OM ONS HEEN Het Filmkijkspel 40e Jaargang No. 1200-4 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen ZATERDAG 29 JULI 1922 ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.571/,. Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke nummers fü.15. Geïl lustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f0.571/,franco per post f0.65. Post Giro 38810. Uitgave der N.V. Lourens Coster, Oirecteur-Hooldredacteur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels f 1.75iedere regel meer 35 Cts. Reclames 60 Cts per regel. BIJ abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en aanbod van 1—4 regels 60 Cts pet plaatsing, elke regel meer 15 Cts. contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie Groote Houtstraat 83. Telefoonnrs. Redactie 6O0 en Administratie 724 BIJKANTOOR voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, lJmuiden, Beverwijk enz. DRIEHU1ZERKERKWEG 2, VELSEN, TELEFOON 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJUEN. EERSTE BLAD Agenda Heden: ZATERDAG- 29 JULL Hotel Uafé „BpoorzichlStations plein: Matiuéo van 2'1 uur. Oud-Holland, Verwulft, Strijkorkest. Tea-room Luxer Theater, Groote Hout straat: 's middags 3.305.30 en 's avonds 810.30 Concert. Kiiaslbandel F. H. Smit, Groote Hout straat 09 Tentoonstelling van werken door Geraid vau Vliet, 106 uur. Bioscoopvoorstellingen, Zandvoort. „Monopole", Stations- •pleiu groot dansfeest. ZONDAG, 30 JULI. Schouwburg Jauswog, Nodcrlanduch Tooueeigezolsohup: „01 ol o! dio vrouw tjes! 8 uur. JJotel-Café „Spoorzichl", Stations plein: Matiuéo van 24 uur. Muziektent den lloutConcert H. U. V., 2.30 uur. Den Hout, Van Bruggen, Middag en Avondconcert. Café Restaurant „Lioti d'Or", Kruis weg 36, Concert van 811 uur. luid Holland Verwulft, Strijkorkest. Tea room Luxor Theater, Groo'e Houtstraat: 's middags 3 305.30 en 's avonds 810.30 Concert. Kunsthandel F. 11. Smit, Groote Houtstraat 69: Tentoonstelling van werken door Gerard van Vliet, 106 uur. Luxor-tbeatcr, Groote Houtstraat, 13., bioscoopvoorstelling van 2 uur nam. af. Schouwburg De Kroon, Groote Markt: bioscoopvoorstelling van 2 uur n.m. Uiuewa-Palacc, Groote Houtstraat: oscoopvoors'clling van 2 uur nam. af. Scala-theater, Kleine Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling van 2 uur n.m. af. Bloomendaal, Rusthoek, Avondconcert, MAANDAG, 31 JULT. Schouwburg Janswog, Nederlandsch Toouoelgczelscbap: „01 0! 0! die vrouw tje*!" 8 uur. Oud-Hólland, Verwulft, Strykorkest, Tea room Luxor Theater, Groota Hout straat: 's middags 3.305.30 en 's avonds 8—10.30 Concert. Luxor-theater, Groote Houtstraat, Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cinema-Pol ace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur.- Scala 'heater, i-Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling, 8 uur, Da Muitigraaf. Niet zonder belangstelling keken wj ait naar de wonderen, die de Multigraaf in do gemeente-adaniuistratrie te wocg brengen zou, de wonderen van bozuini- ging, namelijk op do kosten van het drukwerk. Maar tot nu toe was zy nog niet in be weging gekomen. Naar wy vernemen zal dij binnenkort geschieden. De moeilijkheid is geweest een geschikte plaats te vinden, waar de ma chine de ambtenaren niet hinderde, deze nu gevonden in oen gemoentelokoJiteit in do Koningstraat. De bedoeling was aanvankelijk, de be handeling dor machine op te dragen aan len jer vrouwelijke ambtenaren, die daar- roor al bij voorbaat in de wandeling den Btel had gekregen van multigravin, maar daar deze inmiddels riek is geworden, wordt met do bediening iemand belast, die vroeger m de typographic werkzaam is geweest. Een vakmftn dus. Dos te beter voor het werk, zonden wij zeggen, maar tevens oen gevaar, omdat daaruit het begin van een dore Stadsdrukkerij zou kunnen voort vloeien. WÜ weten wol, dat dit op het Stadhuis do bedoeling niet is, maar de omstandigheden zyn soms sterker, dnn de mensohen en gemeentebedrijven hobben wol oens oen wonderlijke neiging tot groei. Zoo wachten we dus de komende din gen maar weer af, nog altijd er van over tuigd, dat de MuJtagraph, mits de reke ning goed wordt opgezet, geen bezuini ging brengen zal. LITTERAIRE STUDIE (Daily Sketch, Londen). Vliegende Winkels. Overal heeft de middenstand, te tampen met vliegende winkels, die rich enkel© dagen of weken in een stad neerzetten, ziooveel mogelijk trachten te slijten on dan weer naar elders vertrekken, zonder ook maar iets bij te dragen in de belastingen, waardoor de middenstand zelf in on ze dagen zoo zwaar getroffen wordt. In Tilburg heeft de Handelsver- een i ging daartegen steun gezocht bij het gemeentebestuur, maar B. en W. zien daartoe geen kans, omdat de openbare orde, de zedelijkheid en de pf rondheid daarbij niet z m Ia-'tok ken en evenmin tegen vergunnings- ©f verlofsloealiteiten kan worden op getreden, waarin veelal die vliegende winkels gehouden worden. Te Heerlen heeft de Burgemeester aan de houders van zulke lokalen meegedeeld, dat vergunning voor het houden van een vermakelijkheid niet meer zal worden gegeven, indien een zaal tevens voor het vestigen van een vliegerden winkel gebruikt wondt. Ziin ambtgenoot te Tilburg is even- we! van meening. dat op grond hier van vergunning voor een vermakelijk heid niet kan worden geweigerd. Ik ben lid van een litteraire club geworden, pa. Zoo' Wat zou je o«6 aanraden te lezen 1 Een goed kookboek. Als het mogelijk was, zoo voegen wij daaraan toe, de houders van vlie gende winkels bij gemeenteverorde ning of als dat niet kan, bij Rijkswet, con flinke bijdrage te laten betalen in de kosten der gemeente-huishou ding. dan zou de liefhebberii in de exploitatie wel gauw verdwijnen. Juist de geringe kosten zijn hun kracht Waarom zou dit onmogelijk zijn? In afwachting daarvan zeggen wij tot het publiekkoop niet in een vlie genden winkel, die niet goedkooper ia dan een goed gevestigd winkelier en waar gii naderhand geen reclame meer kunt indienen, omdat de vlie gende winkel dan al lang weer ver dween is, terwijl uw gewone leveran cier altijd bereid is aan gegronde be zwaren gevolg te geven. No. 3070 Veiling van courante en incourante fondsen. De woorden fonds en fondsen geven wol eens aanleiding tot mieverstand. Wat bijvooibce.d een uitgever „zijn fennels" noemt, zijn de boeken die hij heelt doen verschijnen en v\ aarvan hij dus de eigenaar is. In het alge meen spraakgeoruik zijn „fondsen" evenwel effecten, dus aandeelen, obligaties en uergehjke. Ook het woord .incourant heeft verschillen de beteekenis. Een incourant huis bijvoorbeeld is een perceel, dat wel mooi kan zijn, maar ver van stad of dorp gelegen is of een woning met veel vertrekken in 't algemeen wondt een groot huis in or zen tijd in courant genoemd, omdat er weinig koopers voor zijn. Incourante fondsen zijn dus. zou men zeggen, aandeelen of obligaties, waarvoor weinig koo pers zijn eu die omschrijving is dan ook w el goed, maar niet vol.ediig. Eir behoeft namelijk niet uit te volgen, dat zij in zichzelf geringer waarde hebben, dan andere effecten, hel woord ..incourant" is een vakterm die beteekeoit, dat zij op de Beurs niet verhandeld kunnen worden, a.thans niet officieel in de vaste koeralijst worden opgenomen, omdat het kapi taal te gering is. Aandeelen en obliga ties tot een bedrag van mind ei dan een half mnlioen gulden, hebben niet wat men ..beursnoteering" noemt on heeten daarom incourant. Er zijn dan ook menschen die ze met willen koo- pen, omdat, wanneer zij geld noodig hebben, de banken ze niet als. onder pand willen aannemen. Uit deze kleine beschouwing zou de conclusie getrokken kunnen worden, dat liet gemakkelijker is een groot kapitaal van de geldmarkt te krijgen, dan een klem tot zekere hoogte is dat ook waar, aangenomen natuur- liik, dat de peldeevers m beide geval len vertrouwen steller, in de oiwarne- ming, waarvoor het geld aangevraagd wordt. Financiers die beiroid zijn om een kapitaal te verstrekken, dat zij dan, natuurlijk met een zekere winst, weer aan het publiek aanbie den (men noemt dat een syndicaat vormen), zullen dan ook zelden be reid zijn. zich in te sj>annen voor een bedrag van mirder dan een half mi'tioen, omdat dit incourant is en urn dat er weinig aan te verdienen valt Daarom moeten klein© naam too ze vennootschappen in den regel hunne aandeden lnj vrienden en ken nissen plaatsen. Uit het voorafgaande volgt natuur lijk niet. dat aandeden die wel beurs noteering hebben, courant zijn soms wordt er dagenlang in verschil lende fondsen ter Beurze niets ver handeld. Fm nog veel minder mag er uit afgeleid worden, dat Beursnoteer ring een soort van succes insluit On dernemingen met millioeuen zijn vaak fout gegaan, incourante fond sen, waarvan builen de houders nooit iemand een papiertje ziet, geven soms goede winsten. Vroeger is in deze rubriek al eens erteld van een koopman, die vlak bij le Parijsche Beurs, voor een paar fnuiken aandeelen verkoopt in onder nemingen uit alle lauden van de we reld, die gec.» «.c-nt meer waard zijn verzamelaars koopen deze vaak fraai gedrukte papieren voor hunne collec ties, fantasten in de hoop. dat er (je kon maar niet weten!) nog eens wat van terecht komt. En hierbij past de opmerking, die ik een» hoorde van een man op leeftijd, die wat men noemt „goed geboerd" had in zijn tijd„geld verdienen Is gemakkelij ker dan eeld bewaren." Hu leefde in een zoogehooten op gaander. tijd, want in een neergaan- den tijd, zooals wij tegenwoordig be leven, is ook geld verdienen Sen bui tengewoon moeilijke zaak. Maar ove rigens had hij gelijk. Niets is moeilij ker, dat. eeld beis aren, omdat kapi taal altijd neiging heeft tot slinken. Zoodra van iemand bekend wordt, dat hii eenig geld te beleggen heeft, komen er van alle kanten aanbiedin gen bii de vleet Van familieleden, vrienden en kennissen, van bankiers eu cammi6sionnaire in effecten, natuur lijk allen bezield met de beste ver wachtingen voor de zaken, waarvoor zij geld vragen. Carnegie evenwel (en hij kon het weten) heeft in een popu lair geschreven boekje betoogd, dat niet n.eer dan ik meen twintig of vijf en twintig procent der oudeme- uiingeL, die op touw gesaet worden, slagen. De rest verdwijnt weer en met hen het geld. dat er in gestoken is door de menschen. die vertrouwen in het welslagen van zulke ondernemin gen hebben gehad. Faillissement, liquidatie, reorganisatie, annexatie, ziju de verschillend© vormen, waar onder deze ondernemingen het leven verlaten, na heel wat pijn (financieels pijn, wel tc verstaan), veroorzaakt te hebben aan diegenen we.ke er gel delijk bii betrokken waren- Men kan zeggen, dat hier de kans op groote r winst dan die met een ge wone belegging wordt verkregen, te- gynover stond, en dat is natuurlijk ook zoo. Hier is dus, evenals zoo vaak in de practijk, de vraag of men wat fortuinlijk in het leven is of niet. Sommigen zijn, zegt men, altijd in 't hoekje waar de slagen vallen en ande ren hebben een gelukkige hand. Scherpzinnigheid, voorzichtigheid en het talent om „neen" te zeggen, (eon kunst, die lang niet iedereen machtig is) hebben hier natuurlijk ook invloed op, overigens moeten wij niet verge ten, dat mannen van zaken niet ge woon ztj-i te spreken van verliezen, die zij lijden, terw ijl hunne benïjders hoog opgeven van de winsten die zij behalen. De toestand gelijkt op die van Heden, welke spelen op de ren baan hun successen klinken luid, maar van hun verliezen weet nie mand, dan zij zelf. Op die manier is het veiklaarbaar, dat personen die voor rijk werden gehouden, op eens doodarm blijken te zijn dit proces behoeft niet plotseling te zijn ge schied .het 13 ook wel mogelijk, dat zij jarenlang, voortdurend achteruit zijn geeaan en tegenover hun omge ving gezwegen hebben, in de hoop, dat hun fortuin door de ecne of ande re gelukkige gebeurtenis rich nog zou herstellen Natuurlijk zijn er vele andere ma meren, waarop iemand zijn geld kan verliezen, dan alleen door het misluk ken van handels- of nijverheids-onder nemingen, waarin hij aandeel had. Ook de rustige belegging, die schijn baar zonder risico is. biedt haar groo te gevaren. In tijden van malaise zijn zelfs de leeningen van groote on dernemingen tegen vaste rente. die uitgekeerd moet worden vóórdat de aandeelhouders iete ontvangen, verre vau veilig, omdat, wanneer een on derneming héél slecht gaat, zij dik wijls niet eens in staat is. die obliga- tierento te betalen. Men kan dit bewe zen vinder, in de dagolijksohe beureno- tearing van verschillende van deze obligaties, die de bezitters bereid rijn voor een kleinigheid ai te staan, om dat zij geen hoop meer hebben, ooit nog de rente te zullen ontvangen. En deze teleurstelling is nog zoovee! te grooter, omdat zij bij het koopen van die obligatie (schuldbekentenis) zich met de toezegging van een matige rente hebben tevreden gesteld, ver trouwende, dat deze dan ook vast zou zijn. Sterker uoe. de obligatie van een goed marcheerende onderneming kan automatisch in waarde verminderen, omdat de rentestandaard hooger wordt. Dit is zelfs bii de Nederiand- sche Staateleeningen het gewal en even goed bij die van provinciën en gemeenten. Wanneer bijvoorbeeld een openbaar bestuur geld vraagt tegen den koere van den dag. laat ons zeg gen zes procent, en een maand later een ander openbaar lichaam voor hare leening een rente van zeven pro cent aanbiedt, dan krijgt de houder van de eerste obligatie, wanneer hii geld noodig heeft en deze BchuWlbe- kentenU verkoopen wil, er uiet meer hetzelfde bedrag voor terug, dat hij er voor besteedde, omdat wie zijn geld m zulk een schuldbekentenis beleg gen wil, dan liever de nieuwste koopt, welke zeven procent rente geeft. Zoolang een obligatiehouder zijn bezit niet behoeft van de haud te doen, ontvangt hij dus wel rente maar zoodra hij oun aan geld te ko men verkoopen moet, lijdt Hij schade en in den regel is die niet gering. In de Beursnoteering van Vrijdag staal de 2 1/2 procents leening Nederland genoteerd 52 zeven achtste, de 3 pro- cents (laagste) 61 driekwart, de 4 pro cents 78, de 4 1/2 procents (laagste) 82, de 5 procents (laagste) 87 zeven zestiende, de 6 piocents (laagste) 99 driekwart en ulieen de nieuwste procents staat boven de 100, namelijk 101 een kwart. Daar nu al deze leeningen indertijd zijn uitgegeven voor 100 prevent of ongeveer dien koens, zijn er dus zelfs op de Staatsleningen die men ge neigd is als de zekerste belegging van de wereld te beschouwen, enorme •;i tmnoo door de looroproiikeliüke koopera op verloren. De lezer bespeurt wel, dat ik ge ducht ben afgedwaald. Boven deze be schouwing wordt melding gemaakt van een veiling en daaraan ben ik nog niet eens toegekomen, aoodat een vervolg noodig is Voor ieder, die met effecten te maken heeft, staat in het boven staande natuurlijk niets nieuws. An deren zu'len er misschien iets uit kun nen leeren. o.a. dit, dat het bezit van geld zeer onzeker is, zoodat een for tuin gemakkelijk vermindert of ge heel wegsmelt en dus in andere han den overgaat. Te Amsterdam kent men dan ook de uitdrukking: „in honderd jaar van de Jordaan naar de Keizersgracht en van de Keizersgracht naar de Jordaan J. C. P. Stadsnieuws ANTI-REV. KIESVEREENICINC „NEDERLAND EN ORANJE". Vrijdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvereenigmg „Nederland en Oranje" in St. Bavo. Na de gewone huishoude lijke bezigheden hield de voorzitter, Mr. A. Bruch, een rede waarin hij den guti- stigen uitslag der verkiezingen voor de rechterzijde memoreerde. Hij bracht dank aan allen, die plaatselijk hadden medegewerkt en wekte cp tot blijvende bestudeering der beginselen en voortdu rende propaganda. Spr. wees op de groote verantwoor- dehjkheid, die de rechterzijde thans heeft en waarschuwde tegen optimisti sche verwachtingen. De toestand van ons land is niet rooskleurig, er zullen zware financieele offers gevraagd wot- den. Er zal zeer zeker sterk bezuinigd worden in alle takken van het Staats bedrijf. Of er een salaris-verlaging over de geheelc linie zal komen, weet sp'. niet. Tot de onmogelijkheden behoort het niet. Spr. vertrouwt, dat ons volk dc of fers, die noodig zijn om ons volksbe staan te handhaven, zal willen brengen. Hierna trad op dc oud-voorzitter der kiesverceniging, de heer A. Gravcsteïa, burgemeester van Urk. In een boelend betoog wees hij op do liooge roeping der A.-R. partij en wekte hij op tot standvastige trouw aan het beginsel. Ook de heer Gravestein wees op de re sultaten van den stembus-strijd en den ernst der rijden. Met kracht van over tuiging drong spr. aan op eendrachtige samenwerking en vertrouwen in de lei ding der partij, die bewezen heeft het vertrouwen te bezitten niet alleen, maar het ook te verdienen. De voorzitter dankte den heer Gta- vestein voor zijn tegenwoordigheid cn sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren het burgemeesterschap op dezelfde krachtige wijze moge voeren tils tot he den. Nadat men nog oenigen tijd in gezel lig samenzijn had doorgebracht, sloot dc voorzitter de vergadering en eindigde de heer Gravestein met dankgebed. SERENADE. Hedenavond van 8 tot 9 uur zal. ter eere van het gouden echtpaar OudolfHendriks, in dc Es- senstraat een serenade gebracht woe den door het Haarlemsch Mtmekgezcl- M. O. GYMNASTIEK. H a a r 1 e m, 28 Juli. Geslaagd de hoeren J .Brinkman, alhier; H. C. J. Bakker en I» Bonnerma te Am sterdam; J. W. P. Peereboom, te Den HaagA. A. Luinbarte te Assen K. de Vries te LeeuwardenJ. de Kok te Leiden. Het Scala-Theater. „De Getemde Leeuw" is de titel van het hoofdnummer dat nu wordt afge draaid in bovengenoemd theater. Voor hen, die van dergelijke kolossen hou den, is het weer de moeite waard, hem met een hed stel andere mannen als kegels te zien werpen. Eens heeft hij zijn kracht misbruikt, waarvoor hij ii>a straf heeft ondergaan; toen heeft bij de belofte afgelegd zich niet meer door zijn drift te laten vervoeren. Ook deze kracht- mensch treedt weder als de verdediger van de zwakken op. Kleine Mimi is het dochtertje van een vriend van hem, die vertrokken is om zijn fortuin te maken. Het meisje wordt opgevoed bij een tauie, die evenwel niet heel erg pleizierig voor haar is. Tot John zich het kind aantrekt. Met heel veel moeilijkheden gaat het gepaard, roaar eindelijk zegeviert hij en de boosdoeners worden aan de politie overgeleverd. Een heel goede film, met mooie spoelmomenten en een uitsteken de explicatie van den heer Van Heel. Vóór de pauze gaat: „Trein 3205", een spoorwegdrama en: „Ham en Bud als schoenpoetsers". Een klucht waar om zelfs de meest norsche mensch moet lachen. De Kroon. Breng de menacheu aan het laeben en het pleit is gewonnen! Zoo gnat het ook met do bioscoop. Hot hoofdnummer is nu oens geen drama. „Alles op een kaart" kon ook heoten „Alles op één film", wnnt men krygt inderdaad van allee te zi''n. Ernst en luim, maar luim het meest. De liefdeagesohiedeuiaeen rijn te ingewikkeld om bler in enkele woorden te vertellen. Alleen willen we zeggen, dat er een ko mieke zeepfabrikant-O. W.-er komt, dio niet gohool ongegrond, jatoereoh is omdat zjju vrouw al te romantisch ia aangelegd. Ken interessant deel van de film is de kijkjes op de paardenrennen, Jie heel mooi opgenomen z(jn cn buiten gewoon plannend zjjn. Voor de pauze draaien eemge kleine kluchten, liohte kos^ voor de vacantiedu- gen, dio de zaal doe" eohatereu. Alios te ramen dus weer een. aardig pro grammal IiUXO*. „Dc draaikolk des levens" is een span- need drama. Het verstoorde huwelyksge- not van twoe menschen die elkaar eerst niet goed begropeu wordj nn heel wat moeilijkheden hersteld. Bind goed al goed. De kleine nummers van 't programma zyn ook zeer te pryzen. „Zigoto heeft ecu medeminnaar" is oen dolle Amerikaan- sche klucht, „De halve waarheid" oeu leoko teokenfilm. Verder noemen we c n kleurfilm over het leven der vogels, de dames rubriek en de actuede „H. A. P.- courant". Hot variété-nummer „Unie Trio'' is »en succes. Dc bozookoj- is herhaaldelijk 11 tweestrijd of do aogorartist oeu mensch of een poj) is. Tenslott oblijkt ky oen blaak slaagenmeusch te zijn, die een9» in zijn soort is. Een programma dat volle zalen ver- OPEN BRIEVEN VAN KEES DE MOPPERAAR 1 AAN den directeur van hel Postkantoor. Jaren geleden werd in bei refrein van een bekend volkslied gezongen „Allemaal op de fiets." Dat was toen 3/4 spot on toekomst muziek. Maar nu zijn we toch zoo ver, dat bijna elk ee» fiets heeft. Hoewel de post en de telegraaf zelf voor den dienst van fietsen gebruik maken, is het no? niet voldoende doorgedrongen dat ook de meeste menschen die in het postkantoor komen, op het stalen ros gezeten zijn. Anders. O, ja! er is ewi fietseribewaarplaats. Maar terwijl ilo ingang van het poet kantoor aan de God Oude Gracht is, moet men de fiets tegen betaling in de Zijlstraat stallen. Da is een mijl op zeven! Geen wonder, dat de meeste fietsers hun rijwiel voor het kantoor plaatsen. Daar staat ook een man die er een broodje aan verdient met op de fietsen te passen. Voor het kantoor. Een vage omschrijving. Tegen liet gebouw mag geen fiets geplaatst worden. Ik wist bet wei, maar mij wae niet duidelijk op welken grond dat verbod rustte. Met opzet plaatste ik daarom dezer dagen mijn fiets tegen het gebouw. Wel werd ik verzocht dat niet meer te doen, „omdat de directeur het niet wou hebben," maar oen bekeuring heb ik niet opgeioopen. Ik zou anders nieuwsgierig zijn geweest wat er op de dagvaarding had gestaan. Waar is het feit strafbaar gestekt? Dus niet tegen het gebouw. Vele fietsers kiezen nu de hoornen uit die op het trottoir staan. Maar daar komt de directeur van don Hout en Plant, soenen tegen op. Als het zoo door gaait.,zijn binnen een jaar die. boomen, oie er toch al niet fleurig uitzien dood. Dus niet tegen bet gebouw en niet tegen de boomen. Fr blijft alleen over de., rand van het trottoir, maar voor den ingang kunnen daar slechts weinig fietsci staan. Het beste is, dat gij, geachte direc teur, naar den Haag schrijft om een paar tientjes te mogen besteden om op hel trottoir een paar flinke fiets- rekken te plaatsen. Is er geen fietshandel aar die zulke rekken aan het rijk wil aanbieden? In ruil daarvoor kan hij dan zijn naam op de rekken schilderen. Zoo kan de toestand met blijven! Andere gaan we allemaal als pro test onze fietsen tegen liet nieuwe ge bouw zetten! BAROMETERSTAND TE HAARLEM. OPGAVEVAN JOH. M. SCHÏVÜDT Opticien HAARl EM BAR v£L JORIS STR. 21 Thermometerstanü 29 Juli Hoogste gisteren F. 66 Laagste heden nacht F. 62 Heden 10 uur F. 62

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 1