^Giilette^ Yelligheidi) Scheermes Uil lie Uastreken M verbeterde Gillette veiliohEidssoh^rmes GeE2ïM Nieuws HET ADVERTENTIEBUREAU VAN (VAN f@©3> GROOTE HOUTSTRAAT 93 - TELEPHOON 724 De West-Hongaarsetie qaaestte EEN OPLOSSING IN 'T ZICHT? Do „Deutsche Allgemeine Zeitung" verneemt uit Rome In tegenstelling met de vroegere be richten is thans <ie conferentie, welke te .Venetië zou plaats hebben, eenigen tijd uitgesteld. Do Italiaanscke minister van Buitenlandsceh Zaken is uit Rome ver trokken. In do parlementaire commissie voor buitenlandsche zaken verklaarde hij, dat de aanneming van de clausule betreffende Oedenburg door Oostenrijk en Hongarije thans is verzekerd,- De Iersehe quaastie Vrijgelaten. De dezer dagen door de Sinn Feiners ontvoerde rechterlijke ambtenaar is on gedeerd teruggekeerd. Hij is onvoor waardelijk vrijgelaten. Do lorsche conferentie. De Sinn Fein-gedclegeerden Arthur Griffiths, Barton, Gavan Duffy en „com mandant" Dugigin zijn Zaterdag uit Du blin naar Londen vertrokken onder de toejuichingen eener geestdriftige me nigte. Michael Collins, de leider van het Iersche republikeinsche leger, wordt gedurende het eind der weck nog in Du blin opgehouden. Hij wordt Maandag te Londen verwacht.- Een moord. De 23-jarige Maurice Ahurn, een iuelkroiidbrengcr, wonende te Monard, bij Cork, werd, toen hij Woensdag avond, in gezelschap van een ander, naar zijn woning terugkeerde, aange houden en doodgeschoten. Toen hij op een paar mijl van de stad was gekomen, kwam een man uit een greppel te voor schijn. hield hem een revolver voor en eLchtc het geld, dat Ahern bij zich had en hetwelk hij van zijn klanten had ont vangen, op. Ahern weigerde het geld af te geven. De moordenaar maakte zich op een fiets uit de voeten. Ahern was lid van het Rcpulblikeinsche leger.- Een onderzoek zal worden ingesteld. Ontvoeringen. De „Morningpost" signaleert het feit, dat de Sinn Feiners te Belfast hun ont- voerin^campagne hebben hervat. Twee jongelieden, Samuel Mc Connel en Joh. Richardson, die Woensdagavond in een café in tie nabijheid van het centrum dar stad zaten, werden door drie gewapen de mannen overvallen, die hun gelastten naar buiten te komen. Zij voldeden aan het bevel. Toen zij buiten kwamen, werden zij opgewacht door nog zeven andere rebellen. Zij werden in een auto geplaatst, die hen wegvoerden naar een onbekende plaats. UIT MAROKKO. De Spanjaarden herstellen zich, Volgens de laaiste berichten uit Me- lilla zien de Rif bewoners in, dat zij niet tegen de Spaansche troepen opge wassen zijn. Zij hebben bijna de geheele hoogvlakte van Gourougou ontruimd en zich weer achter do rivier de Kart te ruggetrokken. Men verzekert, dat de stammen, die het grootste aantal geweer- dragenden tellen, n.l. de Beuisicax en de Bcnibuigrur, hun onderwerping voor bereiden. Naar verluidt zal de Spaansche aegeering ter gelegenheid van de'her overing van den Gouiangouberg gene. raai Berengucr tot luitenant-generaal benoemen. Ook onrust In Franech Marokko, Een bericht uit Casablanca maakt melding van een aanval op een ver sterking van den Franschen post Tisgui, die werd afgeslagen met een verlies aan dooden en gewonden van 150 man aan de zijde der aanvallers, UIT RUSLAND. Uit Reval wordt gemeld De nieuwe politiek der Sovjets heoft hen er toe ge biecht, het gratis vervoer op de trams af te schaffen. Volgens een der Bolsje wistische bladen bedroegen de ontvang sten den eersten dag 126.000.000 roebel, hetgeen ten eenenmale onvoldoende is orii de exploitatie-kosten te dekken. Bo. vendien waren er vele personen, die de gewoonte om te betalen in de laatste ja- Tcn zóó grondig hadden afgeleerd, dat zij weigerden, de gevraagde hoaderden roebels voor een tramrit te betalen cn den wagen niet wilden verlaten. Het ver keer ondervond ieder oogenblik stoornis. De afdcelingen roode troepen en mili tairen hadden handen vol werk met over al te hulp te komen, waar de conducteurs geen raad meer wisten. EEN CONFLICT TUSSCHEN CHINA EN JAPAN. China weigert met Japan onderhande lingen te openen over de Shangtoeng- quaestie op den door Japan vocrrgesteld- dea grondslag. DE MOORD OP ERZBERCER, De door de politie te Dusseldorp ge arresteerde koopman Miiller, die be weerde, de moordenaar van Erzbcrger te zijn, is, naar men aanneemt, in zijn geestvermogens gekrenkt. Ook is liiJ morfinist. Hij wordt voorloopig evenwel nog in hechtenis gehouden; DE AMERIKAAN" TROEP" AAN DEN RIJN. De New-York World" verneemt uit Washington, dat ook, nadat het Duitsch- Amerikaansche Senaat zal zijn gerati ficeerd, de Amerikaansche troepen in Rijnland niet zullen worden terugge trokken doch alleen in aantal vermin derd. DE TOESTAND OP KRETA. Het Grieksche persbureau te Parijs spreekt de geruchten tegen, dat op het eiland Kreta opstanden zijn uitgebroken. Er hebben zich slechts enkele onbetee- kenende incidenten tusschcn gendarmen en deserteurs voorgedaan, die geen an dere gevolgen hadden. Verspreid nieuws HET DREIGEND CONFLICT BIJ MACHINE- EN SCHEEPSBOUW IN ENGELAND. I11 een conferentie van gedelegeerden der vakverenigin gen in de metaalnijverheid werd he den besloten een referendum onder de leden te houden over het voorstel der werkgevers tot opheffing van den bijslag in drie termijnen. Er zijn na een mill oen arb.niörs bij betrok ken, terwijl een ongaveer gelijk aam- tal is betrokken in con dergelijk ge schil ten aanzien van den z.g.n mu- nitiefcijslag voor de arbeiders in den "scheepsbouw, die tot dozielfde federa tie behooren. Er zijn derhalve bijna twee mïllïocn arbeiders hierbij betrok ken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 1 60 Cfs. per regel. De groote voordeelen van onze nieuwe uitvinding zijn1. Vast steunpunt langs den geheelen snijkant van het mesje. 2. Overhangende kap. 3. Ver stelbare korte buiging. 4. Veiligheidskanaaltje. 5. Micrometriscb juiste af werking. Het vaste steunpunt en do overhangende kap, garandeeren een absoluut vastliggen en een verstelbare korto buiging van het mesje, tenge volge waarvan de snijkant van het mesja altijd eon rechte lijn vormt, hoe men het ook verstelt. Het veiligheidskanaaltje onder den snijkant van het mesje verzekert U het volle gebruik van Uw mesjo, doordat het nergens op de tandjes rust. De practijk heeft bowezen, dat men lOOpCt. tot 200pCt. be- paring in m9sjesverbruik verkrijgt. Als een gevolg van dezo verboteringen, is het NIEUWE VEÏ13ETKRDE GILLETTE APPARAAT, het schitterendste ficheer-Instrument tot nu toe in den handel gebracht. Vraagt Uwen winkelier hot U nog heden te toonen. In verschillende modellen bij eiken winkelier voorradig. Prijzen vanaf f15.— GILLETTE SAFETY RAZOR CY. Keizersgracht 81, Amsterdam POLEN EN RUSLAND. Volgens bericht uit Warschau hebben Polen en Rusland een overeenkomst ge troffen betreffende de uitvoering van het vredesverdrag van Riga, waardoor oorlogskans zoo goed als niet meer be- HEEMSTEDK B. en W. zullen, zooals in ons num mer van heden wordt medegedeeld, aan den Raad voorstellen, over te gaan tot de stichting van een open'ba- lagere school met vervolgklassen (u. 1. o.) en naar wij vernemen kan verwacht worden, dat de Raad. dat voorstel aanneemt. Op dit oogenblik zijn er versohil- lende plannen tot stichting van bij zondere scholen in Heemstedeeon op de Koedieflaan, uitgaande van het bestuur der bije. Frot. school, een tweede, die de heer Van der Wilk, directeur van de Haarlemschc Sohool- vereeniging reeds sinds geruiinen tijd oprichten wil en een derde in het Haarlemmerhoutpark, uitgaande van •een groep waarvan de heer Adrian aan 't hoofd staat. Waarschijnlijk zullen deze drie plannen achterwege blijven, wanneer de Raad tot de •stichting van een openbare lagere school met u. 1. o. besluit. Men weet, dat minister Do Visser het oprichten van kleine schooltjes wil tegengaan. In het algemeen kan do vraag ge daan worden, of er op dit oogenblik, nu de grenaverandering wel niet lang meer zal uitblijven, voor de - meente Heemstede nog wel aanleiding be staat om tot de stichting van een nieu we school over te gaan, die uit den aard van de zaak gebouwd zal wor den in noordelijk Heemstede, dus juist in het te annexeeren gedeelte. Evenwel moet niet vergeten worden, dat de openbare scholen te Haarlem overvol zijn en dat, zooals hier boven werd betoogd, de bouw er toe zal bij dragen om het stichten van kleine, peperdure schooltjes tegen to -can, in den zin van de bedoeling der regee- ring. Is eenmaal de annexatie een feit go- worden, dan kan omtrent de nieuwe school eenvoudig door Haarlem een nieuwe regeling in overleg met Heem stede woorden getroffen. Ongeluk. Door het breken van een steigerdeel op een bouwwerk op den hoek van de Koediefslaan al hier vielen 3 personen van een hoogte van ongeveer 6 Meter. Twee van hen kwamen er zonder letsel af, doch de derde, genaamd J. W. V., wonende te Krommenie, be kwam echter inwendige kneuzingen. Dr. Droog, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste geneeskundi ge hulp, waarna V. per rijwielbran- card is overgebracht naar de Maria- stichting te Haarlem. is verkrijgbaar bij J. T. MATHOT, Eaariem Groote Houtstraat 39 Gevonden voorwer-e n. Terug te bekomen bij Koppen, Pijlslaan 9, een tasch met boeken. Blankenberg, Ileeremveg 247, een hondenmuilkorfH. Janus, Meer weg 37, een ta6eh met boeken Zuren donk, Kampei-singel 26, Haarlem, een pince-nez. G. J. van Laar, Kerklaan 17, een harkP. van Laar, Glipper- weg 72, een portemonnaie met in houd. Binnenweg 31, een fluitje met keting. Bureau van Politie, Raad huis, een huissleutel en een étui met inhoud. Ingezonden Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet goplaatafc, wordt de kopie don inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Redaotie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur. Wilt u zoo goed zijn onderstaand ver weer in uw blad op te nemen? Dikwijls met belangstelling lees ik dc artikelen in Haarlem's Dagblad van den heer II. L. Warnier, over „Lichamelijke Opvoediug", omdat ik het uit den aard der zaak in veel gevallen met uw mede werker eens ben. Wel komen er m. i. zelden in genoemde rubriek verschillen de fouten op paedagogisch, technisch cn physiologisch gebied voor, doch dit mag geen reden zijn, uw blad met desbetref fende ingezonden stukken te vullen een dergelijke polemiek is n.l. alleen voor ui vakblad geschikt. An de is wordt het echter, wanneer de heer Warnier een bepaalde categorie personen van een grove nalatigheid beschuldigt. En dat doet hij in zijn laatste artikel. De heer Warmer schrijft i.l. de slechte houdingen van leerlin gen o.a. toe aan te weinig aandacht an de zijde der leeraren ih lichaamsoefe ningen. Men lanceer: geen beschuldi ging zonder bewijs. Welnu, aan uw medewerker de plicht, dat bewijs te le deren. Omgekeerd (en tevens als aanknoo- pingspunt voor den heer Warnier, zulks ter bekorting der discussie) acht ik mij verplicht, mede te deelen, welke naar mijn meening, de hoofd-oorzaak der slechte houdingen is (hereditaire en cul- tureele oorzaken buiten beschouwing ge laten). Zij is m. i. gelegen in den veel te korten tijd, welke voor lichamelijke opvoeding beschikbaar wordt gesteld. En aangezien een doelmatige lichame lijke opvoeding méér (even belangrijke) doeleinden nastreeft dan een goede hou ding alleen, valt er ook voor deze laatste zéér weinig te bereiken, bij b.v. 1 uur lichaamsoefening per week. Er be staan toch ook nog zaken als zwemmen, openluchtspel en athleciek, en voorts de toestel-oefeningen, waarvan anthropolo- gen als de doctoren Godin en Mathias onafhankelijk van elkaar na jaren lang onderzoek op een groot aantal per sonen het buitengewone nut aantoon den. In de tweede plaats zou als gym- nastiseh doel voornamelijk een goede houding nastreven de dood zijn voor dc animo der leerlingen. Hier zij tevens gevraagd wanneer mogen wij van den heer Warnier een artikel verwachten over de onderzoekin gen van bovengenoemde doctoren? Zoo'n opstel toch is heel wat belangrij ker dan een stuk over b.v.: „Hoe men oud wordt". Ik zou dit door mij ge vraagd artikel van de hand juist van den heer Warnier zoo merkwaardig vinden, omdat deze zoo'n voorstander is van de Z'weedsche gymnastiek, en genoemde ex. perimenten viim'is kenbaar aantoonen juist de voordeelen der Duitsche toestel oefeningen, welke voordeelen van an deren aard zijn dan die, welke verkregen worden door het Zweedsch systeem, waaruit volgt, dat een verknooping van beide stelsels aangewezen is. In elk geval hoopt onze vakvereeni- ging, welke bijna alle Haarlenische leeraren M. O. Gymnastiek (werkzaam zoowel bij het lager- als bij het middel baar onderwijs) om var, voortaan ver schoond te zijn van uitlatingen als waar van dit stuk hei gevolg is. De heer War nier folijve liever bij zijn voor de ge meenschap zoo belangrijke sportterrei nen en zwem-inrichtingen en bemoeie zifch niet met de schoolgymnastiek, tot welker beooxdceling hij noch door car rière, noch door oleiding of pracrische ervaring geroepen is. Met dank voor de plaatsing. Namens de H. G. .0. V., B. Ji WEL AND LOS. Mijnheer de Redacteur, Onder dankzegging voor uwe wel willendheid, rnij bovenstaand artikel van de Haarl. Gymn. Onderw. Ver. ter inzage toe te zenden, zou ik de volgende beschouwing willen gaven. Het in onvervalsohte vakvar een i- gingsestijl opgestelde stukje laat zioh in drie deelen splitsen, al zijn deze deelen öok' hopèlooa in elkaar ver ward geraaki lo. een verweer tegen een door mij gemaakte opmerking in mijn laatste artikel 2o. het aanvoeren van meerdere gymnastisch-technische onderwerpen, die met mijn laatste artikel geen ver band houden 3o. eenige aanvallen op mijn per soon. Ad. lo. Sprekende over slechte lichaamsverhoudingen merkte ik op „Ik schrijf de slechte houdingen eenerziias toe aan te weinig aandacht van de zijde der leeraren in liohaams oefeningen, anderzijds aan te weinig beschikbaren tijd voor gymnastiek." Hier geef ik dus aan, hoe naar mijn persoonlijke meening de slechte houdingen van gymnasten en scholie ren lo verklaren zijn. Die meening heb ik gekregen op grond van mijn ervaring; hoe vreemd het de H. G. O. V. ook in haar ooren moge klin ken, dat ik er ook zooiets ais ervaring op na houd. Ik heb nl. ten aanzien van de lichaamshouding onder on gunstige omstandigheden zeer bevre digende resultaten mogen bereiken. Nu wordt de aandacht van den gyra- nastiekonderwijzer in zijn lessen over ontzettend veel zaken verdeeld. Ieder voor zich moet nu maar uit maken, aan welk onderdeel meer en nap welk minder aandacht geschon ken moet worden. Ik meen, dat er door den Nedrlandsclien gymnaetiek- onderwijzer, ook bij dén weinigen tijd die voor gvmnastiekonderricht be schikbaar is, meer aandacht aan dé houding moet worden geschonken. Meent de H. G. O. V. van niet, wel nu dan ia dat verschil van gevoelen, en geen misdaade zelfs geen „grove nalatigheid". Deze uitdrukking is van de H. G. O. V., niet van mij en voor het dikke woord beschuldiging" is dan ook geen plaats en derhalve is het evenmin nood)» van een „verweer" te spreken. Ik ken verschillende gym nastiek onderwijzers in en buiten Haarlem, die het met mij eens zijn en wier leerlingen de levend© bewijzen zijn, dat zij er ook naar handelen. Maar deze uitzonderingen doen niets af aan mijn gevoelen, dat in het al gemeen meer aandacht, aan de li chaamshouding moet worden geschon ken. Ik ben mij volkomen bewust, dat het eigenlijk erg brutaal is van mij er zoo maar een meening op na te houden, en dan nog wel een, die afwijkt van die van de H. G. O- V.. maar het is eenmaal niet andere. Aan de H. .G O. V. mijn oprechten dank voor de geboden gelegenheid, die meening nog eens te herhalen, want het kan werkelijk niet dikwijls ge noeg gezegd worden. Ad 2o. Ik begrïïp niet, wat alles on der dit punt saam te vatten, met mijn meening over de lichaamshouding te maken heeft. Ad 3o. Aanvallen op mijn ->preoon hebben met de gestelde opvatting al evenmin iets te maken, waarom ik het oordeel in hoeverre de H. G. O. V. daarmede haar betoog heeft ver zwakt. haar prestige geschaad en haar fatsoen te grabbelen heeft ge gooid. gaarne aan dc lezers van Haarlem's Dagblad overlaat. 7 October 1921. n. Ir. WARMER. DE WERKLOOSHEID IN ZUID-AFRIKA. De WerklooRheirlsconunissio voor Trans vaal die door den Eersten Minister in Oc tober 1820 werd opgesteld xnet het doel dc werkloosheid te bestudeeren «n viu» welke commissie kolonel lïeitz, Minister van lan den, voorzitter is, heeft dezer dagen rap port uitgebracht. Het rapport zegt, dat zooals altijd het geval geweest is, een groot percentage van de werkloozen naar de steden getrokken is van uit de binnenlandsche districten, ge durende tijden van depressie, zoonis wij die thans doormaken. Een groot aantal van hen is gdhee! op en daar zij allo voclinz met de landbouwende bevolking, waartoe zij oorspronkelijk IxSiooren, vertoren heb ben, komen zij nu in de gemeenschap m een ongeluïkieen en hulpeloozen loestnnfl en het is juist in het bijzonder deze klasse, waarmede het comité te handelen heeft gehad. Een meer storende factor in do economi sche. crisis is hev feit, dat de werkloos heid onder de arbeiders cn gcschuoldo werklieden steeds toeneemt, welke lieden ontslagen zijn wegens slapte in zaken, hooger loonen cn het sluiten van verschil- lende wedcen. De finiyncieele dmV. welce in het midden van het afgeloopen jaar hc- de herleving van de concurrentie wan zee. en he'. langzame achtcruitgc.cn de industrieën des lands, gevolgd door "set sluiten van de lage graadmijnen en de stilte n den diamanthandel, brachten een mate van werkloosheid. weTko onze bijzondere aandacht verdienen. De commissie vindt het dadelijks moei lïiker met het aantal nieuwe verzoek on om noodlenigingswerk te verrichten verr ie- ken van mannen, die tot dusver een goed loon genoten en veel beter daarvan kon den leven dan ze van het Gouvernemens- lenlgingslocm zouden kunnen doen. Het parlement stond 3CO.OCO pd.st. voor nood lenigingswerk toe en in verband daarmede wordt tïians aan 2.4CO werk verschaf:. De menschen zijn met hun families naar da plaats van werk verroerd en worden da r gehuisvest en krijgen vrije doktersbehaa deling. Het Noodlenigingswerk is tijdelijk, tot dal de toestand beter wordt en permanent werk gevonden kan worden. Voor velen >t reeds werk gevonden door de hulp van de v ersuh diende Gouvememe n tsd epartem e a- ten alleen om werk voor aliem te vinden, want in de Transvaal alleen is de toestand betreffende werkloosheid de ernstigste in de geschiedenis van het land. De commis sie doet dus een ernstig beroep op grond eigenaars het Gouvernement behulpzaam te zijn in 't verschaffen van werk aan de werkloozen. Voordat Zuid-Afirka tot een normalen toestand kam terugkeer,.n, zal er oen herziening moeien plaats vinden van loon met een besef van den veranderen den economische» toestand cn -een erken ning van de fumdamenteole wetten van vraag en aanbod. Indien de hoeren meer van hun armer landgenooten in dienst na men en de indnstrieele organisaties minder op abnormale loonen aandrongen, zou iiet werkloosheidsvraagstuk opgelost kunnen worden. Het publiek moet een deel van den last op zioh nemen en tenzij dat ge daan wordt, zul hooi veel nood blijven voortbestaan. RECHTERS BERECHT. De correspondent van de „Morning Postlo Helaingors ontleent aan de te Moskou verschijnende „Isvestia" het relaas van een rechtsgeding, dat 1 7en 18 September heeft gediend voor de Opperste rechtbank van de centrale uitvoerende commissie te Moskou, tegen Alexander David&cn Richter, president van de rechtbank van de Ayestelijke Spoorwegen, Se linski, een lid van de rechtbank, en Afonin, een ambtenaar van dezelfde rechtbank. Zij stonden teercht op de volgende beschuldigingen. Zij hadden vier spoorwegambtenaren ter dood veroordeeld wegens diefstal, ofschoon de centrale commissie in tweo tele grammen last had gegeven de execu tie op te schorten. Het eerste der twee telegrammen was door Selinski en Aionin verdonkeremaand. Richter had op eigen gezag de berechting van een man genaemd Goldman, den va der van zijn buishoudster, nietig ver klaard. De beschuldigden hadden voorts het doodvonnis doen voltrek ken aan een man, die door een medi sche commissie ontoerekenbaar was verklaard. Zij hadden een man, ge naamd Chelov&ki, ter dood veroor deeld. en het vonnis aan hem doen voltrekken, omdat hij zich soimldig had gemaakt anD inbraak bij een agent van de „Cheka", terwijl hij een teelgrafi&ch verzoek V3n Chelovski, orn gratie hadden gesupprimeerd. Zij hadden vejscheiene personen ter dood veroordeeld voor vergrijpen, die niet de moeite waard waren, zelfs in de oogen van andere bolsjewisten, c-n cn deugn personen stelselmatig belet, gratieverzoeken bii het oppergezag in te dienen. Do opperste rechtbank heeft alle beklaagden schuldig bevon den en de volgende vonnissen geveld Selinski tot een jaar dwangarbeid in een concentratiekamp, Afonin tot een jaar dwangarbeid met verlof builen het concentratiekamp te wonen, ter wijl Richter uit zijn ambt werd ont slagen en hem het bekleed«?n van ver antwoordelijke posten voor den duur "an vijf jaar werd ontregd. DE RAMP IN OPPAU. In de zitting- der Rijksdagcommissie voor het ongeluk bij Oppau stelde afge vaardigde Hoffmann uit Oppau de vraag, of het waar was, dat op de plaats van dc ramp de lont eener handgranaat is gevonden, welke aan den officier van justitie te Frankeathal is gezonden. Dit werd door een lid van den arbei- dersr.i.id bevestigd. Een fotograaf had de lont gevonden, maar de lont zag er zoo ongedeerd uit, dat het wel eenigs- zins verdacht leek. Een ingenieur meeat, dat de lont misschien onder de asch heeft gelegen en er daardoor zoo onge deerd onder vandaan is gekomen. An dere getuigen verzekerden, dat er zich te Oppau in geen geval groote hoeve :l- heden ontplofbare stoffen hebben bc- dringen voor j'-t erk noodzakelijk waren, werd steeds een trometsignaal gegeven om deD ar beiders gelegenheid te geven rich uit de voeten te maken. DIEFSTAL VAN 114000 MARK. Uit Beu then wordt geseind Donderdag, avond j.l. werd uit de kantoren van de HciniiTmijn een bedrag van 114.000 mk.- geroofd. Deze diefstal was mogelijk, doordat de betaalmeester tengevolge van een hartkwaal voor de geopende brand kast was ineengezakt. NEWFOUNDLAND DOOR EEN STORM GETEISTERD. Uit St; Johns (Newfoundland) wordt geseind Een hevige storm heeft het eiland ge teisterd. Er is groote schade aange richt. '9i belast zich met die plaatsing vu 11 Advertentiën in de Nieuwe Rotterdamsche Courant, het Algemeen Handelsblad, I>e Telegraaf, Het Nieuws van den ïïag en verder in alle dag-, week- en maandbladen in Binnen- en Buitenland Prijsopgaven worden gaarne verstrekt

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7