte gedaan, dat postwissels, zoowel uit lndie als buinonlaudsche, die aan haar adres gericht waren nooit door haar ontvangen zijn en bij informatie ten poslkautore toch wel bleken te z'j" geind. De stukken wa ren uiet haar naam onder leekemd. In verband hiermede is door de re cherche aangehouden mej. W., bij wie mevrouw 1L inwoont. De aan gehoudene, die later woer op vrije voeten is gesteld heeft ten slotte be leend de postwissels, voor een totaal bedrag van ongeveer f 150 geïnd te hebben en het geld zich wederrechte lijk te hebben toegeëigend. Tegelijkertijd is in eeui tot nu toe nog steeds duister gebleven zaakje licht gekomen. Door mejuïïr. W. was ui. op 29 Mei van liet vorig jear aangifte gedaan van een inbraak, die ten haren huize gepleegd zou zija. Ondanks die Ijverige nasporingen der recherche was het niet mogen geluk ken eenig spoor van tien dader te vinden. Thans -heeft mej. W. bekend die inbraak zelf gepleegd te hebben, en het vermiste, dat toebehoorde aan een dar huisgenooten, zich eveneens te hebben toegeëigend. Proces-verbaal is tegen haar opgemaakt, ER MEE VAN DOOR - Op 1 April werd de loopknecht V. door zijn pa troon, wonende te Haarlem uitgezon den om een bedrog van f 95 te in nen. V. is echter met het bedrag niet teruggekeerd, integendeel met stille trom vertrokken, om eerst op 5 April op hot Hilversumsche politiekantoor, zonder een cent op zak, weer op te duiken. Hij had het er maar eens goed van genomen on alles verteerd. Nu ls de man in het Huig van Bewaring, hi ter stede, want hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. ONDERWIJZERSEXAMEN' Zoo- ais we reeds meldden ia Woensdag h^t schriftelijk gedeelte van het on derwijzersexamen gehouden. Gevraagd werd voor oardrijkskuta de een verhandel Lug ter keuze uit de volgende onderweqxMi. 1. De Wadden-ei tanden en de «lan den der Zuiderzee. 2. Zuid-Limburg. 8. Welke kleinere eilanden van N. O.-I, zijn belangrijk en waardoor? Voor stijl en -opstel over een der volgende onderwerpen: 1. Een merkwaardig voorval uit mijn kweekelngentijd. 2. Buitenineinschen in do stad. 3. Voor mijn raam. 4. Bij de schutsluis. 5. Hoop doet leven. Het dicfée betrof ren stukje over een bezoek aan de F.lta. DE UITSLUITINC IN DE MEUBEL-IN O USTRIE. Men schrijft ons De Alg. Ned. Bond vergadert Vrijdag ter bespreking van de nieuwe patroons- voorstellen. Algemeen wordt een oplos sing verwaoht. DE WINKELSLUITING IN DE PRACTIJK. De Raad besloot Woensdag dat de ontheffingen, die volgens de bestaande verordening op de winkelsluiting wer den toegestaan, in 't vervolg zullen ko men te vervallen, zoodat dus na 'r in wer king treden van de nieuwe verordening, alle winkels des avonds na 7% uur zullen gesloten zijn en men dus nergens meer terecht zal kunnen om inkoopen te doen. Zóó is de theorie. En nu de winkelslui ting in de practtjkl De heer M. Kok, die 't had zien aankomen, dat de Raad een d-rgelijk besluit zou nemen, heeft reeds vóóraf zijn maatregelen genomen, om te maken, dat hij des avonds toch zijn waar aan den man kan brengen, zij 't dan, dta wat in zijn zaak wordt gekocht, niet mede naar huis mag worden geno- men-.- Hij heeft, wij meldden dat reeds, ver lof gevraagd tot het vci'koopen van alco- holhoudendcn drank anderen clan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel en de achterloka liteit van het perceel aan den Kruis weg Nr.- 33i ,,Ik verkoop des avonds 't mees mijn winkel," zeide de heer Kok „Velen, die laat van den schouwburg of ergens anders vandaan komen, komen dan nog wat bij mij halen.- Van een slui tingsuur om 7V* uur zou i)k groote scha de hebben. Mijn localiteiten voldoen aan de eischen der Drankwet't gevraagde ver lof kan mij dus niet worden geweigerd. Ik kan dan tot des avonds 12 uur open blijven. Men kan dan in mijn zaak ge bruiken wat men wil, maar men mag niets medenemen." Op deze manier wordt bereikt, dat winkelier zijn debiet niet ziet verminde ren en dat 't publiek dat iets verlangt toch zich ziot bevredigt, al is dan offi cieel een sluitingsuur van 7% uur vastge steld. Dat is de uitwerking van de n' we verordening in de practijk! Arr, Rechtbank UITSPRAKEN. W. v. H., los werkman, te Am sterdam, verzet vervatten ver klaard. J. P. v. d. K., stoker, te Heemstede, verduistering, 2 jaar gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. J. A. H. R., koopman te Haarlem, mishandeling van een dier. geldboe te van f 10 subs. 2 dagen hechtenis. H. A. de M., metselaar, te Haar lem, verniolng, geldboete van f 25 sobs. 5 dagen heubtenls. P. L. 3., los werkman te Haarlem, vernieling, geldboete van f 10 subs. 2 dagen hechtenis. J. A. v. B., los werkman, te Haarlem, oplichting, voorw. gevan genisstraf van 1 maand möt- een proeftijd van 2 jaar, H. J. B. te Haarlem vrijgesproken. J. W. H., varensgezel, te Wij'ker- oog, -verstek vonnis bekrachtigd. J. W. J. v. d. S., poelter te Haar lem, vrijgesproken. C. D., arbeider te Zandvoort-, dief stal, 2 maanden gevangenisstraf. J. P. v. d. N., visahhandelaar te Haariemmetlied-e en Spaarnwoude, mishandeling van een dier, geldboete van f 5 sub». 1 dag hechtenis. H. P., los werkman, te Haarlem, verduistering, 1 niaand gevangenis straf. G. S., grondwerker, te Haarlem, geldboete van f 5 sul». 5 dagen hechtenis. M. S., dienstbode, te Vogelenzang, voorw. gevangenisstraf van 14 da gen mee eon proeftijd van 2 jaar. J. J. de H., kantoorbediende te Rotterdam, verstek vonnis bekrach tigd. 8. K.. kantoorbediende en H. G. meubelmakersknecht, te Wormerveer niet verscbijnen voor inschrijving bij de militie, geldboete van f 5 subs. 1 da<j hechtenis. STADSSCHOUWBURG. - Door omruiling van speelavonden gaat a-s. Zaterdag van hei. gezelschap Heijer- mans een voorstelling van ,,Op Hoop van Zegen" en Donderdag 15 April van Het Hofstad Toonoel de première te Haarlem vau DekMng'e „Stad hui»". MUSEUMAANWINST. De voreeniging tot. uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het Frans Halsmuseum heefcfc aan het museum een schilderij van den Haartemschen meeöier Hendiïck Gor- ritsz Poit geschonken. Het etuk stelt voor: „De Vrouwen .bij het graf, na de verrijzenis van Jezus". Op de schilderij, (.lie een plaatsje heeft gele regen in de hal van liet mu seum ziet men de drie vrouwen Ma ria Magdalena, Maria, de moeder van Jacobus en Salozné bij het geopende graf, dat zich aan den ingang van een gewelf bevindt. Op den afgewentel" den steen troont een engel. In het oosten gloort het morgenrood. De schilderij tref-, minder door tee- kening dan wel door coloriet, de kening lijkt ons zei te hier-erfdaar niet zonder bedenking, maar de kleur ts schitterend. Vooral de Weeding der vrouwen is briljant van vêrve. Het iood en groen, maar vooral het goud-fluweel zijn bij zonder mooi. De verf is In den loop der eeuwen fraai behouden gebleven. Misschien komen de goede qualitei ,en van liet doekje nog beter tot haar recht als het op een zonniger plekje wordt gehangen. HONGAARSCHE GEREFORMEER DEN. Vrijdagavond 9 April zal de Honguar&ohe predikant Ds. Z. L. S. von Ga'embos, daartoe uitgenoo- digd door de A.R. Klesv. Nederland en Oranje, alhier, in de Geref. kerk in de Ridderstraat een lezing houden over het onderwerp: De Hongaarsche Gereformeerden en hunne binnen- landschc politieke opvattingen. DESKUNDIGEN EXAMEN L. O. De deskundigen bij het onderwij zers-examen te Haarlem in 1920 zijn de heeren: Voor Nederlondsche taan an lezen: L. P. Middeldorp, directeur der Bis- schoppeijke Kweekschool te Bever wijk. F. '1'. Popma hoofd een er opeinb. school te Haarlem; W. Jansen, hoofd eener openb. school te Haarlem; BL W. Korenstra. directeur Meisjes Kweekschool te Haarlem. Rekenen R. Luyteo, ond. Rijks kweekschool. te Haarlem; T. HeWln- hoofd eenor openb. school te Haarlem. Zingen: J. W'. Ruinen, ond. Rijks kweekschool te Haarlem; H. Lm clan- Loom, hoofd eener openb. school, te H aaritem. Aardrijkskunde. J. B. A. Saeys, ïoofd eener openb. school, te Haar lem; B. J. de Kiefte, hoofd eener openb. schooi te Haarlem. Geschiedenis J. Brandenburg, hoofd eener openb. school, te Haar lem; C. van DijJ, hoofd aener Chr. school te Amsterdam. Kennis der natuur: M. van Warne ten, hoofd eener openb. school, te Leiden; E. Boonstra, onderwijzer oener Bijzonder Kweekschool, te Amsterdam; J. W. Sasburg, hoofd eener openb. school, te Haarlem; A. H. Bljlevoüd, onderwijzer aan de Burgerschool te Alkmaar. Onderwijs- en opvoedkunde en schrijven; LWk .Kraak, onderwijzer aan de Rijkskweekschool, te Haar lem; W. Koop», hoofd der Leer school bij de Gomeontolijke Kweek school, to Lelden, Teekenen, J. W. Sevemhuijzem, hoofd der Leerschool bij do Rijks kweekschool te Haarlem; M. A. van Heuvei, onderwijzer bij de Rijks kweekschool te Haarlem. Vrije- en orde-oefeningen: P. C. van Zuiilen, gymnaslickonderwijzer, te Amsterdam; J. Hop, gymnast!ek- onderwijzer, te Haarlem. Dit De Umstreksn SCHOTEN. H. G. O ma n s. Alhier is op 61-jarigen leeftijd overleden de heer H. C. Omans, commies-titulair bij de H.IJ.S.M. Hij was tevens een der voormannen in den Bond van Oud- Onderofficieren. Na eerst voorzitter te zijn geweest van de afd. Den Hel der en vervolgens onder-voorzitter van de afd.Nijmegen, was bij al spoedig na zijn vestiging te dezer plaatse in gelijke functie bij de afd. Haarlem en Omstreken ais zoodanig gekozen. Deze afdeeiing alsmede het Rust en Vacantieoord „Oranjehof' verliezen In den heer Omans een krachtig en bij allen zeer bemind medewerker De begrafenis is be paald op Vrijdag te 12 uur. waarbij de afd. H. en O. zich door een depu tatie zal doen vertegenwoordigen. BLOEMEND AAL. DROEVIG ONGELUK. Woens dagmiddag, te ruim 12 uur heeft zich op den Bredorodeweg, alhier, een droevig ongeval afgespoeld. Het driejarig kindje C. B., een zoontje ven een der verplegers van het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, stond te kijken naar het inladen van een verhuiswagen, staande voor een der dokterswoningen aan dien weg. Plotseling alak het ventje den weg over; ongelukkigerwijze juist op het oogenblik dat uit de richting Sant poort een automobiel passeerde De auto, die im het geheel niet hard reed, stopte onmiddellijk, maar hot voertuig was reads over hol kind ge reden, dat met een hoogst ernstige schededwond ar ander uit gehaald werd. Geneeskundige hulp was natuurlijk heel spoedig bij de hand. 1 Mocht echter niet baten, eenige oogenbtik- ken later is de kleine overleden. Buitenland De crisis in Dnitschland. 't Oprukken der rijkslegers. Heden wordt verwacht, dat de rijks legers Du3seldorf xullea bezetten.- Do sterkte der Spartaeiston. Uk Berlijn wordt gemeld, dat in de eerste dagen van 't verzet 't leger der Spartacdsten 130.000 man telde. Lenln en Radok. Tegengesproken wordt, dat Lenia en Radek te Dortmund vertoefd hebben. Do houding van Wll9on. Uk Washington wordt nader geseind, dat Wilson zijn nieening omtrent het op rukken der Franschen heeft opgeschort tot hij nadere berichten daaromtrent zal hebben ontvangen. Hot ministerie van buitenlandsche za ken heeft bekend gemaakt dat bespre kingen tusschen de V. S., Frankrijk, Engeland en Italië voortgang hebben. Do Nationale Vergadering komt Zaterdag bijeen. De aterkte der Dultsohe troepen in 't Ruhrgebied wordt door de Duit- schers opgegeven als 13.500. Volgens de „Petit Parissen" is de sterkte evenwel minstens 45000 man. De F ranse he bezetting. Homburg is zonder incidenten door de Franschen bezet. Bij de onlusten te Frankfort zijn 6 dooden en 35 gewonden gevallen. De burgemeester richtte een verma ning tot de bevolking om zich van iedere directe of indirecte beleediging der vreemde troepen te onthouden. De bevelvoerende Fransche generaal te Frankfort maakt bekend, dat alle ge ruchten over een aftocht der Fransche troepen geheel uit de lucht zijn gegre pen. De bezetting blijft voorloopig be staan] Ds eischen der arbeiders. De vakvereeuigingen en de sociaal-de mocratische partijen in Duitschland zijn 't eens .gew-jrden over dc volgende ei schen aan de regeering ie. Terugtochtderrijk,s weer uit de neutrale z 0 n 0. De handha ving der orde is, volgens de overeen komst van Bielefeld, de .taak der te vor men „Ortswehren". ae. De rijks weer mag haar opmarsch niet ten Zuiden van de Ruhr voortzet ten, 3e. In de door de rijksweer buiten de neutrale zone bezette gebieden moeten onmiddellijk „Ortswehron" worden op gericht, waarna de rijksweer aftrekt. 4e. De gebeurtenissen te Wilhelmsha- ven, Oldenburg enz., eischen onmiddel lijke maatregelen. De aan de grondwet getrouwe onderofficieren en manschap pen moeten worden beschermd. De afge zette onbetrouwbare officieren mogen niet weer in dienst worden genomen en moeten worden gestraft. Het kabinet moet van het njksweerministerie zake lijke en persoonlijke waarborgen eischen tegen het in dienst nemen van onbe trouwbare mnvoelfiers. De verstrekking van munitie aan contra-rcvolutionnaire formaties (brigade-Ehrhardt, enz.) moet onverwijld worden gestaakt, 5e. Bij de Pruisische regeering moet worden aangedrongen op de spoedige re organisatie der veiligheidsweer, door in stelling van werknemeisorgranisaties. DENIKIN is uit Rusland gevlucht en op een torpedoboot te Konstantinopel aangekomen.- Ënrpriyiie Stand. HAARLEM. Ouderlrouwd: 8 April P. v. Til em J. II. Dumiaam. G. A. v. Eekhout en E. M. Timmers. Getrouwd: 8 April: K H. R. Pluim Mentz en L. T. Hoogeboom. A. v. Riessen en M. C. Duijs. P. v. d. Boon en L. H. Pool. W. Hoars em T. Kater. J- L. Paleari en J. M. C. Swart. M, H. GLeske on M. M. CaJ>or. W. A, ICwantas au D. Kemp J. v. Roode en P. H. Poet. A. J. Birtxla Kleijnemberg «1 E. Knotten belt P. J. Jiirgan» en H. CoKon. 11. J, D. Daudelj on ,1. M. tnpljn. Bevallen: 6 April; G. J. M. Enge lenberg—Hulsman, d. A. S. L. M. Wit—Rip, z, M. P. v. Donsolaar— v Straten, z. - 8 E. v. d, Winden— Scliienik, z. OverLeden: 7 April: A., 1 maid, zoon vam J. Baars, Gasthuislaan. C. F. Swaan, 84 j., Hazepaterslaan. H. Lee- ne, 56 j., Ge<L Oude Gracht. 6 S. Piso-v. d. Veer, Jansst.raat Sport en Wedstrijden Haariemsche 8chletbond. Bovengenoemde bood houdt Vrijdag 9 April zija jaarljjksche algemeene ver gadering in her gebouw „St. Bavo".- De agenda vermeldt oju. notulen, ingeko men en uitgegane stukken, rekening en verantwoording van den penningmees ter, voorstel oontributieverhooging en rondvraag. Voorgesteld wordt om den jaarlijL- scheu wedstrijd 10 doen plaats hebben op de Zaterdagen 10 en 17 April vau 1 tot 6 uur of later, en op Zondag 18 April van g tot 5 uur, in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan, De indeeling hiervan i* korps wed strijden voor alle leden, benevens per- soneele- on vrije-baan-wedstrijdea ia 3 klassen, 6186 6299 6342 6433 6825 6840 7052 7429 7476 7650 7677 8012 846G 8606 8651 9174 9332 9423 9503 9992 9997 10249 10395 10412 10587 11138 11263 11832 1215ft 12469 12512 12591 12596 12679 13031 13556 14177 14358 15218 15275 15478 15549 15574 15666 15679 159?2 16123 16314 16623 17612 17631 17663 17678 17818 18293 18633 18666 18741 19312 19724 19951 20027 20039 20103 2U710 20661 21107 21224 22089 22309 22336 22406 22591 22717 22930 AUVËRYmEll Binnenland Een ernstig vliegongeluk Eén doodo en een zwaar gewonde. Woensdagmiddag ia op hei vlieg terrein Schiphol een Spijkervfldegtuig omlaag gee tort. Do bestuurder, lui tenant Quant, werd ernstig gekwetst De mecanicien Van den Boe werd gedood. De toestand van den gewonden lui tenant Quant die te Amsterdam in het militair hospitaal wordt ver pleegd, was des avonds tegen 12 uur zeer zorgwekkend. De Telegraaf rnehlt nog de volgen de bijzonderheden: De leerling-vliegenier 2e luitenant van het O.-I. Leger Quant was om ongeveer half drie met den mecani cien H. van den Boe in een bpyaer les-loos tel opgestegen oin een vvucht boven het vuogterrein uit ie voeren, i'oen hij. wegens het niet regaunaug werken van den motor, een poging oeed om weer op het vliegveld te landen, is het toestel van een hoogte in 59 M. neergevallen. Deze val had het treurige gevolg, dal, de mecanicien, welke voor in het toestel zat, onmiddellijk werd ge dood. De luitenant Quant werd ge wond door kaak- en armfractuur op genomen. Om half zes reeds werd do gewonde per auto van den genees kundigen dienst naar hei miitair hospitaal te Amsterdam gebracht. Wij vernemen nog, dat luitenant Quant, die in Juni officier werd, sinds 1 November 1919 to Schiphol erd gedetacheerd en zich ook ais leerling reeds onderscheidde als 'een veelbelovend en baleLdvoj aviateur. Luitenant Quant, de bestuurder van het Spijkertoestel, lat Woensdag op het vliegterrein Sclxiphol omlaag Is gestort, is hedennacht aan do belto on verwondingen overleden. EEN HANDELSFACULTEIT Gemeld wordt dat het thans zoo goed als zeker is dat aan de gemeen te universiteit van Amsterdam een faculteit voor het hooge handels onderwijs tot stand zal komen. NEDERLAND EN BELCIë. De correspondent van de N. R. Ct. 1 Brussel seint: Den 15den Aprii zal te Parijs een nieuwe bijeenkomst plaats vinden voor de regeling van de hangende kwestie tusschen BeJgiè en Neder land nopens do herziening van de Iragen van 1839. Naar men weet, betreft het slechts een geschil over de redactie ten aanzien van het zee gat de Wielingen. HET SOCIALI8ATIE-RAPPORT DER 8. D. A. P. „Het Volk" van Woensdagavond be vat het eerste gedeelte van het uitvoerige rapport van de socialisatie-commissie der S. D. A. P.- De commissie meende niet te moeten overgaan tot het uitwerken van een schets eener regeling van de organisa tie der nog niet gesocialiseerde bedrij ven. Gedacht wordt aan een regeling, die de ontwikkeling der bedrijven zou be vorderen in dien zin, dat ze ten spoedig ste in technisch opzicht voor socialisatie vatbaar werden, terwijl deze regeling voorts medezeggenschap van loontrek- kenden en gemeenschapsiavloed, mede zeggenschap van verbruikers en vau staatsorganen, in de nog niet gesociali seerde bedrijven zou hebben te brengen. De commissie meent, dat deze aange legenheid ten spoedigste door de partij in overleg met het N. V, Vs moet wor den behandeld; Amsterdams^ Beurs HOLLANDSCHE HANDELSBANK. Openingskoersen van Donderdag 8 April 1920. 5 pet Nederland 86 1/2; 4 1/2 pet- Nederland 1917 78; 4 pet Oostenrijk Juli-renta 6 3/4; 4 pc-t.. Rusland Hope en Co. 13 1/2. Dell Maatschappij 455; Seiierobah 445; Rotterdam Deia 245; Beeoeki 151. Amsterdam Rubber 232; N'ederl. Rubber 116. Koninklijke PeSroieum 872; Gecons. Holl. Petroleum 280/77; Orion 81. H andelöv-roenigir.g Amsterdam 693; Cultuur Mij der Vorstenlanden 297. Gow. Marine 43, Pref. Marine 165. Holl. Amer. Lijn 506, Kon. Boot 240, Holl. Lloyd 199, Scheepv. Unie 293£. Denver Rio 8 1/4, Erie 164, Kansas City Southern 19, Missouri Kansas Texas 10, Southern Railway 25 3/4, Union Pacific 130 ex div. Anaconda 141, United Cigar 784, Sludebaker 1254, United States Steel 114 ex. div. Nieuwe leening 5 Nederl. 89 3/4. 423@ Staatsloterij f 1000: 15868. PRIJZEN VAN f 30. 338 357 424 706 1252 1512 2051 2315 2418 2583 2585 2860 3051 3349 3558 3726 3948 4111 4645 5337 5360 5434 5635 6007 Ondertrouw d: GERARD A. v. EEKHOUT en ENGELINA M. TIMMERa Haarlem, 8 April 1920. Getrouwd: A. J. BREDA KLEYNENBERG gep. kapitein ter zee-t. Inajx D. B. en BETSY KNOTTENBELT. De Heer en Mevrouw BREDA KLEYNENBERG—KNOTTEN BEL f betuigen hun hartelijke»' dank, mede namens de Familli voor de vele bewijzen van b$ langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haariem, 8 Aprii 1920. Gehuwd; KAREL H. R. PLU1M-MENT2 LUCIA Th. HOOGEBOOM. Haarlem, 8 April 1920. Coornhertstraa-i, 20. Getrouwd: Mi'. Ph. J. JüRGENS en HETTY COHEN. Amsterdam, 8 April 1920. 1-Iaarlem, die mede namens woderzijd- sahe Familie hun hartel ijken dank betuigen voor de veie blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. In plaats van kaarten. Dr. en Mevr. OBERMAN- OBERMAN geven dankbaar kennis van de geboorte van hun Zoon JOHANNES. Heemstede, 6 April 1920. Steno-Typiste Op fabriekska: it o ui te tl aar- lem wordt voor directe indienat treding gevraagd Steno-Typiste Brieven onder no. 12 bureau van dit blad. Biedt zich aan net. meisje, oud 22 jaar, in kL gezin. Brieven franco Kerkstr. no. 13, Hillegom. Gevraagd zoo spoedig mogelijk te Zand voort, in burgergezin, iemand gen. alle huiselijke bezigheden te verrichten. Hoog loon. Aan biedingen te Zandvoort, Keak- so-aat 35 üevraago te Haarlem, een net MEISJE. C. BAIS, Berkenrodestraat, 84. Net Meisje geviaagd van 83 uur. Loon 4 gl;1. Coomhertsiraat, 34. Biedt zich aan een net Buitenmeisje, voor noodhulp of voor vas'-, v g g-v. Lief»! onder Heemstede. Brieven onder no. 5399 Bur. van dil Blad. N#t Dagmeisje gevraagd van 8 «>t 6J uur. Zoo, dag-s vrij. Loon f 5.50 per w« Aaiim. 749 uur Kleine Hoog straat 9 rood. Dagmeisje Mevr. MOOIJ—VERMEU LEN, vraagt voor direct, een flink meisje v. d. <L Z. h. v< Konuiginneweg 108. Dagmeisje gevraagd, voor halve dagen, Papentorenvest 61. Gevraagd net meisje voor den dag, ala hulp in de huishouding, Leef- lij 1 niet ouder dan 18 iaar. Zii.b aan te melden H. JAN SEN, Raadhuisstraat. 93, Heem stede. Mevr. BEUTE, Zij Lweg 33, vraagt met Mei een Net Meisje voor alle huiseliike bezigheden. Loon 300. Gevraagd net meisje als hulp ln de hute houding, extern. Brieven onder no. 5393 Bur. an dit Blad Gevraagd tegen Mei een ne* Meisje voor dag en nacht. Bijna alle avonden vrij. Hulp va» erkster. Adres Verwulf: 6. list Kindermeisje gevraagd, bij J. KONING^ Kerkstr. 22, Zandvoor'.. Mevrouw TACONIS. Klever parkweg no. 4, vraagt op 1 Mt# of eerder een net Dagmeisje Gezin twee personen, veel vrijt. Of werkvrouw voor 4 halve do gen per week. Zich persoonlijk aan te bieden tusschen 6 en 8 Dagmeisje of eenv. juffrouw gevraagd voor alle voork. bezigheden, v.g.g.w Aders: Prinsessekade 5.

Haarlem's Dagblad | 1920 | | pagina 2