Korporaal Clancy van de Bereden Politie. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Van alle sporten wat; Voettml, Cricket, Wielrennen, Zwemmen, en as. Ontstemming ln de Nederl. Voetbal Bond Zwemwedstrijden van de Jonge Kampioen te Amsterdam Voetbal DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN E. D. 0. Schitterend weer begunstigde de finales I Vooral voor de talrijke toe schouwers is het een genot op het mooi gelegen E. DA).-terrein te ver toeven. Reeds om 10 uur wordt er begon nen. E. H. S. II—Stormvogels 4 winnen do IJmuidenaren hij loting, zoodat zij den 3en prijs in de 3e afdeding B. be machtigen. De strijd om den len en 2en prijs gaat tussohien 0. V. A. IIH. G. S. C. en wordt door het laatste elftal ver diend gewonnen met 31. Schoten ILA wint na verlenging van D. I. 0. en verkrijgt den len prïje. D. W. S. II verovert gemakkelijk een 3en prijs in de 2e afdeding, door dat Stormvogels III wegbleef. Ook in de le afdeeling liet Amstel den 3en prijs aar. H. S. V. BloemendaalSchoten II was de eindstrijd in de le afdeeling. Schoten II was absoluut niet tegen liet uitstekende spel der Bloemenda lers opgewassen en verloor met 40. Het B. V. C.-elftal sloot als een bus en verdiende den beker ten volle. E. D. O. I—H. F. C. I (1—1) Ook de Spanjaardslaanbewoners slaagden er niet in de roodzwarten te kloppen. Erkend dient echter, dat H. F. C. verreweg het best tegenstand heeft geboden. Tancrelle cu B. Verweij speelden een voortreffelijke partij, terwijl de II. F. C. doelman v. d. Moulen op j prachtige wijzo verschillende gevaar lijke kanjers van Tanis en Perukel er uit hield. H. F. C. liad invallers voor Kuypere, Cohen Tervaert en Kervel, terwijl E. D. O. v. d. Hurk miste. Do E. D. 0.-voorhoede was nu zoo productief niet, hoewel er dikwijls keu rig spel vertoond werd. Het aangeven en combineeren het verband tussdhen achterhoede, midden! inie en voorhoede waren uit stekend. H. F. C. speelde een prachtig ver dedigend spel en ais de voorhoede nog wat versterkt wordt, zijn er beslist weinig overgangers tegen opgewassen. Vooral het backstel 13 onvci'botor- lijk. E. D. 0. wist voor rust te scoren met böhulp van v. d. Meulcn, die daar mede zijn eenige onhandigheid in de ren wedstrijd beging. II. F. C. maakte na keurig samen spel in de tweede helft een mooi te- genpunt. Voortdurend is bij de roodzwar ten het uitnemende spel dear spil J. v. d. I.aan opgevallen. Hij was do beste speler van het veld. Zooals reeds vermeld werd, blonk bij H. F. C. de verdediging uit. Scheidsrechter Westorbeok leidde dein prcttigen wedstrijd, waarin eer ste klas spel gezien word, op de van hem bekende, uitstekende wijze. De seriewedstrijden behooren weer tot het verleden. Botten lie Gompetltli. IJmuidcn Stormvogel»Zand voort fr-2. HILLINEN—T. H. B. Bij de opening van het Hiliinen-ter- j-ein werd Zondag een bekerwedstrijd gespeeld tusschen bovengenoemde elf tallen. '1'. 11. B. speelde een uitsteken den wedstrijd en was over alle linien Hillinen de baas. De voorhoede van T. H. B. combi neerde uitstekend en de achterhoede van Hillinen stond vrijwel machteloos hiertegen over. Hartog ala rechtsbui ten geeft goede voorzetten en Traksel scoort spoedig. (10). Hillinen tracht hrt spel te verplaatsen doch de achter hoede van T. H. B. geeft hiervoor geen gelegenheid, v. d. Water scoort dan no. 2, terwijl kort hierop Traksel no. 3 maakt. (3-0). T. H. B. verslapt nu eenigszins waar van Hillinen gebruik maakt en tegon- Bcoort. (3—1). Met dezen stand wordt gedraaid. Na rust hetzelfde spel als daarvoor. 1. H. B. heeft ook nu het beste van 't epel. De keeper van Hillinen krijgt druk werk en doet dit naar behooren. Ook de palen komen Hillinen eenige malen te hulp. De uitvallen van Hil linen zijn sporadisch en worden ge makkelijk afgeslagen. Doer Eleveld wordt de stand 41 en kort hierop wordt het einde aangekondigd en wint T. H. B. welverdiend den beker. T. H. B.-COMB.0. V. A. (2—1). Op het T. H. B.-terrein werd boven genoemde wedstrivi gespeeld. Reeds spoedig na het begin nam O. V. A. de leiding, door een fout in de T. H. B.- acliterhoede. De Boys herstelden zich echter spoedig en beantwoordden dit doelpunt met een tweetal tegen pun ten. Rust kwam met 21 voor T.H.B. In de twee helft zetten beide elftal len er alles op om te scoren. Het spel ging gelijk op en beurtelingB waren de doelen in gevaar. Gescoord werd er niet en T. H. B. won de voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaille. NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND. De Courant meldt o.m. In een weinig belangwekkcnden wedstrijd, waarin door de Noord N» deri anders vrijwel niets werd gepres teerd heeft het Noord Duitsche elf tal met liefst 61 de overwinning b« ha aid. De Duitschera opendien na 5 minu ten reeds de score door Langholm; eerst geruimen tijd daarna .'naakte Witlox met een prachtig hoog schot gelijk. Vlak daarop nam Noord- Duitschland evenwel wederom de lei ding door Harder, wien door die Noord-Nederlandscbe verdediging ge heel vrij spel werd gelaten. Benige minuten daarna wandelt Harder we derom kalm door de verdediging heen en het is 13. Na de rust zijn de Hollanders den eersten tijd sterker, dan nemen do Duitschera weer de overhand en Har der maakt no. 4. Dan zakt het heele Noord-Nederlaradsohe elftal als een kaartenhuis ineen. Harldier maakt nog een vijfde doelpunt en Hans Tetz- ner kopt zelf den bal nog eens in het Nederiandsohe doel. Dan is liet uit met de vertooning en Muitere, die de zen middag de beste man van het heele veld was. fluit tijd. VoBtbNlnisaws FEESTAVOND VAN HET SUPPOR- TERS-COMlTe VAN DE „H. F. C." Zaterdag had in café „Dreefzicht" eeu feestavond plaats van het Suppor ters-comité II. F. C., ter herdenking van het behalen van het kaïnpioen- schap van F. C. in de 2o klasse A van den N. V. B. Do voorzitter van het supporters comité, de heer Th. Corstens, opende den avond en stelde den heer W. F. dc Wijs voor als voorzitter van de Feestcommissie. Daarna schetste spreker in enkele woorden het doel van het clubhuis, dat zoo welwillend door den gérant van café „Dreef zicht" was afgestaan. llij zeide o.a. dat het clubhuis den geheelen dag open zou staan voor H. F. C.-ledeu en supporters, alle moge lijke sportbladen zouden ter beschik king liggen van hen. Tevens zou in de zaal een bord worden geplaatst, waar op men de uitslagen van den N. V. B. zou kunnen vinden. Dan werd de heer Corstens hartelijk toegesproken door den voorzitter der feestcommis sie. Hem werd een prachtige omlijste foto aangeboden ter herinnering aan zijn 40-jarig jubileum. Nu speelde de Nieuwe Haarlemschc Muzikale Vriendenkring (N. H. M- V.), die zoo vriendelijk was geweest vrijwillig mee te werken aan 't doen slagen van het feest, eenige num mers. Het is werkelijk een heel good strijkje, alle muziekstukken waren keurig afgewerkt, liet H. F. C.-lied van Muiier, overgezet op viool, werd onder gejuich gespeeld, allen zongen op 't laatst geestdriftig mee. Onder daverend handgeklap kwam dan de heer Seignettc aan het woord. In enkele woorden dankte hij namens het bestuur van H. F. C., te zijn uitge- noodigd op dezen feestelïjken avond. Hij uitte woorden van waardeering over 't werk van het supporters comité. Spreker eindigde met den wensch, dat het genoemde comité mocht groeien en bloeien naast „the good old H. F. 0.". Onder handgeklap nam de hoer Seig- nette weer plaats. Thans nam de beer Oorstens onder groot gejuich weer het woord. Eerst bedankte bij het bestuur van II. F. C. voor de hartelijke woorden, en daarna den heer De Wijs voor het prachtige geschenk. Dan is het officieele gedeelte van den avond afgeloopen en wordt mej. Seignette verzocht, de vlaggen te ont hullen. Onder groot enthousiasme knipt ze de linten door en dan zien I we drfo prachtige vlaggen, één stan daardvlag, geheel van zijde en tweo vlaggen aie geschikt zijn om mee te nemen. De vlaggen^ gemaakt door „Witte Zusters van het St. Jozefsge sticht" en bestaande uit de bekende kleuren van H. F; C., dragen boven 't midden de twee ineengestrengelde letters Si C-, aan beide kanten er naast staan de wapens van Haarlem en van Holland. Op de onderste baan „io Maart 1922", de datum van richting van het comité. Vervolgens wordt aan mej. Seignette als aandenken het zilveren schaartje in étui aangebo den, waarmee ze de linten had doorge knipt. En dan stelt het Supporters-Co mité, onder daverende toejuichingen een zilveren voetbal ter beschikking, om worden verspeeld tusschen „Haar lem" en „H. F. C.". De afwerking van het programma wordt dan voortgezet. „Cabaretliedjes" door Mej. Anny Bouman werden heel aardig gezongen, veel succes had ze met „Landru". Ook de heer Martens had succes met 't op zeggen op verschillende manieren een gedicht. „De bedriegers bedrogen", was een tooneelstukje, dat er de stem ming in bracht. Vermelding vooral verdienen de piano solo door den heer A. Douwes en de vioölsolo door den heer Bender. Z speelden werkelijk prachtig. De voo; drachten van den heer P. IL Vos waren alle leuk, dat getuigde wel het gelach het applaus dat hem ten deel viel. dames Nelly Mooren en Anny Bouman gaven als slotnummer nog een heel aar dige „Vlinderdans", die uitstekend slaagde. Het souper verliep heel goed, het werd echt gezellig s Herhaaldelijk werd er getoost op 'i welzijn van H. F. C. en supporters, Daarna kwamen, na 't souper, eenige aardige oogenblikken. De zaal was ont ruimd voor het bal, drie jongelui kwa men met de vlaggen aandiagen. Het werd eensklaps een geweldig gejuich, dat aangroeide tot een geestdriftige ova tie. De beer Corstens werd opgetild en midden van de drie vlaggen rondge dragen. Er scheen geen einde te komen 't gejuich en men kon wel zien dat de voorzitter bemind is bij de suppor ters. Dan volgde als slot het bal, dooi eenige spelen afgewisseld. En toen we 's nachts heengingen, was het met het prettige gevoel, een onvergetelijken avond te hebben doorgebracht in een kring van vrienden, die ons hartelijk en gastvrij hadden ontvangen. NIEUWE ONTEVREDENHEID IN DEN N. V. B. Van welingelichte zijde verneemt Dc Courant, dat er onder vele tweede en derde klasse vereenigingen groote ontevredenheid h^erscht over de te la;.c bekendmaking van het wedstrijd programma 1922/1923. Wel ia besloten, de competities van den N. V. B. reeds op den eersten Zondag van September te doen begin nen, maar men heeft verzuimd, de indeeling en de samenstelling van het wedstrijdprogramma op tijd gereed te maken. De vereenigingen meenen zeer te recht, dat zij eenigen tijd te voren be hoorden te weten, m welke afdeeling de betrokken elftallen geplaatst zul len zijn. En nu nog heeft de N. V. B. geen officieel bericht over oen en an der gegeven. Ten slotte schept het uitstel verlee- non van wedstrijden een groot onrecht Immers de elftallen, die daardoor een achterstand in het aantal gespeelde oompetitie-wedstrijden van den N. V. li. krijgen, hebben daarentegen een grooten voorsprong op de andere elf- tallerrmef betrekking tot het rang lijstje, wat van invloed kan zijn op de promotie en degradatie. Elftallen met enkele minder gespeelde wedstrijden weten, hoe zij die wedstrijden spelen moeien, om een zekere plaats in het ranglijstje te kunnen verkrijgen. Cricket Nederlandscbe Cricketbond HAARLEM—V. V .V Grootmeyer wint den toss cn verkiest te fielden. Maas stuurt De Ruig en z'n broer Wim naar de wickets, cn onder ideaal cricket weer opent V. V. V., dat lerk elftal bijeen had, dea aanval. De Ruig laat enkele harde slagen ïta, maar kan in Anijs' tweede over verdwij nen voor 6 (iy); Dan komt Healy in. Hij en W. Maas verhoogen langzaam de score, totdat op iS de laatste over een ful pitch van Anijs heenzwengel:. Z'n broer vervangt hem, maar kan na 2 ballen verdwijnen, dank zij een harde offbrake van V. V. V.'s donkeren bowler. Schotsman speelt zich echter rustig in. Healy speelt de bowlcry met vertrou- i, doch scoort slechts eentjes (17 ach ter elkaar), zoodat de score omhoog kruipt. Maar beide batsmen zijn niet uit te krijgen, en de telegraaf wijst 50, 6d, 70, zonder verder wickecverlies. Groo:- meyer verandert de bowlery, Oudheus- den gaat bowlen, en na een tijdje wordt ook Brossois geprobeerd, maar't heeft geen succes. Als oai één uur geluncht wordt, is de stand 379, Healy 44 n. o.- 'Na tie ïünch' slaat Healy nog een' paar runs, maar wordt dan in de slips laag bij den grond gevangen. Schmeink vangt hem en slaat onmiddellijk ee Schotsman prikt maar rustig door, tot wanhoop der Amsterdammers. Schmeink slaat nog 2 drieën, maar wordt dan stekend door Brossois gevangen (5116). Brakcl, die met het voornemen uitsluitend zessen te slaan, naar de mat ging, zag den eersten bal z'n palen ra ken, of eigenlijk hij zag hem niet, maar 't wicket lag om, en dus kon hij weer weggaan. In beide gevallen was Dutton, die van Anijs den bal had overgenomen, de bowler.- Bieshaar zorgt weer voor een aantal runs, en thans is het Schotsman's beurt om te verdwijnen. Op het totaal van 13S gaat hij voor een rechten bal van Oud- hcusden staan, cn het nu volgende appèl wordt toegewezen. Eén over later velt Oudheusden Bicshaar's palen voor 12 (8139). V. V. V. is dan óp van het fielden, zoodat M. Maas er in slaagt een uitgc- loopeu 5 te scoren. Met B. Stol runt hij bovendien zeer scherp, waardoor één over van Anijs 13 runs oplevert. Ten slotte wordt Stol's midstump door Groot- mcyer tegen den grond gewerkt voor 8 (9—163). Grootmeyer's eerste bal is Lanting al te machtig, zoodat de innings sluit °P 163, waaronder 9 extra's. V. V. V. opent met Koopman en W. Grootnieyer. De eerste kan direct weer verdwijnen, als een prachtbal van Healy 'n houtwerk in de war brengt. Slag wril met alle geweld runnen op een bal richting M. Maas. Dit kost hein natuurlijk zijn leven op de mat (28). Healy is weer extra op stoot, want nog dezelfde over is Grootnieyer cr ge- ïst voor 4, clean bowled. Dal is Schmeink te bar, en zonder dat het totaal verhoogd is, velt hij Oudheusden's palen voor o (48) 1 Dc V. V. V.'cis kunnen maar niet over die 8 heenkomen, want ook Kost kan weer vertrekken, zonder één run -e hebben gescoord. Hij had aan één har den bal van Healy meer dan genoeg. Dutton komt in, maar ziet den volgenden Ilealy hcclemaal niet. Ditmaal lag de offstump er uit. (68). Brossois doet een paar wanhopige slagen, geelt den laatsten bal van de over nog een kans, die gemist wordt, maar verdwijnt dan met den tweeden bal van Schmeink, alweer clean bowled (7n)- Men be sluit dan een kopje thee te gaan drin ken, om van de emotie te bekomen. De thee blijkt voor J. Grootmeyer verkeer de uitwerking gehad te hebben, een slechte slag aan leg belandL in de han den van M. Maas ea de Amsterdamscbe captain kan weer naar de theeschenk- sters terugkeeren. Barentsen blijkt van de Engelschen niets geleerd te hebben, een offbal van Healy wordt gevuurpijld, 1 W. Maas haalt hem uit de lucht. Anijs doet een forsche poging top scorer te worden, doch verder dan W. Grootmeyer's score brengt hij het niet, De Ruig pikt hem achter de palen in. De innings sluit op precies 21! V. V. V. wordt natuurlijk nog eens in gestuurd en 't begin is weer zeer be moedigend. Dc Amsterdamsche captain wordt direct door De Ruig gecleand voor o, en Ter Camp wordt door Lan ting gevangen. Als dan Koopman, Slag en Oudheusden door Schmeink wor den gebowld, zijn er vijf wickets neer voor 22 runs, en heeft Haaileiu een prachtkans op de 3 punten. Dutton houdt een tijdje stand, maar na 20 runs neemt Healy z'n offbate weg (647). Ook Maas neemt nog 'n wicket, dat van Kost voor 4 (756). De Ruig is ondertusschen naar Ede vertrokken, en Brakel heeft een reden uitgevonden, om ook maar af te reizen, zoodat Haarlem zonder changebovvlers zit Stol wordt ge probeerd, maar J. Grootmeyer no-bait hem weer weg, zoodat A. Maas under- hands het bowlen voortzet. Zonder suc ces echter. Vooral Brossois heeft er het oog in, en slaat een harde 33. W. Groot meyer is na een langzaam begin ook vrijer gaan scoren, zoodat A. Maas tegen half 7 maar opgeeft. W. Grootmeyer 36 0. Totaal 122. Extra's 19.. Haarlem behaalde dus 2 punten. Voor den wedstrijd tegen H. C; C. is geen tijd meer. De indertijd verregende match wordt nu geacht een draw te we zen, elke partij krijgt één punt. Haarlem heeft dus met deze overwinning haar programma beëindigd.- [aarlcm P. de Ruig c Oudheusden, Anijs W. Maas bowled Anijs A. Healy c Dutton, Anijs A. Maas bowled Anijs Schotsman l.b.w. Oudheusden Schmeink c Brossois, Dutton Brakcl bowled Dutton Bieshaar bowled Oudheusden Stol bowled Grootnieyer M. Maas not out F. Lanting bowled Grootmeyer Extra's O, M. R. W. Grootmeyer 21.1 4 34 2 VV. Anijs 24 3 71 4 Oudheusdeu '3 2 si 2 Brossois 3 2 5 0 Dutton 6 0 19 2 V. V» V., ie innings j Koo-pmans bowled Healy W. Grootmeyer bowled Healy Slag run out Oudheusden bowled Healy Kost bowled Healy J. Grootmeyer c M. Maas, Healy Dutton bowled Heaiy Brossois bowled Schmeink Ter Camp not out Barentsen c W. Maas, Healy Anijs c De Ruig:, Schmeink .Extra's Healy 9 4 13 Schmeink 8.2 3 6 V. V. V., 2e innings J. J. Grootmeyer bowled De Ruig Ten Camp c Lanting, De Ruig Slag bowled Schmeink Koopmans bowled Schmeink Oudheusden bowled Schmeink Dutotn bowled Healy W. Grootnieyer not out Kost bowled A. Maas Brossois not out Anijs en Barentsen did not bat Extra's Totaal De Ruig 7 3 18 Schmeink 11 3 19 Healy 4 o 13 Stol 1' o 1 A. Maas 10 2 39 W. Maas t o 1 Schotsman 2 o 12 1© klaas©. V. R. A.—H. D. V. S. Gewonnen dloor V. R. A. met runs op de le innings, V.R.A. H. D. V. S. 88. Stand 1© klasse. H. C. C. Haarlem V. V. Y. V. R. A. R. en W. V. O. C. H.D.V.S. Si SS 3 O 10 1 9 0 11 0 9 0 11 0 6 0 10 0 5 0 12 1 3 0 10 1 3 0 12 0 0 0 HaarlemichB gricketbond. HAARLEM III A—A. V. O. S. A. Gewonnen door A. V. O. S. A met innings. A. V. O. S. A 117, Kroon Sr. 3-2, Pennings 20, 1L Luitingh 12, Horst nam 343, Sasburg 230, Ha- zes 212, v. Daalen 112. Haarlem III A 1ste innings 34, Horst 11, H. Luitingh 417, A. Blok 614, Haarlem III A 2de innings 13. Biomond 43, Blok 1—0, Luitingh 3—10. In dc 2de innings was 't natuurlijk bij do Haarlemmers weer geheel mi sère. HAARLEM III B—A. V. O. S. B. A. V. O. S. B 49. Brauckman 10, H. C. Klerk 12, Chr. Klerk 10. Musscher nam 221, Lamp 210, Tekelenburg 46, Nagtzaam 05. Haarlem III B 62, Tekelenburg 26, Bergman 17, Brauckman nam 423, J. C. Kroon 2—6, J. Klerk 0—5, H. C. Klerk 2—25. C. V. H. b—R. VI». III. Gewonnen door R. W. III met 7 runs. C. Y. H. 91. P. v. Sonneveldt 21, J. Fortgens 26, C. Roodt 10, Ex tra's 19. De Waardt 1—23, Adriaans 5—17, Altrus 0—6, Nijboer 2—18, De Kamper 2—8. R en W. 98. De Y aardt 49, Adri aans 16, Extra's 15, BowlingcijfersRoodt 220, Traan- berg 1—31, Fortgens 5—32. Wielrennen DE KAMPIOENSCHAPPEN. STORM, VAN BOXSEL EN PEETERS KAMPIOEN. Gisteren hebben op de Rijswijksche baan de Nederlandscbe kampioen schappen wielrennen plaats gevon den. De wedstrijden werden door prachtig weer begunstigd en het pu bliek was in grooten getale opgeko- ien. Peeters werd weder kampioen der amateurs over den korten afstand. Dit deel van liet programma was incident- vol doordat Bosch van Drakestein („Ulysscs") tweemaal achtereen viel. Ten slotte wist de veteraan zich toch nog tweede te plaatsen achter Pee ters, maar voor den bekenden Aan- sterdanischen amateur J. Willems. Van de beroepsrijders op den korten afstand wist J. van Boxsel beslag tc leggen op den titel. DU werd hem mogelijk gemaakt door het niet uitko men van Moeskops en Leene. Wan neer deze beide renners aanwezig ge weest waren, zou van Boxsel geen kans gehad hebben. Wij kunnen daar- dan ook dit kampioenschap niet 1 geheel serieus opvatten en blijven voor loopig Moeskops beschouwen als de primus inter pares op onze banen. De Haarlemmer Tulleken, wiens kam» pioenstijd reeds jaren voorbii zijn, v, 1st zich tweede te plaatsen voor de Crasto. Ten slotte kwamen de renners ach ter groote motoren in de baan ter ver rijding van het kampioenschap langen afstand voor beroepsrenners (100 K.M. Aan dit nummer namen deel: Storm (Hesslich), Snoek (de Roos), Dickc-nt- maii (Ceurremans). Blekemolen (Nachtmann). Schlebaum (Kaser) en Anspach (Slesker). In dezen wedstrijd bewees Storm weer eens opnieuw dat hij dit seizoen in schitterenden vorm is. Buitengewoon tactisch rijdende, wist hij zijn tijd af te wachten en kwam toen onweerstaanbaar naar voren. Blekemolen bood den meest hardnekkigen tegenstand en eindigde tenslotte slechts eenige tientallen me ters achter den kampioen. Dickent- man was derde (4 ronden aoihter). Schlebaum en Anspach waren resp. 15 en 26 ronden achter, terwijl Snoek, de oud-kampioen opgyf. Zwemmeu. HET FEEST VAN D. J. K. Te Amsterdam vierde gisteren D(e) J(onge K(ampiocn) haar 30 jarig be staan met zeer geanimeerde zwemwed strijden bij Obelt. \V egens de uitge breidheid van het programma ineen de wedstrijden reeds om 1 uur aan. Het weer wc-rkte dezen middag eens bij uitzondering mede. De zwemmers wisten dit te apprecieeren en verbe terden niet minder dan vier Neder- landsche records op grondige wijze. Het kampioenschap 100 M. werd go- wonnen door Jacobszoon van D. .1. K. die 1 min. 10 sec. over den afstand deed. Tweede was v. d. Water van H. Z. P. C. (1.11 2/5), derde G. Dek ker (Neptunus) ui 1.11 4/5. Mej. Bei- senherz maakte den besten t.id van de dames met 1.27 1/5. Het kampioenschap schoolslag 2O0 Meter werd gewonnen door R. Wijss (Het IJ) in 3 min. 8 1/5 sec. Wijss, die Zwitser vau geboorte is, bleef met dezen tijd niet minder dan 13 4/5 binnen het Nederlandscbe record. Reijnders van dezelfde vereeniging was tweede in 3 min. 17 sec. cn ver beterde het oude record dus met 5 seconden. Hij is de nieuwe recordhou der daar Wijss door zijne nationali teit hiervoor niet in aanmerking kan komen. Mej. Bolte won de 50 Meter vrije slag voor dames in 41 4/5 sec., ter wijl de winnaar der juniores op dezen afstand J. Dil uit Zaandam, werd in 32 seconden. Hieruit blijkt het groote verschil in snelheid tusschen de dames en heeren zwemmers. Het kampioen rugzwemmen 100 Me ter werd veroverd door P. F. van Se- nus (Maas, Rotterdam)) in den record tijd van 1.24 4/5 (oud record Reyn- ders, het IJ, 1.27) Reynders was tweede in 1.29 1/5. Derde was P. Beckers (Ruhrort) een der Duitsche deelnemers, die geen bijzondere pres taties lieten zien. Een aardig nummer was de 5 maal 50 Meter estafetto voor vereenigin gen. Het IJ was eerste in den prach- tigen tijd van 2 min. 41 sec. over de in Meter. Dit kostte weer een Ne- derlandsch record dat op naam van D. J. K. stond met 2 min. 46 2/5. Zelfs de derde prijswinners, do ploeg van D. J. K. bleef nog 1/5 sec. bene den het vroegere record. De tweede prijs was voor do Haacschc Z. cn P. C. in 2 min. 46 sec. De estafette wisselslag was ook voor het IJ dat de 3 maal 50 Meter aflegde in 1 min. 49 4/5. Tweede werd dc Maas, derde Ruhrort. De dames van A. D. Z. wisten in hun estafettenummer (4 maal 50 M.) ook een record te verbeteren. Hun tijd werd 2 min. 43 3/5 (oud record 2 min. 53 2/5 sec.) Ook H. D Z.. de verliezeres van gisteren bleef hier met 2 min. 48 2/5 sec. nog belang rijk onder. Het programma werd aangevuld met popduiken (gewonnen door A. H. C'. van Scnus (Maas), Touwtrekken, wedstrijden voor het badpersoneel en een tweetal waterpolowedstrijden, aarvan de uitslagen luiden: D. J. K. Ill—A. Z. ni 0-1, D. J. IMaas I 21. De heer Bredius bracht tijdens de edstrijden nog hulde aan de Neder landscbe deelnemers aan de Traver- sée de Paris, Cor Zegger (4e aanko mende) van Senus (7e), Plantenga (12e). Athletiek INTERNATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN VAN BLAUW WIT, 400 M. intern. 3 series. Jn do Lnnle kwamen de winnaars en 2 snelste tweeden, le eerie no. 1Say es (Haar lem) 59 2/10. 110 M. horden, nieuwelingen. Be slissing no. 1Joh. Bakker (Haar lem). Feuilleton Naar het Engelsoh van OTTWELL BINNS. 4S) Ja? zei het meisje onrustig, in haar hart zeker van de woorden, die ihij niet uitgesproken had. Ja? O niets I zeide Jiij rustig, wond is niets. De bloeding is ri gestelpt en iLe enede zal wel niet diep zijn. We zullen u nu maar met rust laten. Plotseling liet hij haar los en begon haastig den ketel, waarin de sneeuw stond te smelten, bij te vullen. Toen ging hij terug naar de slede en begon alle mogelijke dingen bij elkaar te zoeken, die hij zoo pee zoo haastig uit had moeten pakken, weer bij elkaar te zoeken. Mollie Elkington keek hem glimlachend na, een~ zacht licht Ln haar oogen. Zij had wel kunnen zin gen, maar zij deed het niet, hoewel haar hart onstuimig klopte. Er was nic-t veel vrouwelijke intuïtie noodig, om te vermoeden, welke do woorden waren, die Clancy niet uitgesproken, had en hoewel ze er in het diepst van haar hart naar snakto ze te hooren, waardeerde ze het toch in hem, dat liij sterk genoeg was om te zwijgen. Zijn werk bij do slede duurde langer dan noodig was en ten slotte riep ze hern, zoo natuurlijk als haar dat mo gelijk was, ioe: Het water kookt, korporaal Clan- cy- I oen hij bij het vuur kwam om thee te zotten was er in zijn manier van optreden niets, dat op eenige gemoeds aandoening wees. Maar toen hij haar den dampenden kroes overhandigde, om er net zooals altijd het eerst uit to drinken keken ze elkaar aan en hoe wel geen van heiden een woord sprak zagen ze allebei wat er in de ziel van den ander om moest gaan en dat de verhouding tusschen hen niet meer de zelfde was. Geen grapje, geen glim lach kwam er over Clancy's lippen, toen hij op zijn beurt den kroes aan den mond bracht. Zijn heele handel wijze had iets afgemetens en toon bij eprnk had zijn stem een haast vljan- aigen klank. Het beste zal zijn, zoo spoedig mo gelijk weer op weg te gaan, juffrouw Elkington. Ik ben niets gesteld op dien wind, die uit de richting van het open veld komt. Waarschijnlijk betee- kenl dat weer moer sneeuw en hoe verder we weg zijn, vóórdat dat ge beurt, hoe heter het is. Ik zal me geheel naar uw wil voegen, antwoordde het meisje rustig, ondanks haar angst hud ze pret in den anderen toon, waarin hij tot haar sprak- Dan zullen we, als u tenminste weer in orde bent, weggaan, zoodra we de thee ophebben, lntusschen zal ik de slede in gereedheid brengen. Weer was hij bezig met de slede en Mollie Elkington keek hem aandach tig aan, terwijl ze erover peinsde, hoe lang hij het zich zelf opgelegde stil zwijgen zou kunnen volhouden. Toen keek ze om zich heen, alles, voor zoo ver haar oog reikte, was met sneeüw bedekt en zij begreep, dat, wanneer ze daar samen verder zouden trekken door die eenzame 6treek, die zoowel voor mannen als voor vrouwen zoo veel vijandigs in zich herbergt, de da- gelijksche omgang met elkaar, de gene genheid, die ze voor elkander voelden ztru doen toenemen en dat de een of andere dag de stilte verbroken zou moeten worden. Haar hart klopte onrustig, wanneer ze aan dat oogenhlik dadht en zij glimlachte wanneer ze zich d© toe komst voorstelde. Na enkel© minuten hervatten ze bun tocht langs den oever van de rivier. De wind, die uit do richting van het open veld kwam, nam toe 011 deed do fijne sneeuw op dwarrelen, en het gaan werd zoodoen de verbazend bemoeilijkt. De weer stand, die zo Ci' door ondervonden, verzwaarde als heit ware het gewicht van de slede en de losse sneeuw maak te luet loopen moeilijker. Tusschen bei den, wanneer er plotseling een sterke windvlaag kwam, werd de sneeuw zoo hoog opgewaaid, dat de beide reiziger» or geheel door verblind werden en bo vendien haast geen adem konden ha len door de poederachtige vlokken. Toen ging de maan onder en een haast tastbare duisternis viel op hen. Het scheen Moiiio toe, alsof ze geen menechen meer, maar schaduwen wa ren, die zich daar voortbewogen in een wereld, waarin koude, sneeuw cn bittere stormen elkaar de heerschappij betwistten. In de diepe duisternis ge leek do sneeuw zelf iets spookachtigs. Plotseling kwamen ze soms voor boo- men te staan cn geen enkel geluid verbrak de stilte, behalve het kraken van de sneeuw onder hun voeten en het knarsen van de slede. Nergens was er iets, dat hewoog en het land was bijna in elk opzicht meer een ge schikte verblijfplaats voor dooden dan voor levenden. .Deze en nog somberder gedachten kwaim-en op bij Mollie Elkington, toen ze zich door allen tegenspoed al heel spoedig naar Hdhaani en geest dood vermoeid begon te voelen. Toen keek ze op en zag Clancy moedig voortwor- 8lelen en nu werd ook zij weer dap perder, Niettegenstaande de yijandi- ge natuur, de ontzettende koude van den scherpen wind en de kilheid van de sneeuw, kwam de werold hier Ln het hoogo Noorden Mollie niet meer zoo afschrikwekkend voor als eerst. Aan Clancy tenminste kon ze merken, dat de geheel© atmosfeer oen verode- lenden invloed had op de menschelij- ke natuur. Want, hoewel hij geen an dere als vijandige denkbeelden over haar vader kan koesteren, deed hij toch alle mogelijke moeite hem te red den. Do verleiding was groot geweest, om van de toevallig geboden gelegen heid gebruik te maken en toch ontzeg de hij zich die, toch kon hij zwijgen, hoewei zij er zekor van was, dat hij er naar snakte, haar zijn liefde te betuigen. Al dien tijd had 'hij- gewerkt, alsof de koude en naargeestige natuur niet bestond, en had hij haar geheel als zijn kameraad behandeld', hierbij zijn sterk, maar zachtaardig karakter toonend. Telkens doortintelde haar een warm gevoel, wanneer zij naar hem keek en zij durfde zien zelf nu wel bekennen, dat ze van hem hield en dat ze er naar verlangde, dat ook hij van zijn liefde zou spreken. Een enkel woord, een enkele blik mis- schien reeds, zou het stilzwijgen ver braken cn hem tot een bekentenis dwingen, maar toen zo met glinsteren de oogon naar hem keek, besloot ze, dat zij niets zou doen om 'het stilzwij gen te verbreken, dat hij zich vrijwil lig gekozen had. Door den tijd en het voortdurend samenzijn, misschien door een of ander noodlottig toeval zou het wel eens zoover komen; en tot zoo lang zou ze geduld hebben, zou ze zich koesteren in de geduchte aan zijn liefde. HOOFDSTUK XVII. Een slede in de duis ternis. De duisternis, die op het ondergaan van dé maan gevolgd was, ging over in een schemerachtig llaht, dat den naderenden dag aankondigde. Nu za gen de reizigers aan hun rechterhand een groot pijnbosdh en Clancy besloot hier enkele oogenblikken te rusten. We zullen goed doen met nu te ontbijten, juffrouw EBoington. Een poosje uitrusten zal ons geen van bei den kwaad doen en wanneer het dan intussohen dag geworden zal zijn, zullen wo beter kunnen zien wat we doen. Ik wil niet te veel van u vergen. Een enkele blik op het inoisje, had hem doen beseffen, dat ze de uitput ting nabij was, en hij begreep, dat de rust waarvan hij gespreken had, voor haar absoluut noodzakelijk was. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6