WILLEM v. LIEMT Coupons PELTERIJEN! 2itnh|iii|ii 11 in groote HaSfjaarliJkschs Etalages A dvertentïëo St. Nicolaas 1921 leestoeketi Prentenboeken SeÉale Ihsciial Firma W. Esigelgeer I Isjifie eortisriüi Stlinlm-Cifriu J. E, Glasmaker Bsreifissstraat 20, ft. Kamperstrsat Ainsferdainseii- Couponmagazijn Gemeaofl Nieuws EN POLITIEKE REDE VAN CURZON. LONDEN, 24 Nov. Lord Curzon, minister van Huiteulandsche Zaken, was heden alhier de gast van de City Club, bij welke gelegen heid hij een belangrijke politieke rede heeft gehouden. Na er op gewezen te hebben, lïoe- reel zwaarder tegenwoordig de taak van de regeering ia, en hoezeer de wereld veranderd door de ontbinding van vroegere groote rijken, Dm de lord Curzon: „De oude vulkanen raken grootendeeis uit gedoofd, maar in hun plaats verschijnen nleu- ve kraters, waaruit de lava stroomt, wel niet in de oude kanalen, maar toch gloeiend en ge vaarlijk. Wij praten over een wereld in vrede, maar een groot deel verkeert nog op voet van oorlog. Dat ia een der onvermijdelijke naslee- pen van de groots worsteling, die nog andere aaween heeft. Het zal misschien nog wel •enige jaren duren, voor wij in de veiKge ha ren van een normaal levon zijn aangeland. De taak van de regeering en van een mi- ilsterie als het Foreign Office is, politieke; ivoulureri te vermijden, de op vertrouwen aan-i •turende elementen te bevorderen, en alles,! pat de naties tot oorlog kan prikkelen, tegen, )e gaan. Derhalve kan men zich voorstellen, ïoe opgetogen de regeering en de natie van dit land uitzien naar hetgeen te Washington ge- "ihiedt. £>e oorlogszucht is echter nog niet uitge roeid. Conferenties kunnen dat niet doen. Al leen een nieuwe geest, vaardig geworden ovei le volken en door hen vastberaden nagestreefd, tan een verandering teweeg brengen. Niettemin is de conferentie van Washington een groote stap voorwaarts, omdat de ontwape ning thans het veld van de praetische politiek betreedt. De wereldvrede hangt af van. inter nationale samenwerking en to Washington is In één oogenblik door gemeenschappelijk overleg een zoo groote vordering gemaakt als tiet initiatief van een enkele natie in geen laren had kunnen bereiken. Het heeft echter geen nut, de bewapening ter zee te beperken, zoolang wij ermede voort-, gaan, de landmacht enorm te versterken. Er. moet een voorbeeld worden gegeven, doch niet ïoor één natie, en ook niet door twee of drie. Het moet worden gegeven door alle naties, in verhouding tot hun positie en hun capaciteit Wanneer de Britten, de grootste zeemogend heid der wereld, die voor hun bestaansmoge lijkheid als natie afhankelijk zijn van de heer- jehappU ter zee, bereid zijn, hun zeemacht te beperken, dan moet men aan andere naties niet toestaan, dat zij aanvalsmachines, heizij vliegtuigen of duikbooton, construeeren, die de Britsohe opoffering waardeloos zouden maken. Slechts door een gemeenschappelijke politiek van allo volken kan de vrede in Europa hersteld worden. Lord Curzon vervolgde: Indien Frankrijk ging beproeven, een eigen geïsoleerde poli tiek te volgen, dan zon het op den duur Duitschland daardoor niet benadeelen, doch sr niet in slagen zichzelf te beschermen, want waarin ligt de wezenlijke kracht en bescher ming van onzen groot en bondgenoot over het Kanaal? Zij bestaat niet in do dapperheid van zijn soldaten, hoe groot die ook is; noch in 8e sterkte van zijn legers, hoe paraat die ook zijn, evenmin in de onuitputtelijke geest van zijn volk en zelfs niet in de rechtvaardigheid van zijn zaak. Frankrijke wezenlijke kracht en bescherming zijn gelegen in het feit, dat het bewustzijn van de geheel e wereld, Ame rika inbegrepen, niet sulleu gedoogen, dat in het hart van Europa opnieuw een groote en gevaarlijke mogendheid verschijnt, die aldaar Bteeds het zwaard in de schede liet rammelen en die een voortdurend gevaar voor den we reldvrede opleverde. Wij zullen slechts dan Duitschland bekee- ren tot een vreedzaam lid van bat internatio nale hof van Europa, wanneer de groote mo gendheden zieh verbinden, niet alleen om het vredesverdrag op te leggen, maar door het duidelijk te maken, dat zij geen streven naar vergelding of wraak zullen dulden, en dat zij Duitschland zullen helpen zijn rol te spelen mits het zieh oprecht en van goeden wil toont. Zoolang Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië aaneengesloten blijven, kan men aan het be reiken van dit doel niet wanhopen. Het herstel van den wereldvrede hangt niet af van de oude idee van „splendid isolation" van eenige afzonderlijke mogendheid en wel beschouwd is er niet veel eer te behalen bij een isolatie, maar bij een harmonische samen werking van de mogendheden als één geheel. Met betrekking tot de Grieksch-Turksohe vijandelijkheden zeide Curzon, dat het voor heide partijen van meer belang was, dat er vrede gesloten werd, dan dat er een overwin ning werd behaald. Het zou inderdaad in het belang van beide partijen zijn, dat er vrede gesloten werd en ook was dat van belang voor Groot-Brittannië, omdat Grocrt-Brittannië niet in voortdurende vijandschap met het Mohammedaansche ras verkeerde, ook ah streed het tegen de Turken, en waren dezen schuldig aan vele onmens ehelij&e daden, en had Groot-Brlttannië hen in den oorlog ver slagen. Groot-Brittannië is integendeel de grootste Mohammedaansehe mogendheid ter wereld. Indien slechts het wantrouwen schen beide partijen kan worden men, zon het mogelijk zijn, om hen er van. te overtuigen, en dat er voor hen beiden; plaats is in het nabije Oosten. Onze verwachtingen besloot Ourzon, zullen echter eerst verwezenlijkt kunnen worden, in dien de mogendhoden niet trachten elkaar een' vlieg al' te vangen doch wanneer zij de kwestie! aanvatten met een zelfde politiek, een zelfde i bedoeling en een zelfde plan. DE OBSTRUCTIE IN DEN PRUISI- SCHEN LANDDAG" BERLIJN, 24 Nov, De Pruisische Landdag, iie gisterenmiddag om twaalf unr haar zitting begon, eindigde deze zitting eerst hedenmor gen, om half zeven. Wat den duur van de zit ting betreft mag dit dus wel een record-pres tatie heeten. Zooals bekend, werd in deze ver gadering de verordening tegen de rustversto ringen door de communisten behandeld,Volgen3 deze verordening kan de voorzitter van den Landdag een afgevaardigde, die zieh in de ver gadering aan verstoring der orde schuldig maakt, aan het oordeel van den raad der oud- eten doen onderwerpen. Deze raad zal de be voegdheid bezitten, den afgevaardigde voor den tijd van vijftien zittingen het bijwonen der vergaderingen te ontzeggen. Gedurende het Schat voerden de communisten een voortduren de obstructie. Zij dienden tal van moties in, waarover zij hoofdelijke stemming verlangden, too bijv. of tijdens de zittingen gerookt mag worden of niet enz. Ten slotte werd in den vroegen morgen de nieuwe verordening aan- lenomen, waarop de vergadering onder groot yimult uiteenging. «ZIJNE MAJESTEIT, KONING RUPPRECHP'. BERLP.TN, 24 Nov. De Duitsche regeering leeft naar aanleiding van het telegram van len Hongaarschen regent Horthy aan prins l Rupprecht van Beieren, waarin deze den prins i met „Zijne Majesteit" betitelt, te Bbedapest i len. DE DUITSCHE REGEERING EN BRIAND'S REDE. BERLIJN, 24 Now En parlementaire krin gen te Berlijn verluidt met zekerheid, dat do Duitsche regeering stelling zal nemen tegen over de uitlatingen van den Franschen minis ter-president op de conferentie te Washington. Het rijkskabinet heeft hieromtrent nog geen besluit genomen. Men acht het echter niet on mogelijk, dat van officieels zijde, misschien in den rijksdag, een verklaring zal worden gege- fen in antwoord op de uitlatingen van Briand. ELECTRISCHE DRUKKERIJ LOURENS COSTBR LBVBRINO VAN ALLK PARTICULIER. EN HANDELS. DRUKWERK QUO OU: HOUTSTRAAT 93 TELEFOON No. 794 tus- iiplomatieke stappen ondernomen HET PROCES-LANDRL De vijftiende zitting van het proces-Landru Is gewijd aan het onderzoek naar de wijze, waarop de misdaden in de villa te Gambais zijn gepleegd, en evenals bij de 14de zitting is het beruchte fornuis als eenig overtuigingsstuk in de rechtzaal aanwezig. Het „Journal" geefl het volgende verslag vau deze zitting: De president begint met te verklaren, dat de beschuldiging loyaal wil erkennen, dat zij niel weet, door welke middelen de beklaagde de misdrijven heeft gepleegd, waarvan hij be schuldigd wordt. Zij moet zich in dezen be palen tot veronderstellingen. Inderdaad, en met verkeerde veronderstellin gen, hetgeen zijn reden heeft, komt Landru met kracht tusschenbeide. Doch hoe dan ook, geconstateerd is thans, dat Landru in het bezit was van vuurwapenen. Hij had zelfs een revolver van een vrij zwaar kaliber, die hij op een goeden dag aan mej. Segret liet zien. Ook heeft men aaii vergiftiging gedacht. Gij badt daar te Gambala een werk getiteld „Les grandes empoisonneuses", Landru, merkt de president op. Beklaagde maakt een wanhopig gebaar met. zijn armen en antwoordt: Maar mijn hemel, men kan toch iemand niet met een boek doo(J maken. In den kelder heeft men een flesch met een chemische vloeistof gevonden, en tevens herin nert de president or aan, dat Landru bij het verhaal over de worst i": van de hondies heeft gezegd: dat dit de zachtste dooa is. Kom, kom, protesteert Landru zachtjes bij dit gezegde. Intusschen neemt de beschuldiging aan, dat Landru zijn slachtoffers heeft verbrand. Wat dit betreft, vervolgt de president, hebben wij getuigenis van verschillende personen, die bij het passceren van uw woning verdachte geuren en een verdacht licht hebben bespeurd. Iic zou wel eens willen weten, zegt beklaag de hierop, welk verschil er is tusschen ver dachte en normale geuren en lichtverschijn selen. Intusschen is Landru zelf bereid In dezen licht te verschaffen. Wat wel eigenaardig is in dezen zegt hij, dat is het feit, dat men geen enkel van mijn zoogenaamde slachtoffers heeft teruggevonden. Ik zou nog niets gezegd heb ben, indien men ze niet alle teruggevonden had, doch dat er geen enkel, geen gedeelte er van zelfs teruggevonden is, dat vind ik toch wel wat Sterk. En de beenderen dan, die te Gambais gevon- üen zijn? Dat zijn toch verkoolde rc*"en van menschen, wordt hem daarop door de beschul- Üging voor de voeten geworpen. Landru protesteert Men heeft volgens hem, en zeker er van is hij eigenlijk nog niet eens, een uiterst geringe hoeveelheid menschenbecn- deren gevonden in vergelijking met het totale aantal zijner zoogenaamde slachtoffers. Enfin, besluit beklaagde, bij slot Van rekening zijn dit allemaal niets meer dan veronderstellingen, en het zou dunkt mij eenvoudiger zijn aan te nemen dat ik de verdwenenen niet gedood heb. Er wordt gelachen In de zaai, hetgeen den president eenige volkomen terechte opmerkin gen aan het adres van de lachers doet uiten, j Landru gaat dan voort: Buitendien zijn het geen beenderen, die men teruggevonden heeft, maar alleen wat heenderenkalk. Dat komt volgens de deskundigen op het zelfde neer, zegt de president. Zoo, zegt Landru, nu, dan zal ik eens met dio deskundigen praten. Daarbij heeft men nog verkoolde resten ge- j vonden van haakjes, jarretelles en steenen knoopen, vervolgt de president Dat is de inhoud van een vuilnisbak, die men. In het vuur heeft geworpen, antwoordt Lan dru. Vervolgens worden de getuigen gehoord. Oru te beginnen die van Vernouillet Een van hen, mevr. Carvin heeft op een zo meravond in 1915 tegen 11 uur een dichten en kwaliek riekenden rook zien komen uit het zomerhuisje The Lodge, waar Landru tijdelijk woonde. Ik dacht aan spionnage, zegt zij, en waarschuwde den veldwachter. De president vraagt Landru, wat daarvan waar is. Ik weet het niet, antwoordt hij. Op een zo meravond in 1915, dat is wel wat vaag. Ik heb misschien wat rommel en afval verbrand. Mercier, de veldwachter te Vernouillet be vestigt de verklaring van mevr. Carvin. Den dag, nadat zij hem met die verdachte rookwol ken in kennis had gesteld, was hij naar „The Lodge" gegaan, om een onderzoek ip te stellen. Wie ontving u, vraagt mr. Navières du Tre- vil. Een dame, is het antwoord. Het belang van dit antwoord voor de verdediging valt In het oog. Tal van boeren en knechten komen dan in de getuigenbank. Zij hebben ook dien kwaliek riekenden rook bemerkt, doch zij vertellen ver der geen nieuws. Ik heb waarschijnlijk afval of lompen ver brand, herhaalt Landru. Dat ruikt nu niet be paald aangenaam. Enkele getuigen erkennen eenigszins verle gen, dat zij niet achter den tuinmuur hebben durven kijken, om te zien wat daar gebeurde. Een oud moedertje vertelt, dat zij bang was roor Landru. Hij zag eruit als een spion. Dan komt er eindelijk een getuige, die wat meer te vertellen heeft. Landru deelde mij op een goeden dag mede, zegt hij, dat André Cu- chet, dien hij voor zijn zoon liet doorgaan, dienst ging nemen bij het Engelsche leger. Is dat waar, Landru, vraagt de president Het is wel mogelijk, zegt beklaagde, dat ik zooiets eens beweerd heb. En heeft hij werkelijk dienst genomen bij i het Engelsche leger? Ik weet het waarlijk niet, mijnheer de presi dent Het was zijn plan, maar ik heb hem uit het oog verloven. Ik had trouwens geen recht, om zijn gangen na te gaan. Tal van getuigen komen daarna nog ver klaren, dat de rook, welke uit den schoorsteen van „The Lodge" kwam, een verdachten geur had. In verband met deze verklaringen wijst Mr. de Moro-Giafferrl er met nadruk op, dat de deskundigen verklaard hebben, dat de rook,' welke ontstaat, wanneer vleesch verbrand wordt, geen bijzonderen geur afgeeft. Deze ge tuigenissen zijn dus zeer belangrijk voor do verdediging, zegt hij. Na de getuigen van Vernouillet komen die van Gambais. Hun verklaringen zijn van een zelfde soort De rook, die uit den schoorsteen van de villa Trick kwam, riekte al even kwa lijk als die uit den schoorsteen van The Lodge. - Lec°q, die op ongeveer 1200 meter van /ills denT^- k woonde" had echter dlk- /uis den tngschen geur van measchenvleesch geroken, naar ztj zegt. Indien die geur op een dergelijken afstand nog was waar te nemen, hoe verklaart de rechtbank dan, vraagt Mr. de Móro-Glafferr), flat Landru 11 lijken heeft kunnen verbranden, en men er slechts eenmaal lets van gemerkt heeft? De deskundigen deelen dan mede, dat do geur van een stuk menschenvleesch dat ver brand wordt ten naaste bij die van een geroos terde lamscotelet is. Onder de getuigen valt nog op de slager van Gambais, die vertelde, dat Landru een „origi neel" werd genoemd in de plaats. Mevr. Mauquin heeft in den vijver een pak zien drijven, dat in wasdoek gewikkeld was. Zij meende, dat het een drenkeling was. Landru staat bij deze woorden op, en zegt: "Weet getuige soms niet dat er een premie is uitgeloofd voor het vinden van drenkelingen? Mevr. Manquln antwoordt Ietwat onthutst: Ik meende, dat er enkele jaren geleden een paar jongelui verdronken waren. In het dorp werd toen niemand vermist. Dan komt men opeens op een bijzonder punt, n.l. de kwestie of Landru te Gambais een auto tot zijn beschikking had dan niet Ik zal bewijzen, verklaart de verdediger, dat hij er geen had. De zitting wordt vervolgens voor een kwar tier geschorst Bij de hervatting wordt met het verhoor der getuigen van Gambais voortgegaan. Clovis Mauquin, een metselaar heeft evenals verscheidene anderen, verdachte pakken ln den Bruyèree vijver zien drijven. Maar wanneer? In 1917 of in 1918? HIJ weet het niet Bij de instructie schijnt hij het echter wol te hebben geweten. Pierre Vallet de schoenmaker van Gamba's komt vertellen, dat hij op zekeren dag 12 francs aan Landru heeft geleend. Hij meent zich te herinneren, dat het ln Januari 1919 was. De juiste datum komt er nogal op aan, teneinde precies te kunnen weten, wanneer Landru in geldverlegenheid zat. Eindelijk komt er dan een belangrijke ge- .tuige opdagen: de heer Dautel, commissaris van de bereden politie. Hij deelt nadere bijzon derheden mede over het onderzoek, dat hij iu de villa te Gambais heeft ingesteld. Den 13den April 1919 kwam ik voor de eerste maal te Gambais, zegt hij. Er was toen nog slechts sprake van twee verdwenenen, do dames Buisson en Collomb. Bij dit eerste bezoek vond ik niets verdachts. Ik vestigde toen mijn aan dacht op de bij de villa behoorende loods. Lan dru scheen zeer ongerust toen ik er binnen ging, en toen ik de. overblijfselen van de hond jes vond: zeide hij tot mij: Dat zijn dieren van mij geweest. Wij hoorden toen onmiddellijk van een boer dat hij toen loog. Ten slotte be kende hij. dat het honden waren geweest van een vriendin, wier naam hij niet mocht zeggen. De heer Dautel spreekt verder nog over de beenderen dio in den moestuin zijn gevonden. Het onderzoek in den Bruyère-vijver had niets opgeleverd. De advocaat-generaal wenscht daarop te we ten, hoe Landru zich heeft gehouden bij de ontdekking van de overblijfselen der hondjes. Hoe kwam het, dat hij op zijn eerste verkla ring moest terugkomen, en bekennen moest, dat'tie hondjes aan een vriendin hadden toebe hoord, vraagt hij aan den commissaris. Omdat iemand- in den tuin ons dat zei. Was or dus publiek bij uw onderzoek tegen woordig? Neen. deze vrijwillige getuige was een ar beider. dien wij mee hadden genomen, om ons bij ons onderzoek te helpen. De verdediger vraagt daarop: Hoe hebt gij 3e beenderen gevonden? Wij zochten te zanten op den grond. De vond enkele schilfers, en toonde die aan dr. Paul, die hij ons was. Hij zeide, dat het gevondene stuk ken van heenderen was. De advocaat-generaal stolt dan een andere vraag: Hebt gij de asch en de sintels uit het for nuis in beslag genomen? Neen, dat heeft de justitie gedaan. De verdediger uit dan zijn verwondering over het feit, dat het ondezroek den 13den April heeft plaats gehad, terwijl eerst den 25sten April alles in de villa verzegeld is. Wat geven zulke zegels, meent de heer Dau tel daarop te moeten zeggen. Bij deze opmerking van den commissaris stuift de Moro-Giafferri op. De zegels zijn eerst den 25sten April aangebracht, zegt hij met; verheffing van stem, en het tweede onderzoek j heeft 29 Aprii plaats gehad, buiten tegen woor- digheid van Landru, en het heeft geheel andere resultaten opgeleverd dan het eerste. Mijnheer Dautel, zegt u ons eens, hebt u zelf na do eerste huiszoeking nogmaals de villa door zocht? Neen, wel zijn navorschingen hier en daar Bij dit antwoord vliegt de verdediger over eind en zegt op heftigen toon: Men heeft de zaak niet verzegeld, dat is een ernstige nala tigheid geweest. Men heeft het tweede onna: zoek bulten tegenwoordigheid van beklaagd* ingesteld, een tweede onregelmatigheid. Doch dat is nog niet alles. De heer Dautel verklaart, dat hij na de eerste huiszoeking andermaal een onderzoek heeft ingesteld, en niets gevonden heeft. Mijnheer, de advocaat-generaal, ik eisch dat de vier mannen hier zullen worden voorge roepen, die ter beschikking van mijnheer den commissaris Dautel zijn gesteld, om na bet eerste onderzoek andermaal nasporingen to- do en. De zitting wordt daarop om 4.45 CtvZE COLllECTtE is «hans geheel* compleet WIJ BIEDEN U DS NIEUWSTE GENRES IN: Skunks - Skunkgs Opossum - Vossen WoBven - Austr. Opossum, enz, enz. ELK stuk wordt onder Garantie voor soliditeit verkocht. Prijzen 40°/, lager dan vorig jaar Confectiemagazijn ANEGANG, hoak War.noesstraat Algnetns Ka'.iotale Bouw en Espioltatio Mij, Commissarissen der Algemoe- na Nationale Bourw- en Exploi tatie Maatsdhappij, gevestigd te Haarlem berichten hierbijdat op Zaterdag 3 D eoemfbor a.s. een buitemgerwona algameene vergadering van aandeelhouders zal worden gebonden in een der zalen van restararant Brinkmann te Haarlem. voor jongens en meisjes in keu rige bandjes en met degel ijken inhoud van 75 ct. af alsmede iu groote verschel deniredd bij mrON B0S3E ?2 Bartefljorisstr. 32 Opgericht 1877. SchagcheEstraat Varstih ruimctv-leeeob! Rosbief en rib Biefstuk V arbanskarboniude Magere lappen Rookworst per ons Loverworst par 5 ons. 0.80 1.— Sotoas©h©3stiraa4 9 Gr©ote Markt 31 De Sint Nieolaasétalage is gereed en gevuld met een i rijke kettza voorwerpen van kunst en smaak tegen billijke prijzen. Eiken stijlregulateurs met Vielagong f 20.„Engel- geers Chronomometer," zilveren ankerhorloge f 18.— De bekende wekker van „voor den oorlog f 2.75. Alle uurwerken geleverd met 1 jaar garantie. Da afdceling goud en zilver ia ruim voorzien van: Gouden Vestkettingen, Colliers, Hangers enz. enz. Een bijzonder fraaie keuze inZegel-, Fantasie- en Verlovingsringen. Doet Uwe inkoopen bijtijds, j De winkel is van heden af tot 6 December geopend tot half elf 's avonds. Motoren Rijwielen Hiermede bericht ik majn geachte cliënté.'e dat mijn zaak Telefonisch is aangeslopen ©lider 3737 Handwsnnejs, Jasbeschermers, Carbid- lantaarns, Mectrische Lantaarns Berko, OrgineeÈ on Bé-hé, Bulli lampen, fóloksicten, zaklantaarns, EBectrische Strijkijzers voor i 8.60 met een jaar garantie. Gedurende de St. Nicolaasweek op alle artikelen spe ciale prijzen ook op Rijwielen. Aanbevelend begint onze bekende DE WOELIGE ZITTING VAN DE FRANSCHE KAMER. Omtrent het rumoer in de Fransche Kamer, Dingdag, verneemt de .„Times" nog, dat de com- ^luususrae aigevaui mgaen uegonnon "ae Tra- ternationale" te zingen te midden van de groot ste wanorde. De blanken van dit lied werden echter spoedig overstemd doordat de groote meerderheid van de kamerleden, de „Marseil laise" aanhieven. Op dat moment zette de voor zitter zijn hoed op en verklaarde dc zitting voor gesloten. Het bleek, dat het tumult minutieus door da communisten was voorbereid. Zij wilden naar men weet de regeering onmiddellijk interpel- leeren over het gevangen honden wegens mui terij van twee matrozen Marty en Badina, dia onlangs tot gemeenteraadsleden van Parijs zijn gekozen. Berthon sprak ln zeer vurige bewoordingen, hetgeen de gemoederen nog meer opwond. Da president moest verschillende sprekers tot de ordo roepen en stelde tegen Berthon een motie van afkeuring voor. Dit voorstel werd bij ac clamatie door de meerderheid aangenomen. Te tnidden van het groote rumoer dat toeu ont stond riep Berthon: „Hoogverraad is een zware misdaad. De president van de republiek en de ministers hebben deze misdaad begaan." Staande" op hun stoelen stemden de andere kamerleden echter voor de motie van afkeu» •'tog, - -ja* óTV - met onze bekende §ST BUITENGEWONE KOCFJES -""jpl Hst alom bekend® Zijlstraat 87 en ®7a, Telefoon 3163 Ziet onze groote met lOOOden overgebleven Firma A. v. DAM—v. BUK P.S. Tijdens opruiming geëtaleerde goederen netto Haarlem Leiden Zwolle

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 6