Dekens. fin» Corns, van Nisi Czn. P. Baggerman, Complete Meubileering MANTEL'; Eau de Tichy „DeKnoopenwinkel" De AmsteSgids van 23 October schrijft: Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank te Rotterdam in lis Nieuwe Zaal van liet Verkoopiokaa! te Rotterdam, das morgens te li) uur, onder leiding van deurwaarder B, KHÜIJHE Schagchelsfraat 10, 21, 34. WOLLEN- GIWATTEERDE- DONZEN- TOCHT- Vachten. Voetzakken. RH KUITER, Oranjekada 19 Telef. l»1*» VREEMDE VALUTA'S, EFFECTED. COUPONS, AS^UR^NTIÉK I Belast zich met liet larichten, CoatroUercn en 8l|houden vu Administration, Eu. VBEBIN'SS - UIBEH - KBOSPEN Grootste sorteering in Warmoesstraat 14 Haarlem Telefoon 727 (laatste vulling) CELtSTIIIS, Ë1AIDE GiillES, OiOIEHItE, (öPITAL (Bronnen van den Fransohen Staat) verkrijgbaar bij Spaarne 114, hoek Ged. Oude Graoht ROTTERDAMSGHE PREMIELEERIRG 1920-211 DE GROOTE DAG. Een vervroegde trekking van eou premieleening beboort zeker wel tot de zeldzaamst voorkomende gebeurtenissen. De mensch voelt er nu eenmaal niet veel voor, vroeger te betalen dan op het oogenblik, dat hy overeengekomen is te betalen. En dat by oen premieleening, bestaande uit tien trekkingen, een raad van commissarissen besluit tegelyk met de tweedo alle trekkingen te doen plaats hebben, is zeker wel een unicum. Even als bij een vervroegde uitspraak de rechters beklaagde niet langer dan noodig in het onzekere willen laten overbet.lot dat hem wacht, wilden ook de commis sarissen der Rotterdamscho Handels Landbouwbank den gelukkige niet on- noodig lang laten wachten. En dat kondon zy doen wyl de Premieleening, toen zy hun besluit publiceerden, al zoo goed als uitverkocht was en op 16 October, de groote dag der negen trekkingen, reeds voor meer dan 10.000 obligatiën der nieuwe Premielepnin? 1920-21 waren bestel'1 Eu toch zou er alle eu zeer gerecht vaardigde aanleiding geweest zyn, om deze trekking een week uit te stellen. Want de poststaking was nog pas achter den rug, postwissels, vooral uit Amster dam, waren niet op tyd gearriveerd en kwamen daarna in zulke overstelpende hoeveelheden binnen, dat het oen reuzen arbeid was, allen afzenders obligatiën te verzenden en den daarbij behoorenden administratieve arbeid te verrichten. Doch daar liet woord „onmogelijk" niet in de dictionnaire der Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank voorkomt, kwam dank zy dagen en nachten door werken, alles nog op tyd gereed en be hoefde er geen oogenblik aan uitstel gedacht te worden. Maar dat dit reuzen arbeid vereischt heeft, moet toch even worden gememoreerd. Dat de belangstelling nu zoo buiten gewoon groot was, dat de zaal van het Verkooplokaal te Rotterdam byna te klein was om allen die van heinde en verre eekomen waren, een plaats te ver schaffen, is te begrijpen. Klokslag tien hield een der commissarissen de openings speech; geen dor betoog vol formali teiten, maar een opgewekte causerie, waaruit straalde liet succes, dat de Rotterdamsche Handels- Landbouw bank was ten deri gevallen en tegelyk het genoegen, dat heden aan velen een gelukkige dag zou worden verschaft. Weer waren de bussen aanwezig, de eene groote, na afloop der trekking op 2 October door Notaris van der Loo verzegelde, die de 25.000 nummers be vatte en de negen kleine elk met een serie prijzen. 't Zou natuurlijk een lange dag worden en om niet al te veel van do publieke belangstelling te vergen, werd daarom besloten, het eerste de tiende serie te trekken, waarin zich het door heel den lande veel besproken landhuis „Bosch en Veld'' bevond. De zaal leverde een eigenaardige aan blik. Aan de groene tafel directe, com missarissen, notaris en raad van toezicht. Daaracuter de pers. Dan een rjj aaneen gesloten tafels, hoofdinspecteurs, inspec teurs en een deel van bet admiuisiraiief personeel der bank. waarachter de bonte ryen belangstellenden, waarbij ook dames niet ontbrakey. Van d^ middendeur af links eenige controlecommissieleden en do directeur van bet bykautoor uit Am sterdam, Hendrik de Keyserplein 10 en rechts de bussen, waaruit twee beereu uit bet publiek de nummers trokken, teiwyl deze werden voorgelezen door den heer J. M. Westendorp, controleur der gemeentebelasting tn tichoten, die zich speciaal met de controle op de trek king belastte. Daar hing bepaald een atmosfeer van zenuwachtige spanning. Eerst kleine prijsjes. Dan de auto of drie mille en door het prachtvol ingericlito kaartsys teem kon een minuut later reeds worden medegedeeld, dat de naam van dezen gelukkigen prijswinnaar was G. Annk, Esbeekerweg, Hengelo (O.). Ouder groote hilariteit bleek even later,, dat een pre mie van f 1000.— was gevallen iu Veenhuizen, wel niot by een der heeren landloopers, maar by den beer A. Nyhoff, militair-korporaal aldaar. Enfiu, alge meen hoopte men, dat 't op Veenhuizen nu ook eens een gezellige Zaterdag avond zou worden. Aan de groene tafel, daar waar de heeren A. A. Baron van der Borch tot Verwolde, inspecteur van politie te Briello; P. J. B. H. Scblosser. lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en W. F. Veerman, lid van den Gemeente raad van Apeldoorn hadden plaats ge nomen, lagen de formulieren voor de telegrafische postwissels reeds bedrukt met de bedragen gereed, zoodat alteen naam en adres van den winnaar behoef den te worden ingevuld. By een der commissarissen lag de actentasch, gevuld met roode roggen en nog kleiner bankpapier (.voor de arme journalisten, die er met bun neus baast op zaten, om van te waterlanden) en als die commissaris uit de porleleuiiie dan een greep deed, dan reed een der em ployees met de auto naar bet postkan toor om telkens voor een pakje lelegra- pbiscbe wisselo te zorgen, alles ouder controle vau den lieer K. R. van Staal, lid van den Gemeenteraad van Rotter dam. Maar 't landhuis was er nog altyd in Eindelijk op t laatste nummer van deze eerst gerrokkeu serie de spanning was nu tot :t kookpunt gestegen kwam bet 17676. 't Was zoo stil, dat men een speld kon hooren vallen. Even later en daar wordt gepubliceerd, dat deze obligatie gekocht was door V. Geerijeus, een eenvoudig employé van Popo's Lampentabriek te Venlo. Dave ren applaus. Al bad ieder, die daarvoor in aanmerking kwam, 't liefst zelf die pryswinuaar willen zyn, men was toch bly dat geen kapitalist, maar een een- voudigen burgerman dit geluk was ten deel gevallen. Do getrokken nummers gingen nu in de bus, want by elke volgende trekking kiegeu zo weer kans. Zoo was er een mynheer die eerst f25.en later nog eens f75.— trok. hy vond dat hy nu juist f 9900 to kort kwam, want by bad vast op do f10.000 gerekend Mot heldere, duidelijke stem tot het laatste toe (en het werd heel laat in den namiddag) las do heor Weestoudorp de nummers en premiën voor. Voor zyn stemgeluid had olk het grootste respect En dio bewondering bereikte wel haar toppnnt toen deze heer. nadat alle pre miën uitgeloot waren, zich geroepen ge voelde in een gloedvolle en welsprekende rede dank te brengen aan Directie en Commissarissen der Rotterdamsche Han dels en Landbouwbank voor baar pracht volle organisatie en haar buitengewone lovaliteit. niet alleen in hot nakomen van haar verplichtingen, maar door veel meer en veel verder to gan dan zy verplicht was. Do lieer Westendorp herinnerde aan hetgeen door schryver dozes in de Amstelgids was medegedeeld, hoe hem dit op de gedachte had gebracht, zich voor controle aan te bieden en voelde zich thans, na hy alles bad meegemaakt, alles bad gezien, gediongen dank te breneren. zoowel uit naam der gelukkige pryswmnaars ais der terleurgesieiuun die zich later met hun gestorte f li>. moeten tevreden stellen, aan Directie en Commissarissen voor liuu sch 'erend geslaagde fiuanciëele ondernemiu0. Ook schryver dezes neemt tiians de vryheid hier nog enkele woorden aan toe te voegen. De Hollander is van nature uiterst wantrouweud. Een Jantje Secuur, een Jan Krent, waar je by om valt. Over de Rotterdamsche Handeis- Landbouwbank is ook gefluisterd, ge roddeld, gelasterd. Het zyn gewoonlijk niet de slechtste vruchten, waaraau de wespen knagen. Laten die lasteraars, wanneer ze nog eenig eergevoel hebueu, nu amende honorable maken. De Raad va-.. Beheer van de Rotterdamsche Han dels- Landbouwbank hield Z.'las leuze vooroogen La Véritó est en marche et rem ne l'arrétra, cn die waarheid kan thans door niemand meer in twyfel worden getrokken. "We boeven niet meer te gelooven, we 7ion. Tüaiis met versueiue pos u-ar Ue premie-leening 1923-21. Ik wil geen raad geven, alleen iets vertellen. De heer Geertjes uit Venlo becit nitt eens de moeite gedaan bet landhuis te paan be zichtigen, waartoe de Bank hem per auto gratis in de gelegenheid wilde stellen, maar beeft do f 10.000genomen. Wy vinden liet best. Want als toppunt van royaliteit geeft de Bank bet land huis met de lijfrente van f 60.per week nu 30 Oct. a.s. als extra premie bij de laatst uitgekomen pr'-mie. Zy wil, dat de serie villa's en landhuizen die zij de laatste maanden heeft aangekocht, hun bestemming bereiken, d.w.z. bewoond worden door obligatiohouders in de Rotterdamsche Premie-leening. En wan neer een gelukkige winnaar straks de schitterend mooie villa „Lucretia" mocht versmaden en de f 40.000 in contanten mocht kiezen, ook dan, zoo fluisterde de Directie in het oor, ook din zal deze premie van meer dan f 150.000 villa met lijfrente wéér als txtra premie worden beschikbaar gesteld Zy wil nu eenmaal dat de door haar aangekochte en te bouwen vaste goederen worden betrokken door de gelukkige winnaars. Ik was te laat by 't koopen van een obligatie voor de vorige serie. Ik zal zorgen nu niet te laat to zyn. H. HENNING Jr. Volgestorte obligatiën me» 15 ksseea na toszending van postwissel groot I 10.40.In geheel 15010 premiën ten beloopo van meer dan ACHT TON GOUDS. HOOFDPRIMII in do Rotterdamsohe Promieieenlng 1920-211 Veertig Duizend Culden In Contanten of naar keuze van den winnaar een modern In te riohten Landhuis «Jet gebouwd zal worden op zoo Juist aangekoohte Qemsontegrond en zal bevatten vier kamers en suite, drie slaapkamers, badkamer, tuinkamer, keuken, bljke. ken enz., omringd door tnln en bosob, gelegen aan den Soerenschenweg hoek Valkenberglaan met uitzicht ep Vatkenpleln (midden in de bosschen) te Apeldoern, benevens een Lijfrente van Honder Gutden per waek welke premie wordt geschat op Honderd Vijftig Duizend Gulden Tweede Premie: Vijf en Twintig Duizend Gulden in contanten of naar keuze van den winnaar de te Ketbel onmiddellijk bij het station gelegen RENTENIERSWONING, kadastraal bekend als Sectie B No. 1877 (dezer dagen gekoeht veer Aohttlen Duizend Gulden), benevens Indien de woning wordt genomen een Lijfrente van Zestig Gulden per week welke premie wordt begroot op Honderd Duizend Gulden ot de ts Apeldoorn, acn de Bas Baokarlaan 34, gelegen VILLA MARIA", kadastraal bekend als Seotia H 6776, welke villa dezer dagen werd gekocht veor Vijf en Twintig Duizend Guldeh benevens een Duurtetoeslag van Zestig Gulden per week gedurende 5 jaren Derde Premie: f15.000in oontanten of een sohitterendo open Auto merk „Opel" ehaeis 12193, 4 cylinders, motor 32220, zes zitplaatsen, kleur rood, bekleeding rood leder, 25 p.kr., spiksplinternieuw Ingevoerd 25 September 1920 langs Locht, gekocht te Aken bij hot filiaal van Opol. Koopprijs f 8321.invoerrechten inbegrepen, benevens een - - Lijfrente van Dertig Gulden per week Verder premiën van f 25.800.—, f 20.000.—, I 15.000.—, f 10.000. I 5000.—, f 4000.—, I 8000.—, f 2000.—, f 1000.—, enz., enï., enz. Eerste Trekking 30 October 1920 - Zend omgaand f 10.40 aan de Men vermelde op den postwissel i Ingevolge advertentie in Haarlem's Dagblad. Gelieve duidelijk naam an adres ep dan postwissel te vermelden. Ook verkrijgbaar bij i H. STIMIS, Kruisweg 23, Telefoon 1605 TREKKING 30 OCTOBER A.S.

Haarlem's Dagblad | 1920 | | pagina 7