HAARLEM'S DAGBLAD Van onzen reizenden Redacteur Uit fis Omstreken zp pieepmöereu MAANDAG 12 SEPTEMBER 1S21 - TWEEDE BLAD (Nieuwe reeks,) No. 31 II. KI. tie Koningin bij den wedstrijd Sparta-V. O. C. SPORT EN WEDSTRIJDEN, Roeien ila Esropssche kampioen- In zijn Rotterdamsohe „zedenprenten .n d'3 'N leuwe Rotterdamsehe Courant, ichreef Brussc eeni'gen tijd geleden, dat Rotterdam ceen ibij het volk beken ds persoonlijkheden bezit, of liet moes ten Koos Speenhoff en Bok de Korver zijn. Geheel zonder ironie zal Brusse dit wel niet geschreven hebben, maar het noemen van Bok de Korver in dit veriband bewijst, dat ook Brusee volko men er wan overtuigd is, welk een groote plaats do voetbalsport bij heel 'e bevolking van Rotterdam inneemt. Men zegt, dat het burgemeester Zim merman is geweest, die heeft bewerkt, dat bij het bezoek van H. M. de Ko ningin aan Rotterdam oolc een voet baldemonstratie op het programma werd geplaatst. Indien dit zoo is, dan heeft burgemeester Zimmerman hior- mede weer bewezen, hoezeer hij zijn etad on de psyche van de Rotterdam - scha bevolking kent. Men moge over de tegenwoordige aportexceseen denken zooais men wil, niemand zal kunnen ontkennen, dat de voetbalsport in het centrum der volksbelangstelling staat. En in Rotterdam misschien nog meer dan in eenige andere stad in Neder land Wat de namen Sparta en V. O. C. voor vele Roterdammers betec- kenen, behoeft een Haarlemmer, die indertijd een boek schreef, chat De A, F. C.'era heet, niet aan zijn lezers te komen vertellen. Hebben wij het hier in Haarlem niet medegemaakt, dat honderden en nog eens honderden Rotterdammers met vraohtauto's naar den Schoterwe« kwamen om Bok de Ko'rver's eiftal aan te vuren, toen het hun duidelijk was geworden, welk ge vaar de oud-kampioen dreigde. Dat bij het eerste Koninklijk bezoek juist Sparta werd uitverkozen, zal ve len sportliefhebbers in den lande sym pathiek zijn, omdat hiermee eer werd bewezen aan een club en een voetlbal- yeteraan, die jaren lang de trots en de glorie van Rotterdam en eigenlijk van de heele Nederlandsche voetbalwereld zijn geweest. Het begin was als elk Koninklijk 'be zoek. Vele hoog-gehoede en zwart- gejaste, zenuwachtig heen en weer dra vende heeren, een zwerm persfoto grafen en film-operateurs, een klein in het wit gestoken meiske met een reus achtige bouquet bet bleek het doch tertje van Bok de Korver te zijn en een in spanning wachtend publiek. Op het veld vóór de tribune, aohter hun captains de Korver en Boerdam de twee elftallen en in een lange rij als een „eerepeloton" in rood-wdtte yoetbaljerseys de meest enthousiaste Suartacistende ukkies van het ze vende, het achtste, het negende en het tiende elftal.. Dan om twee uur, het jpengaan der poortd euren, de Konink lijke standaard, die in den hoogen, wit- cn mast, achter de goalpalen in top gaat, liet Wilhelmus, dat over het veld weerklinkt,.... en het Koninklijk rij tuig rijdt hel Sparta-terrein op. Heel het publiek staat reoht, van alle kan ten klinken de hoerah's en langzaam schrijdt de Konlnign, gekleed in een mantel van perle zijde, naast Sparta's voorzitter, den heer Overeyn- der, langs de met hoeden en zakdoe ken wuivende menschenmenigte. Het is het oogenblik dat altijd weer ont roert, een ontroering die men moeilijk kan definieeren, maar die steeds weer het gemoed verwarmt. Men voelt zich één met de massa, de massa, die blijde en verheugd de Koningin te zien in haar midden, op h a ar terrein. Want dat is et, wat geestdriftig stemt: de Koningin te zien op een plaats, die je zelf eigen is en lief. Toen de Koningin Zaterdagmiddag daar in het midden de bekende tribune stond, op het terrein van Sparta, hun Sparta, toen barstte van alle kanten bet, hoerali- geroep los, zóó spontaan en zóó warm, (iat Rare Majesteit wel moet hebben gevoeld, hoe erkentelijk men was voor dit eerste blijk van belangstelling, d'at Zij de voetbalsport hier gaf. En het luidste en het meest enthousiast klon ken wel de kreten van de jongens-tri bune achter de goal-palen, waar zij schreeuwden en gilden, alsof er een lege was behaald. Dan een oogenblik van nieuwe span ning: de twee elftallen hebben zich op gesteld, de voetbal komt op het ter- tuin. Zoo ooit, d'an zal onze Koningin Zaterdag bij deze eerste demonstratie hol/ben gevoeld, hoe groot en fasclnee- tend de invloed van den bruinen lee- ron bal op een duizendkopnlge menig- Mcuschenmassa is. En tevens hoezeer do liefde voor deze sport bij ons volk is gegroeid Dezen middag zal onze Ko ningin een iiccl nieuwe, onverwachte sensatie hebben gegeven. Want zoodra was niet de bal aan het rollen, of alle aandacht vvaa geheel en al voor 't spel daar midden op het veld, Toen wij die menigte daar hoorden klappen, trap pen schreeuwen, razen tieren, gillen en orullenaan welken Haarlemmer zijn deze dierengeluiden onbekend 'I toen vroegen wij oris afwelken in druk dit op Hare Majesteit, die dit voor het eerst hoorde, wel moet hebben gemaakt. Van eeni- ge etiquette kan op een voetbalter rein natuurlijk geen sprake meer zün. Houdt eeris een volksmasa in toom, die een voetbal over het veld ziet vol len 'I Stel aan een menigte Sparta-ver- eerders eens den eisoli niet te scln-eeu- wen en te gillen als zij Bok de Korver een goal zien makenMen zou even goed een waterval kunnen vragen om geluidloos naar beneden te storten En wat zou eigenlijk een voetbalwed strijd zijn zonder geklap, getrap, gegil en gübrul? Zou onze Koningin een juist idee van oen voetbalmatch heb ben wanneer niet een schelle, hooge jongensstem dwars over het ter rein, zijn: „Hup KorverI Hup Sparta!" had uitgegild? En zou Hare Maiesteit ooit het ge wicht van een g o a 1 hebben begrepen, wanneer Zij niet had gezien, hoe heel de jongenstribune als een golf op en .neer deinde, cn Zij niet had' vehoord, hoe heel de mensclienmassa om Haal been als in delirium het had uitgeju beld, toen Bok de Korver het net ach ter de goalpalen trillen deed. Men fluisterde om mij heen, en het was mij ook voorspeld dat alles reeds van te voren zoo was vastgelegd', dat eerst V.O.C. en daarna Bok de Korver voor Sparta een doelpunt zou den maken, maar, geënsceneerd of niet, het moment deed volkomen als echt aan. Het publiek geloofde aan de goal en onze Koningin, die toch zeker wel weet, wat geestdrift bij d'e massa bcteekent, zal ongetwijfeld ver rast zijn geweest bij het zien van dezo fel-bowogen menigte, die als in dron ken vreugdekreten uitbaratte, toen on der Haar cogen de populaire afgod Bok de Korver, voor zijn club Sparta., een doelpunt had gemaakt. Zou de voetbal onze Koningin niet iets heb ben geopenkard? Want wie dit nooit heeft gezien, weet niet, hoe opgewon den geestdrift zich bij ons kalm en nuchter volk uiten kan. Toen ik die dansende, onttogen met petten en hoeden zwaaiende jongensschaar op de tribune zag en de als dollen op en neer springende, jeugdige „Spartaoislen" de ukkies van het zevende, het achtste, liet negende en het tiende toen had ik prinses Juliaantje daar naast Hare Moeder gewenscht om van dat mo ment getuige te zijn. Want die jon gensvreugde, zii was zóó verkwikkend, natuurlijk, spontaan en echt. Br is aan beide zijden door Sparta en V. O. C. vol vuur, fair en enthou siast gieepeelid. Het was op dezen mooien Zaterdagmiddag een kranige, geestdriftige sportdemonstratlc. Maar het aardigste moment zal voor mij blijven de goal van Bok de Korver. Dat oogenblik zal Hare Majesteit heb ben doen zien, wat Koning Voetbal voor het Nederlandsche volk 'betee- kent. J. B. SCHUIL. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. De 16- jarige zoon van den arbeider F. d. R. aan den Aalsmeerderweg alhier, reed met paard en wagen in het land en moest een hek passeeren. Hij nam zijn draal te kort, en kwam te vallen en geraakte tusschen een dampaal en den wagen bekneld. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en bij een dokter ge bracht. Een zijner armen bleek ge broken te zijn. Personalia. Tot onderwijzer in de bijzondere school aan den Aals meerderweg (Rijk) alhier, is be noemd de heer H. J. Stutvoet te Am sterdam. G o v o n d e n.Op den Hoofdweg ilhier werden gevonden een horloge met ketting en een compleet reserve wiel van een auto. Ten Raadhuize werd hiervan kennis gegeven. (Tweede dag.) TWEE NEDERLANDSCIIE OVERWINNINGEN. Zaterdag werden de wedstx-ijdon liervat met liet nummer Twee- n- e m s gj e ke u. De eerste hoat wordt door Nederland (dr. B. J. C. te lleruiepe, J. A. v.d. Vegte, slag en C. A. van Es stuurman) mei een lengte vooisprong gewonnen Tijd 8.33. De tijd vau de Frunsche ploeg is 8.30 2/5. •De tweede boat wint België van Ita lië. Tijd 8.38 1/5. Volgt het nummer Achtriems- g i e ke.u. Do eerste hoat wordt door Bslgie onbedreigd van Spanje gewon nen. Tijd 7.5 3/5. De tweede heat gaat tuschen Zwitserland en Frank rijk, die door Zwitserland gewonnen wordt. Tijd 6.4G 4/5. Voor de derde hout lcomen aan den start Hongarije en Nederland. De bemanning bestond uit: L, Schillemans, W. Schouten, J. K. v. Balen, .1. A Bx-uyin, F. Koop man, dr. J. B. C. to Heunepe, J. van Gendringen, J. Goomans (slag) en D. Muysson (stuurman.) De Nederlanders moeten liet tegen de Hongaren afleggen. De laatsten winnen met een voorsprong van vier 'engten. Tijd 6.57 1/5. De eerste heat van hot nummer .ïbbel scull wordt door Ne derland op fraaie wijze van Italië ou Frankrijk gewonnen. Tijd 6.52 1/5. De Zwitsers winnen de twoede hoat on bedreigd van de Belgen. Tijd 6.48 3/5. (D e r.t e da g.) Zondag was de belangstelling van het publiek volgons „Do Crt." over weldigend. Begonnen wordt mot do finales van het nummer Vicrriemsgie- k e n. Het gaat tusschen Zwitserland, Franlu-ijk en Nederland. Na hai-deri strijd wint Zwitserland. Tijd 7.23 3/5. Do tijd van Frankrijk (No. 2) ia 7.32; Nederland is 3i lengte aohter. Bij het nummer Ir.k iff dat gaat tusschen Italië (Gas willij, Zwitserland (Himberger) en Nederland (Eijken.) - krijgt E ij loon de ongunstigste boei. Na dear start komt Eijken in het voordeel, terwijl de Zwitser de derde plaats inneemt, doch zich spoedig her stelt en naast den. Italiaan komt te liggen. Voorbij liet Willem III-club- huis heeft Eijken mot lengte de lei ding op Zwitserland, die naar voren is gekomen en eenzelfden. voorsprong heeft oy den Itaiiaanscheu sculler. Bij den watertoren komt Homberger opzetten, terwijl do Italiaan afstand verliest. Er ontspant zich een vinni ge strijd tusschen Eijken en don Zwit ser, waarbij de Hollander even in de baan van zijn tegenstander komt. Als hij zijn eigen water weer hoeft, blijft de strijd buitengewoon vinnig, liet verschil is uiterst goring en de dui zenden opgewonden toeschouwers moedigen hun landgenoot op enthou siaste wijze aan. Eijken roeit met eenige decimeters voor zijn tegenstan der en men vreest alk oc gtuiblik, dat de Zwitser de Leiding zal nemen. De strijd wordt dan plotseling beslist. Op een tiental metera vóór de finish roeit Homberger tegen een piket en geraakt te water, terwijl Eijken als eerste de eindstreep passeert. De uitslag luidt nu: 1. Nederland (Eijken) in 7 min. 16 2/5 sec- 2. Italië (Cftsbelli) vele lengten ach ter. 3 Zwitserland, De toeschouwers ontvangen deze Nederlandsche overwinning met een uitbundig gejuich, T w e e r i e m s g l c k en. Declne- menden zijn Frankrijk, Nederland en België. De Belgen winnen dit num mer. Tijd 8 min. 27 4/5 sec. Tweede is Frankrijk, derde Nederland. Dub h.e I scull. In de finale van dit nummov komen Zwitserland, Ne derland en België. De Hollanders zijn het beste weg, maar de Zwitsersche ploeg loopt da delijk op overweldigende wijze in en •heeft reeds bij het gebouw van Wil lem III met meer dan 1 Lengte voor sprong de leiding genomen, terwijl de Belgen eenlge lengten achterblijven. De Hollanders, die met wat langoren slag roeien dain de Zwitsers, weten dan weer wat in te loopen en bij Schallenbrug zijn zij nog slechts ruim 4 lengte achter. De Belgen zijn dan reeds buiten den strijd. Met een onderling verschil •van 3 lengte roeden Hollanders en Zwitsers een zeer fraaien strijd. Onze gasten hebben langen tijd de leiding, maar de Nederlandsche scullers hou den taai vol en tot voorbij Nereua is veinig verandering In den ouder lingen afstand. Dan gaat de Zwitser sche ploeg te veel naar het midden an den Amstel en we zien een ann- aring tusschen de booten der strij denden. De ploegen liggen voor en kele oogenblikken stil, dan neemt on- ze ploeg de leiding, niettegenstaande de boot water maakt. Het is geweldig zooals Schleicher en l'ieterse trekken en zij welen een voorsprong vjun 1 lengte te krijgen. Op een tiental meter voor de finish roeien de Zwitsers te gen dezelfde piket aan die ook den Zwitserschen slaffeur noodlottig werd en hun hoot slaat om. De Hollanders roeien zwaar spurtend verder en bren gen hun boot, die reeds in zinkenden toestand is, als eerste over do finish De uitslag luidt: 1. Nederland 0.48 3/5. 2. België (ver). 3. Zwitserland. De eindstrijd van het nummer Acht ricmSgleken wint Zwitserland (tijd 6.40 3/5) van Hongarije en Bel gië. lawnteanls. De uitslagen van Zaterdag luiden als volgt Heeren-enkelspelie ronde: Bieze- veld sl. Alberdingk Tliijm 62, 64; 2e ronde Jkr. Mollerus sl. Biezeveld 64, 79, 63. De finale gaat tusschen Laan en jhr. Mollerus. Dames-enkelspel 2e ronde: Mej. v. d. Valk sl. mej. Dekker 62, 63; dcmi- finale Mej. Schoute sl. mcli. v, d. Valk 63, 68, 11—9. Do finale gaat tus schen mej. Veltman en mej. Schoute. Heeren-dubbelspelie ronde: Schol ten en Loman sl. A. Broese v. Groenou en Mac Neill 16, 62, 64. Dames-dub'belspeldemi-finale: Mej. Schoute en mej. Veltman sl. mej. v. Nes v. Meerkerk en mej. Josselin de Jong 63, 4—6, 63. De finale gaat hier tusschen mej. v. Heukelom en mej. BLcrin en mej. Schoute en mej. Velt man. Gemengd dubbelspelie ronde Mevr. De Clercq en De Clercq sl. mej. v. d. Muehlen en Alberdingk Thijm 79, 62, 61mevr. Quarles van Ufford en W. Dolleman sl. mej. Dekker en Schol ten 46, 64, 62 mej. E Josselin de. Jong en A. Broese van Groenou sl. mevr. Bertling en Soheltema 6—4, 57, 64 mej. Veltman en Laan sl. mej. v. Bern- melen en Joekes van Meerkerk 6o, 6—1. WielFftaea Dc uitslagen tan de Zondag in het Stadion gehouden wielerwedstrijden as volgens „De Crt." als volgt 1 uturn ationale spilntwedstrijd Beslissing: 1 Schrage, 2 de Castro (li lengte), 3. Aandewiel. Tandemwedstrijd over 1200 M. Beslissing: 1 Bontekoe-van Duyn, laatste 200 M. 12 2/b sec., 2, II. Duim- Bakkermg, 3. Bakker-Anspach, 4. Beets-Bustraan. Koppelwedstrijd over 20 K.M.: 1. C. A. Bnkher-Anspack (1£ rondo voor), tijd 34 44 1/5 sec., 2. A. Schrage-Cl. Schürmanm, 3. P. Beete-J. J. Bustraan 4. E. SchreUdïer-Jdh. Höhle. Wedstrijd met motorgangmaktag over 2 maal 40 K.M. Totaal: 1. P. Uickentman (SLesker) 2. L. v. d. Sluyft (Sauge), 3. C. Ble- kemolen (ULricli, Herkuleyna); 4. F. Bauer (Heaslich). Koskcy JAARVERGADERING. De algemeeno j-aarveigaderirng van den Ned. Hockey en Bandy Bond zal worden gehouden oip Zaterdag 24Sep- tomher 's middags om half 4 in café Ilollaiidais te Den Haag. Vosttial Suites de Compotltle. A. F. C.—HAARLEM (1—5). Met invallers voor Tekelenburg en Terwee trokken de roodbroeken naar Amsterdam om, voordat het competitie- rad gaat draaien, nog eens een oefen wedstrijd te spelen tegen A. F .C., die met invallers kwam voor Börenman en Kooy. De wind heeft veel afbreuk gedaan aan het spel, zoodat goed combineeren bijna niet mogelijk was. Bij Haarlem speelden als invallers mee Paulen en Ta conis, waarvan de eerste zeker nog niet aangewezen rechtsbuiten bleek te zijn; goede voorzetten van rechts waren dan ook zeldzaamheden, In de tweede helft maakte hij een uitstekend doel punt. Taconis was voor rust niet op dreef. In 't geheel speelde bij velen on geoefendheid nog parten.- A. F. C. viel tegen en zal ongetwij feld in de Overgangscompetitie geen ge makkelijk e taak hebben.- Om over tweeën komen de volgende elftallen in 't veld A", F. O. De Leeuw, Vis, Besanger, Bos, Holzappel, Kamp, Addicks, Schetters, Asscherman, De Vilder, Hamel.. Haarlem: Zwang, Haak, Van Daalen, M. Houtkooper, Paulen, Taconis, Bieshaar, D. Houtkooper Maas, Baay, Angenent. A. F. C. heeft het voordeel van den van doel tot doel staanden wind en gaat dadelijk op het Haarlem-doel af. Ad dicks en Schetters geven een keurig combinatie-spelletje, doch het loopt op niets uit. Dan wordt de Haarlem-i hoede aan 't werk gezet, maar het blijkt al spoedig, dat wegens den wind van combinatie geen spakxe kan zijn. M. Houtkooper asseert enkele spelers om tenslotte van de lijn af nog voor doel te zetten, waar De Leeuw echter op zijn post is en niet thuis geeft. Üe combi natie bij A. F. C. lijkt op niets, terwijl bovendien het aangeven van de midden- linie totaal onvoldoende is, zoodat de voorhoede van A. F. C, niet erg gevaar lijk is. Alleen Addicks en Schetteis com- bineerden aardig, doch hun talrijke trucs zijn steeds oorzaak, dat een Haarlem speler over hen zegeviert. Baay blijkt in botsing te zijn geko men en verlaat het veld. Met 10 man speelt Haarlem verder. Jur lost eenige goede schoten, welke De Leeuw stopt. Zwang zet eenige malen goed voor, doen de verdediging van A. F. C. weet doel punten te voorkomen. Baay is intusschcn weer binnen de lijnen gekomen, om even wel weer spoedig te verdwijnen. A. F. C. doet nog enkele verwoede aanvallen, doch Bieshaar, die een uitstekende partij speelt, is voor hen het grootste struikel blok. Vóór rust wordt alzoo niet gedoel punt. Tekelenburg Jr. komt in de tweede helft voor Baay in 't veld en bezet de plaats van D. Houtkooper, die de plaats Baay inneemt. A. F. C. begint ook nu met den aanval, maar wordt spoedig teruggedrongen, waarna het spel op de A. F. C.-helft wordt verplaatst. Hout kooper kaajert in 't zijnet. Haarlem 13 1 overwegend sterker en belegert het F. C.-doel. Bieshaar zet enkele malen goed door en heeft tenslotte succes (o1). De vreugde is van korten duur, want als Hamel langs de lijn gaat en daarna schiet, behandelt Angenent den bal verkeerd, waarna deze in 't net belandt (1-1). Direct hierop valt Haarlem weer aan 1 het is Jux, die uit een vrijen schop met een schitterend schot opnieuw Haar lem de leiding bezorgt (12). A. F. C. tracht het spel te verplaa-- sen, doch wordt steeds teruggedrongen. De Leeuw krijgt volop werk, telkens moet hij handelend optreden. Jur krijgt dan een goeden center van Van Daalen en passeert op de hem eigen kalme wijze De Leeuw (13). Nog is het voor de rood'broeken genoeg. De uitvallen van A. F. C. zijn sporadisch. Uit een enkelen daarvan schiet Schetters eens zuiver in. doch op schitterendewijze keert Angenent het schol. Hel is dan weer de beurt aan Haarlem; eenige schoten van Van Daa len worden door De Leeuw gestopt, doch voor een schot van Bieshaar moet hij bezwijken en 't is 14. Direct hierop is het leder weer bij de roodbroeken-voorhoede. Houtkooper heeft weinig steun van zijn rechtsbuiten; van dezen vleugel komen dan ook geen voorzetten. Aan den anderen kant werkt Zwang stevig door en zet enkele ballen goed voor doel; Van Daalen schiet ineens doch steeds i3 De Leeuw op zijn post. Toch komt er nog een vijfde doel punt, wanneer Paulen alleen voor De Leeuw komt en met een hard schot ihem het nakijken geeft (15), Kort heirop is het tijd en heeft Haar lem met 51 gewonnen. Scheidsrechter Vrugt leidde goed, doch voor buitenspel werd wel eens ie veel gefloten. Eau bij een uitval der H. F. b'. er3 ge maakt doelpunt wordt wagons „hands" ge- üiiimleero. Spoedig hierop echter geeft Vau Bookuin met «ou Iraai schot -jan H. F. C. de leiding (1—0). Even Later mist Bouvy een gemakkelijks kans. den bluw-witten aanval verrich ten alleen Micaerus en Vain licoicum goed werk. .Do verdediging is vrij goed, alleen maakt Bijvoet ecu niet at to bet rouw haren naruk wat z'n wegwerken botrelt. Uil ecu hoek&ODop vergroot Van Beekuin L F. C.'s ieiduig (2—0), Zondc-r veel merkwaardigs verder breekt Wanneer weer begonnen is, cerei «enigen tijd gelijk opgaand 3pei. Laaigzuam inaar zeker komt de 11. F. u echter in d« meer derheid. Fr wordt echter met wemig en thousiasme gespeeld. JS'a «en iraaien solo- ipuut Van lloekum ten derden ma le (3-0). Eau tijd Lung wordt liet nu een verve.en- e vertooinug, waarin als eenige afwisse ling eon doeipunt door toedowi van Bouvy (4-0)- Hoe Veloeitas ook ■werkt, zij heeft geen iccca. Eenmaal was zij al zeer ongeJuk- g, loon een van rechts voorgezette bul rakelings muist ging. Er blijft over liet geheel gc-nomon wei nig aantrekkelijks aam den verderen strijd. Hol einde komt met 1—0 in H. F. C.'s voordeel. Zooals gezegd vielen in deu aanval den IL F. C.'era alleen Van Beekuin en Miezö- op, terwijl wij in de verdediging spe ciaal 'A'ancreKo, Lomp en Itcyiiou willen •c-rmelden. H. F. C.—VELOCITAS (4-0). In tegenstelling met de vorige week tegen Blauw-Wit was deze wedstrijd eon slappe vertooning. Voloeitas had slechts con heel zwak elf tal op de boen kunnen brengen, terwijl hut spel der H. F. O.'ers diimaal van niet veel boteokenis was. Op enkele uitzonderingen na vertoonde het geheele elftal middelrna tig spel. Daar H, F. C. blijkbaar dus kaar dag ditmaal niet had, zullen wij onze meen mg over het elftal maar opschorten tot ma den oersten competitie-wedstrijd. De H. F. C.'ers stelden zich als volgt op: Brands, Lamp, Reydon, H Engel, Mtezérus, Boury, Van Beekuin, Fr. Engel. De VelocitaiS-maumen genieten eerst nel voordeel van den vrij hevigen wind, die grooten invloed uitoefent. Ben door Lamp weggetrapte bal waait althans In geheel tegenovergestelde richting dun bedoeld werd en wel naar het Haarlemsche doel. Vermeulen kan nog net keuren. Hoewel hoofdzakelijk op Haarlemsche helft gespeld wordt, weten do cadeiten geen suoces te boeken, hoofdzakelijk door gebrek aam een goed schot. E. D. O.—AJAX (2—'ij. De Ajacieden kwamen met een zestal ui vallers, het was evenwel een zeer sterk elftaL D. O. speelde 0011 inooicu wedstrijd met haar door jonge spelers aangei ufd Zeer snel shortpassing speelden nciuo tubs, zoodat het publiek genoot, want dit spel is hel aantrekkelijkst. Im het begin maakte Ajax door een foul an tien E. D. O.-doelman een goal en verkreeg daardoor oen verdienden - oor sprong (01). Toen kwam de E. D. O.-vooriioede eerst op dreof en keer op koor word de stevige achterhoede der Amsterdammers gepas seerd. Eenige keeren werd Steffens hora handig in zijn energieke aanvallen gestuit door Entten, die wel verdienstelijk, dom forseh verdedigde, totdat c-ei. r.' is botsing met eon strafschop bestraft werd. C. v. d. Hurk maakte gehjK tl—i). Na rust een even mooie, spannende ont- moetimg E. D. O. speelde voortreffelijk en v.-cl dra ■naakte Steffens er 2—1 van. Toen volgde prachtstrijd tusschen twee gelijkwaar dige elftallen. n goeden voorzet van Bl ankert maakte Bakker keurig gelijk. (2—2). Met dezen stand kwam het einde. E. D. O. kan gerust de competitie in gaan, al zal H. F. liet h.:?r geducht lastig maken. B. M. T.-WEDSTRIdütM. R. C. H. In Den Haag. Met twee combinaties trok R. C. H. naai Den Haag, om daar B. M. T. 1 en II te be kampen ter gelegenheid van de opening hun nieuwe terrein. Dit veld, dat ook hier door de loden zelf orde was gemaakt, zag er goed uit, al loen de breedte leek ons niet voldoende, an de buitenspelers nogal lust had den, vooral bij het nemen der corners. Om 1.45 werd begonnoc met den wed strijd tegen B. M. T. II, B. C. H. hoeft eerst wind mee en is in de meerderheid. Goede schoten van Hup- kens en Veen gaani rakelings over, maar succes blijft uit. Het spel wordt meer verdeeld; B. M. T. komt meer in den aan val, en weet een succes to boeken (1—0 voor B. M. T.) Vóór de rust komt hierin geen verande ring. Na de hervatting is de spel verhoud mg ongeveer dezelfde, doch B. M. T.. ge steund door den aanwakkeren den orkaan, wordt sterker on hoe Muller c.s. ook wer ken, zij kunnen niet verhoeden, dat B. M. T. de leiding vergroot (2—0). Hiermee komt het einde en heeft B. M T een fraaie medaille gewonnen. I. M. X. I en do volgen mbinatie in het veld. Erdtsieok, Kuyt, Poiuiearts, Van der Goes, J. v. d. La.nn, Warning, Segerius, Amelung, S. v. <i. Laan, N'aob- tegeller. Groenen deal. Na langen lijd van rust „-i^n we dus J. v d. Laan weder een wedstrijd spelenhij deod dit nog wal voorzichtig, maar good. Er ontwikkelt zich een vlug spel, met K. C. M. ver in de meerderheid, doch bet juiste verband in de voorhoede is nog zoek; Amelung is hier, hoe luindig ook spelende, niet da ware man. Groenendaal op de wing is weer de sjouwer; zijn voor zetten zijn goed. Do B. M. T.-aehterhoede weet den druk te doorstaan, haar voorhoede wordt aan het werk gezer. Hier valt de snello reobtsbuiteu op; Warning zag dan ook zeer goed, dat deze speler flink !>e- vuikt moest worden. Todh heeft B. M. T. hot eerst succes,- wanneer de linksbinnen met een hard soiiot den eersten goal maakt (I—0). Luid gejuich bij den gróoten B. M. T.- aanhang. R. C. K. trapt af en gaat op het Hoag- sohe doei af, waar corner gewerkt wordt. Dezo wordt door Segcrius goed gonomen, maar ook nu kan B. M. T. met moeito wegwerken. R. 0. H. bemachtigt het leder en zet de voorhoede aan het work, doch een B. M. T.- back voorkomt oen zekeren goal, door hands te maken in het beruühte gebied. Penalty I Dezo wordt door Naehtegcüer ret een vliegend schot in een doelpunt omgezet (1—1). R. C. H. blijft sterkei'; wanneer wij den ken, dat Groenetüdaal zal voorzetten, schiet hij zelf cn via den paal komt de bal in het et; (1—2). Een schitterend doelpunt. Vóór do rust h"int b— ti - r— -.-(le ring meer. Feuilleton (Naar li et Engelsch van J. S, FLETCHER, om Hansford's onschuld te bewijzen? U heeft mij niet om den tuin te lei den. Is hot ni«t waar? Ik zou Beer zeker do politie van het spoor kunnen brengen, gaf Biryce die zich niet oy zijn gemak begcai be voelen, toe. ïk zou Mary deed hem opnieuw mot een enkelen blik zwijgen. Verbeeldt u zich een heer te zijn? vroeg zij kalm. Of laten wij dien term maar weglaten. Verbeeldt u zich een eerlijk man te zijn? Want als dat zoo is, hoe kunt u dan da brutaliteit hebben oxn hier te komen en mij alles to vertellen, terwijl u weet dat de politie op het verkeerde spoor is en haar liet rechte spoor zoudt kunnen aanwijzen. Wat voor soort man bent u? Wilt u mijn meening aver u. zelf eens ronduit hooren? U schijnt in ieder g-eva! verlan gend te zijn, z© mij te zeggen! ant woordde Bryce. Ik zal haar u zoggen, misschien is ons gesprek dan uit, antwoordde Mary. Als u oolc maar een snipper bewijs hebt, dat Dr. Ransford on schuldig ;s on u dit opzettelijk voor u houdt bent u slecht, wreed, misdadig en ongeschikt voor fatsoenlijk gezel schap. En, voegdo zij er, haar werk oprapende eu opstaande, aan too, mijn gezelschop zult u geen moment langer hebben - Een oogenblik I zei Bryce, Hij voelde, dat hij niet op de juiste manier was te werk gegaan en i wilde nog een laatste poging wagen, orn niet geheel het contact te verlie zen. begrijpt me geheel verkeert! Ik heb nooit gezegd, of ook maar re den gegeven, om te denken, dat ik Runsford niet zou redden. Dus u stemt toe, dat u hem kunt redden als het noodig is, wat ik nog niot toogoei? riep zij uit. Dat dacht ik wel. Welnu, als u etui eerlijk man bent, waarom doet u het dan niet dadelijk? Iedereen met e-enig eerge voel zou In uw geval geen ootgeubi:. aarzeden. Maar u u komt er hier over zitten praten un verspeelt kost baren tijd. Alsof het een spelletje was. Dr. Bryce ik heb niets dan min achting voor u. Bryce was opgestaan en staarde Mary nu aan. Stnds zijn jeugd had biij gelachen om het denkbeeld van fijnere gevoelens, hij geloofde dat ieder man kon worden omgekocht en dat eerlijkheid em eergevoel woorden waren zonder werkelijke beteekenis. En nu vroeg hij zich af, of dit meisje werkelijk de dingen meende, die zij sprak, of dat zij haar afschuw slechts veinsde. Voor hij kon spreken wend de zij zich opnieuw tot hom, heftiger dan tevoren. Zal ik u mog eens ronduit wat zeggen? vroeg zij. U kent dc vrou wen blijkbaar niet an u hebt blijkbao® niet veel eerbied voor hun eerlijk heidsgevoel. Laat ik u vertellen dat lk niet zoo dom ben, als u schijnt te denken! U kwam vanmiddag hier, om mij om te koopen! U weet toevallig hoeveel eerbied ik heb voor mijn voogd en wat ik Item schuldig ben voor alles, wat hij voor mij en mijn broer lteeft gedaan. Daar dacht u ge bruik van te kunnen maken! U dacht het met mij op een uccoordje te gooien u zoudt Dr. Ransford redden en als beloonin.tf zou ik met u trouwen! U durft het niet te ontkennen, Dr. Bryce want het is volkomen waar! Ik heb dat in ieder geval niet gfzegel, antwoordde Bryce. Ik zeg u nogmaals, ik ben niet zoo dom! zei Mary. Ik heb reeds lang dit vermoeden gehad. liet is u mislukt! Ik ben in het geheel niet bang voor wat u voorspeld hebt.Als de politie Dr. Ransford arresteord, weet Ixij zelf wel, hoe zich te verdedigen. En dat beseft u ook wol! Het zou u niets kunnen schelen, als hij morgen in de gevangenis kwant, want u haat hem. Maar past u zelf maar top! Mcn- soliën die bedriegen en valstrikken loggen voor anderen trekken altijd ten slotte aan hei kortste eind. En ga nu heen en kom mij niet meer onder de oogen, Biryce antwoordde niet. Hij had ge luisterd naar haar verontwaardiging met een gedwongen glimlach om de lippen, maar terwijl Mary deze laat ste woorden sprak, werd zijn aan dacht plotseling door iets anders ge trokken. Door een ooeiiing in de heg om Hansford's tuin kon hij de tuin deur van het huis van Folliot aan de overzijde van. den Brink zien. En op dat oogenblik kwam Folliot zelf v. die deur, druk in gesprek met Glass- dale! Zonder een woord te spreken, greep Bryce zijn hoed van de tafel en liep snel heon een nieuw plan, een nieuw idee was bij hem opgekomen. HOOFDSTUK XXIV. F ï.u esse. Toen Glass-dale een half uur na het vertrek van Bryce, langs den weg naar Wrychester reed, hield hij zich in gedachten bezig met dc beide strooibiljetten, die Bryce hom gege ven had. Het ©ene beloofde een beloo ning van vijf duizend gulden voor in lichting in de zaak Braden-Gollishaw het andere tienduizend gulden. Hij verwonderde er zich over, dat er twee beloouingen waren, hij maakte bier- uit dadelijk op, dat meer mensohen beJamgsteldon in deze zaak. Maar wie waren dat? de strooibiljetten gaven bet antwoord op deze vraag niet, want heide waren geteekend door een notaris. Near een dezer ging Glassdal e dadelijk, toen hij de stad binnenreed en spoedig was hij in dn tegenwoordigheid van een schrander uitziend man, die GLissdale met op rechte nieuwsgierigheid aankeek. Meneer Glassdale? vroeg hij toon zijn bezoeker op den aangeboden stoel ging zitten. Is u misschien dezelf de wiens naam genoemd wordt in verband met die merkwaardige go schledenis van gistewvond? Hij wees op een exemplaar van het weekblad dat op zijn lessenaar lag en op een volledig verslag van de ont dekking van de Saxonsteade juwee- len, dat op verzoek van den Hertog door Mitchixigton aan de pers ver strekt was. Glassdale keek er naar. .Ta, die ben ik, antwoordde lxij. - Maar daarover kwam lk eigenlijk niet praten hoewel nxijox boodschap liier er zeker mes in verband staat. U Jieeft een belooning uitgeloofd voor inlichtingen die kónden leiden tot het oplossen van bet geheim c^er Braden en dien andoren van Collishaw. Van tienduizend gulden, ja, ant woordde de notaris terwijl hij zijn be zoeker nog nieuwsgieriger aankeek. Kunt u ons inlichtingen geven? Glassdale haalde dc twee strooibil jetten te voorschijn die Blrycc hem ge geven had. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 5