en een batig solao van f 400.48. De begrootine voor 1921 sluit met een eindcijfer van f 1008.13. Ook de penningmeester ontving een woord van dank. Do lieer J. A. Kastoin bracllt bet verslag uit van het Centraal Infor matiebureau van den Nederlandschon Bond van postzegelverzamelaars. Hier ■over werd eenigo discussie gevoerd. Aan de orde was thans de bestuurs verkiezing. Het ffeheelè bestuur werd met groo te meerderheid van stemmen herko- tcn en nam in zijn geheel de herbe noeming aan. liet bestaat dus weer •lit de lieer en: G. V. van dor Schoo- ren, Arnhem, voorzitter; Mr, E. Bonn, Botterdam, onder-voorzitter; J. D. van Brink, Goirie bij Tilburg, lo secre taris; Mr. Vv. S. W. de Beer, Utrechte 2c secretaris; A. H. de Jonge A.Hzn., Rotterdam, penningmeester; Th. IT. Klinkhamer, Zevenhuizen (Z.-IL); J- C. Gramerus, Breda, en J. A. Kastein, Amsterdam, Commissarissen. Aan het bestuur werd machtiging verleend, de plaats te bepalen, waar do volgende jaarlijiksch© vergadering zal worden gehouden. Bij de rondvraag hield de heer L. Rijkhoek te 's-Herlogenhosch een re de, waarin hij de geschiedenis, die aan dc oprichting van den bond is voorafgegaan, ter sprake bracht. Hij bracht hulde aan hen, die voor de 6tichting van dein bond hebben ge ijverd; aan de bestuursleden, die hun beste krachten voor den hond hebben gegeven. Rein speciaal woord van ge- lukwensoh en lof richtte spreker tot ilc.n voorzitter, don heer Vam der Schoomi, die nu reeds tien jaar lang op waardige wijze het voorzitterschap heeft bekleed. Namens de tien aange sloten vereen i gingen overhandigde spreker den voorzitter als blijk van vvaardeering een fraaien voorzitters hamer met inscriptie en deed dit met hartelijke woorden vergezeld gaan. „Dit symbool van orde en gezag zei hij o.a., ,,is aan u volkomen toe vertrouwd, omdat gij gedurende deze tien jaren vele malen blijk hebt ge geven, goede eigen schappen te bezit ten voor bet leiden van vergaderin gen". De Voorzitter dankte ten zeerste verrast voor dit blijk van hulde. Hij deelde mede, altijd mot genoegen de vergaderingen der Phiiathclisten te hebben geleid en. beoofde steeds alles te doen, wat kon strekken tot heil van den hond. Np. oen gemeenschap pel ijke lunch in café Brinkmann bezichtigdc-n de deel nemers de tentoonstelling op het ge bied van posteegeldrukkvmst, waar van de bijzonderheden reeds tn ons nummer van Zaterdag vermeld zijn. Te vijf uur vertrok men per extra tram naar Zandvoort voor een ge in eensehappelij ken maaltijd in Hotel ..Groot Badhuis". Gedurende den maaltijd werd een verloting van post zegels, aangeboden door den Bond. gehouden. in de concertzaal van dit hotel werd liet tienjarig bestaan der Nederland- sehe Philathelistische Vereeniging „O, hoop van zegels feestelijk her dacht-, waarvoor een aardig program ma, was samengesteld en wanr het strijkje van de H. H. B. S. V. welwil lend voor liet muzikaal gedeelte zorg de. Z o_n dag te half éen werd weer een gemeenschappelijke lunch giehou- dn, ditmaal in de Sociëteit Vereeni ging. Gedurende deze lunch werd een verloting van postzegels gehouden, aangeboden door de afdeellng Haar lem van de Nederlandse!)® Vereeni ging van Postzogalrvérzam-elaars. Tc twee uur werd in de groote ho- venzaal van de Sociëteit Vereeniging het congres gehouden. Mr W. S. de Beer sprak hier aver bet onderwerp: ..In welk album moet rnen verzamelen'.'" Spreken* noemde verschillende me thoden van verzamelen. Hij wenschte evenwel niet aan te gaven In welk soort album men de zegels moet bij eenbrengen, maar zijn meening ken baar te maken om het serieus verza melen, ook bij de jongeren te kwee- ken. Na. de voordracht van Mr. de Beer ontstond oen geanimeerde gedachten- wisseling tusschen den voorzitter en spreker, waaruit zeer veel leerzame lessen geput konden worden. O.a. sprak men over wat voor de pas be ginnende verzamelaars de beste ma nier is om te vergaren. Kan een beginneling het best met een klein album, een groot album, of met blanco papier beginnen; dat was het waar eigenlijk alles om draaide. Natuurlijk bestonden te dien opzichte vel o moeningen. Do heer J. A. Kastein, te Amster dam, hield hierna een Inleiding over het onderwerp: „Welke waarde moet men toekennen aan een geperforeerd «egel?" „Mijn bedoeling is niet zoozeer", zei spreker, „een inleiding over nel aangegeven punt der agenda te hou den, doch liet is mij alleen to doen om een bepaalde uitspraak vaar onze philatelisten in het algemeen uit to lokken. De perforatie, waar liet hier om gaat, is natuurlijk die, welke door particulieren wordt aangebracht, niet die, welke door den Staat gebezigd wordt om aan zogels een of andere bestemming te govcn, zooals die van Luxemburg met „officieel", die van Tunis met een T, van Beieren mot een E enz. Die particuliere of pri vate perforaties dan bestaan meestal uit een paar initialen, die betrekking hebben op den naam der firma of maatschappij, die ze voor haar cor respondentie gebruikt. Aldus geken merkte zogels worden door de poste rijen toegelaten; ja, er bestaan zelfs landen, waar de regearing op aanvra ge groote k wan turns zegels voor een of anderen particulier van een per foratie voorziet. De postbesturón sanc tionneeren iiet dus; de zegels behou der. de volle waarde en staan geheel gelijk niet ongeperforeerde, die op hel postkantoor a;ui het loket worden verkocht. Er is dus geen sprake van mi,nderwaardigliei(d of ongeldigheid. En hoe gaat liet nu in de wereld der pliilathel'isten? Daar kijkt men een dergelijk zegel bijna niet aan. Men beschouwt het haast ais een bescha digd exemplaar, dat men niet gebrui ken kan. Nu is het inderdaad een feit, dat een geperforeerd zegel eer der stuk is dan een ander en lastiger te hanteeren misschien, doch dat mag toch niet de reden wezen, waarom men het als het ware als een schurf tig schaap negeert. Vooral de laat ste jaren" ziet men veel geperforeerde zegels en juist meermalen onder die van de lioogcre waarden. Speciaal in Engeland en Amerika is het perforee- ren veel m zwang en op den duur zal het zeker nog zoodanig toenemen, dat er door de verzamelaars en han delaars wel degelijk rekeain# mee ge houden moet worden. Ik zou dan ook tot slot willen vragen: Wat is nu bij voorbeeld de waarde van eeoi pond zegel van Koning George, een jubi leumzegel van f o of f 1U van Neder land of oen 5-dolla.rzegel van de Ver- Stalen, indien het geperforeerd is en overigens zonder gebreken? Ilt voor mij zou haast zeggen: ik heb deze zegels liever geperforeerd, dan voor zien van eon zware afstempeling, zoodat de beeltenis of teekenlng nau welijks te onderscheiden is". Daarmee eindigde deze sprekea-. Ten slotte werden door verschillen de aanwezigen nog vragen gesteld, die door den spreker beantwoord werden. Zoo werd om 4 uur de Philathelis- tendag, die uitstekend geslaagd mag heeten, gesloten. Hit ds Omstreken H1LLEGOM. Gemeenteraad*. Verga dering- van den Gemeenteraad van Hillegom op Vrijdag, den 23en Sep tember des namiddags te 2 uur. Te handelen onderwerpen 1. Vastelling van de notulen der vo rig vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens be danken van den heer A. van El. 4. Verzoek van J. H. Heus, om eer vol ontslag ais onderwijzer aan id'e school voor en u.l.o. 5. Wijziging begrooting Gezond heidscommissie, dienst 1922. 6. Comptabiliteitsibesluit en daaruit voortvloeiende wijziging der gemeen terekening, dienst 1919. 7. Voorlopige vaststelling Gemeen terekening dienst 1920. 8. Aanbieding gemeente-ibegrooting dienst 1922. 9. Aanvaarding erfpachtsrecht van een perceel grond voor den bouw van en transformatorenhuisje. 10. Aanbied iiy* door J. C. Vlotman van een gedeelte Vennipei-laan ter be stemming voor d'en openlbaren dienst. 11. Verzoek van de Hlllegomsohe Harmoniekapel om toekenning van een subsidie ut de gemeentekas. 12. Verzoek van de bewoners der Krochtairaat om de trottoirs In die straat te doen betegelen. 13. Aanbieding verslag Volkshuis vesting 1920. 14. Winkelsluiting. 15. Verzoek van de Nationale Chris ten Geheelonthouders Vereeniging af- deeling Hillegom, om verttod tot ver koop van sterken drank bij de aan staande harddraverij na des middags 12 uur. 16. Verordeningen op de heffing en invordering van een plaatselijke in- komstertbel asting. Letteren en Kirnst INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. Verschenen is No. 1 van „Ons Racing News", het officieel orgaan der Racing Club Haarlem, onder re dactie van P. C. Langeveld, W. H. J. v. d. Eijndc en J. Klos. In een voorbe richt schrijft de redactie o.a.„Wat reeds aan het begin van den zomer ge- fiuisterd werd „dat R. C. H. bij haar intrede in de eerste klasse, ook een eigen club-orgaan zou krijgen", is bewaarheid geworden en ziehier het eerste nummer van „Ons Racing Nieuws" ligt voor u. Wellicht zal de eerste indruk van den lezer zijn, dat het orgaan er nogal bescheiden uit ziet. Volkomen waar! Daar hebben wij ook naar gestreeft. De ondervinding heeft ons geleerd, dat men vaak de plannen tot uitgifte van een sportblad te grootsch opzette, wat meestentijds tot een fiasco leidde. Deze wetenschap heeft ons bij onze overweging beschei denheid geboden. Dat wij echter niet al te pessimistisch zijn, daarvan zul len wij u het bewijs loveren. Wanneer het orgaan levensvatbaarheid toont, gaan wij onmiddellijk tot uitbreiding over. Niettegenstaande onze beschei denheid zullen wij er naar streven, het blad een zoo friscli mogelijk aanzien te geven." Tot zoover de redactie. Inderdaad ziet het eerste nummer er frisch uit en zal het ongetwijfeld in do R. C. H.-kringen met blijdschap ont vangen worden. Het bevat o.a. allerlei nieuws en mededeelingen, voor de le den van belang, een prijsvraag, een briefje van Simon Hazevoet uit Indië, enz. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen is nummer een vin „De tJindteöhnicus", officieel orgaan van de vereeniging vain zelfstandig gevestigde tandleehniei in Nederland. Het orgaan be oogt een strijdblad, maar ook een vak blad te zijn. Koloniën DE HAN IN DE KIST. Op Pangoeng te Soerabaja werd door een politie agent een zonderlinge vondst ga- daan, meldt het Soer. Hbld. Reeds een jaar lang stond tegen den muur van een GhmeesChe toko aldaar een kist met de opening tegen den muur aan, welke nooit De agent draaide de kist eens om en zag tot zijn niet geringe verbazing, dat de kist tussohen ontzettend veel niet nader te defl- nieeien' valt, iets bevatte, dat op een Het bleek een Madoerees te zijn, die zwaar ziek, met een diepe wonde in den buik een jaar lang in die kist had door gebracht. Zijn moeder en hij waron zon der onderdak en toen liij een jaar geleden ernstig ziek werd, had hij zidh uit vrees, dat de politie hem zou vinden en naar het Stadsverband zou brengen, in die kist ver borgen. En daar lag hij nu al 12 maan Zijn moeder bracht hem trouw eiken dag eten, doch zijn toestand verergerde steeds. De laatste vijf maanden had hij zelfs geen oogenblik meer zijn vreeselijke schuilplaats kuinnen verlaten. De Ghinees, tegen wiens tokoinuurtje de kist stond, wist heel goed, welk een ont stellend geheim ze verborg, maar durfde er de politie niet mede in kenus te stel len, omdat hij vreesde voor de wraak der Madoereezen. EEN MIDDEL TOT GEDEELTELIJKE VOORZIENING IN HET TEKORT AAN AMBTENAREN. Wij lezen in Het Koloniaal Weekblad, orgaan der vereeniging „Oost en West" Men sohrijft aan de .Tava-Bode d.d. 14 Juli o.rn Jaarlijks verlaat een stroom vain gepensionneerde ambtenaren en offi cieren Indië, blij in het vooruitzicht va derland en familie weer te zien, maar voor een groot deel niet wetend wat huu te wachten staat. Mem hoopt er te komen van 't pensioen en 't overgelegde en stelt zich voor oen kalm leven te gaan leiden, mis schien wel heel lang (nog van zijn rust te genieten, doch 't valt maar al lo dikwijls legen. Hoe gaarne zou menigeen dan weer tcnigkoeren naar 't land, dat hem welis waar veel desillusies verschafte, maar waar hij dan toch een tamelijk menschwaardig bestaan had, terwijl nu stille armoede en onaangename klimaatsinvloeden zijn doel zijn. Hoe dikwijls zien wij dan ook gepen- sionneerden in Holland na oonige jaren plotseling op de doodenlijst. Behalve voornoemde mi3ère moet als hoofd oorzaak hiervan worden aangemerkt,, dat men- sehon, die nu eenmaal gewoon zijn te werken, een leven van ledigheid niet ver dragen kuinnen. En hoevc-le honderden zijn et onder die gepensionnee.rden, die, in In die verblijvende, nog tientallen jaren goe de diensten hadden kunnen bewijzen m al lerlei betrekkingen! Wat nu is de" oorzaak, dat zoovele zeer bruikbare krachten noodeloos verloren gaan voor 's lands dienst? Wat is de oor zaak, dat thans vele duizenden <le Neder- landsche gemeenschap en ziohzelven tot een last en ergernis zijn, in stede van de Indisohe gemeensohap nog tientallen vam jaren gewichtige diensten te bewijzen, in betrekkingen, waarin zo wèl op hun plaats zouden wezen? Do oorzaak is daar in gelegen, dat men de gepensionnc-erden zet voor eem moeilijke keuze,, namelijk In- dié of Holland zonder middenweg. Velen vreeaen, maar al te zeer, dat liet aanvaarden van eon tijdelijke betrekking 'in Indië hen vrij zeker er toe zal brengen ten slotte nooit meer Holland ferug te zien, daar zo dan als vanzelve, opgaande in werk en omgeving, eindelijk geheel aan dit Hollandsche omstandigheden zullen ontgroeien. Bestonden nu voor hen ge lijke vorlofsbepalingea als voor ambtenaren in vasten dienst, vele honderden, die nu zonder bedenken zich dadelijk naar Hol land inschepen, zouden dan -eerst nog de vraag overwegen, of 't hun niet beter zou passen in tijdelijken dienst te treden,, inet t vooruitzicht bij tusschenpoozen van 6 hun land weer te zien. Hier is al- bedoeld verlof wegens langduvigen dienst. Ziekteverloven of verlenging we gens ziekte blijven uitgesloten in verband met de meerdere kansen om ziek te wor den, die men op hoogexen leeftijd loopt en waardoor de begrooting met te zware uitgaven belast zou worden. Schr. betoogt vervolgens, dat deze verlo ven wegens langdurigen dienst zonder ee- nig bezwaar kunnen worden toegestaan. Hij beveelt ten slotte zijn voorstel der He- gcoring in ernstige overweging aan en hoopt, dat de nieuwe landvoogd ook hier in een deugdelijk middel moge vinden ter lieroiking van het zich zeiven gestelde doel om zooveel mogelijk tegemoet te komen aan het nijpend tekort aan personeel. De Java-Bode is het niet in alle opzich ten niet schrijver eens. Mon dient voor zichtig te zijn met dat zgn. „nijpend" personeel-tekort. De tallooze bezuinigingen op alle diensten beteekenen minder werk, dus minder ambtenaren. Het mag als be kend worden verondersteld,, dat sommige diensten reeds overgingen tot ontslag r3n van personeel, terwijl onze inzender ook uit het oog verliest, dat er tal van ontsla gen partioulieren niets liever zouden doen dan een gouvernementsbetrekking aanne men. Wij weten, dat hot gebrek aan perso neel zich in de komende jaren weer soherp zal doen gevoelen,, maar toch dient men zich den toestand niet voor te stellen, alsof er duizenden ambtenaren te weinig zijn. Voor het overige lijkt ons het denkbeeld van den geachten inzender een overweging zeker waard. Gemengd Nienws EEN ZIEKTE ONDER DE BIJEN IN ENCELAND. Dr< J.- C. Costerus schrijft in „Na- Zooals bekend is, wordt de bijencul tuur in Engeland sinds 1902 ernstig bedreigd door een ziekte, die men de „lsle of Wight Disease" noemt, wijl zij het eers't op genoemd eiland is waarge nomen. Aanvankelijk meende men met een darmziekte te maken te hebben, thans wordt op grond van nieuwe onder zoekingen duidelijk dat het de ademha lingsorganen zijn, die worden aange tast en wel door een soort van mijl, be- hoorende tot de Acarinae, een groep van arasitische spinnen* Uit een individueel onderzoek van 700 stuks bijen, die do kenteekenen der ziekte vertoonden, bleek, dat deze zonder een enkele excep tie met de mijt waren bezet. Bedoelde pa rasiet komt aiieen voor in de luchtbui zen of tracheeën en wel in die welke in onmiddellijke gemeenschap staan met de voorste luchtopeningen of stigma's. De hiermede samenhangende luchtbuizen veranderen dan hun witte, kleur in grauw en zwart wat het gevolg is van ophoo ping van chitine in de ademhalingsruim te. Behalve dat hierdoor de ademhaling wordt belemmerd, heeft men ook reden om aan te nemen, dat de mijten de wan den der luchtbuizen doorboren en schade doen door -het opzuigen der lichaams vloeistof der slachtoffers, waarbij nog de vraag rijst of zij die niet tevens vergifti gen. Om den invloed van het verstoppen der luchtopeningen na te gaan heelt men de voorste dezer organen of één er van met vloedbare paraffine afgeslo ten. Bij sluiting van een der openingen verloor het dier terstond zijn vhegver- mogen, maar behield de macht over de loop- eu andere spieren. Na verloop van eenige dagen worden de dus behandelde bijen trager en eindigen met het vertoo- nen van de bekende ziekte-symptomen. Worden de voorste luchtopeningen beide verstopt dan verliest het dier niet alleen terstond zijn vliegkracht, maar ook zijn geheeie bewegingsvermogen, zoodat het telkens over zijn kop tuimelt. Zeiden duurt het aldus gestoorde leven langer dan twee dagen. Deze experimenten wij zen er op, dat het eerste symptoom dei- ziekte kunstmatig kan worden uitgelokt en dat de mut haar werk begint bij de voorste stigma's. De. naam der parasiti sche spin is Tarsonemus Woodi* EEN MERKWAARDIG HEMEL LICHAAM. Een der beroepsasuo- notnen, die in den avond van 7 Aug. mm de stemnwacht op Mount Ha milton een merkwaardig hemelli chaam lmd waargenomen in de na bijheid der ondergaande zon, is prof. Henry Morri6 Russell. Deze schrijft oyer did waarneming het volgende in een Amerikaansch tijdschrift: Iets minder dan twee weken gehelen, zat een groepje personen, tot welke de schr. ook behoorde, in de voorgalerij van dr. Campbell s huis op Mount Hamilton, te Rij ken naai" het ondergaan van de zon. Niet allo aanwezigen, waren sterrekundi- gen; twee van hen evenals de zoon van den g<asheer, Douglas Campbell waren uit Frankrijk teruggekeerd met de moeizaam verworven titels van „azen". Terwijl ae zon langzaam verdween wartu de astronomische leden van de groep, door langdurige praktijk ge oefend rn het nauwlettend waarnemen van een afzonderlijk voorwerp in Int gezichtsveld, scherp aan het turen naar do eigenaardige wijzigingen in den schijnbaren vorm van de onder gaande zon, welke wijzigingen wor den teweeggebracnt door de atmosie- rische straalbreking. Maar het leven zeil' vuil den militairen vlieger hangt onophoudelijk af van zijn vermogen, om mot één oogopslag alles waar te nemen, wat zich voordoet aan den he rnial hoven hem of in de lucht onder hein. Zoo fs het misschien natuurlijk, dat deze beide officieren kapitein Richenbacker en majoor Chambers con heldere ster opmerkten dicht bo ven de ondergaande zon. De eerstge noemde zag haar het eerst, naar later bleek, maar Chambers sprak er h eerst over. Zoodra de aandacht er op was ge vestigd, was iedereen gemakkelijk in staat een schitterend geelachtig licht punt waar te nemen, dat naar uiterlijk volkomen een ster leek, ju. links van do plaats, waar de zon was weggezonken oir niest meer dan twee graden baven den horizon. Binnen vijf minuten was het verschijnsel on dergegaan of ten minste verdwenen in een laaghangende wolkenbank, doch niet vóór dr. Campbell het met een toonealkijker had gadegeslagen en bevonden had, dat het zich nog steeds voordeed ais een ster. Het gesprek bracht aan liet licht, dat kapitein Rickeabacker het li chaam had gezien, terwijl de zon nog geheel boven den horizon was, op een afstand van zoowat zes zonne-diame- ters van de zon af. Dit maakte het duidelijk, dat het een hemellichaam moet zijn geweest, want het was klaarblijkelijk de zon in dalende rich ting govolgxi voor het aan het gezicht werd onttrokken. Het was onmiddellijk duidelijk, du; dit geen gewoon lichaam was geweest. Om vóór zonsondergang zichtbaar te wezen op zoo lage hoogte, moet het lichaam aanzienlijk helderder zijn ge weest dan Venus en Venus was ver wog, aan den anderen kant van 1 zon. Een blik in den almanak leerde, dat er in diQ buurt geen andere pla neet stond. Wat was het dan? Een nieuwe ster? Dat is niet waarschijnlijk-, want de paats was vér van den Melkweg, waai de meeste nieuwe sterren zijn ver schenen; bovendien was het hemelli chaam helderder dan eenige nieuwe ster, waarvan men kennis draagt, be halve misschien de ster van Tyclio Rrahe. Een komeet? Dat lijkt waar schijnlijker, want er zijn een aantal gevallen bekend, dat kometen bij den periheliumstand, dicht bij de zon, op klaarlichten dag zichtbaar zijn ge weest. De jongste gevallen van dien aard zijn zoo recent als 1882 en 1910. Een beschrijving van de waarne ming werd mt.'T Harvard, dat het centrum is voor de -verspreiding v dergelijk nieuws in Amerika, ge.; on van daar overal heen geseind. Den volgenden ochtend werd op Mount Hamilton met veldkijkers en verrekijkers gezocht, maar vergeefs, en acht dagen later was nog geen na der nieuws van do vermoede komeet ingekomen. Dit betoakerst echter niet,, dat, er ecu verkeerde waarneming was gedaan. Het is volkomen mogelijk, dat de baan wan een komeet zoodanig ligt, dat zij de zon van achteren na dert (voor den waarnemer op aarde) en op zoo een wijze, dat er geen kans is dë komeet afgeteekend te zien te gen een donkeren achtergrond en haar dus met de gewone opsporings methoden te ontdekken. Indien de ko meet is gekomen uit het zuidelijk g? dieo'te van de hemelsfeer, is het mo gelijk, dat zij nooit voor noordelijke waarnemers zichtbaar zal wezen, be halve overdag dicht bij de zon. DE MATROOS-MILLIONNA1R, Tot dusver hebben de Fransche bladen, die berichten publiceerea over den sto ker Bernard Pouech Lancole, niet ge meld aldus de Brusselsche correspon dent van „De Tel." dat hij in het ge- .meente-ziekenhuis te Gent het groo'e nieuws vernam, dat hij multi-millionnair was geworden. Den 20sten Juni kwam de stoker in de haven van Gent aan met het stoomschip „Orléans". Hij werd, in verband met een aanval van bronchitis, ter observatie naar het ge meenteziekenhuis gezonden. Hij was geheel van middelen ont bloot, en moest zelfs van een anderen zieke. Oscar Claus, fr. 1.50 leenen ont een paar brieven te kunnen verzenden aan zijn meisje, Marthe Jauge, die te Duinkerken woonde. De brieven wer den geschreven door een derden zieke, H. Steen, die fungeerde als zijn parti culier secretaris. Deze is poëtisch aangelegd, hoewel hij geheel ongeletterd is, stopte hij de brieven vol bloemen, die in den tuin van het ziekenhuis waren geplukt. Op zekeren dag verzocht Lancole zijn „secretaris", hem een oproep aan erf genamen voor te lezen, welke voorkwam in een Fransdie courant, en hij was ei van overtuigd, dat hij de gezochte erf genaam was. llij liet hiervan schriftelijk kenuis geven aan het Fransche consu laat. Ket nieuws had een uitstekende uit werking op zijn gezondheidstoestand, want hij gevoelde zich plotseling ge nezen, en verliet 't ziekenhuis op 9 Au gustus. Aan allen, die hem van dienst waren geweest, beloofde hij, hen te Gent met zijn meisje te zullen komen opzoeken, en hen te zullen beloonen, zoodra hij in het bezit van zijn erfenis zou zijn. In afwachting van een en ander ga ven de vertegenwoordigers der reederij van de „Orléans" hem reisgeld om naar Duinkerken te kunnen gaan, want zijn schip had intusschen zijn weg voort gezet* N APHTA-ONI PI .Lv'-FING. Te Philade! 'ua aijn 10 metnechen omge komen hij eau najïhta-ontploffing. 3o\"j *-s-i zrin 28 man gekwetst. De de AKtevi'c Éefining Cy. Toen de brand vrivön eenigo lieden op een Lov-ir-'ming en konden .riet i--e:r Kngs cte trappen wegko- r.ien. K'j moesten van een hoogte van K M. e..-- spreng v.az* -:- Sommigen jtóitn ccr.i, andere kwamen in een f-osl i v.-. ■/tew.- I^vo.'enui terecht eu vierhirsi-v-riin. Keg etóu'en bevonden zich in ten tun e' en kregen geen kans om weg tc komen. DRAADLOOZE TELEFONIE. Uit Kopenhagen wordt bericht. Er zijn met groot succes proeven genomen met draadlooze telefonie tus schen Berlijn en Kopenhagen.Er werd gebruik gemaakt van gewor.-e telefoon toestellen, die aangesloten waren met twee druaillooze stations, een op Deensch en een op Duitsch gebied. Ho stem was éven duidelijk, zoo ni8t dui delijker dan bij de gewone telefoni sche verbinding, het wisselen van vra, gen en antwoorden gelukte voortref- felijk, zoodat de proeven boven ver wachting slaagden. BiassslaM FR6KEN FORCHHAMMER IN ONS LAND. Op uitnoodiging van de vereeniging voor Staatsburgeressen, de Unie voor Vrouwenbelangen en de Ned. Vereeni ging voor Vrouwen voor duutzamea Vrede, zal Fröken Forchhamincr tus. schen 4 en 14 October a.s. in verschillen de plaatsen van ons land lezingen geven in verband met den Volkenbond en de beide vergaderingen daarvan te Geneve. Fröken Forchhammer werd in 1863 te Kopenhagen geboren. Als taalkundigo heeft ze zich bekend gemaakt door haar werkje „Hoe leert men Decnsch?", dat verscheen in het Engelsch, Ilol- landsch, Fransch en Duitsch. Zij geeft colleges in Engelsche phonetiek aan de Deensche. Staatsvacanriecursusscn en heeft door woord en geschrift meege werkt tot het invoeren van University Extension ook voor de getrouwde vrouw in Denemarken. Sinds 1913 is - :»te.' van den Deenscheu Natte:1 uwenraad en sinds 1914 3de vit ;:r.-= vute van den Internationalen Vrou.v.araad. Reeds ja ren lang is zij werkzaam, in de vredes beweging en maakte buitengewoon veel indruk in de eerste vergadering van den Volkenbond te Genève, door haar warm pleidooi voor hulp aan de gedeporteerde vrouwen en kinderen. In de vergaderingen van de Volken- bondsconferentie te Genève, dit jaar ge houden van 30 Juni tot 5 Juli, was zij de eenige vertegenwoordigster der Deen sche regeering. In de beide vergaderin gen van den Volkenbond in Septembci 1920 en 1921 heeft zij zitting als tech nisch gedelegeerde voor Denemarken Fröken Forchhammer zal in het En gelsch spreken.- RecMszakeu PR1NCIPIEELE DIENSTWEIGE RAARS. Bii vonnis van den Krijrsraad in het lste militaire arrondissement, geappro beerd door liet Hoog Militair Grechte- jl0f) zijn zioo meldt de Tel. de dienstplichtigen A. J- B„ P- ken C. D., allen van het 7de regiment in fanterie te Amsterdam, schuldig ver klaard aan „het opzettelijk nalaten en uitdrukkelijk weigeren de orders van dengeen,, die boven hem gesteld is na te komen, gepleegd door een min der militair in andere gelegenheid dan in een affaire tegen den vijand of in eene pleats, welke dadelijk be legerd of lerend ia" en veroordeeld tot een rniltaire gevangenis van tien maanden met ontzegging van het recht om bii de gewapende macht of al» militair geëmployeerde te dienen voor den tijd van vijf jaren. HET ADVEITENTIEBUHEAÜ VAN '9t (VAN ie@3ï belast i.ïcïi met de plaatsing vain Advertentiën in de Nieuwe Rotterdamsche Courant, het Algemeen Handelsblad, £>e Telegraaf, Het Meuws van den Pag en verder in alle dag-, week- en maandbladen in Binnen- en Buitenland Prijsopgaven worden gasirxie verstrekt OROOTE HOUTSTRAAT ©3 - TELEPHOON 724

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7