3M NSD&RP'? BOERENJONGENS Korporaal Clancy van de Bereden Politie. WUlc, Maagdenborg en nog enkele Beleende ;n onbekende stations, dan kwamen ire aiet een j-cholc overeind, keken elkaa, met slaperige oogen aan en probeerden dafi anjer onze zoete droonien voort te setton. In Hannover liepen er kellners mot bladen koffie langs de coupés. Tsvoo van ons vlogen er op af, de andoren hadden geen fut om pap te zeggeD, laaj staan om kofiïo to drinkéa. Vcrsehoidone reizigers verlieten nu doo trein. Voor hen was hot eindpmnt der reis beTeikt. Wq konden niet nala ten to zeggen: „Stel je voor, om nachts togen half 3 logés to krygen." Ho conversatie was hiermee weer af- geloopen. Wo dommelden weer in. Als jo alleen wakker was en eens een blik sloeg op jo slapende medepassagiers dan moost je je best doen niet in lachen uit to barsten. He een lag met een scheef hoofd togen het zijkusaon. Be ander zat met opgetrokken knieën, ineengedoken als een kip mot het kopje in do voeren. Sen derde Bad ?3Jn beonen zoo vër uit gestrekt, dat zijn overbuur, öon vast sla pend meisje, haar puntige hakjes schrap zette tegen zyn knieën. De oen diep met open lachenden mond, oen tweede keek kwaad, oen dordo snurkte. Bu terwijl ik zoo mijn alaapstudh maakte, dommelde ik ook iu en i droomde over Haarlem, over myn huis on myn bezigheden en toon ik met een schok doodvermoeid wakker werd, was ©r maar één ding, dat my troostte en dat was do gedachte, dat ik den volgenden nach^ itt oen bed Zou slapon. Do morgen was aangebroken, Een koude, mistige morgon. Nu eo^ lakker kopje theel Een yersch kadotje! (Wordt vervolgd.) ER AU BfLOMBEBG—ZEEMAN, Luison-Hölio, Bad-Elater, Deutschland. NA DE LONOENSCHE CONFERENTIE, HET STANDPUNT DER FRANSCHE DELECATIE. POINCARé WIL CEEN BREUK IN DE ENTENTE. EENIDE DUITSCHE EN ENCELSCHE PERSSTEMMEN. In een telegram uit Londen wordt Joor den vertegenwoordiger van Havas de volgende uiteenzetting gegeven van ihet officleele standpunt der Fransche delegatie bij het einde der conferentie De Fransche delegatie heeft sedert het jgin der besprekingen voortdurend blijk gegeven van geduld en gematigd heid. Er dient herinnerd te worden aan de bijzondere positie, waarin Frankrijk verkeert, aan zijn tien verwoeste depar tementen, aan zijn offers, welke 't aan de zaak der geallieerden heeft ge bracht, en welke grooter zijn dan die der andere geallieerden. Nadat de prioriteit voor de schade loosstelling aan Frankrijk steeds was ontzegd, mocht het hopen, dat de be taling van zijn vordering op Duitsch- land volgens den staat der betalingen gewaarborgd zou zijn na i Mei 192:. Duilschland heeft echter stelselmatig den markkoers doen dalen door een steeds toenemende uitgifte van papier geld, welke een bedrag bereikte van tien milliard per maand. Met hetzelfde doel ging Duitschland voort met het verkoopen van marken aan het buiten land, zoodat de buitcnlandsche marken- circulatie in Maart j.l, honderd milliard 'beliep. Het Duitsche plan is zeer eenvoudig. Duit.chland heeft geen buitenlandsclie schuld, terwijl de Fransche, -Engelsche en Italiaansche buitenlandsche schul den ontzaglijk zijn. Duitschland streeft er dus naar, het bedrag der schadeloos stelling te verminderen, ten einde zich verder te kunnen ontwikkelen. Daarna «vervolgt jDuitschland (hardnekkig politiek, welke het in staat stelt, in de oogen van Europa failliet te gaan; Dit is de reden, waarom het zijn geld stelselmatig heeft doen deprecieeren. Duitschland vernietigt zijn crediet, doch het rekent er op, de geallieerden kunnen dwingen tot het begunstigen van een internationale leening. Duitsch land hoopt, dat de eerste credietopera- tic. welke men het zal toestaan, zal ge schieden zonder dwang en zonder on derpand, en het zal van meening zijn, dat het voldoende betaald heeft, wan neer deze operatie twintig milliard mark voor de schadeloosstelling brengt.- De positie van Duitschland zal gun stiger zijn dan die der overwinnaars, omdat het slechts een kleine buiten landsche schuld zal hebben met volle kracht werkende industrie. Het zal dan, ten koste van de geallieerden, ■Europa en de wereld de economische hegemonie heroveren, welke gedurende do vier oorlogsjaren aan Duitschland i: ontglipt. De Fransche delegatie heeft tegen over dit plan een billijk en redelijk in- tcrgeallieerd program willen stellen, dat ten doel had. de obligaties C.- van den betalingsslaat aan te wenden voor de liquidatie van de oorlogsschulden, doch de jongste Engelsche nota heeft dit Fransche initiatief onmogelijk ge maakt. Uit de rede die Poincaré op de slot zitting van de conferentie hield, ne men wij nog het volgende over, Poincaré weigerde, zich neer te leg gen bij eenige beslissing der conferen tie, zelfs niet bij de verwijzing van het vraagstuk naar de Commissie Van; Herstel, en verklaarde, dat de Fransche regeering over den toestand zou be-1 raadslagen, en zich in ieder geval haar 1 vrijheid van handelen voorbehield. Wat aangaat het gerucht omtrent een breuk in de Entente, stond Poincaré er op to verklaren dat hij alles ,behalve dan de essentieele be langen van Frankrijk, zou willen op offeren, om een dergelijk onheil tc ver mijden, daar hij oneer dan iemand an ders gehecht was aan de Fransch-Brit- sche vriendschap. Hij herinnerde aan, dat hij in zijn geheele 33-jarige politieke leven deze Entente steunde er aanhanger van was. Hij geloofde zelfs te kunnen zeggen, dat hjj per soonlijk er toe meegewerkt had, deze vriendschapsbanden te versterken, zoowel in 1912 als minister-president, toen de brieven tusschen Grey en Cam- bon gewisseld werden als in den tijd, dat I 'i president van de republiek was. Een breuk tusschen Engeland en Frankrijk, aldus besloot Poincaré, zou een ramp zijn, maar wat veel erger zou zijn, het zou bij beide volken eeD gemis aan toegenegenheid jegens elkaar te weeg kunnen brengen. Indien Frankrijk voelde, dat in een levens kwestie Engeland het geen vrijheid liet, om zijn rechten te verdedigen, indien Frankrijk zag- dat men het wilde ver- oordcelcn tot een politiek van voortdu rende concessies, zou dat een liaitgron- dig verdriet en een wreede teleurstel ling be teekenen. Poincaré eindigde met te zeggen, dat hij, hoewel alle hypotheses uitschake lende, als zijn overtuiging te kennen wilde geven, dat er, indien geen over eenstemming wordt berejkt inzake deze kwestie, waarin Frankrijk volgens zijn goed recht een overwegende stem. moer hebben, daar zijn vorderingen meer dan de helft van het totaal der vorde ringen bedragen, men het in ieder ge val natuurlijk zal vinden, dat het zich financieel tracht te beveiligen, 1 de ruïne dekken.. In een telegram uit Parijs aan het Hbld.- wordt gememoreerd de Franscho opinie over het mislukken dor confe rentie. Men weigert hier aan te nemen aldus het telegram dat het échec der Londensche conferentie reeds eea breuk in de Entente zou beduiden. Men stemt in met de woorden van Poincaré, die Lloyd George heeft verklaard al het mogelijke te doen om een breuk te ver mijden, doch men legt er vooral den na druk op dat het échec der conferentie niet Frankrjjks schuld is en dat alle erantwoordelijkheid op Lloyd George neerkomt. De vraag 1 Wat nu te doen?, wordt thans in verschillenden zin besproken. Het denkbeeld in November een nieuwe conferentie te Brusrel bijeen tc roepen, aanvaard, doch de weigering om een moratorium toe te slaan dient gehand haafd te blijven, zelfs indien de Com missie van Herstel zich met meerder heid van stemmen er voor uitspreken zou. In dat geval zouden de vechten moeten worden (toegepast^ welke Ihet Verdrag van Versailles aan Frankrijk verschaft buiten de jiroceduxe van de Commissie van Herstek De Fransche openbare mcening is natuurlijk tegen nieuwe concessies. Het „Journal" en de „Oeuvre", die in den regel Poincaré aanvallen, stellen vast dat Frankrijk op het oogenblik eensge zind is en slechts vraagt dat Frankrijk daar geen misbruik van maakt. De ge woonlijk steile „Echo de Paris" spreekt de hoop uit, dat de besprekingen zul len worden hervat, want zonder Frank rijk is Engeland op het vasteland niets, zoodat het Britsche volk dus nadenken rW „Figaro" verklaart dat Lloyd George een onverzettelijke vijand van Frankrijk is. De ..Matin" beschuldig: Lloyd George van de meest booze plan nen tegenover Frankrijk. Het blad schrijft„Dank zij de financieele reldmacht, waarover Engeland schikt, rekent Lloyd George er op de meerderheid der geallieerden voor zich te winnen, en hij ge ft uiting aan zijn gestadigen wil om o:-s land te verklei nen teneinde van het Europeesche con tinent een Britsche kolonie te maken.'" De „Petit Parisien" betreurt het, dat Frankrijk en E;.geland niet tot een ac- coord hebben kunnen komen over de volgen methode, terwijl zij het klaar blijkelijk volkomen eens zijn over het doel en over talrijke essentieele dingen. Het blad is echter van oordeel, dat hel. thai s bestaande verschil van meening geenszins de herinnering aan den (hel- denstrijd tegen den gemeenschappelij- ken vijand zal uitwisschen, en evenmin een "schaduw zal werpen op de toekom stige Fransch-Britsche betrekkingen. Er vallen ook eenige Duitsche persstemmen vermelden; De Londensche conferentie, schrijft i „VorwSrs", heeft duidelijk bewe- in, dat Frankrijk me', zijn politiek van dwangmaatregelen alleen ,taa-; Zal het nu gebruis maken van de vrijheid van bancelen, die het zich heeft voorbehou den? En wat zal het dan doen? Economische dwangmaatregelen kan het alleen niét doorzetten, daar bijv. een tolgrens aan den Riju, om effect te heb ben, ook de Belgische, Engelsche Amerikaansche -bezettingszone zou moeten omvatten. Met militairen dwang zou het de schending van verdragen top drijven.- De Vorwarts is daarom van meening, dat de Fransche tregeerïng zioh tienmaal zal bedenken, voor zij over gaat tot een actie die haar isolement zou voltooien, zonder haar ook maar eenigszins te baten.- De D. A. Zlg. schrijft: Voor 't eerst sedert 1919 is het Frankrijk mislukt zijn streven naar de hegemonie cn zijn in financieele hersenschimmen en haat gedrenkten vernietigingswil tegen groot volk met dreigementen tegen den zin der andere Entcnte-staten door t zetten. Ten slotte nog een paar Engelsche persstemmen. De „Daily Telegraph" schrijft Evenals wij Frankrijk hebben bijge staan in de ure des gevaars in 1914, zoo zijn wij ook thans verlangend zijn zijde te staan. Wij zijn evenzeer vastbesloten om Duitschland te laten betalen tot de grenzen van zijn capa citeit, als Frankrijk ook maar kan zijn en de conferentie zal niet vruchteloos zijn geweest, indien zij de lucht in dit opzicht zuivert en het Fransche volk doet zien, dat hot meeningsverschil slechts de spoedige werking der ver schillende methoden betreft.- De „Wcstm. Gazette" zegt, dat En geland wat positieve en wettige doel einden betreft, even verlangend is als ooit om met Frankrijk samen te wer- keD, dat het zoowel veilig als welvarend wenscht te zien. De „Manchester Guardian" zet uit een, dat de Entente niet afhankelijk is van geschreven waarborgen of iets, dat gemakkelijk kan worden vernield. Het is een geestelijke overeenkomst, een band van sympathie, die Brittannië en Frankrijk nauwer heeft vereenigd dan eenig geschreven document kan doen.- Het blad meent, dat „de overeen komst der conferentie om niet tot een overeenkomst te geraken" de meest eerlijke manier was om de meenings- gescbillen onder de oogen te zien, die voortvloeien uit de complicaties den vrede, en wellicht kan leiden tot onderling beter begrijpen tusschen landen, van wier vriendschap en goe de betrekkingen de toekomst van Eu ropa in hoofdzaak afhangt; Varsprald niauwe CEEN OPENING VAN DE BELGI SCHE ARCHIEVEN. De Belgische regeering gaf op het voorstel (van |een neutrale commissie tot opening van haar archieven in ver band met het onderzoek naar de schuld van den fcorlog, een weigerend lant- woordi DE ARRESTATIES VAN SOCIAAL- RE VOLUTIONNAIREN. Uit Helsingfors meldt V. D- Volgens een bericht uit Moskou wor den de arrestaties van sociaal-revolu- tionnairen voortgezet. Niet slechts de partijleiders worden ia hechtenis genomen, maar ook de fa milies van personen, die reeds voor ja ren uit de partij waren getreden. Ook hebben er vele uitwijzingen plaats. D'ANNTJNZIÖ. De Tempo, een te Rome verschijnend blad meldt, dat de ge- neesheeren, die d'Annuuzio behandelen, ernstig ongerust zijn. Zy vreezen, dat de dichter, als hy van zijn schedelbreuk en hersenschudding mocht genezen, volslagen blind zal blijven. H AfiD ELSVERDRAC VAN ITALIè MET POLEN. Ilct handelsverdrag van Italic met Po len is, onder voorbehoud van (latere goedkeuring door het parlement, werking ge trede ZWARTE TROEPEN TE TRIER. Uit Trier wordt het binnenrukken van een Fransch-Amerikaansch cavale- rie-regiment gemeld. DE DOOD VAN NORTHCLIFFE. Blijkens een. telegram v^n Reuter's bijzonderen dienst heeft de weduwe van Lord Northcliffe o.a.- betuigingen van deelneming ontvangen van Harding, Hughes en Millcrandv WIJZIGINGEN IN HET DEENSCHE KABINET. Koning Oliristlaan heeft het ontslag aangenomen van minister Clmsten- sen voor het Kerk wezen met ingang van heden en heeft in zijn plaats be noemd den minister van Onderwijs Jacob Appel. Christensen neemt weer zitting in den Rijksdag en is slechts om per soonlijke redenen afgetreden, over eenkomstig zijn voornemen daartoe, dat hij reeds zes maanden geleden heeft te kennen gegeven. DB OORLOG IN KLEIN AZEE. Volgens het laatste communiqué uit Angora, hobben er in verschillende vak ken van het front onbeteekenende scher mutselingen plaats gevonden. De Grieken gaan voort landbouwproducten te ver branden in do streek van Aidin. Raoc-f bei. do minister-president, heeft zich tydelyk belast met de portefeuille vatt binnenlandscho zaken, daar Joessoef Kemal bei een operatie heeft ondergaan. DE STAKING IN DE AMERIKAAN SCHE MIJNEN. Uit Cleveland wordj; gemeld: Do sta king in do votkoolmijnen is geëindigd door do oonstemmig door de patroons en worklioden aanvaarde overeenkomst. DE TOESTAND IN ITALIË. Do Italiaansche ministerraad heeft be sloten de zorg voor do openbare veilig heid overal vroer in handen te stellen van de burgerlijke overheid. Binnenland Door de vereenïging der gemeenten Stad- en Ambt-Doctinchem op 1 Ja nuari 1920, is een eigenaardige kwes tie naar voren gekomen. In de voormalige gemeente Stad-Doc- tinchem bestond sinds eeuwen een Gasthuisfonds, waarvan de stichtings brief verloren is geraakt. Het fonds stond steeds onder beheer van den ma gistraat van Stad-Doetinchem, in casu B. en W., die het fonds als administra teuren beheerden. Het lqatstc college van B.- en W.- van Stad-Doetinchem, heeft in zijn laatste regeermgsdagen de bepalingen van dit Honds gewijzigd en het gerangschikt onder fondsen, die overeenkomstig art. 2 o der Armenwet door bijzondere per sonen worden bestuurd. De drie lieeren hielden het beheer van het fonds aan zich, onder bepaling, dat bij een vacature de raad der nieuwe gemeente Doetinchem daarin zou v zien uit een door administrateuren op te maken voordracht; Mocht de raad weigeren dan zouden administrateuren zich zelf aan vullen.- Noch B. cn W., noch de raad nieuwe gemeente Doetinchem namen genoegen met dezen nieuw geschapen toestand en er werd een raadscommis sie benoemd, met opdracht een onder zoek in te stellen naar oorsprong cn geschiedenis van het fonds en alle danige stappen voor to bereiden, dit fonds weer onder beheer komt der icuwe gemeente Doetinchem. Deze commissie is bijna met haar taak gereed. Haar rapport is gedeelte lijk reeds verschenen, maar zij onder vond groot© moeilijkheden, doordat ad ministrateuren haar inzage van de ar chieven weigerden. Zij moest daarom andere bronnen zoeken en vond deze in de provincialc- en gemeentelijke archieven en andere werken. Bij het onderzoek van het gemeente lijk archief is nu aan het licht geko men, dat aldaar ontbraken de notulen van B.> en W.- van 18461851, zoomede alle ingekomen stukken betreffende het jaar 1855, terwijl aan de verzondea stukken betreffende dat jaar (d. i. het jaar waarin de nieuwe Armenwet tot stand kwam juist al de brieven ont breken, die handelen over het Gast huisfonds. Nu bevinden zich in de kluis van hel Gemeentehuik een Brandkast en een koffer, die tocbehooren aan het Gast» huisfonds. Op vermoeden dat zich hierin de ver miste archieven bevinden, hebben B. W. thans besloten, de kluis op het gemeentehuis te sluiten en te beletten, dat iemand ook nog maar iets er uit verwijdert. De brandkast en koffer zijn op last van B. en W.- van een politie» zegel voorzien. De toestand is dus - mans zou, cat aganau u mi: ui eg meer tot hun eigendommen zullen wor den toegelaten. Met belangstelling wordt afgewacht, hoe deze meuwgescoapen toestand zich thans yeidex zal ontwikkelen. BEZUINIGING INVALIDITEITS VERZEKERING. De Kamer van Koophandel en Fa- bi taker, voor Tilburg en onwtre-fcen heolt aan den minister Tan arbeid ge schreven: liet zal niet onbekend zijn, dat de ei gents van liandel en nijverheid over het huidige stelsel van premiebeta ling voor de invaliditeitsverzekering door middel van liet plakken vttn ze- geitjes algemeen is, en dat, mede ten- govolge van de steeds ernstiger ma laise, die bezuiging op elk gebtiad tot oen dringenden eisch maakt, deze ergernis tot een groote ontstemming Is Begroeid, vooral waar tot nu too ingrijpende maatregelen om tot be zuiniging op dit deel der organisatie vaji de suciale verzekering te geraken, achterwege zijn gebleven. Onze Kamer, wier leden uit don aard hunner positie zeer vaak de kluchten van handel en industrie over de huidige organisatie van de invali diteitsverzekering vernemen, nam dan ook met bijzondere instemming kun nis van de mededeeling van Uwe Bv- cellentie in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer op het vcorloo pig verslag over de begroeting ■-au uw departement voor 1922, dat bij u jls sedert begin Mei jl. het denk- Jd in overweging is, 0111 de Inva liditeitswet zoodanig te wijzigen, dat de rentekaarten en dc premiebetaling door middel van het plakken van reit- tezegels komen te vervallen. Het zou onze Kamer bijzonder aan genaam zijn, van Uwe Excellentie te mogen vernemen, ofdeze overwegin gen reods tot eenige conclusie geleid hebben, en zoo ja, tot welke. Waar handel en industrie thans zoo zwaar door de malaise worden getroffen, mag zij terecht verwachten, dat de noodige spoed bij het ontwerpen de dringend noodige Wijzigingen door do overheid betracht won*. In tusschen begrijpen wij volkomen, dat het nog wel eenigen tüd zal du ren, alvorens een nieuw stelsel van premiebetaling zal zijn ingevoerd. An derzijds mag naar de meening van onze Kamer niet langer getalmd wor den met hét totstii'ti-krengen van be zuinigingen,die reeds thans binnen het raam der thans vigeerende wet mogelijk zijn. Op de eerste plaats komt dan naar onze meening in aan- morking beperking van het aantal Raden \an Arbeid. Het wil onze Kamer voorkomen, dat in deze richting belangrijke ver mindering van kosten te bereiken zou zijn. Daarnaast stellen wij ons de vraag, of opheffing van de functie van secretaris en van bezoldigd plaat, vervangend voorzitter van den Raad van Arbeid niet mogelijk zou zijn, terwijl naar onze meening verdere beperking op personeelsuitgaven ern stig onderzocht zou. dienen to t den. TENTOONSTELLING DiE NATUURVRIEND. Zaterdagmiddag had in het Aqua rium van den Dierentuin te Den Haacr, de opening plaats van dc ten toonstelling van aquaria, terraria en insect-aria, georganiseerd door dte ver- oeniglnv ,,De Natuurvriend". In zijn openingswoord huldigde de |lioer Fock, voorzitter ran den Dierentuin, het streven der vereeniginehet kwee kon van liefde voor de natuur, waar van deze expositie een sprekend bewijs mocht heeten. Waar de natuur ook zijn liefde had, had hij niet geaarzeld, het aquarium van den tuin voor de tentoonstelling beschikbaar te stellen. Rij monde van den secretaris van ,,l>o Natuurvriend", werd don lieer Fock liet beschermheerschap van deze vereeiriging aangeboden, wat deze onder applaus aanvaardde. De jury Laid! een. zeer moeilijke taak, uit de vele, welhaast gelijkwaardige inzendingen, die te kiezen, weiko voor een onderscheiding in aanmer king kwamen. Verschillende med'ail- waren voor de prijswinnaars be schikbaar gesteld, w.o. een bronzen medaille van de Koningin vood-3 van het bestuur van den Dierentuin en van eenige particuliere personen. Een hcmderdital groot ere eu klei nere bakken zijn ingezonden, niet al leen uit de residentie, doch ook uit Amsterdam en Rotterdam. NOODLOTTIG ONGEVAL. De 54-jarigo expeditieknecht li. G. te Rotterdam, -kreeg, terwijl hij werk zaam was op het terrein van pand St. Job een baal van 70 K.G. die, van ruim 25 meier hoogte viel, op het hoofd. De man zakte in elkaar en bleef bewusteloos liggen. De genees kundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar bleek dat hij de ruggestreng gebroken had. In hoogst zorgwekkenden toestand werd hij op genomen. EEN VERRUKKELIJKE BONBON BLOEDVERGIFTIGING. Een gemeentearbeider te Tlol krabde de vorige week een puistje op zijn neus stuk. Tengevolge daarvan ontstond bloedvergiftiging, waaraan hij giste ren overleden ia. HET COLLEGE VAN (B. EN Wv VAN AMSTERDAM. Ü9 Tel. meldt: Het moet in de bedoeling van wet houder VItegen liggen, om na de be handeling fïl den Raad van do voor dracht in zake de reorganisatie van het L. O., als wethouder te bedanken en zich geheel te wijden aan zijn Ka- merlidma a tschap Naar wij voorts vernemen, bestaat er in den Raad een stroomiug om na het bedanken van don heer Vliegen, het aantal wethouders op 5 terug te brengen. DE MINISTER VAN FINANCIëN, De minister van financiën, de heet De Geer, is sedert het laatst van de vorige week met verlof afwezig. EEN BEZUINIGINGSMAATRE GEL. Naar het „U. D." verneemt, ligt het in de bedoeling van de di rectie der Nederlandsclie Spoorwegen, om lokaliteiten in het Centraal Sta- tion te Amsterdam, die niet noodlg zijn voor den dienst der spoorwegen, te verhuren als kantoorruimten. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Dinsdagmorgen is nabij Varsseveld een dorsclnnachine die de rails pas seerde, door den trein uit Dinxperlo gegrepen en totaal vernield. De be stuurder Klein Hesselink werd zeer ernstig aan hoofd en been gewond. OVERREDEN EN GEDOOD. Op. den weg van Dinteloord naar Steen bergen is Maandagmiddag een 12-ja- rig© jongen van S. uit Steenbergen door een automobiel overreden en ge dood. HOE GOEDDOEN BELOOND WERD. Te Barneveld had Je landbouwer; B. aan een paar reizende stoeienmat- ters eenige nachten onderdak ver schaft en hen ook van voedsel voor zien. Een van hen vroeg aan B. zijn fiets ter leen om biezen te gaan koo- pen. Hij kreeg de fiets en kwam na eenige uren weder terug. Een dag later vroeg hij weder de fiets ter leen, wat ook weer werd toegestaan. Met bleek echter dal de gastvrije landbou wer te veel vertrouwen in hem ge steld had, want de stoelenmatter koerde nu niet terug en de landbou wer werd op deze wijze beloond voor zijn gastvrijheid en hulpvaardigheid. DE STAATSBECROOTINC VOOR 1923. De ontwerpen voor de Staatsbed erooting 1923 zijn naar den Raa i vap State verzonden. DRAADLOOZE INSTALLATIE IN CESLAG GENOMEN. Den laatst en tijd ondervonden de banken te Leiden nogal hinder bij het opnemen van draadlooze beursberichten. Dc politie te Leiden is er thans in geslaagd, de oorzaak Liervan op tc sporen; y.c heeft in samenwerking met do rijlcstele- raaf, beslag gelegd op een verzend station voor draadlooze telefonie, dat eenige jongens boven op een perceel aan de Hooghmdsche Kerkgracht to Leiden hadden ingericht. DE CRISIS-ENQUéTE-COMMISSIE. De „SI. Cut." van Dinsdag meldt, dat de Crisis-Enquöte-Commissie on der dankbetuiging voor de belangrijke bewezen diensten, is ontbonden. DE LOODSDIENST IN DE WIELINGEN Dinsdag is een tweede, vaste en com pleet uitgeruste stoomljootloods in da Wielingen gestationneerd. Do tegenwoor dig daar ageerendo zoogenaamde "Vlieger (die geen aflosser heeft on dus na 14 dagen kruisen een week uaar biunea moot) zal worden gehandhaafd cn wel 'oornainelyk ter versterking van den r.eilpost by Dungeness. De ioestand zal dus in en vóór do Wielingen voortaan zéé zyn: Nederland en België beïdo tweo vaste stoomposten bjj Wandelaar en' West-Hinder: by Dungnnoss België één stoompost, Noderlnnd gedurendo twee derde van den tjjd één stoompost en één reilpost, gedurende een uerde oen ,-e.lnostf ONDBIt DEN TREIN. Te Stroe. go- meeate Barneveld, is do 6-t-jarige W Spoetetra door een trein cvór el-.-n en onmiddellijk gedood. Feuilleton Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. S8) Het meisje maakte zich blijkbaar, en niet zonder reden, zeer ongerust over liet lot van haar vader. Elking- !ton was zonder twijfel ontvoerd door de twee verachtelijke halfbloeden, omdat hij bet geheim van de goud mijn, die het doel van do expeditie .was, in handen had en Qancy be greep, dat hij zoo spoedig mogelijk moeet zien, die schurken te volgen, om zoodoende een nieuwe misdaad te verhinderen. Maar wat hem op het oogenblik het meest verbaasde, hielvl meer verband met hemzelf dan met Elkiugton. In de KogmoIIock iglo had ■hel meisje duidelijk getoond, dat ze gemeend had, dat hij dood wob; hoe had ze eenige grond voor dit vermoe den kunnen hebben, tenzij zij op dc (hoogte geweest was van wat e-r met hem gebeurd was. Wist ze, wat er voorgevallen was? Had haar vader ook eenig aandeel gehad in het werk van Montana Joe Het verhaal van Dubosc en de ze kerheid dat E [king ton de geschiede nis van Clancy's vad'er leende, zoo wel als 't zeer sterke vermoeden dat de Amerikaan zoo goed als zéker op weg was naar de goudmijn, die ontdekt was en toen weer zoek geraakt door liet verdwijnen van Sir Ference, dat alles tezamen dlroeg ertoe bij, om den korporaal een zeer ongunstige mee ning over Elkington te doen krijgen. Clancy was ervan overtuigd, dat de ze oen zeer gewetenloos man was, maar dat hij zijn gewetenloosheid zoo var zou uitstrekken, dat hij een aan deel zou gehad hebben in de iroging om van hem af te komen, dat kon hij toch niet goed gelooven. Toch wae het heel goed mogelijk, want in de uitoefening van z'n beroep wasClancy in aanraking gekomen met heel wat vriendelijke beschaafde menschen, die later bleken de grootste schurken te zijn en dit zou hem zeker nog dik wijls overkomen. Elkington kon tot dat soort behooren, maar zijn doch ter Hij keek naar het mooie meisje, dat daar zoo nadenkend in het vuur zat te staren en zijn hart verwierp elke gedachte aan het vermoeden, dat in hem opgekomen was. Hij kon niet ge looven, dat zij deel had in een com plot, waarvan zulke schurken als Montana Joe, Anton cn Dubosc deel uitmaakten, al wae het op nog zoo in directe wijze. Daar was hij zeker van. Plotseling vroeg hij, zonder eenige in leiding: Juffrouw Elkington, waarom ge loofde U, dat ik dood was Het medsje sdkrikte op uit haar peinzende houding en beantwoordde toen heel rustig zijn vraag: Toen Montana Joe en Anton in het midden van den nacht dien man Dubosc in ons kamp meebrachten, hoorde ik hoe Montana Dubosc het bevel gaf „het geweer van dien politiespion" in het meer to gooien, opdat bij mijn Vader geen vermoedens op zouden komen, wanneer hij het lo zien zou krijgen. Ik wist, dat u Dubosc vervolgde en natuurlijk kreeg ik toen, evenals mijn vader zeer ernstige vermoedens. Da korpoTaa! keek eenigen tijd aan dachtig voor zich en vroeg toen: U vertelde het uw vader em die deea niets om ie<s meer te weten te ko men of om erger to verhinderen T Daar had hij geen gelegenheid toe, antwoordde liet meisje haastig, de beschuldSgende toon, waarop de vraag gedaan werd, opmerkend. Dien nacht ontdekten we, wat we al eeni gen tijd vermoed hadden, n.l. dat Montana Joe en Anton een paar schin ken waren, die telrwij 1 ze in dienst van mijn Vader stonden in het geheim zijn ondergang trachtten te bewer ken.Reeds den dnaropvolgenden mor-, gen, toen mijn vader zijn toestemming om Dubosc deel van het gezelschap uit te laten jnaken, weigerde, kwiaman ze openlijk in opstand en naaien ons alle wapens af. Dius, zeido do korporaal plotse ling, dan had ik toch gelijk toen ik, hoewel niets van do Kogmolloaks al wetend, het vuren dat ik hoorde toe schreef aan Montana Joe en zijn kor nuiten, die u en uw vader aanvielen. Montana kreeg naderhand weer spijt van het heelo geval. Ik vermoed, dat hij bang was geworden voor de onverantwoordelijke daden van Anton en Dubosc, speciaal wat de laatste be treft. Hij begreep, dat, wat er ook met u gebeterde, de Bereden Politie toen den een, of anderen dag Jean Dubosc weer zou gaan vervolgen, en dat ze dan zeker achterdocht zou krij gen over de mannen, die zich in zijn gezelschap bevonden. Tenminste, hij probeerde het gisteren met mijn Va der op een accoordje te gooien en de zen nacht zouden wij weggetrokken zijn, zonderde halfbloeden; maar toen kwamen de KogmöMocks ertuaschen en bedierven alles, en nu is mijn Va der in handen van die twee schurken. O korporaal, ik maak me zoo ongerust over hem. Clancy wist lieel goed, d'at ze daar alle reden toe had, maar zeide niets. Er was nog een vraag die hij graag wilde doen, niet omdat hij niet wist-, >vat het antvyoorj erop zou zijn, maar omdat hij wilde weten hoeveel het meisje van zékere dingen afwist. Maar waarom zouden Anton en Dubosc voor de KogmoJlocks vluch tend, do moeite gedaan hobben mijn heer Elkington mee te nemen? Omdat hij het geheim in handen hield van een rijke goudmijn en die wilden zo graag ontdekken en or zich dan van meester maken. Zooals uw vader er zich van moes ter gemaald had. Die woorden kwa- inon onmiddellijk bij Ciancy op, maar hij sprak ze niet uit. Inplaats daar van vroeg hij haastig: En in deze mijn wilde uw vader mij een deelgenoot schap aanbieden, als ik met hem mede wilde gaan? Ja, antwoordde het meisje kalm. Clancy wist nu niet, wat hij ervan denken moestWaarom had Elking ton hem dat deelgenootschap in die mijn aangeboden - Dat was iete, wat hij niet kon begrijpen. Indien, zcoals hij vermoedde, de Amerikaan degene was, die tien jaar geleden zijn vader vermoord of verlaten had, was er geen enkele denkbare reden, waarom hij nu den zoon een deel zou aanbieden, van wat hij den vader ontstolen had, tenzij ja tenzij hij bang was voor de wraakneming van den zoon. De korporaal herinnerde zich, dat Elkington getracht had hem van zijn wraakzuchtige plannen te doen afzien; dat liij gewezen had op de nuttolooa- heid van dc vervolging van dien man t Benedict na ai die jaren. En daar, zoo zeide hij tot zichzöM, hadden El- kington's eigenbelang en zelfbehoud gesproken. De Amerikaan, bang vooi -.vat hij misschien zou kunnen ontdek-: ken, had getracht hem van zijn ver» volging af te brengen, en hem daarom een niet onaardige afkoopsom aange boden als liij ervan af wilde zien. Hij- kon geen andere verklaring voor deze wijze van handelen vinden en nu had het toeval Elkington in vrijwel den zelfden toestand gebracht, als ja-reD geleden Sir Clancy. Ook hij was in liet bezit van oeri waardevol geheim cn bevond zich nu in de macht van een paar moordda dige schurken. Zoo beschouwd, geleek de geheel© geschiedenis veel op een hoewel eenigszins eigenaardig vonnis, en hierover was Ciancy niet ongunstig gestemd-, maar ate hij naar de gebo gen gestalte van het meisje keek, dal daar zoo droevig in het vuur zat te storen, dan werd zijn hart weer ver teederd. Zij was bevreesd voor het lot van haa.r vader, do man, die, zooals hij zelf geloofde, zijn eigen vader tien jaar geleden verraden 'had. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6