igeufla OM ONS HEEN 3 Opmerkingen uit d8 bnroerö. 39e Jaargang Mo. 11733 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1921 HAARLEM S DAGBLAD ABONIMEMENTEM per 8 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f8.671/,. Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke nummers fü.16. Geïl lustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f 0.57Yi i franco per post f0.65. Post Giro 38810. Uitgave der N.V. Lourens Coster, Dirooteur-Hootdrodacteur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels f 1.75iedere regel meer 35 Cts. Reclames 60 Cts per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-adverlentièn van Vraag en aanbod van 14 regels t>0 Cts. per plaatsing, elke regel meer 15 Cts. k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Direciio en Administratie: Groote Houtstraat 93. Telcfoonnrs. do Redactie 600 en der Administratie 724 EERSTE BLAD Heden. DONDERLAb 1 SEPTEMBER. Schouwburg, Jansweg: Nederla.ndsche Operette, „Jordaanprinses", 8 uur. Oud-Hollitnd, Verwuift: stri.korkasi. Bio'a r. pot stellingen. VRIJDAG, 2 SEPTEMBER. Stadsschouwburg W'ilsonsplein Ret Nederlandsch Tooneel, „Peggy m'n kind", 8 uur., Schouwburg, Jansweg: Nederlandscbe Operette, „Jordaanprinses", 8 uur, Maria-Stichling, Kamperlaan Zusam- menkunft, alle Deutsche willkomjn.cn, unter Lcitung von (Prof, Dietscheid, 8 Uhr. Oud-Holland, Verwuift, strijkorkest. Luxor theater, Groote Houtstraat Bioscoop en variété-voorstelling, 8 uur. Schouwburg D« Kroon, Gr. Merkt, Bioscoopvoorst oiling, H uur. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-theater, Kleine Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Familie-Bioscoop, Kleine Houtweg: Bioscoop-voorstelling, 8 uur. No. 2935 Reisschetsen uit het Bergland. Over Alpenkliinmürs Hooit alleen gaan De rol oer gidsen Hun karige bstaling Wie alleen reis; moet talen kennen. Frederick Buiiiiigkam, wióus Loet. ik in mijn vorig artikel noemde, b zelf rtJi Alpinist en zonder twijfel een zeer merkwaardig man. Hij heeft namelijk ci nematografische opnemingen van den Mont Blanc gemaakt. Wat dat betee- kent kan men zich gemakkelijk voor stellen. Steile heilüsgen beklimmen met zware toestellen op den rug, scheuren passeeren, dikwijls op kan- jen en voeten, moeilijke afdalingen uitvoeren, het is waarlijk geen kleme onderneming en toch bescixrijft hij dat alles in zijn boek op den typisch kalman toon van den EngeLscbmao, die wel weet, dat hij bijzondere din gen heeft verricht, maar er geetn op hef van wenscht te maken, noch ge naakt te zien. Het boeit is vol kleine pixotugrati- ecJio afbeeldingen, die den leek vaak een rilling op liet lijf jagen. Manoxen en vrouwen (ook dames beoefenen de Alpeixsport met succes) klauteren naai- boven langs loodrechte wanden, waarop zou men zeggen .alleen een vogel staande kan blijven. Bur- lingham doet dan ook opmerken, dat lomnmi, die last heeft van duizelig heid, beter doet met zioh te bepalen tot hellingen die ook door koeien worden .bezocht, met andere woorden 'bergen die niet heel steK zijn en van streken met sneeuw en ijs liever af blij ven. Niet iedereen, zegt hij, kan Alpinist worden, alleen menschen ai et eon stark gestel en een goed wer kend hart. De beginner moet aanvan gen met eenvoudige wandelingen, tot dat hij aan hoogten en afgronden ge wend is geraakt Daarna mag hij zoo genaamde geiten paadjes probeeren of met gidsen kleine uhstapjes onderne men. Een van de hoofdregelen is Dooit alleen te gaan. Een jonge Amerikaan, wiens fami lie ir. Genève woonde, maakte te Clia- monix verschillende van clie eenvou dige wandelingen en wel, daar hij niemand kende, altijd alieen. Zoo gbitr hij eens naai- den zoogen aamden Col de Voza, een gemakkelijke wandeling, wanneer iemand het pad houdt. Maar bij liet terugkceren probeerde de jon ge man ccn stuk van den weg af te snijden, verdwaalde en raakte in de vallende duisternis aan 't glijden zon der zich te kunnen tegenhouden, tob dat hij bleet liaugen op otn boom over den afgrond. Beneden hc-m was niets, boven hem was het veel te steil om weer omhocg te klimmen. II schreeuwde uit al zijn macht om nulp en werd gelukkig gehoord door een geitenhoeder, die lmlp ging ha len. Niettemin duurde het uren, voor dat de bewoners van het naaste ge hucht hem met touwen uit. zijn ge vaarlijke positie konden bevrijden. De jonge man beloofde aan al zijn red ders een beurs met geld, maar, zegt Btulingham er nuchter bij, don vol genden dag verdween hij en niemand be:tt sinds dien tijd meer van hem gehoord. J£r zijn meer verhalen van waag- flalzen, die alleen een gevaarlijken tocht ondernamen en die nooit iemand meer heeft teruggezien. In 1912 alleen hadden 140 ongelukken plaats, die aan 165 slachtoffers het leven Icostten. Acht en tachtig per cent daarvan zouden te vermijden zijn geweest. Meestal was de oorzaak ongeaefeudlieid, onbekendheid met de eenvoudigste techniek van het klim men, gebrek aan eerbied voor den berg of het feit, dat men het zonder goede gidsen had willen doen. 1) How to become an Alpinist, T. Wnner Laurie Ltd., London. Ja, die gidsen! Welke rol spelen zij in liet beklimmen van bergenNa tuurlijk die van leiders en voorgan gers, ik heb er gezien, bet zijn man nen met flinke knuisten, mager als bout, zonder eenig vet dat hen zou kunnon hinde.-o:', alleen spieren en .pezen; langzaam in hum bewegingen cn met ernstige oogen m bet gebruin de gezicht, want zij hebben meerma len den dood gezien. Naar hun wen- hen en raadgevingen moeten, zou men meen en, de bergbeklimmers zich precies gedragen. En toch gebeurt «lat niet altijd, integendeel, het kon.t Aoor, dat gidsen ter wille van de berg- BCstijgers, een risico op zich nemen, dat zij niet behoorden te loopen. Waarom doen zij dat? Buriinghani geeft daarop het antwoord- cm finan- rnctie redenen. Het komt voor, dat zij in dienst genomen worden voor een lange klimpartij, maar dan wordt soms hc-t weer slecht en begint eindeloos wachten. Daarna wordt hel weer beter en klimmen zij met Iran toeristen naar oen van de berghutten, waarin overnacht wordt vóórdat de tocht begint. Do gids ziet dan, dat de toestand van do sneeuw slecht is, maar de kiimmens zeggen hem, dat het nu moet gebeuren of niet, omdat hun vacantia den volgenden dag ein digt. Wordt de beklimming gestaakt bij zoo'n schuilhoek, dan wordt den gids een belachelijk geringe vergoe ding betaald, niet meer dan enkele guldens. Waarschijnlijk halen de toeristen hun gids over tegen zijn be ter weten in en eindelijk waagt hij om hot financioole voordeel de kans. De toeristen zijn btij, maar hij gaai met angst, want. als scherp geoefen de waarnemer ziet hij den dood loeren op plaatsen, die aan het oog van de andoren ontgaan. Als don de troep verder gaat on eon sneeuwstorm komt, dan kan hij in oen vrceselijk oogen blik boven en bui tem olie econo mische wetten worden weggevaagd do couranten hoblbe-n een verfhaal te me en- over een drama in de Alpen. Alleen de ingewijden zien de ware beteekenis ot van en deuken aan de weduwe, wanneer uan h aar en baar vaderloqze kinderen het nieuws wordt Minis gebracht. Want vout uun zou gevaar lijk werk worut a3ii do gidsen betrekkelijk wei nig betaald. Hot klimseizoen duurt maar van Juni tot in September. Esni- ge van de moest vermaarde gidsen maken misschien 2C0 pond sterling if 2401).—) per jaar, maar er zijn ve len, die maandelijksche verbintenis sen aanvaarden voor twaalf gulden daags. Voor een beklimming van den Mont Blanc krijgen zij 50.voor die van de Aiguille du Midi, die twee dagen vordert, omstreeks 30.—. De mensoblievende schrijver concludeert dus: gidsen worden karig betaald en loopen groot gevaar, klim dus alt ij d met een voorzichtigen gids en laai hem weten, dat hij er financieel niet bij verliezen zal, wanneer hij bij ko mend gevaar aanraadt, om niet ver der te gaan. Is bet voor doze menschen niet een pijnlijke keus: oen groot deel van hun ioon prijs geven of het er maar op wagen Want als er een ongeluk gebeurt, blij ven vrouw en kroost blijkbaar onver zorgd achter. Wij zaten aan tafel in een van de bekende Seilers Ilötcls, Hotel du Cervin, te Zermatt. Plotseling, midden onder het gerinkel van vorken en messen, hei gerammel van borden, slaat iemand midden in de zaal op en houdt ccn toespraak in 't Engeisch. Hij vertelt ons, dat een gids op den Matterhörn een ongeluk heeft ge had, wel niet dood is, maar ernstig ge wond. Willen dc gasten zijn lot en dat van zijn vrouw en zes kinderen helpen verzachten door een bijdrage? Aandachtig luisteren de gasten toe, herkennen in \Ien spreker aan zijn klee ding een Engelschen predikant. Hij herhaalt nu zijn woorden in het Fransch en Duitsch. Daarna gaan kleine meisjes rond met borden, die weldra bedekt zijn met bankbiljetten en zilverstukken. Als dit denzelfden avond gebeurd is in alle hotels van Zermatt, dan ont vangt het gezin allicht méér, dan de gids verdiend zou hebben in dezen zomer. Maar is het niet onwaardig, dat er ge bedeld moet worden voor deze wakkere kerels, die eiken dag hun leven wagen en in nood en gevaar trouw blijven aan ieder, die hun eenigc guldens betaalt? Dit is een vlek op het witte kleed van dc bergen I Iets vroolijkers. Toen de Engelsche dominé zijn derde toespraak, in het Duitsoli gehouden had, zei een Hollan der halfluid „cn nu in 't Hollandsch?" De spreker ging er niet op in, was na tuurlijk niet in staat om aan 't verzoek te voldoen, maay toen hij een oogenblik daarna langs de Hollandsche tafel kwam, zei hij in 't Fransch „de Hol landers zijn deze drie talen wel mach tig." Met dit compliment konden de Hol landers tevreden zijn. Het is niet hecle- maal waar. Niet elke zoon der lage lan den die alleen reist (Hollanders die geen talen kennen omdat zij die niet ge leerd hebben, zijn -wel zoo verstandig zich bij een reisgezelschap aan te slui ten) spreekt vloeiend Fransch en Duitsch en Engeisch, maar hij kan er zich ge woonlijk mee redden. De kinderlijke hulpeloosheid van Engelschen en Ameri kanen, die niets dan hun eigen taal ken nen en de halve wereld doorzwerven zon der zich te voegen bij een gezelschap, waarvan de leider althans talen kent, is den Nederlander vreemd. Hij haalt niet in cafés of openbare vervoermiddelen' een handvol kleingeld uit den zak en laat kellner of conducteur daaruit rus tig kiezen, zooals Engelschen en Ameri kanen doen, omdat zij niet eens de laDds- munt kennen. Wij hebben te Genève er een uit de tram moeten jagen, omdat hij in den verkeerden wagen zatmet een onnoozelen glimlach staarde hij den con ducteur aan, die ie vergeefs zijn Fransch en Duitsch op hem probeerde. Bij het binnenkomen van Zwitserland heeft een onzer als tolk moeten dienen, omdat een Engclschman het Zwitsersche visum Diet bezat. Zulke dingen vallen telkens voor en het merkwaardigste is de aanmatiging, waarmee deze lieden hun onkunde uit stallen. Vooral de Engelschen hebben in dit opzicht nog altijd niets geleerd. Op hun dure scholen worden kruimkens Grieksch en Latijn onderwezen, de le vende talen achten zij beneden hun waar digheid. J. C. P, Verkoopers van Oranfö Nationaal. HOE STAAT T MET het gebouw der Ver eeniging „Haeriem"? De vereeniging „Hacrlem" zal, zoo als onze lezers weten, het oude histori sche gebouw van de Hoofdwacht op de Groote Markt in gebruik nemen. Daarvoor moest aan het inwendige van dit gebouw veel veranderd en hersteld worden. De firma Wj Saeijs, die dit werk heeft aangenomen, heeft kans ge zien, in een korten tijd veel schoons tot stand te brengen.- Het vertrek, dat vroe ger tot kantoor van den commandant diende, is geheel nieuw gerestaureeia en ziet er keurig u;t. Van een groot en een klein vertrek is nu één flink vergader lokaal gemaakt. Onder de twee breede vensters zijn groen geschilderde zitban ken aangebracht. De schoorsteen, die een breedte heeft van 2.75 M., moest daar voor ongeveer 40 c.M. verplaatst worden; onder de overkapp ing zijn zeer in den stijl oude gekleurde tegels aan gebracht. Verder zijn er twee ruime boe kenkasten gemaakt. Alles ziet er keuug geschilderd uit en veel van het historische is bewaard ge bleven. De eerste verdieping en de zol der zijn voorloopig onveranderd gelaten. De laatste hand wordt nu aan het werk gelegd, zoodat het nog deze maand ge reed zal komen< OVER EEN GEVELSTEEN. In ons vorig nummer schreven wc over een gevelsteen van het perceel Bo termarkt 25. We kunnen in aansluiting daarop mededeelen, dat het „bruine paerd" nu niet op hol is geslagen. Het ligt rustig te wachten op een herplaatsing in den gevel en wel in een der penanten tus- schen de ramen van de eerste verdie ping, Oudheidkundigen zullen zich daarover verheugen. Stadsnieuws OUD MAAR MODERN. Vandaag, 1 September, be6taat de bonthandel en bontwerkerij van den heer A. Weill in de Barteljorisstrnat, 65 jaar. Als om liet sprekend bewijs te leveren, dat de onderneming oud is, maar modern blijft, heeft de heer Weill met zijn zoon, den heer Th. II. Weill, dameskleermaker, de beneden verdieping van het huis in de Bar tel jorisstraat geheel veranderd en ver bouwd. De winkel is geheel nieuw geschilderd in een rustige grijze kleur en eenigszins gewijzigd een doorgang daarachter verbouwd tot een kleine paskamer en daarachter weer een zoor ruime paskamer ingericht, waarin ook het bont kan worden uitgestald. Hit •vertrek is zeer elegant ingericht De viering van den Koninginnedag RELIGIEUS SOC, VERBOND, Do Zondagmorgenbijcenkomsten van het' Religieus Socialistisch Verbond worden taan niet meer gehouden in „De Nijverheid", doch in het gebouw „Dé Centrale", Spaarne.- Van ingezonden stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Eedactie zich niet aansprakelijk. De muziekuitvoering op de Groote Markt. kleur en vorm van meubelen, gordij nen en behang harmonieeren zeer ge lukkig en de kasten in den wand zijn zoo aangebracht, dat de deuren niet storen in het wandvlak. Voor rui me electrische verlichting is gezorgd. Daarachter zijn nieuwe ateliers ge bouwd, het eene voor de bontbewer king het andere voor de dames-kleer makerij, beide met glazen daken, die overvloedig licht doorlateneen 'rap voert naar do bergplaats van het bont. Het geheel is practisch inge richt en de paskamera liggen zoo rustig, dat de dames er alle gelegen heid hebben om bont en stoffen te bezieD en kalm te passen. Het plan van de heeren Weill is om dit jaar weer eer. modeshow te houoep. met medewerking van dc firma Muller in dameshoeden. Ónze lezers weten nog wel, hoe voortreffelijk het vorige jaar deze show geslaagd iswij hebben er destijds een uitvoerig artikel aan ge wijd. Dit jaar zullen weer nieuwe, mooie modellen worden vertoond. Dit een en ander blijkt, dat de aloude bontzaak en de jonge dameskleerma- kerij naast elkaar den modernen weg Inwandelen moge het er hun goed blijven gaan BELASTING OP VERMAKELIJK HEDEN ENZ. Naar aanleiding- van de voorgestelde wijziging in het heffen van belasting op vermakelijkheden hier ter stede, ver zoekt de Geh.-Onth. Toon. Ver. „Nieuw Leven" het volgende o te nemen Deze wijziging zal, indien doorge voerd, bijna alle Haarlemsche vereeni- gingen, maar vooral de muziek-, too neel- en zangvereenigingen, een bijna niet te overkomen slag toebrengen. Juist do financiën baart bij de besturen altijd de meeste zorg. Alle vereenigingen heb ben gedurende de oorlogsjaren alles in het werk moeien stellen om te blijven bestaan, menig financieel offer is hier voor gebracht en nu men door contribu- tieverhooging de inkomsten in overee- stemming beeft gebracht inet de door dc tijdsomstandigheden verhoogde uitga ven, zal de gemeente beslag gaan leggen op 20 van de ontvangsten of wel 1/5 deel. Wij begrijpen heel goed, dat de ge meente geld noodig heeft, maar dat heb ben de vereenigingen, ondanks de con- tributieveihoogingen, ook nog (welke vereenigng maakt wnst?) De voorstanders van de wiizging zul len zeggen, dat de donateurs, kunstlie vende leden enz. de belasting maar moe ten betalen. Natuurlijk, dat kan ook niet anders, van dc inkomsten die de ver eenigingen op heden hebben, kunnen zij de belas tig niet betalen, dus moet de contributie weer verhoogd worden, wat tot gevolg zal hebben, dat weer eenigc honderden menschen hun donaties nood gedwongen moeten opzeggen, waardoor hun aantal uitgaansavonden (dat heusch niet zoo groot is) weer met ecnige ver mindert. En zoodoende zal het vereemgingsle- vea achteruitgaan, terwijl wij gclooven dat een gezond en bloeiend veree gingsleven voor een stad als Haar! groote waarde heeft, al komt het dan misschien niet tot uiting door eenige duizende guldens in de gemeentelijk schatkist. Daarom moet het o.i. eerder op den weg van ons gemeentebestuur liggen om het vereenigingsleven zooveel moge lijk te bevorderen, dan het door een ve te hooge belastingheffing te doen ve kwijnen. HUTSVTJJT. Men schrijft ons Zaterdag 3 September en W oensdag 7 September zal erweer gelegenheid zijn voor jongens 011 meisjes van 9—13 jaar, oui zioh te laten inschrij ven voorde clubjes yan de Haarlem jche Vereeniging voor Huisvlijt. Het bestaat houdt dan zitting in het Toyiibee-gebouw, Donkere Spaar- ne 28, cn het zal alle meisjes en jon gens trachten te plaatsen in het clubje, waaraan zij het liefste willen deelne men. De grootere jongens kunnen tim meren, teekenen, figuur-zagen, hout snijden de kleinere plakken, knip pen, kleuren enz. De meisjes maken allerlei hand werkjes, leerèn haken, enz. Laa' het werk het toe dan wordt er een mooi verhaal bij verteld, of voor gelezen. De hoofdzaak is aan de kinderen een prettigen middag te bezorgen cn hun te leeren zich op aangename en nuttige wijze bezig te houden. Wie de tentoonstelling aan het einde van den vorigen winter in den Stads-Duelen bezocht heeft, zal gezien hebben met hoeveel lust en liefde de kinderen aan den arbeid zijn geweest. Ouders Iaat de gelegenheid, die weer voor Je in schrijving uwer kinderen gebxlen word', niet ongebruikt voorbij "aan. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM Vergelijkend overzicht over Augus tus 1921—1920. orto Aantal behandelde posten 3518 (v. Aantal inlagen 2440 (v. j. 2087). Aantal terugbetalingen 1078 tv. j. 914). Ingelogd f 268.48-4,29 (vorig jaar f 1952S3.32J). Terugbetaald f 1S9.S84.40 (vorig jaar f 156.497.93i). Meer ingelegd f 73.599.89 (vorig jaar f 38785.39). Aantal nieuwe beekjes 1-43 (v. j. 148) Aantal afbetaalde boekjes 74 (v. j. 53). Spaarbusics op 3 lAugustus 1921 in omloop S29. Geledigd in Augustus 1921. 135 bus jes met totaal f 2546.014. Aantal hoekjes in bewaring op 31 Augustus 1921 293. Geachte Redactie, Van een reis in Duitschland terug gekeerd was ik Donderdagavond voor het eerst weer in dé gelegenheid een tuinconcert van de Haarlemsche Or kest Vereeniging in het Brongebouw, bij te wonen. Het viel mij toen nog sterker dan voorheen op, van welk een uitmun tende kwaliteit dé muziek toch is, die ons orkest ten gehoore brengt en hoe oneindig veel beter dit orkest is dan vele andere orkesten, die des zoinere in de Duitsche Ibadpiaatscn zich ïede- ren middag en avond doen hooren steeds voor een dicht bezet auditorium van inwoners en kurgasten. Behalve dat het bijwonen van dit zo- merconcert in den toch zoo mooien Brontuin mij met gevoelens van waar deering vervulde voor het werk yan de leden van ons orkest, zooals het dit jaar geworden is, onder leiding van den heer Gerharz; dacht ik er met weemoed aan, dat misschien binnen kort de financieele toestand van de kas der vereeniging den directeur zou dwingen zijn met zooveel energie op gevatte taak te beëindigen. Het publiek volgde de uitvoering met de grootste en stilste aandacht en gaf daardoor en door zijn krachtig applaus te kennen, dat het de goede muziek ten zeerste waardeert, maar het stelde mij teleur te bemerken, dat ik onder dat publiek zoovele bekende figuren der Haarlemsche muziekwe reld miste en slechts zeer enkele der notabelene, die de geregelde ftezoe- kers vormen van de verschillende so listen- en Bacli-concerten. lid' schijnen te zijn ven de Hasrlemsche Orkest- vereenïging. Weten deze m u z i e kl i e f- hebbers hoeuitmunt end de muzikale vertolking s d er H. O. V. Hebben zij wel eens ooit en 7. aal con cert van dit orkest onder leiding an NieoGerharzbijge- o o n d 1 Ik durf met groote zekerheid déze vragen met neen, te beantwoorden, want anders zouden zij, zoo goed als ik zelf en als ieder muziekliefhebber reeds bij het hooren van het. eerste stuk gepakt worden door de intelli gente en artistieke voordracht van het orkest onder de directie van Gerhirz. Geachte Redactie, ik mag niet meer plaatsruimte vragen in uw blad, maar ik wil eindigen met een oproeping aan de burgerij in Haarlem, in het bij zonder to het meer financieel draag krachtige deel. Gij notabelen van Haarlem, docto ren, juristen, handelslui, ambtenaren enz., verzekert mede bet voortbestaan van het Haarlemsche Orkest. Brengt eens esn bezoek aan een uit voering in de zaal der Vereeniging en geeft u op al? lid. eenmr.?.! lid z-.inèe. zult gij vanzelf de concerten blijven bezoeken en andere leden werven. De luttele contributie kan voor u geen beletsel zijn. EEN TROUW BEZOEKER DER GERHA RZ-CON CBRTEN Sport en Wedstrijden H. F. C—Flijeïoord 6—4. Het eerste optreden der blauw-witte Haarlemmers op eigen veld is wel een succes geworden. Wel bestond b»-; Feijenoord-elftal xiit sleclits enkele spelers -van het eerste elftal, aange vuld inet diverse reserves uit lagere elftallen, doch er werd over het ge heel genomen ivrij goed gespeeld. Er was veel publiek aanwezig, toen scheidsrechter Gans den strijd liet aanvangen. Het H. F. C.-elftal zag er als volgt uit: Kreek, Bijvoet, Brands, Lamp, N. N., W. Reijdon, Engel Jr., Miezérus, Nico Bouvy, van Beekum, Engel Sr. Na eenigen tijd van gelijk opgaand spel wordt Feijenoord sterker en moet H. F. C. zich volop verdedigen. Ilct doel ontkomt enkele malen ternauwer nood aan doorboring, maar doe lan ded iger Kreek .verricht uitstekend werk. In den H. F. C.-aanvalis vooral het trio Engel-v. Beekum-Bouvy goed op dreef, terwijl ook de rechtervleugel niet onverdienstelijk speelt. Deze vleu gel is echter wel watt licht. Wanneer de linkervleugel vau Feijenoord eens goed heeft opgebracht, volgt een har de voorzet, waarbij ©en II. F. C.'er den bal zelf in doel loopt. Zoo althans geleek het van de tribune af gezien. Dit maakt H. F. C. wakker. Van Beekum werkt als een paard, terwijl Bouvc flink wat schoten op hot Rot- terdamsche doel lost. Na handig spa tusschen deze twee krijgt Van Bee kum vlak voor doel den bal voor he» intrappen, hetgeen hij naar belxooren doet. (1—1). Een vinnige strijd om <h I leiding onsttaat, doch vóór rust go

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 1