Rubriek van den Arbeid. EISCHT MICHELINS! ROEKELOOS SCHIETEN. Hoc roekeloos sommige menscheu nivt vuurwapenen omgaan, is weer :ls gebleken in Zeijerveen, meldl Hei Vad. Een boerenjongen, die plan beeft politieagent te willen worden, had van een toekomstigen collega wat oefen- patronen gekregen. llii vroeg een ruim 12-jarig meisje van ziin buurman, dat op ongeveer 70 fi 80 Meter van hem stond, of hit haar maar zou schieten. Het meisje, dat blijkbaar niet laf wilde wezen, riep: Ja. De veelbelovende politieagent schoot en.... het meisje viel ter aarde. Geluk kig was zij niet dood, zelfs niet ge wond Toen haar doodeüjk verschrik te ouders en ook onze verbleekte knaap toesnelden, bleek dat de pa troon door de kleeren gedrongen was en de huid even geraakt had. Het was dus gelukkig goed afgeloopen. GOED AFGELOOPEN. Een eloctri- cien, C. G. 8., te Rotterdam, kreeg c tact met een Btroom van 420 volt; de n bekwam wonder boven wonder slechts i kleine brandwonde aan do linkerduim. OVERREDEN EN GEDOOD. De heer G. A. Kamplinys to Zaandam die Dinsdag avond door te vroeg uit den trein springen, werd overreden, is Donderdagmorgen aan de gevolgen overleden. DE NEDERLANDSCHE GREDIE- TEN AAN DUITSCHLAND. De Berlijnscbe correspondent van do Tel. schrijft Over de aanwending van de door Nederland aan Duitscnland verleende credieten wordt medegedeeld, da' Duitschland van het leveusmiddelen- crediet van 60 millioen gulden nog maar 25 millioen gulden heefE bruikt. Van het Revolving crediet voor het aanschaffen van grondstoffen ten be drage van 140 millioen gulden werd SI. 95 millioen opgeéischt. Hiervan werden 18.17 millioen door de Neder- landsche Bank uitbetaald. Deze bank heeft inmiddels 4.69 millioen terug ontvangen, zoodat, afgezien van de verschuldigde rente, de Duitsche Bch'dd nog 14.01 millioen bedraagt. Jiporten Wedstrijden Da Dnivsrsiteits-roeiwedstrtjd op hst Noordzoofcanaai. LAGA WINT HET HOOFDNUMMER. Die Donderdag van de studentenrooi- wedstryden is toch een heel vreemde dag; telkens weer draait hot op regen uit, iede- ren keer dreigde het prachtige waterfeest van den Nederlaudschen Studenten Roer bond in lerterlykei) zin in hot water te vallen. Nu bijvoorbeeld I Deze heele week was do lucht blauw, geen wolkje dreef er, de boeren zuchtten al dat het veel te droog was en in de dor pen zat men reeds zonder water. Iedereen putte van do warmte! De inleiding tot oen waterfeest prachtig; zou hot echter den gehcelen dag droog zjjn? Maar ziet, "Woensdag kregen we reeds argwaau, allen wie zich interes eeerden voor hot weer, zullen hot opge merkt hebben. Stilletjes dreven in don na middag een stuk of wat zoogenaamde don. der-wolkjes over; augstig wachtten we af en kregen weer moed toon hot weer als voorheen bleef. Zou er onweer komen J 't Was zoo heetl Woensdagav and was het goed, de nabuur was in rast. 't bleef warm. Maar Donderdag, „de" dag, was het 15e\e leven gaande, er stond een flinke bries en er waren woLken aan de lucht. Toch ar maar op wagen; geen jas m men n naar Amsterdam! 't Was al J u Amsterdam aangekomen werd het al triester en triostor, het zwerk raakte be dekt met rogenwolken en in minder dan geen tjjd stond je mot je zomercostuum onhandig in een stortregen en zocht ten slotte onderdak. Waarom ons dan ook voor de zooveelste maal laten foppen? 't Is toch titl regen op dien dag. t Was evenwel mot zoo'n leelijke lucht als verleden jaar en daarom hielden er den moed nuuvr in en stapten, nog al tijd in een molgch buitje, tegen eencn naar het IJ, waar ouzo boot, de „Graaf Wil lem" deinde op do rogen-garimpeldo gol ven. Aan de beide flankoerendo steigers liggen twee booten, die vertrokken gaan naar het terrein van den strijd. Ze loopen vol met vroolyke jongelui, meestal studen ten en supporters van oen van de ploegen, die straks hun krachten zullen meten met de andere rooiers. Op den hoed dragen ze de kleuren van de door hen bevoorrechte veroeniging, de lichtblauw met wit gestreepte vlag van Njord, de rood-wit, enz. vlag met het hoekkrnis van Laga, het donkerblauwe vc-ld van Tribon, de roode vlag met wit middenvak van Nerous, do witte vlag roode ster van Aogir, en daaronder, onder die kleurjjke hoeden een bewegelijke, thousiaste en vroolyke groep jongelui do allerbeste verwachtingen. Do muzikanten, aan boord van de A maar Paket zetten in, de boot komt in be weging en zingende gaat de vroolyke troep Weg. Spoedig verdwijnt ook de andere Bchnit. Op onze boot zien we verschillende of- ficieele personen, als den Oonunissaria der Koningin in Noori-Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Roel], den burgemeester van Amster dam, den goneraal-majoor A. M. Kolle- wyu, commandant van de stelliug Amster dam, Prof. Werbhoim Salomonson, roctor- muguifiques van Amsterdam, Prof. Leeuwen, rector-magniCicus van U.trecht, Profossoren Damsté uit Utreoht en Salver- da de Grave van Leiden, rectoren van de Studentencorpsen en verschillende offi cieren. 't Weer knapt langzamerhand een beetje op en als we met een flink gangetje het IJ doorgevaren zyn en de massale Hembrug naderen, staat het zonnetje al weer lustig te schynen en jaagt de laatste ondeugende Hemelvaartsdag-wolken op de vlucht door eon zee van heete stralen- On. der de Hembrug gekomen, waar je je even stil voelt worden en opaiet naar dat gnoot- «cho bouwwerk, merkon wo weer spoedig op eendgen afstand het schouwspel van verleden jaar. Een inassa schuitjes van al lerlei vorm en kleur, bezet door vroolyke, verwachtende en lachende menschen, hob belt en wiemelt langs beide zyden van het kanaal. Reeds liggen or de booten waar straks de groote strydon in gevoerd zullen worden, waar sttfolffl In getrokken zal wo». den aan de riemen, dat de stukion e» afi vliegen, waar de stuurlieden hun aanmoo- digingakreten in zullen roepen tot de rooiers, aan den steiger. Spoedig komt bot nummer „vöerriems- giekon juniores" over een baan van 1950 -Meter. Aan doa start vorsohynen Laga mot de boot „Napoleon Guldonaar", Triton mot „Gerrit Fuhri", Njord met „P. H. Damstó" en Noreus met „Karei Pott". Het starten van Laga is prachtig, di rect na het schot geeft zo volle kracht sclviet Uo drie andere voorby, Njord's star. ten was slocht, wat haar oen grooten ach terstand gaf. Laga werd in dozen stryd nummer 1, in een tyd van 7.13 ten, waardoor G. .T. A. de Groot, P. H. Duywis, P. A. S- Krips, L. A. de Loire C. J. A. v. Lummel, iedor in het bezit kwamen van een zilveren modaüle. Triton kwam als summer 2 aan in 7.22 minuten. Hot volgende nummer, „overnaadsche vierxiemsgiekenop een baan van 1950 Metor leverde een prachtigen stryd. Laga was in starten al weer „do kei", moest hot in roeion tocli afleggen togen Nerous en Njord, die in oen enorme race aieh aan den kop stelden. Dat Nereus luut den eindspurt inzette was de oorzaak, dat Njord 't eerst aankwam in 7 minu ten 53 1/2 9econde, torwyl Nereus or 7 mi. nuten 55 4/5 seconde over deed. Vooral Bouricius die by Nerous aan slag zat, was uitstekend. Als Njord nog eens zich legt op „goed startouvormt ze prachtploeg. In de boot van Njord, „Od- hin" zaten O. "Visser, J. Goslings, K. Eriks II. van Calcar en P. N. Tuasot van Patot, dao ook allen een zilveren medaille ver dienden. Nummer 3 van het programma, dat om 3 uur begon, was „Jonge Twee" ovor 1950 Motor tusschen Laga en Njord. Alweer viel hot goede starten van Laga op; of schoon ze niet mooi roeide, wist ze de overwinning te behalen in een tyd van minuten 20 seconden. In doze schuit zaten H. IJ. Loopedt, L. van Dingos en O. J. A. v. Lummel; 3 zil veren medailles. Hot hoofdnummer was „Viememsgii keu", baan 3000 Motor. AegLr viel uit, zoodat aan den start kwamen: Triton met do boot „Roelof", Nerous mot „Pri Laga mot „Napoleon Guidenoar" en Njord mot „F. E. Pels Rylcen". Laga startte alweer snol en behield do leiding, Triton bracht or niot voel va rocht en vormde de achterhoede, Ni deed krachtige pogingen en dat alles In schitterenden styl om Laga te passee- Njord schoen er „utt te zyn en had niet veel in te brengen. Luide aangemoe digd door de supporters aan don kant, spanden zich da spieren, plaatten stevi ger zich do voeten op den bodem, schoten :1e booten als meeuwen over het water, terwyl het eenige geluid van de stryders was het aanmoedigen van don stuurman en hot geklikklak van de spanen in het brak ke water. Uiterst spannend was do oind- start tus3chen Laga en Nerous, de eerste was snellor, maar kon, wat styl-rooion be treft met halen tegen de Amsterdam mers,, die tot het einde hun magnifiquo manier volhielden. In 11 minuten 37 1/2 seconde Zegevierde de Laga ploeg, die uit gemaakt werd door Piet Brom, H. O. N. van Aznoron, G. H. Thai Larsson, W. A. Terwogt en M. O. Davis. Prys was een eerediploma en 5 gouden medailles. Het vyftal wérd gelauwerd en luide toe gejuicht door do bewonderaars. Fanfares weerklonken. Nereus heeft ook in dozen stryd getoond wat zo waard is on hoeft don kamp niet cadeau gogoven. Verleden jaar heeft zo dien dan ook gewonnen. Njord kwam 3 en Triton 't laatst aan. Do Utrechtenaren haalden aan 't einde Kïacüar veruwijui vöor u door «en zeer fra&ien vang van Van Bueren op Davidson, terwijl op 72 Eigeman voor 27 het slachtoffer wordt van denzelf den bowler. Schróder slaat zeer hard, o.a. een geweldige zes op Davidson en overleeft v. d. Chijs en v. (L Linde, die 't slechts kort uithouden. Reydon ziet tenslotte op 148 kans, den veteraan te bowlen. Hiermee is ook direct de innings afgeloopen, daar De Meyere reeds met den tweeden bal van Rey don gebowlod wordt. Lotzy de Brum blijft met 14 nlot uit. De bowlingcijfers ware© geen van alle fraai, ook al door het minder goede vangen, daar er nog al eenige kansen gemist werden. SCORES: Rood en Wit: Faber c. and b. Rincker 4 v. Manen c. Lotzy de Bryin v. d. Cbijs 17 v. Bueren b. w. Hisgen 4 v. Spenglar c. and b. Hisgen 1 Reydon b. Hisgen 4 Wackwite b. lllsgen 18 Swens b. v. tL Chijs 3 F. Davidson b. v. d. Chijs 1 Vreugde b. v. d. Chijs 15 B. Davidson b. v. d. Chijs 8 Adelink not out 0 Extra's 2 71 Bowlingcijfers: O. M. R. \V. Eigeman 9 2 17 u Rincker 10 0 29 1 Hisgen 13 3 15 4 v. d. Chijs 134 7. 8 6 V. R. AR Leiser c. Swens v. Spengier KrU6eman 1>. Reydon Hamburger l.b.w. v. Spengier Eigeman c. B. Davidson F. David son 27 Hisgen c. Reydon Faber Rincker c. v. Bueren b. Davidson Scliróder b. Reydon v. cL Chijs st. v. Manen Daridson v. d. Linde c. Vreugde Faber 9 Lotzy de Bruin not out 14 de .Meyere b. Reydon Extra's 148 Bowlingcijfers: O. M. R. W. v. Spengier 13 2 46 2 Reydon 7 2 19 8 Faber 11 8 23 2 Davidson 5 0 87 3 VOETBAL. IXE "WEDSTRIJDEN UITGESTELD. Op advies van de medische com missie van den N. V. B. werden Woensdagavond alle voor Hemel vaartsdag uitgeschreven wedstrij den wegens de warmte uitgesteld. Voor R.C.H., dfte 's avonds 7 uur zou spelen, was dllt zeen teleurstellend, omdat het op dit uur juist niet warm was. ROTTERDAM—HAMBURG (3—2), Aan „De Crt" ontleenèn we de volgende bijzonderheden over bo vengemoemden wedstrijd: De Duiitschers beschikten over een ferme ploeg, waarvan de verdedi ging het besta deel le. Bij fte Rotter dammers heeft vooral de Korver sublieme partij gespeeld. Togen 3 uur wordt begonnen; di rect pakken de Rotterdammers flink aan en houden het beste van het speL Hoewel dq Duitschere uitste kend verdedigen, kunnen zij niet voorkomen, dat na ©en ruim kwartier Formenooij, na mooi samenspel met Groosjohan, met een goed schot d© leiding neemt. (1—0). Kort daarna valt den Rotterdammers een straf schop ten deel, waarvan Da Korver echter niet wenscht te profiteeren. Daarna verslapt het speL Eenige goede Duitsche aanvallen worden onderbroken en als Harder tegen den paal heeft geschoten is het rusten. (1—0). Na de hervatting loopen de Ham burgers dadelijk hard van stapel en liet Rotterdamsche doel beleefd ge vaarlijke momenten. De Korver en Weber en in laatste instantie Steen- hauar weten voorloopig onheil te voorkomen doch als het spel 20 mi nuten oud lis, hebben de gasten ein delijk succes, als Horndahl met een flink schot Stoenhauer weet te pas- seoran. (11). Benige minuten later veroorzaakt Klip een corner. Deze wordt goed ge nomen, en door Harder tot een doel punt verwerkt. (1—2). Eenigan tijd nog blijven dan de Duitschere ster ker ,doch tegen het einde komen de Rotterdammers geducht opzetten en 10 minuten voor het einde weet Pijl na een hoekschop de partijen op lijken voet te brengen (2-^2). Nauwelijks is de bol weer aan het hollen of Beijers benut een vrijen schop en brengt den Rotterdammers de overwinning (3—2). De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van Rotten GemBSEil nieuws ONTPLOFFING IN E1EN DYNA- MïETFABRüEK. Uit Keulen wordt gemeld: Woensdagmorgen had in do dynamietfahriek Schlebusch een ont ploffing plaats. Vijf arbeiders wer den gedood en één licht gewond. De oorzaak kom nog niet worden vastge steld. TREINBOTSING IN EEN TUN NEL Te Genua heeft Dinsdag een spoorwegongeluk plaats gehad ln de tunnel, welke onder de stad door loopt tusschen de stations Piazza Principe en Brignole. Een trein uit Ventimigla liep in de timnel op een hevig en de locomotief en het postrij- tuig van den trein uit Rome werden geheel vernield. De duisternis droeg nog tot het verschrikkelijke van den toestand bij. De passagiers sprongen lm groote opwinding uit dien trein. (Ei- werd onmiddellijk hulp geboden door mannen, die mot fakkels de tun nel binnen snelden. Ben persoon werd gedood en elf ernstig gewond. DR. MAYR OVERLEDEN. Naar Belga uit Weenen verneemt, is dr. Mayr, de gewezen bondskanselier van Oosten rijk'. gisteren overleden. aog u i op. Do scifnvodstryd ovor 1950 Meter kwam iueroa; in do Njord-boot „Torpedo" zal S. Koest Croliius, a very good sculler, die vry gemak kelyk won van M. v. Stappen van Laga in de boot „Dick".- In 9 minu ten 52 2/5 seconde won bij de zilveren medaille. Als nummer 6 stond vermeld Minerva" vier, deze stry-1 maakte echter plaats voor „Achtrienigiioks-juiiioi'esovor 1950 M. Laga wist ook bier den eereprys voor zich to bemachtigen; slechts 3 seconden na haar aankomst passeerde Nereus do finish. de favoriet, zooals bleek uit de stormachtige aanmoodigingskreten. In 6 minuten 53 seconden zegevierde Laga. Vooral dit laatste gedeelte van de roei- karnpen grift een prachtigen indruk van da aterwodstryden in "t algemeen in ons ge heugen, 't zekere en kalme trekken van 8 jonge mannen, de tanden klemmend op elkaar (.dat was niot te zien) het regel matige doorhalen van do spanen door het aonneepiegolonde water. Roeden is mooi, nuiar dan zóó! De samenstelling van dit te eet liet al weer niets to wenschcu over we wonschen de organisatoren geluk het uitmuntend resultaat. Ve noemen nog eeuige namen van de leiders van den wedstryd. Kamprechter- starter, Ir. H. T. Adams, Tydopnemer Dr. A. A. J. H. Marres, verder nog aankomst- e o mmissori ssen, ontvangst-commissarissen, polltiie-comimasarioseu en do ploeg-cominis- saris. Het bestuur bestond uit de hoeren Aegir: G. öissingh, president, Njord: J. Dutry van Haeften, Laga: M. van Daalen; Triton: W. J. Ph. van Waning en Nerous: W. E. van Wavoren. CRICKET. ROOD EN WIT—V. R. A. In een wedstrijd, waarin beido par tijen duidelijk blijk van ongeoefeud- heid gaven, lieeft Rood tn Wit met 77 runs van V. R. A. verloren. Tegen 71 runs van de thuisclub stelden de Am sterdammers 148, waarna gestopt werd. Rood en Wit bat eerst en opent met Faber en Van Manen op Rincker en Eigeman. Het batten is niet Baai en van de eerste 5 batsmen behaalt al leen Van Manen met een gelukkige 1/ de dubbele cijfers. Als de stand 734 is, houden Wackwitz en Vreugd© tot lunch stand. Eerst op 67 wordt Vreug de voor 15 door v. d. Chijs en kort daarop Wackwitz door Hisgen voor 18. Op 71 sluit de innings. Van de 4 V. R. A.-bowlers hadden Hisgen en v. d. Chijs met resp. 415 en 58 mooie cijfers, terwijl Rincker en Eigeman slechts zeer weinig suc ces hadden. Ook bij V. R. A. is het begin van de innings niet fraai. Leiser verdwijnt met de© eersten bal en Hamburger gaat voor 19 l.b.w. Op 34 gaat ook Kruseman uit voor 7, doch Eigeman en Hisgen blijven langer aan. Als Van Spengier éh Reydon afgezet worden, en Davidson en Faber gaan bowlen, heeft dit op 63 succes, daar Hisgen dan voor een goede 15 op het bowlen van laatstgenoemde ge vaneen wordt. AUIIO EVIB SMA2EUJK, IS FRAHKEH'S MEIKBROQD Van hier en daar. EEN CONFLICT IN DE BOUW VAKKEN. Coen collectief oontraot moer. Namens de gecombineerde werkne mersorganisatie in de bouwvakken is de vogende brief gezonden aan den --Pa troonsbond voor de Bouwbedrijven in Ne derland en den Ned.- R.-K, Bond van Bouwpatroons: „Uw schrijven van 16 Mel LL is in onze verschillende bondsinstanties be handeld. Als wij de bedoeling van uw schrijven goed hebben begrepen, wordt >ns de eisch gesteld, al de door u ge telde voorwaarden te aanvaarden, en zou dus zelfs een mededeeling dat een organisatie één der door u gedane voor stellen wel aannemelijk acht, geen zin hebben, „In de overtuiging dat dit inderdaad uw bedoeling is geweest, hebben wij de eer u te beriohteu, dat onze organisaties niet bereid zyn, op deze voorwaarden de overeenkomst te vernieuwen. „De besturen van den Grondwerkers- bond en Neutrale Timmerliedenbond gaan eveneens met deze opvattiDg ac- >rd, doch moeten dez» zaak nog in hun vergaderingen bespreken." Naar aanleiding van dezen brief heb ben de patroonsbonden besloten te ant- rden, dat zij de onderhandelingen af breken en het collectieve contract, dat eigenlijk op i Mei jJ. was geëindigd, maar voor den duur der besprekingen was verlengd, thans als afgeloopen te beschouwen, De toestand is dus thans zoo, merkt het Hbld. op, dat er geen collectief ar beidscontract in do bouwvakken meer bestaat en dat er geen kans meer is, dat een nieuw contract tot stand "komt. Wat de gevolgen van dit afbreken der onderhandelingen rullen zijn valt op het oogenblik nog niet te zeggen, daar de werknemersorganisaties hun houding nog moeten vaststellen, ALCEM. NED. BOUWVAK- ARBEIDERSBOND, Op de to Arnhem voortgezette jaar vergadering van den Algem. Ned, Bouw- vakarbeiersbon werden bij acclamatie in het bestuur herkozen de heeren L. v. d. Wal, C. van der Linde, J. P. Boon stra, J. W. van Achterbergh, E. Sinoo, P. M. Verdorst en F. J. Hariot. Na uitvoerige discussie werden aan genomen de voorstellen van de afd. Den Haag om in de statuten op te nemen het streven naar medezeggingschap in de be drijfsleiding en het deelnemen aan den strijd voor ontwapening. Aangenomen werd voorts een voor stel van. het boïidsbestuur om de uitkec- ring aan stakers, uitgestotenen en slachtoffers voor gehuwden en kostwin ners te bepalen op f iS voor de ie klas- 17 voor de ae klasse, f 16 voor de 3e klasse, f 13.50 voor de 4e Masse en 15 voor de 5e klasse per week. Voor elk kind beneden 14 jaar zal tot een maximum yan 4 kinderen, .een w§- kehjksche bijslag worden bepaald. Voor ongehuwden, die het volle loon verdie nen, zal de uitkeering wekelijks f 3 I lager zijn dan voor gehuwden zonder kinderen. Besloten werd do eerste week geen uit keering te verstrekken en de uitkee- nng voor gezellen, die nog niet het volle loon verdienen, aan het bondsbestuur over te laten. HET CENTRALE WERKPLAATSEN- PERSONEEL. „De TeL" vermeldt, dat de minister' van Waterstaat zijn sancue heeft ver leend aan de voorgestelde loonsverlaging voor het werkplaatspersonec-1 met 10%, m-tts het personeel door een 54-urige werkweek toch aan inkomsten niet ach teruitgaat. De regeling der 54-urige werkweek moet nog de goedkeuring van den minister van Arbeid wegdragen. Zoodra dit geschie is, volgt het offi- cicelc antwoord van den minister van Waterstaat aan de directie der Nederl. Spoorwegen, NA HET CONFLICT IN DE HOUT BEDRIJVEN. Wij deelden reeds mede dat het con flict in het kuipers- en ktstenmakersbe- urijf is geëindigd. Er is een nieuw collectief contract aangegaan, dat 15 Fe bruari 1913 zal eindigen. Daaraan kan nog worden toegevoegd dat de gezellen die ges taakt hebben, allen weder in dienst zullen worden genomen, voor zooveel cle stand der werkzaamheden in de bedrijven het mogelijk maakt. Alleen in Groningen zullen vijf der oud-stakers niet- meer in de betrokken ondernemin gen worden toegelaten, terwijl in Win schoten twee werknemers voor een ball jaar zullen worden te werk gesteld. CHR. AMBTENAARSBOND. Op de te Arnhem gehouden algemeene vergadering van den Algem. Ned. Chr. Ambtenaarsbond werd medegedeeeld dat de Bond op 1 Januari telde 2993 leden. Als leden van het hoofdbestuur werden gekozen do heeren A. Masten broek, L. Vermeulen, M. J. van Steenis, J. van Santbrink, T. ICingsma, C. J.- van Dam, G. Haverhoek, G. Straalman, A. van Driel, H. W .Rietberg, E. Looyen, J. de Vries en mej. S. J. Heidema. Het hoofd bestuur nam het voorstel over om voor een eventueele vacature van een vrijge stelde als zegel in aanmerking te doen komen een mannelijk candiaaat.- STEUNVERLEENINC AAN WERK- LOOZE TYPOCRAFEN. De minister van Binnenlandsche Za-ken zond aan de gemeentebesturen een cirou- lairc met verzoek om indien van ge meentewege steun aan werkloozo typo grafen wordt verleend die steunverlee- ning spoedig te doen eindigen.- Voor zoo ver, merkt de minister op, ondersteu ning niet kan worden gemist, zal deze c.q. moeten worden verstrekt overeen komstig de Armenwetj liNuKZONDEtT MkDkDEKlINGEN S 60 Cte. per regel. bcnfrsift "m den aankoop van benoodiqde lu lli ik i m rijwielbanden ui», fy dot er vele MINDERWAARDIGE in den handel xQ«i onder FANTASIE-NAMEN teoen FANTASIE.PRIJZEN |l Vastgestelde biliyke pryzen: Buitenband f6.-; Binnenband f3.25 H PROT. CHR. SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. Op de te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van den Prot- Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel werden do aftredende hoofdbestuursleden, de heeren P. Graaff, te Amersfoort, O. van der Kooi, te Amsterdam, en J. Sclidpp, te Utrecht herkozen. ONTSLAG LEERLING-MACHI NISTEN. Naar aanleiding van een verzoek van St. Raphael heeft de Directie der Ned. Spoorwegen geantwoord dat de leerlingen-machinist, wier diensten bij den Dienst van Tractie niet meer noodig zijn en daar niet in een andere betrekking te werk kunnen worden gesteld, desg» wenscht bij den Chef van den Dienst van Materieel en Werkplaatsen voor plaatsing in een der Centrale Werk plaatsen kunnen sollcdteeren. Varia. Bij de firma C. N. van der Veer, stoonaband- en koortfabriek te 's Her togenbosch, zijn de arbeiders in sta king gegaan daar zij met 10 pCL ver laging van de ioonen geen genoegen wilden nemen. Door de vereeniging van Werk gevers in het binnenheurtvaartbe- drijf te Rotterdam Is aan de arbei ders-organisaties meegedeeld, dat zij de Ioonen in het bedrijf met f2 en f 3 per week wil veriagen en deze wijziging wil doen ingaan op 15 Juni. as. li PROEFT, D OORDEELT, ln... koopt steeds weer a. J. P.'a Vanille-Créme-Pudding met de heer- eijke Vanille-Roomsmaafc en A. J. P.'< Frambozensaus, it 71/, cis. per pakje. Uit de Omstreken^ SCHOTEN. DE CRENSWIJZICINCS- COMMISSIE. Woensdagavond vergaderde de com missie van ingezetenen weder onder leiding van den heer F lx ril o p. Eerst werden de vroeger aangehpu- den artikelen 11, 12, 13, 14, 16, Vf en 18 aangenomen. Bij art. 19, eigenlijk reeds aangeno men stelden de heer V i s 6 c.s. voor in lid 3 de woorden „6inds hun op richting" te vervangen door „van den datum van overgang af". Het betrol het teruggeven van een buitengewone bijdrage door een te annexeeren ge meente aan woningbouwvereenigin.- gen, verleend. Het kwam des heeren Vise c.s. niet billijk en logisch voor, dat de nieuwe gemeente zou moeten betalen voor wat alleen de oude g e- jte aangaat. Van de oprichting van die vereeniging af behoeft dan ook door de gemeente geen \ergoedin? gegeven te worden, maar van den da tum van overgang af, meende de heer Visé. Er ontstond een zeer uitvoerige dis cussie over dit voorstel. Het voorstel van de heeren Visé c.s. werd verworpen met 6 tegen 5 emmen, en één stem blanco. Het geheele art. 19 werd daarna aangenomen. Hierna art 20, waarin is neergelegd de wachtgeldregeling voor het perso neel derde annexeeren gemeente. In verband hiermede was ingekomen een verzoek van den Ned. Bond van ge meente-ambtenaren, aan welk verzoek door het Nationaal Verbond van ge meente-ambtenaren adhaesie was be tuigd. Deheeren DeVosenVisé wilden dit adres niet behandelen, maar een voudig in art. 20 die wnzijjingen aan brengen welke wenschelijk worden ge acht De heer Visé stelde voor, het adre3 voor kennisgeving aan te ne- De heer T a u b e r wilde art. 20 aannemen zonder wijzigingen. De Voorzitter stelde voor art. dan puntsgewijze te behandelen. De heer V 1 s wilde in art. 20 liet algemeen© beginsel opgenomen zien, dat de ambtenaren geen financieele of moreele schade mogen lijdon, zulks ter beoordeeling ook van de vakver- een i g ln gen. Besloten werd, dezen wen ach bij punt 14 te behandelen. Overgegaan werd tot de puntsge wijze behandeling. Hierbij werd uitvoerig gedebatteerd over de kwestie of op de wachtgelden ook nog periodieke verhoogingen zul len worden toegekend- Een daartoe strekkend voorstel van den heer Visé werd met 7 tegen 5 stemmen aange nomen. Bij punt 14 bracht de heer Visé op nieuw de vakvereenigingen naar vo ren. Hij wilde dat niet alleen de amb tenaar of diens gemachtigde werden gehoord door Gedeputeerden maar ook de erkende vakverenigingen. Dit voorstal werd z. h. b. aangeno men. Artt. 21, 22 en 23 werden daarna ook z. h. s. aangenomen. Hiermede was de behandeling van het geheele ontwerp-ad vies afgeloo- sn. Een commiasio van redactie werd samengesteld bestaande uit de heeren Visé, Cobolens, Heidstra en Tauber. Deze commissie zal met den secreta ris het onwerp-advies te redigeeren en daarna zal nog eea vergadering wor den gehouden om het ontwerp vast te stellen. VELSBN. De drukte op Homelvaarts- dag. 's Morgens al voor vijven deden claxons hun beet de Velsenaren wakker te maken, on tot laat in den avond was het nog te merken dat er heel wat nitg&an- ders by den weg waren. De pont heeft voor de zoovools'.e maal eens weer boweoan, hot verkoor xilot aan to kunnen, 'e Morgens moesten do auto'i soms vier a v(jf koer wachten voor zo ovgt konden varon, terwijl de tranwllenst den heolon dag in de war bleef nadat in den morgen eenige trams ook onder do vach tenden gerekend werden. Een ingenieur van den waterstaat, die den toestand eens kwam opnemen, moest erkennen, dat 't zoo met langer ging. In den avond ging 't met probeerd hebt, neemt dan nog eens A 3iHfócit«nnra de slljmoplossende iljJUgSirOOP, do terugkomers weer evenals met de de< genen, die in den morgen heengingen» wachten, wachten en nog eens wachten. Om allee ordelijk to laten verloopen wal het politietoezicht uitgebreid. Ongeval. Een dochtertje van den heer v. St. viel van haar fiets en kwam zoodanig op haar achterhoofd terecht, dat zjj het bewnstzjjn verloor. Zjj kon geluk» kig direct naar huie gebracht worden. VELSEN. Geen loonsverlaging. Het loongesoliiil aan de Melkinrich ting „Velsen" ie na een conferentie niot het hoofdbestuur van de Nedl Vereeniging van Fabrieksarbeiders e>n de directie van de betrokken firma, opgelost. De loonsverlaging van f 5, de verlaging van de premie c-n het in trekken van vacant: edagen gaan niet door. Alleen de ongehuwden krijgen inplaate van 6, vier dagen vacantia per jaar. Over het inhouden van den vacantietoesl ag k f 10 is nog niet be slist. STAKING BXJOGOVENIBEPRIJF. Zaterdag a.fi. zal in het gebouw van id'en IEaaxLemaciheri Bestuurderebondl een bijeenkomst plaats hebben van de Hoofdbesturen der organisaties die be trokken zijn in het conflict aan het Hoogovenbedrijf te Veisen, om de si tuatie onder de oog en te zien. N.V. „DE TIJDGEEST"; Trekking van 950 nummers ten overstaan va® Notaris A. G. Mollë. Woensdag 24 Mei 1922. Prijs van f 1000 8872 15113 16213 16852 19294 20117 20699 400 242011312 1 225313493 14308 200 396 10526 13433 17784 100 2709 6800 7677 11267 12126 14623 17596 17893 18846 19544 Prijzen van f 90.eigen geld S3 3829 6478 8808 10275 13116 15131 17212 19149 190 32 6681 1610327 37 35 55 19381 237 3984 6320 40 10423 50 56 17330 96 360 98 77 83 40 97 90 95 19612 526 4132 6970 87 58 13215 15248 17403 73 97 70 70® 8929 74 13486 97 17556 82 619 70 73 40 10574 13518 15396 58 19704 70 4303 7280 9000 10735 13671 15549 17988 33 961 4403 91 9120 10830 13790 15698 95 10814 1101 24 7356 9311 36 98 15853 18180 57 64 38 7459 38 47 13853 15958 83 20003 1720 4540 7588 51 11025 1392o 6118341 8 1962 4816 7709 9477 11192 81 16025 99 13 2041 5026 30 7911214 14074 34 18410 30 66 5104 38 9505 11450 14109 16129 58 20157 84 5338 42 21 53 14213 91 18577 20294 2296 87 48 41 I17I2 4016386 99 20357 2345 5492 7809 9617 11931 14305 16446 18651 20455 2693 5640 10 38 9214605 65 99 20537 97 77 8015 69 95 731650J 1S714 20712 2798 5035 67 71 1205014740 5 47 20850 2916 6215 8293 9821 12197 41 23 72 59 3184 41 8356 70 1238814802 16688 87 519/ 3570 78 8412 9911 12674 57 16797 18942 3656 6308 8565 10046 12848 77 16913 19033 82 64 8810161 1292014913 27 91 3817 6448 8768 10201 79 16 46 96 Later aflosbaar. 130 2329 4551 7127 9275 11632 14083 16417 18911 42 42 63 56 9325 58 14100 22 39 74 81 73 7203 39 69 97 85 46 205 «08 S4 30. 67 11759 14207 16532 19029 39 15 90 31 84 11808 12 46 41 68 23 4606 83 83 15 37 63 42 73 76 8 7307 9408 30 71 69 51 93 85 17 55 9533 69 83 16651 19113 304 2533 40 02 40 12005143151671Ü 24 19 51 72 7466 02 37 17 65 85 21 77 74 73 78 57 26 16801 19202 57 78 93 7511 9212104 31 53 52 63 2616 96 7615 6603 6 45 78 53 436 34 99 46 18 10 5510986 58 53 46 4785 57 23 30 66 17061 67 88 48 93 7718 33 72 73 89 80 522 59 482-1 29 92 83 14404 17276 19314 23 66 46 49 96 12209 22 78 27 51 90 64 7846 97 35 14502 17311 50 63 2820 66 73 9728 60 5 18 60 600 93 4930 85 42 93 10 25 72 755 2919 52 97 4812313 40 31 19442 71 31 62 7986 52 18 55 SI 48 S47 76 92 8014 70 2714612 52 77 930 3001 5010 39 9853 29 34 72 19586 36 46 19 S3 69 42 61 1744019619 43 63 5102 8118 99 5514738 41 52 78 76 41 29 9901 73 86 54 71 1022 3114 63 43 7 1240414805 70 75 31 18 79 55 32 50 26 94 19726 66 61 5215 8200 50 67 741751319649 1103 71 25 8 94 1256614912 30 71 20 3214 5321 3410115 68 39 5319915 1227 15 5409 69 38 12668 92 90 10 54 23 34 8310 46 69 15011 17624 40 86 75 62 15 47 12715 42 75 20055 1323 99 5510 47 10207 12813 15125 17729 20128 25 3373 5601 54 51 36 73 17833 59 60 3407 17 840! 87 74 75 49 91 81 69 88 51 88 12935 82 57 20216 1459 3516 5703 57 10316 59 15249 17902 18 95 50 21 77 2013020 67 16 3* 96 99 22 8637 57 54 60 22 38 151» 3625 74 67 UM75 13117 15313 18012 64 S 44 93 90 99 44 68 44 te ,000 51 5818 97 10509 99 15535 162U) 20i-® 72 83 42 8623 2913203 38 6 75 3779 77 Z7 60 56 74 33 S3 1705 3822 5905 44 10054 8815522 43 32 12 43 9 5510725 92 61 53 77 14 3934 17 61 40 9315606 602W01 30 64 33 72 5013324 60 61 89 69 83 7T 02 49 15727 66 20543 42 91 6012 85 74 88 33 91 44 45 4012 42 86 90 13401 45 92 83 «5 46 70 871510880 22 90 18304 20617 74 94 29 94 27 ,5814 9 40 1822 4118 6140 9911011 35 16 51 48 54 54 63 86131U16 63 27 60 ?3 61 77 6267 17 18 78,5924 812OT32 87 92 Q93 29 29 78 2618439 62 03 S3 6444 33 34 82 89 72 86 igS 4213 6503 8935 9S 13523 92 ia 2C620 61 M 5511233 461®6218517 2010 35 35 74 35,3612 ,6l20 67 62 30 4307 64 9061 46 14 50 68 20924 77 74 55 28,6227 18628 53 4433 6645 83 95 66 28 44 51 S44^ 49 92 11323 ,3789 57 60 75 Ta 44 64 9125 25 94 8418738 2,13 49 82 40 50 13802 ,6301 57 go 58 6757 62 - 72 20 18 60 84 6809 79 82 46 24 89 ^4505 55 83 11426 ,4011 29 18806 5! 11 7012 9311508 18 33 33 67 18 35 9201 36 55 64 39 g 22 88 57 ,1605 67 16409 90 Vorige lijst stood 2977^ at 297'iM

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6