Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen ZATERDAG 10 DECEMBER 1921 A.BONIMEM.ENTEIV per 8 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57l/i- Franco per post door Nederland f 3.871/,. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïl lustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f0.571/,franco per post f0.65. Pos» Giro 38810. Uitgave der N.tf. Lourens Coster, Olrjcteur-Hoofdredacteur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 BIJKANTOOR voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wi]keroog, IJmuiden ADVERTENTIES?: Van 1—6 regels f 1.75iedere regel meer 35 Cts. Reclames 60 Cts per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en aanbod van 1—4 regels 60 Cts. per plaatsing, elke regel meer 15 Cts. a contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 83. Telefoonnrs. Redactie 600 en Administratie 724 Beverwijk enz. DR1EHHIZERKERKWEG 2, VELSEN, TELEFOON 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Agenda Heden: ZATERDAG 10 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wüsonsplein Jubileum-voorstel ling Hubert Laro- che, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Nationale Tooneelwedstriid Bond van Artaei- derstooneelvereeriigineen in Neder land, 8 uur. Groote Houtstraat 6g, Kunsthandel Smit, Tentoonstelling. Oud-Holland, Var Wuift, Strijkorkest Bioscoopvoorstellingen, ZONDAG 11 DECEMBER. Stadsschouwburg. Wilsonsplein Opvoering door het Schouwtooneel van „Z.b.b.h.h." 8 uur. Schouwburg JanswegEnsemble Solser en Hesse Hitte petit", 8 uur. Gctm. Concertzaal Véroen i-ring. Op treden van De Kluchtspelers. Gem. Concertzaal Vereeniging. Bo venzaal. Modern danscabaret. Café-Restaurant Lion d'Or, Kruis weg 36Concert van 811 uur. Oud-Holland, Verwulft, Strijkorkest, imxor-theater, Groote Houtstraat 139, bioscoop- en variétévoorstelling van 'a nam. 2 uur af. Schouwburg Do Kroon, Gr. Markt, Bioscoopvoorstelling van 2 uur n.m. ai. Cinema Palace, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling van 2 uur n.m. af. Scala-Theater, Kleine Houtstraat 77 Bioscoopvoorstelling van 2 uur n.m. if. MAANDAG 12 DECEMBER. Schouwburg JanswegBnseiöbS-e Solser en Hesse „Hittepetit", 8 uur. De Kroon. Alliance franchise. Coin- forenoe de rar. Albert Emile Sotrel. 8 uur. Leger des Heils Sèhr lstraat 26, Samenkomst. Parklaan 21. Evangelisatie-samen komst. Oud-Holland, Verwulft: Strijkorkest.- l..uor-theater, Groote Houtstraat 130, bioscoop- en variétévoorstelling', 's avonds 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt Bioscoop-voorstelling, 8 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat, Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Scala-theater, Kleine Houtstraat 77 Bioscoop-voorstelling, S uur. JOH. DE BREUK Isi naam c!©r ibexui- nSging. Het volgende officieele oomimmmiiqué jzrordt uit den Haag verspreid; In verhand met de noodzakelijk heid van bezuiniging op do Staats uitgaven is bij beschikking van den Minister van Oorlog ter ken nis van allo autoriteiten gebracht, dat voor de vervulling van betrek kingen! voor welke men gemeen lijk burgerlijke werkkrachten aanneemt, moeten worden aange wezen actief dienende beroeps militairen, die in verband met de aanhangige plannen tot reorgani satie van liet leger, thans kun nen worden geacht overcompleet te zijn, omdat voor hen in hun tegenwoordige functie geen volle dige dagtaak meer is te vinden. Mot den moesten nadruk wordt de aandacht er op gevestigd, dat van voren «taanden regel slechts zal kunnen worden afgeweken, waarneer de autoriteiten afdoen de aantooncu, dat voor de vervul ling van vorenbedoelde burger lijke bediening militairen niet be schikbaar zijn of niet geschikt worden geacht. Wie dit leest, vraagt zich af, tot welke autoriteiten de Minister van Oorlog dezo bevelende mededeeling richt. Niet tot de militaire, maar tol x 11 e autoriteiten, Rijks-autoriteiten dan waarschijn Lijk, daar toch zeker gemeentelijke of provinciale autoritei ten -nog niet door den Minister van Oorlog worden gekommandeerd 1 Maar ook dan heerscht 't departe ment, van Oorlog over binnenland, on derwijs, financiën, landbouw en de rest? Het )6 verwonderlijk en onbegrijpe lijk. En handelen de autoriteiten niet naar het oorlogsbevel, dan moeten zij Afdoende kunnen aantoonen, dat voor de vervulling van vorenbedoelde bur gerlijke bediening militairen niet be schikbaar zijn, of niet geschikt wui- den geacht. Beschikbaar zullen er voorloopig door het te verwachten overcompleet wel altijd zijn. En de niet-geschikt- heid die kunnen do autoriteiten pas aantoonen, wanneer zij er onder vinding van opgedaan, dus de ex- militairen een tijdlang in dienst heb ben gehad en dan nog, naar het in zicht van de belanghebbenden, zeker nooit afdoend. De beer Joh. de Breuk herdenkt op Zaterdag 17 dezer het feit, dat hij 40 jaar achtereen kerkvoogd is ge weest van de Grote Kerk. Van die ja ren ver-vulde hii 11 jaar lang de func tie van voorzitter. He spreekt vanzelf, dat deze dag voor den sympathieken jubilaris tot een feestdag zal worden semaakt. Een commissie heeft zich gevormd, be staande uit de lieeren A. J. H. graaf van lijnden, en S. Crommélin, kerkvoogden, Ds. C. J. van Paassen, de heeren G. van Arkel en J. P. de Klerk, beiden ouderlingen. Merkwaardig is, dat ook de vader en de grootvader van den heer De Breuk deze functie toekleed hebben. Zaterdag 17 dezer te 12 uur zal er een bijeenkomst zijn ln de kerkeraads- kamer, waar ook particuliere vrien den den jubilaris kunnen komen ge- lukwenschen. HOE STAAT T MET de volksvoorstellingen In don Stadsschouwburg. Wij hebben eens bij den secretaris van de commissie voor de volksvoor stellingen. den heer Schuil, ge ïnformeerd hoe het dit jaar gaat met de volksvoorstellingen in den Stads schouwburg. De toeloop, aldus deelde de heer Schuil ons mede, is dit jaar belangrijk minder dan vorige jaren. Toen stonden herhaaldelijk 'e mor gens om 7 uur al menschen voor de bureaux. Daar is nu geen sprake van. Wel is de schouwburg bij volksvoor stellingen nog altijd stampvol, maar er toehoeven nu niet meer als het vo rige jaar, honderden teleurgesteld te worden. omdat er geen plaats Is. Het is zelfs éénmaal voorgekomen, n.l. bij „Casanova", dat de schouwburg lang niet vol was. Gelukkig was voor „Hof gunst" Donderdag weer alles uitver- kocht. Waaraan schrijft u die vermin derde toeloop toe 1 vroegen wij. Aan den crisistijdwas bet ant woord. Alle nubüeke vermakelijkhe den lijden onder den druk des tüds, zelfs de bioscopen en dat niet alleen hier te Haarlem, maar overal. Men Iran gerust zieren, dat het tooneel en de opera een zeer moeilijken tijd doormaken. Opmerkelijk is het nog, vervolgde de heer Schuil, dat «Te duurste plaat sen het eerst, weg zijn. Zijn er plaat sen 0T>cn, dan toehooren die tot de goedkoopste. Waarom ziin er dit jaar nog wen schoolvoorstellingen gegeven informeerden wij verder. Omdat geen wn de gezelschap pen op het oogenhlik stukken op liet repertoire heeft, die daarvoor in aan merking komen. Het Scliouwtooneel zal nu spoedig brengn Molière's „In gebeelde zieke". Diit is natuurlijk wèl wchi'd. Ein dan is er nog kans dat do Rotterdammers dit jaar met „Tlar- tuffe" komen. Ook dit- kan voor een schoolvoorstelling dienen. Stadsnieuws CONCERTZAAL „VEREENIGING-' Men schrijft ons Het is de exploitatie A. Benno, 'we derom gelukt een uitstekend program ma te engageeren nl. de bekende en populaire Kluchtspelers, welke thans een succesvol Tournee door geheel Ne derland maken. Zij treden op in o.a. De Dubbel ganger ,een klucht met zang in één bedrijf on Het Medium, een zeer ko mische klucht in een bedriif. Verder mej. Bepoy Cloppenbuxg in haar aardige liedjes; Mr. Ding- Dang, een Internationale Humorist aan de piano enz. enz. Een buitengewone laohavond, waar bij het puibliek zich weer bijzonder zal amuseeren. Sophie Leendertz. Schouwburg Jansweg. Sophie Leendertz had bij het arran- geeren van haar concert, dat als haar debuut in Haarlem mocht gel den, onvoorziene moeilijkheden te overwinnen De cellist Ganivez, die zijine mede werking had toegezegd, moest door ongesteldheid gedwongen, hiervan af zien en zoo was de concertgeefster ge noodzaakt eldora hulp te zoeken, die zij, gelukkig, vond bij de dames Ma rie Haitsrua Muiier, sopraan en M. KoolhovenEyre Ashe, alt. Onder déze omstandigheden sullen wij over de eenigsains vreemde opeen volging van sommige nummers van het programma maai' niet te veel zeggen en ons vooral maar niet het hoofd breken met de vraag of Purcell zich naast Chopin wel erg op zijn ge mak gevoelde. Spreken wij liever van de presta ties der pianiste. Sophie Leendertz, waarvan het ons een genoegen is met veel lof te kun nen getuigen, vooral van die in het tweede deel van den avond, waarin zij Debussy en Alibeniz vertolkte. Deze pianiste beschikt over respec tabele technische kwaliteiten, een vollen, krachtigein aanslag en muzi kale voordracht. Dat haar spel nog aan kleurigheid en expressiviteit kan winnen, haar techniek in het alge meen meer verfijning vraagt, zal ieder met mij eens zijn, jufrrouW Leendertz zeker wel in de eerste plaats. Dat. de keus van Chromatische Fantasie van Bach (o foei, zonder de Fuganiet verstandig was ook zonder debutantenkoorts, was zij dit niet dat er in Chopin tekortkomin gen waren, vooral in rythmisch op zicht (kranig echter, na Bach), het zij toegestemd, maai- hiertegenover slaat toch de aanwetaigheid van onmisken baar talent. Wij mogen van deze pianiste, die blijkbaar over vee) wilskracht be schikt, nog heel goede dingen ver wachten de voordracht van AJtoeniz' Suite (niet oveitoeiangrijke, tamelijk triviale, maar laoole kleur bezittende muziek) en meer nog die van D-bus sy'9 Prélude eai Danse bewees dft ten volle. De pianiste had hartelijk succes en kreeg bloemen De soli en dno's voor sopraan en alt vormden een aangenaam en prettig onderdeel van. het programma. Het hoogtepunt van samenzang be reikten de dames Muller en Koolho ven, met de vertolking van 1 t duet uit Mozart's „La Rozze di Figaro". Het was een genot het samensmelten dezer twee solioone, toch zoo geheel in timbre verschillende stemmen te beluisteren. Dat een zoo goed geheel verkregen werd, dat aan Mozart's eeuwig schoon blijvende muziek zoo ten volle reoht werd gedaan, pleit wel voor de sörieuse en kundige voor bereiding. Ook in de overige ---etten viel veel te lovenvooral „Heer Jezus heeft een Hofken" en „Shepherd, shepherd' leave decoying" genoten een uitmun tende vertolking. Vermelding verdient eveneens mevr. Koolhoven's eenvoudige, maar innig doorvoelde voordracht van Pux- ce.ll's „Recit and Aria. from Dido and Aeneas" en mej. Muber's van uitste kende zangtechniek getuigende „Re cit en Aria" uit „la Rozze dd Figaro". Beide dames kregen bloemen. GEORGE ROBERT. JTJBILé VAN GASTEREN. Op de matinee die 31 December tei eere van den heer Van Gasteren zal worden gegeven, zal o.a. door de dames Marie van EysdcnVink en Alida TartaudKleyn worden opge voerd „Crisis", dramatische schets van mevrouw A. C. Craandijk Schuil. Voorts zal door de Haghespe- lers een één-acter worden gegeven en zullen voordrachten worden ge houden door Jan Musch en Louis de Vries. Aan het slot zullen de Speon- hoof's liedjes zingen. DE SCHRIJVER VAN Z. B. B. B. H. Als schrijver van het aardige blijspel Z. B. B. H. H., dat bij het Scliouwtooneel zooveel succes heeft heeft zich thans in de Nieuwe Eeuw bekend gemaakt de heer Jur. A. Soetmülder. Het Filmkijkspel Luxor Theater. Asta Nielsen is deze week in het Luxor Theater. Dat trekt natuurlijk altijd veel publiek, ook al is de groo te filmactrice er niet in levenden lijve, maar slechts-op het doek. Thans ver vult zij Veer de hoofdrol m een prachtwerk, dat voor haar als hei wa re geknipt is, namelijk in het stuk „H»t hellende pad". Zij spreidt hier- i nliaar talenten tentoon als veraio0- ten stiefdochter, als gouvernante van een aderliefst kindie, als echtgenoote maar we zien haar ook in de macht van den musicus Peter Karvan, die haar op alle mogelijke en onmoge lijke Dianieren exploiteert, haar tot dievegge maakt, enz. Aan het slot, als zij eindelijk, geen anderen uitweg meer ziende, in een tingeltangel haar kwelgeest doodschiet en dan zelf ver gil' inneemt, om een eind aan haar on gelukkig leven te maken, komt haar groote dramatische kracht eerst recht naar voren. Weliswaar zien we Asta liever een mooie rol vervullen, maar ook in dit levensdrama geeft zij weer 'bewijzen, een geboren fiLmartiste te wezen. We voorspellen eiken avond een vol Luxor Theater. Iedereen wil natuurlijk Asta Niel sen zien 1 Ook ziin er nog een paar grappige nummers; vooral word! smakelijk ge lachen om de klucht „Juffrouw, waar wacht u op?" De natuurt'fereelen zijn ditmaal ook interessant, vooral ook omdat zij uit ons eigen land zijn. Ditmaal zien wij heel aardigs kiekjes uit Weesp. Ter afwisseling treden de drie Ora- vio's op, drie zeer behendige acroba ten, die met hun toeren terecht zeer veel toejuichingen in ontvangst heb ben te nemen. Dit» nummer is waar lijk niet het. mdnet belangrijke van dit programma Het Scala-Thaator. Twee groote hoofdnummers worden tot en met Maandagavond in dit theater vertoond. Allereerst aanschouwen we echter een uitgebreid en prachtig Jour naal. „Bobby's geheim" laat ons zien dat een kleine jongen geheimen heeft en goed kan doen. Als hij echter ziet, dat een onschuldige verdachi wordt van diefstal, bekent hij zijn ge heim. Het «eiste hoofdnummer is „Het slechte gesternte". Een 50-jarige mil- lionnair wil huwen met een jong meisje. Het meisje wil niet. Om aan het verlangen van haar ouders te voldoen, stemt zij tenslotte toe. Voor dat het echter tot een huwelijk kom>, maakt zij kennis met den neef van den millionnair. De neef en het meisje ko men tot overeenstemming en treden in het huwelijk. De oom besluit wraalk te nemen op zijn neef en diens vrouw, doch wikkelt zich hierdoor in allerlei gevaarlijke avonturen. Tenslotte wordt alles door het dochtertje van den neef in orde gebracht en leeft men gezamen lijk gelukkig verder. Na de pauze gaat als tweede hoofd nummer „De waterratten". Dit is een sensationeel drama in 5 acten, met veel spanning. „De Waterratten" is een bende misdadigers, die onder lei ding staat van een man, Buck Elliott, die ook havenmeester is en dus door deze dubbele functie heel wat te weten komt. Het is een spannende strijd tus- schen Buck Eliott en Donovan, de de tectivehet is tevens een persoonlijke haat, want Elliot is gehuwd met de •roegere verloofde van Donovan. Deze 'rouw speelt een groote rol in het leven van deze mannen. We aanschou- De raadsleden in koor allemaal uit ons hoofd leeren?-' xj.w. „Meester, moeten wij wen ook een aanval van de Ibandieten op een trein. Het eind van de geschie denis is een hevig gevecht tusschen Elliott en Donovan. Deze laatste wordt gewond en staat op het punt doodge schoten té worden, als de moordenaar zelf door een schot getroffen wordt. Den heelen avond zagen we tevens mooi spel van de film-artisten.- Een programma, dus voor ekk w at wils, hetgeen uitstekend door den heer Van Heel vertolkt worde Buitenland. PROTESTEERENDE RECHTER3. Wegens Smeets vrijlating heeft het gerechtshof te Keulen zijn werkzaam heden gestaakt. DE IERSCHE QUAESTIE. Onder de Sinn Fednera heersc'.il. verdeeldheid over het aanvaarden dei- vredesvoorstellen. Oolc het Sinn Fein-kabinet is ver deeld Het verschil van meening is ont staan. over de bepaling betreffende de trouw aan,de Engelsclre huizen. De overeenkomst inzake Ierland zaJ Woensdag door Griffith aan het Dail Bireann worden voorgelegd. DE WASK6NGÏONSCI-5E CON FERENTIE. OVEREENSTEMMING INZAKE DE QUAESTSES DER STILLE ZUIDZEE. Reuter verneemt, dat de overeen komst inzake de quaeaties van de Stille Zuidzee de goedkeuring ver wierf van alle betrokken mogendhe den. De definitieve tekst wordt thans opgesteld. Verwacht wordt, dat Hughes den tekst zal meedeelen in een plenaire bijeenkomst, over en kele dagen te houden. Men gelooft, dat de conferentie de quaestie der versterkingen en ma rinebases op de eilanden der Stille Zuidzee zal regelen op den grondslag dat de bestaande forten en marine inrichtigen niet zullen worden uitge- breid. De vlootbeperkingen. Japan zou, volgens de Morning Post de 5—5—3 vlootverhouding heb ben aanvaard. Vlootbouw stopgezet. Frankrijk heeft den verderen bouw van oorlogsschepen van de Nor- mandiê-klasse (pantserschepen) stop gezet. EEN ERNSTICE AARDBEVINC IN JAPAN. Het J.cupaawiahie gezantschap te Washington ontving bericht, det 'e Tokio ile ernstigste aardbeving sinls twintig jaar heeft plaats gehad. Naar verluidt, zijn er geen dooiian, loch tui van personen werden gewond. Veie huizen zijn beschadigd. AARDSCHOKKEN IN MIDDEN- ITALIë. Uit Rome wordt gemeld: Sedert acht dagen worden in de omgeving .1 an het Bolscna-meer aardschokken waargenomen. De imuren der huizen zijn in verscheidene dorpen gescheurd .Een groot deel der bevolking huist thans onder den blooten liemel. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. Het Bolsena-meer ligt in de provin cie Rome. ïsn list Polltloks Tonr- iiooiveld. TWEEDE KAMER. 9 December. Ecu napraatje over socia lisatie en meclezeggansshau. Von veranderingen In de Grondwet. Mr, Trcfïlstra Wijkt voor Schaper. Meer dan een napraatje over sociali satie en over medezeggenschap der ar beiders is het debat van heden over art. 191 bis der Grondwet (het nieuw voorgestelde artikel, waarin aan an dere dan de bekende publiekrechtelijke organen als Prov. Staten, gemeente raden en waterschappen verordenende bevoegdheid wordt verleend) en over de daarop ingediende amendementen- TroclstraVan der Waerden, niet ge- wee?;. Herinnerd zij dat deze amende menten strekten tot opneming van een bepaling in de Grondwet welke de over neming en het beheer der productieve bedrijven door de overheid zou moge lijk maken en tot het stellen van rege len bij de wet omtrent medezeggen schap van arbeiders in het bedrijf en omtrent behartiging van de belangen der verbruikers. Daar dr. Van det Waerden duidelijk had doen uitkomen, dat zijn eerste amendement een uit vloeisel van het socialisatieplan was< behoefde het geen verwondering, dat hierover nog eens gezellig werd nage praat. Dc heeren Sineink en Kuiper als rechtsche arbridersver-egenwoordigers achtten de regeeringswijzigiug vol doende om een nieuwe regeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie mogelijk te maken. Eerstgenoemde was vol lof over het perspectief tot uitbouw van het collectief contract, dat door de simpele aanvulling in ar* 191 bis wordt geopend, laa.stgenjoenn de neigde wel vriendelijK naar de mede zeggenschap, -maar achtte niettemin het ameDdement-Troelstra dienaangaande verwerpelijk. Mr. Van Beresteyn legde den nadruk op de tvenschélijkheid van parlementaire controle op de eventueel nieuw in de stellen verordenende licha men en zijn partijgenoot Mr. Marchani wierp eiken socialisatiedwang ver van zich. Mr. Troelstra vond dat de heer Kui per, die zoo'n groot voorstander van medezeggenschap der arbeiders is, ge rust voor het 2de amendement kon stemmen, te meer omdat het regee- ringsvoorstei op dat punt geheel on voldoende moest worden geacht. Wat ons 2de amendement beoogt aldus de zoete vogelaar Troels,tra is een voudig de mogelijkheid van medezeg genschap in „het" 'bedrijf, doch niet m de onderneming als zoodanig. Precies wat de moderne Katholieken willen,; vond mr. Troelstra. Maar de heer Kui. per liet zich niet verleiden. Trouwens oerte van de zijde der communisten en van den heer Kokhek ondervonden da amendementen-Troelstra geen steun* Laatstgenoemde oordeelde dat de so cialisatie nog in „prae-embrionaleai" toestand verkeert en dat de medezeg genschap in een grondwetsartikel niets te beteekenen heeft, zoolang de kapita listen de economische heerschappij voc* Dat tenslotte mr. Schokking, prof» Visser van IJzendoorn en de ministet het nut der amendementen ontkenden, zal men wel zonder verdere uiteenzet ting willen gelooven. De amendementen sneuvelden met 55 tegen 13 en met 57 tegen 13 stemmen, waarna an. 191 bis z. h. s. werd goed gekeurd. Bij het hoofdstuk „Van de 2rande- ringen" in de Grondwet had de re geering voorgesteld, te bepalen, dat een voorstel tot verandering, behandeld als wetsontwerp, van kracht wordt in dien het met tenmïnse 2/3 der uitge brachte stemmen in elk der beide Ka mers van de Siaten-Generaal wordt aangenomen en door de Kroon goedge keurd, subsidiair, n.ll wanneer het is aangenomen met minder dan 2/3, daar over een volksstemming te boude» door de kiezers, in welk geval het ont- werp kracht verkrijgt, indien het met tenminste 2/3 der door de kiezers uit gebrachte stemmen wordt aangenomen* De toestand van tegenwoordig is, dat na aanneming van een Grond'wetswij- zigingsontwerp (of van een groep de zer ontwerpen) Kamerontbinding volg-,- waarna de volgende Kamer het met 2/3 heeft aan te nemen, wil bekrachti ging door de Kroon kunnen volgen. Mr. Oud verdedigde een amende ment 101 lezing van 2/3 der gezamenlijk door beide Kamers uitgebrachte stem men, waardoor zou worden voorkomen* dat een klein groepje Ecistc-Kamcr- leden (bijv. 18 van de 26 aanwezigen) «en met groote meerderheid aan de Overzij aangenomen Grondwetswijzi ging tegenhoudt. Verder was er een amendenicnt- Troelstra om in plaats van volksstem ming Kamerontbinding en bekrachti ging bij gewone meerderheid te doen volgen en een amendement-Schaper— Van der Waerden om wel de volks stemming te handhaven, maar in plaats van 2/3 een gewone meerderheid vol doende te doen zijn. Na eenig debat trok mr. Trtelstra «venwel zijn anti- referendum-amendement in ten gunste van het amendement-Schaper. De premier ontried de aanneming der amendementen, waarover Dinsdag zal worden gestemd. INTIMUS.-

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 1