HAARLEM'S DAGBLAD. Een geweldige brand in Paiais d'Eté VRtJDAG S AUGUSTUS 1921 TWEEDE BLAD ZANDVOORT Hei „Palais d'Eté" en Restaurant „Le Kelder" geheel uitgebrand. Een J.andvoortsehe brandweerman gewond. Het restaurant „Monopole" nog juist behouden. Donderdagmiddag tegen drie uur werd onze badplaats opgeschrikt door de, ais een loopend vuur gaande mare „Brand in 't Palais d'Eté". Ecu compacte rookzuil deed drommen ln' langstelleimden van alle kanten toe- en ellen. Het strand, zoooven nog zoo leven dig, stroomde geheel leeg. Van alle kanten klommen de manschion langs de duinhelling en langs de houten trappen naar boven, om maar zoo gauw mogelijk bij den brand te ko men. De stookmmanncn en eigenaars van tent jes keketn mistrocstig toe, lioe niemand op het strand achterbleef, zoodat lui® dag,'die goed beloofde Lo worden, opeens slecht werd. Op liet terrein van den brand was alles bij onze komst reeds in volle actie. De duizenden nieuwsgie rigen werden door de Zandvooilsche politie onder leiding van den inspec teur den lieer A. J. J. Bchnaar de commissaris van politic was juist met verlof op een flinken afstand gehouden. Er was trouweuis maar éen goede roep over het tactisch op treden der politie. Toch liet zij niet met zich sollen; een man, die her- haaldelijk trachtte op het afgezette gedeelte to komen, lioawel hij daar niet noodig had, werd tenslotte met geweld verwij derdi. Burgemeester Beeckman hield zelf óók een wakemid oog in liet zeil; hi ,werd daarbij bijgestaan dooi' de beide wethouders Van der Plas en Slag veld. Do gemeente-secretaris, de lieer De Vries, was mede aamwoaig. Ook vele raadsleden waren op het terrein van dan brand; eemigeu van hen na men deel aan het blusschingswerk. Het raadslid Molenaar haalde voor een dame, die in restaurant „Le Hel der" logeerde, hoewel dit gebouw reeds ernstig bedreigd werd, eau doos met vierduizend gulden naar be neden. Toen hij het haar op het Sta tionsplein overhandigde, -viel flauw, blijkbaar van den schrik, zoo dat haar hulp verleer-d moest wor den. De directeur van Palais d'Eté, de heor F. E. Geerling, die in de Dr. Joh. Mezgerstraat op het etuk duin- terrein vóór het gebouw am ar den brand stond te kijken, deelde ons op onze desbetreffende vraag mede, niet te kunnen zeggen, dooi' welke oor zaak de brand ontstaan was. Onge veer half drie, deelde hij mee,-toen er gelukkig geen voorstolling was van andore zijde werd ons evenwel verzekerd, dat er 'n film proefgedraaid werd is de brand blijkbaar boven in liet gebouw, bij- de cabine, ont staan. Zijn eerste werk was, tc kijken of er nog menschen boven in liet ge bouw waren. Alleen één dame, me vrouw Muller, zat nog in de cabine, die nog juist bijtijds kon gered wor den. Het gezin van den heer Geer ling woonde er, benevens éen logée en eenig personeel. Niemand van hen, heeft gelukkig eenig letsel hekomen. De heer Geerling was vol lof over de Zandvoortsche brandweer, die da delijk na het uitbreken van den brand onder leiding van den oppar- braaidmeestcr, den heer J. van den Bos, aanwezig was en dadelijk met lenige slangen op de waterleiding vat er begon te geven. Niet minder dan 65 Zandvoortsche brandweerlieden namen actief aan het blussciiingswerk deel. Jammer genoeg overkwam aan éen Van hen, den lieer Ganzner, een ernstig on geval. Hij viel namelijk dooi' het gla zen dak van een in dc nabijheid 6taan de auto-garage en werd gekwetst aan den pols, den hals e® een der ribben. Hij werd dadelijk in behandeling ge- nomen dooi- den hoer Hoizhaus, van. het Roodë Kruis en de vereenigamg „Snolverband" en die korten tijd n» het uitbreken van den brand met lof- waaxdigen spoed per auto naar Zand- voort was getogK.ii. De hoer Hoizhaus werd daarbij verdienstelijk bijgestaan door eeniga leden Van de Amsterdam- sche Eerste-Hulpvereeniguv „Berk hout''. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de heer Gananer naar het huis vap den opper-brandmeester, zijn aanstaanden schoonvader, ver voerd, waar hij verder behandeld werd. Inmiddels was de brand in groote heftigheid toegenomen. Aangewak kerd door den zeer eterken Zuidwes ten wind greep dc brand, die in hei vele houtwerk en de mastiekbedek- king eon gretig voedsel vond, woe dend om zich heen. De vlammen, die als vurige tongen langs en over het houtwerk lekten, dreven den spot niet de waterstralen, die door de Zamd voortsclie brandweermannen in de brandende massa geworpe® werd. Tegen zulk oen vuurzee was geen water bestand! Ongeeer yier uur verlieten we even liet terrein van den brand, opi de ge beurtenis naai- one bureau to Haar lem te telefonueren, zoodat het in Haarlem spoedig hekend werd, dat het „Palais d'Eté en het restaurant „Le Helder in brand stonden. Reeds korten tijd na het begin van den brand stond de groote houten koe pel boven op het gebouw in lichte laaie en het duurde niet long of Ik groote brandende govaurte viel met donderend geraas door het dak naar bcnede®. De gedeelten, die nog niet waren aangetast, werden toen natuur lijk door de vlammen gegrepen, zoo dat liet in tijd van een oogenblik een groote vuurzee werd! Het was een machtig schouwspel, dat velen aangreep. ALs radeloos vlo gen de menschen, die in de naastbij- staande huizen woonden, weer naar binnen en droegen hun huisraad naar buiten eu in veiligheid. Bij al den ernst, die bij deze gebeurtenis paste, moest er toch ook vaak even gela chen worden, bijvoorbeeld toen eten juffrouw met haar kooi en papegaai naar buiten kwam; toen een dienst meisje met een eetservies en eenige pannetjes en een man met een inkt potje .te voorschijn kwamenI Toen men hem lachend vroeg, wat hij met dit inktpotje moest doen, bracht hij verward de hand aan zlijn voorhoofd en antwoordde: „Ik weet het niet; misscliiem moet ik nog wel wat schrijven!" Onbedaarlijk werd daarom gela chen! Maar spoedig was de ernst terug gekeerd. Want weldra ging de tijding dat ook het restaurant Mono- polebegonte bran den. In tijd van een oogenblik werd dit gcheele gebouw ontruimd. Alle meu belen, gordijnen enz. werden in vei ligheid* gebracht. Het Stationeplein stond vol meubilair! Gelukkig wist de brandweer dit ge bouw tegen het woedende element te beveiligen; het werd voldoende nat gehouden. Daar ging do tijding, dat ook de hulp dea llaarlemscke brandweer was ingeroepen. Zeer spoedig waren de staf de heetr Spaan vertoefde toe vallig on Zandvoort en talnjjse le den der Vrijwilligers Compagnie aan wezig, maar hoewel zij popelden van ongeduld, om tor hulpe te snellen, kon van hun diensten geen gebruik wor den gemaak. De brand toch kreeg een steeds meer dreigend aanzien. Dikke rook wolken, vermengd met groote vormen vuur, idrpven in Noord-Oostelijke richting over liet dorp, overal schrik en angst verspreidend. Wat moest dat worden met dien feilen Zuidwesten windl Het „Palais d Ete stond geheel in de vlammen. Ketterend en sissend vielen de waterstralen ongevear tien, naar we vernamen in i vuurzee. Het mocht wat! Alles werd letterlijk door de vlam men verzwolgen. De hitte was af en toe ondraaglijk; hot glas dat niet naar beneden viel, smolt als sneeuw voor de zon. Muren, deuren en kozij nen sloegen achtereenvolgens naar beneden, waar ze te Kamen -weer een nieuwen, grooteu brandstapel vorm den. Op een dei' aanplakborden voor den gevel stond: „Hedenavond Bios coopvoorstelling 1" Een meer indruk wekkende en emotievolle vertooning, dan dene brand veroorzaakte, was moeilijk denkbaar! Ten slotte bleven alleen nog eenige stevige steencn muren over, die bij ekaar werden gehouden door ©en vier tal dikke ijzeren balken, die door de verzengende hitte geheel waren krom getrokken. Toch hielden ze stand! Voor iedereen werd het duidelijk, dat ook ll et restaurant „Le Helder verloren was Te voran waren veel meubelen uit aan dc® vóórkant een groote opsiag- lts geleek- De bevoorrechten, die het terrein van don brand werden toegelaten, maakten het zich gemak kelijk, door op die fauteuils en stoe len plaats te nemen en zoo het vlam menspel gade te slaan. Trouwmis, overal zag men nieuwsgierigen: bo ven op do daken en uit de vensters in d,e nabijheid. Op den Uitkijktoren, die ander in den regel nu juist niet zoo bijzonder druk bezocht wordlt, stonden elkaar talrijke nieuwsgieri gen te verdringen. Vele journalisten, uit Zandvoort, Haarlem en Amsterdam, waren op liet terrein, om hun lezers van dit vlammende gekeuhan te onderrichten. Ook onzo te-eikeimaar, de lieer Wesse- ling, was prosent en teekende de af beelding.;®, die in dit nummer voor- Ook maakten wo eanige kiekjes, die hedenmorgen voor 9 uur reeds voor de ramen van onze bureaux in de Groote Houtstraat prijkten. Steeds meer autoriteiten kwamen van hun belangstelling blijk geven, o.a. de waarnemend Commissaris der Koningin Jhr. Mr. D. E. van Len- nep; de Burgemeester van Haarlem, ptotoH Monopole Q Auto-garage met 2 bovenhuizen Dr. Mezgerstraat do heer Maarschalk, met wethouder Mi-. Slingenberg en den gemeente secretaris den heer Wesetra; even la ter kwam ook wethouder Mr. Bo- mans. Tc half ze6 klommen de brandweer lieden, bijgestaan door eenige Iiaar- lemsche collega's, op het dak van het Zuidelijk gedeelte van het ge bouw, dat geheel tegen brandschade gevrijwaard bleef; een geluk voor hei rigareflunagazijn „Corona" van den he. C. A. Wollf, voor den winkel nopjes cn chocolade van de firma F. Nieuwerkerk en Zn., en voor den Witten Schoenwinkel! I>o brandweerlieden, dia boven op hel dak geklommen varen, spoten nu gedeeltelijk het water van boven in de vuurzee, een ander gedeelte rammeide met een ijzeren balk een de' brandende torentjes tegen de vlakte. Het was en blééf voorloopig een in drukwekkend schouwspel. Een vliegenier cirkelde rondom het brandende gevaarte en had natuur lijk hot mooiste gezicht van allemaal. Eenig© film-operateurs stonden te draaien en ontelbaar was het aantal beroeps- en amateur-fotograf endie de brandende massa vereeuwigden. En maar steeds brandde het in „Le Helder dat voor deze zomermaan den gehuurd was door den heer Har- ng voor cabaret- en dansgenot d6r •badgasten. Nog was op een der ge vels te lezen: „Tous les soirs gran- des attractions 1" Inderdaad, dézen avond bood bet wel een bijzondere attractie! Do wind droef overal roetdeeltje heen; onze oog en en kleeren raakten vol van. De heer Geerling was vaak bet middelpunt der belangstelling. We vernomen o.a. nog, dat er veel kost bare dingen in het Palais d'Eté ver brand zijn; o.a. het geheele tootneel met de requisieten; duizend stoelen, drie plftno't, talrijke muziek instru menten en muziek. Ook vernamen we, dat bet gansche terrein 6000 M2. groot was. waarvan alleen Palais d'Eté 2500 M2. To half zeven stortte een gedeelte van het dak van „Le Helder" in. De brandweermannen stónden er ge vaarlijk dicht bij, zoodat Burgemees ter Beeckman hun beval, voor hun eigen veiligheid wat op zij te gaan. Even later stortte wéér een gedeel te van het dak in, in zijn vaart stuk ken muur meenemende. Plots kwam de waarschuwing, dat allen óók de brandweerlieden een eind achteruit moesten gaan, want in den kelder van „Le Helder lagen eenige cylinders met kool zuur. De waarschuwing was niet voor niets, want te zeven uur weerklonk plotseling een hevige knal, tengevol ge van het springen van een der cylinders met koolzuur. Allen spron gen verschrikt nog een eind op zij. Het is intusschen 'duidelijk gewor- den.dat de hoeveelheid water, die nog steeds in de brandende massa geworpen werd, den brand slechte noocleloo6 verlengde; daarom werd bevel gegeven het blnsschingswerk te staken. Alleen aan den achterkant van het Palais d'Eté, dat, geheel uit gebrand ls, werjl de smeulende hout- massa nog nat gehouden. Nog één keer werd een geweldige schrik ver oorzaakt doordat een groot stuK muur door de waterstralen en den hevigen wind omviel. Als door een wonder gebeurden hierbij geen onge lukken; slechts door haastig op zij te springen waarbij enkelen over een hekje struikelden, konden de brandweermannen zich redden. Te ongeveer half acht dus onge- veeT vijf uur na het uitbreken was de brand bedwongen. Van den heer Geerling vernamen we nog, dat het Dalais d'Eté in eigen dom toebehoorde aan de Maatschap pij Zandvoort, waarvan hij directeur is. Het Palais, dat in 1904 gebouwd werd, was tegen brandschade op beurspolie voor een bedrag van 350.000 verzekerd. Hoe groot de schade is, was Don derdagavond nog niet te schatten. Be halve de voorwerpen, die we reeds opnoemden, vernamen we nog, dat alleen in het restaurant „Le Helder" voor ongeveer drieduizend gulden aan champagne verloren is gegaan. Het in de nabijheid siaande gebouw Cabaret „Modern" heeft ook veel wa terschade opgeloopen. De heer Brum- son hielp hier de menschen met wa- tergeven, maar de hitte dwong hein vrij spoedig, dit werk te staken. Het toeval van den wind. De wind heeft bij dezen brand een gewichtig aandeel gehad. Van 3 tot 4 uur, dus het eerste uur van den brand, was hij in de richting van Monopole en Modern. Was de wind zoo gebleven, dan zouden deze ge bouwen ongetwijfeld in vlammen op gegaan zijn. Maardan zou Le Helder wel gespaard zijn gebleven. Nu ging het is op onze situatie- teek ening aangegeven om ongeveei- 4 uur de wind draaien. Daardoor was de brandweer in staat om Modern en Monopole te behouden Le Heldor moest er nu evenwel aan gelootven. De beheerders van Modern, de hee- ren Koopman en Nachibahr, hebben den geheel en middag op het dak doorgebracht, te midden van den ver- stikkenden rood. Door dit dak steeds onder water te houden, wist men het gevaar te bezweren. Hoe na dit ge bouw anders bij den brand betrokken was, blijkt uit het feit, dat toen men meende dat alle gevaar geweken was men nog 's avonds brand op de boven verdieping ontdekte, die echter ge lukkig spoedig bedwongen was. In Palais d'Eté had de heer Moior een stand, waarin hij bondwerken exposeerde. Mevrouw Meier bevond zich op haar kamers in het hoven- gedeelte van het gebouw en zag zich door de vlammen den weg naar be neden afgesneden. Teneinde raad wil de zij zich uit het venster werpen, maar werd gelukkig door een der be dienden van het gebouw met een lad der, die op de daken geplaatst werd, go rod. Door de ang6t was dez© da me geheel overspannen. De aanzienlij ke voorraad bontwerken ie geheel verloren gegaan. Gelukkig dekt ver zekering de schade. Door den brand zijn ook weer de artisten getroffen. De concertmeester zag al zijn muzi< a verloren paan. Bo vendien verspeelde de cellist zijn in strument, dat een waarde van een 800 had. Ook de violist raakte zijn instrument kwijt, wat voor hem een schade is van 700. Deze menschen staan dus niet alleen op straat, maar zijn ook hun instrumenten kwijt, waarmede ze hun brood moeten ver dienen. De instrumenten waren niet verzekerd. Ook is de niet verzekerde gardero be van enkele artisten en bedienden verbrand. Van den heer Hoizhaus vernamen we tenslotte nog, dat hij in het Sta tionsgebouw, waair hij zijn tijdelijk domicilie had opgeslagen, behalve den heer Ganzner, zijn hulp nog ver leend had aan niet minder dan zeven zenuwpatiënten, van wie zes dames ter plaatse afdoende konden gehol pen worden; de zevende dame was evenwel zóódanig van streek, dat zij per auto naar haar woning vervoerd moest worden. Ook een heer, die bij het uitdragen van huisraad de be hulpzame hand geboden ©n een pijn lijk been opgc-loopen had. werd doo? den heer Hoizhaus verbonden, zoodat deze laatste wear verdienstelijk werk heeft geleverd. We ontmoetten nog een anderen man, die 'n ledikant, dat uit een raam gesmeten werd, op zijn pols had ge- Kregen; hij wilde zich evenwel niet laten verbinden, hoewel hem dit van veel zijden aangeraden werd. Te aciht uur keerde de hevig ge schokte rust in de badplaats weer eenigszins terug. Uit Haarlem en om gering kwamen evenwel gedurende den geheelen avond nog kijklustigen, zoowel per tram, trein, als fiets, om de ruines van 't Paleis te zien. De brandweer De Zandvoortsche brandweer heeft ongetwijfeld ijverig gewerkt. Er vas evenwel met het beschikbare mate riaal niet veel meer te doen. Op da waterleidin stond geen hooge druk, zoodat toch niet met meer slangen ge werkt kon worden don nu gedaazt werd. De Haarlemsche bronweer was met materiaal naar Zandvoort gekomen. Naar we vernamen had de burge meester van Zandv.:„rt <1© hulp der Haarlemmers ingeroepen. Toen zij evenwel op het terrein van den brand kwamen, meende de opperbrand.- meester van Zandvoort, dat hij geen hulp noodig had. Van andere s:;de werd ons bovendien verklaard, dat het Haarleinsche materiaal niet op het Zandvoortsche paste, wodat hulp niet mogelijk zou zijn geweest. 1 Toch meenen we te moeten opmer ken, dat, nu do Haarlemmers en ook' de leden van den staf er waren, het aanbeveling verdiend had. als de Z/andvoortsche opperbrandmee&ter partij getrokken had van de er va ij ng van deze collega's on hen in de lei ding betrokken had. De brandweer van Zandvoort maakte op ons den in druk: heel ijverig, maar meer leiding zou goed gedaan hebben. Den geheelen nacht heeft bij den brand nog een wacht gestaan voor., liet eventueel opnieuw opsmulden der vlammen. Palais d'Eté is thans een vreeselijke ruine. Er is eigenlijk niets van overgebleven dan eeni puinmas sa. Enkele gewelven van 't circus zijn nog blijven staan. Het geheel maakt den indruk van een oude RomeinsAe ruine of een kijkje in 't tijdens den oorlog verwoeste Yperen. DS RUBRIEK VAN ROEI DE RAKKER. ADVIES VOOlt JEUGDIGE BOOS DOENERS. Wanneer je kwaad gedaan hebt. Jantje, of Lientje, doe dan zooals kleine Willie. Een keer lukt het ze ker. „Mammie", zei zo op een goeden dag, „worden er ooit menschen ge straft, omdat zij de waarheid zeg gen V' „Nee, kindje, waarom?" „Omdat ik zoojuist mijn nieuwen bélier gebroken heb." TRAANGASSEN. Een van de moeilijkste baantjes, die de politie heeft, is het uiteen drijven van volksmenigten, wanneer daartoe aanleiding bestaat. De poli tie te Philadelphia heeft nu een nieuw middel bedacht, om dit werk zonder bloedvergieten te doen. heeft proeven genomen met het tij dens den oorlog door het Amerikaan- sche leger gebezigde traanvenvek- kende gas voor het uiteendrijven van volk»oploopen en het afweren van aanslagen door misdadigers. Het re sultaat was schitterend, bij de proef neming werden 2C0 politieagenten uit een gedreven, terwijl zij driemaal weenden. OVER LODEWIJK XIV. Lodowijk XIV sprak op zekeren dag over de macht, welke de koningen over hun onderdanen hebben en do graaf De Guidhe, die erbij stond, durf de do bewering te uiten, dat deze macht haar grenzen had; maar de ko ning, die dit niet wilde toegeven, zei driftig'wordend: Als ik u beval in zoo te sprin gen, dan zoudt gij zonder te aarzelen u er oogenblikkelijk hals over kop moeten werpen. Inplaats van hierop te antwoorden, keerde de graaf zich plotseling om en begaf zich naar de deur. Verwonderd vroeg de koning hem, waar hij heen ging, waarop De Guiche .heel leuk antwoordde: Ik ROEL DE RAKKER: De vacantie op de boerderij. (Daily -Sketch, Londen). Wat is er ga kunt beurd, dat n: jongen I zien ga zwemmen lecren, sire. Lodowijk XIV begon te lachen en daarbij bleef het dan ook. Dezelfde koning van Frankrijk hield eens een wapenschouwing over de troepen en vlak voor een grenadier, wiens gelaat met zware litteekens doorploegd was, staan blijvende, zei hij tot den Engelsdhen gezant, die hem vergezelde: Staat het dazen mannen niet op het gezicht geschreven, dat zij de dap persten van heel Europa zijn Ja, sire, maar wat zou uwe ma jesteit wel zeggen van degenen, die deze wonden geslagen hebben? Do koning was door deze vraag verrast en zweeg verlegen. De grena dier echter kon zich niet bedwingen en het stilzwijgen op gevaar van zwa re straf verbrekend, riep hij uit: Die zijn allen dood, sire: ieder van deze litteekens kostte hem die het toe bracht het leven DE BEVOtLKING DER AARDE. Wij lezen in „De aarde en haar volken": Blijkens een statistisch overzicht van de oppervlakte en het aantal bewoners der verschillende sta ten, bedraagt de oppervlakte van het land op aardo 149 millioen vierkante Kilometer. liet oostelijk halfrond (Azië, Europa en Australië) heeft een oppervlakte van <42.000.000 vierkante K.M. Het aantal bewoners der aarde bedraagt 1700 millioen. Het oostelijk halfrond telt 1495, het westelijk 205 millioen inwoners, terwijl het zuide- delijk poolgebied onbewoond is. Ge-! middeld telt een vierkante kilometer 11,4 bewoners. Het dichtet is Europa bevolkt, dat op een K.M. 45,8 bewo ners heeft, terwijl in Australië, dat het minst bevolkt is, 0.9 bewoners per vierkante KAL word taangetrof- fen. Ook Noord-Amerika is betrekke lijk weinig bevolkt met 6 bewoners per vierkant© K.M. Het minst is nog bekend do bevolking van Perzié, Abessinië en den Congostaat. Ze is tusschen 4—9, 8—12 en 15—20 mil lioen, zoodat bij die staten tezamen een onzekerheid van 14 millioen be staat. Aan het aantal bewoners der geheele aarde van ongeveer 1700 mil lioen verandert dit echter niet voel. M ONOCLE-BADEN. In Duitschland is een badplaats, die sedert de republiek open is voor iedereen, terwijl vroeger slechte een zeer exclusief gezelschap hier mocht baden. Beze bevoorrechte badors van vroeger hebben nu een middel gevon den om zich van de groote massa te onderscheiden. De correspondent te Berlijn van een Amerikaanech blad vertelt hoe li ij hen op liet strand zag wandelen, hooghartig, voornaam de monocle in het oog, en in badcostuum met, en dit was het exclusieve herkennmgs- teeken, groote witte kruisen op het badpak geverfd of geborduurd. Het waren oudleden van de keizer lijke hofhouding, die dit middel had den gevonden, om do eerbiedige blik ken van de eenvoudige badgasten af te dwingen en zichzelf te beveiligen tegen de mogelijkheid van in een ge sprek te worden gewikkeld met iemand, die afbreuk zou doen aan hun sociale jjositie. Er zijn standen en een republiek brengt hier zoo gauw geen verande ring in. PUNQIHANA. De recente kabinetscrisis heeft veel woordspelingen op den naam van on- zen exminister van Oorlog, generaal Pop, tengevolge gehad. Dit is wellicht niet de beste soort van humor, maar verleiding was groot en zelfs het altijd zeer geestige Engelsche blad Punch heeft haar geen weerstand kunnen bieden, door het feit, dat eeu proppenschieter in het Engelsch „pop- gun" heet. „De Hollandscho minister van Oor- g'> zegt Punch dus, „is afgetre den. Dit is blijkbaar de eminente of ficier, wiens voorvader zijn naam gaf aan een beroemd soort geweer", De Schotten worden door de Erw gelschcn gaarne bespot om hun ver meende gierigheid. Punch doel het op de volgende wijze: Een vijfjarig jongetje te Aberdeen heeft de vorige week een bankbiljet van een pond sterling ingeslikt. Zijn vader moest na het incident met kunstmatigs ademhaling bijgebracht worden.

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 5