i.v,i LMTÜEIEI Weei'sia&dsvsrMOfjen. H. MEIJER LAATSTE WEEK Staösalenws Uit de Omstreken organisaties le steunen, wier leiding ilcK !n liet naburig gebied van Dtiitsch-Silczië be vind:. Du geheime organisaties staan klaar, om op hot ccrsto bevel oen opstand te doen uitbreken <if om het gebied van hol plebis ciet te bezette». wanneer bel zou blijken, dat Opper-Sileziö bij Prulsc-n zal blijven. De Pool ed»? regeoriug is in bet bezit van juiste ge gevens over deze organisaties en baar lei der?. gegevens, die binnenkort publiek ge mankt zullen worden. DE ECONOMISCHE FBANSCHE EN BEL GISCHE BETREKKINQEN. 1» eon bespreking van de economische be trekkingen tusschen Frankrijk en België, er kent het „Journal des Dóbats", dat deze niet 'zijn zooals wen wel zou wenschen. Eén ieder in Frankrijk betreurt dit, maar het ware volgens bet blad vorkoord do oplossing van deze quucslie le zoeken in do rielitiug, welke de Belgische minister Jaspar dezer dagen heeft aangegeven en die men in don laatstee tijd nastreeft. In België n.l. zegt men steeds, dat in ilo eerste plaats do aangelegenheid van de taxi? d'ontrepót dient to worden geregeld, welke dis aanleiding tot de moeste waving is is doze eenmaal uit de wereld, dan la de weg gebaand voor een nlgomeene ov< komst. ilet „Journal dos Dobnts" aebt deze tbode, hoe verleidelijk ook op het e< gezicht, volkomen oulogisch. Do surtaxi ongetwijfeld, con der gegevens van her pro- Mcem. maar daarnevens zijn er andere. Eu daarmede moet. rekening gehouden. Internationale economische regelingen zijn altijd gebaseerd op en ontstaan uit weder- zijdsehe concessies. Gaat men praten, dan moet men steeds de mogelijkheid voor oogon- bonden om de respectievelijke voordoelen te gen elkaar le doen opwegen en derhalvi tegelijkertijd verschillende quaesties in lie oog vatten. Hetgeen Frankrijk van België zal kunnen vragen en betgeen dit land Frank rijk zal kunnen toestaan, zal afhangen van België's verhouding tot Luxemburg. De Bel- giscn-Luxemburgsrlic overeenkomst, waar over sinds zoo langen lijd wordt gesproken zonder dat er oen definitieve regeling wordt getroffen, zon zeer zeker van invloed zijn op de Franseh-Belgischc besprekingen msar de bespoediging van die nvereegjcomst hangt geheel en al van België, af. Wjj zjju overtuigd, besluit bet „Journal des Debars", dat de regceriug van de republiek vurig begeert de ontstane misverstanden te doen verdwijnen eu te geraken tol ccn van beide landen gelijkelijk waardevolle entente de openbare moening zou trouwens niet anders willen. Onder de gegeven omstandig heden echter kim Brussel veol moer dan Parijs de voorbereiding van ecu overeenkomst verhaasten. Opdat de besprekingen begon tien worden onder goede vooruitzichten, moet ociicrzjjds de verhouding geregeld zijn tus- schon België en Luxemburg, en moeten derzijds de Belgische vrienden in de snrt dVutrcpöt niet een quucstic wilton blijven zien. die van te verba en afzonderlijk behoort te worden opgelost. HET VERDRAG VAN SÈVRES. L i:, l'arijs wordt geseind: Niet alleen de gedelegeerden van d geering le Kcnstaoiinopel zullen ter ferentie te Londen komen, maar ook de nationalisten uit Anatolië (de Kenialis- ten) zullen worden uitgenoodigd door bemiddeling vim de regeoring te Konstan- tinopel, do eenige, welke de geallieerden officieel kende. De bespreking zal plaaU hebben op den grondslag van het verdrag van t->vre3, lielgecn niet beteekeut, iiat de bepalin gou van dit verdrug eenige wijziging zul len ondergaan, DE KOSTEN VAN HET BEZETTINGS LEGER IN DUITSCHLAND. De gewezen generaal, graat Montgelas, voelt in liet Bcrl. Tagebl. op grond van Informaties tor- bevoegdev plaatse, een op somming van do bedragen, die Duitsch- land moet betalen voor het intergealüeer- de bezettingsleger in liet Rijnland. De 111- tevgealliecrde mogendheden geven maan delijks gemiddeld 1 1/2 milliard in papie ren marken uit voor dit leger, een som," die Duitschland moet terug betalen. Duitschland betaalt zelf uit de Rijkskas reeds 550 milliocn papieren marken per maand. Total dus per jaar meer dan 24 milliard mark. Als oorzaak van dit fantastische be drag noemt, graaf Montgelas de noven- matige sterkte der bezettingstroepen en de bovenmatig hoogt» salarissen. In bet Rijnland stuan totaal 136.000 man enten te troepen. terwijl in 1914 daar niet n.eer dan 65.000 Duitsche soldaten waren. De Frnnsalie troepen in Elzas-Lotharingen meegeteld, bewaken ongeveer 200.000 man een 470 kilometer lange grens. De ?0uit- schü rijksweer 90.000 man,, de noncom- battanten inbegrepen moet 2000 kilome ter grens bewnken tegen Polen en Bolsje- OE PARIJSCHE CONFERENTIE. Tegenover de verzekering In de pers der Entente, dat op de Parijeclie conferentie zeer groots overeenstem ming heerscht, wordt aan Duitsche bladen uit Parijs gemald, dat reeds de eet'sto dag niet onbelangrijke con- (lictcai bracht. VclgenB da „Echo de Paris" verzette Lloyd George zich te gen het voorstel van Foch om aan de regeering te Berlijn den 1 II laatstetn termijn voor de ontwapening op te geven; de Engelsohe premier wees op het bolsjewistische gevaar, dat juist op 1 Mei was te vreezeer. Ook keerde hij zich tegen de dcor Fooh verlangde bezetting van het Roergebied roet de opmerking, dat men toch niet de bevolking van ge heel DuitBChland, in dit geval de be volking van het Roergebied straffen kon voor fouten, die in Beieren war ren begaan. Ilij verWuarde verder, dat Duitschland volstrekt niet in staat was tot een emsti&on aanval op de geallieerden nadat het de verplichtin gen in de ontwapeningskwestie bijna geheel had vervuld. Do Engelsohe generaal Bingham twijfelde aan de inlichtingen van Foch over de verborgen wapenen, ma chinegeweren en kanonnen ln Duitsclïlad. Llovd George meenae, dat bij de voorstellen der militaire deskundigen niet voldoende kon vol gen: het zou misschien beter zijn Duitsehers te laten deelnemen aan de conferentie. Graaf Sforza «naakte van deze aanduiding een vooreT.cc. Tenslotte werd men liet eens, dat de militaire deskundigen hun oorspron kelijke voorstellen zouden herzien. Volgens de „Matin"' schijnt de En- golsche vegeering wegens het gevaar voor een bo'lsjewlstiechen aanval niet ongen.cogd, de burgerwachten, vooral in Oost-Pruisen een termijn van ver scheidene maanden too to staan om zich te ontbinden. MIN1STERCRI8I8 IN .SPANJE. Koning Alfonsus heeft oen onder houd gehad met den gewezen presi dent van den ministerraad Maura, en andere politici, die hem aanrieden Dato te handhaven. Roraananes gat den raad do conservatieve partij aan hot bewind te laten. De Kamer an do Senaat zijn voor ombepaalden tijd verdaagd. In politieke leringen acht men liet waarschijnlijk, dat Dato gehandhaafd zal blijven met ingrijpende verande ringen in het kabinet, waarin verte genwoordigers van de verschillende eonservatievo groepen zouden wor den opgenomen. DE VLOOTBOUW. Do Senaat der Vereen. Staten heert besloten op voorstel van Borah aan de Senaatscommissie voor de marine- zaken inlichtingen te vragen of het .dzaam is on mogelijk om den nieuw-bouw voor die Amerrkaansche loot gedurende zes maanden stop te zetten. Vorspraid nieuws WERKLOOSHEID IN DUITSCH LAND. Het departement deelde mee: Het aantal ondersteunde werk- loozen is in den tijd van 15 Decem ber tot 1 Januari met 43000 op 409.000 gestegen; het aantal mannelijke werk- loozon eteeg van 292.000 tcrt 333.000, het aantal vrouwelijke van 74.000 tot 76.000. In weerwil van het verschaffen van arbeid en de maatregelen voor pro ductieve verzorging van werkloozen, waardoor meer dan 200.000 arbeiders werk krijgen, is de werkloosheid thans zoo geweldig geslegen. Dit is niet het. minst het gevolg van de ko len-overeenkomst van Spa, waarvan de dreigende uitwerking meer en meer aan den dag komt in de Duitsche industrie. wiki. Voor de vreemde bezettingstroepen be taalt Duitschland, ln Duilsch geld bere kend, 50 procent meer dan in 1914 voor bet gcheele leger., WILSON EN ARMENIE. De ..Daily Chroniole" weleena be- sc-liouwt ais de spreekbuis van Lloyd Grrge is in het geheel niot lo spreken over de dezer dagen meegedeelde liood schap van president Wilson aan den Raad van den Volkenbond, betreffende zijn bemiddeling inzake Armenië. Het blad herinnert eraan, dat Wilson doer den volkenbond was uitgenoodigd, om al9 bemiddelbaar op te treden tus- aeben de Khemalisten en de Armeniërs en in zijn te'egram van 30 November ver klaarde hij zich bereid zijn goede dien ton le gebruiken als bij verzekerd was van den zedelijken en dïplomatieken Steun van de mogendheden. Nu geeft hij, aldus de ,,D. 0.". een verklaring en een uitbreiding van die voorwaarde. Do toe staud in Armenië is volgens hem slechts een onderdeel van hel groote Russische Vi'-igstuk. De Russische revolutie was, volgens, hein, wat haar hoofddoel betrof, weldadig en had in staat moeten worden ge-teld zich van binnen uit te ontwifcke Ion cn hij meent, dat het steunen van da ..gewapende invasie" op het Poolsohe front cn in de Krim niet het middel was om vrede te brengen. Vandaar dat hij in ovcrwpging geeft, dat er door da mogend heden een openlijke en plechtige over eenkomst zal worden gesloten om de ter ritoriale integriteit vau Rusland niot te schenden of die schending niet toe te laten, een en ander als een „sine qua non" voor ieder poging om Armeniëen de .uidere randstaten te pacifioeeren. De bondschap van den president, aldus de .,D3ily Chronicle", is vol betwistbare punten. De strijd op het front van de Klim, zegt hel blad, was niet het gevolg van oen invasie, maar van burgeroorlog en do moeilijkheden in Armenië werden in de eerste plaats niet door do bolsje wieken, maar door de Turksche iCeuia- liston veroorzaakt. Welken prijs moeten zoo vervolgt het blad de Europeesche mogendheden .betelen voor zqn bemiddeling; zij moe ten zich verbinden om, vermoedelijk 'door geweld, de territoriale integriteit te .wnarborgen van een Rusland. welks grenzen niet vaststaan en dat zich uit strekt van Polen over Europa en Azië naar deu Stillen Oceaan. Terwijl haar xeoht wordt ontzegd iets te vertel len te kobben over de Russische zaken «n Rusland er niets voor in de plaats aanbiedt, moeten zij zich verbinden dit Weldadige vaderland der revolutie te beschermen legen iederen vijand in twee Werelddeelen, die er een wrok tegen mocht hebben. Dut zou een moeilijke tonic zijn, zelfs als de V.S. bereid wi toiï meo te helpen. de broodvoorziening tot nui begin vau Mei te verzekeren. Tengevolge van bet terugloopon vau de Amerikaansche valuta mag varwackt worden, dat de aankoop van graan ook in bet vervolg zal kun-' rusn geschieden. De orasis, die bet vo rige jaar in de broodvoorziening heeft gehoerscht, zal dit jaar niet plaats hebben. HET ARBEIDSBUREAU VAN DEN VOLKENBOND. De algerneene confe rentie van het Internationaal Arbeids bureau van den Volkenbond is uitgesteld tot Ootober I92L SOOIALI8ATIB IN DUITSCHLAND, - Het Duitsohe Vakverbond organiseort een nieuwe beweging voor de socialisatie. SOOLALISATIE DER MIJNEN. De internationale mijnworkersconferenUe te Londen spoort alle georganiseerde arbei ders tot werken voor de socialisatie vim het bedrijf. LNGEZONDEN MEDEDEELENDEN a 60 Cts. per regel. SaamloDzeVennootacbap De zroke tüiaisoh i® voor zijn» gene zing afhankelijk vun zijn weoi-btmiüs- vermogen. Slaagt iuj er ux dit le ver sterken, dan in de eerste sciuede op ueui weg der gexnatng gedaan. Vv'eerstandsvermogen wordt verkre gen door krachtige voeding, in toe standen van zwakte .moet men zien voeden met golieel aan liet organk- nie tem goede komende voediugssio. fen. Daar deze echter- ondier de ge wone spijzen niet voorkomen, moet men zijn toevlucht nemen tot een middel, dat wel aan deze eischen be- uatwöordi. Meer dan 21.GOD medici llobhon schriftelijk als het beste versterkings middel het bekende Sanatogen aan bevolen. Een van Europa's beroemdste ge- neesheerau, prof. dr. Von Noorden, heeft schriftelijk verklaard: „Een bijzonder dankbaar velld voor de toe passing van Saridtogen zijn voorzeKei alle ziekten, waarbij men het lichaam ijker aan eiwit tracht te maken". In alle apotheken en drogisterij eui is Sanatogen in verpakkingen vanaf - verkrijgbaar. DE GEZONKEN ENGELSCHE DUIK BOOT. De Times schrijft: De duikbooten van do K-klasse' zijn bij Meeht weer, of wanneer er snel moet gedoken worden, altijd een bron van groote ongerustheid geweest en een zusterschip, de „IC 13'' ie in dertijd bij haar proeftocht, toen con paar openingen aan dek niet tijdig genoeg voldoende gdsloten konden worden, gedeeltelijk volgeAoopen, zoodat de helft van de bemanning verdronk en de overigen alleen gered konden worden door de omstandig heid, dat het vaartuig in ondiep wa- .vns gezonken. De booten voor de K.-klasse" waren uitsluitend bestemd voor de Noordzee, en zijn_ niet schikt om, behalve in de eigen terri toriale wateren, oem slagvloot in vol le zee te vergezellen. Ze konden, met een goed geoefende bmiawning en onder gunstige omstandigheden, bin nen vier minuten duiken, maar in diep water en bij snel duiken leveren zij gevaar op, wuint wanneer het wat-er met een snelheid 'Can 200 ton per mi nuut de tanks binnenstroomt, is de kleinste hapering bij het inwerking stellen van de afdeelingen met ge comprimeerd© 'lucht, voldoende om het schip zoo ver onder water te la ten schieten, dat het niet meer naar boven kan komen. Met ongeduld wacht het Engel sohe volk de officieele lezing van de Admiraliteit al omtrent tie oorzaken vam de ramp en de te nemen maatre gelen om zulk een ramp in de toe komst te voorkomen. In de zitting van den Mecklernburg- sc-hen Landdag stelde de Duitseh- Nationale Volkspartij voor den Land dag te ontbinden. Dit vcorstel werd aangenomen met adgemeene stemmen. Tegelijkertijd werd besloten de nieu we verkiezingen op 13 Maart te doen houden. De Landdag zal voorloopig in zijn huidigen vorm de zakeoi voort zetten. DE ONRUST IN SPANJE. Naar uit Valencia wordt bericht, hebben de gendarmen twe© .syndicalisten, die op weg naar de gevangenis trachtten te ontsnappen, doodgeschoten. Maandag en Dinsdag werden te Bar celona 153 cyndicalisten gevangen ge nomen. DE BROODVOORZIENING IN DUITSCHLAND. Naar het „Berli ner Tageblalt" van goed ingelichte zijde verneemt, zijn de autoriteiten er Aftf STüü&DAM H.V. 4. v.d. LAAK Co. HAARLEM VOLKSUNIVERSITEIT. De griep teistert (le cursussen van de Volksuniver siteit. De heer Mr. Seheltoma en Di. v. d. Sleen zijn sick en kunnen bun cursus niet geven. Ook mej. A. 8aloinons heeft Woensdagavond haar gehoor moe ten teleurstellen omdat ze verhinderd was wegens ziekte. Een telegram bereik to liet bestuur pas hedenmorgen. Zoo spoedig mogelijk zal aan de cursisten worden medegedeeld wanneer de cur sussen worden voortgezet. N.V. ..HET HOFSTAD-TOONEEii", Om te voldoen mm de vele aanvragen heeft de directie der N.V. „Het Hofslad- Tooneel" besloten Vrijdag in dan Stads schouwburg nog een enkele populaire voorstelling te geven van „Dolle Hans", Indo drama in 3 bedrijven door Jan Fa bric ins. In dit stuk treden op de dames: Mien Vermeulen, en do boeren: Henri Brondgeest, Hermann Sohwab, Gerard Vro'.ik, C. Dommelshui/.en, W. Grelinger v. Laneker. Regie: Henri Brortd- 8YNAGOGEDIEN8TEN. NcdcrI. Israël. Gemeente. Op Sabbath Vrijdaguvonddienst bij den In gang to 4 uurOchtenddienst te 8.15Mid- dagdionst to 1 uur Avonddienst te 5.31. Op de werkdagenOchtenddiensten Zon dag te TA uur, de andero dagen te 7 uur. Avonddiensten: Zondag te 8 uur, de andere avonden to 7A uur. Talmoed Torah Sabbath 121 uur Zon dag 7—8 uur, de overige dagon 7—7j^ uur. Allo diensten op de werkdagen in het Gc- meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. CURSUS 5NELYERBAND. - Ten einde doel te nomen aan den oursus van „Snel- ■erbaiid'' hebben zich reeds een dertigtal personen opgegeven, Ais gewoonlijk is hot aantal deelneemsters weer grooter dan dat der deelnemers. Het plan is don cursus te doen aanvangen in de cerate helft vau Fe bruari. Vooraf zal echter nog een bijeen komst plaats hebben tot wéderzijdscho ken- i hot houden „van enkele bespre- SCHOTEN. Sore undo, Door do muaiokver- oeniglng ,8t.-Caooilia", van hier, dlreo- teur den lieer Chr. Hoijboom, werd Woensdagavond een serenade gebracht aan het eohtpoai ScUoo, it-r gelegenheid vau zijn 50 jarig huwelijksfeest. Er wer den eouige nummers ten beste gegeven cn door honderden belangstellenden aan geboord. De muzikanten werden daarna inde ge legenheid gesteld binnenshuis de oudjes te complinienteeren. JAN GIJ ZENVAART. JUBILEUM. 7 Febr. a.s. hoopt de lieer H. Voogd den dag t© herden ken, .dat. hij vóór 25 jaar bij deh ©eren T. en J. Klauwers „Bleek er ij Midden vaart t© Jan Gijzen vaart in dienst trad. 8PAARNDAM. Woensdagavond werd alhier het 40-jarig bestaan van de ijschib Nova Zambia feestelijk gevierd. Er werd een bioscoop gegevqn en ver schillende voordrachten werden gohou dan; het fanfarecorps „Cresoendo" zorg de voor de muziek. De zaal was ver sierd. Ten slotte werd medegedeeld, dat liet fanfarecorps bekeurd was, omdat het geen toestemming had boo laat spelen. SCHOTEN. Afgraving van straten. De Hoogewocrdstraat en de daarop uiiloopendc straten is men van gemeentewege thans geveer l'i voot aan het afgraven, om ze geljjko hoogte te brengen mot de Ter Speyt- straat. Een goede verbetering, waardoor de Hoogowoordbuart nit zijn isolement wordt verlost. Do noodwoningen. De eerste noodwo ningen aan de Ged. Schalkburgergracht t' roods door een paar gezinnen betrokken, andere zullen spoedig worden bevolkt. LTMOIDEN, Do „Sohuttevae r". Dezer da gen vertrekt vau lJmulden naar Hoek van Holland een kleine zeilboot, buiten gewoon zwaar bemand, met het doel procfzeiltocht op de Noordzee to houden. Dit is merkwaardig, als we weten, gewoolijk alleen groote stoomschepen proeftochten houden. Deze proefzeiltocht is ook daarom merk waardig, omdat aali een aantal beproefde zeelieden waarvan het meerejndeel de niet benijdenswaardige emotie van oen sohipbreug heeft doorleefd, proefonder vindelijk zal worden bewezen, dat deze zeilboot een model-reddingsboot toekomst moet worden, die aan boord van alle zeeschepen vcreisoht zal worden, tenminste als de Zeeliedenbondeir, die hun afgevaardigden deze proeftooht zul len mede maken, tot de erkentenis zul len komen dal deze boot hun, zt afdoende, dan althans betere veiligheid ;aaiborgi bij eveutueele scheepsrampen, dan thans met de gewone soheep3booten het geval ts. We heben hier op het oog de soheops boot-reddlugboot aan boord van zeesche pen, zooala dia is geconstrueerd door den heer J. P. Qcshuttevaer te Amsterdam, naar een systeem door hom genoemd „Automatisohe zelfladende waterhallast bakkiel en waarop door hem bereids pa tent is verkregen voor de voornaamste lauden in Europa. Destijds zijn in de pers uitvoerige slagen verschenen over de Inriohting en de proefnemingen met dit systeem scheepshoot. We mogen hierbij herinneren aan tevvater laten duiken van deze boot hot hoogo stoomschip „Bengkalis" en het droogdok in het IJ te Amsterdam: beide gevalen was de scheepsboót bemand en hadden zelfs dames aan deze oogon suhijnlijk gewaagde duikelingen deolge nomen. Het doel, met dit soort booten be oogd, is, schepelingen, passagiers eu ra manningen in zoodanige booten toe doen plaats nemen, om ze daarna te water te la ten eu ze op zee te beveiligen voor alle gevaarlijke elementen als stormen en hoog gaande zeeën. Zij zullen al3 het wars in een scheepshut zitten, waarin zij binnen boorde de zoilverichtingen in werking kunnen 6tellen eu de boot besturen. De boot ia voorzien van luohtkasten, evenals een zelfrielilendo reddingboot, dooh bovendien van een bakkiel behal ve de gewone kiel die in gewone doen met lucht gevuld, dooh bij het te water komen aut.omatisoh zieh zelf met water vult, waardoor die kiel dienst doet als wa- terballast. Natuurlijk zijn in de boot ook water tanks aanwezig die 80 liter water kunnen bevatten. De heer J. P. Soliultevaer, die ons j-er soonlijk met de grootste bereidwilligheid omtrent zijn vinding inlichtte, stelde zich met dezen tocht op do Noordzee voor ook aan zeelieden te doen zien, dat het voor hun lijfsbehoud gewensoht is: zee schepen van zoodanige reddingbooten te Een zestiental vertegenwoordigers der diverse zecliedeubonden te A in ster Joon in Rotterdam gevestigd namen daarom deel aan dezen proeftocht. Te Rotterdam zullen daarna ook pros ven genomen worden met het te water la ten van stoomschepen af. GOEDKOOPERE EIEREN? Mon schrijft uit deskundige kringen aan „De Gelderlander" Velen ineenen, dat de intrekking van het uitvoerverbod op dou prijs der eieren van groeten invloed zul zijn, doch deskundigen op dit gebied voorspellen van niet. Wat toch is het geval? Duitschland kin niet afnemen en heeft er ook niet zoo'n enorme behoefte a3n, want daar komen thans millioenen eie- ron uit Polen, zij het dan gesmokkeld. Onze eenige aLienier zal dus voorloopig Engeland zijn. En daar z(jn dc prijzen der eieren laag, omdat or reeds zooveel invoer is uit Dene marken eu Afrika. Als straks het regenachti ge, mistige weer van do laatste weken gaat plaats maken voor drogere, zonnige dagon en de cierproductle dus geweldig zal toene men, krijgen we beslist een prijsdaling, die nog niet lang geleden door niemand vermoed werd. Overal is veel bijgefokt, Ln sommige streken is onze hoendorstapel weer roods op het poii van vóór den oorlog. Het conauraee- rond publiek behoeft zich dus vooralsnog niet ongerust te maken. Do goedkoope eieren komen wol weer. OPLICHTING IN DEN VEEHANDEL. et „U. D." vertelt van een landbouwer, elders dan in Utrecht woonachtig, die in Utrecht bij de paardenmarkt het slachtoffer ls geworden van een oplichter, oen bedrie gerij. waar hij één dezor dagon eerst achter is gekomen. De boer had eon paard ver kocht nun ecu onbekenden koopman on werd betaald met oen aantal bankbiljetten, waar onder één van f 300. De landbouwer zog het geld ovoti vluchtig na en borg het thuis in zijn kast. Toen hü het eon dezer dagen to voorschijn haalde, Meek, dat het bankbiljet van ƒ300 heelomaal niot die waarde had, dooh slechts een biljet van 100 was, waar van men de 1 keurig ln een 3 veranderd had. Do tandbouwer heeft dadelijk van de zaak kennis gegeven aan dg Utrcchtsche politie. De commissaris van politie fn de tweede af deeling hoopt, in verband met aanwijzingou, die hij gekregen heeft, deu dader te zullen opsporen. Vermoedelijk is er ook nog -vdepllohtige. Nog oen an. plaata. Een veohouc.. dorp, stond met zijn koo op don Cutkarijne- siugel, wachtend om voor een goed bod het dier in andere handen te laton overgaan. Met een als heer gekleed net persoon word hij het ten slotte over den koop eens. De nieuwe eigenaar van de koe dood hot voorstel om over een half uur iu een niolksalon bij elkaar te komen on daar af te rekenenhij zou hot dier dan eerst even naar de veestallen bren gen. Do veelioudor geloofde den man eu ging op zfj-u voorstel in. Toen echter het half uur verstreken xvaa en de boer stoods maat zat le wachten, zonder dat de kooper opdaagde, kreeg bij argwaan. Ten slotte ging hij kij ken in do veestallen, maar daar was nocli de koe, noch de kooper. Toon begreep liij, dat men hem bedrogen kaïL De recherche heeft de zaak in hauden. ARBEIDSBESCHERMING BIJ DEN LANDBOUW. De Ned. Vereoniging voor 'vvottolijke bescherming der arbeiders houdt 25 Februari te Utrecht een vergadering, ter bespreking van bot vraagstuk der arbeidsbe scherming bi) don landbouw. Een der prae- adviseurs is de heer A. J. Loerakker, voor zitter van den Ned. R.-K. Bloemist-, Tuin- Veen- en Landarbeidersbond „St. Doua Dedit' to Haarlem. DOODGEREDEN. Woensdagmorgen Is te Almelo de ongehuwde losse remmer G. de V. door een goederentrein aangeredenhij U aan de gevolgen overleden. WOEKERSMOKRELHANDEL. Een Ne derlander uit Kederdom is door hot woeker- gereoht te Kleef veroordeeld tot 1>4 jaar tuchthuisstraf en 200.000 Mark boete, wegens woekersmokkolhaodel van 25 koeien. BELGISCHE DANKBAARHEID. Ouder don titel „Wat Nederland voor Bel gië deed" wijdt het „Laatste Nieuws" de baud van bet verslag der ccntralo missie voor bet onderwijs aan de uitgewe kenen ecu buitengewoon dankbaar gestemd hoofdartikel aim het in Nederland tijdens do oorlogsjaren uan de Delgische kinderen ver strekte onderwijs. Aan het slot van bot arti kel heet het „Twee jaar z0n sindsdien verioopon. De kinderen en de groote monschen zijn terug gekeerd naar België, dc Nederlandseue hou ten dorpen zijn afgebroken, de Uelgisohe scholen zijn er dood en in menige stad, de Belgen wat drukte brachten, is het stil geworden als vóór den oorlog. Maar al zweeft nog de herinnering aan die dagen van groote liefde. Nederland heeft geen dank baarheid mogen oogsten vanwege Belgiëal leen de Vlaamsch-getrouwe dagbladon spre ken hier do taal der erkentelijkheid, maar wat zij weergeven, zijn de echte govoclens van liet volk, dat niet bedorven werd door Framskiljonsck geploeter, noch aanexionistl- sclie drijverij. Dat volk weet en waardeert wat Neder land voor hem gedaan heeftals het zijn eigen torens en zijn eigen molens ziel, dan denkt hel terug aan de torens en molens uit Holland als zijn beiaarden spelen, dan hoort het de beiaarden uit bet Noorden. In oogen- blikkea vau vertwijfeling is de gedachtenis aan de broederlijke liefde ginds een steun. Do grenzen zijn nog gesloen. de verdachma- king is nog niet van de lucht, maar boven do grenzen heen zoeken de handen dor Bel gen, die zich herinnoren, do handen der Ne derlanders, die begrijpen, en drukken nig. Wjj zuilen nooit vergeten." DE MOORD NABIJ VENLO. Naar uit Vonlo gemeld wordt zijn de vermoede lijke daders van den moord op H. F., die met een kraampje aan de grens staande, moord werd, gearresteerd. GERED. Bd de vrachtvaartmaataohappy „Neerlandia" te Rotterdam is een nader tele gram ingekomen, meldende, dat de twee matrozen Arie Duistertiei! en Piet van der l'locg, beiden uit Groningen, die bij den schipbreuk van de „Klata" vermist werden, behondeu zyu. Zij zijn te Kallundborg aange komen. 425e Siaa.sloterij Trekking van 26 Januari 192Q. Prijzen vaat f 70. 244 360 414 720 722 920 933 1013 1036 1091 1203 1317 1379 1331 1390 1892 1521 1562 1797 1869 1974 2035 2342 2373 77 2405 2562 2753 2762 286-4 2933 2976 3256 3503 8507 3533 372'J 3793 3849 40., 4262 4274 4313 4373 4574 4632 4675 4913 5080 5110 5857 5414 5420 5430 5517 5609 5711 6717 5762 5913 5978 6186 6330 0355 6705 6729 6730 6767 0/81 6812 6820 6870 U39 7140 7941 7949 8095 8739 8758 9240 9406 9433 9434 97 19 9791 9881 10184 JÜÜ00 10278 10346 10457 10484 10518 10540 10705 10736 10899 10933 10940 11071 11126 11473 11847 12112 12.133 12164 12321 12330 12542 12671 12715 12792 12873 12881 13110 13111 13153 15486 13634 13733 13875 13918 14056 14083 14336 14420 14579 14640 14903 14937 15007 15033 150-12 15140 15152 15613 15627 15736 15842 15892 15928 15973 15996 16003 16163 16300 16417 16519 16563 16602 16607 16655 10694 16776 16824 16841 16859 16863 16908 10909 16922 17140 17329 17528 17632 17931 17954 17987 18132 18175 18233 18266 18301 18324 18354 18431 18583 18801 18880 18983 19004 19215 19294 19347 19459 '19563 19634 19724 1>789 19889 19923 19941 20392 20394 20559 20582 20595 20598 20670 20G97 20708 20741 20961 20987 21024 21038 21048 21099 21153 21232 21244 21262 21276 21338 21598 21711 21805 21846 2i864 21869 21888 21907 21932 22115 22412 22440 22522 22641 22670 22678 22796 22803 22812 NIETEN. 54 73 94 122 140 219 J28 410 437 441 457 504 521 586 604 622 670 683 778 791 809 850 934 958 992 983 1024 1028 1051 1093 1214 1218 1222 1303 1191 1400 1436 1461 1528 1537 1536 1633 164! 1658 1675 1694 1732 1803 1824 1902 1937 1960 2022 2039 2102 2108 2155 2239 2311 2334 2435 2441 2467 2502 2541 2549 2610 2613 2616 2673 2713 2722 2757 2774 2951 3003 3006 3028 3036 3093 3250 3290 3344 3370 5411 3456 3477 3496 3505 3512 3543 5684 3690 3716 3724 3815 3373 3083 3895 3902 3946 3975 3979 4027 4028 4142 4168 4214 4228 4230 4247 4248 4320 4321 4360 4456 4495 4507 4515 4576 4601 4613 4638 4641 4339 4698 4732 4740 4794 4812 4936 4937 6007 6072 5077 5088 5152 5106 5192 5260 5312 5358 5388 6390 5413 5119 5528 5629 6611 6039 5608 5721 5723 6727 6S04 6869 5926 5975 5'JÖU 6025 0074 6110 6117 6142 0153 6198 6229 6252 6253 6263 6271 6301 6363 6371 6118 6463 6367 6514 6522 6527 6528 6533 6609 6631 66311 6670 6743 6768 i84 68-25 6843 6875 6967 7005 7185 7229 .243 7-259 7305 7384 7398 7404 7413 7421 7434 7-160 7468 7514 7515 75-15 7649 7696 7600 7008 7651 7668 7682 7709 7743 7785 7804 7812 7818 7915 7986 8022 8090 8149 8163 8222 8260 8285 8315 9316 8349 8389 8392 8469 8545 8578 8701 8744 8748 8770 8782 8796 8812 8849 8877 8887 8892 8896 8929 8946 8968 8988 9010 9022 9063 9084 9114 0124 9176 9185 9298 9313 9314 119 9328 9455 9474 9-185 9535 9545 9682 06 9741 9746 9758 9762 9792 9815 9819 9834 9918 9921 9946 9955 10011 10050 10087 10090 10091 10108 10125 10126 10174 10201 10245 10288 10313 10405 10423 10448 10476 10478 10510 10610 10628 10799 10805 10839 10885 10908 10936 10046 10946 11004 11070 11142 11194 11224 11247 11358 11362 11365 11389 11440 1147» 11545 11549 11576 11G4G 11672 11729 11802 11818 11840 11853 11832 11891 12032 12034 12074 12290 12344 12357 12368 12369 12386 12410 12437 12547 12.552 12615 12661 12737 12703 12318 12892 12906 12933 12961 T3011 13029 13089 13095 13112 13169 13231 13858 13261 13263 13323 13337 13340 13374 13377 13451 13471 13541 13557 13618 13645 13651 13655 13668 13074 13677 13689 13723 13833 13873 13937 13990 13993 13998 14-063 140(44 14114 14162 14182 14184 14227 14228 14262 14305 14366 14380 14382 1439-4 14463 14488 14489 14500 14574 14648 14679 14743 14772 14782 14786 14801 14802 1-4816 14823 14836 14843 14883 14885 14922 14939 14941 14998 15067 15071 15144 15187 15234 15237 15321 15323 15344 15372 15426 15430 15446 15449 15509 15510 15512 15521 15528 15531 15567 15570 15598 15620 15646 15663 15768 15772 15805 15896 15929 15941 15958 15958 16003 16019 16070 16073 16109 16113 16173 16139 16246 16263 16317 16343 16380 16592 16398 16433 16451 16584 16612 16621 16544 16648 16649 16713 16735 16745 16801 16822 16810 16818 16830 16856 16891 16898 1690T 16916 10970 16981 17013 17022 17025 17061 17090 17104 17105 17107 17114 17139 17153 17195 17244 17272 17274 17285 17325 17441 17520 17575 17586 17609 17621 17668 17698 17706 178740 17895 18116 18199 18244 18258 18255 18264 18298 18314 18426 18435 18467 18486 18548 18554 18592 18609 18655 18661 18710 18721 18733 1876Z 18767 18770 18786 18802 18804 18818 18845 18862 18895 19014 19032 19095 19103 19151 19156 19225 19248 19249 19306 19312 19321 19331 19407 19449 194581 19470 19525 19540 19554 19592 19597 19781 19782 19834 19886 19944 19965 19978 19991 20010 20012 20028 20033 20067 20081 20113 20117 20146 20100 20224 20262 202S8 20351 20362 20395 20437 20456 20482 20479 20512 20520 20550 20608 20653 20659 20737 20789 20823 20843 20846 20897 20906 20937 3 21039 21053 21061 21063 21091 21123 21184 21207 21211 21233 21246 21255 21298 21322 21375 21383 21404 21406 21421 21473 21504 21675 21677 21696 21713 21804 21841 22000 22023 22034 220S0 22061 22083 i 22118 22145 22146 22189 22198 22219 i 22263 22382 22536 22565 22601 22634 22650 22658 22674 22754 22757 22842 22868 1883 22964 22987 5e Klasse 6e Lijst: 20127 met t 70 moet zijn mot niet. N. V. „DE TIJDGEEST" Trekking van 950 nummers ten over staan van Notaris A. G. MULIE. Woensdag 25 Jannari 1921. Prijs van 1000 5361 Ê398 400 3823 10969 200 3956 7196 13160 14520 38596 100 1245 3334 4721 5592 7286 7646 7801 9208 10155 10258 11992 12373 16496 '6619 18711 20770 Prijzen van (93 (eigen geld? 88 2505 4632 6/Ö6 9141 11373 13383 i5S8217927 152 2531 43 6851 9415 11906 14091 16075 63 58 4808 Ï1 91 7 14116 91 71 70 5024 93 9624 75 14236 16209 18036 14 2603 65 7321 9730 12044 14316 -318171 ,71 76 5415 7410 50 12162 14443 65 18387 42 3040 23 14 9835 12295 14500 16417 18570 63 3203 5544 84 92 123/2 14638 16603 18714 !49 3445 5659 7529 9940 12502 14770 62 19223 219 3789 91 701U064 99 15165 16822 65 05 3827 5801 7758 10191 128:0 15210 16916 19327 CO 3952 72 7802 10321 92 15378 94 19446 80 83 6056 61 10485 12907 15475 17078 57 :38 4013 8j 7937 10792 13083 15515 17277 19609 48 47 6125 8173 94 1317c 6617354 74 81 4139 73 848010952 13207 15603 59 19780 45 79 90 8554 63 13455 15 17400 19829 81 4390 6248 8605 11123 83 15728 67 20024 89 4410 78 35 70 136O0 46 88 20123 25 61 6339 4811351 53158C4 17568 41 ü9 86 6679 5911458 13772 46 78 51 .^=5 87 6759 8713 64 13826 9517693 89 aib 4557 71 833611578 33 99 17802 20220 56 4607 95 9055 11813 71 15952 54 74 20304 20391 20438 20491 20803 20807 Later allosbaar. 4 1999 4708 #179 9436 11874 14368 16479 18702 70 2020 91 7301 4311W)1 85 16542 J 96 55 93 9 9502 27 14412 68 27 103 59 4831 22 18 60 24 92 3» 50 36 80 6516686 ?5 52 63 12043 6816700 1880t 60 78 7214516 o 33 92 9647 7614013 6318913 - 62 52 4 5 7427 53 94 88 83 19027 ■)39 88 64 42 54 12123 14729 90 06 64 2339 5058 50 59 34 o216603 19129 71 86 05 54 83 64 55 23 3» 56 32 ü0 77 3d 61 530 2532 52u3 62 75 7314&16 50 19263 31 82 ÜJ43 87 77 74 34 05 3* 54 2616 71 7204 9854 12326 41 98 yi 99 2742 74 oO 721-420 7816yül y2 647 2812 85 7518 89 31 9/ 20 yJ 21 5417 08 9913 05 14005 1702a 19387 83 2415 5171 64 9711 12201 89 46 80 75 04 125/4 y 4<j y2 721 43 74 7670 7 7 94 10 65 1941/4 85 7/1010103 12Ö93 1/ by W 80S 67 90 09 7/ 12719 08171/1 3d J5 94 yi 7825 87 31 el 81 18 2915 5014 37 10206 77 79 88 94 30 82 17 7922 50 88 90 9219500 cö 90 35 24 1039/ 12319 991727a l2 50 2010 42 41 10409 70150ju y4 41 03 64 62 60 19 97 lul291734319617 06 82 78 87 221292c 4a -iu 40 3/ -.8 52 81 19703 U9 13025 78 90 85 73 40 y 317447 96 87 04 15201 94 19809 6 99 2/ d7 10519 ïo 2417522 3i 7 3421 40 '77 27 13111 43 33 73 .4 25 70 81 89 30 15320 17001 82 iO 26 73 8205 10602 b3 3a 2a 1990/ 71» iM 12 6 0815459 38 A 73 13201 la5ai 177 75 3111 81 8005 90 35 5744 54 02 3257 53 71 03 58ü3 8100 003 76 9J 1U40 3516 5010 54 21 40 1103 62 00|,5 8510/40 laJ33 14 66 60 te 20 3616 y2 6303 Ö2Ü002 44 83 79 57 87 51 97 9u 88 00 /O 134-8 15022 178ÜO 2010» 30 19 yy y lC8zl 20 u9 02 14 58 53 6ly4 8470 43 31 uO 88 59 05 93 u 83 00 37 0918G69 72 71 00 09 88 80 47 74 loloó 20288 93 3708 72 tel 110014 12542 157o4 3» ZU308 1209 27 99 22 55 9/ O 44ZU418 20 83 6303 44 7/ 13al7 ló 50 79 1325 380/ 9 863/ 11032 23 72 oü20aI4 25 97 11115 02 82 <9 20 31 8712 44 IJCU/ 15810 18203 31 1442 83 y4 3l> 7/ 21 30 7 63 59 88 64i8 0011-12 33 15000 33 71 12 3954 62 72 4a 1 4l 73 1507 /O 00 6652 82 95 13 43 20033 14 4024 6516 051131313sl2 2ol 07 21 4203 6003 Oi c\ 22 00 18302 207U2 6010 43 35 jl 22 H 40 21 64 /9 9/ 65 84 43 yj 87 11428 85 16027 51 6724 9/ 32 1403 80 1013 4335 81 0903 08 /0 IOluO 18-110 6320338 W11500 80 40 40 20915 1/ öj 1622*' 05 24 73 7 3 6002 5L1 59 14110 16304 71 49 40 iy 89 1545 4510 79 9-0l llöjy 49 6218530 Oa Ou 7044 5a 1-1241104(jj ,4 79 4611 4 938411/49 9 6 7 -0 33 15 49 bu 7a 14233 35 18O44 1044 21 52 9406 90 34 55 57 te 71jo te 11825 61 60 81 ap322 f 1000 m.z, 20323 fJOOJ 11517 verval»

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 6