Stelt 0 belang In lage Prijzen? VROOM&DREESMANN BEZITTERS v.n EFFECTEN! Verbouwings-Uitverkoop Sport en Weüstrpen ADVERTENTIEN Firma T. VAKI VEEN Petroleumkachels Q. ELSNERUS Jr. RESTAURANT „RUSTHOEK" BL'DAAl ABORNEMENTS-aiNERS De loonsvorlasins In le metaalindustrie. TOT DEN STRIJD GEREED. In de Zaterdag geliouden bondsraads vergadering van den Alg. Ned.- Metaal- bewerkersbond is, aldus -meldt .„Het iVolk", met algemeene stemmen beslo ten het advies van ihet -hoofdbestuur, om d'c loonsverlaging af te wijzen en-, zoo nood-ig, over de lieele linie -den strijd aan te binden, le aanvaarden. Het hoofdbe stuur werd gemachtigd om, in overleg met de andere organisaties, de noodigc maatregelen te treffen. In de Maandag gehouden vergadering van de hoofdbesturen der vijf melaaïbe- werkersorgauisaties, was men eenstem mig van meening, dat tegen de aange kondigde loonsverlaging zoo krachtig mogcüjk moet worden opgetreden. Be sloten werd om Woensdagmiddag op nieuw bijeen te komen, ten einde over de te nemen maatregelen een beslissing te nemen. EEN EDELHART1G „VRIEND", Aan een der politiebureaus te Rotterdam vervoegde zich, zoo -meldt „Het Volk", de arbeider R. B., uil Hamburg, om aangifte te doen dat hij door een I-Iol- lanclschen „vriend" bestolen was voor 'Sooo Mark. In Hamburg was hij met den Hollander in kennis gekomen en deze had hem verteld, dat er in Holla-id -over vloed van werk was. De Duitscher wil de heel graag uit de ellende van de werkloosheid in Hamburg weg en ver kocht toen zijn ganschen inboedel, waar na hij met zijn vrouw en zijn „vriend" naar Rotterdam vertrok. Aldaar aange komen was de vriend zoo edelmoedig om de 5000 Mk. van den Duitscher wel even i- :llen gaan wisselen. Hij verdween met het geld en de Duitsoher met zijn •vrouw zagen hem niet meer lerulg. De menschen kwamen zich nu, zonder een cent, bij de politie melden, die haar best zal doen den edelhartïgen vriend op te sporen. Maar -of er van de centjes nog veel terecht zal komen? DE MARINE-LOTERIJ. Het is thans gebleken dal de iste prijs (een automobiel) in de Marine-loterij, waar voor de rechthebbende zich nog niet had aangemeld, gevallen is op het lot, in het bezit van een bewoner van Delft. middlac vloog een vliegtuig L. M. over Nijmegen voor het uitwer pen van i-eclamehdljetten. Bern (bewo ner van de Korenmarkt aldaar, ze kere J. wilde een van die biljetten grijpen van het dak van zijn-huis af, (boog zich eohter te ver naar voren en viel op straat. Hij werd dood opge nomen. NED, REÏSVEREENIGING. Op rle vergadering van het hoofdbestuur van de Ned. Reisvcreenigiiig is besloten over te gaan tot de benoeming van een directeur van liet Centraal Bureau der vereen. Be noemd werd met ingang van 1 Januari de algemeene voorzitter der vereen, de heer A. Rioters, die dan ala voorzitter zal af treden. SYNDICALISTISCH OVERH El E>S PERSONEEL. Op liet voortgezet congres van den Ned. /od. Bond van personeel in openbaren georganiseerd overleg moeten hebben verlaten. Dit besluit viel met 63-25 e temmen. SINAASAPPELEN UIT SURINAME. Het departement van landbouw in Paramaribo heeft, naar de „N. R. Ct." meldt, per stoomschip „Nidkerie" een proefzending van 100 Iristen Surinaam- sclie sinaasappelen naar Amsterdam ge zonden, die door een Amsterdamsche maatschappij aan de markt zullen worden gebracht. EEN NIEUW FAILLISSEMENT TE WEENEN? Naax men aan het Hbld. meldt de den t,e Ween en geruchten de ronde, dat can bekende buitenlander, op 'dezelfde wijze als Duym met nalating van schulden tot een bedrag van meer dan een milliard Kronen op de vlucht gegaan zou zijn. Deze schulden zouden door baisse-speculaties in buitenland- 60.lie valuta's ontstaan zijn. Voc-rloo- pig wordt nog geheim gehouden, om vrien hot hierbij gaat. Jlir. Mr. P. VAN TOREEST. Men meldt aan bot N. v. d. D, dat do toestand van hel oud-Kamerlid Jhr. Mr. P. van Êoreest beterende is. TYPHUS TE ZWOLLE. —Vrijdag ie de huisknecht van het Sophia-Ziekenhuia, 28 jaar oud, aan typhus overleden. Na do vorige opgaaf zijn twee zusters en. één patiënt aangetast. Do patiënten eerste en tweede klasse die maar oemigzins voor ver pleging in huis in aanmerking komen, zijn verwijderd. BERI BE-RI. In het gezin van De J„ te Schoondijke, -is, naar „Het Vad." meldt, een vreemde, hier te lande zeld zaam voorkomende ziekte uit'gebroken, welke door deskundigen als beri-bcri is herkend. De drie aangetaste kinde- ren zijn overleden. De moeder, die in het ziekenhuis veipleegd werd, is voor uitgaande. Eveneens heeft zich een ziektegeval voorgedaan te Hoek bij Neu- MOORD.- Uit Heerlen meldt men aan „De Tel." Te Rumpen-Brunssum heeft Zondagavond een inoord plaats ge had. E„ uit Os, stond tegen den muur der woning van M. geleund, hetgeen een zekeren B. niet erg aanstond. B. kwam driftig op E. aaugeloopen, greep hem bij zijn kraag en smakte hem midden op straat neer. M. Herin* die irnet het ge- heele geval niets te maken had, wilde E. ophelpen, er -op wijzende, dat B. niet mooi gehandeld ahd. B. ontstak hier over in woede, nam een dolk en stak deze onverhoeds B. in het hart. H. zak te ineen en was binnen enkele minuten een lijk. De verslagene is 23 jaar oud en een zeer oppassend jongeling. De dader is gearresteerd. DOODELIJKE VAL, Bij het re- pareeren van een schoorsteen aan een perceel in de v. Heemskerkstraat te Amsterdam is een 74-jarige metselaar op straat gevallen en direct daarna over leden. DE HUISHOUDING VAN DEN EX-KEIZER. „De Courant" schrijft Naar wij uit goede bron vernemen, heeft ex-keizer Wilhelm tegen 1 Novem ber a.s. aan een io-tal personen van 2ijn ciViel- en arbeidorspersoneel ontslag aangezegd. Dit ontslag moet in verband staan met de minder gunsiige finan- cieele omstandilgheden, (waaronder de ex-keizer gedwongen is te leven. Het „Hofmarschall-amt" van den Duit- sohen ex-keizer heeft, naar wij vernemen, een schrijven gericht aan de Duitsche pers, waarin de financieele zorgen van den oud-monarch worden blootgelegd. We lezen waarin o.m. het volgende Tengevolge van de in den laatsten tüd in de nieuwsbladen verschijnende publication over de politieke en econo- mische omstandigheden van keizer Wil helm II, die zich sinds Mei 1920 te „Huize Doorn" gevestigd heeft, berei ken ons ook thans herhaaldelijk vragen onder welke financieele omstandigheden de keizer hier leeft en in hoeverre hij dienovereenkomstig deelneemt aan Hoi- landsche weldadigheidsinstellingen, zoo wel als aan de veizachting van den alge- meenert nood in Duitschland. „Naar wij vernomen hebben, is op alle eigendommen van hel Koninklijk Huis Hohenzollern, met inbegrip van het particuliere vermogen van den kei zer en van de overige leden der keizer lijke familie, ook thans nog door de Pruisische regeering beslag gelegd. De onderhandelingen om tot een schikking tusschen Kroon en Staat te geraken, zijn nog altijd niet tot een einde geko men. De keizer is dientengevolge slech'» aangewezen op het hem tot heden naar Holland overgemaakte geld en moet voor deze hem, in Duitsche munt ter be- sohikkin'g gestelde middelen eerst IIol- landsche guldens lcoopen, om in het le vensonderhoud van zich zelf en van den kroonprins te kunnen v-oorzien, waarbij Hij naar den tegenwoordigen stand der valuta voor 100 Duitsche marken slechts iets meer dan 2 Hoïlandsche guldens krijgt. Dat onder zulke om standigheden, bij de ook in Holland heerschende duurte van het - Duitsche geld ter nauwemood het noodzakelijkste bestreden kan worden, ligt voor de hand. Echter ondanks deze treurige omstandigheden geeft de keizer zich moeite, de noodlijdenden in zijn Duïtsch Vaderland ook zijnerzijds naar vermogen bij te staan." Na er op 'gewezen te hebben, dal de ex-keizer ook weldadigheid in Holland 'beoefent, eindigt het schrijven met de mededeeling, dat aan de „ontelbare ver zoeken" om steun of in het geheel niet meer of „slechts voor een uiterst ge ring gedeelte voldaan (kan) worden." KAMEROANDIDATEM De R.K. ICloBvcroeniging te Leeuwarden heeft als voorloopige candiaaten voor de Tweede Kamer gesteld do heereu A. 0. A. van Vuuren, rar. dr. Ch. Raaymakers 8.J., mi. dr. Jan van Best en H .Broutner. DE MOORD TE BUINERVEEN. Volgens do „Asser Ct." heeft E, S-, toen hij steeds meer in het nauw werd gebracht bij het verhoor, bekend. Hij is militair,, dienstweigeraar. Na den moord kwam hij weer naar Assen en weigerde dezer dagen inspectie te maken. We gens dienstweigering- zit Lij nu in ar rest in de kazerne te Assen. Omtrent de arrestatie van S. wordt nog medege deeld, dat dezer dagen was gearresteerd een caféhouder uit Drouweuerveen, een oom van S. Een inwoner uit Buinerveen, die de uitgeloofde f 500 voor voldoende aanwijzing voor het vinden der daders wilde verdienen, hoeft S. bekend ge maakt, omdat hij niet wilde, dat de nog steeds zich in arrest bevindende caféhou der voor den dader weid aangezien. ""GEVAARLIJKE VLIEGENVAN GERS. B. en W. van Enschedé en Lonneker -hebben van den directeur van den Keuringsdienst van Waren bericht ontvangen, dat in het Keurings'gebied Enschedé sterk arsenicum houdende vliegenvangers merk „Locki" en merk „Wico", in den vorm van een cartonnen schijf, zijn aangetroffen. Daar reeds de aanwezigheid van een dergelijken vlie genvanger in een vertrek, voor de in dit vertrek voortdurend veikecrende per sonen schadelijk voor de gezondheid kan zijn, afgezien van het gevaar dat ont staat, wanneer kinderen deze vliegen vangers in handen zouden nemen, ge ven zij den inwoners hunner gemeenten erstig in overweging, indien zij die voorwerpen mochten hebben gekocht, ze uit vertrekken en kamers te verwijde ren en te vernietigen, zoo mogelijk door zc buitenshuis diep in den grond te be graven niet door verbranding. VOETBAL. 't Cool II—Kaarlom II (S—2). De roodbroeken-xesorves trokken met een zeer onvolledig elftal naar Hilver sum en stellen zich alzoo onder leiding van den heer Van der Kaaij als volgt op: Kaan, De Ruig, Bakker, Holt. Kluit, Schotsman, Lamp, M.- Maas, Scheenstra, Groeneveld, W. Maas. Direct na den aanvang is Haarlem aanvallend en menige goede aanval wordt door de jeugdige roodbroelcen on dernomen, Spoedi'g hebben zij succes als uit een scrimmage voor 't doel Scheen stra den bal in den goal weet te schie ten (o— 1), Vol enthousiasme wordt verder ge speeld. 't Gooi -komt langzamerhand meer en meer los, doch stuit herhaalde lijk op de goed spelende halfback-linie, die steeds weer haar voorhoede aan het werk zet. Spoedig kan wederom een suc ces geboekt worden, wanneer Kluit met een hard schot den Go-oi'-keeper ver schalkt (o2),- Ook 't Gooi ziet kans, spoedig hier na tegen te scoren, waarna rust aan breekt (12), Na de hervatting is de eerste aanval voor de roodbroeken, die jammerlijk den aanval besluiten niet een schot tegen de lat. 't Gooi is gclukküger en maakt kort hierop gelijk (2—2). Nu volgt een strijd om de leiding, welke eindelijk in 't voordeel van 't Gooi komt, hls Kaan een bal verkeerd beoordeelt (32). Hoe do roodfbroekjes ook zwoegen, het gelukt niet. Deze wedstrijd eindigt met een onverdiende nederlaag der Haar lem-reserves. Een overwinning zal eohter niet lang op zich laten wachten.- HAARL. VOETBALBOND. Eerste klasse A H. S. V. 2E. D. 0. III ,(0-5). Te ruim 10 uur vangt dexte wedstrijd aan. Aan beide kanten wordt kalm gespeeld; geen der partijen spant zich erg in. Toch is E. D. O. III iets in de meerderheid, maar geeta der partijen weet, vóór rust te doelpunten. Na rust liet zelfde spel, met E.D.Q. iets Ln de meerderheid. Na 15 min. weet zij voor 't eerst te scoren. Met ge regelde tussChcmpoozeai voert zij den starnl op tot 0—5, met weitoen uitslag het einde aanbreekt. Tweede klasse A. Vogelenzang I—H. 8. V. Ill (8—0), De H. S. V.'ers waren ook in dezen wedstrijd niet opgewassen lögen 't veel vluggere en passender spel van Voge lenzang. Vogelenzang wist dan ook 8_ maal het nel te vinden, terwijl H. S. V. III niet eenmaal kon doelpunten. De strijd eindigde dan ook met 80 voor Vogelenzang. Tweede klasse D. Hllllnen I—Osanjo Wit l (1—0). Vóór de rust gingen partijen goed tegen elkaar op. Niet eenmaal werd ge doelpunt. Na de rust een klein over wicht van Hilhnen. Maar dc achterhoe de van Oranje Wit hield langen tijd goed stand. Drie minuien vóór 't einde nam Hillinen de leiding. Het einde kwam al- zoo met 1o voor HiHinen. KORFBAL. D. D. V.—ADVENDO (3—4). Zondag ging Advendo I naar Am sterdam. om op .het Parkschouwburgter rein D. D. V. I te bekampen. Scheidsrechter was de heer A. Vos. Eerst kwam Gerding in D. D. V.'s aanval, zoodat de Advendo-vededigimg di rect al druk werk kreeg en een doel punt van Gerding niet kon voorkomen. Daarna was de beurt van mej. W. v. Wezel, die gelijkmaakte- Toen gewisseld was, wist H. v. d. Berg Advendo met een keurig schot de leiding te geven (1—2). D. D. V. speelde na rust hetzelfde technische spel, terwijl Advendo ook de gelijk op haar qui vive was; maar om dat er nog al eens (van beide zijden) te veel op „punteDmaken" gespeeld werd, ontaardde het spel soms in ruwheid. J. v. Hezel wierp uit gedekten stand den bal door de mand (13) Een D. D. V,- heer wist den achterstand te verkleinen met een prachtig schot. Mej. Sraink doelpuntte daarna nog eens voor Ad vendo (a4). De aanval met Gerding was toen na tuurlijk weer erg gevaarlijk. Een doelpunt werd evenwel geannu leerd. Ten slotte werd door Gerding een derde doelpunt gemaakt, zoodat Ad vendo met 43 won. ATHLETIEK. IIAARL. ATIILETIEK EN WORSTEL CLUB „DOOR OEFENING KRACHT" Op de dcor do Amsterdamsche Athte- tiek- eu Worst el club Hercules uitge schreven wedstrijden in worstelen en gewichtheffen, gehouden in het ge bouw Ooet-Indië op Zondagen 9 en 16 October, behaalde de heer Scheffer een eersten prijs en de heen- Mosaman een tweeden prijs in de afdeeling middengewioht gewichtheffen. Ln de afdoel'ing lich't gewichtheffen behaal de de heer Nesse den eeunten prijs. Alzoo een mooi succes voor D. 0. K., waarop zij tfrotsoh kan zijn. Van Zon dag 23 October af beginnen de oefe ningen weer. HOCKEY. HILVERSUM—M. H. C. (5—1). Na de overwinning op H. D. M,., waarmee het jaar so o goed was in gezet, moest M. H. C. met een 51- nodcrlaag uit Hilversum terugkecren. Het rood-witte elftal ,dat slechts yier speters uit het eerste telde, bestond uit 1 Katte, Stad es, Loman, 'Guépin, Riezeveld, Spiering, Van Warneren, Sand'ncrg, Van dier Valk, Wentliolt, Beets. Hilversum N.N., Nyt den Boogaardt, Eichholz, Ter Haar, Van Duren, Quorles v. Ufford, Van Booven, v. d. Wall Bake, Roland Holst, Cremera, Veringa. Onmiddellijk na de bully (blijkt, dat het een enthousiaste partij wordthet spel verplaatst zich snel, beide voor hoeden ondernemen aanvallen op het vijandelijk doel. Hilversum is iets sterker, wat vooral komt, doordat haar middenlinie uitstekend speelt en een goed verband in bet elftal weet te houden. Toch schijnt het dat geen der partijen voorloopig zal doelpun ten. De beide M. H. C.-backs verstaan hun taak en houden hun doel nog zui ver, hoewel d!e druk steeds grooter wordt. De voorhoede kan weinig uit richten tegen de halflinie en de backs van Hlversum hun c-ombineeren is nog slecht, van een open en ruim sa menspel is nog niets te (bespeuren. De keeren, dat het Wauw-gele doel in ge- 1 vaar komt, zijn dan bok' sporadisch. Öndertuaschen weet de tegenpartij tweemaal het doel der Mussohen te doorboren, doch ibeldJe malen wordt wegens off-aide geen doelpunt toege kend. Rust gaat in met 00. Na de i.auze krijgt M. H. C. de lastige zon tegen aioh, die steeds iager begint te dalen. Voorloopig gaat het spel vrij gelijk opLoman en zijn partner weten nog steeds een score te verhoe den. Eohter brengt een keurig hard soliot van den reohts-halfback dien stand weldra op 10 voor Hilver sum. Nog niet ontmoedigd spelen de Musschen door en weldra zien ze hun moeite beloond met een tegenpunt, uit een scrimage geforceerd. Het was slechts een tijdelijke opflikkering, want Hilversum wordt steeds sterker hun halflinie heeft de M.H.C.-voor hoede goed in beJIwang en weet bo vendien den aanval keer op keer krachtdadig te steunen. Bake maakt binnen korten tijd zijn tweede doel punt. Als voor de derde maal dbor deiuelfden speler, die zeer opviel, ge doelpunt wordt, blijkt de wedstrijd voor do Haarlemmers verloren. Het wordt een reeks van aanvallen op het M. H. C.-doel. De stand wordt op 41 gebrachtLoman, die in de voorhoede wordt geplaatst, kan geen tegenpunt maken. Kort voor tijd scoort de snelle linksbinnen den oden goal voor Hilversum. De overwinning g-af aj was zij e enigszins geflat teerd de verhoudine van die elf tallen wel weer. GYMNASTIEK. GYMNASTiEKVEREËNHGINlG „BATO. Ter gelegenheid van het het 25-jarig bestaan van „Bato" werd in Maart j.L een gymnasiiekuitvoering in de So ciëteit „Vereen iging" gegeven. Zoai- cLag IC October werd liet 25-jarig be staan der vereeniging in wijden kring herdacht dooi het houden van natio nale gymastiekwedstrijden in de groo- ic zaal van het „Brongebouw". Her aantal deelnemers(sters) even-als het aantal deelnemende vereeniging,en was groot, wellicht doordat Bato zelf op door andere voreendgingen uitge schreven wedstrijden vaak schitterend uit den strijd is gekomen en haar iv a ui u dus go id bekend is. Dat èn het bestuur èn de regeling-commissie èn last not least de leider, de heer Dreyer, met genoegen op dezen dag kunnen terugzien behoeft geen be toog; immers de wedstrijden hadden een vlot vprioop en het publiek was m f vinken getale opgekomen. 's Morgens te 8.30 vingen de perso neel e wedstrijden aan, zoowel voor dames als oor heer en. De dames had den uit te voeren een oefening aan brug, ring- n. paard, oen stok oefening en hoogspringen; dc meeste dames kwamen goed voor den dag met haar oefeningen. .De hoeren hadden uit te voeren een vrije oefening, een ver plichte -fening aan hoogrek, hoog- hrug, paard en een lengte sprong over het paard, verder een oefening naar keuze aan hoogrek, boogbrug en paard. VV at van de dames over de af werking der oefening gezegd is, kan niet gezegd wordm van de hoeren. De afwerking was, vooral bij den lengte- sprong over het paard niet correct. Daarentegen werd bij de oefening int- keuze menige kronige prestatie gezien. Om de saiuenete 'ling van de ver schillende commissies te noemen zou te ver voeren. Alleen willen we even over de jury zeggen: Waarneer men 17 juryleden uitnoodigt, dan zat ieder jurylid rekenen den g abeel en dag inet een opgedragen taak bezet te -rijn, doch niet wat thans gebeurde, dat aan een gedeelte der juryleden wordt ge zegd: „ja, vanmiddag hebben we niet ai'te juryleden noodig." Het lijkt ons beter, vooraf de juryleden er van in kennis te stellen wat zij precies te doen hebben, 's Middags hadden de vereenigiiigswedsfcrijden plaats; hier aan werd deelgenomen door de da mes gyn in a s ti e lev ere eni gingen 's-Cra- venhage te 's-Gravenhage; „Hercules Hebe'» Woxmerveer; „Thatia", Assen- delft; „O. S. S." Zandvoort; „Beun tilde'- te Leiden;,,Tum!ust" Alkmaar; „D. O. S.", Amsterdam; „Aspasia" Rotterdam, „de Halter" Allernaar; „D. 0. S." Amsterdam,; „Aspasia" Rotter- vlam; „de Haltor", Alkmaar; „IJmui den" te IJmuiden en de heeren-afdee- ringen „D. 0. S." Amsterdam; ..O. S. S." Zandvoort. ,,K. D. O." Hillegom; „Turnlusl", Alkmaar; „Hercules" M. Beemster; „IJmuiden", IJmuiden; „Kracht en Vlugheid" Amsterdam en „Hercules" Oudkarspel. Behoudens een enkele vereeniging •is er den goheolen middag kranig werk geleverd, dat met aandacht ge volgd werd. De strijd waa dan ook heel zwaar en de taak vam de Jury heel moeilijk; do vareenigingen zullen zich natuurlijk bij de uitspraak van de jury moeten neerleggen, maar de meening van menigeen, die een goe den kijk op het turnen heeft, klopte niet met de uitspraak van de jury en wel deze, dat de eerste prijs voor do vrije oefeningen heeren is toegokcjid aan „Kraoht en Vlugheid", Amster dam en niet aan „Hercules", Deem ster, aan wie de 2e prijs is toegekend. .Hercuiles" eohter gaf oefenintrem, pittig er. „af" van uitvoering en zwaar van gehalte. „Kracht en vlugheid" daarentegen hoog opgevoerde oefenin gen, die niet „af" waren. Ons inziens heeft de jury (of voorzichtiger gezegd: wellicht e enige van de juryleden.) zich laten verleiden door de bravourstuk- jes van „Kracht en Vlugheid". Voor de verschillende wedstrijden w-as een groot aantal prijzen beschik baar gesteld. De uilslag der wedstrijden was als volgt: Vvreenigingewedstrijd toestellen hee- le prijis „Turnlust", Alkmaar met 004 punten; ?e prijs „Hercules" Oudkarspel mei 565 punten. V rreenïgingswedstrijd toestellen dames: le prijs A „Hollandia", Amsterdam 210% punten, te prijs B „Simson", Amsterdam 207 punten. Pnjs voor het grootste aantal deel- nemersistens) dames afdeeling van „de Halter'' te Alkmaar met 16 deel neemsters. Personeele wedstrijd dames le prijs F. Kokee „Hollandia", Am sterdam 45 punten. 2e prijs L. Polak „Simson", Amster dam 44 punten. 3 prijs T. Taos „Simson", Amster^ dam 43% pnnten. 4e prijs Mevr. J. Schrapff „IJmui den" IJmuiden 43% punten. 5e prijs N. T.vvat „Turnlust", Alk maar 43% punten. 6c prijs A. v. d. B06 „D. 0. S." Am sterdam 43 punten. 7e prijs G. Hos „de Halter" Alkmaar 43 punten. 8e prijs G. SchuJz „Hollandia", Am sterdam 43 punten. 9e prijs L. Harms „Hollandia" Am- sifdam 42% punten 10e prijs P. v. Eyken „D. O. S.'' Rot terdam 42jf punten. He prijs C. Bauman „Aspasia" Rot terdam 42 punten. 12e prijs Mevr. HarbroannSdkell „As pasiu", Rotterdam 42 punten. Persen-celc wedstrijd heeren: le prijs J. J. Poll „Turnlust" Alk maar 545 punten. 2a prijs A. Stuiven- berg ,,D. O. O." Utrecht met 136 p-: 3e prijs S- Buddingh „Turnlust" Alk maar 125 punten. 4e prijs H. Boot „Hercules" Oudkarspel 123 punten. 5e prijs T. G. Nol „Turnlust" Alk maar 121 punten. Vereenigings wedstrijden: Vrije oefeningen dames le prijs „0, S. S." Zandvoort 34 1/5 p. 2e prijs „Hercules Hebe", Wormerveer 34 1/10 p. 3c nrijs „Aspasia'1 Rotterdam 33 1/5 p. Strafoefeningen heeren: le prijs „IJmuiden" 28 2/5 punt. „O. S. S." "andvoonf 27 1/5 p. Knotsoefenlngon dames le prijs „De Halter" Alkmaar 32 22/32 pr. 2e prijs „Hygica" Krommenie 31 1/5 punt. 3e prijs ;,b. O. S." Amsterdam 30 5/6 Vrije oefeningen- heeren lt prijs „Kracht en Vlugheid" Amster duin 37 3/20 punt. 2e prijs „Hercules" Beemster 37 2/20 punten. 3e prijs „Turnlust" Alkmaar 32 18/20 punten. We twij'elen niet of wat heden op het gebied van de lichamelijke oefe ning te zien gegeven is, eeii krachti ge propaganda is geweest voor de zoo scboouo tumzaak. Moge „Bato" door deze wedstrijden in ledental en bloei toenemen. Eén gezellig bal onder leiding van don heer G. de Lange besloot den zoo goed geslaagden dag. Verkoopt thans uwo effecten niot. Na deze economische crisis komt weder een betere tijd. Realiseert niets als Gij ge dwongen zijt om iets aan te schaffen op Kleeding of Meubileeringsgebied. Spaarders haalt Uw gold niet van de banken. Al hebt gij gereed geld bewaart het voor het allernoodzakelijkste, doch niet voor kleeding of meubelen. Wij toch tevoren U alles op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden, tegen prijzen die U in onze etalage kunt zien en wedijve ren met ieder contant winkelier, ja zelfs in vele gevallen belangrijk goedkooper zijn. Hebt gij eenig begrip van onze ge makkelijke voorwaarden? Leest dan het onderstaande Tot f 16.p. week 50 ct. p. maand f 2. Tot f 25.—, p. week 75 ct. p. maand f 3. Tot f 35.p. week f 1.—p. maand f 4. Tot f 50.—p. week f 1.60 p. maand f 6.— Tot f 75.—, p. week f 2.—p. maand f 8.— Tot f 100.p. week f2.60p. maand f 10,— Groote bedragen na overeenkomst. Oude klaDten, Gemeente- en Rijksamb tenaren leveren wij zonder vooruitbeta ling; stipte geheimhouding. Zijlstraat 19 - Haarlem bezoekt dan onzen fcbÓR De'eMORIWE DRUKTE IN DB MIDDAGUREN RAOEN WIJ ONZE GEACHTE I CJEÜTÉU AAil HUNKE lïiKOOPEN ZOO WEEL MOGELIJK VOOR 12 U. TE DOEN Origineale Halier Petroleum kachels vanaf 12.50 Emrnerkachets vanaf 22. Nog eenigo uitdraai calorifë- ree. Alle soorten Huiler Gasstel len. i MEIJE8INK, Jansstraat 02 PIANIST, biedi zich aan voor brulloüon, partijen en andere feestelijke gelegenheden, ook voor buiten do stad. Parkstraat 23 en Zatfl-Brou- wejsstraa1? Haarlem MIJflHARDP SPECIALE INRICHTING VOOR DINERS, SOUPERS, AVONDPARTIJEN, ENZ. ENZ. f2.- PER COUVERT, f50.-PER MAAND

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7